Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Zsozsoka 74 válasza likeaRAINBOW (#10144) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Lehet hogy félre értetted Siriusb szerintem úgy értette hogy ne rakd fel most mégegyszer a twrp-super su párost... Hanem ha jön egy ota vagy manuális frissítés akkor mikor kész a frissítés akkor sajnos nem lesz újraindulás után super su-d... Megoldás erre hogy újra kell flashelned twrp - ből és minden cool lesz ismét...

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#10152) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Most áradozok még, ez a telefon nagyon nem akar elmerülni. :D

Biztos lehet még javítani rajta, de eddig komoly üzemidővel bir

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10153) body007


body007
addikt

Nagyon baró ez az új miui :C Végre nem szifonOS koppintásnak néz ki :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10154) Milestone2 válasza body007 (#10153) üzenetére


Milestone2
nagyúr

...ja most SAMSUNG-nak... ;] ;] ;] ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10155) body007 válasza Milestone2 (#10154) üzenetére


body007
addikt

Hát jah... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10156) Milestone2 válasza body007 (#10155) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ami mondjuk nem is meglepő...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10157) Sty01 válasza SAMG3 (#10148) üzenetére


Sty01
tag

Tegnap este nekem is előfordult hogy nem reagált az ujjlenyomat olvasó,nem is rezget de még hibát sem írt ki. Beírtam a kódot de azóta működik rendesen

(#10158) citkar válasza Graphics (#10152) üzenetére


citkar
addikt

Akkor nem bántad meg, hogy az erre szavazókra hallgattál :)

(#10159) ollie


ollie
MODERÁTOR

Srácok, van valahol egyszerű, magyar nyelvű leírás képekkel arról, hogy hogyan kell egy romot telepíteni TWRP alól (tehát csak egy zip-et)? Olyan valakinek kéne leküldenem, aki még életében nem látott recoveryt.

***

(#10160) Freddycom


Freddycom
őstag

Korábban már írtam, hogy fos akku idővel szenvedek a telefonnal, nem tud deep sleepbe menni, folyamatosan 400 MHz-en pörög kikapcsolt kijelzővel is. Viszont az utóbbi napokban talán észrevettem vmi mintát a dologban.

Az létezik, hogy egy bizonyos töltő és usb kábel kombinációjára rosszul reagál a telefon? Pontosabban a töltést befejezve és a kábelt lehúzva folyamatosan egy msm_otg kernel wakelock van. Mintha azt várná, hogy mindjárt másolok rá fájlokat és készenlétben van. De nem gépről töltöm, hanem egy blitzwolf töltő és kábel kombóval és max 4 óra SOT-ot érek el, mert mondom, folyamatosan 400-on pörög a processzor, nincs deep sleep a kernel wakelock miatt. Reboot után nincs wakelock, van deep sleep, de nem fogom minden töltés után újraindítani.

Viszont az érdekesség, hogy az opendott tablet töltőjével és kábelével ez sose jelentkezik, simán megvan ugyan olyan használat mellett a 8-9 óra SOT, semmilyen wakelockom nincs, ami szívná az akkut.

Most ez tök véletlen vagy van benne ráció? Fingom nincs, nem értek hozzá, de lehet vmi köze mondjuk a két usb kábel nem ugyan olyan elrendezésű érintkezőkkel rendelkezik? Vagy ez hülyeség? Véleményeket szeretnék.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#10161) Graphics válasza citkar (#10158) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyértelműen a legjobb választás jelenleg.

Kényelem és, gyors. Ujjlenyomat piszok jól megy.

Hétvégén hosszú teszt, fotózás, kamera is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10162) Milestone2 válasza ollie (#10159) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ollie, én RN3Pro-nál nem adnék senkinek (főleg nem kezdőnek) ilyen linket...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10163) ollie válasza Milestone2 (#10162) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem erről a készülékről van szó. Csak egy általános leírás kellene, hogy egy zip-et hogyan kell TWRP-ből feltenni.

***

(#10164) citkar válasza Graphics (#10161) üzenetére


citkar
addikt

Irigylem is az akkuidőt, a kamera is megfelelő nappal. Barátnőmnek 2/16-os van és nem bántam meg, hogy a kisebbet választottam és a Pro változatot, olcsó, frankó készülék. Aztán, hogy mennyit fog érni a Spemallos 2 év gari...hátha nem lesz rá szükség, de így is 50 ezerből kijött.

(#10165) Milestone2 válasza ollie (#10163) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Általános?

TWRP be kimész
1. Mindig BACKUP készítés s jelenlegi rendszerről.
2. WIPE menü, FACTORY RESET
3. INSTALL menü, zip ROM kijelöl, elindít, várakozik míg ki nem írja hogy kész.
4. Van aki esküszik rá, hogy itt jöjjön megint FACTORY RESET
5. REBOOT menü, Reboot to System.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10166) Graphics válasza citkar (#10164) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az is jó, de nekem még kicsi lett volna a P70-hez képest.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10167) zeno79 válasza Milestone2 (#10165) üzenetére


zeno79
őstag

Nem úgy van, hogy telepítés előtt Factory reset, és telepítés után a reboot előtt pedig egy Wipe Cache/Dalvik?

(#10168) Milestone2 válasza zeno79 (#10167) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Na ezért nem szerettem volna általánost írni...

De akár az is elég lehet. Alapesetben én úgy gondolom, se FR, se Wipe cahche/Dalvik nem kell közvetlen telepítés után. De pl ha telepítés után bootloop van sokszor megoldja valamelyik a kettő közül.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10169) RVR400


RVR400
veterán

Amúgy olyan rég volt már téma: valamelyik okos csiholt már ki B20-at a telóból? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10170) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Erre valaki esetleg? :F

• Honor Magic5 Pro •

(#10171) Siriusb válasza likeaRAINBOW (#10144) üzenetére


Siriusb
veterán

Az egyszerűség kedvéért leírom, miként is ment ma nálam a xiaomi eu dev frissítése:

1.) xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_6.7.14_v8-5.1.zip letöltése
2.) md5 fájl létrehozás a feltüntetett ellenőrző összeggel
3.) md5 ellenőrzése
4.) ROM telefonra másolása (opcionálisan újra md5 ellenőrzés)
5.) Updater app-ból Recovery-be bootolás
6.) TWRP teljes mentés készítése (nem csak a system, data stb, hanem az összes partíciót mentem, hiszen ezen egyebek nem számottevő méretűek.
7.) Telefon újraindítás
8.) Aksi szint ellenőrzés, 50% alatt nem enged frissíteni
9.) Updater app > három pötty > Choose update package > kitallózod a korábban letöltött zip-et
10.) Frissítés végeztével telefon újraindul, (alka) TWRP automatikusan bejön és pecsel egy sort, majd szintén automatikusan újraindítja a telefont.
11.) Ha felállt a rendszer, újra TWRP indítása > Install > supersu
12.) cahche/dalvik törlés
13.) Újraindítás
14.) About phone-ban ellenőrzöd a verziószámot illetve megfrissíted a supersu-t (ha olyan lusta vagy mint én, s nem töltöd le a legutolsó verziót).
15.) Folytatod tovább a munkádat. :)

(#10172) Siriusb válasza ollie (#10163) üzenetére


Siriusb
veterán

Én azt javasolnám, az xdá-ra nézzen fel, ott mindig specifikusan leírják, az adott ROM telepítéséhez mi szükséges, hátha van valami extra tennivaló. Feltételezve, hogy onnan szed főzött ROM-ot.
Viszont verd a fejébe a delikvensnek, hogy saját sara, ha téglásítja a telefont.

(#10173) Siriusb válasza Milestone2 (#10168) üzenetére


Siriusb
veterán

Cache/dalvik törlés az alap. Ha eltérő alapokra építkező ROM-ot telepítek, én még a system/data-t is törlöm.

(#10174) RVR400 válasza Siriusb (#10171) üzenetére


RVR400
veterán

Az én verzióm:

1. ROM letölt, telóra másol
2. Updaterből reboot to recovery
3. TWRP alól ROM telepítés, majd SUPERSU telepítés (memóriakártyán ott van talán a 2.74-es SU már egy ideje )
4. Wipe cache és restart
5. Na meg persze a korábban rendszeralkalmazássá tett cuccok visszarakása (Chrome, Kernel adiutor, Névnap, stb)

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#10175) Siriusb válasza RVR400 (#10174) üzenetére


Siriusb
veterán

Így sokkal gyorsabb, azonban én a biztonságra játszom. ;)

(#10176) Milestone2 válasza RVR400 (#10174) üzenetére


Milestone2
nagyúr

---

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10177) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Tudja valaki honnan tudom letölteni a drivereket mert hiába van bekapcsolva USB debugging nem telepíti fel . Win 7-m van . Köszi a sagítséget elöre is

(#10178) Milestone2 válasza memoril (#10177) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Feltelepíted a PC-dre a MiPCSuite és a MiFlash programokat és azok tapasztalataim szerint minden drivert telepítenek.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10179) slezakimi válasza RVR400 (#10169) üzenetére


slezakimi
senior tag

:DDD

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#10180) Charx


Charx
senior tag

Na meg az sem mindegy, hogy 1 romot, frissítesz, vagy 1 újat raksz fel.

(#10181) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Kezd már kicsit idegesíteni a helyzet.
Lezárt képernyőnél (mondjuk zsebemben van vagy melóban asztalon lezárva) hallgatok zenét fülesen.
Általában Mixcloud vagy Player FM megy. Bármelyiket is használom, egy idő után a telefon kitakarítja a háttérből az alkalmazást miközben zenét hallgatok róla. Átmeneti megoldás, hogy multitasknál lehúzom és akkor tapasztalatom szerint nem lövi ki automatikusan, de miért jut egyáltalán eszébe terminatelni az egyetlen alkalmazást ami fut miközben nincs igény több memóriára...

Van valami beállítás amivel megelőzhető, hogy bezárja őket feleslegesen?

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#10182) radir01


radir01
tag

Olyan gondom lenne hogy unlockolni akarom éppen és 50%on megáll. Couldn't verify device!
Mi lehet a gond? Telon engedélyezve van hogy fejlesztő vagyok. Fiókba be vagyok jelentkezve. Usb hibakereső bekapcsolva. :R

(#10183) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Nagy gondom van sikerült a twrpt feltenni és azzal probáltam egy rendszer törlést és az sd-röl feltenni a xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V7.5.1.0.LHOCNDE_v7-5.1.zip romot majd egy gyorsitó tár törlést ! Azota nem indul el a telefon ha hosszan nyomom a bekapcsolo gombot akkor egy pillanatra jeleni meg mi felirat de a twrp-be sem tudok belépni ! Mi tegyek szerintetek ?

(#10184) Siriusb válasza radir01 (#10182) üzenetére


Siriusb
veterán

Developer ROM-on próbáld meg, stabilon nekünk sem ment.

(#10185) GZoli7 válasza memoril (#10183) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nyisd a bootloadert!

(#10186) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Mik a tapasztalatai azoknak akik Xiaomiforsaleről rendeltek?
3 nappal a megrendelés után még nem postázták, pedig azt írja raktáron van.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#10187) radir01 válasza Siriusb (#10184) üzenetére


radir01
tag

jó csak nekem még eustockos romom van és nem igazán tudom erre hogy pakoljam fel a dev-et. mert ugye nekem ezen nincs updater appom , levan pucolva róla :W

[ Szerkesztve ]

(#10188) Charlie Gordon válasza madmike (#10186) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Én 04.15-én rendeltem, 04.27-én jött meg, de nekem több mint egy hétig nem volt raktáron.

(#10189) qnadam


qnadam
veterán

a gallery appból ezt mivel lehet kiölni? fotók szinkronizálása ki van kapcsolva, és nem is szeretném hogy legyen, elég a google drive.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10190) radir01


radir01
tag

Csak megerősítésként kérdezném mert már annyi dolgot olvastam hogy teljesen bele vagyok zavarodva az egészbe.
Eustockos rendszerem van. Eu dev vagy eu stabot szeretnék még nem tudom.
Bootloader nyitás 50%nál megáll. Javasolták hogy egy china vagy global dev-et rakjak fel hogy nyitni tudjak.
Mivel eustockos romból kivan az updater app szedve ezért milyen megoldással is tudom én a dev. et felrakni? Flashelnem kellene?
Ha ez megtörtént és elvileg fent vagy pl a china dev utána már fogom tudni nyitni a miflash unlockerrel ha jól olvastam.
Ha megvolt a nyitás TWRP vel tudom felrakni majd a xiaomi eu stabot v devet és kész is ?
Köszönöm előre is. :R :R

(#10191) GZoli7 válasza radir01 (#10190) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nyitva van a bootloader és igen, twrp-ből fogod tudni felrakni.

(#10192) beyruth82 válasza HyP3b0y (#10181) üzenetére


beyruth82
veterán

Használj google play zene alkalmazást.Avval nincs ilyen gond és van rajta snapdragon audio + ami brutálisan jó hangzást és komoly beállítási lehetőségeket kínál

(#10193) radir01 válasza GZoli7 (#10191) üzenetére


radir01
tag

a pc suit felkínált frissítést a legfrissebb china stabra. Ha azt pcsuital felpakolom és utana nyitok? Elv így akkor nem kellene flashel szórakoznom. Vélemény? ez járható út?

(#10194) Siriusb válasza radir01 (#10187) üzenetére


Siriusb
veterán

MiFlash

(#10190) radir01
Igen, utana mehet fel a xiami eu, ebbol is a dev-et javaslom, syerintem teljesen megbizhato

(#10193) radir01
Csak dev alol fog menni a nyitas

[ Szerkesztve ]

(#10195) radir01


radir01
tag

Na várjunk bocsesz a sok variálásért. Leszedtem Kelzson féle bootloader checkert és azt irja nyitva van a bootloadere. Elv akkor neki tudok ugrani siman twrp-nek és mehet fel az eu stab v dev pl? :R

[ Szerkesztve ]

(#10196) radir01 válasza Siriusb (#10194) üzenetére


radir01
tag

Nekem annyira nem lényeg hogy utána nyitott maradjon se a root. Csak legyen fent az eu rendszer. Amúgy is megigényeltem a hivatalos nyitást aztán majd max nyitom ha megjön idővel.

(#10197) watador600 válasza radir01 (#10187) üzenetére


watador600
senior tag

Fastbootos megoldással.

Az összefoglalóban megtalálod, úgy emlékszem hogy flashelés zártbootloaderrel (unbrick) a címe.
Azt végigcsinálod és meg is vagy.
Ha a globalt akarod felrakni, akkor a global stable romot kell elsőnek felrakni, a devet nem tudod egyből flashelni.
Az összefoglalóban található linkről letöltöd a global stable fastbootos romot azt felflasheled, majd ha ez megvan, letöltöd a xiaomi oldaláról az updateres global dev romot, majd rámásolod a telóra. Majd megnyitod az updater appot, és betallózod a letöltött romot.

Kicsit lemaradtam :D akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#10198) Marcello83 válasza Charlie Gordon (#10188) üzenetére


Marcello83
tag

És mennyi a VÁM+Áfa? Van? :)

Samsung Galaxy S8 Active, Lenovo Helix

(#10199) ollie válasza beyruth82 (#10192) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A snapdragon audio EQ a chipsettel jött, minden lejátszó azt használja, ami a gyári EQ-t.

***

(#10200) Charlie Gordon válasza Marcello83 (#10198) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

0+0 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.