Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Fred23


Fred23
nagyúr

Szuper kis teló szerintem, gondolkodtam is rajta, de inkább várok egy több szempontból megfelelőbbre.

Tegnap (ill. ma hajnalban) megnéztem az Altered Carbon második évadát a Nokiámon, gond nélkül bírta az akku. Nem szeretnék már olyan telót, aminek 6 óra SOT is probléma lehet. A másik meg, amire rájöttem: ha több sorozatot fogok nézni mobilról, van értelme a magasabb felbontású -és OLED- kijelzőnek, meg az se baj, ha nem 4.7"-on nézelődök, hanem egy 5.5"-os péklapáton. :D (A body mondjuk hasonló méret.)

Tetszik azért nagyon az SE, és a Notebookcheck tesztjére leszek leginkább kíváncsi, ők mérik a wifis-böngészős és a filmnézős üzemidőt is. Lehet, rábeszélek valakit a családban, és akkor én is próbálgathatom, tesztelgethetem.

[ Szerkesztve ]

(#102) aujjobba


aujjobba
addikt

Tokeletes valasztas azoknak, akik eddig a lassan ciklusuk vegere ero iPhone-okat hasznaljak, 6s/7 peldaul, es nem akarnak/tudnak 300-400ezer forintot az ujakra kiadni.
Apple-hoz merten olcson kapnak egy uj garis gepet ami ujabb 4-5 evig jo telefon marad, ahogyan pl a 2016-ban vett 'regi' SE-mnek sincs semmi szegyenkeznivaloja.
Raadasul amint elkezdik a szurkezonaban is forgalmazani, siman beesik 180 ala az ara, abban az arkategoriaban meg szerintem meszarlast fog rendezni.

(#103) worxland válasza whatwhatwhat (#96) üzenetére


worxland
addikt

Engem is, van itthon GWA2 meg AW4, és hát ezzel közül sem az almás a nyerő számomra.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#104) No.93


No.93
tag

Az iPhone 5s még mindig kap biztonsági frissítéseket. Egy 7 (hét) éves telefonról beszélünk.

Ennyit az androidról.

(#105) #76289792 válasza No.93 (#104) üzenetére


#76289792
törölt tag

Egy logot kérhetnénk?
Mert az tudjuk hogy a számok növekednek, de azt nem, hogy ezek a gyakorlatban miben nyilvánulnak meg.

(#106) aujjobba válasza No.93 (#104) üzenetére


aujjobba
addikt

Ez tenyleg szep, ebben az alma elorebb jar valoban.
Azert a droidot sem kell kukazni, sokakat nem izgat ez a frissites tema.
En iphone-t, watch-ot, macbook-ot, atv-t hasznalok, de peldaul a tabletek droidok, most vettem tabletet amin 8as droid van, es nem is fog kapni mar tobbet (huawei kozepkategoria), de ez nem is kulonosebben erdekel.
Nem hinnem hogy elfogna a katarzis, ha a 8-at lecserelhetnem a mindenki altal hon ahitott friss 11-re.

#105 Paw: azt irja biztonsagi javitocsomag, de nincs reszletezve mit javit.

[ Szerkesztve ]

(#107) Noukoum válasza aujjobba (#106) üzenetére


Noukoum
veterán

Főleg úgy hogy az androidos készülékeken a gyártó saját felülete fut, így lényegében tökmindegy melyik androidverzió fut rajta.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#108) Parallaxis válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azért örülök hogy a többi gyártónak nem szóltak, hogy a 400$-os árszinten jogos az 5W gyári töltő.

A többi gyártó nem spórol a töltőn, ellenben fele ilyen gyors hardvert használ a 400 dolcsis árszinten.
Töltőt vehetsz később is, ha kevesled a gyárit, de gyorsabb SOC-ot nem.

(#109) <Lacy85> válasza Noukoum (#107) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem igazán. Ha valaki fejleszt egy appot play-re, akkor api level-t kell megadni, nem pedig one ui, vagy miui verziót.
Mondjuk ez sem gond, mert az appok ~95%-a elfut egy 5.0 droidon is.

(#110) BBke válasza babosmiki (#18) üzenetére


BBke
tag

Szerintem aki 5 coll alatti készüléket szeretne, az SE-t fog venni. Az összes többi gyártó a péklapát méreteket tolja. Véleményem szerint pont a mérete miatt lesz sikeres az SE. Ha a Samsung kijönne egy S szériával 5 coll alatti méretben, az komoly ellenfél lehetne az SE-nek. És akkor én sem vennék almát...

[ Szerkesztve ]

(#111) Juhaszatti válasza Sgr_A (#78) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nekem csak a Samsunggal van hosszabb távú tapasztalatom droidos fronton. Az öcsémnek lepasszolt S7 Edgem 2016-ban jelent meg, és az utolsó biztonsági frissítését (azt hiszem ez belefér a bármilyenbe) idén kapta.

(#112) BBke


BBke
tag

Az SE 64GB változat (Jelenleg másmilyen nincs is a T-nél) Magenta1 csomagomban, 6280 forint X 22 hónap = 138.160 HUF. :U

[ Szerkesztve ]

(#113) Postas99 válasza babosmiki (#18) üzenetére


Postas99
senior tag

Kérlek add hozzá a ÁFÁ-t, VÁMOT, Artisjust, kisker satöbbi cuccot.
Majd nézzük meg a hivatalos magyar XIAOMI.HU oldalon az árat...

Vonjuk le a xiaomi együtthatós szokásos hibákat: Közelség érzékelő, Automata fényerő, kamera gányolás, hogy jó legyen a fotózott kép minősége.

Most tedd össze.. (Droid párti vagyok) de bőven azt mondom, hogy a refurbished se 2020 modell fog nyerni ilyen áron.

Néhány dologban fogja a másik modell vinni a primet: SD kártya, DUAL fizikai SIM, Akku.

[ Szerkesztve ]

(#114) Noukoum válasza Postas99 (#113) üzenetére


Noukoum
veterán

Nagyon szépen hangzik de ha az európai ár nem száll el a kínaitól akkor a Xiaomi.hu-n sem lesz méregdrága :) (Ha már itt szépen felsoroltad, itt nem kell megfizetned hogy átváltsák egy az egyben dollárról euróba az árat, és még rádobjonak egy csomó hasznot árfolyamingadozásnéven. Ja és persze még a viszonteladó se halljon éhen :) )
És érdekes sem a közelségérzékelővel, sem az automata fényerővel sem a kamerával nem volt gondom. Szóval ezek szubjektív gondolatok mint sem tények, és alapvetően a telefonvásárlás érzelmi alapokon történik. Ha neked problémáid voltak vele az sajnálatos, senki nem fog kényszeríteni hogy Xiaomit vegyél de ne generálj előzetesen fals dolgokat mikor több millióan használják ezeket a készülékeket nagy megelégedéssel. És ha azt gondolod máshol nincs probléma, akkor nézz szét a piacon.
Ez nem von le semmit az SE érdemeiből.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#115) baaliint


baaliint
csendes tag

Ez a káva komoly? :F :F :F :F

(#116) Fred23


Fred23
nagyúr

(#117) Tin


Tin
veterán

Engem meglepett, hogy ezt meg merte lépni az Apple.
De az még sokkan jobban meglepett, hova butult le a világ, és hogy mennyien rajonganak ezért.

Egy 6 évvel ezelőtti design, egy 3 évvel ezelőtti hardver maradék darabjaiból összerakva, hozzácsapva az Apple aktuális processzorát.

Mindezt 180 ezer forintért, nem bővíthető módon.

Hát az én pofám ég.

(#118) Postas99 válasza Noukoum (#114) üzenetére


Postas99
senior tag

A cégünknél céges készülékként vannak használatban napi szintű ilyen problémákkal. Ha neked nem volt örülj neki. De nem kell több millió ember helyett kijeletéseket tenni.

A családban van több modell is. Azok viszonylag jók.

[ Szerkesztve ]

(#119) aujjobba válasza Fred23 (#116) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, tehát a legnagyobb telefon nyert, az amelyikben valószínűleg a legnagyobb akkumulátor van.
Ez most meglepett de úgy igazán.

(#120) Noukoum válasza Postas99 (#118) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem én teszem hanem a rajongói tábor :)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#121) <Lacy85> válasza Noukoum (#114) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"de ne generálj előzetesen fals dolgokat mikor több millióan használják ezeket a készülékeket nagy megelégedéssel."

Ja, nagyon elégedettek. Pár hete agyaltam, hogy mit vegyek páromnak. Mi Note 10, vagy P30 Pro volt esélyes.
Benéztem a Xiaomi fórumába és nagyjából minden harmadik hsz. arról szólt, hogy mi nem működik rendesen. Kb. 3-400 hsz.-t visszanéztem. Ha ez a "megelégedés", akkor használják egészséggel. :D
P30 Pro lett belőle...

Párom munkatársa meg most vett Redmi Note 8-at. Kérdezte tőle, mivel lehet tesztelni. Belépett a play áruházba, hogy letöltse valamelyik benchmark progit, erre lefagyott az egész teló. A play áruházban... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#122) NGA válasza BBke (#112) üzenetére


NGA
addikt

Mennyi a magenta 1 havi dija?

(#123) 7Heads Drago válasza Parallaxis (#108) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A többi gyártó nem spórol a töltőn, ellenben fele ilyen gyors hardvert használ a 400 dolcsis árszinten.
És mit akarsz csinálni 4,7 collon ezzel a nagy erővel 3 gb rammal? Ha veszel egy pc-t 10 gen. intel procis gépet 8 gb rammal kb hasonló a szitu. :D És nyilvánvaló hogy 5 év múlva nem a proci lesz a gyenge, hanem a ram lesz kevés az Ios-hoz.
Töltőt vehetsz később is, ha kevesled a gyárit, de gyorsabb SOC-ot nem.
Linkeltem a topik elején hogy egy áron vannak. Semmibe se került volna a nagyobbat mellékelni hozzá. Sőt ha egy áron lehet őket gyártani, miért nem csak a nagyobbat gyártják? Ez nekem nem felhasználó barát hozzáállás.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#124) Bdanyy válasza <Lacy85> (#121) üzenetére


Bdanyy
addikt

Legjobb volt mikor egy frissítés után az óra app crashelt xiaomikon :D gyári beállítások visszaállítása után is. Segíteni kellett ismerősöknek 3rd party órát meg ébresztőt találni. De ami szívás az android one vonalon is volt náluk... Már senkinek nem merem ajánlani.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#125) #76289792 válasza NGA (#122) üzenetére


#76289792
törölt tag

Ez engem is érdekelne, illetve hogyan lehet előcsalogatni ezt a kedvezményes árat Magent 1-esként.

(#126) borix válasza <Lacy85> (#121) üzenetére


borix
őstag

Xiaomi-n sokan romolnak (főleg plusz funkciók miatt) ezért hamari volt a hozzászólásokból a lényeget levonni.
P30 Pro-val jobban járt...

(#127) BBke válasza NGA (#122) üzenetére


BBke
tag

Otthoni net 1000 Mbit: 4025
Tévé (Sz. Cs. HD): 2800
Telefon (Hoppá Plussz): 3220
Mobil (S csomag) 1750
Mobilnet 2GB (4 GB magentában): 903
Összesen: 12.698 + a 2 beltéri díja (870 X 2)

Igaz, én Digi lefedettségen vagyok. Ezért lehet itt olcsóbb a havidíj mint máshol.

[ Szerkesztve ]

(#128) Giovan! válasza 7Heads Drago (#123) üzenetére


Giovan!
addikt

Én pl. egész jól elvagyok 4.7"-en is, nem panaszkodhatom. Főleg böngészek, olvasok és redditezek telefonon, néha játszom is (most épp a Grimvalor és a Titan Quest megy nagyon, de pubg-zni is szoktam néha öcsémmel), de napi kb. 5 órát simán eltöltök ezt a kis kijelzőt bámulva, és mégsem folyt még ki a szemem. Gondolom van még pár hozzám hasonló ember a világon, akik beérik a kis kijelzővel is, a nagy teljesítményre viszont igényt tartanak.

5 év múlva nem a proci lesz a gyenge, hanem a ram lesz kevés az Ios-hoz.

Az én készülékemben ugyanannyi RAM van, mint az 5 éves 6s-ben, de nem mondanám, hogy a felhasználói szokásaimat tekintve borzasztóan korlátozva érezném magam. Ezzel nyílván nem azt mondom, hogy nem örülnék több RAM-nak (fel is háborít, hogy 4 GB-ot már nem bírtak beleerőltetni az SE-be), csak azt, hogy az iOS maga elmegy ennyivel is jelenleg, nem hinném hogy a közeljövőben drasztikusan megnövekedne a rendszer RAM igénye. Akinek meg többre lesz igénye, az majd váltani fog az újabb modellekre.

Ez nekem nem felhasználó barát hozzáállás.

Nem a felhasználókkal való fraternizálás az Apple célja szerintem, hanem a profit maximalizálása, ahhoz meg az ilyen húzások is kellenek szerintük, úgy tűnik.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#129) BBke válasza #76289792 (#125) üzenetére


BBke
tag

A 127. hsz szerinti összeállításnál kaptam a 6280 forint X 22 hónap = 138.160 HUF.

(#130) BBke


BBke
tag

[ Szerkesztve ]

(#131) Noukoum válasza <Lacy85> (#121) üzenetére


Noukoum
veterán

Tudod te hogy a többség romolja a telefonját a topikban, azzal meg csak a baj van. Ilyen máshol nem nagyon van, nyilván kevesebb hibát olvasol a topikokban. De vannak hibák mint mindenhol, csak valahol erről nem divat beszélni.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#132) hogabesz válasza BBke (#127) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Jól értem, hogy azért fizessek 3000-ért vezetékes telefont havonta, hogy olcsóbban vegyek egy mobilt? :)

(#133) BBke válasza hogabesz (#132) üzenetére


BBke
tag

Kérdezték, hogy hogyan jött ki nekem az összeg, én csak válaszoltam rá :)
Szüleimnek van vezetékes telefonja is, persze, nem kötelező...

(#134) janeszgol válasza Giovan! (#128) üzenetére


janeszgol
félisten

Sok játék játszható 4.7 colon. Ugyan akadhatnak olyan stratégiák, társasok, amik nem vagy pontosabban nehezen a GUI miatt, de nem jelentős.
Jó ez a telefon na. Optimális, okosan összeállított. Persze a szagértők megmondják, miért nem jó ez, viszont arra nem válaszolnak, hogy akkor miért adnak el ebből kétszer annyit minimum, mint az általuk ajánlott tepsi vacakból.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#135) 7Heads Drago válasza hogabesz (#132) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem muszáj. Nekem anno 600 ft pluszt jelentett a hoppá csomagra váltás ami havonta 5000 ingyen percet ad. Ha csak 2 otthoni szolgáltatásod van eleve minden drágább lesz. Szóval nem 3000 lesz a különbség.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#136) BBke válasza 7Heads Drago (#135) üzenetére


BBke
tag

Kivettem a csomagból a vezetékes telefont, minden más maradt.

(#137) bolvar válasza Giovan! (#27) üzenetére


bolvar
senior tag

Érdemes lenne neked is utánanézni az ifixit és társainak, szépen összeszedik mennyibe is kerülhet kb az előállítása... Spoiler nem a telefonon kaszálják a nagyot hanem az eladott mennyiség után beeső szolgáltatásokból...
Ez a telefon totálisan le fogja gyalulni a piacot ha nem tetszik it a 200 forumózónak ha nem.
Ma feldobta a t hogy havi 4500 megkaphatnám. 2 évig amúgy se cserél szerintem senki telefont aki nem divatból cseréli, most is egy 5se használok... 4500 minden hülyének is meg fogja érni ilyen egyszerű ez a képlet.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#138) Juhaszatti válasza Parallaxis (#108) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Speciel ebbe is bőven elég lenne fele ilyen erős processzor, főleg ha figyelembe vesszük hogy az iOS tényleg takarékosabban bánik az erőforrásokkal.
Pláne ha ez az árcédulán is meglátszana, vagy ha kevesebb ilyen spórolás lenne emiatt, mint amilyen a töltő is.
Csak sajnos az Applenek nincs túl nagy mozgástere ebben, vagy az aktuális csúcsprocesszort rakja bele a telefonba, vagy a 2-3 évvel ezelőtti csúcsot. Pedig bőven elég lehetne ebbe az ársávba egy modern középkategóriás processzor is, de annak hiányában kénytelenek ilyen túltolt megoldáshoz nyúlni, mert egy 2-3 éves architektúráért biztosan megszólnák őket (pedig az is elég lehetne).

(#139) borix válasza bolvar (#137) üzenetére


borix
őstag

Feltöltőkártyás csomagban?

(#140) atis78


atis78
tag

Feleségemnek épp mostanában esedékes a készülék csere. Eddig elvből sem volt a családban Apple termék de korbenezve a kínálatot ha az ember nem akar tepsit de teljesítményben jót akar venni és nem porcosodik neki a 15 kameramodulra akkor szinte az egyetlen ésszerű ajanlat. Remélem komolyan robbant vele az alma és megmutatja hogy nem csak tepsire van kereslet.

(#141) BBke válasza borix (#139) üzenetére


BBke
tag

Biztos, hogy nem feltöltő kártyás csomagban :)
Készüléket részletre csak havidíjas csomagban tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

(#142) borix válasza atis78 (#140) üzenetére


borix
őstag

A tepsi telókra nem azért volt szükség mert nagy kereslet volt iránta.
Az akku technológia nem nagyon követte a divatot, nem fejlődött szinte csak gyors töltés kapcsán.
Jobb akkuidőt akarsz nagyobbra, vastagabbra kell tervezni a készüléket úgy jönnek a 7-8h SOT idők.
Nincsenek csodák hétköznapi használatban ez a teló kb 4h SOT időt fog produkálni.

(#143) Tin válasza atis78 (#140) üzenetére


Tin
veterán

Jó szórakozást az ökoszisztémához és majd fél évesen ne sírjon ha délután már töltőre kell dugnia.

(#144) borix válasza BBke (#141) üzenetére


borix
őstag

Tudom én is.
Szolgáltatótól független készpénzes vételárat illene nézni, mikor hivatkozunk az árakra.
Az, hogy ki milyen törlesztővel mit hoz ki, így kinek mi éri meg, az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#145) HarleyCustom válasza Juhaszatti (#138) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“... Speciel ebbe is bőven elég lenne fele ilyen erős processzor,...”

Olyan is van!...Azt úgy hívják, hogy iPhone 8. Ezen már túl vagyunk, az a múlt :U
Ez az SE (2020). Kétszer erősebb procival, sztereó videó felvétellel, jobb kamerával, jobb wifivel, jobb BT-szal, dual e-sim, satöbbisatöbbisatöbbi....Voila! Maradt a kompakt méret!

“... Pedig bőven elég lehetne ebbe az ársávba egy modern középkategóriás processzor is...”

Az Apple-nek ilyen nincs. Évente újat ad ki és a legjobbat a világon. Ezeket rakja bele az aktuális cuccaiba. Amiről Te beszélsz az ismét az iPhone 8. Most jelenleg az a proci egy Mai középkategóriás Snapi-nak felel meg...szerintem....

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#146) BBke válasza borix (#144) üzenetére


BBke
tag

Mindenhol nagyjából a lista áron adják. A Sufni GSM boltokat nem számolom, csak a hivatalos viszonteladókat. Aki kp-re veszi meg, annak ott az árukereső. [link]

(#147) janeszgol válasza bolvar (#137) üzenetére


janeszgol
félisten

Megnéztem a Telekom csomagom. (Nincs perc + 3 giga net havi 1890ft.)
Havi 7500 ft a SE. Ami érdekes, hogy az i7 is ennyibe kerül, az i8 meg havi 8400ft. :)
Nyilván az utóbbi kettő a felét sem éri már meg nekem. Na jó, a felét talán!
Szerintem is tarolni fog a SE.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#148) janeszgol válasza Tin (#143) üzenetére


janeszgol
félisten

Ahol most én dolgoztam (kb 4 ezer fő irodista) megszokott volt, hogy a töltőre volt dugva a telefon. Szóval ma már az üzemidő nem kardinális egyeseknél. Bemész, leteszed a notit, rá a telót és jónapot. És bizony sok cég fog ebből berendelni. Mint a huzat!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#149) janeszgol válasza HarleyCustom (#145) üzenetére


janeszgol
félisten

Mai közepes Snapi a 730, 765G vonal. Annál erősebb az A11 Bionic, nem?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#150) nozs23 válasza Tin (#143) üzenetére


nozs23
addikt

Milyen okoszisztema? Azert mert vesz egy iPhonet?
A legkiforrotabb mobilos oprendszer.
Foleg a nem tech buzik reszere a legjobb valasztas, felteve hogy nem az az elete, hogy valtoztatgatja az ikonok kinezetet es meretet, mint a MA-s droid kozosseg egy reszenek. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.