Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) No.93 válasza PeAdam (#300) üzenetére


No.93
tag

neked ezt ajánlom fényképezésre

(#302) #40359168 válasza PeAdam (#300) üzenetére


#40359168
törölt tag

Köszi, végre egy mértékadó forrás aka “mára hiányzott még egy pojáca melléd”. Annak viszont külön örülök, hogy hogy amióta az olyan oldalak, mint pl. a mobilarena.hu relatíve populárisabbak lettek, csak úgy röpködnek az olyan szavak a levegőben, mint a “vonalélesség”, “látószög”, horribile dictu “túlszaturáltság” és “dinamikaátfogás” megamimég, miközben a kiejtőknek-kimondóknak fingjuk nincs olyan dolgok puszta létéről, mint mondjuk a kompozíció - igen, ez a linkelt videót elkészített ripacsra is vonatkozik. A konstruktív javaslatom az, hogy te próbáld meg feldolgozni, hogy az idei SE sokaknak tetsző és racionálisan is indokolhatóan megfelelő készülék, én meg közben megpróbálok többet fényképezőgépezni, mint fényképezni, hogy felnőhessek hozzátok. Deal?

(#303) borix válasza PeAdam (#294) üzenetére


borix
őstag

Házon belül nincs nagy választék ebben az árszegmensben.
Androidos telefonokkal összevetni felesleges ha továbbra is almát akarnak a kezükben és másról szó sem lehet.
Androidos fórumok tele vannak olyanokkal akik váltottak megvannak elégedve, és a zsebükben maradt egy nagyobb összeg, de vannak olyanok is akik visszavágynak iOS-re.

Nálam pl szóba sem jöhetne egy olyan teló akármilyen jó, aminek a kijelzőjében van a kamera lyuk.
Sokaknak pedig megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#304) BBke


BBke
tag

Teljesebb porté módot nyújt a Halide app az új iPhone SE-n: [link]

(#305) Sgr_A válasza Giovan! (#297) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nekem többet adott a multira i11-nél

(#306) #40359168 válasza PeAdam (#300) üzenetére


#40359168
törölt tag

A kis linkelt videódból pedig akkor a te félmondatodon túl:

“…és én bele akartam kötni ebbe a kamerába, de nem annyira lehet, mert jó fényviszonyok között igazából vetekszik a világ egyik legjobb mobilos kamerájával, nyilván rossz fényviszonyok között kijön a hátrány, de az a helyzet, hogy az A13 chippel ez egy teljesen vállalható kamerás mobil 2020-ban. Szóval az, hogy nincs rajta nagy látószögű objektív meg zoomobjektív, azt eddig is tudtuk, viszont ezzel az egy kamerával, ezzel lényegesen többet hoz, mint amennyit ígért. És hát nagyjából ennyi.’

Hát tudod, azon túl, hogy Németh Sándor urat és az ő kis vidám műsorát ajánlom neked továbbképzés gyanánt, inkább nem kommentálom az általad nem csak nekem leírtakat. Én mondjuk speciel senkit nem próbálok meggyőzni, hogy csak az alma, a pszichológiát viszont - ahogy a fizikát se - nem lehet megb...ni, szóval a számomra korábban alapvetően szimpatikus Xiaomi pl. most bukott egy viszonylag potenciális jövőbeni usert. Megggyőztél, na, most mit csináljak?... Csak így tovább, nem képes akárki a szarból a fost kiszűrni, egészen biztosan nagy jövő áll előtted.

(#307) nozs23 válasza PeAdam (#300) üzenetére


nozs23
addikt

Meggyoztel! :D Ilyen szakertovel mogotted eselyunk sincs.

(#308) janeszgol válasza PeAdam (#300) üzenetére


janeszgol
félisten

Megneztem a videot. Korrekt. Ez egy okosan megtervezett telefon. Pont.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#309) PeAdam válasza #40359168 (#306) üzenetére


PeAdam
tag

Tehát annak már örülni kell egy 400 dolláros telefonnál, hogy tűző napsütésben, megfelelő fényviszonyok mellett meg tudja karcolni a többi hasonló jó fotós képességű telefon fő kameráját. Komoly fegyvertény. Ez már fele ennyibe kerülő telefonoknál is alap manapság, sőt az éjszakai és alacsony fényviszonyok melletti fotózás is. Részemről ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#310) nozs23 válasza PeAdam (#309) üzenetére


nozs23
addikt

Részemről ennyi volt.

Szia!

(#312) Giovan! válasza Sgr_A (#305) üzenetére


Giovan!
addikt

Na, akkor nemcsak az SE procija volt azon a videón visszafogva, de még a 11-é is :D
Viccet félretéve, kb. ez lehet a valós adata, a Geekbench korábban már linkelt weboldalán is hasonló szerepel. Elég nagy a szórás az eredmények között, kíváncsi lennék az okára.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#313) hemaka válasza PeAdam (#309) üzenetére


hemaka
nagyúr

Neuralcam nightmode appot felrakot es tadaaam, lehet ejszaka is fotozni. Bar ejszaka aludni vagy bulizni kell, nem mobillal szerencsetlenkedni a sotetben. 😂

(#314) Sgr_A válasza hemaka (#313) üzenetére


Sgr_A
addikt

Vagy bekapcsolni a vakut :DDD
beltérben csodákra képes

(#315) #40359168 válasza PeAdam (#309) üzenetére


#40359168
törölt tag

Ez egy i7, a víz alatti tok nélkül és mindkettő just for fun, a párommal sétáltunk és kattogtattam. Semmi filter, csak pici vágás és autocorrect van mindkettőn a gyári képszerkesztővel, ugye nem akarsz meggyőzni, hogy a 7 óta visszafejlődött az Apple?

(#316) #40359168 válasza PeAdam (#309) üzenetére


#40359168
törölt tag

És a képek, elsőre nem ment a feltöltés.


(#317) Razzul válasza #40359168 (#316) üzenetére


Razzul
senior tag

Az IP67-es vízállóságot nem biztos, hogy jó ötlet stressztesztelni. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#318) #40359168 válasza Razzul (#317) üzenetére


#40359168
törölt tag

Megvolt jópárszor, kutya baja. :K

(#319) bolvar válasza borix (#139) üzenetére


bolvar
senior tag

Jaj de kis humoros akart lenni valaki... Jah hogy nem..

Alattam is megírták mi a tényállás. Magenta 1 a 6500 előfizum amiből még azthiszem le is jönne egy ezres ha válalnék hűséget... Ez a telefon bestbuy ár/értékben most... Kíváncsi lennék hogy alakult volna az ára ha nem ennyi a juró...

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#320) BBke


BBke
tag

Minek lovagolni az üzemidőn... az S4 mininek 1800 mAh akkuja van. Anno simán kibírtam vele estig. Persze akkor nem bírta ki, mikor a face állandóan szinkronizált. Persze biztos vannak olyanok, akik azonnal tudni akarnak mindenről a közösségi oldalakon. Már nem használok közösségi oldalakat. Aki akar az elér.

(#321) BBke


BBke
tag

A legolcsóbb iPhone-ban erősebb processzor van, mint a legdrágább Androidos mobilokban: [link]

(#322) joey04 válasza keIdor (#212) üzenetére


joey04
titán

Ne már! Akkor mit olvasgatnék a reggeli kávé mellé (ahogyan most is teszem :D )?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#323) CsabaZz válasza worxland (#6) üzenetére


CsabaZz
tag

Mobilaréna szint :W

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#324) aujjobba válasza BBke (#321) üzenetére


aujjobba
addikt

A HVG cikke is kijött, ott a processzor magok számán megy az okoskodás a komment szekcióban.

Már a jobb kínai mobilok is 8 magosak. Lehet, hogy elviszi 6 vagy kevesebb processzorral is, de nyilván lassabban.

Eh :C

(#325) janeszgol válasza aujjobba (#324) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen. Van, ahol egy cpu frekvenciája 9 meg 18 GHz, mivel 4x2,25 GHz vagy éppen ugyan ez nyolcszor.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#326) Friczy válasza Noukoum (#16) üzenetére


Friczy
senior tag

Ja, nem sokakat, ehhez képest valahogy mindig beszédtéma Androidos körökben is. Inkább az van, hogy sokakat érdekel, ha más nem az új verzió funkciói, de mivel gyatra a támogatás inkább 'nem érdekel'.

Más: megint - egyelőre - keveseket érdekel, de pl. nálunk a cégnél lehet használni a telefont a céges levelezés és több belső információ eléréséhez. Ehhez viszont a security emberek meghatározzák a minimum követelményeket, tudtommal pl. Android 8 már nem fér bele. Így ha valaki erre is szeretné használni a telefont, Androidnál elég sűrűn kell készüléket váltani, mert nagyjából egy főverzió frissítést kap egy telefon jó esetben. Alma esetében meg akár még most is lehet használni az öt éves készüléket.

(#327) aujjobba válasza Friczy (#326) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekunk is kb ez volt a cegnel, egy profil telepitese utan az iPhone-okon azonnal elerhetove valt a ceges levelezes a gyari Mail appban, a naptar, az AD kontaktlista, minden.
Kesobb viszont sajnos atalltak Outlook-ra es megszuntettek ezt, bar ezzel a megoldassal droidon is elerhetoek lettek a ceges dolgok, csak kevesbe jol integralva sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#328) Juhaszatti válasza Friczy (#326) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Androidnál elég sűrűn kell készüléket váltani, mert nagyjából egy főverzió frissítést kap egy telefon jó esetben."

Nem jó esetben 1, hanem az iPhone árkategóriájában talán kivétel nélkül 2 főverziót. A biztonsági szint pedig nem főverziófüggő egyébként, a biztonsági support jellemzően tovább tart, bizonyos gyártóknál akár 2 évvel is. Ami ugye már 2+2 évet jelent.
Ami persze még mindig elmarad az Apple frissítési politikájától.

(#329) nozs23 válasza Juhaszatti (#328) üzenetére


nozs23
addikt

2 főverzió nem feltétlenül jelent két évet amúgy. Note 8 2017 közepén jött ki, majd 2. főverzióját 2019 elején meg is kapta. Tehát kerek 1.5 év-ig érdekelte a Samsungot az abszolút csúcs telefonja (több főverzió már nem jön rá). Fel nem tudom fogni miért nem lehet csúcsmodelleknél vállalni legalább a 3 főverziót. Értem én, hogy az a cél, hogy vedd meg az újat, de az Apple-nél is. Mégis tudják, hogy sok felhasználót be lehet húzni a hosszú támogatással (még akkor is, ha ez egy átlag usert hidegen hagy, mert nem csak átlag userek léteznek).

(#330) janeszgol válasza nozs23 (#329) üzenetére


janeszgol
félisten

A Samsung a középkategóriában azt is eljátszotta, hogy nem az aktuális rendszerrel, hanem egyel régebbivel hozta ki telefonjait, majd büszkén frissítgette. Persze csak kétszer, ami igazából egy lett volna. Egy példa:
A3 2017: Mars -> Oreo.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#331) aujjobba válasza nozs23 (#329) üzenetére


aujjobba
addikt

Valószínűleg kiszámolták mennyi profitot jelentene bevonzani azt a pár embert, összevetve a várható fejlesztési költségekkel, és ez alapján döntöttek.

(#332) pulyka jocó válasza janeszgol (#330) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Szerencsére ez már nincs így, tavaly év eleji A50 9-el jött ki. Idei A51 10-el. Ha egyel régebbi (8as) droiddal jött volna ki az A50, biztos nem veszem meg.

(#333) borix válasza nozs23 (#329) üzenetére


borix
őstag

Droidon sokan váltanak 2 év gari idő lejárta előtt. Két év eltelte alatt lassan már kijön 3 új széria. Pörögnek a dolgok sokan lesz@rják a főverzió frissítéseket ha jön ha nem jön, akkor is cserélnek.

[ Szerkesztve ]

(#334) Friczy válasza Giovan! (#83) üzenetére


Friczy
senior tag

A dark mode legnagyobb előnye, hogy kevésbé látszik a notch :P

(#335) Noukoum válasza borix (#333) üzenetére


Noukoum
veterán

iOS-en is ugyanúgy váltanak 1-2 év után. Attól még hogy más a rendszer az emberek ugyanolyanok maradnak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#336) BBke


BBke
tag

Az iPhone 8 kamerája került az új iPhone SE-be, gépi tanulással: [link]

(#337) vakablak93 válasza aujjobba (#283) üzenetére


vakablak93
őstag

"Van itthon egy 2016-os SE-m, a legfrissebb iOS-t futtatja, 2GB ram van benne, megis porog/forog mindent csinal normalis sebesseggel.
Siman felveszi a versenyt a mai kozepkategoriaval, amit viszont 1-2 ev mulva kukazni fogsz mert 'belassult'."

LoL :W én két éve dobtam az Se 2016-ot mert akkor is tetűlassú volt az N7P-hoz képest......akárcsak most, pedig ez egy noname kacat.....és óriási ugrás volt pozitív irányba....ne tudom mit használtál előtte de nem kéne anblock az összeset leszólni...

Az új SE szerintem klassz kis cucc, főleg ezen az áron! Nekem nem jött be az iOS , de még így is tettszik

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#338) aujjobba válasza vakablak93 (#337) üzenetére


aujjobba
addikt

Középkategóriát írtam, nem anblock az összeset.

(#339) vakablak93 válasza aujjobba (#338) üzenetére


vakablak93
őstag

igen erre céloztam, kompletten kijelentetted ezt a középkategóriás droidokról...ezzel nem értettem egyet

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#340) borix válasza aujjobba (#338) üzenetére


borix
őstag

Középkategória pl. Egy 2018 végi xiaomi MI 8 vagy pro telók szinte elavultnak számítanak, használtan 60-70K körül mennek.
Snapdragon845, (AnTuTu 300K) Adreno 630, Amoled 1080x2248, 6-8Gb Ram kevés lenne a 2016-os SE telódhoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#341) aujjobba válasza borix (#340) üzenetére


aujjobba
addikt

Biztos jó telefon a mi8 ha te mondod, nem ismerem.
Ettől függetlenül a régi SE is simán állja a sarat napi használatban is, hiába nincs benne 6-8gb ram meg csúcs amoled kijelző.

Egyébként a mi8 nem középkategóriás, hanem csúcsmodell volt legalábbis a mobilarena teszt alapján, és egy árban is voltak (150ért vettem anno az SE-t, a mi8 ára is annyi volt megjelenéskor).

(#342) borix válasza aujjobba (#341) üzenetére


borix
őstag

Összemosódnak a határok pl új dizájn, anyaghasználat, kamera minőség, vezeték nélküli töltés, vízállóság, kijelző 90-120Hz ilyen dolgok választják már csak el sokszor a kategóriákat.
Az, hogy a proci 200K 300K vagy 400K teljesít sok embernek édes mindegy.
Időtállóságról beszélni tök felesleges vagy cserélet a telót 1 max 1,5 évente vagy elértéktelenedik.

[ Szerkesztve ]

(#343) aujjobba válasza borix (#342) üzenetére


aujjobba
addikt

Én 3-4 évig tartok egy telefont, az SE-t most cseréltem le, azt pedig a kislányom használja tovább.
Cseréltettem benne akksit a gyári akkucsere programban a télen, így elketyeg szépen még 1-2 évet.

(#344) borix válasza aujjobba (#343) üzenetére


borix
őstag

Nem is ér már a telefonod semmit.Ez is egy megoldás addig tartogatni míg már nem éri meg eladni. Jó lesz tartalék telónak, vagy a gyereknek míg nem tartja cikinek. ;]

(#345) janeszgol válasza borix (#344) üzenetére


janeszgol
félisten

30-40 ezer korul mennek a 2016-os SE-k. Persze ez a hasznalattol is fugg. 60-70 ezer lehet a teteje (alig hasznalt).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#346) Giovan! válasza borix (#344) üzenetére


Giovan!
addikt

Soha nem adtam el egy telefont sem amit használtam, de egyszer sem éreztem azt, hogy anyagi veszteség ért volna. Kifizettem érte a pénzt a boltban (elvből nem veszek használt telót), használtam két évig, aztán vagy meghalt, vagy családtagok kapták meg. Ez volt eddig a telóim életútja, és én tökéletesen elégedett is vagyok ezzel. Nem értem mi ezen olyan vicces.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#347) borix válasza janeszgol (#345) üzenetére


borix
őstag

Lehet, hogy annyiért menne (nagyot kell álmodni) csak találj rá madarat...
Giovan!
Többség igyekszik hamarabb frissíteni, hogy a végén ne egy elavult telója legyen nagy bukóval.

[ Szerkesztve ]

(#348) aujjobba válasza borix (#344) üzenetére


aujjobba
addikt

Egyetlen telefont adtam el eddig, egy Xperia S-t, mert annyira szar volt hogy nem akartam tovább tartani.
A többit megtartottam mindet, ment amíg ki nem múlt.
Minek adnám el, ha egyébként szépen működik, és meg is van a helye családon belül?

(#349) Giovan! válasza borix (#347) üzenetére


Giovan!
addikt

De mondom, nincs bukó, mivel nem kereskedem a telefonjaimmal.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#350) Sennheiser87


Sennheiser87
csendes tag

Androidot napi használatban utoljára 2017-ben használtam, így a jelenlegi flasgshipekről nincsenek tapasztalataim.
Egészen egyszerű volt az androidos pályafutásom, mivel lobbanékony vagyok, így nem bírom elviselni, ha egy gép nem úgy teszi a dolgát, ahogy elvárom tőle. Magyarul minden telefonomat elpusztítottam az egyre elviselhetetlenebb lagok miatt :DDD
Ezek után váltottam IOS-re, ahol ezeket nem tapasztaltam, így azóta ezt a tábort erősítem.
Amikor az I11-et vettem, nyomkodtam S10et, P30 prot, de valahogy nem állt össze nekem a kép. Nem éreztem úgy, hogy kiadnék rájuk közel 300-at nagy mosollyal...

Nem úgy gondolkodom mint a vásárlók többsége, ha valami nekem bevált és működik, akkor hajlamos vagyok többet is fizetni érte. Sajnos nem tehetem meg, hogy mindegyik éppen aktuális csúcsmodell (amiket lassan már követni sem lehet) a zsebemben töltsön 1-1 hónapot :N pedig lehet, hogy lenne köztük egy, amire cserélnék, de ezeket sosem fogom megtudni, mivel nem veszem meg őket.
Ellenben az Apple többi terméke egyáltalán nem érdekel és Macbookot sem vennék soha. Jelenleg is itt pihen egy Pro az asztalomon, csak akkor piszkálom, ha nagyon muszáj.
Fölösleges ellenségeskedés és harc folyik állandóan és sosem értem. Az Audi-BMW-Mercedes triumvirátusról is lehetne hónapokig vitatkozni. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.