Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Jester01 válasza Abu85 (#100) üzenetére


Jester01
veterán

Ha ráérsz kipróbálhatnád a FlightGear 2.0-át windowson vagy linuxon, vagy a tuxracer 0.61-et linuxon (ebből is van windowsos, csak arról nem tudom produkálja-e a hibát). Ezek egyébként nyílt forrású programok, szóval ha valaki megmutatja hogy bennü(n)k van a hiba annak is örülnénk ;)

Jester

(#102) Abu85 válasza Jester01 (#101) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Linuxszal szerintem nem foglalkoznak. Ezt a generációt már ejtik, persze nem mondják ki. Érdemes az OpenSource driverekre építeni, aztán majd az új Catalyst-ot kell kipróbálni Linuxon.
A tuxracer fent van a win xp-n. Azt muter tolja ... működik. Linuxon nem néztem, de az OpenSource driverrel nem volt komoly gondom. A gyárival volt. :(((

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#103) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Van valakinek valami ötlete arra ,hogy milyen trükkel lehetne normális működésre bírni a Dungeon Keeper 2 játékot Catalyst 10.8 alatt? A játék ugyan elindul, de betöltés után fekete kép fogad, de a menüpontok, a szövegek olvashatóak, csakhogy a játékból nem lehet látni semmit.
Próbáltam Abu korábbi tanácsát is, de úgysem jó.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#104) Abu85 válasza huskydog17 (#103) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ja ez a fekete képes bug, azt nem mondtad. :N Ez a 16/32 bit hiba szokott lenni. Ha nem paraméterezed semmivel a DKII.exe-t, akkor a -32biteverything paraméterrel indítsd el. Parancsikonban:
"c:\...\Dungeon Keeper 2\DKII.exe" -32biteverything

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#105) huskydog17 válasza Abu85 (#104) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Így sem jó. :(
Azt is megpróbáltam ,hogy az asztalt állítottam át 16 bites színmélységre, de az sem segített.
Próbáltam az indító EXE kompatibilitást Win98 módban, de az sem segített.
Más ötlet esetleg?

Lehet, hogy az 1.7-es verzió zavar be? Régebbit kéne megpróbálni vagyis 1.7-es patch nélkül?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#106) Abu85 válasza huskydog17 (#105) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem tudom. Ezt a beállítást is csak találtam. keress rá a gugliba:
dungeon keeper 2 black screen
nem kevés találatod lesz. :(

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#107) rumkola válasza huskydog17 (#105) üzenetére


rumkola
veterán

"I followed some instructions, and since it has worked without a problem.

- Patch the game to version 1.70. (google instructions and patches if need be)
- Right click the DKII.exe and select properties.
- Compatibility mode XP service pack 2, disable visual themes, disable desktop composition (or whatever it's called in English)
- Start the game
- Before running a campaign, go to options
- Disable hardware acceleration

- Start a campaign."

[ Szerkesztve ]

(#108) huskydog17 válasza rumkola (#107) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Köszi, közben én is megtaláltam, csak a hardveres gyorsítást kellett kikapcsolni. Így ugyan most Software Rendering-el megy, de legalább lehet vele játszani. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#109) gyiku válasza rumkola (#95) üzenetére


gyiku
nagyúr

teged kellene mar vmi 1. hsz-be bekarantenozni :DDD

hüllő

(#110) oli1992


oli1992
csendes tag

Sziasztok nekem lenne egy problémám az új driverrel.
A 10.3-as után raktam fel(persze előbb azt uninstalláltam és úgy telepítettem a 10.8-ast).Bemegyek az Ati overdriveba és a 157/300-as 2d-s órajel helyett 400/1445 Mhz-en megy a kártya(Hd5770).Persze tuningolva van de ha a Catalyst-on belül csinálod meg kéne maradnia a 2d-s órajelnek.
Megnézné valaki hogy nála van-e 2d-s órajel növekedés vagy csak nekem van ilyen problémám?

Előre is köszi.

(#111) gyiku válasza oli1992 (#110) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha 2 monitort dugsz ra, vagy tuningolsz, akkor 400mhz-en megy.

hüllő

(#112) oli1992 válasza gyiku (#111) üzenetére


oli1992
csendes tag

Igen nekem is de a 10.3-assal megmaradt a 157/300 Mhz ha tuningoltam akkor is.
Ja és sajna csak 1 monitorom van.

(#113) oli1992


oli1992
csendes tag

Lehet hogy visszateszem inkább a 10.3-ast azzal nem volt bajom sosem.Vagy várok egy hotfixre.

(#114) gyiku válasza oli1992 (#112) üzenetére


gyiku
nagyúr

a teve is monitornak szamit, + az overdrive-os tuningot sem szereti.

hüllő

(#115) oli1992 válasza gyiku (#114) üzenetére


oli1992
csendes tag

Tv sincs rákötve.Csak egy monitor.Az overdrive meg eddig azért volt közkedvelt mert ha nem játszol akkor tuningnál is a 2d-s órajelen jár és ha elindítassz egy játékot akkor vált csak a tuning órajelre.De lehet hogy ez mostantól már nem így lesz sajnos.

(#116) rumkola válasza oli1992 (#113) üzenetére


rumkola
veterán

10.4-től nem működik és nem is fog többé.
ez van...

(#117) Abu85 válasza oli1992 (#110) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha kikapcsolod az Overdrive szolgáltatást, akkor visszaáll az alsó kapu. Tuning mellett a 2D-s mód ki van lőve, mert sokan panaszkodtak instabilitásra kapuzáskor.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#118) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

10.8a-s App profil AVP és BF: BC2 javításokkal.

SzlobiG a leírás alapján ez neked való. Érdekes amúgy, hogy a hiba csak bizonyos konfigokat érintett.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#119) Sárpac válasza rumkola (#116) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Még jó, hogy az új gtx 460-nál 20%-os tuningnál is megvan az összes kapu!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#120) rumkola válasza Sárpac (#119) üzenetére


rumkola
veterán

jó engem ne is idegesíts már ezekkel, a hajam tépem kínomban :DDD

(#121) SzlobiG válasza Abu85 (#118) üzenetére


SzlobiG
félisten

Végre jó lett megszűnt a hiba és még az fps is több lett. :R

(#122) Duree


Duree
veterán

Hát örömteli dolog,de szerintem sebességváltozást legalábbis én nem tapasztaltam

duree54

(#123) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

ez már orvosolja a Starcraft 2 túlmelegedési gondjait?

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#124) Abu85 válasza FÖNÖK (#123) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 4000 már régóta visszafogva működik SC2 alatt. A HD 5000 pedig eleve hardveresen védett a túlterhelés problémája esetén. Oda nem kell szoftveres megoldás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#125) oli1992


oli1992
csendes tag

Köszi a válaszokat,akkor ezek szerint bele kell törődnöm hogy ilyen marad.

(#126) oli1992


oli1992
csendes tag

Csak így meg jobban melegszik a GPU és többet fogyaszt a kártya ezért nem értem,hogy miért csinálták.

(#127) Abu85 válasza oli1992 (#126) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hogy stabilabb legyen. Sokan panaszkodtak erre.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#128) Sárpac válasza oli1992 (#126) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tudod az elején a mérnökök nem tesztelték ki rendesen a kapukat, a sok panasz hatása pedig az lett, hogy OC nélkül van csak kapuzás, a nélkül kapufa!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#129) Dark KillerX válasza Abu85 (#118) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszi,nálam is megszűnt a AvP alatt lévő stuffering nevezetű probléma. :R :R

(#130) Debilon válasza Abu85 (#118) üzenetére


Debilon
addikt

ezt 10.5-re is fel lehet tenni?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#131) Ottoka


Ottoka
őstag

Kijött a hotfix 10.8-hoz :DDD Ez a hotfix hotfixének a hotfixe.... lol sose növi ki az amd a hibáit....

Mezőhegyes

(#132) 1269 válasza Ottoka (#131) üzenetére


1269
tag

Te már láttál tökéletes meghajtó programot, bármilyen számtek cucchoz?
Írd le légyszi a márkát én is olyat akarok :R
Üdv:
Ottó

[ Szerkesztve ]

(#133) Ottoka válasza 1269 (#132) üzenetére


Ottoka
őstag

Ó sok ilyen van... pl. a Logitech. Volt pár kamerám, kormányom, stb soha semmi gond nem volt velük, nem akadtak össze semmivel. Aztán itt van a canon, vagy a hp, nyomtatók scannerek, mostanában multifunkciós dolgok, volt pár, telepítettem másoknak is párat, semmi gáz. És ezen a vonalon sorolhatnánk még....

Mezőhegyes

(#134) KrAt válasza Ottoka (#131) üzenetére


KrAt
veterán

Ugyan ez még belefér, de ne menjünk bele lécci a flémelésbe :)

Köszi - KrenAtesz

(#135) Oliverda válasza Ottoka (#133) üzenetére


Oliverda
félisten

LoL.... egy kamerát egy kormányt ami egyszerű mint a bot, vagy egy 20K-s mezei nyomtató meghajtóját ne hasonlítgassunk már egy VGA-jéhoz mert ég és föld a kettő minden szempontból. Csoda hogy a monitort nem soroltad ide. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#136) Abu85 válasza Debilon (#130) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen fel, de amit éppenséggel javít, az a 10.8 rutinjaihoz való, tehát a sima 10.8-as profilhoz képest semmi újdonság nem lesz a 10.5 alatt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.