Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Tudom hogy az lesz, azt is tudom, hogy ez az egyik legokosabban összeállított telefon az elmúlt évekből (azért az A3 2017 nagyon frankó volt). De ez a cím, ez üt. :D
Kapudrog bakker. :D

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Tuti sokan fognak ilyet venni és használni is fogják 3-4-5 évig majd és azt hiszik milyen menők, mert alma van a telefon hátulján. Nah jó az igazság az, hogy nekem is volt ilyen időszakom mikor azt hittem ettől lesz valaki menő, de már szerencsére nem szedem ezt a "drogot". :D :D :D

Tehetett volna fel Zack egy videót a hörcsögös töltésről, kíváncsi lettem volna rá. Hova kell bedugni a hörcsögbe? :DDD :DDD :DDD :DDD

(#3) Parallaxis válasza INGJOKE (#2) üzenetére


Parallaxis
addikt

és használni is fogják 3-4-5 évig majd és azt hiszik milyen menők, mert alma van a telefon hátulján.

Hát igen, mennyivel menőbb évente lecserélni a Samsung flagship-eket fél millióért...

(#4) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Azért örülök hogy a többi gyártónak nem szóltak, hogy a 400$-os árszinten jogos az 5W gyári töltő. :)

(#5) kbyte1024 válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ez mekkora volt :C amúgy meg lehet venni felhavi fizuert gyorstöltőt is hozzá :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) worxland


worxland
addikt

"A tartozékok a szokásosak, Zack szerint az 5 wattos, kébeles gyári töltőfejnél az is gyorsabb, ha egy hörcsöghöz csatlakoztatjuk az eszközt, de ezen az árszinten nem igazán jogos ilyesmire panaszkodni és alapvetően igaza van."

A 105 ezres telefonomhoz 27 W-os töltő jár. Azért nem kellene ennyire tövig becsókolni Almáéknak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7) joey04


joey04
titán

Ez pontosan így van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Kinder


Kinder
senior tag

Lehet hisztizni, és ahogy a hozzászólások alapján látom, mindenki fikáz, de el kéne fogadni, hogy ezzel a telefonnal nagyon el fogja verni az Apple a többieket.
Itt nem az a lényeg, hogy hány wattos töltő jár hozzá, mert a pistikemobilhoz erősebbet adnak, hanem, hogy egy zsírúj, garis telefont kap az a réteg, aki nem tud 400k-t kiadni egy Apple-ra, na ők most vehetnek 180kért.
És ők eladják a régit, mondjuk a 3-4 éves Iphone8-ast 90k-ért, és plusz 90k-ért van egy 4-5 évig használható új telefonja, ami jelen pillanatban a leggyorsabb telefon, nem csak az almák között...
Pont le fogják sz...rni, hogy 5 vagy 25 wattos a töltő.

[ Szerkesztve ]

(#9) hogabesz válasza Kinder (#8) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Erre vonatkozóan van valami statisztika, hogy mennyi ember szeretne magának ájfont de az ára miatt nem veszi?

(#10) NGA válasza Parallaxis (#3) üzenetére


NGA
addikt

De miért kell lecserélni? Én pl 2 évente cserélem a Huawei flagship telefonokat. Amit leváltok, azok még ekkor is tökéletesek, gyorsak, jól használhatók, csak tetszik az új, megtehetem, és lecserélem. Ugyanúgy az ipadokat is lecserélem 2 évente.

(#11) Giovan! válasza kbyte1024 (#5) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem kötelező az Apple-től venni a gyorstöltőt (bár egy iPad töltő azért nem félhavi fizu szerintem), én pl. egy sima 15W-os Samsung töltőfejet használok erre a célra.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#12) INGJOKE válasza NGA (#10) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezt a részt én sem értettem, de jah :)

(#14) #24536576 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ez az egyik fele... Másik, hogy egy megbízható ökoszisztémát kapnak, 5 év támogatással. 1,5 éves a Note9-em, és már azon kell remegni, hogy OneUI 2.1-et megkapja e... És nem 180K volt. Persze minden másban jobb, mint ez, de sokakat inkább a szoftver támogatottsága érdekel, nem a 108MP meg a 4 kamera.

(#15) HarleyCustom válasza Parallaxis (#3) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1 ;]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#16) Noukoum válasza #24536576 (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem sokakat érdekel a szoftvertámogatottság, csupán jó érv az iphone mellett. Csak mikor megkérded hogy tulajdonképpen miért is jó az neki akkor nem jön rá válasz. Attól még nem fognak tovább használni egy mobilt mert az iphone, szoftver ide vagy oda. Személyfüggő az hogy ki mennyit használ egy mobilt, sokan úgy írnak itt mint ha a szoftveres szupport lejárta után már nem lehetne használni egy telefont.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) Petya88 válasza #24536576 (#14) üzenetére


Petya88
tag

Nálad a pont! Engem ez az SE nem sarkall vásárlásra, mert még meg van a régi, amit még mindig nem hagyott magára az Apple.
Viszont ha lenne megint egy a régihez méretben közeli akár nem SE, hanem 12/13 vagy hívják akárhogy, azt akár teli áron is szívesebben venném, mint a max 2 év támogatású más márkájú telókat. A megbízható működés nekem sokkal fontosabb, mint a sok csili vili extra. Kamerában vagy másban már talán mondhatjuk, hogy az összes jobb minőségű telefon tud kielégítő minőséget, de ilyen stabil hátteret melyik gyártó ad?

(#18) babosmiki válasza Kinder (#8) üzenetére


babosmiki
addikt

Azért annyira ne légy benne biztos, hogy "nagyon" el fogja verni ezzel az őskövülettel ( kivéve proci ) az Apple a többieket, főleg ha ilyen [link] mobilokkal jönnek 100 körüli áron...

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#19) szaszyka válasza Noukoum (#16) üzenetére


szaszyka
senior tag

Én ugyanígy vagyok az android személyreszabhatóságával. Mindenki azzal jön, aztán mikor meglátom a telefonjukat, még csak mappákba sincsenek rendezve az appok, nemhogy valami komolyabb személyreszabás történt volna...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#20) hemaka válasza babosmiki (#18) üzenetére


hemaka
nagyúr

Amíg azokon nem apple logo és ios van, tök mindegy. :DDD

(#21) ilor14 válasza babosmiki (#18) üzenetére


ilor14
tag

Hiába van rajta periszkóp meg minden szar, ha a kamera szoftvere nem az igazi. Fogadni mernék, hogy ilyen árban egyik telefon sem fogja tudni felvenni az iPhone kamerájával a versenyt. (Maximum valami tavalyi flagship jóárasítva.)

(#22) Juhaszatti válasza Petya88 (#17) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Én megértem hogy sokaknál fontos a hosszú szoftveres támogatottság, főleg akik 3-4 évig, vagy akár tovább is használnak egy telefont. De más gyártónál van mondjuk fix 2 év főverzió frissítés, és 4 év biztonsági támogatás. Milyen hátránya származik az embernek abból, ha a jól működő 3-4 éves telefonján, 1-2 évvel korábbi főverziót kell használnia?

(#23) Noukoum válasza szaszyka (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Látod, egyik fél sem ártatlan. Csak nevetséges ez a röhejes fanatizmus amit rengetegen tolnak nem csak itt hanem a való életben is..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) babosmiki válasza hemaka (#20) üzenetére


babosmiki
addikt

Sokan elpártoltak már tőlük, nem akkor név már mint pár éve volt. Most már nem elég a név az eladásokhoz, azt már elcseszték szerintem...

Kamerákban meg már messze sincs akkora különbség, hogy csak azért megérje a felárat...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#25) Giovan! válasza babosmiki (#18) üzenetére


Giovan!
addikt

Processzorban nagyon nem egy ligában játszanak, ahogy méretben sem. Ráadásul az SE nagy előnye (szerintem a legnagyobb előnye), hogy iOS van rajta.
Szóval nem ugyanaz a vásárlóközönsége a két készüléknek.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#26) babosmiki válasza Giovan! (#25) üzenetére


babosmiki
addikt

Ez így van, és ezért nem fogja elverni a többieket szerintem.. ;)

Kisebb pénzű Apple fanoknak jó választás lesz az tény.

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#27) Giovan! válasza babosmiki (#24) üzenetére


Giovan!
addikt

Sokan elpártoltak, de ahhoz bőven elegen veszik a *“túlárazott” készülékeiket, hogy a mobilpiac teljes hasznának kétharmada az Apple zsebébe vándoroljon (forrás: [link] ).
Ez a készülék is sikeres lesz, akárcsak az elődje.

*azért tettem idézőjelbe, mert ez eléggé szubjektív. Szerintem túlárazottak, viszont mivel az Apple nem a reklámokból él, hanem abból a profitból, amit a készülékek értékesítésével megtermel, valahol mégis érthető, hogy elképesztő haszonkulccsal dolgoznak. Legalábbis nekem, de ha valaki meg nem így gondolja, azt is meg tudom érteni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#28) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Most még telefonokra költenek, 1-2 hónap múlva már szárazkenyeret fog enni az átlag, kell az a válság, sokan már el vannak tájolódva :C

(#29) MarkCsiha461 válasza ilor14 (#21) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Ha nem vesszük bele a tavalyi flagshipeket (P30, S10e, Mi 9 talán) akkor tényleg nem nagyon :)

(#30) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ez a töltő kérdés teljesen érthetetlen. Az Apple szerint egy áron van az 5W és a 12W. Akkor miért nem a 12w-os adja hozzá? Ennyit erről az állítólag "zöld" cégről....

[link] 19 dollár mindkettő...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) babosmiki válasza 7Heads Drago (#30) üzenetére


babosmiki
addikt

Nyugodt lehetsz, hogy ők olcsóbban szerzik be az 5W.ost, enyi a lényege csupán. A PROFIT...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#32) <Lacy85> válasza Noukoum (#23) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ennél már csak az nevetségesebb, amikor valaki minden hírnél ekézi az Apple-t, közben meg 3 olyan eszközt is használ, amin alma logo van.
Ez miért van? Utálja az illető, de legalább menő lesz tőle? ;] :DDD

(#18) babosmiki:

Xiaomi-t inkább hagyjuk. Náluk hatványozottan igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve.

[ Szerkesztve ]

(#33) szkaroly válasza Giovan! (#25) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ne viccelj már. Átlag vásárlók 70-80 százaléka még az operációs rendszer fogalmával sincs tisztában, nemhogy ios v. android. Ha kap valami frissítést akkor vagy automatikusan letölti vagy azért se. Mert itt a fórumban pár száz ember tudja a különbséget az nem egyenlő az átlagemberrel. Eleve az infotudás roppant alacsony, vagy csak egy adott részre korlátozódik. Volt olyan számtechtanár munkatársam aki nem tudta hogy hol van a Paint a startmenüben. A nagy átlag azért vesz iphone-t, mert ha nagyon drága akkor biztos nagyon jó, barátnőmnek is ilyen van, apuci/anyuci/barátom megveszi/csak azért is a legdrágábbat veszem meg. Android flagship modelleknél is hasonló a helyzet. A vásárlóközönség pedig ugyanaz szerintem. Persze vannak régi ios felhasználók, olyanok akik más ios eszközöket is használnak, de ez nem a többség, csak az itteni userek hiszik ezt mert ez egy szakfórum ugye és azt hiszik mindenki úgy gondolkozik mint ők.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#34) keIdor válasza MarkCsiha461 (#28) üzenetére


keIdor
titán

Saját tapasztalat, így jártál az i11-el?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) hemaka válasza keIdor (#34) üzenetére


hemaka
nagyúr

haha :DDD

(#36) Petya88 válasza Juhaszatti (#22) üzenetére


Petya88
tag

Nálad is ott a pont! Nekem most azért van régi SEm, mert akkor az volt a legkisebb elérhető méretű és jó minőségű telefon. Előtte is jó minőségű és hasonló méretű telefonjaim voltak, egészen 95-óta. 2013-ban megvettem az első nagyobb méretű készüléket és három év alatt nyolcszor kellett kijelzőt cserélnem a Nexus 5-ön, mert egyszerűen kiesik, az amúgy mások által péklapátnak csúfolt kezemből.
Most viszont elfogytak a lehetőségek egy ideje és esélyem sincs minőségi cserére. Vennék én Pixelt vagy iPhone-t, de mind legalább akkora, mint a Nexus 5 volt. A többi viszont, lássuk be, nem ugyanez a kategória. Lehet, hogy ott van rengeteg fícsör és extra kamera, de nekem azokra nincs szükségem.
Amire szükségem van, az a megbízható működés, biztonság és a kisebb méret. Tekintettel arra, hogy manapság a legkényesebb dolgainkhoz is a mobilunkon keresztül vagy annak segítségével férünk hozzá, a megbízhatóság és a biztonság nálam kiemelt figyelmet élveznek.

(#37) 7Heads Drago válasza babosmiki (#31) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Linkeltem alul. Az amcsi oldalon is 19 dollár mindkettő...
Ha a profit a lényeg akkor ne reklámozzák magukat "zöldként". És ne írják oda hogy zafír, ami nem az. Pont ugyanúgy hazudik az Apple mint bárki más a profit érdekében.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38) AliceWake válasza worxland (#6) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Én tökre úgy értelmeztem, hogy Apple viszonylatban. Mivel a drágább jószágokhoz is külön megvásárolható kiegészítőként kínálják a gyorstöltőt.
Sztem Zack is így értette, nem úgy általánosságban.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#39) MarkCsiha461 válasza <Lacy85> (#32) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Ezt hívják úgy, hogy álszent :))

(#40) MarkCsiha461 válasza keIdor (#34) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Miért lenne saját tapasztalat? :DDD

(#41) INGJOKE válasza Mr Anderson (#13) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hidd el én örülnék a legjobban, ha ez így lenne. Múltkor a telenortól kérték, hogy próbáljam ki egy másik telefonban is a simet és az I6 került a kezembe... vicces volt... sose kellene megint alma... :D

LosBlancosrm

Én béta romot használok minden héten mikor van kiadás feltéve egyből. Sosem volt vele semmi bajom és kisebb hibákat leszámítva mindig működött. Szóval én nem értek egyet azzal, hogy egy ios megbízhatóbb, mint egy dróid, bár mondjuk engem almánál is elkerültek a szar frissítések, pedig ott is ahogy olvastam, hogy van új, vagy a telefon jelzett már ment is fel. :D

[ Szerkesztve ]

(#42) Alogonomus válasza Kinder (#8) üzenetére


Alogonomus
őstag

Jaguar is azt hitte, hogy milyen jól megszedi majd magát az "olcsó" modellekkel, amikben ülve az "átlagember" is elmondhatja, hogy Jaguart vezet. Hát nem jött be a terv, mert a Jaguar márkanév értékét inflálták el ezzel. A gazdagok átszoktak másik luxusmárkára, így pedig már az "átlagember" sem akart "csak" dupla árat fizetni egy felsőközép kategóriás modellért, aminek a "nagytesóját" a gazdagok nem értékelik.

(#43) Giovan! válasza szkaroly (#33) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze vannak régi ios felhasználók, olyanok akik más ios eszközöket is használnak, de ez nem a többség, csak az itteni userek hiszik ezt mert ez egy szakfórum ugye és azt hiszik mindenki úgy gondolkozik mint ők.

Nem a többség nálunk. Amerikában, meg úgy általában nyugaton (vagyis az Apple fő piacain) igenis van egy elég széles réteg, akinek több Apple cucca is van, amik nagyon jól össze tudnak dolgozni egymással, így aztán ha azt pontosan nem is tudja a vásárló, hogy milyen rendszer van a telóján (mert ott sem felvilágosultabbak ám ebben a tekintetben a vásárlók), azt azért érzékeli, hogy minden fluid, minden kommunikál mindennel, rögtön, kérdés nélkül. Ez nagyon sokat tud jelenteni.
A felhasználói élmény sokat számít a vásárlásnál, márpedig ez igen nagy részben a rendszertől függ, szóval szerintem igenis fontos, hogy ki milyen rendszerben mozog otthonosan, mert legközelebb is olyat fog venni, ha elégedett vele.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#44) 7Heads Drago válasza AliceWake (#38) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Linkeltem fentebb képpel hogy a 12 W-os töltő egy áron van az 5W-ossal a magyar és az amcsi oldalon is. És többek közt erre is utalhatott jerry. Szóval akkor minden telojukat adhatnák a 12W-ossal és nem lenne semmi felára se a telonak még.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) Razzul válasza szkaroly (#33) üzenetére


Razzul
senior tag

"Átlag vásárlók 70-80 százaléka még az operációs rendszer fogalmával sincs tisztában, nemhogy ios v. android."

Lehet, hogy a fogalmakkal nincsenek tisztában, viszont a mindennapi használatban tapasztalható különbségeket ők is érzik a különböző rendszerek és telefonok között. Ilyen a gördülékenység, kezelhetőség, felhasználóbarát felület stb. Ebben pedig számít az iOS és az A13.

(#46) babosmiki válasza <Lacy85> (#32) üzenetére


babosmiki
addikt

Nem értek veled egyet, de mindegy is.... ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#47) #76289792 válasza Razzul (#45) üzenetére


#76289792
törölt tag

"gördülékenység, kezelhetőség, felhasználóbarát felül"

Az Android 10, SD 865 és 90/120 hz-es panelek idejében nem az Apple felé lóg a mérleg nyelve ilyen téren.

(#48) Giovan! válasza 7Heads Drago (#44) üzenetére


Giovan!
addikt

Nagyon egyszerű: ha 12 W-os töltőt raknak a dobozba, akkor senki sem fogja azt megvenni pluszba az új mobiljához, vagyis elesne ettől a bevételforrástól a cég, ráadásul pont egy olyan készüléknél, amit amúgy is olcsón ad, vagyis keresni is kevesebbet keres rajta, mint a nagyokon.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#49) Ujfelhasznal válasza Juhaszatti (#22) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

Nekem speciel P10-en jött Android 8 és 9, de mikor egy éves lett (2018-ban) már kevesebb securitiy patchet kapott, 9 után meg összesen vagy 4-5-öt(késve ezeket is), azóta pedig semmi. Szóval kb. két évig volt rá támogatás. Újabb csúcsmodelleken már lehet, jobb a helyzet, azóta váltottam.

(#50) INGJOKE válasza Giovan! (#48) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez nem biztos. Még nem láttunk ezzel kapcsolatban egy elemzést se. Mivel csak a proci új benne a többi meg régi "raktár kisöprés" eredménye, ezért nem vennék mérget rá, hogy ezen nem keres ugyanannyi az apple. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.