Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tibaimp válasza fogtunder (#28) üzenetére


tibaimp
nagyúr

mondjuk, ezekben igazad van. Az a 80 fok (nem is figyeltem, illetve le sem esett) valóbak keksz....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#52) Tikakukac


Tikakukac
titán

Zongoralakkot ilyen mennyiségben régen láttam. Sok szerencsét a tisztán tartáshoz és az állapot megóváshoz.

Radiék pedig... hát szép műsort leadtak anno, elásni sikerült magukat rendesen egy életre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53) cintula187 válasza imibogyo (#50) üzenetére


cintula187
addikt

Őn nagyon fején találta a szöget! :C

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#54) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Valahogy tunnek el a hszek xd

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#55) Peter13 válasza gerenda110 (#54) üzenetére


Peter13
senior tag

Mire gondolsz? Szerintem mind megvan... :U

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#56) Peter13 válasza imibogyo (#50) üzenetére


Peter13
senior tag

Nagy +1 :K

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#57) b.


b.
félisten

csak kíváncsiságból megnéztem a komponensek árait a legnépszerűbb 4 betűs online áruházban.:
Alaplap:-42.037
CPU:-99007
VGA:-94047( máshonnan néztem, ez nem volt itt)
RAM:-34124
HDD: -14058
SSD:-46975
Táp:- 18039:
Hűtő:-18453
Ház: -14695

összesen : 381435 Ft
vizes 4 betűs: 391 356

Elsőnél 3 csomagban tudnák küldeni, ami 3x 1390 Ft
Másodiknál 1590 FT a posta 2 csomagban. azaz 3180 Ft.
tehát mindent megrendelsz és otthon összerakod.
Itt összerakják,szállítják és megkapod mellé a fent említett minőségi gariztatást, ami szerintem kiemelkedő.plusz ugye 3 hónapig cserélhetsz komponenst és csak az árkülönbözetet fizeted. ha veszel náluk Op rendszert ingyen feldobják rá, ami garanciális szintén.
Tehát nem rossz ár ez érte,mert mint írta Rudi kicsivel 400 alatt van ez a gép,Hiába fizetett hirdetés. otthon sem jössz ki olcsóbban, ha mindent egy helyről veszel. ha meg vadászol akkor a garid is intézheted 2-3 helyen, ha kell valami. Arról ne is beszéljünk, hogy ha cserélni akarsz valamit, akkor marad a használt piaci eladás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#58) Tikakukac válasza b. (#57) üzenetére


Tikakukac
titán

Számold ki a 2 év után lehalt alaplapot vagy random egyéb egységet is, mert a 3. év gari itt valamiért elszállt.

Nekem ez minden 2. évben stabil 30-40k szokott lenni, ezért is cserélek konfigot 3 évente, gari miatt.

Úgyhogy ja. Továbbra is szopó. A cég maga pedig szintén megéri a pénzét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59) b. válasza Tikakukac (#58) üzenetére


b.
félisten

A komponensek nem csak 2 év garisak, hanem ami 3 évig az addig. Az extra gari él 2 évig, de utána is ingyenes a szállítás és működik a a féláras javítás.te igényeid szerint állítják össze a konfigot.

jah hát tudnék én neked mesélni a 4 betűsekről is a garitól elkezdve a kiszolgálásig. Esetleg jársz a vizes boltban személyesen kérd el a panaszkönyvet, Én is írtam benne fél oldalas kisregényt a csámcsogó, hamburgert zabáló idétlen kiszolgálótól elkezdve a hibásan visszaküldött gariban cserélt VGA tól, amit persze 30 napig ott fogtak majd megint 3 hétig az után, PCX ről meg ne is beszéljünk.
Semelyik nem különb. Ettől függetlenül az árak alapján egy laikusnak korán sem éri meg YT videók alapján otthon kockáztatni és összerakni a gépet, ha ugyan annyiba jön ki vagy nyer max 5 K-t

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#60) rezessanyi válasza imibogyo (#50) üzenetére


rezessanyi
csendes tag

nos akkor ebben full egyetértünk :)

(#61) hajbel válasza b. (#59) üzenetére


hajbel
addikt

Ebben bizony full igazad van. Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik azt sem tudják, hogy mi a GPU, de szeretnek játszani, sőt megkockáztatom, hogy a magyar játékos társadalom 90%-a ilyen, külföldön 99. Ha olcsóbb egy konfig és össze van rakva, a garanciális szolgáltatás is ok, akkor miért ne lenne létjogosultsága? Mondjuk én személy szerint nem ajánlanék ilyen házat és tápot, VGA-t sem, de maga a konfigelárusítás jó dolog és hasznos.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#62) b. válasza hajbel (#61) üzenetére


b.
félisten

persze a konfig elemei részletkérdések, amit lehet módosítani, de egy laikus pont nem néz bele, meg azt is leszarja ha sorjás belül a széle a műanyagnak, mert nem szedi szét. Ettől függetlenül én sem venném ezt a házat és ezt a hűtőt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63) davidsone válasza b. (#59) üzenetére


davidsone
addikt

Én nem is értem hogy lehet ilyen helyekről vásárolni itt az apró meg az árukeresőben sem látni soha ezeket... ;]
...de tényleg

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#64) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ez a gép több sebből is vérzik. Itt a fórumon ennyi pénzért csak különbet ajánlanának...
A ház meg valami rém ronda izléstelen fostalicska. Nem is értem.

Itt egyedül az extra garanciális szolgáltatások jók, a többi kuka.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#65) NomadND1


NomadND1
senior tag

Kolink, powercolor...itt abba is hagytam a cikk olvasását.

[ Szerkesztve ]

(#66) Tikakukac válasza b. (#59) üzenetére


Tikakukac
titán

Vizes bolt akart már perelni, mert merted kérdezni miért vágtak át egy rakat embert jóféle magyarított szlovák gépekkel? Itt sikerült, tippre 15 embert is.

No, ezután gariztass, meg futároztass.

A konfigban pedig van 1-2 olyan csavar amit 10 évesen sem mertem már meglépni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Elég problémás ez az ajánlat akárhonnan is nézem, a Radiumra pedig még egy fakocka garanciáztatását sem bíznám rá, azt is elrontanák.

Tényleg bírlak benneteket srácok, no offenz, de ez az egyik legkínosabb teszt volt valaha, amit a lapcsaládon olvastam.

(#68) b. válasza Tikakukac (#66) üzenetére


b.
félisten

A boltról nem hallottam még ilyen szempontból, de ha mondod elhiszem. Akkor viszont elég gáz, hogy bevállalnak itt egy ilyen ajánlást.
Inkább úgy fogalmazom át akkor, azt amit mondani akartam,hogy ha normális bolt lenne és ezen az áron adnák a cuccokat összeszerelve , akkor egy laikusnak is megérné.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69) dementor


dementor
senior tag

Nekem speciel tetszik a ház, leginkább a rejtett kábelezés. Pláne az, hogy el is férnek a kábelek. Sok-sok gamer ház készül csak mondvacsinált rejtéssel.
A fehér kábelkötegelőért viszont a középkorban akasztás járt volna! :D

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#70) fogtunder válasza b. (#68) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyon meredek történetek voltak pár éve, többnyire notikkal, én biztos nem vennék tőlük semmit. minden nagyobb boltról hallottam már érdekes gariztatós történeteket, de egyik sem volt ennyire vad.

más: a fehér kábelkötegelőn miért vagytok ennyire kiakadva? a ház hátlapja alatt nem teljesen tök mindegy? ha látható részen lenne, akkor persze ne már, de ott nem teljesen tök mindegy, ha meg egyébként normálisan vannak elrendezve vele a kábelek?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71) AxBattler válasza b. (#57) üzenetére


AxBattler
félisten

Okké, ezt benéztem... :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#72) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ennyiért komolyabb gépet összerakok :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#73) Lacok


Lacok
őstag

Fekete kábelkötegelő ár. ;]
A garancia opcióknak viszont jár a plusz pont.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#74) b. válasza Lacok (#73) üzenetére


b.
félisten

+1200 Ft szállítás :DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75) Tikakukac válasza b. (#68) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenki pénzből él, okay, értem én. De akármennyire is szponzis a tartalom azért ne essünk át a ló másik oldalára. Nekem főleg nem kell elmondani, évek óta ezen a kis pengén egyensúlyozva írok. Főleg ne akkor ne nagyon téreljünk, ha nem 1-2 konkrét, igazolt, fényképes bizonyíték is van arra, hogy az a bizonyos cég eléggé lazán veszi az ügyféltájékoztatást. És most finom voltam, nagyon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76) b. válasza Tikakukac (#75) üzenetére


b.
félisten

Igen utána olvastam közben én is erről, találni infókat valóban.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#77) Loresz


Loresz
tag

Hehh...mi?:)....ezzel vannak úgy oda? :) ....jó értem én, h reklám meg már nehéz újat mutatni...deeeee....szerintem akik itt vannak ph-n azok 99%-a saját maga rakja össze a gépét, akárcsak jómagam és az egészben ezt szeretem a legjobban! Még ha mondjuk egy stílusos és ízléses darabot virítottak volna...de eeez!...pfff! A cikkben említett S340....nah annál kezdődik szerintem az ízlés!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#78) kromatika válasza Loresz (#77) üzenetére


kromatika
veterán

+1 :K

(#79) Reggie0 válasza KFORboy (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Bizony, a lelkesedes potolja a tapasztalatot es kulonbenis milyen az, ha valaki nem ert mindenhez? Nyilvanvalo, aki ossze tud ragasztani malterrel ket teglat az mar epitesz is, aki be tudja kapcsolni a vasalot az ert az atomenergetikahoz. :U

(#80) madd dogg válasza sz.balazs.95 (#34) üzenetére


madd dogg
senior tag

Ott kezdődik a Gamer PC. Ahogy többen írták már, pont a gamer közösség az, aki nem vesz, inkább épít gépet. De biztos többen vennének, ha olyan szintű hw-sw optimalizálása lenne egy ilyen gépek, hogy a teljesítményét egy házilag összerakott azonos konfiggal nem tudod utolérni.

(#81) Döglött Róka válasza hajbel (#61) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert hiszitek azt, hogy a magyar jobban ert a gepekhez mint x masik nemzet? Ezt egy olyan altalanos magabiztossaggal suti el jopar ember mintha reprezentativ mintaja lenne.:) Szalljatok mar le a magas lorol:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#82) BeZol


BeZol
őstag

Én értek az egyedi gép összeállításához, így ilyen ajánlatot biztos nem vásárolok meg, mert van pár dolog ami nem tetszik, akkor azt úgy alkotom meg, hogy tetsszen, ne legyen kompromisszum, viszont pl. bicikli összeszereléshez totál nem értek, pedig láttam ott is lehet darabokban rendelni a bicikli alkatrészeket, és a végén összeraksz magadnak egy biciklit. Ehhez nem értek, nem is akarok érteni, így megveszem a gagyi kínai biciklit, ha valami elromlik, akkor meg viszem bicikliszervízbe. A drágább bicók érezhetően minőségibbek persze, de le merném fogadni, hogy ha egyedileg pakolnám össze, olcsóbban jönnék ké, DE nem értek hozzá.
Na ezek a fix gépkonfigok tök ugyanez. Van talán 60 steames haverom, és csak 4 ért rajtam kívül ahhoz, hogy hogyan kell összeállítani egy gépet, az összes többi emberke tök ugyanaz, mint én és a bicikli kapcsolata. Nem ért hozzá, nem is akar, megvesz valamit, aztán vagy jó, vagy nem jó, és közben húzza a száját, ha valami mégsem úgy alakult, ahogy elképzelte.

Tehát szerintem piaci létjogosultsága igenis van az ilyen konfigoknak, kérdés h vajon hol érdemes igazán ilyesmit hírdetni. Ez a garanciás dolog szerintem csak marketing, hiszen a gyártói garancia úgy is ott van végig a háttérben, viszont az érdeklődést felkelti egy hozzá nem értőben. Tehát az igazán "extra", az az ingyenes futárosdi (vajon pesten kívülre is? apróbetűsben jól megnézném azért), és a 3 hónapon belüli alkatrészcsere (azért erre kíváncsi lennék épp egy generációváltás esetén. ahol 1-2 hónap alatt bezuhannak a régi vga-k árai). Az tuninggarancia részét meg köszi a non-k proci mellé, talán a vga-hoz ér valamit. Lehetséges ma még egyáltalán megsütni bármilyen alkatrészt is? Gáz van lekapcsol vagy el sem indul, amíg biosban normális értékeket vissza nem rakom, minek ide ez is? -> újabb marketing maszlag.

Aki átlátja ezeket, az legyint egyet ezen a gépen, aki meg nem látja át, az meg megvásárolja, és örül, hogy jó üzletet között egy nagyneves +100ezer Ft-tal drágább géphez képest.

ui.: azért én 340ért vettem a nyár közepén fél éves 6magos i7-5820k konfigot, nzxt s340 razer gépházzal, corsair h110i gtx-szel, moduláris 750W-os táppal, és msi gaming 4g gtx 970essel. Csak keresni kell a jó vételeket.

(#83) hemaka


hemaka
nagyúr

Most reklamozzak a black fridayt fb-n, szponzoralt hirdeteskent jelent meg nalam. Igenyessegre vall, hogy a datumnal ez szerepel:

(#84) imibogyo válasza hemaka (#83) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez nagyon nagy... :P

(#85) fogtunder válasza hemaka (#83) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bakker, lemaradtam róla :DDD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#86) hajbel válasza Döglött Róka (#81) üzenetére


hajbel
addikt

Mondjuk, mert angliában élek és IT-ben dolgozom? Vedd alapul azt az elvet, hogy ahol nincs pénz, ott inkább megbütykölik a régit, ahol pedig van, ott kidobják és vesznek másikat, mert megtehetik. Ehhez jön még, hogy az általános műveltség és az oktatás szintje sokkal alacsonyabb, mint Magyarországon. Inkább az a téves feltételezés, hogy a gamer magának építi a gépet. A legtöbb játékos nem magának építi a gépet.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#87) Napfénysüti válasza hemaka (#83) üzenetére

Vissza a jövőbe. ;]
Vagy előre a múltba. Lehet időgép is járt a gamer gép mellé. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#88) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Nem semmi munka lehetett egy otletbol kesz termekke felepiteni egy ilyen kibaszottul ocsmany es izlestelen hazat, mint ami ebben a cikkben szerepel. Ezt en konkretan buncselekmenykent kezelnem, mert annyira gusztustalan es bazari, hogy arra nincsenek szavak a magyar nyelvben.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#89) SunyaMacs válasza BeZol (#82) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Mi lett a Logoutos cikkeddel? ;]

(#90) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Szerintem sok olyan is van, aki azért szerel otthon a 2-3 helyre szóló gari és egyéb hátrányok miatt, mert tudja, hogy milyen retardált hülyéket vesznek fel a legtöbb szervízbe, mert olyan kevés fizetést ajánlanak, amiért olyat kapnak. A sima eladók pedig nem ritkán nem is tudják mit árulnak, de hogy korrekt tanácsot nem tudnak adni szerencsétlen átlagusernek, az hétszentség. Sokszor inkább kifizetem a postaköltséget ha kell valami, mert a számtechboltokban agyérgörcsöt kapok. Tisztelet a kivételnek :R

(#91) XmoD


XmoD
aktív tag

Tipikusan laikusoknak összerakott gép, ahol nem csak az áron hanem az összerakáson is lehúznak nem kevés pénzt.

:W

(#92) BeZol válasza SunyaMacs (#89) üzenetére


BeZol
őstag

Kitörölték a rendszerből, még a saját oldalamon se látom, csak ha külön a fix oldalcím alapján ugrok rá, mint egy honlapra, de talán még az sem pontosan az, mint az original volt :DDD (és lehet már ez sem mükszik) Valakinek nagyon nem tetszhetett :U , bár rá pár hétre jött hasonló tartalmú ph cikk, azért 90+ezerszer megnyitották ;]

(#93) klambi válasza plömplöm (#1) üzenetére


klambi
addikt

u már azt hittem csak én vagyok itt Monk de köszönöm, egyből az zavarta a szemem csak nekem is.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#94) simonzé válasza CounterBoci (#90) üzenetére


simonzé
addikt

A bolti "szakemberekre" egy példa a nyár végéről:
A debreceni Fórum Samsung szaküzletében megkérdeztem, hogy mekkora is az adott tablet képernyőjének a felbontása. Azt mondta az hombre a szájával, hogy "2 megabájt, de bővíthető." Mondom neki, hogy biztos a tárhelyre gondol, hogy bővíthető. De megerősítette, hogy a felbontás bővíthető, meg hogy különben is az a mérete.
Ekkor az agyam ledobta a szíjat, és feladtam a küzdelmet.

Ez a gép meg a 2005-2006-os Sulinetes gépek ízléses házválasztását idézte fel bennem.

I don't fit in. I fit out.

(#95) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ilyen gépnél azért illene már csak a presztízs kedvéért is márkásabb (és persze jó) tápot beépíteni, a hatásfokot lehetőleg 80+ bronz fölé belőni, mert az a harmadába kerülő gépemben is adva van. A házról nem is beszélve, a Kolink név hallatán én kapásból az olcsó 1000 Ft-os billentyűzetekre asszociálok, és ez ellen a fényes gagyi műanyag sem tesz túl sokat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#96) Dilikutya válasza madd dogg (#80) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez mondjuk hülyeség. Gépet az épít, aki
1. van némi érdeklődése a hardverek iránt
2. nem érdekli ugyan, de ráér keresni az árak és megfelelő hardver után.
Ez nem feltétlen a játékos.

Valószínűleg sokan vannak, akik játszani akarnak PC-n, de nem érdekli, mi van benne, csak menjen. Nekik alapvetően jó ez a rádiumos gép, mert nem tudják, hogy van jobb. Bár a teljesítményével nincs baj.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#97) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Nekem is túlságosan is csilli-villi ez a ház, arról nem is beszélve, hogy ahogy nézem ujjlenyomatmágnes az egész felülete. Persze ez nagyon szubjektív, de az egyszerűbb-letisztultabb házak nekem jobban bejönnek, mint például a Corsair 88r vagy a Sharkoon MA-W1000.

Ettől függetlenül azért az SSD gyártók is odafigyelhetnének, hogy normális színű PCB-re építsék már az SSD-ket (pont ezért nem vettem mSATA Samsung SSD-t, mert a zöld szín elütne az alaplapom fekete színétől). Szerintem ez manapság már egy must-have dolognak kellene hogy legyen, de a gyakorlat azt mutatja hogy ez a szokás nem nagyon terjedt még el. Azért valljuk be - ha nem OEM vagy olcsóbb alaplapról beszélünk - akkor már nem nagyon találunk zöld PCB-s alaplapot a piacon.

(#98) Axekiller


Axekiller
csendes tag

:O Rádijum...nemkell ;]

Nem haldoklom....így élek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.