Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) aaa001 válasza DRB (#16) üzenetére


aaa001
csendes tag

[link] itt lennt van fullos csomag, de én csak winxp32-bit-hez találtam.

(#52) Jester01


Jester01
veterán

Remek .. eddig ez rosszabb mint az összes előző együttvéve ... úgy látszik minden opengl program rögvest beragad kernel módba 100% procit zabálva, kilőhetetlenül ... már 2 core zakatol végtelen ciklusban.
02:17:12 up 61 days, 10:11, 10 users, load average: 2.05, 1.44, 0.69 Ennek azt hiszem reboot kell :O

Jester

(#53) TTomax válasza Oliverda (#18) üzenetére


TTomax
nagyúr

nem véletlen nem lehet az NV oldaláról letölteni ha a GTX460-at választod... a hivatalos a 258.96WHQL :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#54) Jester01 válasza Jester01 (#52) üzenetére


Jester01
veterán

Ahham ... szóval nem alapból ragad be, először csak semmit nem csinál. Ha megpróbálom kilőni, na akkor kezdi el bosszúból még a procit is zabálni.
Ment vissza a 10.4 ...
03:03:23 up 12 min, 4 users, load average: 0.05, 0.16, 0.19
:O

Mivel az uptime-nak már úgyis annyi, még lehet hogy biost meg kernelt is frissítek a hétvégén.

Jester

(#55) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

mocskos sony...

-=The digital artist of the darkside=-

(#56) drr válasza luw2win (#39) üzenetére


drr
őstag

És a 3XXX szériába? A francnak kell odaírni, hogy támogatott, amikor semmit nem csinálnak már vele! Ja, csak azárt, hogy adjanak a sz@rnak egy pofont meg a szerencsétlen nyúzernek... Vegyé másik kártyát me a rígit má nem támogattyuk rendesen, az a biztos ha vesze egy 6xxx szériást! Nem baj ha anyagilag belerokkansz, az minket nem írdekel! :O :W

[ Szerkesztve ]

(#57) Karma


Karma
félisten

A Borderlandset próbálta már valaki ezzel a driverrel?

A 10.7-től csontra fagyott a gépem (plusz memory leakelt), 10.4-gyel most minden rendben, nem feltétlen akarom elrontani az idillt :)

“All nothings are not equal.”

(#58) menalcas válasza Jester01 (#54) üzenetére


menalcas
őstag

Ebből lehetne filmet is forgatni A Catalyst visszavág címmel.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#59) hackeeeee válasza TTomax (#53) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem csak azzal nem lehet, én 9600GT-vel sem bírtam letölteni a multilang drivert, aztán kiválasztottam az angolt, és letöltötte a multilang-ost...

Véleményem szubjektív...

(#60) Abu85 válasza huskydog17 (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs OpenGL probléma. A játékoknak túl sok a kiterjesztés, mert anno rosszul kódolták őket. A 10.3-as meghajtóból ki kell szedni az atioglxx.dll-t és bemásolni a játék könyvtárába. Ilyenkor nem a driver kiterjesztéseit ellenőrzi a játék és nem fagy bele a sok kiterjesztésbe.

(#56) drr: Pedig támogatott. Most éppen egy HD 2900-as géphez raktam fel a 10.8-at. Minden működik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#61) hackeeeee válasza Abu85 (#60) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez oké, és megoldás is, de most azt átlagfelhasználónak miért kell ilyet csinálgatni? :U Szal nemazért, csak ez így kicsit gázos, hogy ezt kelljen csinálgatni...

Véleményem szubjektív...

(#62) Abu85 válasza hackeeeee (#61) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD nem tudja a játékot átprogramozni, hogy jól kezelje a sok kiterjesztést. Erre egyedül a játék fejlesztője képes.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#63) hackeeeee válasza Abu85 (#62) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez tény... Nem is akarok vitatkozni ezen. Csak tényleg, felteszel egy új drivert, utána még csomagold ki a régit, és abból másolj ki még valamit... Nemjóezígy... Persze mindig csak a júzer szív.. :\

Véleményem szubjektív...

(#64) Abu85 válasza hackeeeee (#63) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV már beleütközött ebbe a problémába régebben, úgy fél év után találtak is valami megoldást. Valszeg az AMD is dolgozik valamin, de az NV-nél sem értettem, hogy miért a VGA-gyártónak kell megoldást keresnie a rosszul lekódolt játékokra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#65) hackeeeee válasza Abu85 (#64) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem keresek problémát, sőt nem is hibáztatom itt az illesztőprogram gyártókat...

Csak ez így tényleg kicsit érdekesen működik. Oké, akik értenek valamit a témához, nekik ez nem bonyolult dolog, de pl. aki csak bekapcsolni képes a masinát, elviszi a gépét újratelepíteni, vagy bármi, megkapja a legfrissebb illesztőprogramot a gépére, és jönnek a hibák, mert lehet, hogy aki csinálta (akár szerviz is) nem tud erről a dologról... :U

Véleményem szubjektív...

(#66) LW válasza Abu85 (#64) üzenetére


LW
őstag

A verseny miatt. Szerintem. :K

(#67) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha valaki belenéz az atiicdxx.da_ fájlba, akkor ott van pár sor érdekesség:
223,CAYMAN GL XT (6700),NI CAYMAN
224,CAYMAN GL XT (6701),NI CAYMAN
225,CAYMAN GL XT (6702),NI CAYMAN
226,CAYMAN GL XT (6703),NI CAYMAN
227,CAYMAN GL PRO (6704),NI CAYMAN
228,CAYMAN GL PRO (6705),NI CAYMAN
229,CAYMAN GL (6706),NI CAYMAN
230,CAYMAN GL LE (6707),NI CAYMAN
231,CAYMAN GL (6708),NI CAYMAN
232,CAYMAN GL (6709),NI CAYMAN
233,CAYMAN XT (6718),NI CAYMAN
234,CAYMAN PRO (6719),NI CAYMAN
235,ANTILLES PRO (671C),NI CAYMAN
236,ANTILLES XT (671D),NI CAYMAN
237,BLACKCOMB XT/PRO (6720),NI BLACKCOMB
238,BLACKCOMB LP (6721),NI BLACKCOMB
239,BLACKCOMB XT/PRO Gemini (6724),NI BLACKCOMB
240,BLACKCOMB LP Gemini (6725),NI BLACKCOMB
241,BARTS GL XT (6728),NI BARTS
242,BARTS GL PRO (6729),NI BARTS
243,BARTS XT (6738),NI BARTS
244,BARTS PRO (6739),NI BARTS
245,WHISTLER XT (6740),NI WHISTLER
246,WHISTLER PRO/LP (6741),NI WHISTLER
247,WHISTLER XT/PRO Gemini (6744),NI WHISTLER
248,WHISTLER LP Gemini (6745),NI WHISTLER
249,ONEGA (6750),NI TURKS
250,TURKS XT (6758),NI TURKS
251,TURKS PRO (6759),NI TURKS
252,SEYMOUR XT/PRO (6760),NI SEYMOUR
253,SEYMOUR LP (6761),NI SEYMOUR
254,SEYMOUR XT/PRO Gemini (6764),NI SEYMOUR
255,SEYMOUR LP Gemini (6765),NI SEYMOUR
256,CAICOS GL PRO (6768),NI CAICOS
257,CASPIAN PRO (6770),NI CAICOS
258,CAICOS PRO (6779),NI CAICOS

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#68) hackeeeee válasza Abu85 (#67) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Höhö... :Y

Véleményem szubjektív...

(#69) PuMbA válasza Jester01 (#54) üzenetére


PuMbA
titán

Tökéletes Linux driver helyzet [összefoglalás].

(#70) GAbre


GAbre
veterán

Hellosztok!
Kérdezném,h:
Vmi probléma van a driverrel,merjem felrakni?

Üdv:
G.

Avatar

(#71) Narxis válasza GAbre (#70) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nincs probléma, nyugodtan rakd fel. Egyébként mindig javallott a legfrissebb, nem béta driver feltelepítése.

Thanos was right.

(#72) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Mikor jön már a hotfix? ;]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#73) tdd587 válasza drr (#56) üzenetére


tdd587
őstag

Szerintem nézz utána a "supported" szó jelentésének. Bizony hogy támogatott a kártyád.

És dögöljek meg ha értem, hogy miért érzik úgy sokan, hogy VGA-t kell venni és erre bárki is kényszeríti őket. A BKV ellenőr kényszerít bérletvásárlásra a metró lejáróban, az tuti. De, hogy az AMD/nVidia/Intel/aktuális gonosz multi laszarja, hogy mi van neked otthon, az még tutibb.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#74) huskydog17 válasza Abu85 (#60) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ehhez pár kérdés:

1. Az említett DLL-t csak a system32-ből tudom kimásolni, mivel az ATI mappában nem DLL a kiterjesztése.
2. A fájlt mindig az adott játék főkönyvtárába kell rakni?
3. Miért a 10.3-asból kell bemásolni? A 10.4-el eljátszottam ezt és ugyanúgy nem megy.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#75) LW


LW
őstag

Remélem ez már kedvez a több megjelenítőt használó júzereknek, mert nem "szeressük" a szakadozó, megfagyó appokat. :K

(#76) gyiku válasza Abu85 (#67) üzenetére


gyiku
nagyúr

ebben mit kellene latni? :U

hüllő

(#77) Karma válasza Narxis (#71) üzenetére


Karma
félisten

Sokáig én is ezt hittem, de az ATI pillanatok alatt megtörte ezt a tévhitem.

“All nothings are not equal.”

(#78) hackeeeee válasza gyiku (#76) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Cayman, és a Barts az újdonság. Sőt, benne van az Antilles is. Szerintem. :U Lényegében HD6000-res széria.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#79) elmelet45


elmelet45
tag

ATi 10.8-cal természetesen minden játék egy kicsit jobb lett tőle, mint az előzővel. :) pár fps-t ki lehet hozni belőle.

(#80) Sárpac válasza gyiku (#76) üzenetére


Sárpac
nagyúr

6000-es széria támogatás. :) Bár nem ettől a drivertől lesz igazán izgalmas mit is hoz az új széria.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#81) drr válasza tdd587 (#73) üzenetére


drr
őstag

Én nem azt mondtam, hogy nem támogatott! Hivatalosan támogatja, de már régóta semmilyen optimalizálást nem csinálnak a 2xxx, 3xxx szériára. Ha jól tudom, az utolsó driver, ami még tartalmazott valamilyen optimalizációt a 3xxx szériára a 8.6 volt...
Világos, hogy le se szarják mi van neked otthon, de ez a dolog lényege. Csak az új termékekre koncentrálnak, csak ahhoz adnak ki javítást, hotfixet. A régebbi kártyák tulajdonosaival nem törődnek. Tehát arra ösztönzik ezzel őket, hogy vegyenek újabb szériás kártyákat és akkor lesz rendes support, nemde?

[ Szerkesztve ]

(#82) Gál István


Gál István
senior tag

Gyerünk kalandvágyók ki kell próbálni!

(#83) Abu85 válasza drr (#81) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért ne törődnének a régi kártyákkal? A WebGL is elérhető minden HD Radeonra. Ami szoftveresen megoldható, azt megoldják az öreg termékekre is. Ha szarnának rátok, akkor WebGL-t sem kaptak volna a HD 5000 alatti termékek. Megtehetik, jelenleg az AMD-n kívül senki sem támogatja az OpenGL ES 2.0-t.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#84) drr válasza Abu85 (#83) üzenetére


drr
őstag

Nézd én arra céloztam, hogy az újabb Catalystok nemhogy gyorsulást hoznának, hanem a fordítottját. Nekem a 9.9-es Catalyst van fent, mindig kipróbálom az újakat persze, de megy is vissza a régi. 3dmark-ban volt, hogy 700 ponttal kevesebbet kaptam és játékok alatt is romlott a teljesítmény...

(#85) Abu85 válasza drr (#84) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az optimalizálások prioritást élveznek az új rendszereken. Ha valami módosítást csinálnak, akkor nem azt nézik, hogy a HD2000-3000, hogyan reagál, hanem a HD4000-5000 a szempont. Ha az utóbbi termékeken gyorsabb az újítás, akkor az előbbi megoldásoknál még a lassulás is belefér (bár kétlem, hogy ezt mérik). Ezt mindenki így csinálja. Nem szándékos, de az számít, aki az új termékbe fizet be, így a tesztek is az új termékekkel futnak. A régi termék már senkit sem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#86) drr válasza Abu85 (#85) üzenetére


drr
őstag

Sajnos...

(#87) Blax


Blax
tag

Nos, én is kipróbáltam, tapasztalatként annyit tudnék leírni, hogy ezzel sincs gondom, ugyan úgy, ahogy az előzőekkel sem volt semmi.
Előző driver uninstall (NEM 3rd party progokkal, hanem saját maga által), új version meg fel. Restart és múkodik minden.
BFBC2-ben a töltési idő a szokásos 4-5 másodperc, Dirt2, StalkerCoP, ésatöbbi ésatöbbi fut szépen, röccenés és kilépés nélkül, ahogy eddig is tette. (Ofkoz fullHD-ban is)
OS: W7EEx64 és WXPPx86
Driver: Only DD & CCC Eng.

[ Szerkesztve ]

(#88) GuMipOkE válasza Blax (#87) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Azért mert HD5770-es kártyád van, és nem korábbi sorozatokból való...

(#89) Blax válasza GuMipOkE (#88) üzenetére


Blax
tag

Öcsém gépében egy 4850-es dolgozik, érdekes mód azzal sem volt semmi probléma eddig.
Korábbi kártyákról nem tudok nyilatkozni, olyan már nincs a környezetemben.

(#90) madgie válasza Blax (#87) üzenetére


madgie
titán

Az én 5770-emen meg a 10.5 hotfix óta minden driver ótvar, időnként kegyetlenül megakad a játék multiban, persze mindig akkor, amikor a UAV-vel telibe lőném a tankot, vagy pilóta vagyok a heliben, így lezuhanunk, mire abbahagyja a szaggatást. Jó is ez, no :)

(#91) Blax válasza madgie (#90) üzenetére


Blax
tag

Én is olvastam és hallottam már hasonló tapasztalatokat. Van, akinek nincs gondja vele és sok embernek meg van. Sajnos nem tudom (más se), hogy mi ennek a függősége.

(#92) keIdor válasza SzlobiG (#29) üzenetére


keIdor
titán

Én is néztem, még beszéltük is, hogy 10.6 nagyon lassú lett. Nálam a Call of Duty is lassult rendesen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93) Jester01 válasza PuMbA (#69) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem fordítva van, 2D-ben tökéletes (legalábbis semmi hibát nem láttam addig a rövid ideig amíg fenn volt), 3D használhatatlan. 2D-ben a nyílt forráskódú driver is elég jó, szóval nem tudom miért sír az ottani hozzászóló.

Jester

(#94) Ricco_hun válasza Abu85 (#85) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

#83: "Miért ne törődnének a régi kártyákkal?"

#85: "A régi termék már senkit sem érdekel."

:U :U

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#95) rumkola


rumkola
veterán

hehe minden hónapban ugyanez, várni mint a messiást, aztán szipiszopi tovább, de legalább lehet jutúbos videjókat avivózni
HURRÁ
:DDD

abu szegény meg nem győzi védeni a mundért mert kimagyarázni mindent, hónapról-hónapra ugyanazokkal a mondatokkal

catalyst driver topikba össze kéne gyűjteni őket első hozzászólásnak FAQ
:D

[ Szerkesztve ]

(#96) NOD válasza rumkola (#95) üzenetére


NOD
senior tag

A kis kárörvendő.:D

(#97) Abu85 válasza Ricco_hun (#94) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A régi kártyákkal ugyanúgy törődnek, a teljesítmény tartozik más lapra. Világos, hogy a HD 3000 termékektől lefelé, már nem számít a sebesség. Ha a HD 5000-en egy kód 5%-kal gyorsabb, de a HD 3000-en 2-3%-al lassabb, akkor teljesen elfogadható, hogy a korábbi termék sebessége beáldozásra kerül. Ezt várják el a vásárlók. Ez mindenhol így van. Ha az új kód gyorsít az új generáción, akkor nem számít, hogy sebességet veszít a régi. Az már más kérdés, hogy mennyit. Többnyire 2-3%-os lassulás lehet az apróbb finomításokkal, hiszen a fő programkód majdnem megegyezik. A 2-3% bőven belefér. Az új játékok amúgy is játszhatatlanul lassúak a régi termékeken. A lehetőségeid között az új meghajtók hanyagolása, vagy az új kártya áll.

(#95) rumkola: Szerintem elég egyértelmű, hogy a gyártókat szopatják a júzerek, amikor kevés közük van a gondokhoz. Nézz be az Nzone vagy a Catalyst fórumba. Eléggé nyilvánvaló, hogy a hibák többsége nem a gyártó miatt alakul ki. Az AMD-nél újabban a CF/OpenGL a téma, míg az NV-nél a játékokban előforduló lagok. Ezzel ellentétben a tesztekben sosem találkozunk egyikkel sem. Erre mi lehet a magyarázat?
Az a gond, hogy minden problémát a GeForce és a Catalyst driver nyakába varnak, holott lehet, hogy közük sincs hozzá.

Persze nyilván vannak tényleges hibák is. A Catalyst pár OpenGL-es játékot nem indít a sok kiterjesztés miatt, ez alapvetően kezelhető driveresen. Az NV-nél néhány DX8 és az az alatti játékok nem futnak, erre is jön a javítás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#98) rumkola válasza NOD (#96) üzenetére


rumkola
veterán

nem örvendek, mert én is ati-val nyomulok most :(

(#99) rumkola válasza Abu85 (#97) üzenetére


rumkola
veterán

nem igazán érdekelnek a külföldi fórumok, vannak saját tapasztalataim

aki azt mondja hogy sosem szopott a catalyst-tal ill. azt mondja, hogy minden rendben van a driverekkel és a ccc-vel az kamuzik

amióta az ati erőlteti az nv féle uda-t, azóta rengeteg a szopás
persze arra lusták, hogy akkor külön-külön szériánként megcsinálják a drivert, meg ugye biztos imidzs romboló is lenne

van egy jó hardware, kritikán aluli szoftver támogatással (a konkurenciához mérve), sajnos ez az igazság

(#100) Abu85 válasza rumkola (#99) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a gond, hogy ezt a tesztekben nem írják le. Nem csak a Catalyst felé írt hibákat, hanem a GeForce driverét sem, mert azokkal is tele van a hivatalos fórum.
Mindenkinek van saját tapasztalata. A tesztelők nem írnak hibáról, én nem tapasztalok problémát, pedig egy éve minden hónapban cserélek, sőt szoktam RC drivereket is próbálni. Ezek olyan megmagyarázhatatlan jelenségek, hogy miért megy most az NV fórumon, az hogy laggolnak a programok, amikor egy teszt sem írt róla. Lassan minden problémát a driverírók nyakába varnak, és ez igaz mindkét oldalra. Például az előbb említett laggolásnál sokan nem gondolnak arra, hogy a vírusírtó elkezd ellenőrizni a háttérben. Megy a sírás az nZone-on, hogy szar a GeForce, aztán másnál kurvára nem jelentkezik ugyanaz a hiba. Maradjunk a teszteknél, ott sem említették ezt. Manapság látszólag a driver szidása divat, de logikus gondolkodással lehet többre mennének a userek.
Nyilván vannak hibák a driverekben. Ezért van a havi frissítés. A fenti problémák mellett is. Az viszont nagyobb gond, hogy minimális a hibák visszajelzése. Például Sárpac a múltkor küldött egy képet a HAWX-ból, hogy kis téglapapok jelennek meg a képet az új GeForce-on. Erről az NV tőlem hallott először, pedig három hónapja nem nyúltak a HAWX-hoz rendelt rutinokhoz. Majdnem fél éve hibásan jelenik meg a játék, és sehol senki sem jelezte. Hasonlót lehet írni mondjuk az AMD-nél is. Most speciel nem tudni ilyen hibáról, de a 10.7-ben volt egy a Tessmark program esetében. Azt sem jelezte senki, csak véletlen akadtak rá.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.