Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#979) justaview


justaview
őstag

Fél éve szeretnék egy felsőbb kategóriás android táblát. Azóta nézegetem a neten a különböző paramétereket, próbálgatom a már megjelent készülékeket.

Végül most a hétvégén vettem egy iPad3-at. :D
Hardver és szoftver tekintetében mindig is tetszett (a kijelzője mindent visz). A zártsága miatt sokáig kizártam a potenciális jelöltek közül. Két napja már nem tartok tőle. 1 nap alatt megoldottam, hogy WIFI-n keresztül lövöm át a filmeket rá az androidos SII-es telefonomról akár útközben bárhol. A file kezelés filozófiája valóban más (programhoz köti a könyvtárak helyett), ezért kicsit másképp kell gondolkozni, de ezért a minőségért ennyi fáradság már talán elmegy.

Három dolog volt a prioritás listám élén:

1 - Kijelző minimum 9.7" és kiemelkedő minőség
2 - Teljesen akadásmentes működés (erős hardver)
3 - 3G megléte

Persze tudomásul kell venni sajnos, hogy nincsen tökéletes tablet, valamilyen kompromisszumot mindenképpen köt az ember. Nekem a kijelző minősége volt a top prioritás, amit sajnos az androidosok még messze nem tudnak hozni.Érdemes megnézni ennél a tesztnél a Display Color Gammut sRGB (színterjedelem, színtér lefedettség) és a Display Color Accuracy (pontosság) táblákat. Az androidos táblák sajnos még ma is a béka seggében vannak e tekintetben, pedig az úgynevezett "tartalom fogyasztásnál" ezek nagyon fontos paraméterek.

Az Asus Infinity-t még megvártam volna, de sajna most csak a wifi-s verziót dobják piacra, a 3G-sről nagy a hallgatás és a homály. (A Prime-nál meg a wifi-s részt elszúrta az Asus) A Samsung pedig a nagy várakozás ellenére mégsem cserélte FHD-sre a kijelzőjét a Note 10.1-ben.

Így 3G-s new iPad lett a vége. :)

(#978) szabi_toth Gratulálok neked is. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.