Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) osztraksajt válasza FPéter (#25) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én pl bármikor fel tudok hívni 3 tüzépet, hogy megkérdezzem az árakat ha már a példánál maradunk, pedig nem is vagyok építési vállalkozó. Sőt akár 3 ismerőst is meg tudok kérdezni valamiről, mennyi a reális ára. De biztos én vagyok ilyen Superman.

Mondjuk nézz már szét az aprón legalább még mielőtt átverésnek állítod be az árat. Linkelj légyszíves akkor 20 körül tökéletesen működő notit az apróról, de legalább 3-at, mert az árképzéshez azért legalább egy statisztikai átlagot lehessen vonni.

Te mondjuk hogyan vennél 25-ért notit, mondjuk ha annyit szánsz rá? Olyantól aki ért a gépekhez, ténylegesen átnézi, rendbe rakja, vagy vadászol valami gar nélküli darabra olcsón kockáztatva, hogy bebukod? Mikor mondjuk tényleg csak 25 van rá? És bacsis vissza is fizeti szó nélkül, ha tényleg hibás a noti.
A te módszereddel így nézne ki:
"Hopp ezzel a 17 ezressel notival megszívtam (de majd linkeled remélem tényleg a hasonló ajánlatok tömkelegét), de az eladó korrekt volt, mert nem hitt benne, hogy még megbízhatóan működik, így nem adott rá gart. No akkor hirdetem, hátha valaki hibásan is megveszi, nembaj maradt még a 25-ből 8 ezrem a követketző ajánlatra várva ha ez elment, de remélem az már tényleg jó lesz. Addig meg nincs gép, na bumm."

A gyári selejt dolgot meg ne keverjük ide. Kevés kivételtől eltekintve a kereskedő azt adja el amin keres. Elég naív vagy ha azt feltételezed, hogy mondjuk majd a ba..ax minden gépet tartós tesztnek vet alá mielőtt árulni kezdi, hogy jóhiszeműként árulni tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.