Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) eventus válasza MataGyula (#2342) üzenetére


eventus
veterán

Turelmesen varni... kijon majd regebbi vassal ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2352) #95763968


#95763968
törölt tag

Mit gondootok az akkuidőről? Sok netezés mellett.

Valahol olvastam, hogy valaki 4 böngészőt is használ, hogy mindent elérjen, amit szeretne. Anno a Lumiámat azért cseréltem le, mert a végén már böngészőben sem tudtam elérni semmit.
A FB-ra nekem jó, ha elérem az m.facebook oldalt, vagy az mbasicet.

Alkalmazásokra visszatérve. Azért Amazon Store-on elég sok app fent van, amit használok droidon. Minden működik, ami ott fent van? Vagy ez lutri?

Ami nagyon fontos nekem az a Budapest menetrend. Nincs arra időm, hogy egy egy indulás előtt minden járat menetrendejét letöltsem. Ezt használja valaki szerencsésen? ha igen, itt is ki lehet rakni widgetet, mint droidon, hogy egyszerre lássam több járat indulási idejét?

Láttam van Team Viewer, aCalendar, Business Calendar, Wunderlist, Listonic, Evernote.
Wire vagy Signal messenger nincs, illetve ICQ nincs, de helyette a BBM nekem megteszi helyettük, én úgyis csak a párommal szoktam így beszélni, FB messengert nem használok.

Régen az Opera volt a kedvenc böngészőm, még régi nem okos SE telefonomon, de droidon az nem volt jó, ott maradt a Chrome, illetve szeretetm a Boat Browsert.

Köszönöm!

(#2353) turbulencia8 válasza #95763968 (#2352) üzenetére


turbulencia8
őstag

A droidos programok jelentos resze instabilla, lassuva teszik a BB10-et. A budapesti mentrend mukodott (korabban), de a bkk futar sokkal jobb, viszont az nem fog futni. Evernote tamogatas megszunt tudomasom szerint, es a bongeszonel semmi jora ne szamits (az amazonos kinalat ne legyen mervado, nagyon maceras volt onnan barmit is telepiteni, a BB appworld apado kinalatat nezd at inkabb)! Nem javasolt ezt ujonnan megvenni! Hardverapron van 25-ert jo allapotu Classic, szerintem probald ki azok kozul valamelyiket, amit kis veszteseggel tovabb tudsz adni, ha nem valik be.

(#2354) #95763968 válasza turbulencia8 (#2353) üzenetére


#95763968
törölt tag

Nagyon köszönöm!

Akkor a BB10 rendesen csak BB appokkal működik majd rendesen. Német amazonon láttam újonnan 30-40 között.

Hát, lehet, hogy akkor inkább várok míg kijön egy Classic reform. A Priv és KeyOne nekem túl nagyok.
Azt hiszem, ezt az álmot el kell engednem... :/

(#2355) lugosi válasza #95763968 (#2354) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Épp kérdezni akartam, hogy van-e valami különös oka, hogy OS10-es BB-t akarsz venni, mert ha androidos appok kellenek, akkor kezd még kevésbé logikussá válni a dolog.

(#2356) Peti78 válasza #95763968 (#2354) üzenetére


Peti78
őstag

Van realitása egy droid classic facelift-nek?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2357) #95763968 válasza lugosi (#2355) üzenetére


#95763968
törölt tag

Nem a BB 10-es OS miatt néztem a készüléket. Az androidos appok sem annyira lényegesek, mert ahogy elnéztem a BB Worldöt, csak a menetrend app hiányozna, a többire van alternartíva, már ha elindulnak, mert ott sem mindenre megy az 5 csillag, ahogy elnézegettem :( Illetve az internet. De gondoltam, ha már a gyártó azt írja... Egyébként nem szerettem volna egy újabb androidos telefont. Egyszerűen képtelen vagyok megszokni, hogy nincs billentyűzet. Nem tudok rajta írni kényelmesen. A másik is még egy éves sem volt de már lassú volt, a kamera sem indult be, lemaradtam a fotózandó pillanatokról, ha hívnak, nem jön be a gomb. Az élettartamuk 1-2 év. Ráadásul mind nagy. A Classic meg olyan kis kompakt. 2012-ben még sima kis Sony Ericssonom volt, abból is szétnyitható (kagyló), de persze az is megszűnt, előtte meg a másik kedvenc Ericsson. Télen nem kellett lekapni a kesztyűt, hogy pötyögjek, vagy telefonáljak... Szóval a billentyűzet és a kis méret fogott meg, na meg persze kölyök korom óta tetszik. Nem tudom, mennyire mentek át az érzéseim így pötyögve :N

(#2358) Csirkejozsi válasza #95763968 (#2357) üzenetére


Csirkejozsi
tag

Én 4 éve használom az OS10-et, és azért azt határozottan állíthatom, hogy ami hiszti itt megy néha, az nagyon erős túlzás. :) Jelenleg is a Classic-ot nyúzom, és használok droidos appokat is, de csak a számomra szükséges minimumot. Nekem ezek tökéletes sebességgel dolgoznak (Viber, Messenger Lite, Menetrendek.hu, Jófogás, Garmin Connect, Waze, Google Maps, Opera Mini, StuntCalls). Budapesti Menetrend sajnos már nincs. Én most helyette ezt használom, ami háttérben automatikusan frissíti az adatbázist, és ugyan offline, de elég pontos: [link]. Ezek mellett használom családon belül a BBM-et (szerintem mind a mai napig messze veri a többi VoIP klienst hangminőségben, talán mert kevesen használják), alkalomadtán a TeamViewert. Nagyon tetszik, hogy a natív YouTube alkalmazás (SuperTube) a háttérben is fut ha lezárom a képernyőt, szóval tudok zenét hallgatni vele. Gondolom a beépített naptár és email klienst nem kell senkinek bemutatnom, hogy mennyire produktívan használhatóak. És személy szerint én a böngészőt is imádom, sosem értem azt a rengeteg negatív kommentet. Nekem szinte mindig sebesen teszi a dolgát, és általában az újabb tartalmakkal sincs gondom. Ráadásul nem használ nagy adatforgalmat, és az én telefonom nem merül tőle erősen. A facebook alkalmazás is működik mind a mai napig, jönnek az értesítések, és a naptár és kontakt integráció is megvan. Egyedül az üzenetkezelés esett ki, de arra ott van a Messenger Lite.
Természetesen elfogult vagyok, de szerintem a Classic mind a mai napig megállja a helyét. Természetesen csak akkor, ha elsősorban arra használjuk, amire tervezték, vagyis kommunikációra.
Másik oldalról persze érdemes észben tartani, hogy frissítések már valóban nem várhatóak, tehát ha egy-egy Androidos alkalmazás pótléknak megszűnik a <=4.3 támogatása, akkor kiesik. Összességében szerintem még egy-két évig biztosan használható lesz ez a szuper kis készülék. Az, hogy megéri-e ilyet venni, szubjektív. Talán tényleg érdemes a használtak között nézelődni, mert lehet nagyon szép állapotú darabot kifogni.

[ Szerkesztve ]

(#2359) #95763968 válasza Csirkejozsi (#2358) üzenetére


#95763968
törölt tag

"azért azt határozottan állíthatom, hogy ami hiszti itt megy néha, az nagyon erős túlzás"
Ez alatt mit értesz? :)

Az általd felsorolt appok közül engem max a menetrendes, meg az opera érdekelhet. Feltéve, ha a gyári böngésző nem lenne elég. FB appot nem használok, nem vagyok hajlandó, messengert meg pláne nem. Én a FB-ot szigorúan böngészőből vagyok hajlandó használni. Egy böngészőtől annyi elvárásom van, hogy el tudjam olvasni az oldalt, amit megnyitok, ne egy óráig tartson, míg betölt, egyszerre több fül is nyitva lehessen, és ne töltse újra az oldalakat váltáskor, ha van rajta videó, akkor azt meg tudjam nézni. Az általam nézett oldlak általában recept oldalak, meg amit általában mások osztanak meg FB-on:)
Youtube: droidon is alternatív megoldást használtam a lezárt kijelzős megoldás miatt.

A saját naptár, illetve mail appot nem ismerem, illetve play store-ból letöltöttem őket korábban, ha ugyanolyan, akkor azokhoz volt szerencsém. A naptárban a havi nézetben a pöttyözős dolog nem tetszett, a heti nézet listázós megoldása inkább. Ezért használtam a droidon az aCalendart, illetve a Business calendart, mert az tényleg olyan nézetet adott, mint egy asztali naptár.

[ Szerkesztve ]

(#2360) lugosi válasza #95763968 (#2357) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Billentyűzet + kompakt méret + OS10 kombinációra nincs jó ötletem. Ha a kompakt méret esik ki akkor ott a passport, ami fölött már szintén eléggé eljárt az idő de erősebb azért a hardver.
Ha az OS10 esik ki, és a méret még valamennyire kompromisszumkész, akkor a Keyone-t érdemes megnézni esetleg. Szerintem inkább ezt az utóbbit próbáld ki, ha tudod valahol.

(#2361) #95763968 válasza lugosi (#2360) üzenetére


#95763968
törölt tag

Köszönöm szépen a sok hozzászólást mindenkinek. :R

Próbálom a legjobb döntést meghozni. Néztem a K1-et is, mert valamiről kénytelen leszek lemondani :) Megvárom, mi lesz a Juno. Ki tudja :) :C

(#2362) lugosi válasza #95763968 (#2361) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hozzáteszem, hogy a Keyone-t sem venném meg végső soron. Szerintem elképesztően túlárazott. Ha túlárazott telefont akarok venni, akkor maradok a jól bevált iphone vonalon. Most néztem az árukeresőn, hogy nagyobb nevű forgalmazónál 180-190 körül van a keyone, ami szerintem rengeteg érte.

(#2363) turbulencia8 válasza lugosi (#2362) üzenetére


turbulencia8
őstag

Erdemes korulnezni a hardverapron is, ott mar 120 alatt is van a K1 (en regen kb. 60%-os aron a Classicot is ott vettem par honaposan). Meretre a K1 amugy csak magasabb a Classicnal kb. 2 centivel, es vekonyabb par millivel, viszont appok teren nem kell kompromisszumot kotni.
Csirkejozsi hozzaszolasa alapjan orulok, hogy a Classic meg hasznalhato! Nagy kedvencem volt, de azert ma mar nem atlagos usernek valo a BB10 telepitgetese.

(#2364) Csirkejozsi válasza turbulencia8 (#2363) üzenetére


Csirkejozsi
tag

Bőven használható, mondjuk azért tényleg hozzá tartozik a történethez, hogy már jól ismerem a rendszert a finomságaival, és kitapasztaltam, hogy az általam használt alkalmazásokból milyen verzió muzsikál szépen. Egy átlag usernek, aki csak megveszi, és különösebb keresgélés / telepítgetés / kísérletezés nélkül szeretné használni, lehet, hogy tényleg csalódás most nekivágni a BB OS10-nek.

(#2365) macilaci78 válasza Csirkejozsi (#2364) üzenetére


macilaci78
nagyúr

BB Classicról költözne kolléga Samsung A5-re. Névjegyek lennének a fontosak.
A gmail-lel nincs a BB szinkronizálva, nem volt rajta mobilnet, csak wifi, alkalomszerűen. A névjegyek a telefonra mentve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2366) macilaci78 válasza macilaci78 (#2365) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Közben fejlemény: Androidra lehúztam a BBM-et, de nem enged be, incorrect password.
Böngészőben viszont ugyanazokkal az adatokkal beenged.

Wi-fi-n látom a hálózaton a készüléket, a beállítások közt megadtam a jelszót, de a felhasználónevet nem tudom. A készülék neve és a BB ID-hez használt e-mailcím sem jó.

Vezetéken a BB Link nem ismeri fel a csatlakoztatott készüléket, holott Sajátgépben látom, fotókat, videókat, zenéket látom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2367) lugosi válasza macilaci78 (#2365) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“gmail-lel nincs a BB szinkronizálva”

Akkor most legyen.

(#2368) turbulencia8 válasza lugosi (#2367) üzenetére


turbulencia8
őstag

Attol meg at kell masolni a helyi kontaktokat, hogy fel is szinkronizalja.

(#2369) macilaci78 válasza turbulencia8 (#2368) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Oké, van csoportos másolásra lehetőség? Mert egyesével sok száz kontaktot átvarázsolni macerás.

lugosi: ez most kolléga köre. Én amikor BB-ről álltam át Androidra, a készülékre mentett kontaktok google-be történt szinkronizációja megtörtént ugyan, de az egész névjegy megjegyzésként került szinkronizálásra. Példa:

Utónév: Jakab
Vezetéknév: Gipsz
Cég: Kis Köcsög Kft
Hivatalitelefon: +3630...
Évforduló: 00.0.0
Magánjellegű: HAMIS
Monogram: K.K.K.
Nem: Nincs megadva
Prioritás: Átlagos
Születésnap: 00.0.0
Tartalom: Normál

Természetesen mindez egy szöveges mezőbe berakva, a névjegyen belül "megjegyzésként". Az Android ezen belül is keres, tehát ha például név, vagy cég alapján keresek, ad találatot, de ha ő hív, akkor (nincs megadva) nevet jelez ki, amiből van kb 300 kontakt még a telefonomban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2370) lugosi válasza macilaci78 (#2369) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ez jó... mármint nem jó, persze, csak érdekes. Hogy csinált belőle szöveges mezőt? Nekem időtlen idők óta a gmailben voltak a kontaktok, és akiket passporton írtam be, azok most teljesen mezőhelyesen szinkronizálódtak le a szifonra.

(#2371) macilaci78 válasza lugosi (#2370) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt még a Bold követte el.

Kollégánál meglett a kijelölés, igaz, csak egyesével. A, B betűkkel kipróbáltam, 2-3 perc alatt látszott is Koerában. Aztán a többit is kijelöltem. 549 kontaktból kb 150 ment át kb 5-8 perc alatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2372) turbulencia8 válasza macilaci78 (#2369) üzenetére


turbulencia8
őstag

En anno ugy masolgattam, hogy a shift-et nyomva tartottam es lefele scroll-oztam, azzal kenyelmesen mukodott a csoportos kijeloles.

(#2373) Pastika


Pastika
tag

Srácok ez alapján az SQC100-2 verziónak LTE szempontjából hibátlanul kell mennie itthon ?
https://forums.crackberry.com/blackberry-classic-f419/blackberry-classic-models-supported-frequencies-977803/

(#2374) l.sebestyen válasza Csirkejozsi (#2358) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

Viberből melyik verziót használod, amelyik stabil, és nemharapja nagyon az akkut? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2375) Csirkejozsi válasza l.sebestyen (#2374) üzenetére


Csirkejozsi
tag

Az 5.2.2-es verziót. A mai napig tökéletesen működik. :)
Innen le is tudod tölteni: [link]

(#2376) l.sebestyen válasza Csirkejozsi (#2375) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

köszi

(#2377) Zitta


Zitta
őstag

Sziasztok.

Kérdésem lenne, hogy érdemes még ilyen telefont venni illetve mennyire mennek ezen a készüléken a Viber, Messenger stb?

Régen tetszett ez a telefon és mostanában eléggé idegesítő az Android touch felületen írni - ezért beiktatnék egy ilyen készüléket ha csak nem idegesítően terel zsákutcába a rajta lévő rendszer.(?)

Köszi a válaszokat. :R

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#2378) Pastika válasza Zitta (#2377) üzenetére


Pastika
tag

Kedves Zitta!
Közösségi médiára és Viber/Whatsapp/Messenger stb.. programokra sajnos már semennyire nem jó. A gyári fejlesztések leálltak, heggeszteni lehet talán rá még egy két régebbi .apk fájlt, de ki tudja meddig. Sajnos ez a telefon erre már nem való. Telefonra/emailre/zenehallgatásra tökéletes, másra sajnos már nem. Ettől függetlenül ezekre én a mai napig természetesen másodtelefonke t nagy megelégedéssel használom, elfogadtam a korlátokat.

(#2379) lugosi válasza Zitta (#2377) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezekre én is inkább felejtősnek mondanám, szenvedés lesz.

(#2380) Zitta válasza Pastika (#2378) üzenetére


Zitta
őstag

Értem - köszönöm - projekt elvetve. :R

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#2381) sherlock82 válasza Pastika (#2378) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ha megnyitom a böngészővel a facebookot, és ott használom a messenger funckiót, az úgy mennyire használható napi szinten?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#2382) lugosi válasza sherlock82 (#2381) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én egy időben használtam így, a napi szinten használat az szerintem nem oké így, de vészmegoldásnak megteszi.

(#2383) Peti78


Peti78
őstag

Nem tudom, mi a véleményetek Zsuzsu-ról, de egyre inkább azt gondolom, hogy komoly pszichés nehézségekkel küzd. Ebből a szempontból talán a legproblémásabb odabent. Nem annyira látványos, hanem inkább rendkívül mélyről táplálkozó terheltség jellemzi.

Nyilván mindenki kretén bent a maga módján, de ő szerintem tényleg beteg.

Viviről a tipikus ápolatlan, igénytelen, szakadt útszéli ribanc jut az eszembe, aki valami megmagyarázhatatlan szerencse folytán középosztálybeli péniszek rángatásáig küzdötte fel magát, és ekkor a póthaj már megkerülhetetlen kellékké vált.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2384) Pastika válasza Peti78 (#2383) üzenetére


Pastika
tag

:Y
Lemaradtunk valamiról ebben a haldokló topicban? :DD

(#2385) sherlock82 válasza Pastika (#2384) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nem tudom mi lehet a háttérben. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#2386) Peti78


Peti78
őstag

:Y
Valamiért azt hittem, a való világ topikba írok :DDD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2387) sherlock82 válasza Peti78 (#2386) üzenetére


sherlock82
senior tag

Azt hittem a BB vezetéséről van szó, hogy ide jutott a cég. :C :DD

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#2388) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Először én is azt hittem, hogy valami időparadoxonba kerültem, és nem tudom az előzményeket.
Mondjuk így se tudom, de legalább tudom, hogy nem is kell tudnom. :DDD

(#2389) prozodus válasza sherlock82 (#2381) üzenetére


prozodus
őstag

Nem Bb, Damsung, opera mini, es tokeletes. Az idiota fb-reklamokat leszamitva, amiket telepiteskor le kell tiltani.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2390) THONIK


THONIK
tag

Sziasztok!

A segítségetek kérném, tegnap óta nem szinkronizál a BB10-es Classicom a YAHOO mailem-el. Hátha találkozott már valaki ezzel. Olyan mintha partnerek, naptár szinkronizálva lenne, csak a mail nem .
Valaki tud valami beállítás? Vagy, hogy mi a baj?
Esetleg ha yahoo-t nem engedi, van olyan megoldás, hogy csinálok egy gmail-t és össze szinkronizálom a két postafiókot, hogy ami oda megérkezik azt lássa a gmail, amit lát a bb is, és akkor megjelenik HUB-ban újra.

Köszönöm előre a segítségetek.
Thony

BlackBerry® Mobile by RIM

(#2391) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy már nem nagyon aktív ez a topik, de hátha valaki tudj a választ.
Random megszakadnak a hívok... Volt, hogy beszéltem vele ~20-30 percet gond nélkül, de legtöbbször 3-4perc körül megszakad.
Mi lehet a gond? Tapasztaltatok hasonlót?

Szoftver reset segíthet a dolgon?

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv,
Zsolt

(#2392) Regős válasza zsoltyyy (#2391) üzenetére


Regős
újonc

Op rendszer hanyas verzió? Nem biztos, hogy nálad van a probléma. Akárkit hívsz, szakad? Battery saving be van kapcsolva? Beszélgetéskor kapcsold ki. Felesleges 3rd party progikat szedd le. Mennyire régi a sim-ed? Lehet, érdemes volna kicseréltetni.

(#2393) Regős válasza zsoltyyy (#2391) üzenetére


Regős
újonc

Ja! Volt valaha autoloader telepítve, vagy mindig csak szolgáltatón keresztül frissítetted? Lehet, nem ártana egy SIC multiwipe és egy friss autoloader telepítés. Ez többnyire megold minden problémát. Nekem egy éve van fent így a legújabb op.rendszer és minden frankó. Még úgy is, hogy egy váratlan restart után (akksi hirtelen lemerült) megsérült valami és azóta nem tudok androidos dolgokat futtatni. Mondjuk nem hiányzik annyira.

(#2394) zsoltyyy válasza Regős (#2393) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Hú, ez elég részletes volt. Köszi szépen, végigpróbálgatom.

A sim, és a hívott készülék is tuti rendben van.
Használtan vettem, szóval az előéletéről nem tudok semmit.

(#2395) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Újra vennék egy Classicot, tesztelő telefonnak. Ha valaki megválna tőle, írjon bátran!

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#2396) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Kedves Kollégák!

Abban a kivételes helyzetben vagyok, hogy jelenleg két Blackberry Q20 is tartózkodik nálam (az egyik eladó). Az egyik a már tegnap máshol említett Telekomos, egyébként független készülék, a másik pedig egy gyári független készülék.

Annak ellenére, hogy ugyanarról a modellről van szó, még is jelentős különbségeket tapasztalok a kettő között. Ahogy a képen is látszik, az egyik (a Telekomos) QWERTY-s, a másik QWERTZ-es. A Telekomoson 10.3.2.2474 szoftver van, nem is lehet tovább frissíteni, míg a függetlenen 10.3.3.2137 szoftver van. Emellett különbséget érzek a képernyők között is a QWERTZ-esnek (független) szebbnek látom a kijelzőjét, mint a másiknak. Mindkettő SQC100-1-es.

Mitől lehetnek ezek a különbségek?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#2397) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Halott a topik. :(

Aquila non captat muscas.

(#2398) Regős válasza Hegyirabló (#2396) üzenetére


Regős
újonc

Hello! Egy telefonnál, amit adott esetben évekig gyártanak, előfordul, hogy más beszállítótól vesznek kijelzőt, ezért lehet egy kis eltérés a színekben, minőségben. De az is lehet, hogy a beállítások között tudsz változtatni rajta kicsit. A telekomost pedig meg kéne próbálni manuálisan frissíteni. Crackberry.com-on található hozzá autoloader.

(#2399) Hegyirabló válasza Regős (#2398) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi! :R

Aquila non captat muscas.

(#2400) prozodus válasza zsoltyyy (#2391) üzenetére


prozodus
őstag

Melyik szolgaltato? Annak a topikjaba olvass bele, mostanaban sokaknak van ilyen nem bb-vel.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.