Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) BBke


BBke
tag

Akaratlanul saját magába haraphat az Apple: [link]

(#352) aujjobba válasza BBke (#351) üzenetére


aujjobba
addikt

almás logó ugyanúgy van a hátulján, és nekik csak ennyi számít
Aham, köszönjük a színvonalas cikket.

(#353) janeszgol válasza aujjobba (#352) üzenetére


janeszgol
félisten

Kicsit szakmaiatlan a cikk. Ejnye BZ.

"Tehát az időszak végén lesz egy csomó olyan vásárló, aki a 290 ezres iPhone 11 helyett a 180 ezres SE-t vette meg, ezáltal egyenként szép summát tartott meg a zsebében ahelyett, hogy azt is az Apple-nek adta volna."

Én úgy gondolom, hogy nem fog senkinek a zsebében maradni a lóvé, mert el fogja költeni appokra, szolgáltatásokra. Sokkal könnyebb eladni úgy egy szolgáltatást, hogy tuti fut a cuccodon, mint úgy (lásd android), hogy most csak ezen, most csak azon, de majd a legtöbbön fog a csúcsban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#354) Sgr_A válasza BBke (#351) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ráadásul kapható az xr meg az xs is ami alig drágább mint az új SE
aki nem akar 11-et venni annak van lehetősége olcsóbban venni mást is
xr 185k-tól
xs 213k-tól

(#355) nozs23 válasza Sgr_A (#354) üzenetére


nozs23
addikt

Ne ferditsunk mar.
Ne az arukereso legolcsobb araval vessuk mar az ossze az SE hivatalos arat. Par nap/het mire beallnak a gsm arak akkor az SE is joval olcsobb lesz a legolcsobb forrasbol.
Jelenleg hivatalos viszonteladonak 220 a legolcsobb XR, mig az XS 250 ezer. Azert +40 vagy +70k nem mindegy.

(#356) Juhaszatti válasza janeszgol (#353) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azokat az appokat, szolgáltatásokat ha az SE-re megveszi, akkor az i11-re is megvenné az ember, nem? Szóval ha azokkal is számolunk, akkor is áll a cikk mondata.

(#357) janeszgol válasza Juhaszatti (#356) üzenetére


janeszgol
félisten

Termeszetesen. Viszont igy nem kell tulvallalnia magat az embernek, ergo tobb 11+SE fogy, mint csak 11, es biztositottabb az ember, mint egy elavult i7-tel vagy i8-cal.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#358) Friczy válasza 7Heads Drago (#223) üzenetére


Friczy
senior tag

Ez a gyorstöltős vita is érdekes :) Egyrészt megy a kritika, mert az akku kicsi - tudtommal kevesebb, mint 2000 mAh. Ez alapvetően jogos, sajnos az ész nélküli vékonyítás és súlycsökkentés ezzel jár, és nyilván ugyanakkora házba nem fog nagyobb akku beférni. Viszont kisebb akku a kisebb töltővel is gyorsabban töltődik, tehát az 5W töltő annyi idő alatt tudja feltölteni a telefont, mint a nagyobb akkunál a 10W-os gyorstöltő. Cserébe töltéskor kevésbé melegszik, és elég egyértelmű, hogy a töltéskori melegedés nem tesz jót az akkunak.

(#359) Friczy válasza Sanyi.mTs (#235) üzenetére


Friczy
senior tag

Az SE-ben két év után cseréltettem akkut hivatalos szervizben 10eFt-ért.

(#360) Giovan! válasza Sgr_A (#305) üzenetére


Giovan!
addikt

Most direkt megnéztem én is a 8-ason, és nem létezik, hogy az A13 2500 körüli multi-core értéke valid legyen, mikor még az A11 is kitol 2400-at.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#361) hemaka válasza Giovan! (#360) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem valid az sehogyan sem. 11pro [link]

(#362) borix válasza Friczy (#358) üzenetére


borix
őstag

A gyors töltésnek az a lényege, hogy figyeli az akku áram felvételét és a melegedését, és ha csökken az áram felvétel melegszik az akku, akkor visszavesz.
Az, hogy hol vesz vissza változó, 50-80% töltő és telefon függő.
Szabvány szerint tudja a telefon a 30w vagy a 40W töltést akkor azzal töltenek az emberek kihasználják a lehetőséget, és nem cserélik le 5W töltőre.

(#363) BBke


BBke
tag

Szerettem volna rendelni a Telekomtól egy SE-t, délelőtt még volt, mire hazaértem 3 órára már elfogyott. :W

[ Szerkesztve ]

(#364) aujjobba válasza BBke (#363) üzenetére


aujjobba
addikt

Varhato volt hogy elkapkodjak.

(#365) Giovan!


Giovan!
addikt

Nos úgy tűnik az SE aksija a várakozásoknak megfelelően jóval tovább bírja, mint a 8-asé. Mondjuk nincs ebben semmi meglepő, a 7-esben is kb. akkora aksi van mint a 8-asban, az utóbbi mégis jobban bírja. Egyszerűen ennyit számít a CPU.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#366) BBke


BBke
tag

Kipróbáltuk a vadonatúj iPhone SE-t: [link]

(#367) BBke válasza aujjobba (#364) üzenetére


BBke
tag

Kénytelen leszek várni... inkább megveszem személyesen valamelyik T-pontban, mert ha online, vagy telefonon rendelem otthonival, 2 év hűséggel, akkor 30 napon belül szállítják, ráadásul a lakásra. Napközben nem vagyok otthon, és csak én vehetem át, senki más.

[ Szerkesztve ]

(#368) 7Heads Drago válasza Friczy (#358) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jó pár éve használok gyári gyors töltőket és azzal se melegszik a telo. Ha játszol közben és úgy töltőm akkor melegedett. Viszont ezt érzékelve lassabban is tölt a töltő. De kb 1 éve már nem játszok semmivel se.
Mondjuk kíváncsi lennék Apples gyors töltős tapasztalatra is. Sztem ők is megtudták ezt oldani korrektül ha jól gondolom.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#369) Giovan! válasza Giovan! (#365) üzenetére


Giovan!
addikt

Valami hiba csúszott a linkelés folyamatába, ezt a videót szándékoztam megosztani a topikkal.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.