Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Van benne valami.

Miert fizessek valamiert n+1 Forinttal tobbet, mert porcelan feher szine van es ott figyel rajta egy megcsocsalt alma?

Elhiszem, hogy nagy marka.
De az Apple mestersegesen tartja magasan az arait, hogy ezzel egyszeru becsaphato vasarlonak azt sugallja, hogyha megveszel abba a szuk retegbe fogsz tartozni akit megerintett a minoseg erzese.

Pedig ezek a gepek is meghibasodnak, lefagy, hulyeseget muvel az oprendszer stb.

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Én mindig úgy gondoltam, hogy Jobsék olyan termékeket árulnak amit bekapcsolsz és minimális tudás nélkül is használhatsz. Cserébe baromi drága és eléggé zárt rendszer, nem kompatibilis annyi mindennel mint pl. a Windows.

Nekem vannak amerikai rokonaim, legutóbb mikor nálunk voltak hozták a MacBook Pro-jukat, ki is próbálhattam, jó kis cucc, de nem fizetnék ennyit érte.

Én azt gondolom van létjogosultsága az Apple-nek a piacon, ők is hozzátesznek valamit az informatikai világhoz, de inkább maradok a Windows-nál.

Thanos was right.

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

"Ballmer a riporter újabb kérdésére válaszul azt is elmondta, hogy sem ő, sem a felesége, sem a fiai nem használnak Apple-termékeket."

Akkor jó, hogy nyilatkozik róla...

Egyébként meg ez az 500 dollár mégis melyik terméknél ütközik ki? Mert a Mac Mini az almások szerint is túlárazott, akárcsak a Mac Pro (persze utóbbinál a szerver alkatrészek, az egyedi tervezés ésatöbbi-ésatöbbi megdrágítja a dolgot).

Mellesleg nagyon unom már Ballmer pofáját, mindent csak ócsárolni tud, majd ő megmondja, hogy kinek mire van igénye, hát kikérem magamnak. Inkább tegyenek le valamit az asztalra, ahelyett, hogy habzó szájjal próbálnak meg anti-kampányolni. Ha rajta múlna, akkor Mercedest se vennének az emberek, mert szerinte csak egy logóban és a dizájnban tér el egy Volkswagentől...

(#4) copin


copin
őstag

Látom neki is az Intel a kedvenc témája. :))

(#5) Ulkesh válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Ulkesh
őstag

Mégis mihez képest túlárazott?

Ha a Mini-t vesszük, akkor egy hasonló teljesítményű barebone proci, ram, vinyó és szoftverek nélkül kerül majd annyiba, mint a Mini mindenestől.

Ez pl. 164 ezer Ft [link] a Mini mindenestől 186 ezer.

IMac? Aki szerint drága, az lesse meg a Sony hasonló gépeinek árát, majd megváltozik a véleménye.

Mac Pro? Fele annyiba kerül mint a Dell, vagy HP hasonló gépe (igazából nem hasonló mert ezek gyártók nem árulnak 8 magos rendszereket, a 4 magos, régebbi procival szerelt rendszereik drágábbak).

A notebook-ok esetén valóban van felára az exkluzivitásnak, de ha mutat valaki aluházas PC-s notebook-ot olcsóbban, azonos vagy jobb teljesítménnyel...

A Microsoft meg jobb ha hallgat ha felárakról van szó.
A Vista Ultimate 320 dollár, az OSX 10.5.6 129 dolcsi (csomagban iLife-al és iWork-el 169 dolcsi).

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyet kell értsek a Ballmer csókával, főleg most nem fog senki elhamarokodottan dönteni gépvásárlás terén...

(#7) moonman


moonman
titán

azért a "pofátlanul drága" és a "az átlagember számára most bajosabban indokolható, mint korábban" között érzek némi differenciát. :U

"elõbb tegyenek le valamit az asztalra" - ez tetszett :DDD

(#8) bambano válasza hemaka (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Bagoly mondja verébnek...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) gabor85


gabor85
őstag

Én egy háttérképet tettem az asztalra, meg ikonokat. :)

(#10) rudi válasza Ulkesh (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Amit linkeltél Shuttle gép az egy tipikusan túldrágított, processzor, VGA és egyebek nélküli barebone gép, abból is a high end akár CrossFire-re képes. Az új Mac Mini 6-800 dolcsi, míg a konkurens Dell Studio Hybrid 450-ről indul. A Sonyról ugye te is tudod, hogy ugyanaz mint az Apple csak Windowsosban - túlárazott. Dell XPS One viszont már van 800 dolcsitól, míg az új iMacből 1200 dolcsi a legkisebb. Igaz jobb hardverrel, de alap szinten az minek. Meg ne is beszéljünk a hozzájuk képest filléres Asus, MSI, BenQ és egyéb LCD-PC-kről. Az 500 dolcsi meg a hasonlóan konfigolt Dell Precision T7400 és az új négymagos MacPro között van. A15,4"-es MacBook Pro és a Dell Latitude E6500 között meg jó brutális árkülönbség van. És a HP nagyjából a Dell áraival dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) #16820480 válasza Ulkesh (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért remekül kiválasztottad a legdrágább Shuttle barebone-t :D lehet már 32 ezerért is kapni (bruttó), amihez hozzáteszel még egy 25-30 ezer forintot, és kész gép lesz. rátesz az ember egy (K)Ubuntut, és funkcionalitásban megkapja azt, amiért 186 ezret fizet a Mini esetében :) de még egy OEM windows esetében sem kerül feleannyiba sem.

a dobozos windows persze drága, de akinek nincs rá pénze, az használhat mást is. főleg úgy, hogy az OSX bár olcsó, de nem megy fel bármilyen hardverre, vagy ha igen, akkor is nem kevés munkával (akkor már egy linux is felmegy, ingyen).

(#12) vehement69 válasza hemaka (#6) üzenetére


vehement69
senior tag

pedig mégis mindenki veszi a fujitsukat, meg a windowsos gépeket ;) ha tényleg olyan fene nagy válság lenne, és minden ember gondolkodna gépvásárlás előtt, akkor egyrészt a linuxos konfigot fogynának jobban, másrészt az alsó kategóriás gépek mint olyanok megszűnnének, 2 hónapra nemtom kinek van 130k fölös pénze..

Ballmer bácsi meg hordjon már egy hordozható cenzúracsíkot.. Arról nem is beszélve, hogy megértem, hogy a Microsoft termékeit kell népszerűsítenie (nehéz lehet :S no jó, a játékrészlegüket kivéve :) ), de ha lenne egy kis esze a Microsoft marketingeseinek, akkor nem süllyednének le az Apple (egyébként szintúgy elég gusztustalan) szintjére.. Szerintem megfelelő távolságtartással és elegáns szúrkálódásokkal többet érne el a Microsoft, mint egy ilyen utolsó görény légbőlkapott kijelentéseivel.. Merthogy bizony az Apple gépei egyáltalán nincsenek túlárazva. Sőt, még olcsónak is mondhatók. Legalábbis akinek megéri az, hogy nem kell bajlódnia semmivel, csak a munkára kell koncentrálni :)

I am cancer in your bones

(#13) Morden24 válasza vehement69 (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

bizony az Apple gépei egyáltalán nincsenek túlárazva

Ezzel egyet is értenék, ha a "nem túlárazott" árért nem egy év garancia járna defkóban a termékeikre. Ez utóbbi miatt viszont én is túlárazottnak tartom.

Sectumsempra - For Enemies

(#14) riffffraffff válasza Ulkesh (#5) üzenetére


riffffraffff
csendes tag

Megalapozatlan, félrevezető, teljes piac áttekintésének hiánya. Ezzel tudnám jellemezni amit írtál.

Rudira figyeljetek inkább, ő megmondta a frankót.

Egy közgazdász értelembe vett sznobmárkánál nem szabad árat csökkenteni, mert az emberek kifizetik azt a plusz +15%-20%, hogy a cég termékeit használhassák.
A másik meg a reklámok, pszichológia. Az ember mindig a győztes csapatba, a többségbe szeretne tartozni és ha azt látja, hogy körülötte mindenkinek iPodja van , akkor ő is vesz egyet, mert nem szeretne kilógni a "tömegből".

Az Applenel már rég nem az OSXről van a szó, meg hogy a retardáltak is tudják kezelni. Divat, stílus, életérzés...

(#15) #95561216 válasza vehement69 (#12) üzenetére


#95561216
törölt tag

De bírom ezt a kicsomagolom és működik érvet. Láttál az elalmásodás előtt brand gépet, amit nem te gányoltál össze alkatrészenként boltban?

(#16) #95561216 válasza Ulkesh (#5) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nagy kaland, mert amíg az Ultimate külön termék, addig az új OSX leglényegében csak egy frissítés, nem önálló oprendszer. Bár szűz gépre felmegy minden előkövetelmény nélkül, tehát technikailag önálló, de azt a gépet (ha legálisan telepíted ugye) már egy korábbi osx-el vetted, gazdagon tejelve annyit az applenek, hogy ennyiért is megérje az új osx, tehát "közgazdaságilag" nyugodtan tekinthető egyszerű frissítésnek, amiért fizetsz. Új Service Pack, ha úgy tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#17) Alvin_ti4200 válasza #95561216 (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

tehát ha XP-ről frissítek Vista-ra, az is csak egy service pack, ezt jó tudni...

(#18) sztikac válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


sztikac
őstag

majd ő megmondja, hogy kinek mire van igénye
az a másik Steve lesz :DD

(#19) Alvin_ti4200 válasza riffffraffff (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

innentől kezdve nem értem, hogy mire fel a fikázás Ballmer részéről. Vagy a Microsoft is sznoboknak szánja a saját termékeit? Mellesleg az MS elég sok lábon áll, nem értem mi szükség van effajta nyilatkozatokra, bár a folyamatosan csökkenő piaci részesedés lehet nem tetszik nekik (bár az a csökkenés marha lassú), de tényleg nem tudom mit akarnak ezzel elérni.

(#20) Ulkesh válasza rudi (#10) üzenetére


Ulkesh
őstag

" Az új Mac Mini 6-800 dolcsi, míg a konkurens Dell Studio Hybrid 450-ről indul."

Viszont a Mininek megfelelő konfigurációban (csak majdnem megfelelő, mert a Dell x3100-al adja csak) 699 dolcsi, pont 100 dolcsival drágább, mint a Mini.

"Dell XPS One viszont már van 800 dolcsitól, míg az új iMacből 1200 dolcsi a legkisebb."

Itt már érdekesebb a dolog, a kisebb gépeknél (mint ahogy írod is) az iMac erősebb hardverrel van szerelve, így némileg ellensúlyozza az árat, a nagyobb 24"-os Dell gépekben a vas erősebb (Quad), viszont filléres TN film-es kijelzővel vannak szerelve, míg a 24"-os iMac-ek S-PVA panellel, ami jobb vétellé teszi őket még a 300 dolcsi különbség ellenére is.

"Az 500 dolcsi meg a hasonlóan konfigolt Dell Precision T7400 és az új négymagos MacPro között van."

Egy kicsit több a különbség a hasonlóra konfigolt Dell gép 3.394 dolcsi lett, a Mac Pro 2.490 dolcsis árával szemben, és még így is jóval lassabb a Dell, mert az új Nehalem alapú procik nem választhatók hozzá.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#21) Alvin_ti4200 válasza sztikac (#18) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ő is csak egy bizoyos színű kapszulát ad a Mátrixból:) Az, hogy beveszed-e (a kapszulát meg amit neked mond azt is:D) már a Te dolgod:)

(#22) .mf válasza Ulkesh (#5) üzenetére


.mf
veterán

:))

tipikus elvakult macjaheddeen fanatikus :P

A szakmai cáfolatot már úgyis leírták a többiek, nem ismétlem meg.
Aztán bizonyos fórumokon megint mi leszünk "azok a köcsög pc-sek", nem pedig te a demagóg.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Alvin_ti4200 válasza Ulkesh (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

S-IPS lesz az az S-PVA, de a lényegen nem változtat:)

(#24) Ulkesh válasza #16820480 (#11) üzenetére


Ulkesh
őstag

"azért remekül kiválasztottad a legdrágább Shuttle barebone-t"

Azonos hardvert választottam, régebbi megoldások már 20-tól is vannak, de az kit érdekel??

"rátesz az ember egy (K)Ubuntut, és funkcionalitásban megkapja azt, amiért 186 ezret fizet a Mini esetében"

Már ha csak netezni akarsz, mert komolyabb alkalmazások nem nagyon vannak Linuxra, az OEM Vista meg 5 eFt-al kerül kevesebbe, mint a dobozos OSX.

A Linux nem igazán ellenfél egy OSX-nek, vagy Windows-nak a minimális szoftverellátottság miatt.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#25) Ulkesh válasza .mf (#22) üzenetére


Ulkesh
őstag

"tipikus elvakult macjaheddeen fanatikus"

Teljesen igazad van, végülis egy Tesco-s PC-hez képest valóban drága a Mac, de én nem vásárolok a Tesco-ból :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#26) PowerBuldog válasza Ulkesh (#24) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Minimális szoftver elellátottság? Használtál már egy tökéletesen bekonfigolt linuxot? Szerintem nem. Gyakorlatilag nincs olyan amit ne lehetne megcsinálni vele. És igen, még játszani is lehet vele, windowsos játékokat. Az ára csak annyi, hogy többet kell foglalkozni a beállításokkal.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#27) Alvin_ti4200 válasza #16820480 (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

volt szerencsém az olcsó Shuttle Barebone-okhoz, veszett hangos bennük a táp, ha pedig lecseréled (egyetlen fajtát vehetsz hozzá természetesen a Shuttle-től csak és kizárólag), akkor pedig már közel sem olyan olcsó az egész...(20-25k egy Silent táp bele))

(#28) Alvin_ti4200 válasza PowerBuldog (#26) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

"Az ára csak annyi, hogy többet kell foglalkozni a beállításokkal."

Na akik Mac-et vesznek azok pontosan azért teszik, mert nincs energiájuk ilyen dolgokkal foglalkozni. Ezt nem bántásból mondom, ez tény.

(#29) PowerBuldog válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ulkesh ezen megállapítás viszont akkor sem helytálló.
"A Linux nem igazán ellenfél egy OSX-nek, vagy Windows-nak a minimális szoftverellátottság miatt."
Másrészt meg a Linux-on legalább használhatóak a Windowsos dokumentum formátumok is.
(ppt, doc stb.)
Barátnőm pont a héten panaszkodott, hogy a tanszéken nem tudja OSX alatt megnyitni az otthoni dokumentumokat... :U
De hogy témánál maradjak:
Apple terméket az életben nem fogok venni. Hihetetlen áraik vannak számomra.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#30) VladimirR válasza PowerBuldog (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egyfelol vannak teruletek, ahol az a mondat tortenetesen igaz, masfelol baratnodnek ajanlom figyelmebe az office for mac nevu termeket

(#31) Alvin_ti4200 válasza PowerBuldog (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

az user error, mert simán megy az összes Office formátum, még az xml-esek (docx, xlsx, stb) is.

(#32) Mikoto


Mikoto
csendes tag

Sziasztok! Szerintem magyarországi szemmel nézve drága a mac. kint elsz amerikaban, keresel havi 3500 dollart kb sofőrként, 2 honap alatt felre tudsz tenni egy airmacre. vag dragabbra...nalunk megkapod a 150-es fizud (es akkor meg sokat mondok), mondjuk orvosként.... belegondolsz hogy mennyi honapon keresztul kene felrerakni ahhoz hogy te vehess egy fel millas airmecet.... melyikotok nem sporolna 2 honapot azert hogy legyen egy ilyen kategorias gepe ha tenyleg szuksege van a mac-re. en pl fotozom, és hihetetlenul jol ki tudom hasznalni a gepem. lehet majd egyszer kinovom az Aperturet, es megtanulok photoshopon..

Amugy az emebereknek igazuk van abban hogy az osx igencsak korlatolt...es nalunk ha valami baja van egy mac-nek akkor akár honapok mig kicserelnek benne valamit. Angliaban rohan!!! a dhl futar egy masik mac-kel, es 24 ora repair...

lehet hogy dragabb a macintosh, de tenyleg szép, és szofisztikalt megjelenesu, mondjuk egy bunkonagy toshiba laptophoz kepest vagy dellhez kepest (azok azonban tobbet tudnak). sok kis aprosag van benne ami nagyon jo hogy ott van. pl : vilagitos billentyuzet, multitouch a trackpaden, az hogy kijon egy frissites es jelentosen megno a gep teljesitmenye,

a windows...hat az az igazsag hogy en vista parti voltam sokaig, vlite-al nagyon jol meg lehet szeliditeni, tenyleg hasznalhato, es soha nem volt virusom vagy valami trojanom pedig se tuzfal se irto...lehet volt de nem tudtam rola, nem befolyasolta a mukodest...

amugy meg nem kell mac.et venni ahhoz hogy osx-et hasznalhasson az ember. :) 130 ezres pc-bol jobbat osszerak mint egy iMac :) amin fut az osx teljsen hibatlanul.

remelem azert nem fogtok lehurrogni :)

(#33) Mikoto válasza PowerBuldog (#29) üzenetére


Mikoto
csendes tag

iwork-öt hasznaljon. ég es fold a kulonbseg office for mac es az iwork kozott. 2 nap alatt megszoktam es tenyleg hasznalhatobb, mindent megnyit, és minden formatumban tud menteni ami office stuff

(#34) Alvin_ti4200 válasza Mikoto (#32) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

kíváncsian várom azt a 130 ezres PC-t (pontosabban a speckóit, milyen alaplap, stb.), mert én csak azt látom hogy egy nagy kínszenvedés PC-re valahogy felgányolni a hackelt OSX-et, utána pedig minden frissítéstől elesel, amíg ki nem jön hack formában plusz a hardveresen gyorsított cuccok egy része is szerintem mehet a kukába.

(#35) Mikoto válasza Alvin_ti4200 (#34) üzenetére


Mikoto
csendes tag

csak miattad :)

Gigabyte Ga-P35-DS3L
Intel Core 2 DuO E6400 v 6600
Geil Ultra 2x1gb vagy Kingston
Audigy vagy az integralt hangkari is mukodik
Samsung vinyo mondjuk 320as
NEC DVD iro
GF 9800GT vagy 8600as valamelyik valtozata hibatlanuol meg de rengeteg ATI kartya is.
Gondolom egy haz, meg kijelzo meg tap kell meg es kesz.

lehet picit tobb mint 130 de mindig ki lehet fogni jo alkatreszeket, es nem kell rogton mindent bolti aron venni.

ezen a konfigon minden mukodik, es meg webkamerat is lehet hozza rakni, a quickcamok 75 szazaleka mukodik vele.

ehhez hasonlo gepre raktam fel az osx-et regen, amig pc-m volt, egyedul azert huzodott el a dolog es lett kinszenvedes mert raidben akartam hogy menjen, de nem sikerult. amikor csak sima sata-val csinaltam 30 perc alatt volt fent.

(#36) Mikoto válasza Alvin_ti4200 (#34) üzenetére


Mikoto
csendes tag

es a frissitesekrol annyit hogy 3 napra a frissites kijovetele utan mar felrakhato. spec en a kalyway -osxet probaltam, tobbirol sajna nem tudok velemenyt mondani.

(#37) #16820480 válasza Ulkesh (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, hogy igaz az, hogy bizonyos profi szoftverek nincsenek linuxra, de szerintem közel sem olyan rossz a helyzet, mint gondolnád. egy átlagembernek biztos, hogy tökéletesen elég a rendszer, meg egy rakás speciális funkcióra is (például tudományos feladatokra).

azonos hardver esetén is érdemes azért megnézni több gyártót is. ugye Apple esetén van iMac, aztán pont. míg konkurens gyártóból Dunát lehetne rekeszteni, nem biztos, hogy a Shuttle a legjobb, leggazdaságosabb, stb.

Alvin_ti4200: csak azért említettem azt, mert a kolléga példának hozta. egyébként 100 ezer alatt lehet azért kapni htpc-ket, miniPC-ket sok márkától.

(#38) Ulkesh válasza PowerBuldog (#29) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Másrészt meg a Linux-on legalább használhatóak a Windowsos dokumentum formátumok is.
(ppt, doc stb.)
Barátnőm pont a héten panaszkodott, hogy a tanszéken nem tudja OSX alatt megnyitni az otthoni dokumentumokat..."

Igen rossz példát választottál.
Linuxon hajszálpontosan ugyanazzal az OpenOffice-al fogod megnyitni ezeket a doksikat, mint én OSX-en, a különbség annyi, hogy OSX-re van Microsoft Office is.

Tudom, hogy a Mini nem elsősorban munkagép, de azért megnézném, hogy Linux-ra milyen szoftvereket ajánlanál, hogy kiváltsd az Adobe Creative Suite csomagját, nekem ez elsődleges szempont :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#39) FTeR


FTeR
addikt

igazán leállhatna ezzel a folyamatos fikázással...

(#40) D1Rect


D1Rect
félisten

Google mentes háztartás... A hideg is kiráz ettől a tagtól....

(#41) riffffraffff válasza Alvin_ti4200 (#19) üzenetére


riffffraffff
csendes tag

Amíg a Mac PCre nézve kiegészítő termékként volt jellemző, addig nem is volt nyílt konfrontáció, de az elmúlt években az Apple nagy mértékben megnövelte a felhasználó bázisát és sokkal inkább kiváltó termék lett. Mivel senki se szeret piacot veszteni, főleg egy egyeduralkodó, így akcióba lépett a stáb.

OSX nem egy nagy was ist das, ha csak erre építene az Apple, szívtak volna rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#42) Ulkesh válasza riffffraffff (#41) üzenetére


Ulkesh
őstag

"OSX nem egy nagy was ist das, ha csak erre építene az Apple, szívtak volna rendesen."

Pedig éppen hogy az OSX-re építenek és a switcher-ek jelentős része is az OSX miatt vált át Mac-re, ha Vista lenne rajta, akkor szívnának csak igazán :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#43) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Most komolyan mondja már meg nekem valaki, hogy gorilla vagy orángután? :DD

(#44) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ha meg olcsóbb lenne, egyből felmerülne az emberekben a gondolat, hogy hogy van az, hogy annyi, mint egy Pc, de ilyen-olyan csúcsszuper, könnyen kezelhető, design-os, energiatakarékos, innovatív és még sorolhatnám? Mindenképpen túlárazott, de tény, hogy minőségibb és minden szempontból kompaktabb, mint egy átlag PC. A valós árkülönbség nem ez, hanem ha összehasonlítjuk egy márkás, jól összerakott, ténylegesen is megtervezett, indításra kész PC-vel, ami még szép is. A maradék a reklám, a logó és a támogatás.

Én egyébként úgy tanultam, hogy ha van egy céged/gyárad, akkor mindig arra kell törekedni, hogy adott áron a lehető legolcsóbb anyagokból, amik még a célnak megfelelnek, a lehető leggyengébb minőséget állítsd elő a lehető legkisebb energia befektetéssel, úgy, hogy azért fizessenek. Ez a formatervre sajnos nem igaz. Hiszen az emberek többsége képes többet fizetni azért ha a laptopja fedele nem matt műanyag, hanem lakkozott, gravírozott valami, vagy szálcsiszolt alu, vagy mg ötvözet.. Holott a célra tökéletesen megfelel bármelyik strapabíró műanyag. Ne mondja senki, hogy szívesebben nézeget egy acer, vagy lenovo laptopot, mint egy új macbook-ot. Mondom ezt úgy, hogy nem kell bekapcsolni, nem kell használni, hurcolászni. Nem mintha szégyenkeznie kéne. Másik az emberek elvárásai, ennyi. Ha egyformák lennénk, elég lenne 1fajta autót gyártani, 1 fajta számítógépet....

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#45) #16820480 válasza Ulkesh (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért vannak alternatívák. csak egy gyors keresés alapján:
a Libre Graphics termékei: Scribus, Krita, Inkscape, Gimp, Blender. képszerkesztésra ott a Pixel is, webfejlesztésre pedig Quanta plus, meg Nvu (abban igaza van annak, aki ezt ajánlotta, hogy a wyswyg weblap szerkesztő cuccok manapság már nem olyan hasznosak). ezek egy része szintén fizetős, de nem mindegyik.
arról nem is beszélve, hogy wine alatt ugyanúgy lehet futtani Adobe termékeket, mint windows alatt.

(#46) biker


biker
nagyúr

500USD + a logo?
akkor kérek egy mac mini HW-t, amit nem az apple gyárt, adok érte 100USD-t

Ekkora bullshit...

Mellesleg mindenféle cégek számoltak már össze olyanokat, hogy Mac pro vs azonos hw-ből Dell vagy Ibm gép, vagy iMac vs hasonló desktop, soha nem jött ki 500USD, és nem is mindig az apple volt a drágább, szóval.........

drágább, drágább, de nem ennyivel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#47) Ulkesh válasza #16820480 (#45) üzenetére


Ulkesh
őstag

"azért vannak alternatívák. csak egy gyors keresés alapján:
a Libre Graphics termékei: Scribus, Krita, Inkscape, Gimp, Blender. képszerkesztésra ott a Pixel is"

Ezek maximum a Microsoft Publisher helyett alternatívák, vagy esetleg otthoni hobbira, komoly felhasználásra alkalmatlanok.
Mondjuk a Blender más tészta, az elég profi alkalmazás, csak semmi köze az Adobe alkalmazásaihoz. A Pixel is jó lesz majd valamikor, de még béta és eléggé instabil, munkát nem bíznék rá semmiképpen.

"arról nem is beszélve, hogy wine alatt ugyanúgy lehet futtani Adobe termékeket, mint windows alatt."

Telepítsek Linux-ot, majd hogy használni is lehessen valamire, futtassak Wine alatt Windows-os alkalmazásokat :D
Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#48) biker válasza rudi (#10) üzenetére


biker
nagyúr

és az általad mutatott dell gépekben továbbra is gma video van, míg az apple gépekben már mind nvidia grafikus mag van, és még kereshetnénk különbségeket.

Minden gyártó kínosan ügyel, hogy az ő gépe ne legyen pontosan olyan, mint másé, így marha nehéz lesz összehasonlítani valah is PONTOSAN a két terméket

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49) azbest


azbest
félisten

az NPD adatai szerint februárban 16 százalékkal kevesebb almás masina fogyott az Egyesült Államokban, mint egy évvel korábban, ami a piaci részesedés apadásához vezetett.

háááát... nem lepődnék meg, ha az egész iparágan lenne hasonló csökkenés... különben meg sok helyről azt hallani, hogy a luxusnak számító termékek forgalma nem csökken, hanem inkább az olcsóbb rétegeké esik.

(#50) biker válasza PowerBuldog (#29) üzenetére


biker
nagyúr

Barátnőm pont a héten panaszkodott, hogy a tanszéken nem tudja OSX alatt megnyitni az otthoni dokumentumokat...

bocs, de ez user problem.
tökéletesen kezeli a doc és docx verziókat is, ha van egy openoffice 3, vagy office2004, vagy office 2008, vagy neoofficee legújabb, vagy az MS saját docx konvertere, vagy a pages, vagy soroljam még????

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.