Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) FPéter válasza osztraksajt (#22) üzenetére


FPéter
aktív tag

"A vevők előtt sem titkos az internet, bármikor utána nézhetnek, hogy reális áron vásárolnak-e. (szerintem az volt)"

Te sem gondolod komolyan ezeket. Én potenciális vásárlóként mondanám azt, hogy átverés. De csak azért tudnám ezt, mert informatikával foglalkozom. Ha építőanyaggal foglalkoznék és hobbi szinten se lenne lövésem az informatikához, akkor nyilván nem tudnám, hogy ez már átverésnek számít.

Azt, hogy ezt bacsis hogyan éli meg, azt nem tudom. Én nagyfokú naivitást sejtek a háttérben, egyrészt a gép megbízhatóságát, másrészt a garancia fogalmát illetően. Kár védeni olyasvalakit, akit nem bántott senki.

Pl. egyszer egy csiszológépre kaptam 1 év garanciát. Nem is emlékszem már, talán három vagy négy alkalommal cserélték, mikor közölték, hogy ez egyébként egy gagyi szar. Az, hogy garanciában cserélték, rajtam nem sokat segített, én csiszolni szerettem volna, de ehelyett csak a baj volt vele, meg a telefonálgatás. Azt hittem egy Black & Decker géppel lehet majd. Nem lehetett.

Ha nem kaptam volna rá garanciát, nem vártam volna el, hogy működjön, hiszen az eladó termékbe vetett bizalmáról tanúskodik a garancia hossza. Amire meg törvények miatt kötelező 1 évet adni, de nem biztos benne, hogy a termékek jelentős része ennyit ki fog bírni, azt jóhiszemű kereskedő nem adja el.

Bacsis hogy lehetne biztos? Sehogy. Ez itt az átverés, mert sajnos a jóhiszemű eladás még átverésnek látszhat egy vásárló szemében a megfelelőnek gondolt, de valójában nem megfelelő tájékoztatás miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.