Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Keem1 válasza #12681728 (#9350) üzenetére


Keem1
addikt

Az összefoglalóval mi a baj? ;) Meg a keresővel... :P

[ Szerkesztve ]

(#9352) #12681728 válasza Keem1 (#9351) üzenetére


#12681728
törölt tag

Elnezest, a mobilos verziónál nem lattam az összefoglalót! :R

(#9353) vittorio7 válasza novoszath (#9343) üzenetére


vittorio7
őstag

Szia!

Nekem minden ok a Mi Max 2-vel, és a Mi Bandage kapcsolatával.
Kijelzi a hívószámot, jelzi az SMS-t, a messenger üzenet szövegét is megjeleníti.

Én Redmi note 3-ról váltottam Max 2-re. És Max 2-vel stabilabb a kapcsolat, mint az előző telefonomon.

[ Szerkesztve ]

(#9354) cidalain


cidalain
veterán

Mifit a heten elkezdte, bogy minden inditaskor Bejelentkezes gombot kell nyomnom.
Mintha olyankor akarna csatlakozni a Mi fiokhoz. Ez zavaro, eddig nem csinalta. Asszonypajti telefonjan szinten zenesz.
MiFit 2.3.0 - lehet hogy igy probal ravenni a program frissitesere?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9355) andrisbandi válasza cidalain (#9354) üzenetére


andrisbandi
őstag

A Mifit frissítésre mindenképpen rá fog kényszeríteni szerintem.
Régen a pulzusmérést bénította le a Mifit amíg a Playről fel nem tette az ember az újat.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#9356) martina79


martina79
tag

Ma úgy döntött a kütyüm , hogy egyáltalán nem mér pulzust , sem appból indítva , sem a karperecen indítva . Mi fit 3.3.0 van iPhone 6s . Ez lehet szoftveres baj , vagy küldjem vissza ? El szoktak ezek romlani ? Köszi

(#9357) cidalain válasza martina79 (#9356) üzenetére


cidalain
veterán

Egyet olvass vissza. Frissitsd az appot, aztan proba. Ha akkor sem megy, lehet garizni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9358) martina79 válasza cidalain (#9357) üzenetére


martina79
tag

Köszi tudok olvasni , nekem a legfrissebb van fenn a Mi fit szerint . Gondoltam hátha van vmi reset lehetősèg, amiről nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#9359) andrisbandi válasza martina79 (#9358) üzenetére


andrisbandi
őstag

"Teló újraindítása"
- Ez kell utolsó lépésként, ha frissült a pánton a firmware.
(A Mifitből kerül rá.)

Régebben volt olyan hiba, h valamiért nem frissült a pánt csak Androidon.
Hiába volt a telón (gyári oprendszer, boltos appokkal) a legújabb Mifit, a bandon a régi fw volt, a kettő együtt nem működött rendesen.

Megoldásként egy Androidos telón kellett frissíteni a pántot.
Utána más rendszeren is prímán működött. (A következő Mifitig.)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#9360) martina79 válasza andrisbandi (#9359) üzenetére


martina79
tag

Köszi , már újraindítottam , de nem csinált semmit . De nem is frissítettem mostanában , nem jelez újabb verziót , talán 2 hete frissült telón a Mi fit , azóta is minden oké volt , aztán tegnap egyszer csak nem mért többet .
Akkor valószínű szervíz lesz belőle . 🙁

[ Szerkesztve ]

(#9361) Nirvatti válasza martina79 (#9360) üzenetére


Nirvatti
tag

Esetleg ha van türelmed, pár napot még várhatsz.
Nekem is volt már pár napos sztrájk többször is (2-3 napok).
Aztán "magától" meggyógyult.

(#9362) martina79 válasza Nirvatti (#9361) üzenetére


martina79
tag

Péntekre kértem az elszállítását , addig próbálgatom akkor , maximum lemondom a futárt .

(#9363) bexinho23


bexinho23
őstag

Par honapja mar kerdeztem, de nem kaptam itt valaszt. Esetleg tudja valaki, hogy a mi bandage appot ossze lehet kapcsolni a sleep as droiddal?

Most le van akciozva, de ugy nem vennem meg az appot, hogy nem tudom, hasznalhato e a ket app... demoval nem tudtam semmit kezdeni. Hátha valaki okosabb itt.

(#9364) Dluinet válasza bexinho23 (#9363) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak azzal lehet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9365) ztibor válasza Dluinet (#9364) üzenetére


ztibor
senior tag

Biztos vagy ebben?

Mert szerintem meg csak a Tools & MiBand-el lehet. Amiből csak fizetős van.

(#9366) Dluinet válasza ztibor (#9365) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ok, megvettem indhármat (Tools & MiBand, mi bandage, sleep as droid)
megnéztem
köszi, nálam a Tools & MiBand-del van összekapcsolva

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9367) Árpi001


Árpi001
senior tag

Kis szösszenet a garanciáztatásról.
Múlt héten vittem vissza gariba a mi bandot.Eu stck os vásárlás,Wayteq garival.
Kijelző halványulás miatt vittem vissza.
Konkrétan nem látszik,kültéren,vagy inkább csak alig ,még ebben felhős időben is.
Ma visszaküldték azzal a szöveggel hogy bevizsgálva ,másik kijelzővel összehasonlítva és rendben van.
Azonnal vissza vittem nekik.
Ott neki állt az ügyintéző nő molyolni,hogy de hát látszik ez.
Persze,neon lámpa alatt ült.
Mondom menjünk ki a természetes fényre.
Azt nem mert hideg van.....
Oda vitte az ablakhoz,kinyitotta,kitartotta bandot,úgy nézegette hümmögve.
Mondom neki el tudja képzelni hogy a xiaomi gyártott egy aktivitás mérő karperecet,amit csak beltérben,és sötétben lehet használni?
Nagy nehezen újra felvette,valami olyan címszóval hogy csalódtam a termékben.Vicc...
A szerviz is ott van,kértem hogy hadd beszélhessek egy szervizessel.
Azt sem lehetett mert a szervizeseknek más dolguk van...
Ha megint genyóznak fogyasztóvédelem lesz a vége.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#9368) bexinho23 válasza bexinho23 (#9363) üzenetére


bexinho23
őstag

Uh, elnezest. Gyorsan irtam, es nem olvastam el, mit kuldtem. Na szoval, a tools and miband apps működik a sleep as droiddal, viszont a mi bandage eddigi tapasztalataim alapjan nem (utobbit honapokkal ezelott megvettem).

Szerintetek varhato ilyen iranyu fejlesztes a mi bandagenel?

(#9369) spiderpig820 válasza bexinho23 (#9368) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

A fejlesztője szokott erre járni, de rá is kereshetsz: Boresz

4B

(#9370) Androiduser


Androiduser
újonc

Tudnátok esetleg segíteni ? A program készítője nem jelez vissza nekem :(

A problémám, hogy a bandage-ban hozzárendelt értesítések egyáltalán nem érkeznek meg a Mi Band 2-re!

Mi lehet a megoldás ?!

Megőrülök, mert több napja ezzel küzdök és a fórumokat bújom, pedig nem először állítok be alkalmazást, de így, hogy kifizettem nem akarom annyiban hagyni a dolgot, és szeretném ha működne rendesen - hiszen ez lenne az értelme.

- Hívások és hívószám, nevek stb. működnek (Mi Fit-ben kikapcsolva, Bandage-ben bekapcsolva).
- App értesítések MI Fit-ben kikapcsolva, Bandage-ben hozzárendelve egyesével, azonnali jelzés értesítés beérkezésekor bekapcsolva.
- Memória optimalizálási beállítás nincs a beállítások között, ilyen módosítási lehetőségem nincs (viszont mivel a hívásokat kivétel nélkül jelezi, nem ez lehet a gond).
- értesítési sáv bekapcsolva.
- Tesztelésre megfelelően rezeg és kiírja a tesztüzeneteket.

- Ha csak Mi Fit-ben kapcsolom be az alkalmazás értesítéseket akkor azok hibátlanul mennek.
- Természetesen program telepítés-törlés-újratelepítés volt, telefon és bluetooth restart volt.

Előre is nagyon köszönöm nektek!

(#9371) andrisbandi válasza Androiduser (#9370) üzenetére


andrisbandi
őstag

Írd még le a teló pontos típusát,
az oprendszerét. Főleg, h gyárie e, vagy rootolt (ami szakmai hozzáértés nélkül nem ajánlatos).

Ha vannak nem playes appok,
vagy "optimalizálók" akkor szintén szakira lesz szükség.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#9372) Androiduser válasza andrisbandi (#9371) üzenetére


Androiduser
újonc

Nagyon köszönöm előre is!

A telefonom típusa: YOTAPHONE 2 (YD206)
Android verzió (4.4.3)
ROOT: nincs

(Az android verzió nem frissíthető rajta, mert ez a telefon nem nemzetközi piacra lett kiadva, az a YD201, így csak root-olva lehetne rajta frissíteni, de azt nem szeretném.)

Optimalizáló alatt mit értünk ? Lucky Patcher nincs.
Nem play-es app, pl. Peggio, ami van. Volt ugyan a play store-ban, de már levették, így kellett egy alternatív megoldás :)

Nem tudom egyébként pl. nem playes app mennyire befolyásolná, vagy a 4.4.3-as android verzió, mert a Mi FIT-ben tökéletes az azonnali app értesítés és az sms értesítés is bevan kapcsolva, és az is rendben működik.

A bandage-ban tulajdonképpen az app értesítéseken kívül minden működik.

[ Szerkesztve ]

(#9373) Árpi001


Árpi001
senior tag

Sziasztok.
Sikeresen kicserélték a bandot egy újra. Ennek most(még) látszik a kijelzője.
Rögtön összepárositottam a mi fittel, rendben működik is.
A mi fit tools visszont sajnos nem...
Nem igazán tudom mi lehet a gond.
Minden beállitást ugy hagytam, amikor az elözöt leadtam.
El képzelhető hogy ott is le kellet volna valahol választanom mikor leadtam a régit?
Rakjam újra a programot?
A fittet nem raktam újra, még is szépen csatlakozott rögtön. Azót is stabil a kapcsolat.
Mondjuk a toolsban nincs is olyan menüpont, vagy én nem találtam meg, ahol jelezné az állapotát a kapcsolodásnak..

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#9374) chatran válasza Árpi001 (#9373) üzenetére


chatran
őstag

Mennyi idő után jött az kijelző halványodás? Az enyém még a régi barna karton dobozos, 2016 augusztusi, kékes a kijelzője és még mindig tökéletes.
Láttam egy fehér dobozosat, ami egy éves. Na annak már annyira nem éles a kijelzője. Talán ezekbe már gyengébb kijelzőket tettek.

(#9375) Árpi001 válasza chatran (#9374) üzenetére


Árpi001
senior tag

Nekem nem volt fél év...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#9376) sharp4 válasza chatran (#9374) üzenetére


sharp4
őstag

Én 2016 júniusában vettem meg. Nincs semmi baja a kijelzőnek!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#9377) HKorn válasza sharp4 (#9376) üzenetére


HKorn
addikt

Enyém is '16-os, semmi gond, pedig még tengerben is fürödtem vele.

Run&Ride

(#9378) Árpi001 válasza chatran (#9374) üzenetére


Árpi001
senior tag

Fehér dobozos, nem kékes kijelzős...

A rezgés erösséget lehet állitani valahol?

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#9379) HKorn válasza Árpi001 (#9378) üzenetére


HKorn
addikt

Nem tudok róla, hogy lehetne állítani. Legalábbis Mi Fit-tel biztos nem.

Run&Ride

(#9380) Árpi001 válasza HKorn (#9379) üzenetére


Árpi001
senior tag

A tools is fent van, de ott nem találtam.
Lehet hogy a bandageban volt?

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#9381) HKorn válasza Árpi001 (#9380) üzenetére


HKorn
addikt

Lehet, én nem használom a bandage-t.

Run&Ride

(#9382) Árpi001 válasza HKorn (#9381) üzenetére


Árpi001
senior tag

Pedig tényleg jó.
Tudom ajánlani.:)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#9383) HKorn válasza Árpi001 (#9382) üzenetére


HKorn
addikt

Mit használsz belőle, amit a Mi Fit nem tud? Nekem nagyjából elég az amit tud.

Run&Ride

(#9384) Árpi001 válasza HKorn (#9383) üzenetére


Árpi001
senior tag

Azt hogy minden hivó nevet kiír mokolás nélkül.
Minden a értesitést, googletol a shazamig kiír. Persze a küldő nevével együtt. És meg is jelenit az üzenetet ha akarod.
Naptár értesítéseket detto.
Kb erre használom....

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#9385) HKorn válasza Árpi001 (#9384) üzenetére


HKorn
addikt

Wow mondjuk ez nem rossz. Csodálkozok, hogy ezen a kis kijelzőn meg tud jeleníteni ilyen infókat?

Kipróbálom akkor, kösz a tippet.

Run&Ride

(#9386) Karaya


Karaya
tag

Megmértem, hogy a kedvenc karpántunk milyen bluetooth jelerősséggel sugároz. Két dolog jött le:
- a bluetooth beacon jelet folyamatosan adja, kb 1 másodpercenként. Ez nem kikapcsolható, hiába állítok mindent OFF-ra.
- a beacon jelszint extrém magas : >70mW/m2 közelről mérve, (tüskék a képen, a műszer pirosban van)

Hogy ki milyen sugárzást tekint magasnak, az egyéni dolog.. Nekem ez a jelszint már sok, mivel a testemen viselem, éjjjel meg gyakran a fejem alá teszem a kezemet, stb. Emiatt éjjszakára a gyerekeimmel is letettettem a pántot.
Összehasonlitásképpen a telefonom GSM hivás alatt 0.05 mW/m2 -ot sugároz, és azt sem napi 24 órában.
Ha valakit ez érdekel, akkor esetleg hasznos lehet, meggyőzni nem szándékozom senkit..

[ Szerkesztve ]

(#9387) HKorn válasza Karaya (#9386) üzenetére


HKorn
addikt

Hmm, ez durva, köszi az infót, hasznos lehet.

Én nem hordom egész nap, este fürdés előtt mindig leveszem és a polcon tölti az éjszakát.

Run&Ride

(#9388) Keem1 válasza Karaya (#9386) üzenetére


Keem1
addikt

Ez eléggé érdekes teszt, nem is gondoltam volna.
Mindazonáltal kb. 25 éve vizsgálják már különböző laboratóriumok, de eddig ténylegesen igazoltan, ok-okozati összefüggésben nem látott napvilágot olyan tanulmány, hogy a magas frekvenciás rádióhullámok kárt okoznának az emberi szövetekben. És itt persze milliwatt nagyságrendű energiáról beszélünk, nem pedig nagyobbakról. Nyilván az agy környékén van nagyobb érzékenység erre, de egy csuklón messze kisebb valószínűségű károsodást vélnék - vagy megfordítva több nagyságrenddel nagyobb energiaelnyelés okozhatna károkat.
Nem vagyok sem orvos, sem tudós, így nyilván nem ismerem a pontos körülményeket, de amíg tudtam, igyekeztem figyelemmel követni az ilyen jellegű publikációkat. Mindig felbukkant "friss" vizsgálat, ami bizonyította, hogy káros, majd rájöttek, hogy bár a vizsgált egerekben kialakult elváltozás, nincs közvetlen összefüggés a rádióhullámokkal.

Persze, ahogy a mondás tartja: jobb félni...

[ Szerkesztve ]

(#9389) HKorn válasza HKorn (#9385) üzenetére


HKorn
addikt

Kipróbáltam Bandage-t, de sehogy sem működik a hívókijelzés, meg sms tartalom megjelenítés...

Mi Fit app tudja a hívófél kijelzést amúgy?

Run&Ride

(#9390) gbela válasza Karaya (#9386) üzenetére


gbela
senior tag

MIndenképp érdekes. Esetleg más BT eszközt (nem teló), akár Applet watchet vagy más bandet tudsz mérni? Kiváncsi lennék.

(#9391) Árpi001 válasza HKorn (#9389) üzenetére


Árpi001
senior tag

Bocs ,összekeveredtem a programokkal kicsit.
Használtam már mindet...
A mi fit and tools ra gondoltam.
A bandage is jó lehet,de nekem egy idő után nagyon megbízhatatlanná vált.ezért adtam egy esélyt a toolsnak. (fizetős.1000 ft)
És lás csodát megoldotta.Pedig már ott tartottam hogy átmegyek rajta valami nagy ,és nehézzel járművel...
A bandegevel,és mi fittel kicsit mokolni kell ,és akkor tudja a hivó kijelzést.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#9392) Karaya válasza gbela (#9390) üzenetére


Karaya
tag

A magas érték abból is adódik, hogy a miband átmárője kicsi, a sugárforrást pár miliméterre rá tudom tolni a műszer szenzorára. 5cm távolságból már csak 2mW/m2 az érték. A távolsággal exponenciálisan csökken ez is, mint a többi sugárzás. De ez nem segít azon ha éjjel a fejem alá kerül.
Leginkább az zavar, hogy nem lehet kikapcsolni a BT beacon-t, ha nem használok a proximity alapú szolgáltatást, pl. képernyőfeloldás. Üzemidő is jobb lenne nélküle.

Pár érték, ami itthon előfordul :
Bluetooth HP egér: 40mW/m2,
JBL Flip speaker: 12mW/m2,

International Miband2 van a fiamnak, azon a legerősebb a jel: 120mW/m2
A másik 2 kinai band 70 és 60-al ad. Legalább ezt is tudjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#9393) Karaya válasza Keem1 (#9388) üzenetére


Karaya
tag

Ebben a témában szerintem már nincs meg az esélye, hogy az átlag emberek (nem szakértők) tiszta képet kapjanak. Egyszerűen túl nagy érdekek kapcsolódnak az eredményekhez.. Az sokat elmond, hogy statisztikai üsszefüggés van a kutatások eredménye és aközött, hogy az iparág finanszirozza, vagy független szerverzetek. (első ábra)
Régóta követem a témát, kialakítottam a saját tolerancia szintjeimet a vélt vagy valós környezeti ártalmakra :) Leginkább a német SBM-2015 ajánlás fedi le ezt most. És továbbra is szkeptikus vagyok mindkét irányban :)

(#9394) gyuri2008 válasza Karaya (#9393) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ez nem semmi.
Tehát többet árt mint használ az ilyen eszközök használata.
Most akkor ne is használjuk arra amire kitalálták?

(#9395) Degeczi válasza Karaya (#9386) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez vmi mérési hiba, mert képtelenség, h egy 10 méteren belül használható alacsony energiájú eszköz majdnem három nagyságrenddel nagyobb teljesítménnyel sugározna, mint egy kilométerekre lévő bázisállomással kommunikáló telefon...

(#9396) Savageboy válasza Degeczi (#9395) üzenetére


Savageboy
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#9397) Karaya válasza Degeczi (#9395) üzenetére


Karaya
tag

Azt nem veszed figyelembe, hogy a bázisállomáson használt antennák érzékenysége is több nagyságrenddel jobb mi pl. a telefonban lévő BT antenna.

Link

A gsm hivás felépítése (és bontása) közben rövid ideig 900(!)mW/m2 mérek a telefonomom. A beszélgetés alatt viszont leesik az említett alacsony értékre. (Vidék, torony 1km-re) De az LTE adatforgalom például végig a 900-as teljesítmény tartományban megy. Pl. voip vagy letöltés.. Ez alapján, a gsm beszélgetésnél jóval nagyobb dózisokat lehet beszedni a telefonos netezéssel. Az utolsó kivétel ebben a gprs volt.

(#9398) punky10 válasza Degeczi (#9395) üzenetére


punky10
addikt

Én is emiatt nem foglalkozom ezzel.Akárhol,akármit olvas az ember,csak jobban összezavarodik.A telefon,ami egy több száz méterre levő toronyhoz csatlakozik,az 0,05-öt sugároz,ez a kis karkötő,mondjuk elég jó,nálam 15 métert mért hatótávolsággal pedig 120-at.A telefon tõbb,mint 2000-szeresét.Szerintem itt vakami ki van hagyva a számolásból.Nem értek hozzá,de mivel nem is találtam olyan oldalt,vagy oldalakat,ahol érthetően leírják,így nem is érdekel.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#9399) andrisbandi válasza Karaya (#9397) üzenetére


andrisbandi
őstag

Biztos jószándékkal írsz a sugárzásokról, de józan paraszti ésszel belegondolva nem tudsz segíteni senkin ezzel.

Minden küyü valamilyen terhelést jelent az egyénre, a családjára, és a környezetre is.
A legjobb az lenne, ha semmi ilyesmit nem használnánk.
Meg persze magunknak termesztenénk minden élelmiszert, és hasonló utópisztikusságok...

A jövő ennek az ellenkezője akar lenni.
Mindent behálózó technika, a tiltakozó rétegek lemaradnak, majd kihalnak.

Más.
Egyszer kényszerből ki kellett próbálnom a kütyük nélküli életvitelt.
10 napra volt a tervezve ez a vesszőfutás, még bringát sem vihettem.
Az első két napban még elvoltam. Szép hely, jókat kirándultunk, ettünk, kézműveskedtünk. Film helyett szex, ebook/Youtube helyett beszélgetés új emberekkel, vendégségbe járás... szóval a többiek szerint minden rendben volt.
Én a harmadik napon hazajöttem :DDD Alkalmatlan voltam erre.

Kb 10 éve volt. Nem tűnik nagy időnek, pedig de. Azóta még jobban beszippantotta/agymosta az embereket ez a techikai világ.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#9400) Degeczi válasza Karaya (#9392) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Itt a magyarázat: a legtöbb ilyen mérőeszköz teljesen fals eredményt ad közelről - mint esetedben is.
Nincs értelme.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.