Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) W500 válasza biker (#941) üzenetére


W500
csendes tag

Az egész Leopárdban semmi nincs amit a Microsofttól loptak fogd fel végre csak a működési elve.... :DD

COM, DCOM, IDE, Fogd és vidd, IKON, Eszközkezelés stb.. stb...

Ez a Steve milyen egy korrekt manus, mint Bill legalább annyira...:DD

(#952) biker válasza moonman (#942) üzenetére


biker
nagyúr

"Vagy pl egy link áthúzását Safariból Mailbe vagy az asztalra. Kíséreld meg ezt egy Windows alatt."
megkíséreltem, mailben megjelent az url szövege linkként, asztalra URL-parancsikon került. mégvalami?

itt már én sem tudom, mire céloz a kolléga...

Spring Loaded Folders: ha intézőben fogsz egy filet, és húzod egy mappa fölé, majd 2mp-re megállsz, akkor megnyílik a mappa tartalma, abban egy másik mappán ezt eljátszhatod, addig, míg ott nem vagy, ahova tennéd a filet. XP-n ez nem működik, vistat nem tudom

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#953) biker válasza bobsys (#948) üzenetére


biker
nagyúr

megy az osx vmware-en

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#954) bobsys válasza moonman (#942) üzenetére


bobsys
addikt

nala nem megy (nem probalta) tehat nincs, esetleg ha szursz videot talan de nembiztos mer nem es kesz
csodalkozom, hogy meg birod

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#955) utomi válasza cucka (#947) üzenetére


utomi
senior tag

Ha neked elég hatékony a Mappa szerkezet akkor legyen. Ez csak egy példa volt a programok kapcsolatára OSX alatt amit te kifogásoltál. Pöcsöm se mondta, hogy Windows alatt nem lehet képeket rendszerezni.

(#956) biker válasza utomi (#950) üzenetére


biker
nagyúr

nekem nem kell, csak írtam, azért az, hogy az iphotot rendszerezed, akkor ha nem lenne iphotod, valószínű rendszereznéd máshogy, mert rá vagy kényszerítve

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#957) bobsys válasza biker (#952) üzenetére


bobsys
addikt

Spring Loaded Folders: ha intézőben fogsz egy filet, és húzod egy mappa fölé, majd 2mp-re megállsz, akkor megnyílik a mappa tartalma, abban egy másik mappán ezt eljátszhatod, addig, míg ott nem vagy, ahova tennéd a filet. XP-n ez nem működik, vistat nem tudom
mar hogyne mukodne

kar hogy csak vmwarere lehet felpakolni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#958) W500 válasza moonman (#949) üzenetére


W500
csendes tag

Ő Amerikai és annyira intelligens, minat amúgy a Magyar Macesek, egy gomb van az egéren, mert a hülye amerikai nehogy rossz gombot nyomjon meg...:DD

De a DVD lemez is két oldaals, hogy a hülye..... Nehogy fordítva tegye be a lejátszóba...

Ez a MAC milyen jól kezelhető...:DD

(#959) moonman válasza biker (#945) üzenetére


moonman
titán

"vista előtt nem tudtak tag-elni, most már tudnak"

ezt gondold át mégegyszer. :)

(#960) moonman válasza biker (#952) üzenetére


moonman
titán

"Spring Loaded Folders:"

a Windows Explorer bal oldali fa-struktúrájában kiválóan működik a módszer.

(#961) W500 válasza biker (#953) üzenetére


W500
csendes tag

Ami pénzbe kerül ugye? Micsoda véletlen! Itt is fizetni kell a MAC-után, meglepődtem... :DD

(#962) cucka válasza utomi (#955) üzenetére


cucka
addikt

Ha neked elég hatékony a Mappa szerkezet akkor legyen
Hát tudok mappákat létrehozni meg azon belül almappákat és így tovább. Mi az, ami miatt ez nem elég hatékony?

Ez csak egy példa volt a programok kapcsolatára OSX alatt amit te kifogásoltál.
Márhogy az volt a példa, hogy OSX-ben a képet be tudod húzni a szerkesztőprogramba, Win alatt meg be tudod húzni, és mindkettőn az elvárható módon működik?

Pöcsöm se mondta, hogy Windows alatt nem lehet képeket rendszerezni.
Te erősködtél, hogy iPhoto-ban mennyire jól meg tudsz találni mindent, windows alatt meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#963) W500 válasza utomi (#955) üzenetére


W500
csendes tag

Amúgy csak, hogy ne felejtsd el, emlékszel ugye.... :DD IDE! by Microsoft. :DD

(#964) moonman válasza cucka (#962) üzenetére


moonman
titán

"Pöcsöm se mondta, hogy Windows alatt nem lehet képeket rendszerezni.
Te erősködtél, hogy iPhoto-ban mennyire jól meg tudsz találni mindent"

nem mintha Photo Gallery/Live Photo Gallery-ben nem lehetne tag-ek, dátum, képen szereplő emberek vagy akármi szerint rendezni a képeket, egyáltalán nem muszáj mappastruktúrát létrehozni.

(#965) bobsys válasza moonman (#959) üzenetére


bobsys
addikt

hadde oda van irva hogy nem lehet tag-elni :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#966) biker válasza bobsys (#957) üzenetére


biker
nagyúr

Spring Loaded Folders: ha intézőben fogsz egy filet, és húzod egy mappa fölé, majd 2mp-re megállsz, akkor megnyílik a mappa tartalma, abban egy másik mappán ezt eljátszhatod, addig, míg ott nem vagy, ahova tennéd a filet. XP-n ez nem működik, vistat nem tudom
mar hogyne mukodne

XP SP3 van fent, most próbáltam, ha fél percig ott állok, se történik semmi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#967) utomi válasza biker (#952) üzenetére


utomi
senior tag

itt már én sem tudom, mire céloz a kolléga...
Spring Loaded Folders: ha intézőben fogsz egy filet, és húzod egy mappa fölé, majd 2mp-re megállsz, akkor megnyílik a mappa tartalma, abban egy másik mappán ezt eljátszhatod, addig, míg ott

Vista és ha jól emlékszem Win7 alatt sem (de abban nem vagyok biztos).

A kollega arra célzott , hogy Windows alatt nem igazán úgy kezelte az url-t mint azt vártam volna az IE7 de felőlem lehettem én is hibás nem izgat.

(#968) biker válasza W500 (#958) üzenetére


biker
nagyúr

Ő Amerikai és annyira intelligens, minat amúgy a Magyar Macesek, egy gomb van az egéren, mert a hülye amerikai nehogy rossz gombot nyomjon meg...

kettő gomb van rajta úgy 5-6 éve, csak nem látod, mert fizikailag egyben van a burkolat, de alatta van két érzékelő, hogy melyik ujjad van a burkolaton.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#969) biker válasza W500 (#961) üzenetére


biker
nagyúr

te most a totál idiótát játszod?
igen, fizetni kell a windowsonka és a mac-esnek is, ha vmware-ben akar más rendswzert futtatni, és mac-re se kapjuk ingyen a VirtualPC-t, se a parallels desktopot.

szerintem vegyél kicsit vissza...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#970) biker válasza moonman (#959) üzenetére


biker
nagyúr

csak nem keresett benne a kereső, mert az XP-ben nem volt meta tag kereső, csak file név kereső, nem?
így már kerek, ugye? ha tudsz ugyan tag-elni, csak minek?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#971) W500 válasza bobsys (#954) üzenetére


W500
csendes tag

Ezeket a sznob milliomosokat, csak így lehet kibírni: = :DD, mert azt gondolják, hogy MAC-et hasnálnak, akkor már mindent tudnak, de az a baj, hogy az igazi szakember, legalábbis informatikában Európában Japánban, de Amerikában sem nagyon használ MAC-et. Ugyanis a MAC kevés a valódi szerverfarmhoz, de akár egy 2k3 is megeszi szerverszinten, A Unix szférában a MAC meg vicc.

Szóval divat a MAC és ezt nyomja a média is. A Divatemberkék bedőlnek, és ha valami újat érzékelnek, ami eddig nem volt akkor hirtelen király lesz.

A Magyar meg eleve egy magamutogató divatnép, ha a szomszédnak van nekem nehogy ne legyen már, és megveszik, majmoliuk amerikát, csak a fizetések maradtak egy helyben. Szóval a MAC fővárosi divattermék, mint inkább valódi realitás.

(#972) biker válasza moonman (#960) üzenetére


biker
nagyúr

[I]"Spring Loaded Folders:"

a Windows Explorer bal oldali fa-struktúrájában kiválóan működik a módszer[/I]

és ha az asztalon van egy mappa, amiben több mappa, akkor működik, vagy előbb meg kell nyitni az intézőt?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#973) utomi válasza moonman (#964) üzenetére


utomi
senior tag

Nem is ez volt az erdeti kérdés. Fingom sincs, hogy jutottatok le idáig. De valóban ismerem és használtam a Photo Gallery-t semmi baj nincs vele azonkívül, hogy semmilyen kapcsolatban se áll a Word-el.

(#974) cucka válasza W500 (#971) üzenetére


cucka
addikt

Te most a nap hülyéje címre hajtasz?

(#975) cucka válasza utomi (#973) üzenetére


cucka
addikt

A drag&drop például tökéletesen működik Photo gallery-ből Word-be. Vagy milyen kapcsolat hiányzik?

(#976) utomi válasza bobsys (#957) üzenetére


utomi
senior tag

mar hogyne mukodne

Mert nem megy. Ez tény. Ha megértetted, hogy mi az a SL folder akkor te is tudod, hogy nincs ilyen Windows alatt.

(#977) moonman válasza biker (#970) üzenetére


moonman
titán

"az XP-ben nem volt meta tag kereső"

devandevandevan. :)

(#978) moonman válasza biker (#972) üzenetére


moonman
titán

nem, csak a fa-struktúrában. ha csak mappára húzod, akkor arra érvényes. őszintén szólva engem zavarna, mert ha elgondolkodok a mappán állva, hogy hova is akartam húzni, akkor elkezdené a végtelenségig nyitogatni lefelé a mappákat. de ez szokás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#979) utomi válasza cucka (#975) üzenetére


utomi
senior tag

Nem. Hanem a Photo Gallery adatbázisának( ami amúgy nincsen mert a Photo Gallery emlékeim szerint a Windowsos mappaszerkezetre épül és nem használ saját adatbázist) böngészésére MS Word alól. Ez a kapcsolat hiányzik. De ez csak egy példa volt. Ne legyen már csőlátásunk és vonatkoztassunk el ettől. Ettől egyszerűbben lehetetlen elmagyarázni a lényeget.

(#980) W500 válasza biker (#969) üzenetére


W500
csendes tag

Szerintem meg Te és hívő barátaid vegyétek vissza, nem kell az emberekkel elhitetni hogy ez egy csoda.
Csak, ha a Win-t megveszed, akkor egy halom szoftvert ingyen kapsz.. A VMWARE nagyon nem ingyenes, a virtualpc az, ha már van egy Windowsod....

Ne utasítgass engem, hogy vegyek vissza, A MAC rohadt drága, és ezt csak sznobon nem veszik észre, vagy Te játszod a hülyét....

Nem kell felemelni minden fölé amit nem kell ennyi....

Attól, hogy a sok faszagyerek sznob MAC-es-nek köze nincs az informatikához mélyebben, még nem azt jelenti, hogy ez a király!!! Mert Te megvehetted, én is meg tudnám venni minden gond nélkül, de nem kellenek hülyítő szoftverek, én szakembernek tartom magam, nem pedig divatembernek, ennyi, tehát, ha megengeded, akkor leírom a véleményem.....

Amúgy a MAC divattermék itt, az hogy mi van USA-ban a kedvenc MAC fan duma, kit érdekel?

Tudod, mikor bemegyek a bécsi úti APPLE boltba és megkérdezem, hogy mutassák meg, hogy mi kerül az IPJONE-ba ennyibe, mert veszek egyett, ha van realitása, és az eladó
:"hát eggyi pénzért egy divattermék", mert nem tud mit mondani szerencsétlen erre.

Szóval nem kell a rizsa, nektek kellene visszavenni...

(#981) moonman válasza utomi (#973) üzenetére


moonman
titán

drag&drop kapcsolatban áll, mint minden mindennel.

(#982) utomi válasza moonman (#977) üzenetére


utomi
senior tag

Enyje benyje csúnya dolog csúsztatni. A Windows Search 4.0 (ami amúgy a Vistában is ténykedik) nem alaprésze a rendszernek. Előtte nem tudok tagben keresni. Ez olyan mintha Google Desktop-al kerestél volna.

(#983) utomi válasza moonman (#981) üzenetére


utomi
senior tag

Jézus ereje. Hát még jó, hogy a drag'n'drop amely alap rendszerszintű dolog kapcsolatban áll vele. Nem erről beszélek. Mondom olvass vissza és értelmezz.

(#984) utomi válasza W500 (#980) üzenetére


utomi
senior tag

Anyu ma elfelejtette odaadni a gyógyszered vagy mi történt?

(#985) moonman válasza utomi (#982) üzenetére


moonman
titán

"A Windows Search 4.0 (ami amúgy a Vistában is ténykedik) nem alaprésze a rendszernek."

ez egy csont XP, ha lenne rajta Windows Search, akkor így nézne ki:

[ Szerkesztve ]

(#986) utomi válasza moonman (#985) üzenetére


utomi
senior tag

Akkor kiderült, hogy van egy XP-s funkció amit eddig nem ismertem. Köszönöm.

(#987) W500 válasza utomi (#982) üzenetére


W500
csendes tag

Igen és megint ott tartunk, hogy a MAC-ban van ez és van az illetve az operációs rendszerében, de azt elfelejtutek, hozzátenni, hogy a Windows, ami PC mindenen fut, és támogaás is van hozzá, míg a Nextep alapokon nyugvó Leopard esetében ezt nehéz lenne megvalósítani, már a UNIX alapokra való tekintettel.
Szóval most gondolj bele, hogy van egy cég, aki bemegy egy számítáztechnikai üzletbe, és azt mondja, hogy szeretnék vásárolni egy irodányi gépet, mondjuk 5-öt, mire az eladó OK Dell gépet ajánlok db-ja 120 - 130 ezer forint ez szoftverrel együtt, 200 000 Ft, kap rá uram/hölgyem 3 év garanciát (magyar jogrendszerben nincs garancia csak ótállás, de olyan elterjedt :) ), ok vennék egy nyomtatót routert stb stb, 1,2 milló, és van egy komplett irodám, három évig biztonságban vagyok, nem kell sokat fizetni a rendszergazdának mondott fiatal srácnak, hiszen heti egy-két alkalommal bejön és megoldja az éppen felmerülő problémákat. Hiszen a Windowselég elterjedt, hogy ezt megtehesse.

Te/Ti ezt el tudjátok képzelni Apple-val, nem gúnyolódásnak szántam!

Számoljatok és várom a válaszokat!

Nem vagyok a nap hülyéje de melyik a reálisabb?

[ Szerkesztve ]

(#988) biker válasza moonman (#977) üzenetére


biker
nagyúr

ahha, értem, és tényleg működik, csak ugye annyi, hogy külön kell máshova beírni a keresőszót ekkor.
A Vistaban meg az osx-ben ugye már csak egy helyre kell írni, és mindenhol keres egyszerre.
akkor ennyi a diffi. értem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#989) moonman válasza utomi (#986) üzenetére


moonman
titán

nincsmit. :) a kutyát ki szoktam kapcsolni, mert idétlen, azért látszanak így a keresőmezők.

biker: ja, hát 2001-ben még nem volt divat ez a tag-elősdi, de amelyik fájltípus támogatta, azzal már el lehetett játszani. (tény, hogy nagyon kevesen tudják ezt.)

[ Szerkesztve ]

(#990) W500 válasza cucka (#974) üzenetére


W500
csendes tag

987?

(#991) biker válasza W500 (#987) üzenetére


biker
nagyúr

a dolgot el tudom képzelni, sőt nem egy ilyen irodában jártam is, csak nem ennyi pénzből.
bár ha 120-ért monitorral veszi, akkor elég alap gépet kap csak.

én személyesen 3 mac-re végzek karbantartást, 3 barátnak. kb mikor találkozunk, akkor azt mondja, semmi baja, és ennyi.
egynek legutóbb amig vártunk az orvosnál, feltettem a tiger helyett a leot. ennyi volt.

attól, hogy nem windows, ha rendesen be van állítva, legyen az linux vagy mac, nem kell naponta megsímogatni a buksiját

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#992) W500 válasza utomi (#984) üzenetére


W500
csendes tag

Igen, de nem nekem! Ha nem tudsz mondani valami érelmeset, csak azt, hogy a MAC jobb! Arra nem válasz ez.
Inkább ha van kedved válaszolj a 987-re, persze, ha nem kedved...
És ne vegyél vissza a vélaszban...:)
Ha már nekem vissza kellene vennem :DD

(#993) Atlantis


Atlantis
veterán

Úgy gondolom, az elmúlt ~1000 hozzászólásban megvolt a lehetősége mindenkinek, hogy kifejtse a véleményét. Mivel indulatok nélkül nem tudtok erről a témáról (sem) vitatkozni és a topic 95%-a felesleges flame, így egy időre zárom is a témát. Köszönöm mindenki eddigi ezügyben kifejtett erőfeszítését.

Szerk.: Némi pihentetés után, meglátjuk hogy alakul a topic a továbbiakban. Személyeskedésért szó nélküli BAN jár, akármilyen szép virágnyelven is van megfogalmazva. W500, ezt értsd magadra különösen vonatkozónak.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#994) biker válasza Atlantis (#993) üzenetére


biker
nagyúr

:R :R :R
jók leszünk...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#995) bobsys válasza biker (#994) üzenetére


bobsys
addikt

:DDD

osx-bol van valami tiral verzio ? amint megjon a labor osszes cucca, beroffentjuk a vasat es kiprobalnam vmwaren

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#996) biker válasza bobsys (#995) üzenetére


biker
nagyúr

ehhehe, hát lesz, ha lesz demo Win :)

de elsétálsz egy mac boltba, és megtapogatod.
vagy nem írom le, hogy tudod még próbálni, mert bannolnak érte :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#997) bobsys válasza biker (#996) üzenetére


bobsys
addikt

a mac boltos lehet elkuldene ha egy fel napot tapogatnam
(sejtettem, hogy nincs, de gondoltam hatha van valami beta)
akkor majd megoldom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#998) biker válasza bobsys (#997) üzenetére


biker
nagyúr

MediaMarkt, ott nem küldenek el :)
a másik megoldást nem részletezem, gondolom abból a boltból lesz a vmware is :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#999) bobsys válasza biker (#998) üzenetére


bobsys
addikt

kozben eszembejutott, cimbora most vett egy mini-t
majd par sorrel meglatogatom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1000) biker válasza bobsys (#999) üzenetére


biker
nagyúr

valamiért úgy rémlett, mellesleg egy városban lakunk, pár utcányira, de valakivel lehet, keverlek, mert Bp van beállítva neked.

-----

1000 :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.