Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Attas válasza G4bi89 (#2449) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszi a választ. 2 nap alatt merült le 54%ra de éjjelre kikapcsoltam. Üzenetek jönnek rá a telefonról, alkalmanként mérek vele pulzust. Futáskor viszont övet használok. Te is pulzus övvel használod? Mit lehetne tenni? Faktory reset? Esetleg pl a wifi okozhatja? Be van rajt állítva...

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2452) f4lcon válasza Attas (#2451) üzenetére


f4lcon
őstag

sokszor felmerült, hogy szinkronizálni akar a telefonos appal, de nem sikerül és akkor merült durván másoknál korábban
érdemes a telefont is újraindítani pl, vagy kilőni a futó alkalmazások közül az amazfit applikációt

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2453) norberto212 válasza Attas (#2447) üzenetére


norberto212
csendes tag

A bluetooth fogyaszt igazán sokat nem a gps. Én is mellkaspánttal használom, nekem 1 óra futás ~10%-ot merít. Érdemes néha újraindítani. Az sem mindegy milyen (nem gyári) számlapot használ az ember...

(#2454) Attas válasza norberto212 (#2453) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia. Telefont is viszed futaskor? Lehet, hogy a mellkaspánt és a telefon folyamatos Bluetooth kapcsolata meríti ennyire? Ki fogom próbálni így, hogy a telón kikapcsolom a Bluetooth ot. Most 2 óra alatt merült 3%ot

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2455) Joe.36 válasza sebijani1982 (#2450) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszi , akkor nagyon vigyázok rá, eddig nincs karc, sérülés, fóliák ( több fajta ) megrendelve , de még várok rá... Az elődjét sajnos nagyon össze karcoltam...

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2456) norberto212 válasza Attas (#2454) üzenetére


norberto212
csendes tag

Futottam mellkaspánt nélkül is, de telefonnal. Akkor 1 óra alatt 3-4%-ot merült. Valaki egyszer írta, hogy bluetooth zene hallgatás is ugyanígy meríti.

(#2457) sebijani1982 válasza Joe.36 (#2455) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Mondjuk lehet én vagyok naív, de egy sportórától kicsit többet várnék karc szempontból...

Első okosórám, így ez gyors, viszont fájdalmas lecke volt.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#2458) Joe.36 válasza sebijani1982 (#2457) üzenetére


Joe.36
addikt

Én is... az első órám alcatel volt, nem lett karcos, de kb 1 év után beázott, a szíjban volt a töltése ami elromlott... Sok gond volt vele... De nem lett karcos!
Ennek az elődje is szépen szedte a karcokat sajnos. Ez még nem lett, remélem hamar megjön a fólia. ( Nagy kár hogy erre nem lehet üveg fóliát rakni, szerintem ez a legnagyobb hátránya )
Nekem ez a 3madik.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2459) sanzi89


sanzi89
addikt

Van valami mód arra, hogy az órán lássak valamilyen navigáló alkalmazást térképpel és azon a pozíciómat? Pl. egy túristatérképes applikáció, amire az óra GPS-e telefon nélkül rárajzolja a pozíciómat.
Tovább megyek, valamilyen geocaching alkalmazás van az órára? Mennyire használható kirándulások alkalmával navigálásra, ha nincs nálam telefon?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2460) f4lcon válasza sanzi89 (#2459) üzenetére


f4lcon
őstag

léteznek Samsung Gear-ről portolt alkalmazások, de jót még nem találtam

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2461) Attas válasza norberto212 (#2456) üzenetére


Attas
aktív tag

Nos úgy néz ki, meg volt a ludas. Az órán van egy funkció, amivel lehet vezérelni a zenelejátszást... na azt kikapcsoltam. most 12 óra alatt merült 3 százalékot, ebben volt 5 óra repülős .De amig ne volt az bekapcsolva akkor is 3 óránként merült 1 % ot. A futás próba még nem volt meg... de bizakodom.:D

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2462) havri1 válasza Attas (#2461) üzenetére


havri1
félisten

Hol is van ez az opció?

havri

(#2463) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok!
Csináltam az órán egy factory resetet, azóta nem tudom használni.
feedback-agree-generating report-genereated-close után mindig a QR kod jelenik csak meg az órán.
Ha balra húzom újra a feddbak-be kerülök és kezdődik minden előről.
Párosítási kérelem mindkét eszközön megjelenik, az órán továbbra is a QR kód látható, a telefon connected. Látom a töltöttségi szintet, meg mindent.
Kikapcsoltam power off 10mp ig nyomva tartottam, majd power on, nyelv választás angol és már látom is a QR kódot.
Valakinek van ötlete, mi a baja?

Xiaomi Redmi note 7

(#2464) havri1 válasza grafikus17 (#2463) üzenetére


havri1
félisten

Volt nekem is ilyen, app volt a telefonon a hibás. Restart párszor oda vissza, és egyszer továbblépett.

havri

(#2465) grafikus17 válasza havri1 (#2464) üzenetére


grafikus17
senior tag

megcsináltam, megjelent az óralap, jobb felső gomb megnyom, megjelenik a nyelv választás, angol és újra a QR kód jelenik meg. :W :W :W :W

Xiaomi Redmi note 7

(#2466) havri1 válasza grafikus17 (#2465) üzenetére


havri1
félisten

Milyen Amazfit app van fent? Azt törölted? Valamiért az app dobja el sztem a párosítást.
5e-ért megveszem :DDD

havri

(#2467) grafikus17 válasza havri1 (#2466) üzenetére


grafikus17
senior tag

inkább lehúzom wc.n

Xiaomi Redmi note 7

(#2468) Barthezz2 válasza havri1 (#2462) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Amazfit app: Alul "Me", majd settings-notification settings.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#2469) havri1 válasza Barthezz2 (#2468) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, az disabled.
:R

havri

(#2470) zhorvath válasza grafikus17 (#2463) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Az Amazfitben alul Me majd My watch, utána alul More és Unpair.
Utána jó lesz.

(#2471) grafikus17 válasza zhorvath (#2470) üzenetére


grafikus17
senior tag

Köszönöm mindenkinek, aki segíteni akart. Kb 15-ször indítottam újra, hátha sikerül életet lehelni bele. Jó pár évet öregedtem, és elkönyveltem mekkora marha voltam, hogy a GB- en vettem meg, hogy a francba fogom gariztatni. Soha többet külföldről. :W Volt itt minden, olasz nyelvre állítás, páros lábbal ugrálás rajta, párnák közé hajítva, a xiaomi felmenőinek elküldése a jó francba, Ticwatch e majdnem megrendelése csalódotságomban. Aztán jött egy gondolat, a watch program újra telepítése után, hogy ki kellene vennem a lakatot az aplikációról, hátha az a baja. De közben próbáltam ROM updatest , nem segített. És akkor láttam, hogy van unpair.
Valószínűleg ez segített ,és azóta jól működik újra. Külön köszönet Neked a javaslatér, csak pár perccel előztelek meg, de ez nem számít már :R :R
Ha még van valaki, aki tud segíteni, jöhetnek az ötletek az ügyben is, hogy tudnám elérni a Windows 7-en , hogy lássam az órát? Letöltöttem már a 15 second adb-t, az SDK platformot az
https://amazfitwatchfaces.com oldalról, de nem segített. Csak az eszközök és nyomtatók között jelenik meg ez a szerencsétlen óra.

Xiaomi Redmi note 7

(#2472) zhorvath válasza grafikus17 (#2471) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Szerintem a Huami Amazfit Tools-t telepítsd fel!
Azon belül van egy "Install drivers" gomb, az gondolom felpakolja a szükséges dolgokat.
Én ezt nem próbáltam, mert nekem a Google féle adb driver már fent volt a gépen (Android Studioval együtt települt), nem volt rá szükségem.

(#2473) grafikus17 válasza zhorvath (#2472) üzenetére


grafikus17
senior tag

Köszönöm, holnap megpróbálom. :K

Xiaomi Redmi note 7

(#2474) Barthezz2 válasza havri1 (#2469) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Most kilőttem én is. Kíváncsi leszek. De eddig nem tapasztalok változást.

Everybody lies.

(#2475) havri1 válasza Barthezz2 (#2474) üzenetére


havri1
félisten

Nekem így van sztem eleje óta, és éjjel 2%, nappal 20% mellé, azaz napi 25% belül vagyok. Ez kb fél év alatt így megy.
Akkor rosszabb, ha beragad valami, akkor képes fél nap alatt 30-40%-ot is merülni..pl tegnap. Délbe 46% volt 2 és fél napos üzemidővel, este 16% :D

havri

(#2476) Tarantula33


Tarantula33
tag

Egész jól bírja nekem, egy pár km túra volt csak de egy hét megvan simán.

Huawei P30 pro

(#2477) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Sziasztok,
most frissítettem a telómat Pie-ra, és azt vettem észre, hogy az Amazfit Watch app cudarul szívja az akksit. Meg sincs nyitva, és korlátozva van. Konkrétan 10%-ért felelős a 47-ből, míg a kijelző 9%-ért....
Tapasztaltatok már ilyet?

(#2478) PGMidlum


PGMidlum
újonc

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék; pár hete vettem egy ilyen órát; rengetek véleményt, illetve tesztet elolvastam vele kapcsolatban, most mégis kicsit kétségbe vagyok esve, vajon jól döntöttem -e amikor megvettem.
Az első hét ráment a sok mindenféle megismerésére. Az óra full lemerült állapotban érkezett, ezen kicsit meg is ijedtem - talán nem alaptalanul. Első feltöltés után 1 napot ment, a második után 2,5, majd a3. után - itt már futottam vele 80 percet, illetve be volt kapcsolva a folyamatos pulzus kontrol - majdnem 5 napot. Azóta kétszr töltöttem, illetve kétszer futottam, első esetben 1,5 napot - benne egy 80 perces futás pulzusmérés nélkül, második esetben, 1 napja megy , futottam egy 90 percet pulzusméréssel, éjszaka repülős üzemmódban volt - érdekes, az alvást azért figyelte - és most 58%-on áll. Jelen állás szerint nem bír ki két 48 órát, úgy hogy a két napban mindkét napon futok 90-95 percet vele, tehát a 2. napon futás előtt már fel kell tölteni.
Más problémák:
1/ terepfutás módban nem mutatja pulzust
2/ a pulzus össze-vissza méri futás közben (a nyugalmit jól mutatja); ezt más órávall, illetve vérnyomás mérővel kontrolláltam, valamint tudom, hogy 6:30 -as tempóban nem 170 a pulzusom - már vagy 6 éve! Nem tudom, lehet -e hozzá övet csatlakoztatni - bár gondolom, az még külön zabálni fogja az akksit, és ha igen milyen fajtát?
3/ a tempót is össze vissza méri, nem vigasztal, hogy leállítás után a jó átlagsebességet adja
azért vettem leginkább, hogy futás közben a pulzust és a tempót pontosan lássam, de ennél a decathlon órája sokkal pontosabb.
A kérdésem, hogy mások is találkoztak hasonlóval, vagy csak az enyám lett ilyen?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Szép napot!
Gábor

(#2479) havri1 válasza PGMidlum (#2478) üzenetére


havri1
félisten

A merülés lehet simán ugyan az, mint itt pár embernek (nálam is), beragad valami az amazfit appban vagy az órában, ilyenkor drasztikusan merül.
Pulzust csak feszes pánttal mér jól. Sport közben szorosan legyen az óra. Amúgy igen, sokszor fail a mérés nálam is.

havri

(#2480) lori80 válasza PGMidlum (#2478) üzenetére


lori80
tag

Jelenleg hibas a sport kozben mert pulzus .
Mar dolgoznak a hiban,elmeletileg kovetkezo frissites megoldja a problemat.
Global Huami Amazfit Smartwatches Group a facebook-on .Ott tudsz beszelni a fejlesztokkel,vagy akar beta tesztelo is lehetsz.Most pont emiatt a problema miatt keresnek beta teszteloket.

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#2481) Addel válasza PGMidlum (#2478) üzenetére


Addel
senior tag

Nekem ugyan nincs vele tapasztalatom, de úgy tudom a polar h7, h10 és oh1 megy vele, de valaki azt írta, hogy a decathlonos pánt is működik és az egyik legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#2482) Barthezz2 válasza PGMidlum (#2478) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem a Bryton Rider 310 biciklis óra pántjával megy.

Everybody lies.

(#2483) TOZ válasza Addel (#2481) üzenetére


TOZ
addikt

BT-s polarok jók hozzá. Tutti. Próbáltam.

(#2484) adathor


adathor
csendes tag

Sziasztok!
A szülinapomra kaptam nemrég az órát.
Leginkább futásra fogom használni!
Az első futásom meg is volt.
Visszanézve nem elég pontos a gps, az út mellett lévő házakon futottam a térkép szerint...
A watchface-ek nem rosszak de innen ingyen és egyszerűen tölthetsz és tehetsz rá jobbakat!
[link]

Tettem rá zenét is de csak kiváncsiságból,nagyon hamar megtalálta a blútusz kockámat..
Ami érdekes ,hogy amikor futás után kellett volna szinkronizálni a telefonommal ami szintén xiaomi beletllett vagy jó 20 percbe...

(#2485) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok. Ismerkedek az órával. Azt látom, hogy be lehet állítani, hogyha felébresztem az órát vagy felemelem a karom, akkor legyen háttérvilágítás. Én viszont ezeket nem szeretném (mert akkor mindig világítgatna), csak annyit, hogy ha sötétben vagyok, akkor vmelyik gombnyomásra be tudjam kapcsolni a világítást. Van ilyen opció?

(#2486) havri1 válasza Astery (#2485) üzenetére


havri1
félisten

Persze.
Bár nem kérdezted hol, de: Fogaskerék, General, Raise to light up -off

[ Szerkesztve ]

havri

(#2487) Astery válasza havri1 (#2486) üzenetére


Astery
senior tag

Ez oké - de mivel tudok manuálisan háttérvilágítást bekapcsolni? Van erre dedikált gomb?

(#2488) havri1 válasza Astery (#2487) üzenetére


havri1
félisten

Jobb felső.

havri

(#2489) worxland válasza havri1 (#2488) üzenetére


worxland
addikt

Nem is. Bal felső. :)

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2490) Astery válasza havri1 (#2488) üzenetére


Astery
senior tag

Azzal feloldom ... és ha úgy van beállítva, akkor bekapcsol a világítás - ez megvan. De én azt szeretném, hogy ne minden feloldáskor kapcsoljon be ... csak ha nekem szükségem van rá mert mondjuk sötétben vagyok - akkor megnyomom vmelyik gombot és világítson.

(#2491) Nikaré válasza Astery (#2490) üzenetére


Nikaré
őstag

Ilyen opciót nem találtam.
Írj a fejlesztőknek, hogy egy ilyen variációt szeretnél, hátha...

(#2492) bcl válasza Astery (#2490) üzenetére


bcl
senior tag

Van valahol duplakoppra ébresztés beállítás.
Lehet, neked az kell.

Most meg nem mondom, hol, de szerintem ott valahol, ahol a kolléga által ez előbb említett másik beállítás.

(#2493) havri1 válasza bcl (#2492) üzenetére


havri1
félisten

Igen, alatta 1-2-vel.

havri

(#2494) Astery válasza bcl (#2492) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi - azt is megtaláltam, de az ugyanúgy bekacsolja a világítást minden alkalommal ha engedélyezve van a háttérvilágítás.

(#2495) Nikaré válasza Astery (#2494) üzenetére


Nikaré
őstag

Ezért nem írtam ezt a lehetőséget. Végig zongoráztam az összes opciót, próbáltam sok mindent, de ilyen nincs amit a menürendszerében szeretnél beállítani.

(#2496) havri1 válasza Nikaré (#2495) üzenetére


havri1
félisten

Az auto backlight-ra még nem jöttem rá, számomra nem egyértelmű.
Én úgy tartanám ideálisnak, hogyha az abban megadott időt bekapcsoljuk, mondjuk 18-07, akkor este világítson-ha online az óra- a háttérvilágítás. De nem, nekem ugyan úgy világít mindig..

havri

(#2497) Nikaré válasza havri1 (#2496) üzenetére


Nikaré
őstag

Nálam ugyan így van, hiába állítottam be időintervallumot.
Talán egy bug és javítják a következő frissítésnél.

[ Szerkesztve ]

(#2498) Astery válasza Nikaré (#2495) üzenetére


Astery
senior tag

Köszönöm ... fogok írni a fejlesztőknek ... hátha nem csak nekem lenne hasznos ez a funkció. Most beállítottam az automatikusat - ez elvileg a fénymérő szenzorral képes a környezetnek megfelelő erősségű megvilágítást adni ... és talán elég erős fényben be sem kapcsolja.

(#2499) PGMidlum válasza havri1 (#2479) üzenetére


PGMidlum
újonc

Köszönőm a válaszokat! Egy kérdés: mit jelent az,hogy beragadt valami? ( Azt már érzékeltem, hogy néha 3-4 óra alatt 1%-ot merül, néha meg ugyanennyi idő alatt 8-10%). mit lehet ilyenkor tenni, "reset",? vagy rá lehet jönni mi a gond ilyenkor?

(#2500) havri1 válasza PGMidlum (#2499) üzenetére


havri1
félisten

Fél év alatt nem jöttem rá. Tapasztalatom szerint, ha töltőről levéve nem kezd el merülni, tehát kb a 20% / 24h hozza, akkor jó lesz végig. Kivétel, ha az amazfit appal nem sikerül a szinkronizálás. Párszor már előfordult, hogy 2-3 napos 40% körüli akksinál elkezdett merülni. Ekkor az amazfit ragad be, ilyenkor telefon restart, vagy app kilőve, majd újra elindítva.

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.