Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) villamos


villamos
őstag

hmm... lehet hogy talán az a baja, hogy a vista később lett telepítve? ha a visza alatt telepíteném, akkor működne? vagy egyszerűen gyaluljam le a vista -t, és tegyem a helyére? (ugyse kell)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#152) Chaser


Chaser
titán

Konzolról az adept managert milyen paranccsal tudom futtatni? Sudo...?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#153) n0_gAboR válasza h_rowley (#148) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Furcsa hogy nem megy, nekem ment 6600-al regen az nvidia driver. Sot nvidia-val nem is szokott gond lenni.

/host alatt keresd a windowsos particiot. A felcsatolasokat/meg nem felcsatolt particiokat a filekezelo ablak bal oldalan latod

(#154) erdoke válasza erdoke (#128) üzenetére


erdoke
titán

Krusader jópofa, viszont nem lát semmit az NTFS vinyóimból. Nautilusban minden mountolt HDD szépen látszik. :O

A legjobb aláírás a héten

(#155) n0_gAboR válasza erdoke (#154) üzenetére


n0_gAboR
őstag

/media alá mountol a Gnome automount rendszere. Ott megtalálod (ha már fel van mountolva persze).

Mivel a Krusader KDE-s program, ezért nem a GNOME-os háttérszolgáltatásokat használja az ilyen dolgokra, hanem a KDE-ét.

(#156) erdoke válasza n0_gAboR (#155) üzenetére


erdoke
titán

Hmm, köszönöm, megnézem. Közben megint nyomtatnom kellett. :)

A legjobb aláírás a héten

(#157) erdoke válasza n0_gAboR (#155) üzenetére


erdoke
titán

Kiváló, a /media alatt megvannak a bemountolt HDD-im. :C
Illetve egy kivételével, ami FireWire-en csatlakozik a rendszerhez. Nautilus alatt ő is megvan, tehát ki kellene találnunk, mi a különbség a KDE-s Krusader és a Gnome-os Nautilus firewire HDD-kezelése között.

A legjobb aláírás a héten

(#158) Lortech válasza erdoke (#157) üzenetére


Lortech
addikt

Firewire eszközöm nincs, de Nautilusban a back gomb alatt ott egy kis "jegyzet+ cerka" ikon, ha arra ráböksz, mutatni fogja az aktuális hely elérési útját. Krusader alatt betallózva azt az elérési utat ugyanazt kéne látnod, ebben nem kéne különbözniük.

Thank you to god for making me an atheist

(#159) erdoke válasza Lortech (#158) üzenetére


erdoke
titán

Valami gubanc van Nautilusban is, mert a Hita320 nevű vinyóm a media/Hita250 úton érhető el, míg a MyBook firewire HDD a media/Hita320 címen. Ez még nem is lenne nagy gond (fejben lehet tartani a hibás nyilvántartási nevet), de a Hita250 nevű szintén a media/Hita250 útvonalon van. :F

A legjobb aláírás a héten

(#160) Dylen válasza erdoke (#159) üzenetére


Dylen
aktív tag

Az a gáz, hogy az fstabban fixen bele van írva a partíció jelölése tartozó csatolási pont.
Pl. /dev/sdax /media/winnt ntfs ....
Az sdax konfigtól függően más-más lemezt, és annak partícióját jelentheti, míg a csatolási pont változatlan hozzá. Tehát ha folyamatosan változik a lemezkonfig, akkor az adott csatolási pont alatt esetleg más partíciót találsz.

Lortech voltam

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#161) n0_gAboR válasza erdoke (#159) üzenetére


n0_gAboR
őstag

GNOME-ban attol fugg hogy milyen neven mountolja a Windows-os particiokat, hogy milyen Label-t adtal neki windows alatt - hogyha nincsenek beallitva az fstab-ban.

Ellenkezo esetben az /etc/fstab fileban vannak fixen mountolva a winyok (hagyomanyos modszer)

(#162) n0_gAboR válasza Dylen (#160) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ubuntu nem /dev/... elerest, hanem UUID-t hasznal (minden particiohoz egyedi, de nem valtozo azonosito)

(#163) erdoke válasza n0_gAboR (#161) üzenetére


erdoke
titán

Nos, az említett fájlban a következő van:

# /etc/fstab: static file system information.
#
# -- This file has been automaticly generated by ntfs-config --
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>

proc /proc proc defaults 0 0
/host/ubuntu/disks/root.disk / ext3 loop,errors=remount-ro 0 1
/host/ubuntu/disks/boot /boot none bind 0 0
/host/ubuntu/disks/swap.disk none swap loop,sw 0 0
/dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0
/dev/scd1 /media/cdrom1 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0
/dev/scd2 /media/cdrom2 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0
/dev/sdd1 /media/Hita250 ntfs-3g defaults,locale=hu_HU.UTF-8 0 0
/dev/sdc1 /media/Hita320 ntfs-3g defaults,locale=hu_HU.UTF-8 0 0
/dev/sdb3 /media/ExC ntfs-3g defaults,locale=hu_HU.UTF-8 0 0
/dev/sda1 /media/SATA2_250_SAM ntfs-3g defaults,locale=hu_HU.UTF-8 0 0

Emellett van még a MyBook és 2 db USB-s HDD a gépen, ezek nem "eltávolítható", hanem "külső" néven. Nautilusban minden a legnagyobb rendben látszik, kivéve a MyBook "Hita320" és a Hita320 "Hita250" nevét. Közben észrevettem, hogy a valódi Hita250 nem az előbbivel azonos, hanem "Hita250_" néven szerepel. Tehát van egy névtolódás az elérési útban, de a kötetnevek is jók a fájlkezelőben. Ezzel szemben a Krusader kavarja a dolgokat rendesen.

Oops, közben "meggyógyult" a Krusader is, már amennyiben a néveltolódástól eltekintünk. Tehát Hita250_ néven megvan a 250-es HDD, illetve Hita250 néven a 320-as Hitachi, és természetesen Hita320 néven a WD MyBook, nameg a két USB-s vinyó is előkerült. :D

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#164) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ismét Microsoft-talanitom a gépemet(egy kicsit már megint rájuk sokalltam:D), és az új Ubuntut szemeltem ki magamnak. Talán kezdésnek ezzel a módszerrel ismerkedek amjd vele.
KÖszi az irást:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#165) n0_gAboR válasza erdoke (#163) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Itt lathatod hogy milyen meghajto hova van csatolva.
/dev/sdxy a winchester particiot jelenti. ahol x egy betu, a meghajtot jeloli, y pedig szam ami a particio sorszamat. 1-4ig az elsodleges particiok 5-tol meg a logikai.

Utana talalod hogy az adott particiot hova csatolja. Ha ezt atirod (es rootkent letre is hozod azt a konyvtarat uresen), akkor oda fogja csatolni legkozelebb automatikusan inditaskor.

Ha az osszeset kiszeded (kiveve a proc meg a /host/ubuntu-s sorok) akkor automatikusan fogja a GNOME erzekelni, es Nautilusbol tudod majd becsatolni oket. Igy sokkal rugalmasabb, mert mindig erzekeli az aktualis particiokat, mig fstab uj winyo berakasakor nem modosul automatikusan.

(#166) Lortech válasza n0_gAboR (#162) üzenetére


Lortech
addikt

Ok, de ez miben befolyásolja az általam leírtakat, fstab által becsatolt meghajtókról van szó az ő esetében.

Thank you to god for making me an atheist

(#167) Lortech válasza n0_gAboR (#165) üzenetére


Lortech
addikt

Az a célja, hogy ne kelljen kézzel felcsatolnia, mert amíg ez nem történik meg, addig egyéb programok nem tudják használni a lemezei tartalmát. Mivel sok lemeze van, macerás kézzel kezdeményezni a mountolást, statikusan fstabbal meg összekuszálódnak a csatolási pontok, mivel változik a lemezkonfigja.

erdoke: megtaláltam a GNOME automountolási beállítását:
gconf-editor nevű programot indítsd, majd ott desktop/gnome/volume_manager/ automount_drives-t és automount_media-t ki kell pipálni. Tehát ezt használva elvileg mindig az aktuális helyes állapotot fogja tükrözni a /media, és kikapcsolhatod az ntfs-configos / fstabos automount módszert.

Thank you to god for making me an atheist

(#168) Lortech


Lortech
addikt

Az anyja köcsögét :D, nem jó ez se, mert csak azokat a lemezeket csatolja fel automatikusan, amit a desktop betöltése után csatlakoztatunk.
Szóval kell az fstabos megoldás is.
A "sudo vol_id -u kötet" névvel lehet megtudni a kötet UUID-jét, erre kell lecserélni az fstabban a megfelelő eszköz leíróját.
Pl. Nálam volt egy "/dev/sda1 /media/XP ntfs umask=222,utf8 0 0" sor,
sudo vol_id -u /dev/sda1 dobta a 7AC424C0C424808E id-t, így ebből lett
a "UUID=7AC424C0C424808E /media/XP ntfs umask=222,utf8 0 0" sor.

Thank you to god for making me an atheist

(#169) erdoke válasza Lortech (#168) üzenetére


erdoke
titán

THX
Estig nem leszek itthon, de majd megnézem. Mindenesetre variáltam a desktop beállításaival valamit (compiz), és nemhogy forgó kocka nem lett, de újraindítás után eltűnt a komplett desktopom. :D Ettől függetlenül a mountolás jó volt, sőt, ezúttal a nevek is jók voltak, tehát egyszeri probléma lehetett a névcsúszás. Gondolom, minden induláskor mountolja az összes HDD-t, és egyszer nem sikerült valamiért a sorrend. Pl. a MyBook éppen lement energiatakarékos módba, majd újra "visszatért", és ez bekavarhatott.

A legjobb aláírás a héten

(#170) n0_gAboR válasza Lortech (#168) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Nem kell. Nautilusban (Computer reszen) venne van csak nincs csatolva (vilagosabb szinu az ikonja). Rakattintasz, es berantja.

(#171) Lortech válasza n0_gAboR (#170) üzenetére


Lortech
addikt

Dehát ezt mondom már megint, hogy nem akarja (és én se az én rendszeremen), hogy Nautilusban kelljen kezdeményezni a csatolást, hanem automatice fel legyen mindig csatolva.

Thank you to god for making me an atheist

(#172) n0_gAboR válasza Lortech (#171) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Fogalomzavarban vagy baratom. Automount azt a HAL alapjan vegzi a gnome, es a Nautilus. A manual mount pedig az fstab-ban van (ahol beallithatod hogy csatoljon fel mindent rendszerindulaskor).
Nagy kulonbseg az, hogy mig fstab-al mountolsz, es utolag beteszel egy winyot, cd-t, barmit semmi sem tortenik, nem lesz becsatolva, csak ha rasegit valami automount rendszer.
Ha teljesen a gnome mountra hagyatkozol, akkor a csatolasok teljesen rugalmasak lesznek, viszont be kell kapcsolni, hogy a nem removable device-eket is csatolja automatikusan, ne csak detektalja, es felkinalja lehetosegkent.

(#173) Lortech válasza n0_gAboR (#172) üzenetére


Lortech
addikt

Beszélsz össze-vissza "barátom...".
Nem tudom, hol vagyok fogalomzavarban, mikor egy árva szót sem mondtam arról, amit itt összehoródasz, mindössze annyit mondtam, már nem tudom hanyadszor, hogy az a célja, hogy ne kelljen semmit csinálnia, csak fel legyen mountolva mindig helyesen automatikusan, kérés nélkül, nautilusban való babrálás nélkül. Nem érted?

Thank you to god for making me an atheist

(#174) Cathfaern válasza n0_gAboR (#172) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"viszont be kell kapcsolni, hogy a nem removable device-eket is csatolja automatikusan, ne csak detektalja, es felkinalja lehetosegkent."
Ezt hol lehet?

(#175) n0_gAboR válasza Cathfaern (#174) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ezt kerestem enis tegnap...tekintve hogy a legutolso alpha-ig igy mukodott, sot mas lightweight disztrokban igy mukodik a gnome (pl Archlinux), tuti hogy megoldhato.
Meg keresem...

(#176) n0_gAboR válasza n0_gAboR (#175) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Valoszinuleg Ubuntuban azert alltak at erre a "kevert" modra, mert ugye van meg a Kubuntu, Xubuntu, Fluxbuntu es ezeknek is kell mukodni valahogy...

(#177) Bundás22


Bundás22
őstag

jó a cikk lehet megpróbálom
az baj ha van mellette 2 windows is? van egy 64bit vista(netkapcsolattal c meghajtón), ill van egy XP webkapcsolat nélkül(játékra g: meghajtón) d,e,f meghajtón játékok, egyebek vannak, szal melyik windows alól telepítsem és hán gigát szabadítsak fel az egyik meghajtón?

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#179) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Sziasztok!

Megpróbáltam én is: egy Toshiba laptopra tettem fel WinXP mellé 5 giga helyet adva neki.
Szépen felment, elindult, bejött, de a wifi-t nem sikerült beállítanom rajta, pedig próbálkoztam vele. Asztali gépen SUSE 10.3 van, tehát nagyon picit ismerem a linuxot :).

Részletekbe menve: egy PCMCIA-s kártya adja a wifi-s kapcsolatot.
Próbáltam mindenféleképpen: kézzel beállítva az IP-t és a titkosítást a megadott kulccsal - valahogy mindig kivette a pipát a wifi-s kapcsolat elől...
A rúteren kikapcsoltam a wifi-s titkosítást és beállítottam a statikus DHCP-t és a kártya MAC-address-ét szűrtem, hogy engedje a rúter a netre menni, de egyik módon sem jártam sikerrel... :(

Az lehet a gondja, hogy keveset telepített fel? (lehet, hogy hülyeség...)

Egyelőre leszedtem, ha van vmi ötlet, akkor felteszem újra :).

Üdv.

(#180) Vladi válasza BaliJack (#179) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ezt tedd fel egy linuxos topikban, mert itt a madár se jár. A pingvin. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#181) BaliJack válasza Vladi (#180) üzenetére


BaliJack
aktív tag

:D:D:D Kösz, csak gondoltam, hogy a kezdőknek szól ubuntuilag :).

(#182) paramparya


paramparya
őstag

[I]A módszer előnyei

- Kockázatmentes telepítés[/I]

Jaja, felraktam, reboot, és oda egy év fényképei, a zenéim, meg úgy minden, most telepítem az új windowst...

(#183) autogiro


autogiro
csendes tag

hasonló a gondom mind 'h_rowley'-nak. Amikor engedélyezem a videókártyát, felteszi, újraindul és sötét minden. Mi lehet rá a megoldás??

(#184) fekeandras


fekeandras
őstag

Hello.azt mondja meg nekem valaki, hogy miért nem megy a netem linux-al.(Ubi 8.04)
Xp-n símán mindenféle beállítás nélkül azonnal megy ezen nem.(kábeltévés netem van ami autómatikusan csatlakozik nem kell jelszót stb megadni)Ja és telepítés után csak részben megyar nyelvű a rendszer az normális?Nem tudtam semmit frissíteni rajta még.Valaki írja le nekem kérem részletesen, szájbarágósan!, hogy mit állítsak át rajta hogy legyen netem.Köszi. :F

(#185) Wolfskin válasza n0_gAboR (#1) üzenetére


Wolfskin
őstag

#1
Ez az elso irasom. Remelem tetszeni fog / haszos lesz valakinek.
Ha barmi hiba van benne, szoljatok nyugodtan.

És hol lehet elolvasni ezt az első írásodat? Belinkelnéd? Köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#186) Sianis válasza Wolfskin (#185) üzenetére


Sianis
addikt

Kapcsolódó írás link a hozzászólások felett?

Sianis

(#187) Wolfskin válasza Sianis (#186) üzenetére


Wolfskin
őstag

az életben nem találtam volna meg... :W

köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#188) Sianis válasza Wolfskin (#187) üzenetére


Sianis
addikt

Jó ha megszokod, mert minden Re: topic-hoz van egy! :K

Sianis

(#189) Wolfskin válasza Sianis (#188) üzenetére


Wolfskin
őstag

így lesz. már máskor is kerestem, akkor a guglival találam meg a cikket: :B

ebben nem tudsz esetleg segíteni?

letöltöttem az ubuntu 8.04-et és cd-ről indítottam.
1. sajnos nem látja az ntfs partíciókat.
az alkalmazások alatt nincs rendszereszközök menüpont, tehát nem tudom futtatni az ntfs configuration tools-t.
Telepíteni nem szeretném, esetleg honnan lehet olyan verziót letölteni, ami fut cd-ről és látja az ntfs doksikat?
2. feltettem a sun virtual box-ra is, de itt is ugyanaz a gond, semmi partíciót, usb-t, semmit nem lát. (csak netezésre használnám, de így nem tudok semmit letölteni win alá)
3. A virtuális gépen futtatva csupán 640x480 méretben hajlandó futni, nem tudom nagyobbra venni sehogy sem
köszi

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#190) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap rászántam magam hogy megprobálkozzak életem elsö unix rendszerével.
Nézegettem a neten és azt találtam hogy legtöbben az ubuntura szavaznak.Olvasgattam ezt a topicot,le is szedtem a legujabb ubuntut az ubuntu.hu-ról.
Ahogy kell ki is irtam CD-re,eddig minden sikeres! :)
Futattam is a CD-t.Na itt most el kell mondanom hogy az angol tudásom hagy kivetni valót.
Szóval elöjött a telepítö ablaka,én a középsöt azaz a Install inside Windows-t választottam.
Le is futott valami telepitö féle,kb 6-8 percig telepitett,aztán eltünt az ablak magátol.Vártam hátha történik valami,hátha ujraindul a gép,de semmi.Vártam kb 15 percet,semmi sem történt a feladatkezelö sem jelzett semmi aktivitást,nem futott az ubuntu telepitö sem igy ujrainditottam a gépet.
Ujrainditottam a gépet és mi történt? Semmi.Ugyan ugy az XP indult el mintha semmit sem telepitettem volna.Látom ott van a C meghajtón egy Ubuntu mappa,de semmi olyat nem találtam benne amivel el lehetne inditani vagy valami aktivitásra lehetne birni.Unistalláltam,megprobáltam ujból elöröl az egészet.Összeségében 4szer probáltam felrakni,de egyszer sem sikerült.A végén még a BIOS-ban az elsödleges bootolást a CD-re raktam,hátha az a hiba,de nem!
Sehogy sem akar telepedni ez a program nekem.
Mit csinálok rosszul?

Most Windows XP SP3 van a gépen,a gép egy IBM T42-es laptop.
Minden ami rajtavan teljesen jogtiszta,semmi buherálás sincs a géppel

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#191) Vladi válasza Ghandi (#190) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szia!

Inkább külön partícióra telepítsd, és ne a winen belülre. Itt egy leírás.

Ja és inkább az ubuntu topikot használd. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#192) Ghandi válasza Vladi (#191) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Köszi! Egy ilyen lámáknek való leirás kelett nekem :D
Engem ennek a topicnak a cime fogott meg hogy "kezdöknek"
Na én aztán az vagyok ezen a témában :D

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#193) Xela89


Xela89
csendes tag

Sziasztok. Az a problémám, hogy feltelepítettem az Ububtut, látszólag működne is minden indításkor bejön az oprendszerválasztás azonban miután kiválasztom az Ubuntut kiirja felül loading please wait lentebb pedig (initramfs) mellette pedig egy villogó kurzor és nagyjából ezután nem csinál semmit a gép. Néhány fórumban olvastam, hogy BIOSZ-ban kell a SATa BEÁLLÍTÁSNÁL A Raid-ot beállítani (nekem nincs olyan, csak ATA és AHCI ) átállítottam, de így sem volt jó ( mellesleg DELL 1545-ös laptopom van ) Ha valaki tud valami megoldást megköszönném :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.