Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mi lehet az oka, hogy a 32GB/1TB csak Intelre erheto el?
Amugy a Ryzen modellek mar nem Lucienne alapuak? A hasznalati ido tul jonak tunik sima Renoirhoz, megha custom is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

2500$ és nincs TB3 vagy TB4 csatlakozás.
Az AMD-s gépeket szándékosan gáncsolják el RAM és SSD megszorításokkal.

Ez úgy kuka ahogy vagy. Mire ideér lesz az 1.1-1.3 millió kereksedőtől függően. ("csúcs"modellre értve.)

(#3) martonx


martonx
veterán

Az alapmodellek egész kellemes árazásúak lennének. Kár, hogy mire hozzánk elér egy 1000-1200 dolláros gép, az 5-600K HUF.

Én kérek elnézést!

(#4) kukulec válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


kukulec
őstag

gondolom, hogy az intelt vegyék. engem pl innentől nem is érdekel.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#5) Synthwave válasza kukulec (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mire kell neked egy noteszbe 32 GB RAM? Az SSD meg cserélhető.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) macilaci78 válasza Synthwave (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Miért zavar téged, hogy egyesek elítélik a hátrányos megkülönböztetéseket, legyen az akár rasszokon, valláson, vagy épp CPU-n alapuló. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) kukulec válasza Synthwave (#5) üzenetére


kukulec
őstag

a pofátlan válaszom az, hogy mert megengedhetném magamnak, és nem szeretem a mesterséges korlátozásokat. a realisztikusabb, hogy nagy üzemben szerkesztek raw-okat, és egyre nagyobb fájlokat szerkesztek, illetve szeretnék 4k-s videovágásba is belekóstolni, így a 32 gb lenne a jövőállóbb megoldás. és miután szoktam erre-arra utazni, ezt a notitól várnám el. (tudom, akkor vegyek almát vagy egy jobb gpu-s laptopot. de nem véletlenül ezeket nézegetem egy ideje)

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#8) Tigerclaw válasza kukulec (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Raadasul talan az egyetlen AMD-s noti, aminek nem 16:9 keparanyu a kijelzoje. Talan meg felbontasban es panel minosegben is egyedi.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Dave™


Dave™
nagyúr

Ne siessenek vele ennyire , még a 3-asnak sem teljes a Linux támogatottsága, rendes rendszer nélkül pedig kár a szép hardverért :D

(#10) csibe1 válasza Synthwave (#5) üzenetére


csibe1
addikt

640 kilobájt mindenre is elég; nem? ;] :P :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11) Synthwave válasza kukulec (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"tudom, akkor vegyek almát vagy egy jobb gpu-s laptopot"

Pontosan. : D


----------------------------------------------------------

#6 macilaci78:


SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) erer1000 válasza Synthwave (#5) üzenetére


erer1000
őstag

hát amúgy vicces, de úgy hogy gagyi kis modellekkel dolgozunk egyetemen pl CAM-ezéskor, a drágalátós edgecam képes gond nélkül bepuszilni 4-6GB VRAM-ot.

és úgy hogy háttérben a böngésző, Teams, YT, és 1-2 word és pdf volt megnyitva, elfogyasztott a rendszerrel együtt 9GB-ot, mellé az edgecam 3GB.ot, és mivel nem tudtam istenért se rávenni a laptopot hogy az IGP helyett a dGPU-t használja, ezért a rendszer memóriát kezdte el beszopni VRAM címen az IGP, és hopp, el is fogyott a 16GB RAM, és elkezdte a böngésző lefagyasztani a tabjaimat, és közben még pörgessem a pár száz oldalas PDF-eket... aha oké. pedig ott van egy 970 EVO plus-os NVMe SSD hogy hadd lapozzon ki magának gyorsan mindent, mégis keményen érződött hogy a RAM fogyott el

aztán nagy nehezen végre sikerült rábírni hogy a 4GB 1050-et használja, és máris annyi szabad RAM-om lett, hogy öröm volt nézni, és mintha dimenziót ugrottam volna.

pedig ez csak egy random egyetemi tárgyhoz a házi volt.
ezernyi szituáció lehet ahol manapság 16GB az bőven szűkös úgy, hogy IGP-ről megy minden, és a RAM-ból eszik le az is.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#13) erer1000 válasza erer1000 (#12) üzenetére


erer1000
őstag

ja az még kimaradt hogy pl az IGP erőben tökéletes volt a feladatra, nem láttam 50-60% felett sokat. pedig egy sok éves UHD 630-ról van szó ami i5 8300H mellett van, és egyáltalán nem lett volna szükség a dGPU-ra, csak hát a RAM elfogyott mert nem volt dedikált VRAM

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#14) Synthwave válasza erer1000 (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na de te magad is leírtad, hogy az a 16 GB akkor nem 16 GB. VRAM intenzív felhasználáshoz nem célszerű IGP-s gépet erőltetni, dedikálttal meg minden rendben volt. : /

Milyen böngésző? Chrome?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) erer1000 válasza Synthwave (#14) üzenetére


erer1000
őstag

Jó, de a cikkben szereplő laptopokban sincsen dGPU, szóval annak a 16GB-ja sem "igazi 16GB". Főleg a 8GB változatnal
Opera-t használok.

400k-800k laptopok amik 8-16GB-osak, és egy félév közi HF készítésére is az a válasz hogy nem célszerű erőltetni, úgy hogy szerintem elég sok, vram intenzív program van amit az ember olykor használni szokott és nem játék, akkor jön amúgy a kérdésem. Mert ezért az árért ha RAM-bol kevésbé spóroltak volna, egész sokmindent el tudnék képzelni.
Milyen felhasználás és kik a célcsoport?

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#16) Synthwave válasza erer1000 (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, és alapvetően nem is arra vannak, hogy CAM-ezés közben egy rakás applikáció és tab fusson a háttérben (vagy 4K videókat vágj).

Opera? Ilyet is rég hallottam. Why?

Pl. irodázás, hétköznapi, általános használat, prezentációk a tárgyalóban, újságírás. Ilyesmik, és ehhez van egy igényes köntös. Az AMD-sekkel egy-két régebbi játék is élvezhetően fut. A 32 GB-os Intelessel meg talán a műszaki beállítottságú egyetemen is elvagy. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) erer1000 válasza Synthwave (#16) üzenetére


erer1000
őstag

egyszerűen jobban kézre áll, és könnyebben tudom a magán/munka/egyetemi dolgokat is szétválasztani.
pl a felső 3 gombbal tudok váltani a csoportosítások közt, és nincsen elől 10-20 olyan tab amin diploma munkához szakirodalmakat túrok fel, mert csak átklikkelek a másik részre, ezek eltűnnek, és a "magán" részben levő ez az látszik csak.

vagy alatta a 3 üzenet platform. valamelyiken írnak nekem, ráklikkelek, beúszik egy oldalsó chat ablak, válaszolok, és kész. meg se kell nyitni egyik weboldalát se, mert hasonlóan mint mobilon a Blackberry HUB-ban volt, itt is egy helyen van minden, és csak folytatom tovább a dolgomat utána, anélkül hogy keresgetnem kéne hol van megnyitva egy FB pl.

opera flow alulról a második, megjegyzéseket linkeket emlékeztetőt bedobok pl hogy utazás közbenre össze legyen szedve ez az amit mobilon olvasgatni/csinálni akarok ,stb

sok olyan dolog ami pl chrome-ban csak add-onnal lenne lehetséges, közben itt meg alapból bent van, de ha meg valakinek hiányoznának a chrome kiegészítők, akkor igazából azokat operára is fel lehet rakni.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) Synthwave válasza erer1000 (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

I see.

Amúgy nem azért kérdeztem először a Chrome-ot, mert annyira szeretem. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) PROTRON válasza Synthwave (#16) üzenetére


PROTRON
addikt

Soha se fogom megérteni ezt a hozzállást amit tanusítasz.
Attól még mert van neked 1 módszered, miért kell azokat fikázni akik más módszerrel oldanak meg egy adott helyzetet?

Az hogy nem lehet bele szállításkor rendelni nagyobb ramot, igen is gáz 2021-ben.
Mert itt erről van szó, ugyanis technológiailag nyilván ki tudnád cserélni akár 64-re is, tehát az alap kötözködés nagyon félrement.

A fentebbihez: attól még mert tegnap rendben ment az adott felhasználás dedikált gpu-val, a jelenlegi software fejlesztési tempók mellett semmi sem garantálja hogy a következő évben méreg drágán megvásárolt verzió is futni fog, pedig ha valaki nem követi a fejlesztett funkciókat akkor le fog maradni a piacon.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#20) Synthwave válasza PROTRON (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen. A módszerem az, hogy feszítővas helyett kalapáccsal szeretem beverni a fába a szöget, s úgy nincs méltatlankodás, meg elfogyó virtuális memória.

"miért kell azokat fikázni"

Szerintem nem egy topikot nézünk, de egy pontos idézettel és egy linkkel kisegítenél.

"tehát az alap kötözködés nagyon félrement."

A hír alatt csak egyvalaki "kötözködik" ---->

Tőlem amúgy bárki vehet adatbányászatra kétmagos Atomot vagy grafikus munkához D-Subos TN panelt, hiszen egyrészről nem az én pénzem bánja, másrészt nem nekem kell majd vele megőszülnöm.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.