Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) sasa134 válasza l.skywalker (#999) üzenetére


sasa134
addikt

gratula hozzá! volt korábban vmi BB-d, vagy ez az első?

Avanti Roma

(#1002) Polarstar válasza l.skywalker (#999) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Öröm és boldogság! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1003) Szilard7


Szilard7
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. A héten elloptak a Z10-m, sajnos protecttel csak az első pár órában tudtam rajta üzenet küldeni, hogy haladéktalanul hívjanak xy számon, vagy keressenek Facebookon.

Sajnos azóta sem került elő a telefonom, a protectnél pedig nincs mar semmilyen opcióm, csak egy kis tiltó jelzés.

Bárkinek bármi ötlet, hogy mit jelent ez pontosan?

Képet csatoltam.

Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#1004) zedii válasza turbulencia8 (#969) üzenetére


zedii
aktív tag

dettó. először a classicon pár nap múlva a q10-en is ez volt (nincs szeder, miközbe van bis előfizetve). most épp megint van, de nem stabil :U telekomnál milyen számot kell hívni bb ügyben?
köszi,

[ Szerkesztve ]

(#1005) jagertibi válasza zedii (#1004) üzenetére


jagertibi
aktív tag

+36 80630160

(#1006) eventus válasza l.skywalker (#999) üzenetére


eventus
veterán

Nincs Q20..

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1007) lugosi válasza Polarstar (#1000) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szólnék ha az lenne, de úgy néz ki a WP váltódik le, legalábbis egy erős próba erejéig BBOS-re, megnézem hogy második telefonnak régi OS-es telefonnal el tudok-e lenni egy hetet.

(#1008) axioma


axioma
veterán

Lehet, hogy telefont kell vasarolnom (garis javitasbol ha vegul kp. lesz).
Me'g sose volt BB-m, de elsosorban a hw bill miatt, es emiatt figyelve oket az OS-rol is olvasgatva szimpi lett, ezek miatt lehet, hogy tennek egy probat. Sajna a csuszka amit szeretnek (milestone2 volt a kedvencem anno) sokara jon es akkor is bazi dragan, ez meg most kene, kevesebbol. Jo csapatnak tunik ez a BB-s segitenetek egy-ket szemponttal, ami fontos? Csak OS10 jatszik.
1. variacio: hasznalt Z10. Elonye: normalis ke'para'ny (ez valamiert beakadt nalam), es a normalis meret, ar/ertek szerint anno mikor olvastam a forumot azt mondtak, hogy jo. Csak azert nem android akarmi lenne, mert igy kiprobalhatnam a BB-t kvazi buntetlenul. Hatrany: hat hogy nincs bill. De az nagyon (ha az alternativakhoz nezzuk, de ugye a mile ota nem is volt). Meg mintha akkura panaszkodtak volna (napi toltes termeszetes, de kozben nem kene elhasalnia).
2. variacio: hasznalt Q5/Q10. Elso korben mind1, anno olvasgattam a szempontokat, de kozuluk sztem raerek akkor donteni, ha ebben a pontban allok meg. Elony a bill, es hat eleg olcson lattam hardverapron, hatrany az elso okostelomat (Blade) alulmuloan kicsi negyzetes kijelzo (jo, mm2-ben is csak 4"-nek felel meg, de hasznalatban kevesebbnek gondolom), es par panasz az elavult vasra.
3. variaco: hasznalt Classic. Elony a frissebb hw, bar ha BB marad akkor a sliderre ugyis le fogom valamikor amikor arban megengedhetem cserelni, ugyhogy nem feltetlen szempont most a hosszutavu hasznalat. Na meg a bill. Hatrany az a'ra, egyreszt probalgatni draga, masreszt ez tuti esni fog me'g par honap alatt is amig hasznalom. Es hogy a nagyobb kijelzo me'g mindig nem tul nagy.
Amire kell: telenorral lesz hasznalva de fgtl kellene inkabb (varhato h. valtok). Nem nezek filmet, nem jatszom hardcore jatekokkal, nehany logikai johet, de inkabb allando email/linkedin/naptar/stb. jelzesek, waze, foto kb. dokumentalni, es persze barmikor megnezhetek valamit a neten, ennyire kellene (telefonalason kivul :) ). Szerettem minden telefonomnal ahol volt az asztali dokk-ot, nem tudom mindhez van-e. A kijelzok se tudom hogy vannak a fentiekben, nalam a samu-fele tulszaturalt nem jon be. PP nem csak az ara miatt nincs felsorolva, nem szeretem a lapatokat (most Z1 Compact van). Ja LTE-set szeretnek akkor mar, az mindenhol a ...-2 kodnevu valtozat?
Milyen szempontot kene me'g megneznem? Esetleg hasonlo preferenciakkal rendelkezo user tapasztalatai?

[ Szerkesztve ]

(#1009) turbulencia8 válasza axioma (#1008) üzenetére


turbulencia8
őstag

Jogasz barataim Q5-tel kezdtek, mind rakattantak a BB-re. A Classic kijelzojenel nem tunik fol, hogy kicsi, mert a trackpaddel nagyon kenyelmes navigalni. A Classic ugyan draga, de tartja az arat, nincs sok belole a hasznalt piacon. Ha igazan kenyelmes (es gyonyoru) telefont szeretnel, akkor (ebben a topikban persze) a Classic-ot javaslom. Tok kb. 5000 Ft hozza, dokkolo van, de az szerintem folosleges (Z10-nel pedig szerettem). Szoval nezd meg valahol a Classic-ot, es valoszinuleg ugyis megveszed a mert eszmeletlen szep. Progikra amugy szamolj par ezer forintot!

(#1010) axioma válasza turbulencia8 (#1009) üzenetére


axioma
veterán

Nezd, en hiaba vagyok no"bo"l, eleg hatul van a szepseg a preferencia-sorrendemben. A Q10 es Classic kozott a (kijelzo-) me'retet kene latni egymas mellett (eloben, tartalommal, foleg szoveggel, nem phonearena fotok), meg a hasznalat mennyire fer bele a turelmembe (a regieknel; amugy eleg nagy).
Dokkolo: szerettem ejszakara dokkolon plusz bekapcsolok egy orat rajta... na ezert se jo a (s)amoled.
Azert sztem a Classic aran tolna jol lefele az, hogy megjelenik a slider valtozat, akkor is ha jelentosen dragabb lesz.

(#1011) lugosi válasza turbulencia8 (#1009) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnálom amúgy, hogy az újabb bb-knél leszokott a gyártó arról, hogy a gyári bőrtokot adja hozzá. Én annak idején mikor a 9700-mat megvettem (első BB), akkor már ott a szolgáltatónál a boltban kibonttattam, hogy olvastam a tokot, és tutira benne legyen :)

(#1012) agyarka válasza axioma (#1010) üzenetére


agyarka
aktív tag

Engem a Z10 bolondított meg. Olcsó volt (szolgáltatónál vettem) a rendszerrel ismerkedésre teljesen megfelelt. Én sokat használom a telefont, ezért a rossz energia gazdálkodását elég gyorsan megismertem. Simán meg volt vele a napi 2x töltés. A Z30 al is csak takarékosan van még a nap. 4 ' alatt már nem szívesen használok mobilt, és a plusz meghibásodási lehetőség és annak angagköltsége is elriaszt a fizikai bilentyűzettől.
Az amoleddel nincs problémám, energia takarékos.

[ Szerkesztve ]

(#1013) axioma válasza agyarka (#1012) üzenetére


axioma
veterán

Hat a napi 2 toltes az akkor kuka:(
En kimondottan imadom a fizikai billt, szoval ez annyira nem tor le.

(#1014) Polarstar válasza axioma (#1010) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyjából erre kell fekészülnöd: (Mire a Slider kijön - addig te már fél éve fogsz használni egy Szedret. :K )

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1015) axioma


axioma
veterán

Koszi a segitsegeket, de vegulis meggyoztem magam, hogy jobb ha megtartom a cseremobilt (ja mert penz csak bontatlanul eladassal lett volna vegul belole, bar kb. ugyanannyi). Mikor kijon a csuszka (gondolom karacsony elott), akkor hulla draga lesz. Majd a karacsonyra kapott mobilok miatt januarban eladott blekikbol veszek egyet, me'g akkor is boven hasznalhatom, mielott elerheto arban lenne a csuszka... es akkor me'g az is lehet, hogy nem a mostani 30e-es hanem eggyel jobb kategoriat tamadhatnek a hasznaltpiacon.

(#1016) zedii válasza jagertibi (#1005) üzenetére


zedii
aktív tag

köszönöm!

(#1017) jagertibi válasza zedii (#1016) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Igazan nincs mit, itt bármilyen Berryvel kapcsolatos dolgot elintezel pikk pakk.

(#1018) Misi1979


Misi1979
őstag

Telenornál használom a Classic készülékemet, azt vettem észre, hogy brutálisan merül, ha wifi lefedettségről mobilnetre vált (pl elmegyek otthonról).

Példa:
Wifin standby 5 óra alatt nagyjából 4% merülés.
Mobilneten standby kevesebb, mint óra alatt 20%..

Standby, tehát nincs telefonhívás sem benne.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#1019) Geno válasza Misi1979 (#1018) üzenetére


Geno
csendes tag

Q10, telenor, dettó, azt hittem mert lassan 2 éves

(#1020) Polarstar válasza Geno (#1019) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem kellen pedig ekkorát esniük.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1021) zedii válasza Geno (#1019) üzenetére


zedii
aktív tag

Q10 nekem is merül kb másfél hete napvégéig húzza, eddig meg simán elment 2napot. változás appok tekintetében nem volt

(#1022) turbulencia8 válasza Misi1979 (#1018) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem azota merult durvan, miota volt ez a BB service fagyas. Ma mar vegre normalisan mukodik, meg van 64% akkuidom.

(#1023) turbulencia8 válasza zedii (#1021) üzenetére


turbulencia8
őstag

A telekom es telenor 4g halozata kozos, szerintem valoszinu, hogy a mult heti BB szerverek fagyasa miatt merul (a problema mindket halozatot erinthette). En neztem, hogy mi szivja az akkut : tegnap elott pl. az elmult 48 oras nezetben a system szivott le onmagaban 65%-ot, ami eleg brutal. Ugy nezem a hibat lassan megoldjak a kanadiak, szerintem a heten visszaallunk normal kerekvagasba.

[ Szerkesztve ]

(#1024) VROBY


VROBY
tag

Sziasztok!

Nekem jó ha a nap végéig kibírja!
Telefon,net,e-mail.... délután 17:00-re 10%

(#1025) turbulencia8 válasza VROBY (#1024) üzenetére


turbulencia8
őstag

De ez nalad is csak kb. masfel hete van igy, nem?

(#1026) VROBY válasza turbulencia8 (#1025) üzenetére


VROBY
tag

Hát sajnos nem!
Új kora óta ennyi.....amit bír :(((

(#1027) lugosi válasza VROBY (#1026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mennyiben hasonlít a 9900 billentyűzete és a Classic billentyűzete? Értem ez alatt a nyomás erősségét, ellenállását, keménységét, a billentyűk alakját?

(#1028) turbulencia8 válasza lugosi (#1027) üzenetére


turbulencia8
őstag

Egyik barátomnál láttam régen 9900-ast, szerintem nagyon hasonló, de a nagyobb gombok miatt sokkal kényelmesebb.

(#1029) turbulencia8 válasza VROBY (#1026) üzenetére


turbulencia8
őstag

Megvan a durva merülés oka: a legújabb SKYPE szívta az akkut mocskosul, töröltem a francba!

(#1030) lugosi válasza turbulencia8 (#1028) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mármint a Classicon nagyobbak a gombok, jól értem?

(#1031) Polarstar válasza lugosi (#1030) üzenetére


Polarstar
nagyúr

aha... :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1032) turbulencia8 válasza lugosi (#1030) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nem vagyok biztos benne, hogy 9900 volt az a ceges telo, amit anno tesztelgettem, de a Classic gombsora nagyobb es kenyelmesebb annal a BB-nel.
Ui.: most nezem neten a kepeket, valoszinuleg 9900 volt.

[ Szerkesztve ]

(#1033) lugosi válasza turbulencia8 (#1032) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Az a helyzet, hogy valami miatt az OS 5/6 billentyűkombinációi, a trackpaddal való vezérlés, a trackpad-es ékezetes írás úgy tűnik, hogy sokkal mélyebben gyökeret vert bennem, mint gondoltam. Egy-két nap 9900 használat annyira visszahozta a régi reflexeket, hogy már a Passporton való írás is idegesít, folyamatosan kapom magam azon, hogy tartanám lenyomva a magánhangzót és tekerném középen a trackpadot. Sokkal gyorsabban és produktívabban gépelek a 9900-on. Ehhez hozzájön az is, hogy sokkal "puhább" a billentyűzet, de alapvetően arról van szó, hogy nagyon belémrögzült a régi OS-en való írás.
Már azon is elgondolkoztam, hogy a 9900-at előléptetem fő telefonnak, a 9780 meg lesz a másodlagos. Csak sajnos nagyon, tényleg nagyon sokminden hiányozna ma már a sokkal modernebb OS 10-ből.

Mellesleg ennyire fluid rendszerrel rég találkoztam. Már rég elfelejtettem, hogy milyen az, amikor az alap rendszerappokat használva semmire nem kell várni egyáltalán.

Amióta be van üzemelve a 9900, még több emailt válaszolok meg mobilon, mint előtte. Pedig ebben a Passport is volt egy pozitív irányú ugrás, de ez még többet adott hozzá.

Ez a fajta ékezetes gépelés lehetősége benne van a Classicban, vagy csak a felugrós?

(#1034) Polarstar válasza lugosi (#1033) üzenetére


Polarstar
nagyúr

felugrós... sajnos.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1035) lugosi válasza Polarstar (#1034) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem gond, zsebben marad egy Classic ára, és így nem volt kidobott pénz a 9900.
Nagyobb baj ne érjen, mint hogy egy Passport kaliberű telefonnal "kelljen" emaileznem, kiegészítve egy 9900 kaliberű telefonnal. Csak ne lenne benne olyan gyenge a kamera, egész jó lenne az a 9900.

(#1036) axioma


axioma
veterán

Miert nem tudjak megvalositani azt - akar cask opcionalisan valaszthatonak -, amit az anysoftkey miota tud, hogy mgh-t tobbszor nyomogatva (v.o. taavirati stiilus) valtogatja az ekezeteket... [Mondjuk en telon is ekezet nelkul gepelek legtobbszor, de erdekes modon pont a Mile2-n gyakrabban irtam ugy ekezettel.]

(#1037) lugosi válasza axioma (#1036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem igazán az ékezetes piacra fejlesztik a telefont sajnos.

(#1038) axioma válasza lugosi (#1037) üzenetére


axioma
veterán

Igaz. Es? A felugros mokat megcsinaltak, tehat valtas van. A kerdes az, hogy milyen esemenyek valtjak ki.
(Mellesleg nem tudom, hogy a nemet nyelvu piacot mennyire sz.rjak le, de ugye ott is van legalabb ö es ü, na meg ä is...)

(#1039) lugosi válasza axioma (#1038) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És : ha nem oda fejlesztik, akkor nem igazán fókuszprobléma amiről szó van, sajnos.
A németben azért sokkal kevesebb ékezetes szó van szerintem, mint a magyarban.

(#1040) axioma válasza lugosi (#1039) üzenetére


axioma
veterán

Az lehet, hogy ertelemzavaro ekezethiany (mer-me'r) nincs. Vagy hogy tobb az angol abc-vel leirhato szavak gyakorisaga. De ettol fgtl egy rovid, egy normal mondatot tartalmazo emailben is biztos van mar valami karakter, ami nincs az angol 26 betu kozott. Es mig pl. a Mile2-nek volt nemet bill-es variansa, most neztem, a Classic-ot a nemeteknek is angol bill-lel adjak. [Na jo, majdnem, ekezet es spec. karakter nelkuli qwertz, az euro jel az rajta van.]

[ Szerkesztve ]

(#1041) turbulencia8 válasza axioma (#1040) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szamomra a legkenyelmesebb egy virtualis ekezetes gombsor kiegeszites lenne a legkenyelemesebb a prediktiv vacakolas helyett.

[ Szerkesztve ]

(#1042) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ma hajnalban levettem töltőről telómat, és 100-ról 68%-ra csökkent az akkuszint simán készenlétben négy óra alatt. Ez korábban max. pár százalék lett volna - elindítottam a teljes wipe-ot, az ilyet nem tolerálom.

(#1043) Geno válasza turbulencia8 (#1042) üzenetére


Geno
csendes tag

Ha van ilyen teljes wipe, mi veszik el?

(#1044) lugosi válasza Geno (#1043) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Minden személyes adat. Emailek, kontaktok, minden. Gyakorlatilag egy első bekapcsoláskori telefont kapsz.

(#1045) soldi3r


soldi3r
veterán

Valami otlet arra, hogy miert nem jon be nekem a BB World? Elinditom es csak a fekete kepernyo jelenik meg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#1046) lugosi válasza soldi3r (#1045) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy megszakadt egy BB World (mármint maga az app) frissítés?

(#1047) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A wipe nem segitett a gyors merulesen, ugyhogy a 4G-t kikapcsoltam, ill. visszaraktam sima 3G-re, azota ismet kivalo az uzemido, egyszeruen nem porgeti annyira procit a system. Erthetetlen.

(#1048) soldi3r válasza lugosi (#1046) üzenetére


soldi3r
veterán

Nemtudom, ezt hol lehet megnezni?

E30 (oo=[][]=oo)

(#1049) lugosi válasza turbulencia8 (#1047) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez tényleg érthetetlen, mivel 4G-n kevésbé kellene hogy merüljön, mint 3G-n. Nem lehet, hogy placebo?

soldi3r: sachesivel kellene megpróbálni feltenni a world appot.

(#1050) turbulencia8 válasza lugosi (#1049) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nem, 3G-n ma ejszaka 8 oras keszenletben csupan par szazalekot merult, 4G-n tegnap potom 4 ora alatt szinten keszenletben 32%-ot! Telekom-Telenor halozati hiba lehet az oka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.