Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) cucka


cucka
addikt

Gondolom senki sem hiszi, hogy Steve Ballmer leült a sarki pc bolt árlistájával és összeadogatta, mennyivel drágább egy Apple gép egy másik márkához képest.

Egyébként nem tudom, mi nem érthető abban, hogy az apple drága termékeket gyárt. Nincs olcsó számítógépük, nincs olcsó laptopjuk. Az iMac nem a Sony hasonló egybegépéhez képest drága, hanem ahhoz képest, hogy sokkal olcsóbbban megkaphatod majdnem ugyanazt a gépet, ha hajlandó vagy lemondani 1-2 nagyon drága megoldásról. (Dizájnos egybeház, notebook alkatrészek, stb.)
Amúgy vicces, hogy mindenki a macPro-val jön, hogy bizonygassa, mennyire drága az apple - namost ha utánaszámoltok, szépen ki fog jönni, hogy a macPro egyáltalán nem drága.
Tulajdonképpen még a mini ára is elviselhető, ahol tényleg elképesztően sok pénzt kér a nagy büdös semmiért az apple, azok a notebook-jai.

(#52) Neil Watts válasza Ulkesh (#24) üzenetére


Neil Watts
veterán

"mert komolyabb alkalmazások nem nagyon vannak Linuxra"

Mivan? Mi kéne? [L:www.linuxalt.com][tessék!][/L]

"A Linux nem igazán ellenfél egy OSX-nek, vagy Windows-nak a minimális szoftverellátottság miatt."

?????

Ne beszélj baromságokat! köszi!

(#53) Neil Watts válasza PowerBuldog (#29) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Barátnőm pont a héten panaszkodott, hogy a tanszéken nem tudja OSX alatt megnyitni az otthoni dokumentumokat..."

Az NEM létezik! Amit adnak hozzá iLifeot (vagy mi a halált), annak meg kell nyitni!
Vagy MSO 2k8

(#54) #16820480 válasza Ulkesh (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom mennyire profi programok, én nem használok ilyesmit egyáltalán. illetve Gimpet igen, az tökéletesen elég itthonra. ezt egy fórumon olvastam, ott ajánlották alternatívának. amúgy a Pixelből már elvileg végleges verzió van, ahogy néztem a honlapjukat.

megfordítva a problémát: vegyek azért sok pénzért OSX-et (illetve apple gépet), hogy még egy szótár se fusson rajta rendesen? :D (persze működik, csak nincs search-on-mouseover, és így tovább). nekem a szótár az alapvető, mert az a munkaeszközöm.

(#55) VladimirR válasza Neil Watts (#52) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt kurvara szeretem
mikor valaki szidja az ms-t, mondvan monopol helyzetben van, a linux sosem kepes teljesen kivaltani azt, mert nem jelent igazi alternativat
ilyenkor meg persze a linux igazi alternativat jelent, minden szar elfut rajta

(#56) biker


biker
nagyúr

Gyerekek, én egyet nem értek, de azt nagyon.

Miért vagyok sznob, ha MAC-em van? És miért szólnak be emiatt egyesek néha, hogy "jaaa, akinek macje van"?!

Lássuk csak, mi mindenért vagyok sznob?

- Sony DVD írót vettem, nem daewoo írót, pedig az is ír, ez is ír, csak épp bízom benne, nem két évig fog működni. sznob vagyok? igen, mert drágábbat vettem, mégsem ugatnak le érte

- anno egy Pioneer CTW-205R decket vettünk, volt egy régi Universum is, az universum persze már 8 éve nincs meg, a pio a mai napig szól. Sznob vagyok ezért? igen, mert drága volt.

- Amikor a Mac mellé külső DVD írót vettem, akkor alu dobozos FW egységet vettem, nem müanyag usb-set, mert jobb, de drágább. Sznob vagyok?

- Canon MP 520 mutliprinterem van, holott épp 2x olyan drága, mint a legolcsóbb canon/epson/lexmark multigeci, sznob vagyok?

- Amikor megvettem a Kodak CX7330-amat, akkoriban az ára húzós volt, 35k körül, volt noname gép hasonló kvalitással 19-ért már. ez a gép most is megvan, és a blogomban látható, mi mindent ki lehet hozni belőle, ott a flickr galériám is. Azért is kaptam, miért nem olcsóbbat, úgyis lecseréled hamarosan. hát a hamarosan, most, 4700 kép és 4,5 év után nem jött még el. Sznob vagyok?

NEM, csak szeretem a minőséget.

évekig játszottam a PC-mmel, hogy fél évente, 3 havonta bővítgettem, cserélgettem, telepítgettem, frissítgettem, az is egy fajta sport. meguntam.
Látható az aláírásomban, milyen gépem van. 2006-os v1.0-s G4 mini, legújabb Leo-val.
Nővérem fél évvel fiatalabb Fusi Scaleojában már tönkrement a Gigabyte vga, ami gyárilag volt, illetve a gyári pio DVD író is, most felment rá a Vista Home Premium, és egy kínszenvedés szerűen lassú.

Amikor megvettem, 250.000Ft volt, mert drága volt az 1GB ram akkoriban, de utólag bele gondolva, megérte.
Bár ku..a sokan le-sznoboztak akkor is, sokan közülük azóta kb ennyit ráköltött a saját gépére :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#57) Neil Watts válasza doktordrog (#43) üzenetére


Neil Watts
veterán

SG 1, AXN-en ma, a 2. részben? A borbélynak mondtál ezt

(#58) Neil Watts válasza VladimirR (#55) üzenetére


Neil Watts
veterán

"mikor valaki szidja az ms-t, mondvan monopol helyzetben van, a linux sosem kepes teljesen kivaltani azt, mert nem jelent igazi alternativat"

Nekem a Winnel semmi bajom sincs igazából de:

GAZDASÁGI VÁLSÁG VAN, és ilyenkor nem biztos, hogy a Win+MSO+etc a legjobb alternatíva!

Mondjuk ha választanom kéne, hogy fizessek egy termékért vagy nem miközben mind a 2 ua. tudja közben az egyik még Open Source is... hát akkor én az OS szoftvert választanám, lehet, hogy bennem van a hiba.

(#59) VladimirR válasza Neil Watts (#58) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor most fuss neki megegyszer es probald meg ertelmezni is, amit irtam
ha nem menne, akkor leirom erthetobben: el kellene mar donteni, hogy most akkor a linux alternativa-e a windoze-nak, vagy sem, mert igencsak mokas, hogy hangulattol fuggoen mast es mast hazudnak a pingvin-fanok

fontos: az, hogy neked, esetleg otthonra eleg, az nem jelenti azt, hogy valos alternativa, csak azt, hogy szamodra az (de az meg senkit nem erdekel)

[ Szerkesztve ]

(#60) dark100 válasza bambano (#8) üzenetére


dark100
aktív tag

Ez jo beszolas volt, grat :C

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#61) moonman válasza biker (#56) üzenetére


moonman
titán

a sznob Mac-es nem azért sznob, mert Mac-es, hanem mert a Mac-jétől feljogosítva érzi magát, hogy mindenki mást, aki nem Mac-es lenézzen és felsőbbrendűnek tűntesse fel magát, csak mert almás gépe van, a másik szerencsétlennek meg mondjuk HP-ja. teljesen jó példa erre, ami ebben a topicban is zajlik: folyamatosan próbáljátok megmagyarázni, hogy a Mac nem drágább, az olcsóbb PC-k meg mind szarok. igaz, hogy ugyanazt meg lehet vele csinálni és mindkettő ugyanaz a "minőség" (aluház, lol), ugyanolyan PC, de az övét hájpolják és különbenis az nem PC...

és eddig őszintén szólva kevés olyan Apple usert láttam, aki nem hordta fél méterrel magasabban az orrát az "átlagnál". természetesen tisztelet a kivételnek, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#62) moonman válasza D1Rect (#40) üzenetére


moonman
titán

"Google mentes háztartás... A hideg is kiráz ettől a tagtól...."
hát ha csak emiatt, akkor elgondolkodhatnál, hogy miért is...

(#63) Alvin_ti4200 válasza biker (#56) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

kezet foghatnánk:) Egyékbént engem is folyamatosan piszkálnak a Mac-es cuccaimért, az iPhone szerintem az örök ranglista első helyén fog maradni...nehezen magyarázod meg egy fikázni akaró(!) embernek, hogy te levelezésre/netezésre/zenehallgatásra/filmnézésre/telefonálásra/SMS-ezésre használsz egy ilyen telefont és nem érzed a kifelejtett dolgok hiányát:) De ez már tényleg nagyon off:)

Privátban küldenél egy Flickr címet? Szívesen felvennélek:)

[ Szerkesztve ]

(#64) Alvin_ti4200 válasza moonman (#61) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

sajnos meg kell, hogy mondjam, hogy ebben van valami. Igazság szerint én úgy látom/érzem, hogy főleg akkor hordják fent a userek az orrukat, ha úgy érzik, hogy nem tudják bebizonyítani az igazukat vagy egy olyan féllel állnak szemben, akiről messziről látszik, hogy szintén így gondolkodik a saját ketyeréjéről:)

(#65) moonman válasza Alvin_ti4200 (#64) üzenetére


moonman
titán

két kedvenc példám az iPhone 3G bemutatója, ami kb arról szólt, hogy a 3G gyorsabb, mint a nem3G, valamint a MacBook Air egyetlen USB portja, amiről a végén kiderült, hogy még sok is. az aluházat meg a nyolc magot hagyjuk, sima parasztvakítás.

szóval amíg ezekre verik a nyálukat, addig ne jöjjenek nekem azzal, hogy a PC ígyszar meg úgyszar. ha fehér lenne és alma díszelegne a tetején, egyből "bőven elég" és "minőségi" jelzőket kapna.

[ Szerkesztve ]

(#66) Depression


Depression
veterán

Indokolatlanul, vagy sem, tényleg nagyon drágák. Voltam Apple boltban itt Miskolcon, szépek, meg biztosan jók is, de ahhoz itteni viszonyokhoz képest vagyonokat kell fizetni. És az sem vigasztal, ha valaki azt mondja, hogy a Sony és a Dell is drága, mert a legtöbben nem komplett gépet veszünk, hanem boltban rakatjuk össze alkatrészekből.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#67) cizoe


cizoe
őstag

osxet használok amd alapú pc-n, szóval semmi szükségem nincs az apple termékeire... :U

iPOD: Hangminőség ratyi, design nem bejövős, egyedül a touch ami lázba hozna, de ott meg a flash nélküli brozer miatt bukik az egész.

iPhone: Olyan top ficsöröket hagytak elsüllyedni benne, hogy nem alternatívája egy okos htcnek mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#68) biker válasza moonman (#61) üzenetére


biker
nagyúr

Tedd a kezed a szívedre, és mondd azt, hogy egy IBM Thinkcentre, vagy sony vaio tulaj nem néz le egy tesco PC-t.
akkor ha igen, akkor miért baj, ha egy mac user néz le egy tesco PC-t?

Valaki mondja meg.... énekelte meg korábban már Adamis Anna is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#69) Neil Watts válasza VladimirR (#59) üzenetére


Neil Watts
veterán

"el kellene mar donteni, hogy most akkor a linux alternativa-e a windoze-nak, vagy sem, mert igencsak mokas, hogy hangulattol fuggoen mast es mast hazudnak a pingvin-fanok"

Miért ne lenne az?
ööö... Nem Ballmer/Gates/Jobs szokott hazudni?
pl. az Ubuntunál amit beigérnek annak a 90-95%-a megvan.
pl. ugye kb 6 évig fejlesztették a Vistát mégsem lett WinFS pl.

(#70) biker válasza Alvin_ti4200 (#63) üzenetére


biker
nagyúr

Hááát, ezekre mindre alkalmas a v3xx-em és a k800i-m is, sms, mms :), internet, email, sőt, legalább a pda-mmal is tudom modemként használni.

ok, az iphone 3.0 tudni fogja mindezt, majd akkor talán veszek is egyet, addig nem.
mert én vagyok olyan tök, hogy utálom a "hekkelt beta0.2" féle sw-ket, amikkel mindenféle +-al felcsicsázzák. gyárilag legyen jó, és ha nem jó, vihessem vissza :)
addig nem veszek iphone-t, míg a 3.0 sw ki nem jön :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#71) Alvin_ti4200 válasza cizoe (#67) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nem kell megvenni őket, ennyi:)

(#72) moonman válasza biker (#68) üzenetére


moonman
titán

az, hogy nem a tesco PC-s usert nézi le, hanem a HP, Dell, Toshiba stb. usert.

(#73) .mf válasza Ulkesh (#25) üzenetére


.mf
veterán

Már bocs, de hogy jön ez ide, és kit érdekel? A Lifebookom vagy a Vaiom nem éppen Tescos gép :P

ehhez kapcsolódóan egy másik kérdésre is válasz:

biker: az, hogy valakinek macje van, engem nem érdekel, az ő baja. (Tudod, mac's for fags, tehát ezt neked lesz nehéz lemosnod magadról :P ) Viccen kívül, tőlem arra költöd a pénzed, amire akarod; ha többre tartod a dizájnt mint a használhatóságot, akkor vegyél macet. Van pár munkatársam és ismerősöm, akik főleg / kizárólag macet használnak, de ettől még jóban vagyok velük.

Amiért viszont a legtöbb "pc-s" rossz szemmel néz a macesekre az az olyan elvakult fanatikusok miatt van, akik képesek bármilyen apple-ös hülyeséget, hibát, pofátlan lépést megmagyarázni, megmondani, hogy te vagy a hülye ha nem értesz vele egyet, még akkor is, ha ennek bizonyításához iszonyatos ferdítéseket és demagógiát kell felhasználniuk... (érdemes visszanézni az akkuk nélkül lassuló macbookokról hírt pár hónapja, csak hogy egy példát említsek). Ezért találó szerintem a "macjahedden" kifejezés, mert fanatikus, szinte vallásos meggyőződésük van, hogy a mac felsőbbrendű, és tűzzel-vassal, akár még ferdítésekkel is hirdetik ezen meggyőződésüket. Pedig ez is csak egy gép, ennek is megvannak a maga hibái, ez sem jobb a Deákné vásznánál -- hallanád, hogy a maces ismerőseim mennyit panaszkodnak a macjeikre...

A másik pedig az apple gusztustalan, félrevezető, részigazságokra épülő, lenéző, gőgös, demagóg, stb, "im a mac - im a pc" és hasonló reklámkampányai. Egy ilyen után ne csodálkozz, ha a ferdítéseken átlátó ember első gondolata a "k* anyját ennek a beképzelt köcsög bandának".

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#74) Alvin_ti4200 válasza moonman (#72) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

én nem találkoztam még itthon olyan Apple-ös ismerőssel, aki egy brand gépet nézett volna le...Nekem pl. a HP munkaállomásai (külsőre) kifejezetten tetszenek, de még soha nem használtam őket, így nem tudom, hogy pl. milyen hangosak, stb.

Márcsak azért sem a brand tulajokat szokták/szoktuk(?) kritizálni, mert nem ők azok, akik nekünk esnek, hanem a sarki ABC-ből összetákolt PC tulajok...Én két külön kategóriában tartom számon őket:)

(#75) cizoe válasza Neil Watts (#69) üzenetére


cizoe
őstag

"ugye kb 6 évig fejlesztették a Vistát mégsem lett WinFS pl."

WinFS projekt over, de a tapasztalatokat továbbvitték. NTFS-sel semmi bajom, azon kívül, hogy eléggé töredezik. Bár manapság a 10 ezer forint/320GB korban nem nagyon számít ez sem. A 6 évet meg nem értem, ha 2001 (xp) és 2006 (vista) közötti időre gondolsz az nem esik egybe a vist a fejlesztésével, laza fele max.

Alvin_ti4200: Nincs is miből. :U

[ Szerkesztve ]

(#76) Ulkesh válasza moonman (#65) üzenetére


Ulkesh
őstag

"az iPhone 3G bemutatója, ami kb arról szólt, hogy a 3G gyorsabb, mint a nem3G"

Nem tudom milyen bemutatóra gondolsz, de én ilyenre nem emlékszem, hogy lett volna.

Egyébként valóban van sebességkülönbség közöttük. IPod Touch, iPhone, iPhone 3G, iPod Touch 2 a sebességsorrend (a különbség a proci és a GPU órajelében van).

"valamint a MacBook Air egyetlen USB portja, amiről a végén kiderült, hogy még sok is."

Jó ideje használok egy MSI Wind-ot és a rendszer telepítésén kívül egyszer sem használtam még az USB csatlakozóit (a töltőn kívül mást nem is dugtam még bele igazából :D ). Szóval ha Air-em lenne, ott sem lenne számomra izgalmas, hogy 1 db USB van rajta.

"ne jöjjenek nekem azzal, hogy a PC ígyszar meg úgyszar. ha fehér lenne és alma díszelegne a tetején, egyből "bőven elég" és "minőségi" jelzőket kapna."

Nekem tök mindegy milyen logó díszeleg rajta.
Három követelményem van: legyen gyors, legyen néma csendben és az OSX stabilan fusson rajta, a többi nem érdekel.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#77) moonman válasza Ulkesh (#76) üzenetére


moonman
titán

"én ilyenre nem emlékszem, hogy lett volna."
hát persze, hogy nem. :U

"Egyébként valóban van sebességkülönbség közöttük."
nemár. ;]

"Jó ideje használok egy MSI Wind-ot és a rendszer telepítésén kívül egyszer sem használtam még az USB csatlakozóit (a töltőn kívül mást nem is dugtam még bele igazából )"
az átlaguser...

"Nekem tök mindegy milyen logó díszeleg rajta."
ezt is kapásból elhiszem.

"Három követelményem van: legyen gyors, legyen néma csendben és az OSX stabilan fusson rajta, a többi nem érdekel."
hú, még jó, hogy mindegy a logó...

(#78) biker válasza .mf (#73) üzenetére


biker
nagyúr

amit rólam írsz, hááát, kár hogy nem olvasod azokat az írásaimat, máshol, pl beszeljukmac.com, ahol keményen fikázom egyes hibáit a rendszernek.

pl istenkirályság a Time machine, mint ingyenes beépített backup alkalmazás, és igen, bárcsak lenne ilyen minden oprendszerhez, de b....a meg az anyját, amikor elindul a backup a külső FW vinyóra, mikor épp a külső FW DVD-re írok 16x sebességgel, ezáltal lezabálva a fw sávszélt. vagy akkor indul be az óránkénti backupja, mikor épp egy 5gb-os filet tömörítek, vagy a PS épp megeszi az összes fizikai és virtuállis ram-ot, és épp azon dolgozik, hogy legyen 4gb helyett 8gb swapom :)
bocs, de én ezt is elmondom mindenkinek, mikor kérdez.

és nem tartom többre a designt, mint a használhatóságot, mert érdekes módon, ez a mac tökéletesen minden igényemet kielégíti, minden program fut rajta, amire szükségem van, egyedüli kompromisszum ennél a gépnél a HD lejátszás hiánya. nabumm, majd ha nagyobbat veszek...
ha valamiről le kellett mondjak, azok a játékok voltak :( ennyi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#79) Ulkesh válasza biker (#70) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Hááát, ezekre mindre alkalmas a v3xx-em és a k800i-m is, sms, mms , internet, email, sőt, legalább a pda-mmal is tudom modemként használni."

Suzukival is eljutsz bárhova, de ha lehetne inkább egy Ferrarit választanál, pedig az belülről eléggé fapados a Suzukihoz képest. :D

A K800-ad bélyegnyi a képernyőjével valóban alkalmas sok mindenre, csak soha nem fogod használni netezésre, jobb játékokra, komolyabb alkalmazásokra, mert lassú, a kijelzőjén nem sok mindent látsz egyszerre. Úgy kényelmetlen, ahogy van.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#80) cizoe válasza Ulkesh (#76) üzenetére


cizoe
őstag

Én megoldottam. Nincs macbookom, így hát hangos sem lehet. :)

(#81) Ulkesh válasza moonman (#77) üzenetére


Ulkesh
őstag

"hú, még jó, hogy mindegy a logó.."

Bocsi, de mazohista azért nem vagyok, használok én Windowst is párhuzamosan, de köszönöm, ha lehet mellőzném. Játékra, netezésre, office munkákra biztos kiváló, de grafikai munkáknál csak szívás van vele.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#82) biker válasza Ulkesh (#79) üzenetére


biker
nagyúr

Ferrari, persze, haza se tudnék jönni vele a fekvőrendőr miatt :)

A jelzett mobilokon nem azt mondtam, hogy kényelmes, főleg nem mondtam, hogy lehet játszani (nem lehet, élvezhetően legalábbis), de míg bent voltam a kórházban, csak ez volt.
Opera mini, webmail, itt fórumoztam, stb persze a v3-on, mert az hsdpa, nem csak 3g

az iPhonet lehet le is nyúlták volna a g...be amíg alszok, pl.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#83) VladimirR válasza Neil Watts (#69) üzenetére


VladimirR
nagyúr

fentebb mar volt rola szo, pl mutass alternativat az adobe programjaira
vagy pl meseld el, hogyan tudok gameguard altal vedett mmo-t jatszani linux-on
a winfs-t meg nem tudom, hogyan keverted ide, de igazabol nem is erdekel

(#84) moonman válasza biker (#78) üzenetére


moonman
titán

uh, ez tényleg így működik? gáz. shadowcopy legalább low priority-ben fut és csak idle rendszer esetén szöszöl.

(#85) moonman válasza Ulkesh (#79) üzenetére


moonman
titán

"Nekem tök mindegy milyen logó díszeleg rajta."
"Suzukival is eljutsz bárhova, de ha lehetne inkább egy Ferrarit választanál"

szerintem kezdesz egyre mélyebbre süllyedni a saját végtermékedben...

(#86) RI/OS válasza biker (#68) üzenetére


RI/OS
őstag

a thinkcenteres emberke nem hiszem hogy bárkit is lenéz, mert 10ből 9,5ben behal az alaplap :D

(#87) .mf válasza biker (#78) üzenetére


.mf
veterán

Tisztázzuk: nem rólad írtam, hanem neked, a kérdésedre válaszul. :P
Ha valakiről írtam volna, az Ulkesh lenne, de ő ettől úgyse venné észre magát ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#88) Alex91 válasza moonman (#84) üzenetére


Alex91
félisten

Azert az o (2005-os, es nem 2006-os, ahogy irta :D) gepe azert mara mar eleg lassucska...
Az Inteles gepeken azert ennyire nem veszes.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89) moonman válasza Alex91 (#88) üzenetére


moonman
titán

de ez működési szempontból akkor sem teljesen átgondolt, valljuk be. legalább differential copy-t csinál vagy fullost?

(#90) Ulkesh válasza moonman (#85) üzenetére


Ulkesh
őstag

"szerintem kezdesz egyre mélyebbre süllyedni a saját végtermékedben..."

Kedves, de kifejthetnéd, így nem igen érthető mire is gondolsz :D

Bár a beszólásod alapján te tuti egy legoPC-t vennél egy Alienware, vagy XPS konfig helyett (csak hogy maradjunk a drága gépeknél, de azért ne Alma logó legyen rajtuk :D)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#91) biker válasza moonman (#84) üzenetére


biker
nagyúr

mivel procidőt nem foglal, ezen a régi gépen is kevesebb, mint 10% terhelést ad a backup, ezért nem figyeltek rá gondolom, de az ide-fw sávszél az már gáz.
bár az új gépek sata hdd-jén nem gond, de ebben a 4200-as gyári hdd van, a 16x írást épp tudja támogatni a hdd, ha elkezd mellé backupolni, akkor visszaáll 8x-ra
igen az sajnos ilyen gáz.

ellenben a shadowcopy meg olyant nem tud, hogy visszaállításkor mondjuk a címtárad egyetlen adatát állítsa vissza, ne az egész adott időpontbeli állapotot :) ez meg egy jó pont.

és még sorolhatnék ilyen apró bugot, amire lehet legyinteni, de beszélni is lehet róla. én szoktam beszélni róla. meg a win hasonló bugjairól is :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#92) biker válasza Alex91 (#88) üzenetére


biker
nagyúr

valóban, 2005 májusi :) elszámoltam.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#93) Alex91 válasza moonman (#89) üzenetére


Alex91
félisten

Szerinted, te hogyan csinalnad? Most egy jo 2 honapot tudok visszamenni az idoben :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94) Ulkesh válasza moonman (#89) üzenetére


Ulkesh
őstag

"de ez működési szempontból akkor sem teljesen átgondolt, valljuk be. legalább differential copy-t csinál vagy fullost?"

Differential copy-t csinál és valóban zavaró lehet, ha a FW porton egyszerre akar backupolni és DVD-t írni a rendszer (persze csak FW400-on, 800-on nem hinném, hogy észrevennéd). De pl. engem jobban zavarna ha a Spotlight úgy indexelne, mint a Vista :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#95) #16820480 válasza Ulkesh (#90) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, hogy meglepő, de szerintem az asztali gépekben pon az az egyik legszórakoztatóbb dolog, hogy én magamnak rakom össze a két kis kezemmel, nem készen veszem egy dobozzal. magamnak olvasok utána, kérdezek, válogatom ki a hardverelemeket, és pontosan olyan lesz, amilyet szeretnék.
a PC-nek pont ez a lényege szerintem, hogy moduláris, azt változtatsz benne, amit akarsz, úgy legózol vele, ahogy jól esik.

(#96) Alvin_ti4200 válasza moonman (#89) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

amíg én is használtam az iMac-nél, nekem úgy tűnt, hogy fullost...gyorsan beláttam én is, hogy semmi szükségem a Time Machine-ra ilyen áron:) Inkább rámentem hetente egyszer a fontos dolgokat arra a vinyóra akkor, amikor én akarom.

(#97) moonman válasza Ulkesh (#90) üzenetére


moonman
titán

arra céloztam, hogy bár próbálod bizonygatni, hogy neked mindegy a márka, azért saját magadat Ferrarisnak tekinted a Suzukis PC-sekkel szemben. kissé ellentmondásos, csak nem bírod megállni, hogy elő ne törjön a sznobságod.

köszönöm szépen, megfelelő gépem van, én nem kérkedek vele.

(#98) Major Major válasza Alvin_ti4200 (#74) üzenetére


Major Major
őstag

Én két külön kategóriában tartom számon őket:)

Hát talán pont azért vagy sznob mert az általuk használt számítógép alapján kategóriákba sorolod az embereket.

(#99) moonman válasza biker (#91) üzenetére


moonman
titán

értem.

(#100) moonman válasza Ulkesh (#94) üzenetére


moonman
titán

"engem jobban zavarna ha a Spotlight úgy indexelne, mint a Vista"
mármint low priority-ben, idle módban, észrevétlenül? te tudod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.