Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) szilos


szilos
csendes tag

Amennyire én tudom,az acél keret alja az antennák miatt műanyag. Youtubon láttam egy példányt, az a rész alaposan kopott volt,ráadásul crackberryn is külön topic van a kopasról odalent. Most szándékozom classicot venni,de ha így kopik.....Ipari hulladékért sok a 120000 Ft..

(#652) Phülöp válasza szilos (#651) üzenetére


Phülöp
addikt

Ipari hulladékért tényleg sok.
A BlackBerry Cassic azonban nem az.
Ha látatlanban, hallomásból beszerzett infók alapján azt mondod, hogy de, akkor neked nem való.
Sőt, semmilyen telefon, hagyd a francba az egészet - maradj a fakockánál, csak ne veszitsd el.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#653) kkdesign


kkdesign
senior tag

Hali,
Olyan kérdésem lenne még, (mivel Classicos leszek remélem nem olyan sokára ezért került ide a kérdés :D)
Hogy T-mobilnál vannak a berry díjcsomagok, olvasom én ezt össze vissza, de infós létemre nem értem :D .
Mik ezek a berry csomagok? mi az amiben lekorlátoznak hogyha nem fizetek elő berry csomagra? berry net ilyen berry net olyan de nemértem :( ... Meg instant e-mail, meg valami ilyesmik vannak ott (másik telón Lumia-n beállítom,hogy mutassa azonnal ha megérkezik a mail... elég instant számomra, mi benne ennél instantabb? :D és kisebb levélméret. Wifin engem nemérdekel. adatforgalmam meg mióta 300MB keret van sose lett teljesen kihasználva... BBM-ezni nem lehet e csomag nélkül? ). De mint mezei és nem üzleti felhasználó, Like csomaggal amiben van mobilnet is. Vannak olyan gátak benne amivel kevésbé lesz használható a készülék?

[ Szerkesztve ]

(#654) lugosi válasza kkdesign (#653) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Telekom sajátosság, minden menni fog classicon a bb csomagok nélkül, kivéve a BBM.

(#655) válasza szilos (#651) üzenetére



őstag

Idáig ez fel sem tűnt, de most kimértem és az alja tényleg nem csöng össze . Viszont nekem még nem kopott, de az legyen a legkevesebb. Mondjuk a hátlap telibe műanyag, tehették volna oda is az antennát.

(#656) kkdesign válasza lugosi (#654) üzenetére


kkdesign
senior tag

Magyarul droidon, wp-n megy a bbm, de bb-n lekorlátozzák ? :D vagy azt korlátozzák csak le hogy mobilneten nem megy?

(#657) lovace válasza kkdesign (#656) üzenetére


lovace
aktív tag

Elég vicces, de a T-nél így van... wifin egyébként gond nélkül működik!

(#658) Polarstar válasza kkdesign (#656) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mindenki nyugodjon le a kacsába! :DDD
Hogyne menne mobilneten! Azon írok, és megy a BBM is közben.
De van egy kitétel. A Blackberry Internet Service megléte a BBM-nél.
Mellesleg ez még a régi rendszerrel jött és a csomagban van adat is - igen jó áron!
Az ok: a Telekom vállalati BES szolgáltató is volt egyben. Most is van neki, de ez nem a plebsz tarifája.
A lényeg: a BIS jó! Nélküle is megy wifin.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#659) lovace válasza Polarstar (#658) üzenetére


lovace
aktív tag

Pont azt írta, hogy még a 300MB-ot sem forgalmazza le, így teljesen lényegtelen számára, hogy jár-1 plusz adattal a csomag. Egy BBM-ért meg nagyon nem éri meg előfizetni a drágábbikra. (Mivel Like mellé, ha nincs mobilnet csomagja csak azt veheti igénybe.)

Hagel amúgy én sokáig azt hittem, hogy nő vagy az előző képed miatt! :D

[ Szerkesztve ]

(#660) Polarstar válasza lovace (#659) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:D :D :D
Az egy vicc volt csak. A volt kolléganőm majmoltam. Annyira szőke volt. :DDD
Az ellenben nem vicc, hogy a felhasználja majd dönt az adat csomagjáról.
Ő tudja mi a jó neki és miért. Szerintem megéri. Család is BBM-re állt rá.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#661) kkdesign válasza Polarstar (#658) üzenetére


kkdesign
senior tag

"De van egy kitétel. A Blackberry Internet Service megléte a BBM-nél."
Ezt nem nagyon értem, magyarul működik a dolog személyes célokra üzengetés hívás akár..? DE! ?(...........) :D a de után nem értem a dolgokat ami ide kerülne :D

[ Szerkesztve ]

(#662) manokaki


manokaki
őstag

valaki tud esetleg segiteni ,hogy lehet a SNEP áruházat telepiteni a Classicra mert hiába töltöm le a bar. file nem tudja telepiteni..

Attila

(#663) lugosi válasza kkdesign (#656) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pontosan így van ahogy írod.

Hagel: nálam senki sem állt át BBM-re, pedig próbálkoztam. Mindenki maradt végül a jól bevált whatsappnál, vagy FB messengernél.

(#664) lovace válasza Polarstar (#660) üzenetére


lovace
aktív tag

Persze, majd eldönti, hogy neki mi a jó! :)

Egyébként mivel én is hasonló cipőben járok nézegettem, hogy lehet a legolcsóbban kijönni Like 300 mellé.
- ha valaki ezzel a díjcsomaggal előfizet a BlackBerry Net-re, akkor lesz ~3,3 GB leforgalmazható adata díjcsomag ára + 1677 Ft-ért.
- ha viszont előfizet egy NetPlusz díjcsomagra, ami - aranykártya esetén - 590 Ft és így a BlackBerry Net-re, akkor díjcsomag ára + 1454 Ft-ból lehet kijönni, amiért ~3,5 GB adatforgalom jár.
Tehát mindenképp jobban megéri a második opció, mivel kevesebb pénzből nagyobb adatot lehet igénybe venni.

[ Szerkesztve ]

(#665) manokaki válasza lovace (#664) üzenetére


manokaki
őstag

ha vamár adatletöltésre elöfizetésed akkor olcsobb a BNet előfizetés joval, pont tegnap beszéltem miatta az ügyfélszolgálattal !

(#666) lovace válasza manokaki (#665) üzenetére


lovace
aktív tag

Az is adatletöltési előfizetésnek számít, ha a sima előfizetésem tartalmaz bizonyos mennyiségű adatforgalmat vagy csak ha külön mobilinternet-csomagra is előfizetek?

(#667) manokaki válasza lovace (#666) üzenetére


manokaki
őstag

igen annak , nekem pl. 750 Mb van benne és ugy is él a kedvezmény . azt mondták , de telefonos ügyfélszolgálat elmondja gyorsan..

Attila

(#668) sasa134 válasza manokaki (#662) üzenetére


sasa134
addikt

Sachesi nevű programmal tudod telepíteni, PC-ről. google, youtube, BB alkalmazások topic topicnyitója is leírja, hogyan kell.

A telefon nem tud *.bar állományokat telepíteni közvetlenül, csak *.apk-kat.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#669) lovace válasza manokaki (#667) üzenetére


lovace
aktív tag

Beszéltem velük, még mikor az előző két díjcsomag volt BIS meg BIS3 vagy valami ilyesmi. Akkor azt mondták, hogy én a Like300 díjcsomagommal csak a drágábbikat tudom igénybe venni, azt is teljes áron, ezért lepődtem meg azon, amit írtál. Ha aktuális lesz majd beszélek velük újra, bár ezek után az lesz majd a releváns információ, mikor bekapcsolom a szolgáltatást és az első havi számlán látom, hogy mennyit tesznek rá...

(#670) manokaki válasza sasa134 (#668) üzenetére


manokaki
őstag

értem és köszönöm ! :R

(#671) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Gyerekek! Én matekoztam, és olcsóbban jöttem ki a BIS-el, mert a telefonhiások és sms-ek magas árát ezzel még is spóroltam.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#672) manokaki


manokaki
őstag

azért az nem semmi ,hogy a kijelzőt full napsütésben is szépen látni , ilyen telefonrégen volt a kezemben , amoledeket ugy kell nézni hogy kiesik az ember szeme, ott ez a 990 nit :D

(#673) Polarstar válasza manokaki (#672) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Van ennél még egy sokkal kacifántosabb történet is. :D
Nappal szemben, polárszűrős bilux + amoled.
Erre varrj gombot. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#674) manokaki válasza Polarstar (#673) üzenetére


manokaki
őstag

Na ezt fordítsd le nekem legyszi :R

Attila

(#675) Polarstar válasza manokaki (#674) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Próbáld ki. Le fogsz szokni a mobilozásról egyből. Ui nem sokat fogsz látni. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#676) válasza manokaki (#674) üzenetére



őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#677) manokaki


manokaki
őstag

Sikerült letölteni a Google Play-t rá. :) .

(#678) kkdesign válasza lugosi (#663) üzenetére


kkdesign
senior tag

Azthiszem kapizsgálom, tehát ha nincs ilyen előfizum akkor nincs BIS és a BISben vannak az ilyen céges üzleti előnyök. ha ez nincs akkor sem csonka a BBM túlságosan, csak akkor egy BB általi "Viberként" üzemel, ha jól értelmezem. tehát üzleti dolog nincs ellenben üzenhetek hívhatok rajta stb.

(#679) lugosi válasza kkdesign (#678) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem igazán mondanám azt, hogy bármiféle üzletinek nevezett dolog hiányozna, összesen annyi, hogy a BB messenger nem működik, csak wifin, ha az hiányzik, ha telekomos vagy. Egyébként minden tök totál ugyanaz, mintha lenne.
Szerintem (!) felesleges, biztos lehurrogás jön de BBM-et úgyse használ szinte senki az ismerőseid között. Whatsapp, FB messenger és társai, amit a "rest of the world" (ismerőseid ~99.9%-a) használ, az menni fog.

(#680) kkdesign válasza lugosi (#679) üzenetére


kkdesign
senior tag

Értem, köszi, így már értem a dolgokat :) bár abból ítélve, hoyg a messenger költözik új weboldalra, azt beszéltük haverommal hogy ez egy szolgáltatás fizetőssé tételének első lépése :) szóval lehet, hogy már fb-n sem üzengetünk sokáig ingyen :)

(#681) lovace válasza kkdesign (#680) üzenetére


lovace
aktív tag

Akkor ott lesz a whátszápp vagy bármi más, amire majd áttér a többség. ;-)

(#682) válasza lovace (#681) üzenetére



őstag

Azt hiszem az is egy év után fizetős, de csak 0,x €/év.
Pár napja telepítettem és ilyeneket írt, de nagyon szép a felület, és elég sok kontaktot felismert akiknek szintén van.

(#683) lovace válasza (#682) üzenetére


lovace
aktív tag

Még csak vibert használtam - már azt sem -, de én mintha valami olyasmit olvastam volna itt ezen a fórumon, hogy elvileg 1 év után fizetni kell, de aki több, mint egy éve használja annak is ugyanúgy megy, pedig nem fizetett semmit. :)
Persze nem azon a néhány száz forinton múlik. Ha megbízható(bb), mint a facebook messenger szívesen ki is fizetném érte.

(#684) Phülöp válasza (#682) üzenetére


Phülöp
addikt

Írja, de sose kéri.
Évek óta használom, még egy csekk se jött.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#685) icezozo válasza Phülöp (#684) üzenetére


icezozo
addikt

:D
meg sem talalnanak :DDD egy ev alatt te tobbszor koltozol mint a golya :D

http://qwankido.hu/

(#686) lugosi válasza lovace (#683) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A whatsapp írja hogy egy év után fizetős, évi 1 euró. Nekem most jött volna el az 1 év, előtte kis idővel jött egy üzenet hogy a következő lejárat jövő április. Én se értem, de semmi bajom vele.

(#687) Phülöp válasza icezozo (#685) üzenetére


Phülöp
addikt

Két hét múlva költözünk épp. :U

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#688) manokaki


manokaki
őstag

Megtudja mondani valaki milyen a kijelző tipusa a Classic-nak ? IPS , Lcd, LTPS , Amoled ( bár azt nem hiszem !?

Attila

(#689) Luck Dragon válasza manokaki (#688) üzenetére

IPS van benne. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#690) manokaki válasza Luck Dragon (#689) üzenetére


manokaki
őstag

És ezt titkolják mert nincs benne a spec-ben..

(#691) Luck Dragon válasza manokaki (#690) üzenetére

Nem titkolják benne van a teszt második oldalán.

""3,5 hüvelykes képátlóról beszélhetünk. Négyzetes panelről van szó, amelynek egy oldala körülbelül 6,3 centiméter hosszú, szóval nem veszélyes a dolog, de az előlaphoz képest viszonyított, 50 százalék alatti méret azért jól mutatja, hogy ez egy más irány, mint amit az óriáskijelzős óriásmobilok képviselnek. A megjelenítő típusát nem kommunikálja a BlackBerry, de ránézésre is látszik, hogy a Q10-zel ellentétben nem OLED-ről van szó, a szép színek és a nagy betekintési szög fényében inkább IPS-ről lbeszélhetünk. A felbontás a kvázi-elődmodellhez képest nem változott, 720 x 720 képpont terpeszkedik a felületen, ami elfogadható, de nem kimagasló ppi-értéket eredményez (294). A maximális fényerő tekintetében fejlődés történt, ami az erős napfényben való olvashatóságnak jót tett""

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#692) kkdesign


kkdesign
senior tag

Hali, kicsit megint off-témát hoznék fel :D újfent szokásomhoz híven :B egy felmérés szerű dolgot szeretnék, hogy szerintetek volna igény egy minden berryt-berryst összefogó Blackberry magyar csoportra facebookon? :) ez WP-nél működik, ráírtam berryblogosokra, de egy fikarcnyi válasz sem jött tőlük :-/ így ha lenne igény akkor ha időm engedi elindítanám :)

(#693) eventus válasza kkdesign (#692) üzenetére


eventus
veterán

Csak az fb, csak az fb.... Korabban fb vilagan tul volt ilyen kezdemenyezes, de nem lett semmi belole. Keves a BlackBerry user.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#694) lugosi válasza kkdesign (#692) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak úgy tudod meg hogy mekkora rá az igény ha elindítod. Szerintem próbáld meg és majd látod hova alakul.

(#695) Polarstar válasza kkdesign (#692) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Akkor sem fogok használni fészt, ha valaki fizetne érte.
Van BBM csoport, csatorna.
Max annyit lehetne oda linkelni, hogy a BBM-en itt és így meg lehet találni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#696) válasza kkdesign (#692) üzenetére



őstag

Nem BBM-et akartál írni?

[ Szerkesztve ]

(#697) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok azért fb-ot több ember használ mint bbmet (még akkor is ha én se szeretem a fb-ot, de hasznos és kész).

(#698) eventus válasza lugosi (#697) üzenetére


eventus
veterán

Csak sajnos egy "mérce", "elvárás" lett kb... :(((

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#699) lugosi válasza eventus (#698) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez igaz és tényleg gond. Nekem is azért "kellett" regisztrálnom, mert egy fotós társaság a FB-ra költözött, a fórumon már csak kész tényekkel találkoztunk mi többiek (pl: "FB-on már le lett beszélve az időpont és mindenkinek a péntek jó" - erre most mit mondjak, ha már le van beszélve). Szóval az ember sokszor ilyen kirekesztettnek érezte magát nélküle.
Hozzáteszem, nagyon nem is használom. Írok az ismerősöknek szülinapra, meg nagy ritkán használom a messengert, ennyi.

(#700) Luck Dragon

Sima GSM használatával kettő napot kibir, nagyon jó. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.