Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) bobsys válasza biker (#1000) üzenetére


bobsys
addikt

I. keruletben lakom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1002) biker válasza bobsys (#1001) üzenetére


biker
nagyúr

közben rájöttem, kivel :)

No, akkor irány vagy a haver, vagy a StopShop MM, és lehet csekkolni, elvileg minden MM-ben van Macbook

de mi a cél? van valami konkrét, ami miatt váltanál, vagy csak úgy? mert pont olyan gyorsan tudlak rábeszélni, mint adott esetben lebeszélni róla, attól függ, mit szeretnél vele elérni.

de talán azt már ne itt offoljuk szét :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1003) bobsys válasza biker (#1002) üzenetére


bobsys
addikt

offoljuk max megint zarjak :DDD
ms vonalon mozgok, tobb szalon, nemfogok valtani, de erdekel az egesz, foleg itt a topicban leirtak miatt vagyok ra kivancsi

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1004) FTeR válasza biker (#996) üzenetére


FTeR
addikt

winnel 3+3 hónapig demózhatsz és trükkel még 3 hónap ráhúzható, desktop. szerveren 120 napnál indul.

(#1005) Digital válasza bobsys (#1003) üzenetére


Digital
addikt

Én is így vagyok vele!
Szeretnék egy hétre birtokba venni egy almás gépet. Tetszik meg minden, de bizonytalanba kiadni egy rakás manit :N ! Nem tudom mire tudnám használni:F Pc-n szoktam játszani, bár az utóbbi időben egyre kevesebbet. Inkább szövegszerkesztés, office programok, zene, videó, letöltés.
Biker nem adod kölcsön a vasad míg a derekadat szegelik? ;)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1006) sztikac válasza biker (#996) üzenetére


sztikac
őstag

ehhehe, hát lesz, ha lesz demo Win
ehhehe, a Vistát 120 napig használhatod aktiválás nélkül :)

(#1007) biker


biker
nagyúr

sztikac, fter: tehát felmegyek a microsoft.com-ra, és letölthetem a szoftvert legálisan, majd ha nem tetszik, nem veszem meg? na neeeeeeeeeeeee, adj egy linket...

mellesleg 30 napig használható csesztetés nélkül, utána ha nem tetszik a fekete heáttér, meg a felugráló figyelmeztetés, akkor meg kell hosszabbítsd az slmgr -rearm paranccsal +30 nappal 3x, tehát a "120 napig" önmagában nem igaz.

ennyi erővel az osx meg tök szabadon használható, mert se kulcs, se aktiválás nem kell, ha felmásolod, fut. ennyi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1008) biker válasza biker (#1007) üzenetére


biker
nagyúr

kicsúsztam a szerk időből: és hogy telepítek kulcs felhasználása nélkül ilyen demo windowst?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1009) sztikac válasza biker (#1008) üzenetére


sztikac
őstag

Úgy hogy telepítéskor nem kell megadnod a kulcsot :)

#1007 a microsoft.com-ról nem tudod letölteni, de a haverod telepítőjéről nyugodtan felrakhatod. Nem attól lesz eredeti a Windowsod hogy honnan telepíted, hanem a licensztől...

[ Szerkesztve ]

(#1010) Superman válasza sztikac (#1009) üzenetére


Superman
nagyúr

Most arról a kiskapuról beszélünk, amelyet kijátszva lehett 120 napig használni a Wint? Mert annak semmi köze nincs a licenszhez, meg a termékkulcshoz. Parancssorból kellett kiadni az "slmgr -rearm" parancsot, ha még jól emlékszem és ezt lehetett kétszer még ezen felül eljátszani. De ezt én nem nevezném demo-nak...

(#1011) cucka válasza Superman (#1010) üzenetére


cucka
addikt

Alapból 30 napig használhatod, ehhez semmilyen trükk nem kell, nem játszod ki a licensz feltételeit. Végül is ezt fel lehet fogni demónak, nem?

(#1012) biker válasza cucka (#1011) üzenetére


biker
nagyúr

mivel mind az osx, mind a win "EULA"-jában nem szerepel ilyen, hogy demo verzió, vagy ingyenes próbaüzem, valamit az szerepel, hogy egyszerre egy darab gépre telepítheted, így nem értelmezhető a "haver cd-jéről telepítheted" verzió sem, csak kínos erőlködés, hogy írjunk valami újat és jót.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1013) biker válasza sztikac (#1009) üzenetére


biker
nagyúr

amig nem ütöd be, nem is aktív a tovább gomb, legalábbis nekem ez még nem sikerült...

ez elvileg csak oem verzióknál vagy gyári géphez adott módosított készletekkel lehet
vagy élő, már telepített win újratelepítésekor, ha a windowsból indítod a telepítőt, és parancssorban megmutyizod (google), esetleg ebből új iso-t gyártasz

elvileg a bolti megvett win nem lép tovább telepítéskor, míg nem ütsz be termékkulcsot

de moonman majd megmondja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1014) sztikac válasza biker (#1013) üzenetére


sztikac
őstag


:U

(#1015) cucka válasza biker (#1012) üzenetére


cucka
addikt

30 napig aktiválás nélkül használhatod és a Microsoft-ot nem érdekli, hogy miről telepíted fel a windowst. Na most hogy ezt demó üzemmódnak hívjuk, ingyenes próbaüzemnek, vagy esetleg valami másnak, az igazából csak megfogalmazás kérdése, a lényeg ugyanaz.
Nyilván, a Microsoft teljesen szándékosan csinálta ezt a rendszert a 30 napos türelmi idővel, tehát még azt sem lehet mondani, hogy trükközni kell vele. Az, hogy ezt az egészen hogyan fordították le jogi nyelvre, azzal foglalkozzanak a jogászok, szerintem valahol valamilyen formában benne kell legyen az EULA-ban is.

(#1016) bobsys válasza biker (#1008) üzenetére


bobsys
addikt

vhd fileokat le lehet tolteni legalisan az MS siterol
xp, vista, mindenfele server verzio es termek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1017) Dale válasza biker (#1013) üzenetére


Dale
aktív tag

Nem hiszem hogy a dobozos más lenne, de a bolti megvett sima (OEM?) Vista amit gyakorlatilag mindenki vesz, az megengedi hogy ne írj be kulcsot. Csak rákérdez hogy biztos azt a verziót válásztottad-e ki amit megvettél és jó lesz-e ez így, majd később regiszrálod. Szóval a telepítőről bármelyik kiadást próbálgathatod pár hónapig, aztán majd eldöntöd melyiket veszed meg. Persze ez nincs beelírva az EULA-ba ebben a formában, de nem is akadályozzák meg, nekik is érdekük ez a rugalmasság, a felhasználók 99.999%-a pedig úgysem foglalkozik ilyen dolgokkal.

Amit még esetleg kevesen tudnak az az, hogy ha megvettél egy 32 bites verziót, akkor annak a 64 bites párjára simán átállhatsz egy 64 bites telepítő birtokában és aktiválhatod az eredeti kulcsoddal. És bár én úgy emlékeztem hogy csak kb 3-szor aktiválhatod simán, utána telefonálgatni kell, én az elmúlt 2 évben már úgy 5-ször aktiváltam a rendszert és sosem kalimpált, lehet hogy a nagyobb időintervallumok miatt.

Hogy ontopic is legyek, ez mind a Macbookomon történt amire most egy merevlemez upgrade után az OSX 10.5-öt vissza se raktam, úgyis csak sátoros ünnepnapokon bootoltam be (nem újdonság, már OS8 óta használtam, jó de most nincs rá szükségem). Nagyon szép stabil rajta a Windows, jók az Apple kiegészítő driverek a billentyűzethez, touchpadhoz, távirányítóhoz, webkamerához, a többi meg standard Intel. Nem volt olcsó, főleg 2007 elején, de szép, kicsi és könnyű, kellemes beltartalommal, nincs is szándékomban lecserélni. Az asztali gépemre meg 23-as Cinema Display van kötve, az se volt olcsó de még 3 év elteltével is jólesik ránézni és használni, 30-asra majd lecserélem egyszer, ha az marad matt, glossy nem kell. Szeretem az Apple cuccokat, de software téren a Microsoft ecosystem az amihez tartozom és boldog vagyok így. Mindenki használjon azt ami szebbé teszi a napját! Na, be is röffentem a Visual Studiot - perverz örömmel. :)

[OFF]Zárójelben jegyzem meg hogy akik pl itt mi a Windowst ennyire védjük, többnyire többek vagyunk mint átlagfelhasználó, és igazán csak a rendszergazdák és fejlesztők tudják azt hogy a Microsoft mennyire a tenyerén hordoz minket, nem csoda, ott is mindenki geek, szóval egy átlagos felhasználó vagy egy más rendszert használó ember ezt nem igazán, vagy egyáltalán nem tudja, nem értheti. Nekik a Windows egy grafikus felület ikonokkal amin alkalmazások futnak, nekünk meg a felszín alatt rejtőző csodák tárháza ami naponta arra késztet hogy szívből jövő WOW!-ban törjünk ki. És igen, tudom hogy Mac-en is nagyon jó a fejlesztők sora, de erről az ott levő felhasználók tetemes része szintén nem tud semmit. Most nagyon rárepült a Microsoft a User Experience-re (a látvány és a felhasználói élmény összessége) ami eddig kissé háttérbe szorult, de manapság már nemigen lehet olyan gépet venni amin ez problémát jelentene.

Légyszi ne marakodjatok! :B[/OFF]

Szerk: Nem működik az off tag?

[ Szerkesztve ]

https://enginedesigns.net

(#1018) biker


biker
nagyúr

erre azt tudom mondani, ha így kitekerjük, hogy a "kulcs késleltetett beírása a demot jelenti", akkor el kell keserítselek, van demo verzio OSX-ből is, mivel itt a licenc igazolása az eredeti meglévő telepítő lemezzel történik, nincs serial, nincs kulcs, nincs aktiválás, és nem kell hologramos matricát ragasszak a gépre.

Tehát a haver lemezéről felteheted, kipróbálhatod, és ha tetszik, utólag veszel egy telepítő lemezt, és kész.

így akkor van mindkettőből demo.

Bár nálam a demo verzió azt jelenti, hogy van a z oldalon a buy now és a try for free opció, és letölthetem a próbát, lásd photoshop trial verzio, vagy iwork trial verzió, stb.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1019) sghc_toma válasza biker (#1018) üzenetére


sghc_toma
senior tag

"Bár nálam a demo verzió azt jelenti, hogy van a z oldalon a buy now és a try for free opció, és letölthetem a próbát, lásd photoshop trial verzio, vagy iwork trial verzió, stb."

bobsys már írta, MS-től letöltheted a VHD-ket...

btw, OSX esetén nem igazán van értelme demóról beszélni, mert csak Apple harvdverre teheted fel, azokhoz meg úgyis jár oprendszer.. nem?

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#1020) moonman válasza biker (#1013) üzenetére


moonman
titán

mivel Windows-nál a termékkulcs testesíti meg a licencet és nem a telepítőlemez vagy a bájtok, amik rajta vannak, szó nélkül használhatod trial-ként. a rearm sem számít hekkelésnek, dokumentált, legális fícsörről van szó, kifejezetten tesztelési célzattal.

(#1021) moonman válasza biker (#1018) üzenetére


moonman
titán

"nálam a demo verzió azt jelenti, hogy van a z oldalon a buy now és a try for free opció, és letölthetem a próbát"

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=c2c27337-d4d1-4b9b-926d-86493c7da1aa

(#1022) biker válasza moonman (#1021) üzenetére


biker
nagyúr

nekem nem sikerült eljutni ide a vista termékoldalról, pedig mikor írtam, kerestem, de semmi sem hozott ide, mint base usert :(
ha tudnám, hogy mi az a vhd (én tudom, de mindenki tudja?) és mi az a Virtual pc, akkor már ok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1023) biker válasza sghc_toma (#1019) üzenetére


biker
nagyúr

btw, OSX esetén nem igazán van értelme demóról beszélni, mert csak Apple harvdverre teheted fel, azokhoz meg úgyis jár oprendszer.. nem?

és ha én, aki még 3+ éve vettem minit, ki akarom próbálni a leopardot, akkor?
akkor pl ez a jó megoldás.

tényleg, mikor vettem, akkor volt épp átállás a 10.3 panther és a 10.4 tiger közt. A 10.3 idején még a classic (9.x) oprendszer is járt a gépekhez (mondjuk win95-98 kategória), de telepítve a 10.3 volt (kb XP kategória), azonban az átállás miatt kaptam egy ingyenes upgrade DVD-t a 10.4 tigerhez, ha akarom, feltehetem, csak nem volt előre installálva.
melyik windowsos géphez adnak 3db ingyenes, jogtiszta oprendszert? :) így mindet ki tudtam próbálni ingyen...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1024) biker


biker
nagyúr

közben eszembe jutott, mi idegesít a windows letöltős oldalában, és nem tudom, miért nem zavar mást...

eddig bármit letöltöttem onnan, mindennek setup.exe vagy setup.msi volt a neve, így nekem kellett átnevezgetni, amit ha elfelejtettem, másnap csak néztem, mi a szar ez a setup.exe?
egy icipici scriptet írhattak volna, hogy minden filenak rendes neve legyen...

most letöltöm a VPC-t próbára, ez is setup.exe :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1025) Alex91 válasza biker (#1023) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem is igy van :). A minihez Panther+Tiger upgrade, az iMac-hez Tiger+Leopard upgrade. Jo idopontban kell gepet venni :D. (Jon a SnowLeo, uj gepet kellene venni? :D Mondjuk ez most nem fog menni, majd a kovetkezonel :D!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1026) moonman válasza biker (#1022) üzenetére


moonman
titán

én sem a Vista termékoldaláról jutottam oda, elindultam a base user útvonalán, beírtam Google-be, hogy "vista trial" és hopp, első találat. system requirements-nél szépen le van írva, hogy milyen környezet kell neki, link is van a Virtual PC-re és Server-re is. a virtualizáció mára teljesen hétköznapi dolog lett, aki operációs rendszert próbálgat, annak illik tudnia*, hogy hogyan működik legalább egy Virtual PC.

*apám is használ VPC-t, pedig nem fiatal, ő például új programok kipróbálásához.

(#1027) moonman válasza biker (#1024) üzenetére


moonman
titán

én akkor töltöm le, amikor telepítem, ergo nem is mentést, hanem egyből futtatást nyomok IE-ben. :) amúgy a save as ablakban lehetőséged van elnevezni és úgy letölteni, de amúgy tény, zavaró tud lenni.

(#1028) biker válasza moonman (#1027) üzenetére


biker
nagyúr

FF, default menti az asztalra, és nem lehet átnevezni, mint ie-ben :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1029) biker


biker
nagyúr

gondoltam, felrakom a VPC-t a notira is, és teszek rá egy osx-et :) ha már a mac-en VPC-n fut az XP.
nem látja a boot lemezt
mondom akkor vista: nem látja a boot lemezt
jobban feltúrva, sem primary sem secondaryn nem látja a noti CD-romot.

inentől marad a gyári vhd letöltése, és tesztelése, de hogy miért nem látja a cd-t, az rejtély...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1030) FTeR válasza Dale (#1017) üzenetére


FTeR
addikt

igazán csak a rendszergazdák és fejlesztők tudják azt hogy a Microsoft mennyire a tenyerén hordoz minket
:R

müxik az
[OFF]csak nem lehet benne

dupla sortörés (új bekezdés)[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#1031) moonman válasza Dale (#1017) üzenetére


moonman
titán

"igazán csak a rendszergazdák és fejlesztők tudják azt hogy a Microsoft mennyire a tenyerén hordoz minket, nem csoda, ott is mindenki geek [..] nekünk meg a felszín alatt rejtőző csodák tárháza ami naponta arra késztet hogy szívből jövő WOW!-ban törjünk ki."

és még én vagyok a vérfan. :) (mondjuk reggelente ebből kakaózom)

(#1032) Dale válasza moonman (#1031) üzenetére


Dale
aktív tag

Cool bögre! Én egy retro, csupor jellegű pöttyös bögrével tolom a kakaózást reggelente. :) Nagyon off: Láttad a MIX második keynote-jában Deborah Adler előadását? Remek és lelkesítő, érdemes megnézni.

https://enginedesigns.net

(#1033) abrakadabra7


abrakadabra7
csendes tag

[link]

Csak érdekesség végett írom, nem ércelődésből, remélem nem veszitaek, annak. Aki igen, előre is bocsánat.

Nem annyira rosszak a kínaiak sem.

(#1034) moonman válasza abrakadabra7 (#1033) üzenetére


moonman
titán

"A megbízhatósági listát nem túl meglepően az amerikai piac két legnagyobb gyártója, a HP és a Dell zárja"

ez valóban nem meglepő, mert minden harmadik embernek hp-ja vagy Dell-je van. :)

(#1035) moonman válasza Dale (#1032) üzenetére


moonman
titán

az elején meg könnyesre röhögtem magam. :D

(#1036) FTeR válasza moonman (#1035) üzenetére


FTeR
addikt

uh, már nem emléxem mi is volt?
az a gyógyszeres csaj? az sztem is érdekes volt.

(#1037) FTeR válasza moonman (#1031) üzenetére


FTeR
addikt

nekem csak egy sima FOR PC USERS ONLY van :B

(#1038) FTeR válasza Dale (#1017) üzenetére


FTeR
addikt

rakj egy ilyen matricát a logóra: :P

(#1039) abrakadabra7


abrakadabra7
csendes tag

Amúgy megtudja mondani, hogy miért van ekkora árkülönbség itthon a MAC-ek között árban és más országokban, illetve, ha MAC-et akarok venni, akkor, ha azt USA-ban veszem meg, vagy Nyugateurópában akkor ugyanúgy él garancia rá itt mint ott, Tehát valódi világgarancia van -e a gépekre, mert a DELL Latitude, és a Lenovo T osztálya azt tudom, hogy igen.
Illetve azt szeretném megtudni, hogy mennyire masszívak ezek a gépek, a THINKPAD-ra már sikerült rálépnem, meg véletlenül ráülnöm, (100 KG vagyok) az kibírta, nem is ez a lényeg, hanem, hogy ha ezzel a géppel előfordulna, akkor ez ezt hogyan viseli.
Illetve még azt szeretném megkérdezni, hogy alapban mintha 1 év jótállás lenne ezekre a gépekre, amit rendkívüli mód keseslek ennyi pénzért, valaki meg tudja mondani, hogy lehet-e jótállásbővítést venni ezekre a gépekre. És mennyibe kerül az?
Valamint az utolsó és legfontosabb kritérium, hogyha ennyi pénzt kiadok akár egy MAC-re akkor az bírja -e azt a terhelést időben amit a céges ThinkPad T43-om (gyakorlatilag közel 3 éve napi szinten hordom munkába, mivel heti 40 óránál nem nagyon alszom, többet), amikor utazom, vagy alszom tulajdonképpen ez a gép akkor nem menne! Azaz heti 100 - 120 órát igen?

Csak azért vagyok elővigyázatos, mert ha már félmillió forintot kiadna a főnököm egy ilyen gépre, akkor bírnia kellene a strapát is, ez azt hiszem jogos elvárás lenne, ennyi pénzért!

Szóval aki jól ismeri a MAC-et a természetes elfogultságot félretévve elmondhatná, hogy ez a gép képes-e erre, mert, ha nem (bár szerintem ennyi pénzért ezt vígan bírnia kellene), akkor marad a Lenovo T400, vagy egy DELL Latitude E6400, azokat tudom, hogy olcsóbbak, és tényleg bírják ezt a terhelést, de ha már van rá keret, akkor kipróbálnám a MAC-et. Ha nem felel meg ezeknek a követelményeknek kérlek azt ís írjátok meg...

Nagyon köszönöm.

Kovács Jónos.

(#1040) biker válasza abrakadabra7 (#1033) üzenetére


biker
nagyúr

ez így van, sajnos intel idők óta egyre több a hiba, nem csak az intel hw-kkel, nv vga-kkal, hanem már a burkolatokkal, és a sony akksikkal is.
amiben benne van a kezük, azzal nincs gond több, mint eddig, de amit vesznek, azzal sorra befürdenek.

nekem pl volt bajom a G4 minivel. újonnan sorra nagy terheléskor túl magas venti fordulat, és időnként stand by-ba kapcsolt.
kiderült, a hűtőborda kapcsa nem volt a helyén, és csak úgy ült a procin. ettől ahelyett hogy megsült volna, stand by-ba kapcsolt, még folytatni is lehetett mindent, mert nem kikapcsolt.

azért megnéznék egy intel vagy amd procit borda nélkül, működik-e tartósan, és csak akkor hal meg, ha 100%-on megy 1percnél tovább :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1041) biker válasza abrakadabra7 (#1039) üzenetére


biker
nagyúr

franc tudja, sok kérdés, elég vegyesen...

mivel az új alu notik háza egy darab aluminiumból készül, igen erős és masszív. bár ráülni, ki garantálja neked ezt? ennek a kijelzőjén üveg van, nem müanyag, az nem túl erős is tud lenni.

tartósság... a mai gépekre passzolom, én egy 2005 májusi 1.gen G4 minit nyúzok, ez a letöltő gép is, sokszor 24/7-ben megy napokig, ha videót renderel, órákon át megy 100%-on, munkagép, úgy mint írtad, és tökéletesen bírja.

világgari: hordozható gépekre van, asztali gépre nincs (ha jól tudom)

Ár: ami usaban 1000USD, az itthon 900-1000eur, innentől a hazai ár már nem sokkal több, mint a nyugat eu ár, + áfa

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1042) abrakadabra7 válasza biker (#1041) üzenetére


abrakadabra7
csendes tag

Bocsánat az Összevisszaságért, felsorolom tényszerűen:

1. Az APPLE notebook-ok képesek-e kibírni a komolyabb terhelést, azaz, heti 100 - 120 óra működést, napi munkábajárás-nál, BKV-n, nem autóval. (ütődik, megnyomják a hátizsákot sb.), és ugye nem lehet garantálni, hogy nem nyomódik meg!, Mert ezt ki tudja garantálni, monduk a 4 - 6 - oson.
2. Mennyibe kerül a jótállásbővítés, mert nem egyértelmű a kiírás az APPLE magyar oldalán, ugye egy üzleti notebookra-re már alapban 3 év a jótállás, így ott ezzel nincs baj.
3. Kérdésedre a válasz, ugye ki garantálja hogy kibírja ha ráülsz, vagy megnyomódik stb, persze így nyíltan nem, de a T43 bírja ezt a megterhelést, nem is ez a lényeg ebben, hanem, az, hogy a BKV-n való utazás egy street fight :) csak ezért?
4. [link]

Ugye ez nagyon nem ugyanannyi.

[link]

Bár azt írod, hogy itt még olcsóbb, hát..., és mág a jótállásbővítés ára?

Szóval ezek lennének a kérdéseim ismét. Mert kipróbálnám a MAC-et, de ha nem tudom, hogy mit várhatok tőle, akkor maradok a jó öreg Japán mondásnál!

Járt utat járatlanért fel ne adj.

Csak mert, ha ezt nem tudja biztosan a MAC (nem értek hozzá, azért jöttem ide!, De más márkákkal már van tapasztalatom ThinkPAD T, Dell Latitude), Akkor ezeket venném:

[link]

Vagy ezt, ha már sokat költök:

[link]

Esetleg:

[link]

Meg tudnátok mondani, hogy ezt tudja-e egy MacBOOK Pro? Nem is a hardver felépítés érdekel, bár tervezés is folyna néha rajta.

Előre is köszönöm.

Kovács János

[ Szerkesztve ]

(#1043) biker válasza abrakadabra7 (#1042) üzenetére


biker
nagyúr

igen, bírja.
Van egy barátunk, (lány), ráadásul müanyag macbook, nem alu pro, és ez az egy gépe van, ezt hordja munkába nap mint nap, semmi mást nem használ, terhelésre meg, rengeteg windowsos segédprogramja miatt a parallels desktop szinte mindig fut rajta egyszerre a win és az osx.
egy éves körüli a gép. akksi még 3+ órát bír, legutóbb az orvosnál frissítettem neki a renszert, míg vártunk, DVD-ről, ami 100% proci terhelés mellett tekeri a HDD-t os az ODD-t is, és a frissítés végén kiírt 1:20-at még, majd mivel visszaesett a terhelés, 1:45-öt, és még ment is annyit.

ütődések, nyomások: gondolom, ha már ennek teszed ki, van rendes hátizsákod hozzá, amiben van rekesz laptopnak. mert én a laptopomat laptoptáskában hordom, aminek van egy rekesze a gépnek, és még 4-5 egyéb rekesze (buzi nagy táska), és nem szatyorban hordom.
ugyanígy nem dobnám egy natur vászonzsákba, hanem vennék olyan hátizsákot, amiben van ilyen rekesz (ma már szinte mindenki gyárt ilyet, ennek az ismerősünknek olyan van, hogy ez a rekesz pont úgy bélelt, mint egy laptop táska, kis 5-6mm szivacsréteggel)

2: nem tudom, de ne is az apple.hu-n érdeklődj, mert .........., hanem xms, vagy macbolt.hu. ott mindent elmondanak

3: kutyát nem hatja meg, kint mennyi, mert NEM TUDSZ KINTRŐL RENDELNI, apple.com csak usa címre szállít, ergo kell valaki kint, aki megrendeli, majd behozatod vele, aki eldugja a vámon, ne kelljen a reptéren a vám+áfa 150.000Ft-ját leperkálni :( ezt beleszámoltad?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1044) abrakadabra7 válasza biker (#1043) üzenetére


abrakadabra7
csendes tag

Köszönöm a választ. Akkor megnézem, holnap az üzletet, amiket ajánlottál. Ezt akarom megvenni hozzá!

[link]

Persze nem vászonszatyorban hordanám a notebookot, eddig is ilyen táskám volt:

[link]

Sikerült megtudnom közben közel 90 000 Ft, a jótállásbővítés (ez rengeteg, egy fránya jótállásbővítésért, ha már maga a gép is irreálisan magas áron van), szóval 650 000 Ft lenne ez a masina. Ez nagyon sok, nem fogják támogatni.

Azt hiszem akkor marad a ThinkPad. Hát sajnálom, hogy ennyire sok pénzt kérnek ezért a termékért. Ennyit nem ér meg a cégemnek.

Nagyon köszönöm a segítséget, talán, ha majd az APPLE-t árusító cégek is reálisan adják ezt a terméket ismét megpróbálkozom vele.

Üdv.

Kovács János.

(#1045) cucka válasza abrakadabra7 (#1042) üzenetére


cucka
addikt

Ezekre a strapabíróságot érintő kérdésekre igazán jót nem lehet mondani, mert mindenből ki lehet fogni hibás darabot. Mindenesetre nálam T sorozatú Thinkpad vagy Dell Latitude helyett fel sem merülne, hogy Apple-t vegyek, főleg nem ugyanannyiért, különösen akkor, ha fontos a garancia. Ezekhez a gépekhez alapból 3 év garancia van, a szervizről is csupa jót mondanak, ráadásul vehetsz hozzájuk helyszíni garanciát is. (Tehát ha elromlik, követkző munkanapon házhoz jön a szerelő és javítja vagy cseréli). A fantasztikus magyarországi Apple garanciáról meg lehet sok helyen olvasni. Személyes tapasztalatom nincs velük, de az alapján, amit mások írtak, nem tűnik túl rózsásnak a helyzet.

Az amerikai árak pedig azért olyan olcsók, mert adómentesen írják ki a honlapra. Számold rá a 20% ÁFA-t és már rögtön nem lesz akkora a különbség.

(#1046) abrakadabra7 válasza cucka (#1045) üzenetére


abrakadabra7
csendes tag

Köszönöm a válaszod, akkor ezek szerint pláne nem akarok APPLE gépet venni, minden rosszindulat nélkül. Azt gondoltam (ezek szerint nem helyesen), hogy ennyi pénzért ezek a dolgok megoldottak, hiszen a pénzéért elvárna valami extrát az ember ebben az esetben, most most hívta fel a figyelmem a rendszergazdánk valami tékozló homár weboldalra meg is nézem most.

[ Szerkesztve ]

(#1047) abrakadabra7


abrakadabra7
csendes tag

Te úr Isten:

[link]

Ez komoly?

[link]

????

[link]

????

[link]

?????

[link]

cucka nagyon köszönöm, meg Ferinek a rendszergazdánknak is és én még ezt szerettem volna venni. Te jó élet, ezekhez az emberekhez a kínai piacon lévő vietnami kereskedők úri emberek, még ha számlát sem adnak. És ez egy APPLE partner, mit esznek ezen a gépen az emberek.

Marad a ThinkPad, vagy a Latitude! Hát most nagyot csalódtam ebben a cégben. Ez nem egy divat hóbort, már bocsánat a kifejezésért.

Köszönöm a hozzászólásokat, és hogy felhívtátok a figyelmemet, erre.

Üdv.

Kovács János.

(#1048) biker válasza abrakadabra7 (#1047) üzenetére


biker
nagyúr

1: mindenhol van szar szerviz
2: itthon apple-re sajnos annál több
3: a javasolt viszonteladók pont amiatt sokszor adnak cseregépet indokolt esetben.

azért 4 cikk a homárról vs hazai eladott gépek száma.........

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1049) abrakadabra7 válasza biker (#1048) üzenetére


abrakadabra7
csendes tag

Persze mindenhol, van na de engem az a kifogás nem ment meg, ha gondom van, régen a Mistrallal voltak ilyen tapasztalataim, na de ott azért nagyon sok vevő volt az APPLE, meg közel sem tömegmárka itt Magyarországon, és mostmár értem is miért.
Már meg ne haragudj, de ez nagyon sok, ahhoz képest, hogy csak egy nagyon pici gépszámot értékesítő márkáról van szó (itthon). Mint utólag megtudtam, és ahhoz pedig drága és nagyon rossz a szervíze, hogy ennyire dícsérjétek, mint itt már 3 napja olvasom visszafelé a fórumot, van egy kettő felháborodott ember, és már értem miért.

Szóval már ne is haragudj ez nem kifogás, hogy mindenhol van szar szervíz!

(#1050) proli1 válasza abrakadabra7 (#1049) üzenetére


proli1
csendes tag

Szia!

Hát nekem is lenne egy ide vágó történetem. Kettő barátom, vett MAC-et, (MACBOOK) valami 13"-os csoda. A következő történt, a zsanéroknál megrepedt a "csodásan" szép műanyag. Gyakorlatilag meg van törve. Megbarnult a fehér műanyag nem egy helyen és úgy néz ki mint egy láncdohányos mutatóujja. Ez még csak a kezdet volt. Elvitték a Mac szervízbe mivel jobban utánanéztek (Állítólag szériahiba, ennyi pénzért? :((( ), és a szervíz közölte velük, hogy mivel külsérelmi nyom van a gépeken, nem garanciális jellegű a probléma. Ez volt másfél éve. Aztán mivel nem egy barátom van aki komoly helyen dolgozik (Macropolis, CHS, Laptop.hu), mondták, hogy ennyi erővel Acer Aspire-t is vehettek volna 150 000 -ért, mert az is tud ilyet, csak nem fehér, és fele annyiba sem kerül. Akkor ráadásul a MACBOOK még valami 350 000 Ft környékén volt.
Szóval nem tudom miért vajazzák ennyire az APPLE-t, de egy selejtes cucc ennyi pénzért?
Mondtam, hogy vegyenek egy Lenovo R61-et, akkor még volt ilyen 150-ezerért, és azzal meg vannak elégedve.
Szóval nem tudom miért jó a MAC. De ezek után a büdös életbe nem néznek sem ŐK sem én a MACBOOK irányába. Ezek után mondja azt valaki, hogy a MacBOOKPro jobb! Nem hiszem al, alumínium ház ide vagy oda. :((
A Másik, hogy milyen undorító már, biztosan láttátok a Metro újságban hirdet valami MacBolt, valami ISTYLE, és csak 250-nél indul az iMAC, és csak 270 ezer a MACBOOK.
Az Undorító az az egészben, hogy a reklám minden második bekezdése a Windows-ról szól. Így kompatibilis, az office-al, úgy kompatibilis a Windows-al. A hab a tortán, hogy bele írták, hogy lehet rajta Windows-t futtatni.
Már bocs milyen termék az, amit a Windows-al lehet eladni? Ha annyira jó, akkor, miért van szüksége a Windows-ra. Mégha az MS Office a legelterjedtebb akkor is.
És eleve mi az, hogy csak 270 000 Ft- egy gyenge minőségű dizán termékért.
Csak mert ennyibe kerül el Lenovo ThinkPad T400 is, amit sokmindennek el lehet mondani, de gyenge minőségűnek nem.

Szóval János kerüld el ha jót akarsz a pénztárcádnak. Már bocs, csak tanács.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.