Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plömplöm


plömplöm
őstag

azok a fehér kábelkötelelők! :D
az a szabadon hagyott usb-csatlakozó...

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#2) sz.balazs.95 válasza plömplöm (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Lyesszus... Már az első bekrzdést sem bírtam végigolvasni...
Bs, bs mindenhol... :O

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) MasterMark


MasterMark
titán

Ilyen kétezres évek elején ragadt dizájnnal ki vesz házat?

Switch Tax

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

ocsmany es szar

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nos, ez a ház, tényleg elég nagy büntetés lenne nekem! :DDD

(#6) imibogyo


imibogyo
veterán

Mi olyat tud ajánlani egy hazai hardverbolt, amit az Asus, Dell, HP vagy Lenovo kaliberű óriások nem? Elsősorban az egyediséget.
Mondjuk a zöld SSD a fekete alaplaphoz tényleg elég egyedi... ;] :P

Jó eséllyel kapunk például korrekt kábelezést
Miért ez az?

és persze odafigyelnek az egyes komponensek kompatibilitására, azaz olyan hardveres vagy akár szoftveres ütközéseket úszhatunk meg, amelyek kellemetlen pillanatokat szerezhetnének otthoni építésnél.
Sima "polcról összeválogatott" alkatrészek, semmi több... Egy Brand gépnél is figyelnek erre, sőt ott figyelnek csak igazán... Otthoni építésnél sincs ez másképp. Elég nehéz például egy 1150-es alaplapba 1366-os procit belenyomkodni. Adott foglalaton belül és kommersz alkatrészeket feltételezve pedig szinte 100%-os a kompatibilitás. Legalábbis az elmúlt 2 évben úgy 35-40 gépet raktam össze és soha sem voltak "kompatibilitási gondjaim" pedig elg színes volt a felhozatal...

Értem én, hogy fizetett reklám, de ennyi marketing BS-t még a gyártói prospektusokban, vagy általuk megírt "szövegekben" sem találni, mint ebben az egy cikkben... :B

[ Szerkesztve ]

(#7) Czvik2.0 válasza MasterMark (#3) üzenetére


Czvik2.0
tag

Pl én. :D Csak én az Aviatort vettem ami nem sokban különbözik ettől. A szépség ugye relatív..szerintem nem csúnya plusz nem csörög nem zörög.. És nem még csak meleg sincs odabennt. Mondjuk én vettem a tetejébe is plusz egy ventit.. :D

(#8) pigster


pigster
senior tag

Benne van a reklámcikkben valahol a sok rizsa között, hogy mibe kerül? Első bekezdés után már nem bírtam. ... vagy kattintsak esetleg a benne lévő linkre?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#9) Fex


Fex
tag

Most a géptől eltekintve (küllem, belbecs és ár), szerintem a garanciális feltételek példamutató irányba haladnak!

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#10) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Mondjuk egy 20-assal olcsóbban kihozzák ugyan ezt egy B150 Bazooka Plussal,viszont ez tud non-k oc-t és a memóriákat is fel lehet pofozni 2800-3000mhz környékére sacc/kb.Hozzáteszem olcsó ház ide,sorja oda,de egész tisztességes,rendezett belsőt csináltak egy fix kábeles táppal is.Az Aerocool 800-as háza +3000ft és meglepően jól sikerült kuckó.
Az a Cougar táp meg egy nagy kérdőjel nálam,olvastam róla hideget-meleget (azt jól látom,hogy az nem cserélhető az oldalukon?).
Az ID kompaktja meg hibás amit kaptatok.Nekem ugyan ez a pumpafejes 240g-m van és nulla hangja van akár csak pá fórumtársnak aki 240l-et használ.Csak a diszkófényből tudtam,hogy működik.

pigster : A Radiumos-os link elvisz az oldalukra ahol ki van írva.Durván 360000ft,vag egy kicsivel több.

[ Szerkesztve ]

(#11) fogtunder


fogtunder
nagyúr

I hate morning people. And mornings. And People.

(#12) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Nagy dolog lenne az ilyen "cikkek" elé kiírni, hogy VIGYÁZAT, REKLÁM! ? Csak hogy mindenki tudja, miről van itt szó...a tisztesség kedvéért.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#13) wolruf


wolruf
őstag

Az összefoglaló tetszik :) Ezt így ajánljuk, ha megváltoztatsz benne... mindent :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14) gutriqper válasza [Prolixus] (#12) üzenetére


gutriqper
tag

Aki tud olvasni az láthatja már a címben, hogy ez egy Radium pc. Egy kis logikával azért össze lehet rakni a sztorit :-)

(#15) Sotho válasza plömplöm (#1) üzenetére


Sotho
őstag

Az az 1. hsz! :D

(#16) Reggie0 válasza [Prolixus] (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyen alapom majdnem az osszes teszt reklam, legfeljebb azok nem ahol kereskedelemben nem kaphato termeket tesztelnek.

[ Szerkesztve ]

(#17) lukaszokni válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Emberek, ebbol el az oldal. Ok, h BS, tudja mindenki, de ha nincs rekalm, nincs forum sem.
Aki lusta, vagy alkalmatlan osszerakni egy ilyen gepet, az fizesse meg - nekik szol.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#18) [Prolixus] válasza Reggie0 (#16) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Kivéve, hogy mondjuk egy MSI-s VGA tesztben nem találsz bazi nagy MSI bannert, ami az MSI oldalára dob (persze említhetném bármelyik gyártót), vagy akár egy ilyen evolution upgrade garanciás bannerrel ekvivalens képet, ami szintén kb. fele akkora, mint a termékről berakott fotók...Tehát rohadt nagy. Hagyjuk már. :U

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#19) gerenda110


gerenda110
aktív tag

mi az a bs?:D

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#20) Fex válasza gerenda110 (#19) üzenetére


Fex
tag

ha tényleg komolyan kérdezted, én a bullsh..-re szavaznék... :)

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

Rádium? Ők nem szürkeimportos notikkal bizniszelnek?
Vagy annak vége, és csak "fiatal voltam, kellett a pénz"?

(#19) gerenda110
Búzasör! :P

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A ház a tényleg bazári, de amúgy rendben van. Még egy bajom van vele, ha egy gép "gémer", akkor miért kell erőltetni azt a vízhűtést a cpu-ra. Simán egy Noctua D14/D15, mint ez...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) kriszpontaz válasza AxBattler (#21) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Rádium? Ők nem szürkeimportos notikkal bizniszelnek?
Ha a Radium nevét meghallom, kiráz a hideg. Pont emiatt szívtunk a garanciás javítással/cserével.

(#24) gerenda110 válasza Fex (#20) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Tenyleg nem tudtam mire irjak:d

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#25) gyiku


gyiku
nagyúr

olyan lehetett ezt a cikket megirni, mint tv2 hiradot szerkeszteni.

hüllő

(#26) imibogyo válasza gyiku (#25) üzenetére


imibogyo
veterán

:DDD

(#27) AxBattler válasza kriszpontaz (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

Lécci, mesélj! :F

Én csak ara emlékszem, hogy anno tele volt a webshop-juk bolti garis, vagy 1 év jótállásos, külföldi, vagy utólag szitázott billentyűzetes notikkal - sokat nem is lehetett idehaza más boltban megvenni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) fogtunder válasza tibaimp (#22) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem a 80 fok fölötti GPU hőmérséklet nagyon messze van attól, hogy "rendben van", ez a ház egy ipari hulladék, a Zalman Z9 Neo mérföldekkel jobb és világítós venti abban is van, ha valaki erre gerjed, de még inkább a cikkben is említett NZXT S340.

a vízhűtésnek meg több oka is lehet, RAM Clearance például, vagy mondjuk ha kicsit kompaktabb házad van, amibe csak 160mm-es torony fér, akkor így jártál. de ennek a konkrét hűtőnek ilyen elrendezésben rohadtul nincs értelme, mert csak a GPU által felfűtött levegőt pumpálja át a radin, meg az egész 120-as kategória kvázi értelmetlen, +25%-ért kapsz 240-eset ugyanebből, halkabb lesz és nagyobb a teljesítménye. a Noctuák amúgy nagyon jók, de mondjuk ennél a konkrét hűtőnél többe is kerül egy D15.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29) madd dogg


madd dogg
senior tag

Csak nekem hiányzik az ilyen pc-kből a fantázia? Az egyedire szabott hűtés (ami kihasználja a ház nagy hőleadó felületeit), egy éppen méretre kiválasztott ház kicsit egyedire szabva, színezve, meg ha már a kompatibilitásnál járunk + gamer, akkor egy lecsupaszított embedded Win. De ez a nagyoknál sincs meg. Nem értem.

(#30) KFORboy


KFORboy
senior tag

El sem tudom képzelni, hogy aki Gamer PC-re adja a fejét, miként tud olyan FUCKTARD lenni, hogy képtelen összerakni magának.

Sosem értettem ezeket a teszkó value home pc szarságokat... Hardverek 2-3X áron az átlag piachoz viszonyítva és még az sem látszik, hogy volt benne munka.

"odafigyelnek az egyes komponensek kompatibilitására, azaz olyan hardveres vagy akár szoftveres ütközéseket úszhatunk meg, amelyek kellemetlen pillanatokat szerezhetnének otthoni építésnél."

Ha ilyen előfordul, azt úgy hívjuk, hogy Garanciális szerviz/csere.
Lehet nekem szegényes a fantáziám, de lövésem sincs milyen hardveres na meg szoftveres ütközések lehetnek, mikor ezek eleve "húsboltba" -szánt, leveszed a polcról aztán otthon Plug&Play -hardverek... 2016 -ot írunk GEEEZ :U
Mellesleg Radium és a Garancia... Pfff... :N szar vicc !

Értem én, hogy reklám, meg pénz... de ennyi bullshitet mellé költeni és ennyire nyilvánvalóan... édesf@xom

Sima teszt és tetszett plecsni... ennyi.
De nem hülyíteni a népet !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#31) [Prolixus] válasza KFORboy (#30) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Édes faszom mi lesz még itt?' :DDD from Shop Stop 2

"Lehet nekem szegényes a fantáziám, de lövésem sincs milyen hardveres na meg szoftveres ütközések lehetnek"

Például olyan, hogy a hülyegyerek megveszi a zsír új i7 6700K-t, aztán vesz hozzá egy 1150-es socket-es deszkát, mer ennyire sügér...sose becsült alá a dilettanizmus hatalmát!

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#32) ivarg


ivarg
tag

Mi a buli abban, hogy zömmel 3év garanciával beszerezhető termékeket építenek egybe és kapok rá 2 év garanciát?

"odafigyelnek az egyes komponensek kompatibilitására, azaz olyan hardveres vagy akár szoftveres ütközéseket úszhatunk meg, amelyek kellemetlen pillanatokat szerezhetnének otthoni építésnél."

Erre azért kiváncsi lennék konkrétan.
Mondjuk nem megy az FX proci a 1150-es v. 2011-es lapban vagy mi? :))

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#33) rezessanyi


rezessanyi
csendes tag

érdekes látni (tendencia) hogy az ilyen fizetett hirdetéses teszteknél (a la termékbemutató) mennyire fordítva sül el a kapanyél a ph-n

Mert ugye mit lát a potenciális hírdetö, akinek a dolgozói néhányan és/vagy önmaga is tagja és rendszeres olvasója a ph-nak: Ime egy oldal marha sok látogatóval, brutális találati aránnyal, többé kevésbé IT-s beállítottságú emberekkel az olvasói között, így hát hirdessünk itt, mert az jó lesz.

Nem tanulnak a korábbi hibákból, azokból a hírdetökböl, akik szintén ebbe a szopórollerbe szálltak be korábban, és megkapták a maga fikacunamijukat, többnyire jogosan (vagy jogtalanul, hiszen dögöljön meg a szomszéd tehene is nem?) a 10 millió mindenhez értö országának azon közösségétöl, akiknek tagjai inkább levágatnák a fél kezüket, mintsem valahol egy más által kigondolt/megálmodott, esetleg (félve írom le) egy "brand" komplett gépet vegyenek, az helyett hogy maguk vadásszák össze a hardveraprón (vagy teszem azt a "mindenkurvaalkatreszengennyesremagátkeresöminketlehúzó" szürkeimportos webshopokban).

Igen, ez a teszt megállná a helyét mondjuk Németországban, vagy Hollandiában, bár hozzá kell tenni hogy az ottani fogyasztói társadalomnak fingja nincs az ilyetén jellegű sufnialkatrészes sajátgépösszerakós boltokról, mivel ott vagy a neten rendelnek brand gépet, vagy bemennek a helyi mediamarkt és per vagy saturnba, leemelik a polcról oszt megveszik (konkrétan leszarják a konfig bővíthetőségét)

(#34) sz.balazs.95 válasza madd dogg (#29) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az Alienware Alpha ilyen, pontosabban mondva a Windowsos verziója, az ugyanis egy egyedi, TV-re szabott Alienware-es felületet használ. :)

De egyébként teljesen egyetértek, szerintem így lenne igazán értelme az előre összerakott gépeknek.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35) Casoli


Casoli
őstag

Miután megpillantottam a Kolink feliratot a ház dobozán, ott hagytam abba a teszt olvasását :DDD

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#36) sz.balazs.95 válasza Casoli (#35) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37) fogtunder válasza Casoli (#35) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a fura, hogy a Radium feliraton túljutottál ;]

amúgy valaki bedobta valamelyik Radiumos konfig linkjét a múltkor, amikor azt a HP "csodát" ekéztük az igénytelensége miatt, már akkor kiakadtam, hogy mi ez a fos és miért szerel bele bárki számítógép alkatrészeket. bár az lehet az Aviator volt, de nem hinném, hogy van lényegi különbség.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38) b.


b.
félisten

Hát én pont nem az alaplapon spórolnék, ha cél a processzor későbbi fejleszthetősége vagy a VGA SLI- kialakítása, esetleg 1080 Ti re való cserélése.A lap egy jó döntés, főleg figyelembe véve a garanciális feltételeket és azt , hogy 3 hónapig akár beledobhatok egy erősebb procit vagy VGA-t is és csak a különbözetet kell megfizetnem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) AxBattler válasza Casoli (#35) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, egy drágább konfignál elvárnám, hogy valami minőségi házba kerüljön.

Egyébként még ezen akadtam ki: 282.000,- Forinttól.
Ha megnézem az alap konfigot, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy mi a f@xom kerül ebben 282 kékhasúba? :F :W

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40) KFORboy válasza [Prolixus] (#31) üzenetére


KFORboy
senior tag

Mert talán a Rádiumos srácok beletudják rakni és működni is fog?

Pls...
Az ilyen jellegű ütközést inkább szóra se méltatom, aki ennyire GYP :U

Mintha most én a Longboardomra Roller vagy épp kori kerekeket vennék, aztán csodálkozok, hogy ez nemigazán okés...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#41) [Prolixus] válasza KFORboy (#40) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szerintem is nagyon GYP, de bőven vannak ilyenek. Szóval ilyen téren piaci értelemben van létjogosultsága az ilyen boltok által összerakott PC-knek. Aki annyira GYP, hogy semminek nem bír utánanézni, vagy egy számítógépet nem tud összerakni hatmilliárd direkt GYP-s szinten előadott tutorial mellett, vagy egyszerűen egy percnyi időt sem akar erre rászánni, az fizesse meg a felárat amit kérnek ezekért a boltba összerakott PC-kért. Ez eddig teljesen tiszta történet, piacgazdaság, anyámkínja.

Viszont ha leszáradna a két kezem, és lábbal meg nem tudnék építeni, akkor sem vennék PC-t ettől a Rádiumtól, egy ilyen bénán becsomagolt fizetett hirdetés után meg főleg.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#42) Sotho válasza [Prolixus] (#41) üzenetére


Sotho
őstag

Fizessem meg hogy a 800k -s konfigban Asrock alaplap van? (na most megy a kattintgatás :D )

[ Szerkesztve ]

(#43) [Prolixus] válasza Sotho (#42) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Quieston is uninterpretable. Please try again.

*sniffing trollism*

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#44) KFORboy válasza [Prolixus] (#41) üzenetére


KFORboy
senior tag

Jobbára az ilyen GYP ellen még a Rádium se tudna mit tenni... mert ha odamegy a Mr.GYP akkor Ő addig veri a tamtamot amíg bele nem rakják neki a Socket 370-be KÓR ÁJ HETET... aztán persze, hogy nem fog működni, de hát a (L)user akarta.

A baj, hogy szándékosan a GYP-sekre utaznak, sőőőt mi több a normális réteget is megakarják vezetni.

Veréb vadászat, semmi több !

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#45) b. válasza KFORboy (#44) üzenetére


b.
félisten

hogyne, persze...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) Sotho válasza [Prolixus] (#43) üzenetére


Sotho
őstag

Mert költői.

(#47) TeeBee73 válasza gerenda110 (#19) üzenetére


TeeBee73
addikt

[link] ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#48) sb válasza wolruf (#13) üzenetére


sb
veterán

Én az összefoglalóval kezdtem, ilyesmire számítottam. A kábelek maradhatnak talán. :D
De a kerregő vízhűtés a kedvencem 65W-os procira.

Egyébként talán a vízhűtésen kívül azért bőven látni ennél szarabb (kiegyensúlyozottságra és minőségre) konfigot.

[ Szerkesztve ]

(#49) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Nem töröltek hszt? :Y

[ Szerkesztve ]

(#50) imibogyo válasza rezessanyi (#33) üzenetére


imibogyo
veterán

Pont ez a lényeg! A PH egy alapvetően hozzáértőbb/infós/IT-s/kocka/műszaki érdeklődésű/"legalább_utánaolvasok" jellegű emberek által látogatott oldal. Épp ezért egy ilyen cikk nehezebben megy le a torkokon, pláne nehéz "nem-fikázni", hamár egyszer hű, meg ha, meg "ótejóég" az adott eszköz a cikk szerint.

Az otthoni gépösszerakás pedig egy ilyen célközönségnél pont ugyanaz, mint a motorosoknál/autósoknál az otthoni szerelgetés, javítgatás. És NEM nem az "esztergáljunk új főtengelyt házilag" dolgokra gondolok, hanem az alapfokú és alapvető szerelésekre (gumicsere, olajcsere, akkucsere, karburátor tisztítás stb.). A számítógépeknél ugyanez egy gépösszerakás, egy tápcsere stb. stb... Itt sem állunk neki alaplapokat összeforrasztani a semmiből, de azért "igazi kockáknál" egy boltból összevásárolt alkatrészcsomag géppé alakítása és kisebb karbantartások elvégzése nem szokott gondot okozni. És itt nem feltétlenül a spórolásról, vagy a sufnizásról van szó, hanem arról, hogy ez is egyfajta hobbi, illetve az adott hobbinak egy adott esetben elég jelentős szelete.

Elég sokan vagyunk szerintem itt a PH-n, akiknek nem törne bele a bicskája egy Brand gép megvásárlásába, de a gépszeretet / hobbi / önmegvalósítás stb. miatt inkább magunknak rakjuk össze a gépeinket (és ha ez még adott esetben olcsóbb is, mint egy "márkás" gép esetében lenne, akkor annál jobb, mehet a pénz még több memóriára stb.-re, vagyis megint csak nem az összeg megspórolásáról van szó, hanem arról, hogy "jobban" is el lehet azt költeni. Ettől még a hobbiba megy így is úgy is.). :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.