Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) #54072192 válasza Krugszvele (#5) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem az én gépem, de viszonylag friss:

Adott egy gép, van benne valami régebbi C2D proci, pár GB memória, meg egy GT 640-es VGA, szóval nem mai. Ment rá Ubuntu 18.10. Semmi buherálás, terminálozás, használjuk, mint a Windowst.
Szépen be is lett állítva, egy-két program telepítve, de kicsit lassúcska volt. Próbaképpen ment rá Steam, pár natív Linuxos játékkal. Nagyon gyatra volt a teljesítmény, ennyire nem gyenge a gép. Biztosan jó a driver?
Beállításokba be, a grafikus illesztőprogramot a nyíltról a zárt, teszteltre cseréljük, dolgozik. Megjelent egy figyelmeztetés, hogy függőségi hibák vannak, a lista (az ablak maga) kilógott a képről is, olyan hosszú volt. Akkor ismét. Most nem történt semmi, de átváltottunk 2D lassításra, az ablakokat is apránként rajzolta ki. A beállításokból semmi sem akarja megoldani, akkor restart.
Újraindítás után "Rendszerprogramhiba történt". Driver telepítése újra, nem ment, használjuk az apt-get install -f parancsot. Megtörtént, nincs hiba. Neten tippeket keresünk, van vagy 15 parancs, amit be kéne írni (de nem tudni, hogy mi mit csinál), hátha megoldja, de nem garantálják. Esetleg telepítsünk (vagy fordítsunk, vagy mi) magunknak drivert, de lehet, hogy újra kell majd telepíteni egy rendszerfrissítés után. A gép olyan lassú lett, hogy még a hang is akadt néha.

Ugyanezen a gépen a Win10 felrak egy drivert telepítés után, és jól működik. Nincs SSD sem, de használható.

A saját gépemen telepítés után minden drivert telepít (a nyomtatóét is), semmivel sincs gond. A rendszer gyors, nincsenek hibák sem. Ezt csak azért írtam, hogy géptől és felhasználótól függ, hogy melyik rendszer éppen a jobb, vagy a "trágyarakás".
Nálam az Ubuntu is jó, de a grafikus teljesítmény ott is jócskán elmarad a Windowsostól.

Az egyetlen, amit nem nagyon tudok elhinni, hogy nincs figyelmeztetés a frissítések miatti újraindításkor. Egyrészt nekem minden alkalommal többször is jelez, másrészt mikor majdnem 2 hétig nem tudta újraindítani a gépet (hibernálva volt, meg el lett halasztva párszor, aktív időszak, stb), akkor is csak egy üzenetet dobott fel, hogy nagyon de nagyon fontos lenne most újraindítani a gép biztonsága érdekében, de még ott is volt gomb a halasztásra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.