Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) BBke


BBke
tag

Várom a T-nél a 128 GB verziót, hátha lesz belőle, számomra ez az arany középút ;)

(#152) papirhajo


papirhajo
csendes tag

Nem értem azt, aki ilyet, vagy iPhone 11-et vesz, egyszerűen ezeknél már a 40ezres kategórában is élvezhetőbb telefonokat lehet találni. Önmagában az ios nem elég. De akár az XS is jobb vétel, mint ez.

(#153) janeszgol válasza papirhajo (#152) üzenetére


janeszgol
félisten

Micsoda zagyvaságokat írtál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#154) janeszgol válasza nozs23 (#150) üzenetére


janeszgol
félisten

Hidd el, aki értelmes tech buzi, az ezerszer is ezt veszi meg, mint pl az A51-et vagy az A71-et. Sem kijelzőben nem egy kategória (péklapátok vs kompakt), de ha ezen túllépünk, akkor is hardveresen is totál le van maradva az A széria. (Két fontos dolgot írjak: OIS és ax wifi azaz wifi 6. És akkor a cpu és gpu teljesítményről még nem is írtam.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#155) NGA válasza borix (#142) üzenetére


NGA
addikt

Az én ismeretségi körömben senki nem vesz ilyen piciket telefont, csak olyan 6" körülieket, vagy kicsit nagyobbat. Szóval van kereslet a nagyobb telefonokra. Gyermekem (13) is ezen nézi a tiktok-ot, a youtube-t. A korosztályának fontos az, hogy elég nagy méretű legyen a kijelző, és fhd+, nagy akkumulátor. Ami nem érdekli őket: szoftverfrissítés, ökoszisztéma, oprendszer verziója. 2 évente lecserél(tet)ik a telefont. És azért ez a korosztályt már figyelembe veszik a telefongyártók. Az is meglepő, hogy nem hat rájuk annyira az apple név, vicces volt azt hallani, hogy csajos telefonnak tartják a márkát :-)

Janeszgol: Ha jól gondolom, a wifi 6-hoz új router is kell nem? Cseszhetem, ha a cégnél nem fogják lecserélni. Otthon meg vehetek megint új routert a telefon miatt?

[ Szerkesztve ]

(#156) janeszgol válasza NGA (#155) üzenetére


janeszgol
félisten

Minden új technológiához új cucc kell. Ha sokan használják a wifit, a wifi 5 (ac) nem elég, mivel a MU-MIMO csak downloadban megy, uploadban nem, ahhoz Wifi6 (ax) kell.
Bár ha leginkább videónézés megy, akkor elég az ac is.

Fordítva látod. A nagy telókra van kereslet, azt senki nem cáfolja meg. a kicsikre szokták azt mondani, hogy nincs. Bár én azt gondolom az Apple-nek nincs komoly terve ezzel. Akik a régebbi szérián maradtak, azok kapnak időt ezzel a telóval, hogy megszokják az újakat. (Többen fogják venni az ismeretségi körükben, és megszokják.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#157) nozs23 válasza NGA (#155) üzenetére


nozs23
addikt

Gyermekem (13) is ezen nézi a tiktok-ot, a youtube-t. A korosztályának fontos az, hogy elég nagy méretű legyen a kijelző, és fhd+, nagy akkumulátor.

Ocsem ugyanez a korosztaly. Fogalmuk sincs arrol, hogy fhd+ es hogy mekkora az akksi.
A meno az iPhone, minden gyerek azt akar, aki teheti megkapja, masok regebbi verziokat, vagy szulok levetett telefonjait.
Jelenleg Xiaomija van, de o is iPhone-t szeretne ballagasra.
Ez nem egy pozitiv dolog, de sajnos ez van. Mukodik a marketing gepezet.

85% of surveyed teens own an Apple iPhone

[ Szerkesztve ]

(#158) KulhaviMarci válasza worxland (#6) üzenetére


KulhaviMarci
újonc

Nana mondok jobbat redmi note 8t 50000ft bumm gyárilag a 12w-os gyorstöltő

(#159) Razzul válasza janeszgol (#147) üzenetére


Razzul
senior tag

Most én is megnéztem, és a T-nél valóban drágább az i8 mint az új SE. Az i7-et meg még mindig 130 ezer felett adják. Az i7-et már rég 50-60 ezerért kéne szórni, i8-ért meg 80 ezer lenne a jó ár.

Stat crux dum volvitur orbis

(#160) Giovan! válasza janeszgol (#149) üzenetére


Giovan!
addikt

A 730-nál biztos erősebb az A11, a 765G-vel való összehasonlítás már nem ennyire egyértelmű, ha jól emlékszem, azzal kb. pariban van.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#161) Tin válasza janeszgol (#148) üzenetére


Tin
veterán

Orommel hallom, hogy nalatok nem fontos az uzemido, de szerintem azert ha egy telefon uj koraban produkal 4 oras kijelzoidot, akkor fel evesen mennyit fog? Es 1 evesen? Es foleg, ha mar arrol beszelunk, hogy a procija miatt ez "3-4 evig eleg lesz", mennyit fog akkor produkalni?

Szerintem ez igenis fontos szempont. Persze, minden toltheto, de 2020-at irunk, nem 2014-et...

(#162) Tin válasza nozs23 (#150) üzenetére


Tin
veterán

Hat ha vesz egy iPhone-t, akkor bizony az iOS-t fogja hasznalni, meg az Apple okoszisztemajat.

A "legkiforrottabb mobilos oprendszer" kifejezest meg csak azok hasznaljak, akik evek ota nem hasznaltak mast, vagy az Androidot egy 50e Ft-os also kategorias telefonnal azonositjak. Az meg nem igazan fair, mert azoknak a processzora a kozeleben sincs az SE teljesitmenyenek.

500€-s aron, amennyibe az uj SE kerul, csak kulonb telefont kapsz Android fronton. A procija ugyan valoszinuleg nem lesz olyan eros, de minimum 2x akkora az akkuja, FHD a kijelzoje (es amoled), sokkal jobb a helykihasznaltsaga, es tudja mindazt, amit az SE.

Szoval bocs, de akinek ez jo vetel, az szimplan iPhone-os, es fogalma sincs, hova fejlodott a vilag tobbi resze.

(#164) Giovan! válasza Tin (#161) üzenetére


Giovan!
addikt

Ez a 4 óra hogy jön ki? Nálam az i8 is produkál vagy 6 órát (a fentebb olvasható felhasználási szokásaim mellett) ha 15% környékéig engedem az aksit százról. Ennek jobbnak kell lennie (ha nem is sokkal) az energiatakarékosabb proci miatt.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#165) INGJOKE válasza Tin (#161) üzenetére


INGJOKE
veterán

Valamiből meg kell élni a szervizeknek is, biztos nem lesz nehéz kipattintani belőle azt a kis aksit... :D :D :D

Meg hallod mivel irodisták nekik nem kell mobil jó a "vezetékes" is. :D
Bár én is egész nap irodában vagyok én is sosem töltöm vezetéken a telefonom, csak is vezeték nélkül, de jah... almáéknál ez még elég új dolog :D :D :D :D

(#166) janeszgol válasza #40993792 (#163) üzenetére


janeszgol
félisten

Aztán megveszik az S20-at, 120hz-en kapnak 5 óra kijelző időt. :)
Vissza nem váltanak, mert nem jó, még a kisebb felbontás ellenére sem. (Amúgy valóban hozzá lehet szokni.)

INGJOKE, tud vez, nélküli töltést. Ahol én dolgoztam, ott jellemzően mindenki lógatta, és ha ment el valahova, akkor vette csak le. S8, S9, P10, i6s, i7.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#167) Giovan! válasza Tin (#162) üzenetére


Giovan!
addikt

500€-s aron, amennyibe az uj SE kerul, csak kulonb telefont kapsz Android fronton. A procija ugyan valoszinuleg nem lesz olyan eros,

Na, akkor pl. számomra máris elvesztette “különb”-ségét, ugyanis szerintem a szoftver után a legfontosabb a CPU egy telefon esetén.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#169) Giovan! válasza INGJOKE (#165) üzenetére


Giovan!
addikt

Már az i8 is tudja a vezeték nélküli töltést.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#170) Tin válasza #40993792 (#163) üzenetére


Tin
veterán

En fenntartom, hogy szegyen, hogy 2020-ban egy 6 evvel ezelotti design-al, es 4 evvel ezelotti alkatreszekkel, 6 evvel ezelotti akkumerettel kiad egy telefont a vilag elso szamu telefongyartoja, "AZ" okostelefon feltalaloja, mindezt meglehetoseg dragan, es meg rengetegen tapsolnak is neki.

Az meg, hogy nem fontos az akkuido, az elavult design, a bazi nagy kavak, az alacsony felbontas, a letuno kijelzotechnologia, csak az Apple plecsni a hatuljan, hat... most erre mit mondjak? Te vagy a celkozonseg, magyarazd meg te.

A 162-es posztom utolso bekezdese meg nem tevedes, hanem tapasztalat. Addig szep es jo az Apple, amig nem hasznalsz normalis Androidos telefont. Es aztan rajossz, hogy huha, hova fejlodott a vilag.

(#171) INGJOKE válasza #40993792 (#168) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nyilván a kőműves is egész nap tudja tölteni a telefonját, meg az ács is a tetőn (napenergiával) és még sorolhatnánk pár ilyen szakmát... :D

(#173) janeszgol válasza Tin (#170) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha a Samsung kiadná az A3 2017-et változatlanul, csak bizonyos technológiában lenne új (pl SoC SD 855, 6 giga ram, wifi 6, BT 5.1), változatlan paraméterekkel (kamera és kijelző maradhat, meg a ház is), 200k alatt, nálam az is nyerő lenne.

Ilyeneket szajkóznék, hogy "év tized telefonja", meg "a legjobb, végre", amíg le nem lőnének. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#174) nozs23 válasza Tin (#162) üzenetére


nozs23
addikt

A "legkiforrottabb mobilos oprendszer" kifejezest meg csak azok hasznaljak, akik evek ota nem hasznaltak mast, vagy az Androidot egy 50e Ft-os also kategorias telefonnal azonositjak.

Ez nagyon félrement. Rendszeresen kipróbáltam az új droidokat az S9 Plussal bezárva, ott lett elegem.
És azt is pontosan tudom, hogy milyen egy középkategóriás FHD+ Amoled kijelző (Mi 9 SE). Amellé bőven oda lehet rakni egy ilyen kis IPS-es iPhone-t, mert sokkal jobban néz ki.

(#176) NGA válasza nozs23 (#157) üzenetére


NGA
addikt

Ez a lényeg :-)

"Teens don't care about any of that. It's marketing. I know it hurts your little fanboy feelings, but it's true. Teens want to be popular, and have popular stuff."

Hála istennek mi egy elmaradott magyar vidéki nagyvárosban lakunk, és itt nem menő annyira az iphone :-)

Egyébként ez pont olyan, hogy ha megkérdezel 100 gyereket, hogy szeretne-e xox-ot, akkor 85 azt fogja mondani, hogy igen. USA más terep az iphone esetében azért.

[ Szerkesztve ]

(#177) janeszgol válasza janeszgol (#173) üzenetére


janeszgol
félisten

évtized*

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#178) Tin válasza #40993792 (#172) üzenetére


Tin
veterán

Reg rossz lenne, ha mindenkinek ugyanaz lenne a velemenye, hiszen akkor az Apple nem kaszalhatna irtozatosat az iPhone 8 gyartosorok SE-re valo atallitasabol, nulla innovacioval.

Egyebkent elfogadom a masik ember igenyeit vagy elvarasait, csak megvan a velemenyem rola, aminek hangot adtam egy relevans topikban. Ha ugy tetszik, itelkezem, hiszen a velemeny itelkezes is egyben. Es te nem ezt csinalod amikor meg csak nem is az iPhone-rol, hanem rolam mondasz velemenyt (nincs kepessegem elfogadni, degradalok, az a problema veled, stb).

Amugy meg szemelyeskedni konkret ember ellen lehet, nem egy embercsoport ellen. Igazan megkoszonnem, ha nem a szemelyemet kritizalnad, hanem a velemenyek menten beszelgetnenk, vagy sehogy.

(#179) Tin válasza nozs23 (#174) üzenetére


Tin
veterán

Bar nem tudom, miert lett eleged az S9+-bol, mert azt nem irtad le, a feleannyiba kerulo Mi 9 SE-t elegge nem korrekt a 2x annyiba kerulo iPhone SE-hez hasonlitani.

(#181) janeszgol válasza Tin (#178) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézd meg majd a legújabb Samsung A szériát. Menő, fiatalos kinézet, aztán drágák, plusz hardveresen meg gyengék. (A méretről nem is beszélve, de ezt most hagyjuk.)
Ezeknek mi értelme van?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#183) Sgr_A válasza Tin (#170) üzenetére


Sgr_A
addikt

ez pont nem igaz s8 és mate 20 után váltottam iPhone-ra hát van még hova fejlődnie annak a világnak
mondjuk ez nekem kicsi lenne minden téren de a rendszer messze jobb mint a droid, mondom ezt kb 7 év droidozás után elég sok márkát kipróbálva (xiaomi, asus, meizu, Lenovo, moto, samsung, huawei/honor)

[ Szerkesztve ]

(#184) Giovan! válasza Tin (#178) üzenetére


Giovan!
addikt

Lol, konkrétan leírtad, hogy szégyen örülni az új SE-nek, illetve hogy az Apple felhasználó azt sem tudja hol tart a technológiai fejlődés. És ezek után megértődsz, ha rámutatnak, hogy degradálsz.

Amúgy csak kíváncsiságból, az eredeti SE bemutatásakor is szégyenkeztél azok helyett, akik szerint jó készülék lett? Mert pontosan ugyanazt a receptet ismételte meg az Apple itt is. Fogta a régi házat, és kicserélte benen a CPU-t és a RAM-ot. Akkor semmi mást nem csinált, csak korszerűsítette az 5S-t. És pontosan ez kellett nagyon sok embernek. Na most ugyanez a recept, csak az 5S helyett a 8 kapta meg a korszerű belsőt. És ez megint elég lesz nagyon sok embernek, akiket te itt valamiféle technológiai analfabétának állítasz be, közben meg csak kis vagy olcsó iPhone-t akarnak, ami korszerű hardverrel bír.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#185) cami][us


cami][us
senior tag

[link] Inkább hagyjuk.

(#186) janeszgol válasza Giovan! (#184) üzenetére


janeszgol
félisten

Mi vagyunk a tech analfabéták, amikor van wifi6+OIS+BT5+csúcs SoC+vez. nélküli töltés+gyorstöltés+ip67+kiváló sztereo felvétel+kiváló fényerősség. A plusz jeleket nem dísznek tettem ki, ezek egyszerre vannak benne.
Ezek fele még a 160 ezres A71-ben sincs.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#187) nozs23 válasza Tin (#179) üzenetére


nozs23
addikt

Nem ide való, hogy miért lett elegem az S9-ből.
Ennyiért sajnos bárhol máshol kompromisszumos készüléket kapsz, csak máshol kötöd meg őket. Lehet, hogy kapsz jobb üzemidőt, nagyobb felbontású kijelzőt, de nem lesz vízálló, nem lesz sztereó hangszóró, nem lesz ilyen minőségű kamera. Ami biztos, hogy nem lesz: ilyen SOC, 5 év támogatás.
Több éves, gyártók által gyakorlatilag már elfelejtett droidos flagshipeket is lehet hozni példának. Nagyon (vagy egyáltalán) támogatást már nem fognak kapni és teljesítményben is el vannak maradva.

[ Szerkesztve ]

(#188) Razzul válasza Tin (#162) üzenetére


Razzul
senior tag

"A "legkiforrottabb mobilos oprendszer" kifejezest meg csak azok hasznaljak, akik evek ota nem hasznaltak mast, vagy az Androidot egy 50e Ft-os also kategorias telefonnal azonositjak."

Használtam S10e-n Android 10-et OneUI 2.1-el, mégis úgy gondolom, hogy az iPhone 6S-en az iOS 13 gördülékenyebb és felhasználóbarátabb. Akkor hol kezdődnek azok a normális Androidos telefonok? Az S20 Ultra már annak mondható?

Stat crux dum volvitur orbis

(#189) aujjobba válasza cami][us (#185) üzenetére


aujjobba
addikt

Mi a tanulsag, hogy eltorik a telefon ha foldhoz backodod?
Mintha a tobbi telefon nem torne, csak az iPhone.

(#171) INGJOKE: de tenyleg, a komuves meg az acs mi a fraszert visz meregdraga okostelefont terepre? Leejti, osszetorik stb, vannak kifejezetten ilyen hasznalatra szant strapatelefonok. Erted, markatol fuggetlenul, draga Samsung-ot se vinnek szivesen terepre a porba, koszos kezzel tapicskolni, veletlen leejteni.

[ Szerkesztve ]

(#190) Tin válasza #40993792 (#182) üzenetére


Tin
veterán

Te szolitottal meg engem, megis hogy tudtalak volna kipecezni? :D

Ereszd el, szereted az Apple-t, legyen ugy. En meg olyan velemennyel vagyok az Apple-rol es az uj SE-rol, amit fent leirtam. Megfer egymas mellett a ketto.

(#191) borgivan


borgivan
csendes tag

Szerintem ezzel a készülékkel mindenki jól jár. Az androidos felhasználók is, mert az androidos gyártók árszintjét is lenyomja a felső kategóriában.

(#193) Juhaszatti válasza HarleyCustom (#145) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Te magad írtad hogy ez a telefon a procin kívül is ennyi mindennel több, mint az iPhone 8:
"sztereó videó felvétellel, jobb kamerával, jobb wifivel, jobb BT-szal, dual e-sim, satöbbisatöbbisatöbbi....Voila!"

Tehát nem az iPhone 8-ról beszéltem, ez gyengébb processzorral sem lenne az. :P

(#195) INGJOKE válasza aujjobba (#189) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mert neki is van izélés és látott már "strapatelefont"?
Mindegyik undorítóan néz ki és a legtöbb (90%) középkategóriás vagy belépő soccal van ellátva. Keresnek olyan jól, hogy nem okoz nekik gondot drága cuccokat megvenni. :D

(#197) INGJOKE válasza Juhaszatti (#193) üzenetére


INGJOKE
veterán

A dual e simet hagyjuk már. Magyarországon hogy raksz bele egy telenor és egy voda simet? Még a Telekom/másik szolgáltató sem megy. :D

(#198) worxland válasza janeszgol (#181) üzenetére


worxland
addikt

Drágák? Gyengék? Drugs are bad, mkay?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#200) janeszgol válasza worxland (#198) üzenetére


janeszgol
félisten

Szakmai level vegtelen?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.