Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Szerintem felesleges a vita :D

Aki szerint drága a Mac az csinálhat egy kis listát. Egyik oldalon az adott Apple modell, a másikon egy annak hardveresen, funkcionálisan és a célpiacnak megfelelő brand PC-s párja (vagyis egy MacBook Pro ellen nem ér felhozni egy FuSi Amilo-t, hanem mondjuk egy HP EliteBook-ot.)
Szóval nem egy legoPC konfigra vagyok kíváncsi, hanem boltból megvásárolható gépekre. Balmer sem legoPC-kről beszélt, hisz az USA-ban nem igen vásárolnak olyat.

Ha itt kijön rendre az 500 dolcsis különbség, akkor Balmernek igaza lesz... De én ebben kételkedem :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#152) joey04


joey04
titán

drága? az. pont annyira mint egy dell vagy sony. az apple ebben a kategóriában indul, ezt választotta, itt csak drága cuccok szerepelnek. ezért nem morognék rájuk.
az, hogy ehhez 1 év garancia jár... az veri ki a biztosítékot.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#153) VladimirR válasza csibor (#150) üzenetére


VladimirR
nagyúr

atlag otthoni felhasznalonak, akinek nincsenek spec igenyei szinte mindegy
sot, ilyen esetekben inkabb megszokas kerdese

nekem problemam azzal van, mikor kategorikusan kijelentik, hogy igenis, az egyiken mindent, de mindent meg lehet csinalni, amit a masikon is

(#154) moonman válasza azbest (#129) üzenetére


moonman
titán

"Neki az a követelménye, hogy az OSX fusson stabilan a vason, neked pedig az a követelményed, hogy a Vista fusson stabilan a vason."

jogosnak jogos, csak jelen pillanatban az OS X Mac hardveren fut a legstabilabban, Vista pedig bármelyiken, amelyiket rendesen összeraktak.

"Sok esetben pedig széthullik/repedezik a műanyag ház"
nem mondtam, hogy nincs ratyi PC-ház, de aki olyat vesz, az meg is érdemli. én itt főként notebookokról beszéltem, ott azért nem mindennapos a széthullás - legalábbis ha a legalja kategóriát kiemeljük.

(#155) moonman válasza Alex91 (#130) üzenetére


moonman
titán

"Ha nem a legujabb vasra van teve, akkor mar lehet, hogy megse megy minden olyan siman..."
jelenlegi gépem 2007 decemberben vettem (2007 őszi modell), a korábbit pedig 2005-ben, mégis mindkettőn kifogástalanul és jó sebességgel futott a Vista. a régin lassabb volt értelemszerűen, de bőven a használható mértéken belül. cégnél P4-es HP Evo-k vannak, bőven 4-5 évesek, simán fut rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#156) moonman


moonman
titán

látom megint megyünk a brand vs tákolt pc irányába, úgyhogy kiszállnék.

részemről brand, mert tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés. :)

(#157) VladimirR válasza moonman (#156) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"részemről brand, mert..."
...megveszi neked a majkroszoft a bkv berlet, meg az ingyen ebed melle ;p

(#158) Alex91 válasza Ulkesh (#151) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, es azert azt tegyuk hozza, hogy a MacPro (asztali gep, de inkabb szerver alkatreszekbol) a tobbi Apple gep alapjaba veve noti. Szoval dragabb CPU, RAM stb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#159) Alex91 válasza moonman (#155) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyi memo van bennuk? :)

Mert itt meg a Linux vs. Win vitahoz annyit, hogy a 256 MB-os, integralt VGA-s vason mig az XP megfelelo sebesseggel fut, addig a Linux disztrok nemelyike meg telepulni se tud...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#160) negyedes válasza Alex91 (#159) üzenetére


negyedes
addikt

Multkor 128 MB rammal ellatott gepre nyomtam fel a 8.04. :U . Nalam ubuntu 150 MB eszik, XP 250 MB (hogy futnak a notihoz kapot progik.) 896 az ossz.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#161) dark100 válasza VladimirR (#143) üzenetére


dark100
aktív tag

A kerdesed osszemossa a szerkesztot es az action script forditast. Szerkesztesre gondolom barmelyik okosabb syntax highlightos editor megteszi, forditani meg igy kell:

http://ntt.cc/2008/05/19/using-actionscript-3-to-develop-adobe-flash-content-on-linux.html

Persze gondoolm nem olyan kenyelmes mint a vizualis eszkozok, viszont jobban automatizalhato.

A GameGuardot is megneztem, azt irjak hogy a keszitoje nem hajlando Linux ala is elkesziteni, egyesek szerint az Acclaim van a hatterben. Rossz hir viszont az, hogy az egesz GameGuard kiktathato megfelelo trukkokkel, es innentol szabad a cheat (igy utana persze Linux alatt is hasznalhato). Magyarul sajnos az egesz nem er semmit es megint a normalis jatekosok szivnak csak, mert nem hiszem, hogy csak azert iktatnak ki, hogy Linux alatt jatszank vele :(

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#162) Alex91 válasza negyedes (#160) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ugyes vagy :). Es gondolom ment a Gnome is rajta ezerrel :DD. (Mondjuk a KDE meg klasszabb sebesseget produkalt...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#163) Neil Watts válasza Alex91 (#159) üzenetére


Neil Watts
veterán

szar a chipset pl.

(#164) Alex91 válasza Neil Watts (#163) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, i845-os :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#165) moonman válasza Alex91 (#159) üzenetére


moonman
titán

1 GB, 4 GB

(#166) Alex91 válasza moonman (#165) üzenetére


Alex91
félisten

A 4 GB rendben, az 1 GB azert mar neha lehet nyogvenyelos... De a lenyeg, hogy van bennuk memo, ezert megy is a cucc. Ennel kevesebben mar nem lennel ilyen boldog :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#167) csibor válasza Alex91 (#162) üzenetére


csibor
őstag

PIII 700,128 mb ram,valami 4mb videó kártya.8.04 hasít rajta :) De nem erről szól a vita.Azért 1 Mac minit nagyon elfogadnák.

(#168) #65675776 válasza Alex91 (#166) üzenetére


#65675776
törölt tag

Használtam Vista-t A64 3500+-on, 1GiB RAM-mal. Egyáltalán nem tűnt nyögvenyelősnek.

gabor85: Minek ahhoz gadget?

[ Szerkesztve ]

(#169) gabor85 válasza Ulkesh (#104) üzenetére


gabor85
őstag

Van gadget ami az indexelést szabályozza, ha kell, elküldöm. Próbáld ki.

(#170) moonman válasza Alex91 (#166) üzenetére


moonman
titán

ma már direkt akarni kell, hogy ne legalább 1-2 GB memóriája legyen a gépnek. :)

(#171) negyedes válasza Alex91 (#162) üzenetére


negyedes
addikt

Ja gnome van alatta es szepen megy. igaz no effect :P . kde-t nem merem kiprobalni. :D

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#172) gabor85


gabor85
őstag

(#173) Archer válasza Ulkesh (#79) üzenetére


Archer
őstag

Ismerek egy embert akinek Ferrarija van, és bár lehet, hogy Ferrari de kell neki vagy 10-15 perc míg a motor rendesen bemelegszik, városban nem lehet vele menni mert az összes fekvőrendőrön leér az alja, benzintemető és nem lehet vele lassan menni :)
Suzukiból meg csak annyit mondok Escudo Pikes Peak, XL7, Kizashi. Sok emberben megmaradt, hogy a Suzuki egyenlő a fapados, olcsó családi autóval. Már elég rég kinőtte ezt a kategóriát. Amúgy pörgős motorokban (gyorsasági motorok, csónakmotorok, cross) elég nívós márka.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#174) VladimirR válasza dark100 (#161) üzenetére


VladimirR
nagyúr

felreertettel, olyan komplett ide-re lenne szuksegem, mint pl az adobe flash, ahol el tudom kesziteni az animaciot es ra tudom huzni a script-et is

a masikhoz pedig: a gameguard kiiktatasa nem megoldas (es cheat-hez nem is szukseges, megkerulheto), mert a program maga eszleli, hogy az ot futtato process eltunt, s megszunteti a kommunikaciot a szerverrel (majd a szakadas miatt le is all)

(#175) Satcom válasza moonman (#155) üzenetére


Satcom
tag

Ezt megerősíteni tudom.
A laptopom(HP nx6310) nem éppen mai csipkészletes(Intel 940GML) és a videokártyája egy Intel GMA 950 mégis a Vista fénysebességgel repít rajta. Igaz én nem szoktam kikapcsolni csak készenlétbe teszem.

Mod: A gépben 2GB ram van amitől (kezdetben 512MB ram volt) iszonyatosan megtáltosodott a Vista.

[ Szerkesztve ]

(#176) W500


W500
csendes tag

d

(#177) W500


W500
csendes tag

Helló.

Na az a helyzet, hogy ennek a Ballmernek igaza van. A MAC egy vallás, nem realitás. Arra ott a ThinkPad. Na de van itt egy kettő Mac hívő aki kicsit lovak módjára viselkedik, szemellenzőt hord. Amíg Amerikában jómódú iskolákban MacBookokat osztogatnak, ne nem Brooklinban. Addig itt a Mac-esek hirdetik az igét. Ami nem baj, az viszont igen, hogy ezek az emberek reálisan a divatmajom kategóriába esnek, mivel már a Sony is megfizethető kategóriába van ellentétben a Mac-el. Egy 16" nagyon szép képernyős Sony van 400000 FT-rt, 2 év garanciával, saját szervízzel, ó határidőkkel.
Az APPLE-nek meg van a szutyok ISTYLE, ami nagyon hasonlít minőségben az APPLE-re.

Itt egyik kolléga írta, hogy valamelyik Mac-ben szerveralkatrészek vannak, ezt az egetverő baromságot melyik hupikék Mac magazin írta, mert, ha egy ThinkPad T-re, vagy Dell Latitudre írta volna akkor OK. De egy Mac-re ez annyira igaz, mint az, hogy egy IPOD felér egy CREATIVE Zen-hez, hangminőségben, meg tartósságban, mert árban felér azt már tudjuk.

Szóval kedves Apple-sek amiíg egy átlag termék annyiba kerül, mint egy csúcsmodell bármi másban, sőt többe, addig nem kell a rizsa, azért mert vannak sznobok, akik költik a pénzüket, na az az ő bajuk, de nem kell hirdetni az igét.
Az APPLE átlag PC ennyi. Mind tudásban mind minőségben.
Ha annyira jó lenne az APPLE aamennyire nem az ennyi pénzért, akkor az amerikaiak, és a apánok, otthonaiban csak Mac lenne, holott jól tudjuk, hogy ott sincs így. Mivel azok a piacok nagyon érzékenyek a minőségre, és az árra. Ha majd a Mac részesedése az iparban 50 % fölé ugrik, mint a ThinkPadé, vagy a Latitude, akkor majd mondhatjuk, hogy a MacBOOK jó, addig ennyi pénzért, ennyi garanciával,ilyen szoftverezettséggel divattermék.

Röviden ennyi, de tudnám még mondani.

Várom a szavakat, és mondatrészleteket kicsipdeső SCIENTOLOGUSOK módjára viselkedő MACHÍVŐK beszólogatásait. :)

(#178) cucka válasza W500 (#177) üzenetére


cucka
addikt

MacPro kifutó modelljébe raktak 1 vagy 2 darab 4 magos xeont, ami nem épp átlag pc-s alkatrész. Legközelebb nézz utána, mi merre, utána jöhet a kritika..

(#179) Alvin_ti4200 válasza W500 (#177) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

köszönjük Emese

(#180) gabor85 válasza W500 (#177) üzenetére


gabor85
őstag

Mondd meg Ödönnek...
Engem az a kép győzött meg ahol amerikai egyetemen a fotós, a tanár helyéről fotózta a macet használó tanulókat. Lábakat meg mac-et láttam, semmi mást.

(#181) negyedes válasza cucka (#178) üzenetére


negyedes
addikt

A vaio szeriaban is van 4 magos xeon.....13" kijelzos notiban.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#182) azbest válasza W500 (#177) üzenetére


azbest
félisten

Jóreggelt
2008 első negyedéves notebook adatok [link]
2008 harmadik negyedéves noteboo + netbook adatok [link]

Bár inkább ez részletesebb: [link]
Persze a globális piacon kisebbek a számok, mint az USA piacon.

(#180) gabor85 : ne túlozz, azért volt köztük más is :D [link]

Egyébként ott tényleg kapnak használatra macbookot, egyik ismerős ismerőse ott tanul :)

(#181) negyedes: 4 mag stimm, csak nem laptop
ez lenne az? Sony VAIO VGCRT150Y
vagy ez? VGC-RM900CPS

[ Szerkesztve ]

(#183) cucka válasza negyedes (#181) üzenetére


cucka
addikt

Egyrészt nem notiban van, hanem asztali gépben. Xeonból amúgy sincs notebook verzió.
Másrészt ha egy darab Core2Quad lett volna a macPro-ban, akkor azt írtam volna, nem pedig azt, hogy egy vagy két darab négy magos Xeon volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#184) Alex91 válasza moonman (#170) üzenetére


Alex91
félisten

Te is tudod, hogy nem igazan a CPU, hanem a memo a korlat a Vistanal. De teny, hogy MacOS-t se 256 MB RAM-mal futtatjuk :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#185) Alex91 válasza W500 (#177) üzenetére


Alex91
félisten

Na, visszajottel? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#186) Ulkesh válasza W500 (#177) üzenetére


Ulkesh
őstag

W500 te aztán nem vagy semmi, ennyi baromságot összehordani... :D

"A MAC egy vallás, nem realitás. Arra ott a ThinkPad."

A Thinkpad addig volt valami, amíg az IBM gyártotta, mióta a Lenovo-é a márka azóta enyhén megkopott a minőség. Pl. nálunk a cégnél a vezetőség Thinkpad-eket vásárolt, szám szerint 5-öt, ennek fél éve, azóta ebből 4 már járt szervizben. Szóval köszönöm, de ezt a realitást inkább kihagynám.

" mivel már a Sony is megfizethető kategóriába van ellentétben a Mac-el."

Hát igen, pl. egy Sony Vaio VGN-SR165N/B ami egy régebbi Macbook-nak felel meg kerül 440.000 Ft-ba, igaz nem újonnan, hanem renew programban.
Ennél gyorsabb MacBook-ot nem Inteles videóval, alu burokkal megkapsz 379.000 Ft-ért, szóval tényleg, a Sony megfizethetőbb.
Legalább keresnél rá az árakra, mielőtt hülyeségeket írsz.

"saját szervízzel, ó határidőkkel. "

Ismét egy baromság, nem kellene, hogy saját tapasztalatod legyen a Sony szervizzel, mint ahogy nekem van, csak a honlapjukat kéne meglátogatnod. Valóban van saját szervizük, apró probléma, hogy helyileg Belgiumban, így az itt leadott készülék utazik oda-vissza, a határidők meg ugyanazok mint az Apple-nél (csak ha az Apple noteszeddel van apróbb gond, akkor a szervizalkatrész megérkezéséig használhatod a géped, míg itt le kell adnod.)

"Itt egyik kolléga írta, hogy valamelyik Mac-ben szerveralkatrészek vannak, ezt az egetverő baromságot melyik hupikék Mac magazin írta"

Gondolom az Intel szerver chipset-je, Xeon processzorok és FB-DIMM memóriák csak viccből vannak a Mac Pro-ban okoska.

"Az APPLE átlag PC ennyi."

:D
Melyik asztali PC-d készül notebook alkatrészekre építve mint a Mini, vagy iMac és melyik szerver platformra, mint a Mac Pro??

" Ha majd a Mac részesedése az iparban 50 % fölé ugrik"

Azért nézz utána az amerikai piacon a notebook-ok részesedésének :D

"addig ennyi pénzért, ennyi garanciával,ilyen szoftverezettséggel divattermék."

Lássuk, semmivel vagy alig drágább, mint a többi brand PC, 1 év gyári plusz 3 év Apple Care vásárolható hozzá, szoftverezettségben nem sok gyártó mérhető az Apple-höz (Ugyan már mit kapsz a PC-hez? Vistát, DVD írót, meg vírusirtót? Ez a nagy szoftverezettség és erre akarsz büszke lenni? Szánalmas....)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#187) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Várom az átlagPC-ket amik ilyen teljesítményre képesek:

És így néznek ki:

[link]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#188) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Szokásos hitvita. Az a gond, hogy legtöbben elsiklotok afölött, hogy mit is mondott Ballmer. Nekem úgy tűnik, hogy pont arra gondolt, mint amikor bárki azt mondja a Ferrarira, hogy drága.
Igaz, hogy a vele egy kategóriában lévő szupersportkocsik szintén ennyibe kerülnek, de ettől még nem lesz olcsó.

Vagy talán jobban illik ide a Skoda-VW párhuzam. Többnyire igencsak hasonló a műszaki felépítés, azonos padlólemezre épül, mégis egy passat jóval drágább egy octaviánál. Vannak persze apróságok, de attól még a VW drága. És aki azt vesz, az a presztízst fizeti meg részben, nem takarózik azzal, hogy ezzel ő sokkal hatékonyabban tud autózni, vagy hogy a 12 zónás klíma nem összehasonlítható a 8 zónással, mert utóbbinál lehetetlen megmaradni az autóban nyáron.
Ilyesmit csak a macesek csinálnak...

(#189) dark100 válasza Alex91 (#159) üzenetére


dark100
aktív tag

Hasznalj Puppy Linuxot. En anno protoltam Linuxot 2 mega memoriaval es 8 mega flash-el rendelkezo eszkozre. Megint elojon az, hogy olyan hogy Linux az nincs, csak disztribuciok vannak.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#190) #16820480 válasza Ulkesh (#186) üzenetére


#16820480
törölt tag

én azért "büszke vagyok" a 3 év NBD világgaranciámra, amit a laptopomhoz adtak. egy telefonhívás, és másnap házhoz legkésőbb házhoz jön a szerelő, ott helyben megcsinálja. persze Mo.-on nem működik, mert mi nem vagyunk a világ része, de amúgy hasznos szolgáltatás. próbáltam.

(#191) moonman válasza Ulkesh (#187) üzenetére


moonman
titán

lehet, egyedül vagyok a véleményemmel, de ez kurvaronda. azok a számok mik, lóerők? amúgy gondolom ez pont egy átlag-mac így a nyolcmagos procikkal...

[ Szerkesztve ]

(#192) Ulkesh válasza #16820480 (#190) üzenetére


Ulkesh
őstag

Az a szomorú, hogy világviszonylatban az Apple szerviztevékenységével a legelégedettebbek a vásárlók (felmérés), de ebből itthon semmit nem látunk.
(Egyébként a legtöbb cég pl. a Lenovo is alapból egy év garanciát ad, amihez vásárolhatsz Care Pack-eket, pont úgy, mint az Apple esetében is, szóval nincs sok különbség.)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#193) cizoe válasza moonman (#191) üzenetére


cizoe
őstag

Hát én megnéztem azt a hands on videót is amit linkelt, hát fantasztikus anyaghasználatról árulkodik ahogy ki be húzkodja a engadgetes srác hdd slotot. Ipari hulladék.

(#194) Ulkesh válasza moonman (#191) üzenetére


Ulkesh
őstag

"azok a számok mik, lóerők?"

Cinebench eredmények (alkalmazásteszt).
[link]

Egy átlagPC meg ennyire képes: [link]

"amúgy gondolom ez pont egy átlag-mac így a nyolcmagos procikkal..."

4 és 8 magos rendszerek, és nekem átlagos mert ilyet használok.

--

A HP munkaállomása biztos jobban tetszik neked :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#195) Ulkesh válasza cizoe (#193) üzenetére


Ulkesh
őstag

"hát fantasztikus anyaghasználatról árulkodik ahogy ki be húzkodja a engadgetes srác hdd slotot. Ipari hulladék."

Mutass jobbat és egyszerűbben kezelhetőt..

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#196) #16820480 válasza Ulkesh (#192) üzenetére


#16820480
törölt tag

attól függ. felső kategóriában 3 év jár a Dell Latitude, Thinkpad és HP business class gépekre is. ezek közül az utóbbi kettő az érvényes itthon is, sajna a Dell még nem. amúgy az a 3 év is bővíthető azt hiszem legfeljebb 5-ig.

amúgy szerintem ez például szebb: [link]
hiába használsz olyat, attól a zászlóshajó nem lesz átlagos. és ha már szerver alkatrészek vannak benne, akkor esetleg hasonlítsuk szerverekhez, nemde? :K

[ Szerkesztve ]

(#197) Ulkesh válasza #16820480 (#196) üzenetére


Ulkesh
őstag

"attól függ. felső kategóriában 3 év jár a Dell Latitude, Thinkpad és HP business class gépekre is."

Igaz, elnézést, nem mentem végig a listán, csak az első két gépet néztem a gyártóknál.

"amúgy szerintem ez például szebb"

Itt már közrejátszik, hogy az ízlések különböznek, de ezek a világítós neonos gépek nekem nagyon nem tetszenek, vásári jellegük van szerintem.

Nekem az egyszerűbb letisztultabb formák jönnek be.

Pl.:

Tudom, hogy ez csak egy ház, de hirtelen nem találtam brand PC-ben olyat ami hasonló lenne.
A gubanc az, hogy belülről ezek is a káoszt mutatják (meg az elavult ATX felépítést).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#198) v.tom válasza Alex91 (#149) üzenetére


v.tom
őstag

Igen, így már közös nevezőn vagyunk. :K Én sem is azért a házat emeltem ki, illetve a hűtést, mert kb ezekben merül ki a maximális különbség, amit egy brand és egy "házi" pc között ki lehet hozni.
Tény, hogy imac, illetve társai nem egykönnyen összeszerelhetőek házilag, de ugyanígy nem könnyen lehet összerakni hasonló - egyedi - felépítésű pc-ket sem, és ott persze megy is fel az ár. De nem ennyire.
Én nem vagyok apple ellenes. Nagyon tetszenek a mac gépek, és ha tehetném, vennék is szívesen.

(#199) v.tom válasza Ulkesh (#194) üzenetére


v.tom
őstag

Éppen itt a baj. Az felhasználók nagy része szerintem nem 4-8 magos rendszert használ, ezért nem átlagos, még akkor sem, ha neked, őcsászári felségednek annak is tűnik. :)

Egyébként, hadd kérdezzem meg. Ha lebontjuk a mac belsejében (amit linkeltél), a takarólemezeket, akkor mit látunk? Csak mert elrejteni könnyen el lehet mindent. ;)

(#200) moonman válasza Ulkesh (#194) üzenetére


moonman
titán

nem tudom, mi az a képen, mi ilyeneket használunk. belülről is hasonlóan igényes.

ha jól emlékszem, ezt múltkor is eljátszottad, a mac így igényes, úgy minőségi és szórtad a studióképeket a Mac-ekről meg a neten megtalálható legdzsunkább, legösszegányoltabb PC-kről. egyszerűen szánalmas.

"elavult atx"
bazmeg, szállj már le arról a kurva lóról. :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.