Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Mivel még 10 évig szeretnéd használni és gondolom családi autó igy én az ésszerűség jegyében szereltetnék bele gázt.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#52) ^Clown válasza rup1u5 (#51) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem most pont nem éri meg beszereltetni a gázt, majd ha megint elszáll vastagon 400Ft fölé a benzinár, majd akkor. Ez az autó országúton max. 6 litert eszik (de akkor már bent ül az egész család, megy a klíma, és nincs tojás a pedál alatt)... Mire visszahozza a gázszett árát a mostani 340Ft-os 95-ös áránál, hát.... Szerintem nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#53) rup1u5 válasza ^Clown (#52) üzenetére


rup1u5
nagyúr

10 év alatt valoszinüleg elég sokat fog drágulni még a benzin. Hogy most mennyi a 95ös otthon azzal nem vagyok tisztában. Nem élek az országban.
Persze attól is függ mennyit mennek az autóval. Ha keveset akkor tényleg fölösleges. Én nem költenék egy ennyi idős autóra a szükséges karbantartásoknál többet semmi esetre sem.

Amúgy nem igazán értem ezen logoutos irás gondolatmenetét. Mit is szeretnél bacsis?
Úgy állsz az autóhoz mint egy számitógéphez. :DDD Ez teljesen más sportág. Vagy csak pénzt szeretnél rá elverni? Mert akkor bólogatós kutyát meg spoiler-szárnyat ajánlanék, fóliázott ablakokkal és go-fast stripe-okkal. :DDD
Ez nem olyan mint egy CPU. Egy autó attól nem lesz használhatatlan, hogy 3 évente nem duplázzuk meg a motorjának a teljesitményét.
A 95ös Nissan Micrám ugyan úgy elvisz Aból Bbe most is mint 8 évvel ezelőtt.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#54) bacsis válasza rup1u5 (#53) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszi a gázos tippet, de a párom nem szeretne :B
Hogy mit szeretné(n)k? igazából én sem/párom sem tudjuk...
sok idő eltelt mióta írtam ezt a bejegyzést, és kicsit máshogy állok/unk a párommal a témához...
Jelenleg szeretnénk kihozni belőle a maximumot, komolyabb beavatkozások nélkül...
Rendbe raktuk először is.. voltak gondok az évek alatt le laktuk azért... mára elértük azt hogy teljesen gyári újszerű állapotnak örvend.
A műszerfalat meg kicsit feldobtuk :DD

Sőőt a lábtér is világít :DDD ééés 16 színből lehet válogatni akár automatikusan is váltogathatja magát :DDD a fény ereje is állítható :)) oké, ez egy kicsit bucsus :DDD
Továbbiakban jelenleg ahogy fentebb írtam, szeretnénk szélesebb gumikat rá, hogy stabilabb legyen a kocsi... Én elég "sportosan" vezetek, a pályán végig 130-akkal... azért ne virsli gumi legyen alattunk, illetve a párommal kitaláltuk hogy legyen sport ülés mert az kényelmes... de a motort megbuherálni ilyesmiket nem tervezzük :)

jahh igen még előlre is szeretnénk köd lámpákat...
Ééés ha már itt járunk!
Szerintetek lgális ha a helyzetjelzőt ki "LED"-esítjük? nem kell hozzá műbízonylat vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#55) carr


carr
őstag

baszki... gondoltam szervósítás témában szétnézek, erre bacsiba botlik az ember ha kell ha nem. :O :D
:R
amúgy ha túlfújod az első gumikat, 2.8bar körülre, sokkal könnyebb lesz tekergetni, persze ha az asszony száguldásra adja a fejét, az más tészta, de addig nem lehet érezni az úttartáson! :D
Csak a könnyebb kormányon. ;)
Ja, lpg simán megéri. 1-2 év és behozza az árát.
Területi képviselő ismi 2 autóval nyomja. 1 tele tank benzin 1 évig (!!) elég. a gáz rendszer úgy van beállítva, hogy amíg bemelegszik a vas, csak addig benyázik. utána lpg. ;)
most 240Ft/lityi a gáz, és 400Ft/L a benya. Ha vitya így folytatja, lesz 500 is a benzin. :/

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#56) bacsis válasza carr (#55) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hi!
Köszi az infókat :)
ááá sajna a Zasszony nem engedi az LPG-t, pedig beraknám, mert havi 3 tank benya simán elmegy :U

(#57) carr válasza bacsis (#56) üzenetére


carr
őstag

Ez nem az a palackos robbanjunk a semmibe gáz mint régen volt. Szóval nyugtasd meg. Azt hajrá.50l benzin évente meg kb ugyanannyi gáz fog Fogyni /100km mint eddig. Csak 230ft/ lityi, nem pedig 430. Az 10L/100 km-en 2000 Ft. 1000km-en 20e... Évente 240e marad a kasszában. Az meg 3 gyerekkel legalább egy főnek a nyugdíj megtakarítása........... (bocs átmentem tanácsadóba.) :D

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.