Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Alvin_ti4200 válasza #16820480 (#196) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

elnézést, de a Mac Pro nem szerver, hanem munkaállomás, így azokhoz illik hasonlítani:) Mellesleg ez a HP kuckó nagyon csinos, melyik gépet szerelik ilyen házzal? Csak mert annyira rossz minőségű a kép, hogy nem bírom leolvasni:D

(#202) moonman válasza Alvin_ti4200 (#201) üzenetére


moonman
titán

ott a linkben a neve MediaSmart (Windows Home Server)

(#203) #16820480 válasza Ulkesh (#197) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez ilyen IKEA-PC :K
én mondjuk szeretem a neoknokat, egészen addig, amíg este filmet nem néznék, és fényárba borítják a szobát. de mondjuk szervernél szerintem az utolsó szempont az, hogy hogyan néz ki.

egyébként megint visszatérhetünk arra, hogy azért néz úgy ki a MacPro, mert szerver felépítést kapott. a többi cég szerverei is szélcsatornás (vagy hogy hívják szet szépen?), rendezett belsőt kapnak, ahol elsődleges szempont a jó hűtés, jó szerelhetőség. az más kérdés, hogy emellett általában beléjük tömnek ezer ventillátort is, amitől olyan hangjuk lesz, mint egy Concorde-nak...

szerk.: amúgy most esett le, hogy miért konvertált neked 5-10 perc alatt át egy videót x264 kodekkel a gép, nekem meg másfél órába tellik a kis csóri C2D procimon...

Alvin_ti4200: bár megelőztek, de Mediasmart otthoni szerver

[ Szerkesztve ]

(#204) moonman válasza #16820480 (#203) üzenetére


moonman
titán

szerintem hagyd, akinek egy MediaSmart "vásári jellegű", azzal kár ízlésről vitatkozni. gondolom azért van füle a Mac-nek, hogy az ágyba is könnyen magával vihesse, hadd bújjon hozzá álmában is... :U

igen, most személyeskedtem. szarok rá.

[ Szerkesztve ]

(#205) FTeR válasza moonman (#204) üzenetére


FTeR
addikt

spojler ;) u know, virtual tuning.

gémer pécéken divat az ilyen fül, h legyen hol fogni lanpartira menet :)

(#206) copin válasza FTeR (#205) üzenetére


copin
őstag

A Toughbookon pedig a barlangba menet jön jól a méretes fül. :))

(#207) Ulkesh válasza #16820480 (#203) üzenetére


Ulkesh
őstag

"én mondjuk szeretem a neoknokat, egészen addig, amíg este filmet nem néznék, és fényárba borítják a szobát. de mondjuk szervernél szerintem az utolsó szempont az, hogy hogyan néz ki."

Én nem szeretem a világító ledeket, meg neonokat, de mint már írtam, ez ízlés kérdése, hogy kinek mit tetszik.
Egyébként a Mac Pro nem szerver, hanem munkaállomás, az Apple serverei az Xserver-ek.

"rendezett belsőt kapnak, ahol elsődleges szempont a jó hűtés, jó szerelhetőség. az más kérdés, hogy emellett általában beléjük tömnek ezer ventillátort is, amitől olyan hangjuk lesz, mint egy Concorde-nak..."

Ennek ellenére a Mac Pro zajszintje 30 db alatt van, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy a leghangosabb alkatrésze a winyó. (A ventilátorok /4 db van összesen/ 4-500 rpm-el pörögnek).

"bár megelőztek, de Mediasmart otthoni szerver"

És ezen a képen látszik, hogy milyen kis méretű, meg is lepődtem:

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#208) Ulkesh válasza moonman (#200) üzenetére


Ulkesh
őstag

""elavult atx"
bazmeg, szállj már le arról a kurva lóról. "

Ez az egész szakma véleménye az ATX-ről, nincsen itt semmiféle ló. Volt egy próbálkozás a leváltására (BTX), de sikertelen lett, pedig ideje lenne egy modernebb megoldásnak.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#209) Ulkesh válasza v.tom (#199) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Egyébként, hadd kérdezzem meg. Ha lebontjuk a mac belsejében (amit linkeltél), a takarólemezeket, akkor mit látunk? Csak mert elrejteni könnyen el lehet mindent. "

A takarólemezek mögött elöl vannak a ventilátorok, középen a két proci és a méretes bordái, felül a két optikai meghajtó és a táp.
A kábelek az alaplap mögött mennek el kötegelve.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#210) gr4yer válasza W500 (#177) üzenetére


gr4yer
csendes tag

Bírom az ilyen linuxos arcokat akik szerint a Mac egy vallás. De most komolyan akkor ez mi? Szekta? Terrorista sejt? :DD

(#204) moonman
Ízlésről úriemberek nem vitatkoznak. :D Ez a Mediasmart nekem se jön be Mert nem nem szeretem sem a ledeket sem pedig a sötét színeket, zongoralakk fehérben azért nem lenne rossz.
"Füle" meg talán azért van, hogy valahol meg lehessen fogni a 20 kilós gépet.

[ Szerkesztve ]

(#211) copin válasza Ulkesh (#207) üzenetére


copin
őstag

az Apple serverei az Xserver-ek.

Az xserver valami egészen más. Gondolom xserve-t akartál írni. :N

(#212) Ulkesh válasza copin (#211) üzenetére


Ulkesh
őstag

Jess, elírtam :)

És itt egy kép a belsejéről:

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#213) Alvin_ti4200 válasza Ulkesh (#208) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ööö, a Mac Pro eléggé hajaz a BTX-re pedig.

(#214) virkir válasza Ulkesh (#187) üzenetére


virkir
veterán

Gyenge középmezőnybe megfelel a lego pc tudása harmadáron?

Egy olyannal amivel nem kell így gányolni ha fejleszteni szeretném

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#215) Ulkesh válasza Alvin_ti4200 (#213) üzenetére


Ulkesh
őstag

Igen, mindkettőnél a gép hőzónákra való bontása a lényeg, így könnyebb a szerelhetőség, átláthatóbb a gép és főként halkabb, hatékonyabb a hűtés.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#216) cucka válasza Ulkesh (#187) üzenetére


cucka
addikt

Király, hogy ilyen nagy számokat kap a macPro, de azért tedd már azt is hozzá, hogy ez leginkább annak köszönhető, hogy beleraktak két négymagos xeont meg esetleg 32 giga memóriát. Szóval ha én lemegyek a sarki hardverboltba és megveszem a szükséges alkatrészeket, akkor hozzávetőlegesen ugyanennyi pontot fog kapni a gépem. Az, hogy mennyi pontot kap a bencsmárkokban bármely Apple gép, az első sorban az Intel és a többi hardvergyártó érdeme. Szánalmas csúsztatás azzal vagánykodni, hogy milyen erős az x Apple gép, amikor pontosan ugyanannyira erős, mint egy tetszőleges márkájú, hasonló hardverből összerakott gép.

A macPro-nak van pár előnyös tulajdonsága, ami miatt elég jó ajánlatnak minősül a piacon, de pont a teljesítménye az érdektelen ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#217) Ulkesh válasza virkir (#214) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Gyenge középmezőnybe megfelel a lego pc tudása harmadáron?"

Nekem meg, ha neked igen :)
Hasonló gép van bent a cégnél Intel lappal kollégánál, majd megnézem mit tud.
(Az 250 rugóba fájt tavaly december végén, nagyjából ennyiért kapsz olyan Mac Pro-t használtan, ami ilyen teljesítményt tud, persze e-bay és társai, mert már nincsenek forgalomban.)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#218) Ulkesh válasza cucka (#216) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Király, hogy ilyen nagy számokat kap a macPro, de azért tedd már azt is hozzá, hogy ez leginkább annak köszönhető, hogy beleraktak két négymagos xeont meg esetleg 32 giga memóriát."

Ezek alapgépek, nincs bennük rambővítés. (A 4 magos rendszerek is odacsapnak azért az asztalra.)

"Szóval ha én lemegyek a sarki hardverboltba és megveszem a szükséges alkatrészeket, akkor hozzávetőlegesen ugyanennyi pontot fog kapni a gépem."

Az drága mulatság lenne, a sarki közértben nem olcsó a Xeon (Nehalem) és a két ilyen procit fogadó lapocska. Anno mi nézegettük, de házilag nem lehet összehozni a Mac Pro árában sem.

"Szánalmas csúsztatás azzal vagánykodni, hogy milyen erős az x Apple gép, amikor pontosan ugyanannyira erős, mint egy tetszőleges márkájú, hasonló hardverből összerakott gép."

Van benne igazság, de én már túrtam a netet ma az árak összehasonlítása végett, de nem találtam egyetlen 8 magos Nehalem alapú munkaállomást sem (4 magost sem). Így nem tudok mihez hasonlítani.
Cinebench eredményeket nézegettem, és 4-5 GHz-re túlhajtott gépek eredményei érik el (vagy hagyják le) ezeket.

"A macPro-nak van pár előnyös tulajdonsága, ami miatt elég jó ajánlatnak minősül a piacon, de pont a teljesítménye az érdektelen ilyen szempontból."

Hát pedig egy munkaállomás esetében a teljesítmény az elsődleges szempont, legalábbis szerintem.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#219) VladimirR válasza Ulkesh (#218) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Hát pedig egy munkaállomás esetében a teljesítmény az elsődleges szempont, legalábbis szerintem."

szerintem arra akart celozni, hogy tulzo azt allitani, hogy azert ilyen jo, mert macpro
azert ilyen jo, mert ilyen alkatreszek vannak benne, s hasonloan jo lesz barmi, amiben ugyanilyen alkatreszek vannak, fuggetlenul attol, hogy az apple, a hp, vagy akar a szomszed hulyegyerek rakja ossze
ergo ilyen osszehasonlitasnal nem a teljesitmeny szamit (hanem a dizajn, a logo, meg az eleterzes (LOL))

(#220) cucka válasza Ulkesh (#218) üzenetére


cucka
addikt

Ezek alapgépek, nincs bennük rambővítés. (A 4 magos rendszerek is odacsapnak azért az asztalra.)
Ok, akkor annyi memória, amennyi, lényegtelen, nem a számokat vitattam.

Az drága mulatság lenne, a sarki közértben nem olcsó a Xeon (Nehalem) és a két ilyen procit fogadó lapocska. Anno mi nézegettük, de házilag nem lehet összehozni a Mac Pro árában sem.
Igen, például ezt ki lehet emelni előnyös tulajdonságnak, ugyanis a macPro tényleg kifejezetten olcsó. Aki jön a sarki pc-kkel összehasonlításképp, az valószínűleg még nem nézett utána, mennyibe kerülnek ezek a cuccok. Mondjuk nincs is honnan tudnia, mert sarki pc boltban egyáltalán nem árulják ezeket a hardvereket.

Hát pedig egy munkaállomás esetében a teljesítmény az elsődleges szempont, legalábbis szerintem.
Inkább az ár/teljesítmény arány. Amúgy persze, fontos a teljesítmény, csak ne az Apple-t tömjénezzük már, hogy milyen kurvagyors a macPro, vagy akár bármelyik gépük, mert ez pont nem nekik köszönhető, hanem az Intelnek.

[ Szerkesztve ]

(#221) Ulkesh válasza VladimirR (#219) üzenetére


Ulkesh
őstag

"szerintem arra akart celozni, hogy tulzo azt allitani, hogy azert ilyen jo, mert macpro
azert ilyen jo, mert ilyen alkatreszek vannak benne, s hasonloan jo lesz barmi, amiben ugyanilyen alkatreszek vannak, fuggetlenul attol, hogy az apple, a hp, vagy akar a szomszed hulyegyerek rakja ossze"

Ok, így teljesen igaz a dolog.
Bár azért számít a vason futó rendszer is, mert egy Windows nem annyira tudja még kihasználni a többmagos rendszerekben rejlő lehetőségeket, mint az OSX (bár itt is van még hova fejlődni lásd. grand central).

Egyébként visszakanyarodva a dolgok elejére az egész diagramot, meg a Mac Pro képet stb. azért pakoltam be, mert itt az hangzott el, hogy a Mac nem más mint egy átlag PC.
Nem, nem az, és a PC-k amik ilyen teljesítményt tudnak felmutatni szintén nem a jelenlegi átlagba tartoznak. Majd 1,5-2 év múlva már valóban ez lesz az átlagos, de ma még ez a jelenleg nagyjából elérhető maximum.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#222) Cyber_Bird válasza Ulkesh (#221) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Én azért kíváncsi lennék hogy a sokak közül akik itt szidják a mac usereket és gépeket, mennyien használtak már huzamosabb ideig akár csak egy apple terméket is.
Mert én is túlárazott dolognak tartottam az apple cuccokat egészen addig míg meg nem vettem az első ipod nanomat. Nah onnantól tudtam hogy megért minden egyes pennyt amit ráköltöttem, és meg is vett magának a márka. :)

[ Szerkesztve ]

(#223) cucka válasza Ulkesh (#221) üzenetére


cucka
addikt

Bár azért számít a vason futó rendszer is, mert egy Windows nem annyira tudja még kihasználni a többmagos rendszerekben rejlő lehetőségeket, mint az OSX (bár itt is van még hova fejlődni lásd. grand central).
Az indexes appleblog-on lehet ennyire nagy butaságokat olvasni. Mi az, hogy nem annyira használja ki? Támogatja a több processzoros rendszereket, szétosztja a process-eket a processzorok között, szóval leginkább a futtatott szoftver dönti el, hogy mennyire lesznek kihasználva a processzormagok.

Nem, nem az, és a PC-k amik ilyen teljesítményt tudnak felmutatni szintén nem a jelenlegi átlagba tartoznak. Majd 1,5-2 év múlva már valóban ez lesz az átlagos, de ma még ez a jelenleg nagyjából elérhető maximum.
De, az. Az olyan pc-k amik ilyen teljesítményt nyújtanak, azokat meg lehet most is vásárolni, ugyanilyen, vagy hasonló hardverkiépítéssel, csak azoknak a gépeknek valamivel gyengébb a marketingjük. (Jó, most abba ne köss bele, hogy az amúgy zsírúj Nehalem-el még nem találtál ilyen gépet, de ha nincs is jelenleg, minden bizonnyal hamarosan elérhetőek lesznek az ezzel szerelt gépek)
Az Apple az alaplapokat, processzorokat, memóriákat, videókártyákat pontosan ugyanonnan és ugyanúgy veszi, mint bármely más pc gyártó, nem értem, mi a tökömért kell annyira túlmisztifikálni ezt a kérdést.

(#224) moonman válasza Ulkesh (#221) üzenetére


moonman
titán

még mindig a kinek a fasza nagyobb verseny folyik?

amikor megcáfolhatatlanul bebizonyosodik, hogy folyamatosan fasságokat beszélsz, jobbhíjján elkezdesz belekötni az OS-be, ráadásul ilyen szánalmas hüjeséggel, hogy "egy Windows nem annyira tudja még kihasználni a többmagos rendszerekben rejlő lehetőségeket, mint az OSX ". (vicces, hogy egyéb OS-ek még véletlenül sem merültek fel benned.)

"itt az hangzott el, hogy a Mac nem más mint egy átlag PC.
Nem, nem az"

valóban nem, a nyomorúságos átlag pórnép nem az ezüst házra, a logóra és főképp nem színes teljesítménygrafikonokra veri, simán el akarja végezni a dolgát és ehhez bőven elég neki egy gányolt, ronda, vásári kinézetű és káoszos felépítésű dzsunkapécé - fele annyiért. rajta egy szarfos Windows-zal.

további kellemes nyálcsorgatást.

(#225) tiv83us


tiv83us
veterán

Huu, valaki arulja mar el nekem ezt a Mac eleterzest, meg ezt a sznobsagot, mert kb 5 eve Mac-et hasznalok es nem erzek semmifele bizsergest az agyamban, mintha csak ugy szabadulnanak fel az endorfinok.
Ja es a legolcsobb sort iszom, chillis hot-dogot szoktam ebedelni a benzinkutrol 99c-ertl, egy 16 eves piros Grand Am-el jarok, aminek hianyzik a jobbelso disztarcsaja. Akkor en most sznob-e vagyok?

Tetszik ez a kurva OS X, meg az, hogy stabil. Nalam a Windows sosem volt kielegitoen az.
Tudom, user error, maglyara vele.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#226) VladimirR válasza tiv83us (#225) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Huu, valaki arulja mar el nekem ezt a Mac eleterzest, meg ezt a sznobsagot, mert kb 5 eve Mac-et hasznalok es nem erzek semmifele bizsergest az agyamban, mintha csak ugy szabadulnanak fel az endorfinok."
ha nem lennel moderator, akkor mondanam, hogy ennek - marmint, hogy nem erzel bizsergest az agyadban - az az egyszeru oka, hogy neked nincs olyanod (bar ha nem lennel moderator, nem is kellene ilyet mondanom)

(#227) virkir válasza Ulkesh (#218) üzenetére


virkir
veterán

de nem találtam egyetlen 8 magos Nehalem alapú munkaállomást sem (4 magost sem). Így nem tudok mihez hasonlítani.
Ha ránéznél kedvenc oldaladra és olvasnál ott néha híreket tudhatnád, hogy egyedül az Apple kapta meg ezeket a 4 magos procikat már most.
A többi gyártónak még várnia kell.
4 magos Mac Pro - 2.499 USD az napi árfolyamon számolva 552.000HUF de a hazai árakat nézve inkább 2.499 euróval kell számolni ami már 757.000 HUF.
LOL ezt a teljesítményt már most cirka 2/3-ból meg lehet úszni és azt is elárulhatná valaki mekkhez értő, hogy egy asztali konfigba minek Bluetooth meg Mini DisplayPort.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#228) cucka válasza virkir (#227) üzenetére


cucka
addikt

LOL ezt a teljesítményt már most cirka 2/3-ból meg lehet úszni és azt is elárulhatná valaki mekkhez értő, hogy egy asztali konfigba minek Bluetooth meg Mini DisplayPort.

Bluetooth gondolom azért, hogy az apple bluetooth-os vezeték nélküli egerét tudd használni. Esetleg a telefonodat drót nélkül is piszkálhatod a gépről, stb.
Mini DisplayPort meg gondolom azért, mert az Apple-nek van olyan monitora, amin ilyen csatlakozó van. Nem értem amúgy, miért probléma ez, nyilván van rajta DVI is másfajta monitorokhoz.
Hogy ezt a teljesítményt mennyiből lehet megúszni, azt nem tudom, de jelenleg sem Nehalem alapú Xeon procit, sem ehhez való 2 foglalatos alaplapot nem nagyon lehet kapni. Persze, lehet, hogy összeraksz olyan gépet, ami ugyanannyi pontot hoz benchmark-okban, mint a macPro, viszont abba sem második processzort, sem 32 giga memóriát nem fogsz tudni belepakolni. Ezek a fícsörök marhára megdrágítják a gépet (nézd meg, mennyibe kerülnek a hasonló tudású szerverlapok a régi fajta xeon alá..).
(Pl. core2 alá egy korrekt 1 procis alaplap mondjuk 25 ezer forint, Xeon alá egy kétprocis meg 125 ezer, processzor árak is hasonlóan eltérnek, memória szintén, plusz a dizájnos házak és a halk hűtés is meglehetősen drága, ha magadnak rakod össze a gépet)

[ Szerkesztve ]

(#229) azbest


azbest
félisten

Ez már szánalmas amit műveltek:
- ha valaki azt mondja szép ízlélses a megjelenése, akkor rögtön rávágja valaki hogy randa és előránt egy karácsonyfát
- ha a gariról van szó, akkor a balkánon nem létező kényelmi szolgáltatásokat soroljátok
- ha könnyen szerelhetőség és rendezettség kerül szóba, akkor ipari hulladékoztok
- ha a gyorsaságát emlegetik, akkor fikáztok, hogy nem is kell sebesség és jó nektek bármi, ami olcsóbb csak ne mac legyen
- ha gyors, akkor meg már nem is asztali gép, hanem szerver a Pro
- ha szerver szerű, akkor már repülőgép turbina hanggal jöttök, mikor nem is hallotok ilyet
- ha az atx forma gyegesége kerül elő, akkor nagyképűségről és a htpc előnyeiről meséltek, hogy mennyivel igényesebb mint a Pro munkaállomás
- ha mégis hasonló teljesítményről beszéltek, akkor azt ki lehet olcsón válogatni szerintetek a sarki boltokból, az nem érdekes, hogy nem árunak olyat, egy pc házban ilyen teljesítményhez nem lehet normláis hűtést építeni, de ha mégis sikerül belepréselni elég vasat, akkor a szomszédok is hallják a felszálló repülőgéphez hasonlatos hangját.
- ha a jobban optimalizált oprendszert említik, akkor rögtön a windows lesz a leghatékonyabb oprendszer, a swappelés közbeni egérszaggatásával és a memória kezelés gyengeségeivel... ami még a hardverek számára sem tudja rendesen kiosztani az erőforrásokat és inkább végtelen ciklusba megy.

(#224) moonman : valóban nem, a nyomorúságos átlag pórnép nem az ezüst házra, a logóra és főképp nem színes teljesítménygrafikonokra veri, simán el akarja végezni a dolgát és ehhez bőven elég neki egy gányolt, ronda, vásári kinézetű és káoszos felépítésű dzsunkapécé - fele annyiért. rajta egy szarfos Windows-zal.

Ezt kivételesen jól mondtad... ezek az emberek veszik meg a bevásárló központokból a raktár aljárol söpört eladhatatlan cuccokból összetákolt, oprendszert stabilan futtatni képtelen szemetet... a hozzá illő oprendszerrel együtt (már ha fizetnek érte)
Aki ilyen igénytelen, az ne fikázza le azt akibe szorult némi ízlés, és talán a gép gányolása helyett használni szeretné az. Főleg, ha a ilyenkor nem számít nekik a zajosság, a túlmelegedés, és hogy a fele árukkal köszönőviszonyban sincsenek azzal a termékkel amit fikáznak. Egy tisztességes hasonló képességekkel felruházott brand pc sem olcsóbb, de ilyenkor is rögtön core2duonak nézik az i7 xeon quadot is.ó, csak hogy alacsonyabb árat hazudhassanak. Persze, ha a windows összehal akkor rögtön le dzsunka szarozzák azok a hardvert, akik most a legjobban istenítik a sufni pc minőségét.

Érvekre és magyarázatra fikázással, ferdítéssel és mellébeszéléssel reagáltok. Valahogy sosem sikerül eltalálni sem a kategóriát, sem a hardverek fajtáját. A végén ha már más nem marad, akkor lehet jönni a sznobsággal és a személyeskedéssel...
Áhh mindegy... kár belétek a szó... :W

(#228) cucka : egész jól leírtad a MacPro előnyeit... a ház és a hűtés is fel van készítve ilyen hardver befogadására :)

[ Szerkesztve ]

(#230) moonman válasza azbest (#229) üzenetére


moonman
titán

ha erre most azt válaszolnám, amit olvasás közben gondoltam, egyből zárnák a topicot. bár szerintem már így is itt lenne az ideje.

(#231) VladimirR válasza azbest (#229) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"a swappelés közbeni egérszaggatásával és a memória kezelés gyengeségeivel... ami még a hardverek számára sem tudja rendesen kiosztani az erőforrásokat és inkább végtelen ciklusba megy."
koszonom, ezek utan mar nem is szukseges elmondani, hogy baromsagokat irsz, lathatja mindenki

azt meseld meg el nekem legy szives (mert ez eddig senkinel nem derult ki), hogy attol, hogy lettel fanatikus hogy hulye vagy, vagy forditva

[ Szerkesztve ]

(#232) azbest válasza moonman (#230) üzenetére


azbest
félisten

Általában 2-3 ember van a fórumon, aki lekezelő módon "magas lóról" fikázza a többieket, akkor is, ha mások érvekkel alá tudják támasztani a véleményüket.

A tököm tele van már azzal, hogy mindig ugyanaz a néhány ember játsza az eszét, ha nem a Windowst és az MS-t isteníti mindenki.

Az fel sem merül bennetek, hogy esetleg problémák lehetnek velük... de látatlanban szaroztok más hardvereket és szoftvereket.

(#231) VladimirR : arról nem is beszélve, hogy csak összefüggő memóriaterületet képes adni a programoknak, különben azt mondja nincs elég memória... legalábbis a paintjük erre hivatkozva ellenkezik, hiába üres még a fizikai memória jelentős része, de már fut pár másik példány is belőle.

A fanatizmust azt hiszem nem nálam kell keresni.

Az Apple igenis kiemelkedő szereplő a pc piacon, olyan megoldásokat alkalmaz, amelyeket általában csak később vesznek át más gyártók. Nem mindig sikerül tökéletesre a termékük, de még így is a felsőbb kategóriákban vannak. Ehhez mérten árazzák a termékeiket is.
A Dell gépei is jó példák erre: az ő workstatiönjük sem piskóta... valamint egy atomos mini pc-re is képesek olyan árat írni, ami egy komolyabb laptopnak is megfelelne... vagy egy mini-nek.

Tisztelem az Apple teljesítményét, mint ahogy más cégeket is más területeken / megoldásaik miatt. Vannak cégek (és hívőik), amelyek nem fogadják meg a régi bölcsességet, miszerint tiszteld az ellenfeled...

[ Szerkesztve ]

(#233) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Kb egyetértek az előttem szólóval, még nincs egynapos a cikk és máris több mint 200 hsz van és nem azért mert sok, hanem mert sok a vita és totál nem juttok ezzel előrébb.
Akinek nem inge...
Sztem totál mindegy h kinek jön be és kinek nem, meg ki érzi magát többnek attól hogy macje van vagy PC-je, a nagy élet úgyis leszarja hogy milyen gépetek van otthon, a nőket úgysem érdekli, védi mki a maga kis igazát. Nekem van "MAC"-es jóbarátom is meg "PC"-s is, és mégis jól megvannak, egyik sem fikázza még csak poénból sem a másikat csak mert eltér az ízlésük és/vagy pénztárcájuk. Sőt fel sem jön ez a téma, ki nem szarja le hogy milyen gépük van otthon, tudjunk msn-ezni és kész.

Az ITCafé színvonalát meg erőteljesen rontják ezek hírek, kezd átmenni Blikk színvonalra a lap, egyébként szeretem az ITCafét, de azzal hogy a Ballmer kinyilvánítja a véleményét a konkurenciával kapcsolatban az az ő szegénységi bizonyítványa, ugyanezt gondolnám ha Steve Jobs csinálná ugyanezt, azt meg hogy az ITCafé megír és eltűr ilyen híreket és vitatopikokat az oldalán az meg az ő szegénységi bizonyítványa.

Egyébként minden tiszteletem a teljes PH!-é.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#234) VladimirR válasza azbest (#232) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Általában 2-3 ember van a fórumon, aki lekezelő módon "magas lóról" fikázza a többieket, akkor is, ha mások érvekkel alá tudják támasztani a véleményüket.
A tököm tele van már azzal, hogy mindig ugyanaz a néhány ember játsza az eszét, ha nem a Windowst és az MS-t isteníti mindenki."

akkor most gondolkozz el - meg ha megerolteto is -, hogy te (es meg paran - tobbnyire allando szereplok) ugyan mi a feszkes fenet csinalsz (csinaltok), most, mikor nem mindenki az almat isteniti

"Az fel sem merül bennetek, hogy esetleg problémák lehetnek velük... de látatlanban szaroztok más hardvereket és szoftvereket."

dehogynem
sot, tudom, hogy vannak vele problemak
a gond ott kezdodik, mikor ervekkel*, meg tenyekkel** jonnek a jonepek

"(#231) VladimirR : arról nem is beszélve, hogy csak összefüggő memóriaterületet képes adni a programoknak, különben azt mondja nincs elég memória... legalábbis a paintjük erre hivatkozva ellenkezik, hiába üres még a fizikai memória jelentős része, de már fut pár másik példány is belőle."

jah, hogy jah? a paint aszondja? akkor gondolom folosleges is ellenkezo peldat felvezetni (bar igaz, en nem paint-tel neztem), csak virtualpc-vel, 2x msvs-sel, ketesfelgigat megevo mmorpg-vel (ezek ugy egyszerre)

"A fanatizmust azt hiszem nem nálam kell keresni."

ebben igazad van, cseppet sem kell keresni

*: a macpro (de tetszes szerint behelyettesitheto kedvenc cpu-val, vga-val, os-sel, bongeszovel, miegymassal) a legjobbabb, mer ubergyors, meg...meg az a legjobbabb, meg...meg....kuss, buzi gagyipc-berenc (macikcpu-, masikvga-, masikos-, masikbongeszo-, masikmiegy-masberenc)
**: egy 0, azaz nulla - olykor kevesebb - informaciotartalmu, barminemu hatter es/vagy forras nelkuli grafikon, jobb esetben meg az sem

(#235) VladimirR válasza Apollyon (#233) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"...de azzal hogy a Ballmer kinyilvánítja a véleményét a konkurenciával kapcsolatban az az ő szegénységi bizonyítványa..."
elvileg, a hir szerint kerdeztek, adott egy valaszt...
...aztan jottek a fanboy-ok, meg az antifanboy-ok

miert ne gondolhatna akar maganemberkent, akar cegvezetokent ugy, hogy egy gyarto / a konkurencia termekei tularazottak (fuggetlenul most attol, hogy igaza van-e, vagy sincs)

a bekezdesed tobbi reszevel sajnos egyetertek, remek otlet volt "pofatlanul draganak tartja" cimmel lehozni a hirt

(#236) cucka válasza azbest (#229) üzenetére


cucka
addikt

(#228) cucka : egész jól leírtad a MacPro előnyeit... a ház és a hűtés is fel van készítve ilyen hardver befogadására
Igen, bár ez sem egy akkora fícsör, amitől ájuldozni kéne. Elég sok hasonló minőségi kategóriájú házat lehet vásárolni, ezeket a mai 45nm-es procikat nem olyan nagy cucc lehűteni.
A macPro egyetlen előnye tulajdonképpen az ára, mert akárki akármit mond, egyáltalán nem drága. Más kérdés, hogy ha munkaeszköznek kéne vennem workstation gépet, akkor az Apple gépek gyalázatos garanciális ügyintézése miatt egészen biztos, hogy nem venném meg.
Hahó, ez jellemzően céges gép, amit arra vesznek, hogy pénzt keressenek vele. Itt nem engedhető meg a "3 hetet várunk az alkatrészre" meg "majd megjavítjuk" hozzáállás, amikor a konkurrencia NBD helyszíni garanciával villog. Értsd következő munkanapon házhoz jön a szerelő csávó és javítja/cseréli a gépet. És nem érdekel, hogy Amerikában meg bárhol máshol milyen kurvajó a garanciális ügyintézése az Apple-nek, mert nem ott élek.

[ Szerkesztve ]

(#237) negyedes válasza cucka (#183) üzenetére


negyedes
addikt

Az pedig notiban van. Ha akarod szerdan kuldok neked 1 kepet rola, mert csak akkor visszuk a notikat orara. Epp azt rohogtuk, hogy mikor mi jatszunk akkor a proci 60-70 C fok mig az ove idleben is 60 fok. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#238) Ulkesh válasza cucka (#236) üzenetére


Ulkesh
őstag

Azt hiszem a legtöbb dologra már reagáltak helyettem :)

"A macPro egyetlen előnye tulajdonképpen az ára, mert akárki akármit mond, egyáltalán nem drága. Más kérdés, hogy ha munkaeszköznek kéne vennem workstation gépet, akkor az Apple gépek gyalázatos garanciális ügyintézése miatt egészen biztos, hogy nem venném meg."

Ez a kérdés egyik oldala, a másik az adott munkával való hatékony működés.

Én azért hozom haza a nagyobb munkákat, mert egyszerűen nem tudok időre végezni velük egy Windows-os gépen, a hardveresen jóval gyengébb itthoni Mac Pro-m hatékonyabban működik az OSX miatt, mint a céges Precision munkaállomásom a gagyi XP miatt.

Nagyokat nevetek azokon akik kapásból lehülyéznek, amiért leszólom a Windows többprocesszoros működését, gondolom Ők rengeteget dolgoznak olyan alkalmazásokkal amik ezt ki is használnák.
Tök jó dolog, hogy 3-4 munkára használt alkalmazás között néha 5-10 másodperc alatt lehet váltani, mert közben nézhetem a soronként felépülő képernyőt, tök jó, hogy ugyanaz a plugin ami Mac-en lefut 1 másodperc alatt 100%-ra kihajtva mind a 4 magot, Windows-on 40-50 másodpercig szarakodik, mert csak 20-30%-ig terheli a magokat.

Szélsőséges példa: ha letöltök egy évadnyi filmsorozatot, akkor OSX alatt gond nélkül elindíthatom a 25 rész kicsomagolását egyszerre, majd átváltok egy másik képernyőre és dolgozom tovább, semmit nem veszek észre abból, hogy 25 db 400 megás filmet pakol ki párhuzamosan a háttérben egy időben. Windows alatt 3-4 ilyen és már az egér sem mozdul szinte.

Szóval én inkább kockáztatom azt a szervizt, de nem akarok a gépre várni, amikor egy munkaállomásnál alapvető lenne, hogy a gép várjon rám, minden esetben.

---

Az már csak apróság, hogy a saját gépem novemberben lesz 3 éves és eddig 5-ször kapcsoltam ki, az idő többi részében megállás nélkül működött, szóval nem az a meghibásodásra hajlamos cucc.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#239) Depression


Depression
veterán

Hogy miért nem szimpi az Apple?:

"A legújabb NVIDIA integrált grafikus rendszer.
Az új MacBook korábban elképzelhetetlen grafikus teljesítménnyel rendelkezik: az új NVIDIA GeForce 9400M processzor a korábbi MacBookoknál akár ötször nagyobb grafikus teljesítményt nyújt, így például fantasztikusan élethű 3D játékokat is játszhat." Forrás :Apple.hu

Igen, ez a marketing gépezet.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#240) Ulkesh válasza negyedes (#237) üzenetére


Ulkesh
őstag

Gazdag haverod lehet.

Valóban vannak Xeonnal szerelt notebook-ok, eddig kettőről tudok az egyiket az Eurocom készítette mobil szervernek, a másikat az XtremeNotebooks mobil grafikus munkaállomásnak. Az áruk 7000 dollártól indul.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#241) Ulkesh válasza Depression (#239) üzenetére


Ulkesh
őstag

Akkor nem nagyon van szimpatikus cég, mert mindegyik él az ilyen ostoba reklámszövegekkel.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#242) cucka válasza Ulkesh (#240) üzenetére


cucka
addikt

13"-os Sony notiról van szó. Azt elhiszem, hogy valami 17"-os 6 kilós rettenetbe belerakták a xeon procit, de 13"-ba biztosan nem..

(#243) negyedes válasza Ulkesh (#240) üzenetére


negyedes
addikt

Kerdeztem h mennyibe fajt, de a melohelyerol kapta munkara. Lehet, hogy 14" de biztos kisebb mint az en 15,4" Dell-em.
Nem talalom sehol, de igen furcsa alakja van. A zsaneroknal majdnem 5-6 cm vastag es igy kisebedik a tapipad fel. En is csak neztem, mert meg soha nem lattam ilyet.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#244) azbest válasza negyedes (#243) üzenetére


azbest
félisten

Kíváncsivá tettél ;)
Ha meg tudod kérdezni a pontos típusát, akkor jó eséllyel találunk róla infókat a neten :)

(#239) Depression: marketing bullshit mindentütt van... ha úgy vesszük igaz amít ír: az intel gma-val ha el is indult valami, akkor is low beállításokkal... most már feljebb tekerheti a minőséget a user.
Mondjuk a ferdítő munkatárs keze munkája is az a szöveg:
"Up to 5x faster NVIDIA graphics performance.
Advanced NVIDIA integrated graphics provide more responsive gameplay and more realistic 3D environments"

Találtam durvább szöveget is:"NVIDIA chipset fényévekkel mások előtt."

[ Szerkesztve ]

(#245) biker válasza tiv83us (#225) üzenetére


biker
nagyúr

Huu, valaki arulja mar el nekem ezt a Mac eleterzest, meg ezt a sznobsagot, mert kb 5 eve Mac-et hasznalok es nem erzek semmifele bizsergest az agyamban, mintha csak ugy szabadulnanak fel az endorfinok.

Hát, nem tudom, de nekem még ennyi év után is furcsa, hogy az otthoni mac-el sosem járok úgy, mint a céges win-es thinkpaddel, hogy bekapcsolnám 5 percre, mert gyorsan valamit el kell intézzem, de ő közben épp windozápdét vagy antivirusápdét miatt kér egy újraindítást, és már el is ment +5 perc :)
nekem ezekből a "fölösleges" restartokból van marhára elegem.
dícséretes, hogy a vista, meg a W7 már talán nem lesz ilyen.

illetve hogy a mac-en csak a wines programozók által készített pl MS Office dob váratlanul ablakot előtérbe, minden más ablak a háttérben nyílik meg, és jelzi a program, hogy lépésre vár.
Winen nem egy bill bánta már meg, hogy gépelek egy mezőbe, nyomok egy entert, sortörésnek, de közben látom, hogy villant egy ablak, és arra nyomtam sikerrel entert, jobb esetben csak nem tudtam, mire, rosszabb esetben ez egy "Újraindítja a rendszert azonnal a frisítések telepítése után?" kérdés volt, és buktam pár órai melót, akár.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#246) biker válasza Ulkesh (#238) üzenetére


biker
nagyúr

Szélsőséges példa: ha letöltök egy évadnyi filmsorozatot, akkor OSX alatt gond nélkül elindíthatom a 25 rész kicsomagolását egyszerre, majd átváltok egy másik képernyőre és dolgozom tovább, semmit nem veszek észre abból, hogy 25 db 400 megás filmet pakol ki párhuzamosan a háttérben egy időben. Windows alatt 3-4 ilyen és már az egér sem mozdul szinte.

azért a minit megfektetné :)

Én egyszer sikerült elérjek olyan halált, mint a tipikus windowsos fehér kép és nincs egér szerű állapot, mikor annyi processt indítottam el, amiknek egyenként nem volt elég az a maradék 3-5% ami jutott.
imovie renderelt egy filmet, tele effektel, a háttérben kicsomagoltam egy ilyen torrentes dvd filet, 50 részből, átadtam egy 50oldalas pdf-et az adobe distillernek, és mivel még élt, rádobtam 30db 3mpx képet a ps-re betöltésre.
na ott már a mail utána nem nagyon akart megnyílni, de a hdd az teljes átvitellel dolgozott már és a proci is 100%-on egy jó ideig.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#247) azbest válasza biker (#246) üzenetére


azbest
félisten

Hogy visel olyat, ha betelik a ram és a swap is? Vista alatt nekem elkezdett széthullani a gui. Valamint nem tudtam bezárni a programokat, mert arra hivatkozott, hogy nincs elég memória a művelethez. Gyanús, hogy talán sérülhetett valami ekkor, mert azóta 1-2 alkalommal különösebb terhelés nélkül is eljátszotta. Pedig a dep is be van kapcsolva.
Osx alatt megesett, már olyan, hogy egy hardver csatlakoztatása után nem volt képes elindulni? Vista alatt megesik. persze a megoldás is olyan jellemző... meg hogy senki nem tud semmit a probléma okáról, csak próba szerencse alapon voltak tippek a neten...

[ Szerkesztve ]

(#248) Ulkesh válasza biker (#246) üzenetére


Ulkesh
őstag

"azért a minit megfektetné"

A PPC-st valószínű, hisz ott egy mag van.
De használtam Macbook-ot fél évig és ott sem volt különösebb problémája a rendszernek az ilyen felhasználással, gondolom egy C2D-s Mini-t sem hatná meg túlzottan.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#249) virkir válasza biker (#245) üzenetére


virkir
veterán

épp windozápdét vagy antivirusápdét miatt kér egy újraindítást
A win upddate igen ritkán kér újraindítást xp-n jó ha havonta egyszer előfordul ilyesmi a7-en meg még talán egyszer sem volt. Antivírusból meg szart használsz mert a norton pl. már évek óta nem kér újraindítást.
Ráadásul már az Xp-n sem kötelező azonnal újraindítani elhalasztatod akármeddig.
Tehát ezen állításaid hülyeségek.

Winen nem egy bill bánta már meg, hogy gépelek egy mezőbe, nyomok egy entert, sortörésnek, de közben látom, hogy villant egy ablak, és arra nyomtam sikerrel entert, jobb esetben csak nem tudtam, mire, rosszabb esetben ez egy "Újraindítja a rendszert azonnal a frisítések telepítése után?" kérdés volt, és buktam pár órai melót, akár.
Ez így megint marhaság már csak annyiban, hogy a szarfos windows van annyira hülyeálló, hogy rákérdez restartkor, hogy szeretnéd e menteni a munkádat ami éppen meg van nyitva.
Ja, van az officében auto mentés beállítható időközökkel, meg helyreállítási ablak ami fel szokott jönni egy újraindulás után.
Namost akkor használsz te egyáltalán MS terméket?

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#250) biker válasza azbest (#247) üzenetére


biker
nagyúr

- nem telik be a swap, míg el nem fogy az összes szabad hely a hdd-n, így erről nem tudok nyilatkozni. ennél a tesztnél az 1gb ram mellé 15gb volt a VM mérete, és volt még 20GB free a hdd-n. A legtöbb program induláskor lefoglal egy fizikai ram 5-10x méretű VM területet, így ritkán fut ki belőle.

- gui széthullást nem láthatsz, mivel teljesen független, közel kernel szintű rendszer rajzolja ki. ezek a core folyamatok. és itt nincs olyan, hogy elkezdem kirejzolni. amint a core folyamat felépítette a képet, egyben megjelenik, nincs sorról sorra rajzolás, nem is így rajzol.
ugyanígy a core audio, core video, quartz extreme 2d és 3d gyorsítások, stb. nem recseg be az mp3 ha a hdd swappel, mert nincs köze hozzá, más szintű folyamat.

- hw csatlakoztatásához nem is kell kikapcsolni, így nem tudom, lenne e olyan, hogy nem indul el. pl win-t vágtam már haza egy monitor cserével, a felbontást nem állította át, itt nem, a 20" tft-t kihízom, bedugom a TV-t DVI-Svideo adapterrel, átvált 800x600-ba, rádugom a 15" tft-t DVI-vga adapterrel, átvált 1024-be, visszadugom a 20" tft-t, visszavált, nincs új hw találtam, mit tegyek, stb winnél jártam úgy, hogy kisebb monitort dugtam rá, és nem volt kép, mert túl nagy felbontást akart, ekkor csak a csökkentett mód segített
ez alól persze a hdd és ramcsere kivétel :)
ha jól láttam, ennek apró oka van, okosság, mikor jihúzom a displayt- akkor lelövi a grafikus processt, majd mikor detektálja az újat, akkor annak az ID-jével újraindítja a processt, így nem lehet gond.
Ja, és még azt is megjegyzi, hogy a TV kimenetnél mi a háttérképem, és a 20" tft-n mi a háttérképem, így még azt is kicseréli, ha átváltok TV-re, így ha a rokonoknak fényképet akarok mutogatni, akkor nem lehet esetleg kompromittáló kép a TV-n :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.