Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) jagertibi válasza lugosi (#248) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Ha hiszed ha nem, a Classicomon is úgy tölt be mint a sonymon

(#252) ak76 válasza Cyberpunk (#249) üzenetére


ak76
senior tag

Jó cucc,nem azt mondom hogy nem az,de ha valaki használta az elődjét huzamosabb ideig (nálam 2 hónapig vendégeskedett,ami rengeteg idő,tekintve hogy hetente cserélgetem a vasakat) az szvsz nem fogja érezni azt a késztetést ami arról szól hogy cseréld le a telefont.
Egyszerűen nem annyival jobb.

(#253) kárátékutyá válasza Phülöp (#247) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Hát hogyne... Fogj meg egyszer egy Nexus 5-öt, nyisd meg akár csak a gyári chrome-ot....azután beszélhetünk.

(#254) jagertibi válasza ak76 (#252) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Majdnem 2 évig használtam Q10 et, előtte 9900-t, szinkronba van egy androidos sonym és egy szifonom. Nem bántam meg egyáltalán hogy lecseréltem a Q10 et. Ugyanolyan szerethető a classic, vagyis szerintem jobban. De ez megint csak szubjektív vélemény mint itt bárkié....

(#255) Phülöp válasza kárátékutyá (#253) üzenetére


Phülöp
addikt

Elég nekem a Chrome a laptopon - policy miatt nincs rajta más böngésző. És azzal is lassú. Olyan hihetetlen számodra, hogy létezik szarul megirt weboldal?
Egyébként nem tervezek anyagi eszközöket megmozgatni a beszélgetésünk folytatásához. Főleg nem olyat, ami egyébként tiszta ráfizetés.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#256) kárátékutyá válasza Phülöp (#255) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Az index valóban nem jól megírt oldalt, ellenben külön elnézést kérek érte tőled, hogy a már említett kombóval szélvészként hasított, az én hibám.

(#257) Phülöp válasza kárátékutyá (#256) üzenetére


Phülöp
addikt

Elnézéskérésedet elfogadom, további szép estét!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#258) Polllen válasza Phülöp (#255) üzenetére


Polllen
nagyúr

Bikicsunáj céges laptop lehet, ha az index lassú rajta... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#259) Phülöp válasza Polllen (#258) üzenetére


Phülöp
addikt

Kisebb-nagyobb adatbázisokat lehet vele b.sztatni, úgyhogy nagy gond nincs vele.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#260) hito


hito
nagyúr

Pár órája használom a készüléket. Nagyon sok hisztivel és kifogással egyet tudtam érteni. Aztán elkezdtem használni és ezek a kritikák szép lassan szerte is foszlottak, csak a vigyor maradt az arcomon :)

Jó, nagyon jó!

Mellette itt van a Q10-em is. Egész más világ a Classic a kijelző és a kezelőszervek miatt. Viszont ezzel együtt is a Q10 marad. Majd akkor veszek megint Classic-ot, ha becsúszik 70 környékére az ár, mert jelen pillanatban nem ér meg nekem +60-70eFt-ot, ami a két készülék között van. Most csak a kíváncsiság hajtott, ki akartam próbálni.

Lényeg, hogy az aggályaim alaptalanok voltak. 1-2apróságot leszámítva (és ezek nem azok, amik itt kritikaként felmerültek) ez úgy tökéletes, ahogy van.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#261) hito válasza hito (#260) üzenetére


hito
nagyúr

Egy gyors csoportkép, amíg együtt a kettő :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#262) Cyberpunk válasza hito (#261) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sokkal szebb a Classic. :K És nagyon pozitívumára vált, hogy nőt a kijelző is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#263) GALARDO válasza Cyberpunk (#262) üzenetére


GALARDO
addikt

Tényleg jobban néz ki, de mennyivel jobb lenne, ha a felső sor is fizikai gombokból állna.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#264) hito válasza Cyberpunk (#262) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, jóval letisztultabb formavilágot képvisel és elegánsabb is. Anyaghasználatra meg mint egy S4 vs. iPhone 5S.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#265) Cyberpunk válasza hito (#264) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem később majd én is beruházok egyre a szifon mellé. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#266) jagertibi válasza GALARDO (#263) üzenetére


jagertibi
aktív tag

A classicnal minden sor fizikai.

(#267) Cyberpunk válasza jagertibi (#266) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja az fizikai, csak a Bold széria hagyományait követi, ott is "egygombos" volt a felső sor.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#268) GALARDO válasza jagertibi (#266) üzenetére


GALARDO
addikt

De a két-két szélső nem az, vagy tévedek?

hagel: :R Azt hittem, hogy azok rezisztív gombok.

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#269) Polarstar válasza GALARDO (#263) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azok ott nyomható fizikai gombok, csak síkban vannak.
Ne tévesszen meg.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#270) eventus válasza Cyberpunk (#267) üzenetére


eventus
veterán

Ott sem volt túl jó, de a classicon pláne, mint ha leakarna esni róla.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#271) Viper26 válasza eventus (#270) üzenetére


Viper26
nagyúr

Fő a pozitív hozzáállás. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#272) szilos


szilos
csendes tag

Azt kell,hogy mondjam,nagy BB-s hitem ellenére a hardver kifogásokkal abban a formában értek egyet, hogy 2 év múlva,mire oda jut az ember,hogy cserélne,na addigra ez már nyugdíj korú lesz..-)
Azzal a részével,hogy mi lesz ha jönnek a hardver igényesebb appok...???
Mik? 6.3 cm-s kijelzőre? Mit akartok rajta plázát tervezni? :-)
Ez a telefon arra való,amire kitalálták. Telefonálni ,emailezni,mondjuk bbm,egyéb chatprogik,meg ha úgy adódik akkor egy-két weblapot megsasolni.És ezekre két év múlva is ugyanolyan sebességgel alkalmas lesz.
Ellentétben a mondjuk a galaxy S5-tel,ami 2 év múlva egy kalap f...s lesz és már frissítést sem kap.
Szóval mindeki nyugodjon le a pi...ba :-)))
És igen sokba kerül..
De egyet ne felejtsünk,ha Te üzletember vagy és előveszed a 3 éves BB 9900-t,akkor nem néznek ki a körből,de ha előveszel egy valamivel újabb szappantartó galaxy S3-t,na akkor ugyanez nem mondható el...
Ezért is az ár...:-)

[ Szerkesztve ]

(#273) eventus válasza Viper26 (#271) üzenetére


eventus
veterán

Nézd meg jobban...

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#274) ak76 válasza eventus (#270) üzenetére


ak76
senior tag

Veled meg mi történt,emlékeim szerint minden létező fórumon foggal körömmel védted a BB-t ha jogos volt,ha nem,mi ez az újkeletű szubjektivitás? ;]

(#275) Crafter32 válasza hito (#261) üzenetére


Crafter32
őstag

Egy picit nagyobb, de nem gondoltam volna ennyire. Nekem a Q10 is már majdnem nagy. De mindenki azt írja jobb minőség és a hívás gombok nélkül nehéz élni :(
Használt Q10-t eladni és új Classicot venni tényleg nem biztos megéri, de új Classicot venni a Q10-t pedig megtartani már jó döntés lehet. 130.000 -at megér ha nem a Q10-hez kell viszonyítani.

(#276) kbyte1024 válasza ak76 (#274) üzenetére


kbyte1024
addikt

Még mindig jobb, mintha elfogultan istenitene :) amúgy páran mi is pislogunk, hogy most mi van :)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#277) Lall válasza kbyte1024 (#276) üzenetére


Lall
veterán

Az van, hogy a BlackBerry rossz irányba tart ezzel az Os10-es rendszerű telefonokkal (szerinte) és nyilván ha valakinek nem tetszik az "új" rendszer, akkor már a gombok is ki akarnak esni a készülékeikből, annyira szarok.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#278) kbyte1024 válasza Lall (#277) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jaaaa? Hát erről nem tudtam /tudtunk. 😃

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#279) kekkola válasza kbyte1024 (#276) üzenetére


kekkola
senior tag

Biztos titokban vett egy droidot, most készíti elő a terepet, hogy meggyónja bűneit. :)

#277 Lall: az is baj hogy minden hülye tud venni blackberryt, a cégnek eladások nélkül 0 fejlődéssel kellene életben maradni... Egy igazi BB-s HUB-ot reggelizik, titkosítást ebédel és BIS-t lélegzik.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#280) Lall válasza kekkola (#279) üzenetére


Lall
veterán

Azt biztos nem, mert az az egyik legnagyobb baj, hogy futnak a droidos appok, így nincs csillárd natív app, meghogy nincs bis/bes. (picit lesarkítva a dolgot)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#281) kbyte1024 válasza Lall (#280) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ja kérem, hát boviteni kéne az aruhazat, és akkor nem telepitene a sok user apk-kat.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#282) Lall válasza kbyte1024 (#281) üzenetére


Lall
veterán

Pont ezt szeretné ő is és ebben van némi igazság, de a BlackBerry World bővítése nem úgy zajlik, hogy nyakonvágunk pár fejlesztőt, hogy írjanak appokat nekünk (is). Kevés eladás, kevés fejlesztő. Ördögi kör ez, mint wp-n, pedig ott egy picikét nagyobb cég áll mögötte, mint itt. Az apk futtatás pont ennek a tűzoltása lehet. Szükséges rossz.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#283) kbyte1024 válasza Lall (#282) üzenetére


kbyte1024
addikt

Világos, de hát mindenki eltudja dönteni, hogy telepíti ez az apk-kat vagy nem. Én biztos nem szornam tele, ha volna más lehetőség.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#284) macskea válasza kárátékutyá (#195) üzenetére


macskea
őstag

Milyen sűrűn is frissítgeti a Sony a Z sorozatot?!

Szerintem teljesen jó dolog lenne, ha a gyártók évente hozzányúlnának a különböző modellekhez. Nem kell nulláról újratervezni az egészet, de egy év alatt összegyűlik már annyi ötlet és tapasztalat, hogy 2-3 fájó pontot ki lehetne javítani, és annak mindenki örülne. Valószínűleg költségben sem lenne túl sok. Szóval én nem bánnám, ha jönne egy Classic II, némileg frissebb tartalommal, meg egy másik hátlappal. A telefon stílusára való tekintettel nem kell feltétlenül az egészet a kukába vágni évente, de a verfrissítés jót tenne az érdeklődés fenntartásának. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#285) Lasliegrand válasza macskea (#284) üzenetére


Lasliegrand
tag

A classic is annyit változott, mint egy Xperia Z a másikhoz képest, csak picit elkéstek vele. Lehet mondani, hogy "tök jó, így is sokkal olcsóbban nyitott, mint a Q10", de azt is vegyétek figyelembe, hogy 2 éve eleve a Soc is többe került! Ennyi erővel a Galaxy S3 Neo-t is árulhatták volna ilyen kezdőáron? Persze az ár csökkeni fog később, de addigra egyrészt a Q10 ára is tovább esik, ez a Soc pedig nem 3, hanem 4 éves technológia lesz. Egyébként 80k-ért már én is fontolgatnám a vételt.

(#286) jacis


jacis
nagyúr

Mindenki Classic-ot akart venni csak.... :N
Ugyan ez volt anno a Q10 topikban is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#287) Crafter32 válasza Lasliegrand (#285) üzenetére


Crafter32
őstag

20 év múlva pedig már 22 éves lesz a Soc... és akkor már tényleg nagyon lassúnak fog tűnni és lehet egy alkalmazás sem fut majd rajta. Kuka az egész telefon, egyszerűen nem is értem miért nem tudtak belerakni egy Snapdragon 820-at és legalább idén versenyképes lenne, ha már jövőre nem is. De az is lehet, hogy már jövőre nemhogy az appok nem futnak, de még a hívásokat sem tudom fogadni. Így nem tudom bevállalni ezt a telefont, főleg ha belegondolok mi lesz 30 év múlva....

[ Szerkesztve ]

(#288) Csapoati válasza Crafter32 (#287) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem értem hova fejlődnek már ezek a telefonok... A Nokia E52 tökéletes, GPS is van rajta, emailezni és telefonálni is lehet vele. Feleslegesek ezek a mai drágaságok...
(remélem átjött :) )

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#289) Phülöp válasza Crafter32 (#287) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm, hogy leírtad helyettem a véleményemet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#290) Cyberpunk válasza Crafter32 (#287) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen 20-30 év múlva kuka lesz jajj most mi lesz? ;] :D Meg csak két mag. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#291) Ijk


Ijk
nagyúr

Még a Nokia N8-at használnám ha nem lenne rajta kegyetlenül lassú a böngészés és lenne fizikai billentyű rajta. De megkockáztatom hogy még a klavi is elég lenne magában.

Milyen alkalmazásokat akarnak futtatni ezen a szerencsétlen telefonon amihez nem elég a hardver? Akinek multimédiás kütyü kell az talál millióegy androidos készüléket. Akinek meg egy telefon amit néha böngészésre használ, ill. e-mail, naptár, üzenetek, fontos a fizikai gombsor annak tökéletese elég ez a hw is.

Mondjuk én külön állatfaj vagyok, mert soha nem értettem miért kell 1-2 évente telefont cserélni. Elkopik?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#292) Cyberpunk válasza Ijk (#291) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van tele a spájz mindenféle multimédiás kütyüvel lehet válogatni. Igazából a probléma az, hogy egyesek képtelenek elfogadni, hogy létezhetnek más igények is, és nem csak az, amit ő kíván. Ami ettől eltér az számára szar. Nekem csak egy problémám van, az hogy nem megy a Strava, különben maradéktalanul kiszolgálná az igényeimet, addig marad a szifon fő telefonnak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#293) fornettisuti válasza icezozo (#192) üzenetére


fornettisuti
veterán

na, akkor azt megvárom, mert ez így nem pálya.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#294) Crafter32 válasza Csapoati (#288) üzenetére


Crafter32
őstag

Na, de mennyivel jobb játékok vannak a mai telefonokon!

(#295) Ijk válasza Crafter32 (#294) üzenetére


Ijk
nagyúr

Legutoljára a kukacos játékkal játszottam még egy fél kilós nokián.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#296) Cyberpunk válasza Crafter32 (#294) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem mindenki játszik a mobilján. Nekem itt az szifon tele van az App Store játékkal, de kell a francnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#297) kekkola válasza Ijk (#291) üzenetére


kekkola
senior tag

Mondjuk én külön állatfaj vagyok, mert soha nem értettem miért kell 1-2 évente telefont cserélni. Elkopik?

Van akinek ez a hobbija, érdekli a dolog, szereti az újdonságokat kipróbálni és havonta telefont cserélni. Gondolom neked is van hobbid...

O+8T

(#298) Ijk válasza kekkola (#297) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, a sportolás.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#299) Janez0085


Janez0085
tag

Nem tudom szerintem uncsi már ez a soc próbléma pláne, hogy mindenki fikázza de senki nem használja aki használja az meg dicséri bele értve magamat is. Ha nincs ilyen telefonod meg nem is akarsz nem mindegy milyen. Ez a harmadik hét, hogy használom és még mindig nem tudok belekötni. Az, hogy jövőre elavúlt lesz pont lényegtelen úgy is le lesz cserélve, de ha mègsem akkor sem lesz annyira elavúlt, hogy ne lehessen hasznàlni, illetve 3.5 colos kijelzőre ez 3 év múlva is elegendő lesz.

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#300) jagertibi válasza Janez0085 (#299) üzenetére


jagertibi
aktív tag

+1, szerintem is fasza cucc. Én 4. hete gyepálom max egy Bronz Classicra cserélném...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.