Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

ez picit zavaros nekem de azért várom a folytatást :)

All→M8

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

El fogom olvasni. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) amanoba


amanoba
őstag

én kis táskában tartom magamnál, mindig kapom elő, ne is húzzák az időmet, rápillant,köszöni megyek tovább, egyszerűbb..

várom a folytatást én is.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4) hoffman_ válasza amanoba (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A homártasiban? :DDD

Neharagudj, ez magas labda volt ilyen arccal :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Lesz folytatás mindenképp, csak ilyenkor amikor 40 fok van árnyékban nem jön az ihlet. ígérem annyira zavaros lesz amennyire csak lehet.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) Vakegérke válasza Blindmouse (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudsz olyan zavarosat írni, hogy kihagyjam. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) tkazmer válasza Vakegérke (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

nektek, vak egereknek amúgy van közötök egymáshoz? :)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) Vakegérke válasza tkazmer (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ő ánglius, és hozzám képest komoly, hiszen kihasználva magyarságom, becézett vagyok. ;)

"Sem utódja, sem boldog őse,
Sem rokona, sem ismerőse
Nem vagyok..."

Ismerőse talán mégis, de csak innen a PH!-ról. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) tildy


tildy
nagyúr

MEgoldas egyszeru : metroban kapuk, mint Lisszabonban,MAdridban, vagy Londonban , jegynek pedig magneses vagy chip alapu jegyek. Ezek mukodnek, joval kevesebb ellenor kell, a datum rajta biztos, es nehezen valtoztathato , nem moshato le, nehezen hamisithato.

Forras flickr, kawanet

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) amanoba válasza hoffman_ (#4) üzenetére


amanoba
őstag

màr csak azért sem haragudhatok,mert tényleg abban hordom... ;)

amugy meg autostáska :P

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#11) Crystalheart válasza tildy (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Idehaza egy kicsit magasabb kapuk kellenének, ezt egy laza mozdulattal át lehet ugrani. :DDD

Azt hogy védik ki, hogy egy jeggyel ne préselődjön át két-három utas? És hogyan kerülik el a tumultust? (Csak mert emlékszem, itthon egyes megállókon mindig tömegnyomor volt a levezető lépcsőnél.)

Kíváncsi vagyok, vajon melyik olcsóbb megoldás, ilyeneket kiépíteni, vagy fizetni az ellenőröket? Az ellenőrök sem lehetnek olcsók, biztos azért nem láttam még buszon soha egyet sem.

(#12) tildy válasza Crystalheart (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

automatikusan zarodik (erzekelok vannak) , pl ha csomaggal mesz akkor nem is tudod ezt a kaput hasznalni.

AMugy meg kicsit olyan dolog ez, hogy egy gyartosorra sem olcso gepeket venni, de ha jot veszel , behozza az arat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Crystalheart válasza tildy (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem ez itthon valahogy nem működne. Mi túl ügyeskedők vagyunk ehhez. :D Egy érzékelőt kicselezni, mi az... ;]

Ami engem illet, én inkább általános tömegközlekedési adót szednék - vagy átcsoportosítanék pénzeket, hogy kedvezményesebb árat lehessen biztosítani -, a jegyeket meg eltörölném. Aki használja, attól azért, aki nem használja, attól a környezetterhelésért. Más kérdés, hogy a BKV jelenlegi állapotában ez elég nagy pofátlanság volna a lakosok felé, de jelentős fejlesztések után meg lehetne lépni. A gépjárműforgalom csökkentésére úgysincs más esély, és a buszokat, villamosokat jelenleg úgyis nagyrészt jegy nélkül használják a népek. A BKV kiadások 100 mrd körül vannak, a jegybevételek ezt nem fedezik.

[ Szerkesztve ]

(#14) tildy válasza Crystalheart (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Ra kell oket nevelni.
Ha atugrana, es egy rendor/hasonlo jogkorrel rendelkezo midnen allomason lenne, mehetne is a birsag , 30-50 ezer forintrol. H anem tudja befizetni, terheljek a lakasara.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Crystalheart válasza tildy (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A rendőr+kapu kombó vajon olcsóbb, mint az ellenőr? :F

(#16) tildy válasza Crystalheart (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

A kapuk mar megvannak , ott porosodnak valahol, kerdezd Deutch Tamast.... Igaz stadionokba szantak, de nem hinnem , hogy itt ne lennenek hasznalhatoak.

Amugy felesleges ezen az olcsobb/dragabb dolgon rugozni , hiszen mindennek van megterulesi erteke. Rovidtavon olcsobb az ellenor, persze. Csak epp baromira nem hatekony, joval tobbet hibazik, emellett sokszor meg bunko is. IDe gep kell.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) bullseye válasza Crystalheart (#15) üzenetére


bullseye
addikt

nem kell mindenhova rendőr, elég az eseti. és mondjuk 4-6 olyan ellenőr helyett, akik csak öregemberek meg kisiskolások ellen mernek eljárást kezdeni, elég 1-2 rendőr, ha bárkit elkap, aki trükközne.

drága jó barátom is eljátszotta ezt az ugra-bugra megoldást New Yorkban, amikor kint járt. A rendőr meg lendületből kente fel a falra motozáshoz és őrizetbevételhez. A srác megúszta a dolgot mert látványosan nem értette az angolt, de onnantól inkább vett jegyet :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#18) moha21 válasza tildy (#9) üzenetére


moha21
addikt

Konkrétan voltak anno ilyenek M.O.-n, de persze ami jól működik azt tönkre kell tenni. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19) bullseye válasza moha21 (#18) üzenetére


bullseye
addikt

azért a tököncsapós kapukat nem sírom vissza :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#20) tildy válasza bullseye (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

es emg csak nem is hatraltatja a forgalmat a kapu , New York is, es London is poppet nagyobb Budapestnel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) moha21 válasza bullseye (#19) üzenetére


moha21
addikt

Mondjuk én személyesen nem találkoztam velük, de állítólag a jelenleginél használhatóbb volt.

Amúgy meg nem tudom mi a f*sz folyik a BKV-nál, de komolyan pár kaput nem egy nagy varázslat telepíteni.. Amúgy is röhej az egész.

/ BKV dühöngés mode on/

Állok a nyugatinál emberek dobálják bele a lóvét a gépbe az meg se vissza nem ad, se jegyet, no comment.

2800 Ft 10 db jegy, ezt se kell kommentálni... Persze van olyan aki nem fizet 12 rongy bünti, de telibeszarja, összegyűlik neki 500 000 HUF tartozás a BKV meg nem csinál vele semmit.

Ott vannak hajléktalanok is, értem én utaznának, melegednének, de legalább ne szarnák szét az egészet. Amúgy meg szállítsák lefele őket is az ellenőrök, ha engem azért leszállítanak a metrón, mert kólát iszom.

Anno voltam közgázpincébe bulizni Kálvin térnél szállnék fel és nem engednek, mert ittas vagyok. Hát mondom buliba voltam mennék haza, erre menjek busszal... no comment, mert ugye a buszon lehet ittasan lenni? Amúgy öltönyben voltam.

De ami megint kibaszta a biztosítékot, hogy hallgatom a rádiót és mit hallok? Azt, hogy az állam átvállalt vmi 70-80 milliárd Ft BKV tartozást. Tehát én átvállaltam. Anyád! Azt vállaltam át. És sorra mennek el a vezetők 200 milkás nyugdíjjal az egész metro, villamos busz meg minden rohad.

off

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#22) Crystalheart válasza bullseye (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát szép is lenne, ha a rendőrnek annyi joga és tekintélye lenen, mint USA-ban. Mondjuk akárhogy is, de kellene valamit kezdeni. Mondjuk én sosem szoktam metróval utazni, mert csóró vagyok, de szerintem is pazarlás az a sok strázsáló ellenőr, akik nem is hatékonyak. Ismerőseim pl. rendre csak egy szakaszjegyet vesznek, egyszer lyukasztják (ez is milyen kőkorszaki), és azzal közlekednek hetekig.

(#23) moha21 válasza Crystalheart (#22) üzenetére


moha21
addikt

[link] nem mindenkinek kell jegy, ilyenkor hol a rendőr? Bár az se visszatartó erő, mert ugye a börtön se olyan rossz.

[link] itt meg tudtak keménykedni az ellenőrök.. nice ja és nem rasszista hsz-t szerettem volna ezzel produkálni csak, hogy milyen jól is működik minden. Magyar is csinál hasonlót csak nem volt videó.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#24) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Na idecsináltatok néhány hozzászólást amíg süttettem a hasamat. Szóval szerintem is valami inteligens fetöltős RFID-s rendszer lenne a legjobb, ami működne, és nem az lenne hogy feltöltöd és utánna 15 percig nem megehtsz, mert piszmognak a szerverek.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#25) Huma válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Huma
addikt

Én is ezt szoktam csinálni. Múlt héten háromszor utaztam metróval és egyszer sem lyukasztottam.
A mozgólépcsőnél álldogáló ellenőrök 95%-ban nem nézik meg hogy a jegyre mi van írva csak lobogtatni kell feléjük egyet.
Egyetlen egyszer buktam le vele, de akkor sem lett belőle probléma. Visszamentem a lyukasztóhoz és érvényesítettem egy jegyet.

Szerintem az ellenőrök hatékonysága kb 20% lehet ami nagyon kevés. Egyrészt nem tudják leellenőrizni azt a rengeteg embert ami csúcsidőben áramlik lefele. Másrészt nem is nagyon próbálják.

Én is azt mondom, hogy kapukat kéne felállítani.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) tildy válasza Huma (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazan buszke lehetsz magadra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) Huma válasza tildy (#26) üzenetére


Huma
addikt

Mi vagy te, erkölcscsősz?

Nem fogok 10e-ért bérletet venni ilyen keresetek mellett. Majd ha megkeresem minimum a 200e nettót akkor talán. Addig is van más amire el tudom költeni. (pl kajára)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#28) tildy válasza Huma (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Erdekes latni, hogy meg buszke is vagy a csalasodra. Nem vagyok erkolcscsosz, ellenben ezt a fajta mentalitast sosem fogom megerteni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Huma válasza tildy (#28) üzenetére


Huma
addikt

Nem vagyok büszke, de nem is szégyellem.
A BKV nem azért ilyen veszteséges mert sok a bliccelő. Felülről szétlopják az egészet. Ráadásul ha a metrós ellenőröket kapukkal helyettesítenék akkor szerintem az elég hamar megtérülne.
Az aluljárókban dolgozik vagy 200 ellenőr. Mindössze arra jók, hogy a turistákat b@szogassák (nesze neked országimázs) mert a bliccelők ellen sz@rt sem érnek. 20 esetből jó ha egyszer elkérik a jegyet. Kérdem én, akkor minek vannak?

Amíg az országot szétlopják a fejesek és az én adómból fizetik ki a BKV veszteségeit addig a legcsekélyebb lelkiismeret furdalásom sincs a bliccelés miatt.

Ha az országot nem kapzsi, korrupt és hozzánemértő alakok (tisztelet a kivételnek) irányítanák már vagy 60 éve akkor nem itt tartanánk ahol most és én sem bliccelnék mert a fizetésemből bőven tellene bérletre.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30) Blindmouse válasza Huma (#29) üzenetére


Blindmouse
senior tag

"turistákat b@szogassák" múltkor láttam egy távolkeleti lányt aki épp a bérletet akarta betuszkolni a metrós "lyukasztóba", de leállította az ellenőr. Vicces volt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.