Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Polllen válasza icezozo (#197) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mindenképpen jó ötlet volt nekik. Készletsöprés feljesztési költségek alacsonyan tartásával. A régi userek pedig még örülnek is neki, egy részüket soha se érdekelte mitől működik, csak menjen, a másik részük pedig megmagyarázza magának miért jó nekik ennyiért ez a technika.

Bár ha tényleg jön jobb hw-val egy utód, a második tábor racionalizására kíváncsi leszek.

Én meg maradok annál a véleménynél hogy már megint majdnem sikerült olyan mobilt összehozni, amire szívesen beneveznék. Talán majd legközelebb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#202) kbyte1024 válasza Praetorianus (#200) üzenetére


kbyte1024
addikt

Dehogy fanyalgok:) csak nagyobb durranást vártam.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#203) Janez0085


Janez0085
tag

Szerintem aki 9900-ról váltott az pont nem fog csalódni. Esetleg aki Q10-ről.

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#204) icezozo válasza Janez0085 (#203) üzenetére


icezozo
addikt

pont ezt irtam anno,hogy kimondottan a BBOS-rol valtokat celoztak meg. es nem kevesen hasznalnak meg :K

itt van par statisztika :[link]

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#205) Воланд válasza .Szaki. (#160) üzenetére


Воланд
titán

de, tudja a wp aruhaza. us/uk vagy de regios ms fiok kell es rogton lesz xbox music, ahol lehet zeneket venni. vagy egy evre elofizetni es azt hallgatsz, toltesz le, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#206) margithid


margithid
veterán

Nekem mint Q5 tulaj azért is jó, hogy ilyen hardverrel jött ki a classic, mert igy az én telefonom is legalább addig támogatott lesz!
Szerintem még 2-3 évig tuti nem lesz OS11, a OS10 frissítéseit meg megkapja majd a Q5 is, elvégre proci órajelben van kis eltérés, meg tárhelyben, de a 8 GB tárhely csak elég lesz a frissítéseknek majd:)

(#207) oszi666


oszi666
őstag

Az Adobe Flash-nek tulajdonkeppen miert van letjogosultsaga ha minden rendszerbol kezd eltunni? Iphoneban sose volt azt hiszen droidnal sincs mar, akkor? Mibt laikus kerdezem

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#208) eventus válasza icezozo (#192) üzenetére


eventus
veterán

Abban majd a Z30 soc lesz?:)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#209) jagertibi válasza Janez0085 (#203) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Q10 ről váltottam, nem raknám bele vissza a SIM kártyám....Sokkal szerethetőbb telo a classic.

[ Szerkesztve ]

(#210) icezozo válasza jagertibi (#209) üzenetére


icezozo
addikt

mond csak nekik, irigykedjenek :K

http://qwankido.hu/

(#211) jagertibi válasza icezozo (#210) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Csak a véleményemet írom, hiába ugyanaz a belső, mégis jobb az érzés. Szerintem az akku is jobban bírja.

(#212) lezerpiramis válasza jagertibi (#209) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ne is, mert szetcseszi a SIM-adapter a foglalatot :D

(#213) jagertibi válasza lezerpiramis (#212) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Nem cseszi szét. Már próbáltam. :)

(#214) lezerpiramis válasza jagertibi (#213) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Egyebkent igen, a nano-micro atalakito egy fokkal jobb, mint a micro-mini.

(#215) kárátékutyá válasza jagertibi (#213) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Kereső gyorsabb lett?

(#216) jagertibi válasza kárátékutyá (#215) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Milyen kereső? Nekem már elég gyors volt a Q10 is, ami már gyorsabb azt az én agyam nem fogja fel... :) hagyjuk már ezt a gyorsabb, nagyobb, jobb, erősebb. Minek kell ezt már fokozni? Hova...

(#217) kárátékutyá válasza jagertibi (#216) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Attól hogy ahogy mondtad, hogy a te agyad nem fogja fel, másnak lehet fontos. Index-et olvasom elég sokat, az eltart egy ideig amíg betölt/betöltött Z10-en vagy Q10-en, más telefonon/platformon viszont pik-pakk betöltött. Emiatt bátorkodtam megkérdezni...

Lehet ha egyszer kipróbálnád egy másik platform készülékét, meglepődnél pár dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#218) jagertibi válasza kárátékutyá (#217) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Az lehet, én semmit sem proballtam meg, az életem második telefonja a classic, apukám mondta is hogy vigyazzak rá. Az index is gyorsabban töltött Q10 én is mint ahogy olvasni tudtam. De lehet kiváló példányt vettem Zozotol anno. :D

[ Szerkesztve ]

(#219) kárátékutyá válasza jagertibi (#218) üzenetére


kárátékutyá
őstag

De azt is mondta, amikor odaadta az árát hogy vigyázz rá, és ne költsd el egyszerre.

(#220) F34R


F34R
nagyúr

Gyonyoru Classic, jo volt a teszt koszi.

(#221) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Jó telefon ez. 60K-t megér, de többet nem............
A BB még mindig a nevével akar eladni méreg drágán?
Ejnye ejnye.........

(#222) Cyberpunk válasza tzsolesz (#221) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ezen hangosan felnevettem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#223) Viper26 válasza Cyberpunk (#222) üzenetére


Viper26
nagyúr

Azért valamennyi igazság van abban amit mondott.

iPhone 14 | FR955

(#224) Cyberpunk válasza Viper26 (#223) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mi?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#225) Keepo válasza Cyberpunk (#224) üzenetére


Keepo
csendes tag

kb mind

Kappa=Grey Face (nospace) Kappa

(#226) Cyberpunk válasza Keepo (#225) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem minden a belső, van akinek a magok száma számít, hát vegyen dinnyét! A Q10 megjelenése kori árához képest nagyon is jónak mondható. Ha neki nem ér meg ennyit, hát ne vegye ez ilyen egyszerű. A névvel eladás is nevetséges vád, miből gondolja ezt? Magyarázd el, hátha tisztábban látok majd! :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#227) V B A válasza jagertibi (#216) üzenetére


V B A
aktív tag

azért Q10-en hajlamos belassulni a kereső, lehet, hogy ez nem a proci hibája, hanem éppen indexel a háttérben, de gyakran van ilyen

én már tényleg nem értem, hogy miről megy itt a vita, ha gyorsabb egy telefon, jobb használni (sőt hatékonyabbab lehet használni)

a gyorsaság 2 dologtól függ:
- UI felépítése (pl. összes üzenet a HUB-ban, programozható billentyűk, hatékony kereső, intelligens prediktív rendszer...), ebben a BlackBerry a legjobb. magasan minden más rendszerhez képest (ha meg fejlesztenék a WebOS-t, az is lehet, hogy itt tartana)
- nyers erő - itt mindig lehet javulni és kell is, hogy gyorsabban induljanak az appok, gyorsabban álljon fel a rendszer, ha számításigényes művelet van (pl. sorozatfényképezés, HDR fotózás, fénykép szerkesztés, video vágás...), akkor azt gyorsabban el lehessen végezni. Persze mindent meg lehet szokni és túl lehet élni, a BlackBerry torch nem volt lassú általában, de egy fénykép megvágása és expó korrekciója 3-4 percig is eltartott és ez akkoriban nem volt gáz, de azért ma már ez ciki lenne.

Szóval sztem érthető, hogy sokan erősebb cuccra számítottak.

Én végül arra jutottam, hogy ki fogok próbálni egyet, ha már kapható lesz valahol. hátha élőben meggyőzőbb :-)))

(#228) oszi666 válasza Cyberpunk (#224) üzenetére


oszi666
őstag

sok. A BB eddigi eladásai azt mutatják, hogy a szolgáltatásai nem tudják ellensúlyozni a gyenge hardvert. Sőt. Nincs olcsó telefonjuk, én speciel semmi reklámot nem láttam tőlük, és a hipertitkosítás nem fontos elég embernek, az üzenetkezelésben semmi különleges nincs, egy csomó iphone meg droid app tud hasonlót.
[link]
ezen az oldalon látszik, a plusz gombsor, és a minimálisan nagyobb kijelzőn kívül SEMMI különbség nincs a Q10 és classic között. Ez pont olyan mint amikor a Samsungot szidják, hogy még egy bőrt le akarnak húzni. De rendben, tegyül fel hogy az átlag vásárolót nem érdeklik az ilyen dolgok, a hardver stb, (pedig igenis fontos, az egyik előttem hozzászóló írta, hogy később ha kijönnek durvább alkalmazások, azokat nem fogja tudni futtatni)
De akkor sem veszik!!!! Az eladásaik elenyészőek.
Még annyit hadd tegyek hozzá, én örültem volna leginkább ha kihoznak valami ütőset, lecseréltem volna az iphone-om. De nekem ez a telefon még mindig túl kompromisszum igényes. Én eléggé átlagfelhasználónak tartom magam, szerintem sokan vannak vele úgy, mint én.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#229) icezozo válasza oszi666 (#228) üzenetére


icezozo
addikt

az üzenetkezelésben semmi különleges nincs, egy csomó iphone meg droid app tud hasonlót.

melyikben is van hub ?

http://qwankido.hu/

(#230) Polarstar válasza oszi666 (#228) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Titkosítás és vállalati szolgáltatások. Igen is fontosak, van ebből pénz!
Az, hogy itthon nem látni, az nem jelenti azt, hogy nincs. Csomó ismerősöm használja a Blackberryket.
Sőt, van olyan droid fejlesztő cég is, aki a belső kommunikációját eleve BBM-el folytatja le.

A Klasszik hardvere pedig tudatos választás. Lesz folytatás. Csak a lépések kissé tétovák jelenleg.
A Passport igencsak kisérleti darab volt, de mégis siker lett. Fogy.
A Klasszik az első hiánypótló hagyományosabb Blackberry.
Most jön a java csak.
Jelenleg dolgoznak az új tapsikon, illetve 100%, hogy tervezik a Passport 2 és Klasszik 2 mobilokat is.
Csakhogy ennek a cégnek nincs 1000 fős tervező gárdája, mint a samsungnak, illetve 10ezer fős, mint az applénak. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#232) jagertibi válasza oszi666 (#228) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Pont iphone felhasználóként írod hogy kompromisszum igényes a blackberry... :D ez elég vicces.

[ Szerkesztve ]

(#233) oszi666 válasza Polarstar (#230) üzenetére


oszi666
őstag

fontosak, de nem elegek szerintem, hogy vásárlókat tömesegen mozgassák meg. Szerintem ugyanúgy elszúrták az elején, mint a nokia a symbiannal, bár a bb ügyesebben mászik ki a gödörből. Én a gesztusvezérléseket irigylem nagyon a BB Z10ből...

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#234) oszi666 válasza jagertibi (#232) üzenetére


oszi666
őstag

Nekem az. Számomra az iPhone nem az. Másnak lehet, hogy a BB tökéletes, és a szifon kompromisszum igényes :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#235) Polarstar válasza #32839680 (#231) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A repcsis karakterek jók voltak, imádtuk.... Sajnos már nincs ilyen... Ott a nyelvek kezelése volt sz@r.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#236) Polarstar válasza oszi666 (#233) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ahogy olvashattad, le is lett váltva az akkori nagyfőnök. Azóta kicsivel jobb a helyzet.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#237) V B A válasza #32839680 (#231) üzenetére


V B A
aktív tag

PalmOS-en is tök oké volt az ékezetes betűk írása: magánhangzó + menü gommb + enter

(#239) Polllen válasza #32839680 (#238) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az angol abc-ben nem nagyon van ékezet, ezért nem is nagyon érdekli a gyártókat ilyenféle megoldás.

Helyette ma már elég korrekt helyesírás-ellenőrző programok vannak, az majd kijavítja. Eddigi tapasztalataim alapján a wp-ben van a legjobb jelenleg. A BB sem rossz, de a ragozott formáknál 10.2 alatt nálam rendre elvérzett és javítgatnom kellett. WP-n nem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#240) lugosi válasza icezozo (#229) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez az egyetlen dolog, ami most nekem igazán hiányzik. Talán még a gesztusvezérlés.
A hubot eddig egyetlen platform se tudta hozni. Pedig szerintem a nagyon zizi platformok kivételével szerintem már mindet próbáltam.

(#241) icezozo válasza eventus (#109) üzenetére


icezozo
addikt

hol?

kerdezd mar meg toluk ;) megfogsz lepodni!
illetve Londonba cserelik ha gond van veluk!

first@expansys.com

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#242) Lall válasza Polllen (#239) üzenetére


Lall
veterán

Baromságokra javít a WP (is), ráadásul sokszor mondat közepére nagy kezdőbetűvel rakja be a szavakat. Én személy szerint az automatikus javítást kikapcsolom és csak a szóajánlást hagyom meg. Ha megfelelően fel van már töltve a szótár (tanult) a Passporton az érintésérzékeny billentyűzetnek köszönhetően kb. 2x gyorsabban lehet gépelni, mint bármelyik érintőképernyős eszközön.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#243) Polllen válasza Lall (#242) üzenetére


Polllen
nagyúr

A nagybetűs szavakat soha sem fogom megérteni^^
És az természetes, h fizikai gombokkal gyorsabban írsz, mint virtuálissal.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#244) axioma válasza #32839680 (#231) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem az ekezetekre a - tobbek kozott - anysoftkey-nel latott megoldas a leggyorsabb: taavirati stiilusban kell gepelni. En MM2-n hasznaltam, es ahhoz a gepelesi szituaciohoz annyira megrogzult (annak ellenere, hogy a dupla ekezeteknel ugye 3 ill 4 lenyomas kellett), hogy ott hajlamos voltam mindent ekezettel irni, mig 10 ujjas gepelesnel hacsak nem fontos, nem kapcsolok at az angolrol.
A helyesiras-ellenorzore meg pont azert nem biznam magam, mert az igazan lenyeges esetekben (amikor me'g itt is kirakom a repulot) pont az tortenik, hogy mind a ketto ervenyes szo lenne, de csak az eygiket akarod mondani. Na az am a lassu, mikor utolag vissza kell olvasni es az ilyen helyekre odapozicionalni, es javitani... (plane ha ilyenkor meg a hosszu gombnyomassal valogatasos megoldas van ra).

(#245) Lall válasza Polllen (#243) üzenetére


Lall
veterán

Ki tudott égetni a nagybetűs szavakkal. :)

Igen, ez nyilvánvaló, de itt ugye még gyorsabbá teszi a gesztusvezérlés is, mert ha egy szót valameddig vagy ékezet nélkül leírtál és az ajánlott szavak között van, akkor elég csak felfele swipe-olni és folytathatod is a következő szóval. Kényelmes és gyors. :)

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#246) ak76


ak76
senior tag

Egy jó barátom jóvoltából itt volt nálam 4 napig a Classic,nagyon tetszett a készülék formája,mérete,pláne a hagyományos tepsik után,(G2) de kb ez minden,a kamera maradt középszar,a HUB tökéletes,de ez az elődnél is az volt,az akku nálam másfél napot bírt,a hátlap jó fogású,de kb semennyire nem illik a készülék karakteréhez,a plusz gombok,a menü,a hívás felvevő,meg az optikai track pad szerintem totál felesleges,a kijelzőn simán megvalósítható az összes funkciójuk,az IPS kijelző felbontása nem változott,nagyobb a fényerő,de a Q10 színei nekem jobban bejöttek,a rendszer valahogy nem annyira likvid mint az elődnél,itt ott röccenésekbe botlik az ember,egyébként a cucc nyilvánvalóan NEM MÉDIAFOGYASZTÁSRA lett kitalálva.
Összességében nem éreztem rajta azt a pluszt ami miatt megérné ezt venni Q10 helyett,a két készülék között szürke importos/gsm-es kiadásban cirka DUPLA árkülönbség van a Q10 javára,ez az árkülönbség,a készülék komponenseit tekintve enyhén szólva sem indokolható,pláne hogy a Q10-re is ott lesz ugyanaz a friss ropogós rendszer mint az elődre.

(#247) Phülöp válasza kárátékutyá (#217) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem nem ugyanazt az index.hu-t olvassuk.
Minden rendszeren, minden böngészővel halál egy oldalbetöltés. Index2 tudja azért überelni, az még nagyobb fos. Ha még - a sok bzui reklám mellett - beágyazott indavideo ablak is van, akkor gyakorlatilag élvezhetetlen a böngészés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#248) lugosi válasza Phülöp (#247) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez mondjuk konkrétan nem így van. Se a Sonymon, se a Nokiámon nem probléma az index címlap betöltése. Sem időben, se kinézetre.
Bár nem emlékszem most, hogy mikor Z10-em volt, akkor gond lett volna. :B

(#249) Cyberpunk válasza ak76 (#246) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nyilván jobb ha kivárásra játszik az ember ennek is fog még esni az árra bőven, abban biztos vagyok. Viszont ha valaki úgy érzi, hogy neki megéri az a különbözet egy igazi Bold utódért, akkor hadd vegye.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#250) Phülöp válasza lugosi (#248) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor visszaküldöm az Apple-nek az iPad Air2-t, sőt, a céges laptopot is visszaadom, mert nálunk van a baj.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.