Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Gyonyoru telefon :)

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) Lecso5


Lecso5
csendes tag

Ha lenne DS-ben, már venném is. :C

(#3) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Ejj de elfogadnam. :K Koszi a tetszet.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#4) Headbang


Headbang
aktív tag

szèp teló, bár a classic felirat lemaradhatott volna

(#5) fornettisuti


fornettisuti
veterán

ezt az ősrégi, kukából előszedett soc-t nem értem miért kellett belerakni, ha snapi 600/615 lenne benne és nem nano-sim, instant get volna nekem.
amennyire vártam, a megjelenését, annyira érdektelen lett számomra, kár.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#6) GALARDO


GALARDO
addikt

Tetszetős, bár mondjuk egy fém hátlappal jobban tetszene. :)

Ui: Egérmozi! ;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#7) akishamis


akishamis
csendes tag

Nagyon szép, de a szokásos Blackberry problémákat hozza magával. Több mint 2 éves hardverrel elkérnek érte 130ezer forintot???Könyörgöm, hol kukázták ezt össze? Tudom, hogy ennek a telefonnak elég ez a hardver és erőforrás de ne nézzék már az embert hülyének..130ezerért Note 3-at kapok ami 100szor innovatívabb ennél. :Y

Nokia 3210+Windows 95

(#8) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Na ez gyonyoru es jonak is tunik. A SoC viszont tenyleg fajo ennyi penzert (de csak a sebessegbeli gondok miatt, amugy nem izgatna senkit, hogy mi van benne).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Eszméletlenül jól néz ki :)

Finn the human

(#10) jacis


jacis
nagyúr

A plecsni meglepett, de azért jó a teszt. Köszönjük.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#11) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Én sem értem ezt a hardverválasztást, egy Snapi 615-tel azért sokkal ütősebb lett volna. De ezen kívül szerethető készüléknek tűnik. :K
Egyébként nekem a Q10 dizájnja jobban bejött.

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#12) crue


crue
őstag

Ez a hátlap nagyon bóvli.

(#13) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Off: Az első oldalon leírt hívásfogadással kapcsolatos cikkírói vélemény meglepett. Én még semmilyen teléfonomon nem találkoztam nehéz hívásfogadással, pedig viszonylag gyakran váltottam őket eddig. Például a mostani telómon (S5) ebben a vacak időben, kesztyűben sem gond a hívásfogadás, amúgy is egyre több teló tudja a szuperérzékeny módot a könnyebb érzékelésért. Meg hát például a Samukon be lehet állítani a home gombos hívásfogadást, ami még egyszerűsít a dolgokon.

(#14) joey04


joey04
titán

a rajongók körében nagy sikerre számíthat.
de olyan már alig akad...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) kekkola válasza fornettisuti (#5) üzenetére


kekkola
senior tag

Nem értem miért olyan nagy probléma a nano-sim? Emiatt ne vennék meg egy készüléket?! :U

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#16) Matada2.3 válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


Matada2.3
veterán

Anno én sok alsó/közép kategóriás telefonon tapasztaltam ezt a hibát.. Beakad a csúsztató sáv és nem lehet elhúzi. 2.3-4.0-ig többször is.

Finn the human

(#17) fornettisuti válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


fornettisuti
veterán

én sem találkoztam hívásfelvételi problémával, még az alcatel 918d-nél sem, pedig az sem mai csirke és hardveresen sem egy erőbajnak.

@kekkola
nem annyiből állt a hozzászólásam, mint amit csak kiragadtál belőle

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#18) Schmidi


Schmidi
tag

Nagyon szép telefon. Szerintem mindig a klasszikus formájú BB-k voltak a legszebbek. :)

(#19) crue válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


crue
őstag

Én meg csak a fülemhez emelem és fel van véve (P6).

(#20) kekkola válasza fornettisuti (#17) üzenetére


kekkola
senior tag

Akkor sem értem miért olyan nagy probléma ez, hogy új készülék vásárlásánál egyáltalán ez tényező...

O+8T

(#21) xmaas


xmaas
őstag

Korrekt keszulek viszont eleg draga a kezdoar , amugy bejovos

(#22) Mr.Silkó válasza Matada2.3 (#16) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Úgy látszik akkor én szerencsés voltam, bár az utánad hozzászóló fórumtárs sem tapasztalta a leírtakat. Bár mondjuk az idejét sem tudom, mikor volt a kezemben jelly bean-nél régebbi rendszerű készülék. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Mr.Silkó válasza crue (#19) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én speciel használtam p6-ot, igaz rövidebb ideig, de ez a funkció elkerülte a figyelmemet. A lényeg viszont az, hogy azért úgy látom akad alternatíva több cég típusánál is. :)

(#24) fornettisuti válasza kekkola (#20) üzenetére


fornettisuti
veterán

majd akkor nem lesz nekem probléma, ha már csak nano-simes készülékek lesznek és akkor akarok majd venni.
tavaly vettem uj előfizut, másik szolgáltatónál, akkor adtak micro-simet, ezzel elleszek egy pár évig, amúgy sincs még potenciálisan annyi és olyan készülék, amibe nano kellene.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#25) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Nekem külsőre nagyon tetszik, jobban mint az útlevél testvér, de az ára elég borsos.

(#26) kekkola válasza fornettisuti (#24) üzenetére


kekkola
senior tag

A sim csere kb. 1 perc és ingyenes (nem előfizetés függő...) ezen kívül adhatnak hozzá adaptert, ha esetleg mégis inkább micro-sim kellene. Az új készülékek nano-simmel jönnek ki.

O+8T

(#27) Ijk


Ijk
nagyúr

Nyilván azok fogják venni akiknek fontosak a fizikai gombok.
Nem szoktam regényeket írni, de a Q10-el eszméletlen jó a gépelés, össze sem tudom hasonlítani egy érintőképernyős szenvedéssel. A telefon mérete is még pont megfelelő, nem szeretem a mostani tepsiket, ezek még kényelmesen elférnek nadrágzsebben, a lekerekítéseknek hála előcibálni is könnyebb.
Rétegtelefon, nyilván meg sem tudja közelíteni egy iphone népszerűségét, de nem is ez a célja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Basszus tényleg gáz a SoC. Azért belepakolhattak volna valami erősebb vasat.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#29) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tök szép a keret, meg úgy az összhatás sem rossz, de a SoC ismeretében hamarabb is kijöhettek volna ezzel.

<< Heimdal >>

(#30) marcias válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


marcias
őstag

Látszik hogy nem használtál középkategóriás Sony-t :DDD

Nekem Xperia L-nél volt már, hogy teljesen lefagyott híváskor a kijelző, és nem láttam hol a zöld gomb. Olyan is volt, hogy csak értesítési sávról lehetett lehúzni a "zöld telefont", ami aztán előhozta a bejövő hívás ablakot.

Steam: marcias88

(#31) Baggins86 válasza fornettisuti (#24) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Bemész bármelyik sarki gsm boltba és SIM vágóval csinálnak neked nano SIM-et. Ha meg mégis nagyobb kell 500 Ft egy adapter pack, ami nanoból csinál mikrót, vagy normál SIM-et.
(Én mondjuk 1000 Ft-ért vettem egy SIM vágót magamnak.)

(#32) #06658560 válasza marcias (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

LG G2mini, fekete képernyő néha.

(#33) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

I :( smét jól jött volna az egységes kamera minőség összehasonlító rendszer...

(#34) embe


embe
nagyúr

Végre egy telefont teszteltek. ;]

Szép, tetszik. Nem mellesleg jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#35) jacis válasza kbyte1024 (#28) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem értem a SoC-al kapcsolatos felvetésed és a többi fórumtárs sírását....
Ha a kezedbe veszel egy Z10-es, Q10-et egyáltalán nem érzed lassúnak. Tény hogy lassabb mint a Passport-om, DE a Passport egy drágább megoldás amitől elvárható az extra gyorsaság.
Nézzük a másik oldalról: Nekem volt már jópár telefonom és tablet is járt már pár a kezem között, de soha egy sem volt annyira sima vagy gyors mint egy Z10/Q10 páros. Tehát hiába van erősebb SoC a jelenlegi tabletemben mint mondjuk a párom Z10-esében mégis sokkal lagosabb és lassabb a rendszer ami rajta fut. Tehát akkor minek erőlködünk annyira az erős SoC mellett ha maga a készülék egy lassú és lagos vacak (ez alól egy G2 vagy egy M7/M8 kivétel).Hol jelenik meg a SoC ereje?
Egyetlen egy dologban értek egyet egy modernebb SoC elvárásával az pedig a fogyasztás ami manapság nem lényegtelen. Persze hozzáteszem azt is, hogy mindenki tisztában van azzal is, hogy jelenpillanatban egy mobil legnagyobb energia fogyasztója a kijelző.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#36) marcias válasza #06658560 (#32) üzenetére


marcias
őstag

Ennyi.

Sajnos beláttam, hogy android esetén ha nem csúcskategóriás készüléket veszel, olyan banális és idegesítő bugoktól hemzseg a rendszer, ami számomra teljesen megöli a felhasználói élményt (függetlenül milyen hardvert kap).

Steam: marcias88

(#37) Polllen


Polllen
nagyúr

Tetszik a kütyü, a jobb kamera nekem eddig nagyon hiányzott. A régi hw-t és az árcédulát nem értem, ennyi készleten maradt?

Ha hamar beesik az ára, akkor benevezek egyre.

jacis

130e foriniért ez nem a drágább megoldás? ;] Sok érvet fel tudnék sorolni, hogy ez a soc miért jó a BB-nek, de hogy nekem miért jó, hogy nem került bele újabb, nem nagyon tudok.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) kengyel


kengyel
nagyúr

Még nem volt BlackBerry telefonom, de ez nekem nagyon tetszik. Egyszerűen, nem tudok belekötni !

kengyel

(#39) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nagyon szép telefon, de ezt a Socot akkor se tudom hova tenni... Akkor adják legalább olcsón bakker, de ez így fura :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40) kbyte1024 válasza jacis (#35) üzenetére


kbyte1024
addikt

Olvastad a cikket te is ugye? Mit írnak? Érezhető a régi vas. És 130 ropiba igenis férjen bele egy értelmes SoC. Még jó hogy megy a rinya.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#41) maximilian4 válasza marcias (#36) üzenetére


maximilian4
addikt

Mert még nem probáltál pl. moto g-t, xiaomi középkategóriás telefonjait, jól sejtem?

Maxi

(#42) m1lan válasza marcias (#30) üzenetére


m1lan
őstag

Az Xperia U meg a szemem láttára rakta össze a bejövő hívásos képernyőt :DDD

(először felugrott a lezárt képernyő, aztán fekete képernyő, utána bejött a hívóképernyő a hívó telefonszámával, pár másodperc múlva átváltott a nevére, végül bejött a csúszka, és akkor lehetett csak felvenni)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#43) margithid válasza kbyte1024 (#40) üzenetére


margithid
veterán

Ugyanez a vas van a Q5ben, azt használom, soha semmi gondom nem volt, nem lassú, nem akad.
Ezen túlmenőleg viszont megértem a kritikát. Már egy Snapi 410 is jobb lett volna mint ez, és nem csak a sebesség, hanem a fogyasztás végett is. Mondjuk a Q5öm szenzációs akkuidőben is, de ha még ezt is tetézné az nem lenne baj:)
Igazából ezekkel lehetne eladni ezt a készüléket, újabb processzor, 3 GB Ram, jobb kamera, de ezekből egy se valósul meg igazából. Ettől függetlenül ez egy nagyon klafa kis készülék, csak illet volna több újdonságot beletenni.

(#44) icezozo


icezozo
addikt

Jó lett a Cikk :K

joey20 : arra a 2 millióra gondolsz ami elfogyott ?

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#45) daenerys


daenerys
tag

Azé' nem megy a BlackBerrynek olyan jól, mert 2015-ben is egész jól elvagyok a százezer éves BB9000-rel, amit kiciócó megoldásként vettem muszájból, és tök jól bevált - és ezzel a kellemes problémával nagyon sokan így vannak.

Új fanokat nem szereznek butAlma és butAndroid majmolására készült tepsivel és tepsi nélkül sem, mert túl sok az agyhalott, akinek akár egy nem tetsző technikai paraméter is többet számít, mint a mindennapos használhatóság.

A régi fanok elvannak az olykor bugos, kisebb tudású telefonjaikkal, mert azokat meg lehetett szokni, és viszonylag olcsón "idegesítőek" (míg mondjuk egy Samsung Note drágán idegesítő, SzederBlog Laci vett egyet, én már 2 perc után a földbe döngöltem volna, ő pár hét után adta fel az android oprendszer f.szságai miatt a csámcsungot, és elcserélte egy Z10-re, amit azóta is szeretettel és örömmel használ. Jelszavaink valának: Androidot csak BlackBerryn).

(#46) Janez0085


Janez0085
tag

Én mióta meguntam a Z10/Q10 duo-t, nagyon sok telefont felemésztettem. M8, Alpha, i5S, BlackBerry Passport ( ez csak a mérete miatt búcsúzott tőlem) meg szerintem volt olyan is amire nem is emlékszem. Lényeg a lényeg a 9900 óta vágyam volt, hogy kapjak gyakorlatilag egy fejlettebb 9900-át, és Ez a Classic. Mindent tud amit ma egy telefonnak tudnia kell. És most nem a Facebook, instagramm stb számomra felesleges funkciókra gondolok mert még Facebook fiókom sincs, hanem arra ami tényleg hasznos, és még annál egy picit többet. KB 2 hete használom a telefont semmibe de semmibe nem tudtam belekötni eddig S4-es processzór ide vagy oda. Tökéletesen elég mindenre. Az üzemidő meg több mint jó, szép a kijelző, tűéles a kép, nem melegszik, tökéletes a készülék kialakítása és mérete, számomra ez messze a legjobb mobiltelefon napjainkban. MOBILTELEFON. Nyilván jobb filmet nézni egy 6+ -on vagy egy Note 4-en de aki nem használja ilyenekre a telefonját annak rémálom egy ilyen méretű telefon. Az olvasós részbe belekötnék, mert szerintem egy i5-ön lényegesen rosszabb élmény olvasni pedig nagyobbakijelző mégsem említi senki.

Véleményem szerint napjaink legszebb és leg elegánsabb készüléke, ami szerintem még exlúzívabb a Passportnál is a maga módján. Bárhól meg lehet vele jelenni, gyakorlatilag bármire használható, napi 2-3 óra telefonálás, és 50+ feletti email váltásra a legmegfelelőbb eszköz.

Egy baj van vele, hogy nem tudom lerakni. :D

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#47) bwoay válasza jacis (#35) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem a hasznalhatosaggal van a problema, hanem azzal, hogy semmi nem indokolja a magas arat, nem ugy, mint anno a q10 eseteben, amikor az SOC meg ugymond up to date volt. jelen esetben lenyegesen rosszabb az ar/ertek arany. kozel dupla ar mellett egy nagyobb kijelzot meg egy toolbeltet kapsz, szerintem ez nem igazan jo deal.

Janez:
azert az nekem erdekes, hogy a BB-k eloretelepitett linked innel, twitterrel, foursquare-rel erkeznek, de facebook teren meg lenne mit behozni. tetszik vagy sem, a facebook hasznalata is ugyanugy hozzatartozhat a produktivitashoz, mint a fent felsorolt egyeb social halok. es en nagyon varom, hogy a BB facebook fronton is felzarkozzon, mert onnantol kezdve tenyleg nem lesz semmi, ami mas platformhoz kotne. ha a gyarto szamara elkepzelheto, hogy valaki hivatasbol twitterezik, akkor ugyanezt belathatnak a facebook kapcsan is, mert nekem pl a hasznalata a munkam szerves resze, ugyanakkor nincs a platformra egy hasznalhato fanpage manager, es az ertesitesek is kepesek random modon beesni neha.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#48) #06658560 válasza marcias (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

A THL T100S minden szempontból tökéletes volt nekem. Semmi bajom, hasonló bugom nem volt.

(#49) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Köszi a tesztet, régóta vártam, és ez igazán részletes leírás lett! :R Egyre jobban tetszik ez a Classic! :)

(#50) macskea


macskea
őstag

Érdekes ez a SoC vita, egyrészt a 130e-s árhoz tényleg illett volna valami erősebbel ellátni, meg a Q10 utódnak szánják (valószínűleg annak), akkor illett volna hardveresen is fejlődni, a másik oldalon meg egy ennél valamivel gyengébb Q5 is teljesen gördülékeny és jól használható, azaz az érzelmi indokokat leszámítva nem feltétlenül indokolt az erősebb vas. Mondjuk a Q5 nem is kerül 130e-be...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.