Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) opeter87 válasza sirarcheer (#498) üzenetére


opeter87
senior tag

Nekem iPad2-öm van, de ahhoz sem vettem SmartCovert, hanem más (szerintem jobb) tokot. Bármelyik Apple visszonteladónál rengeteg tok közül lehet választani.

Hátoldala persze karcolódik, de ez egy tárgy és nem egy ékszer vagy festmény, amit a fénytől is óvni kell. Nekem 2 olyan tokom is van amiben az egész hátlap fedett (kivétel a hangszóró, stb.) és egy darab karc sincs a gépemen.

Pen. Nem tudja megkarcolni a kijelzőt, mert gumi vége van, így nem karcol.
Pen helyett szövegbevitelre én inkább billentyúzetet javasolnék. Nekem van penem és csak netezéshez használom, mert pontosabb az ujjamnál.

(#502) opeter87 válasza ii77 (#492) üzenetére


opeter87
senior tag

Nekem iPad2-öm van és 16GB-os, sőt iPhoneból is 16 GB-os van. Soha nem éreztem kevésnek.
(iPhoneon van navigció kb. 2GB, iPaden meg sok jó játék Fifa12, RealRacing2, stb.)

Szóval szerintem a 32GB-nak elégnek kell lennie, de ha anyagi lehetőségeid engedik, akkor mehet a 64 is, hiszen ez pénztárca függő.

(#503) kgeek válasza sirarcheer (#498) üzenetére


kgeek
csendes tag

Nálam úgy működik hogy van a Smart Cover és a hátsó lapra vettem egy fóliát az Apple logo karcolatlan.

Blogom: www.kataigeek.com

(#504) sebipayne válasza erdoke (#500) üzenetére


sebipayne
tag

Most jövök a Media Markt-ból és más megint pórul jártam, mert le volt merülve az ipad 3. De öröm az ürömben, hogy egy ipad 2-őt ki tudtam próbálni és azon tökéletesen működött bluetoothról a net. Ez talán bizakodásra adhat okot? :)

(#505) sebipayne válasza erdoke (#500) üzenetére


sebipayne
tag

Duplapost lett, bocsi. Biztos hülyéskedik a telóm.

[ Szerkesztve ]

(#506) kgeek válasza sebipayne (#505) üzenetére


kgeek
csendes tag

júúúj a boltban levan merülve az iPad?! -elég nagy bajok vannak ott.

de ha iPad 2-re működik,szerintem az újra is sikerülni fog

Blogom: www.kataigeek.com

(#507) r3dsnake válasza kgeek (#506) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

én is folyton lemerült, vagy max 10%-ra töltött ipaddel találkozok mediamarktban, rácsatlakoztatott töltővel... úgy látszik képtelenség feltölteni, ha használva is van

(#508) madgie válasza r3dsnake (#507) üzenetére


madgie
titán

Mikor én voltam, egyszerűen ki volt kapcsolva :D (bekapcsoltam, 55% körül volt az akku)

(#509) erdoke válasza sebipayne (#504) üzenetére


erdoke
titán

Mindenképpen okod ad a bizakodásra. :K
Full fényerőn, amire szükség is van egy MM környezetben, sajnos baromira lassan töltőállomás az új iPad. Ettől függetlenül, ha éjszakára töltőállomás maradna, nem is tudnák zárásra lemeríteni, szóval vagy balfékek, vagy valami helyi szabályozás miatt teljesen áramtalanítják az üzletet (vagy bizonyos részeit) éjszakára.

A legjobb aláírás a héten

(#510) ii77 válasza opeter87 (#502) üzenetére


ii77
tag

Ma du. 5-kor el pattant bennem egy húr s Gyorsan megvettem a kiszemelt fehér wifi+4g 64GB-os verziót. Hisz egyszer élünk! :) Már e kicsikéről írok. Kész vagyok, állati lett: a külcsíny is, de az animációk és az egész gördülékenysége. Kivi leszek, ha jól telepakolom akkor is ilyen marad-e.

VESTAX QFO

(#511) kgeek válasza ii77 (#510) üzenetére


kgeek
csendes tag

igen,akkor is ilyen marad!

Gratulalok hozzá,használd egészséggel! :)

Blogom: www.kataigeek.com

(#512) opeter87 válasza ii77 (#510) üzenetére


opeter87
senior tag

Gratula :C

És akkor tárgytalan is az előző hozzászólásom.

Igen belakva is nagyon gyors az iPad (sajnos ez a 3GS-emről már annyira nem mondható el.)

(#513) b.bone


b.bone
senior tag

Most hogy varom a rendelesemet mar csak az foglalkoztat hogy milyen tokot, foliat, smart covert stb-t erdemes venni.

vajon mi a legpratikusab?
tapasztalatok?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#514) sebipayne válasza b.bone (#513) üzenetére


sebipayne
tag

Ez engem is érdekelne! Én már megrendeltem ebay-ről egy pamut "zoknit", plussz ideális esetben vennék még hozzá egy olyan tokot aminek az eleje valami smart cover szerű mágneses cucc (itthon 12.000Ft, ebay-ről 3-4000 a copy) és emellett a hátulját és a sarkait is védené valami ami nem túl vastag anyag.
Ha valaki netán tud ilyesmi tokot/együttest az új ipad-re az szóljon! :)

(#515) macikos


macikos
addikt

Én azt tudom, hogy a kijelző valami eszméletlen strapabíró, semmi karc, de tényleg, semmilyen, még mikro karc sincs. A home gombon már javában vannak mikro karcok, de a kijelző üvegét percekig néztem az előbb is, eszméletlen, hogy hibátlan.

Most akkor ez Gorilla Glass? 1? 2?

A hátlapon az alma logo miből van? Gyanús, hogy az is gorilla glass?, azon sincs semmi karc.

A hátlap meg ugye tud karcolódni, de ha vigyáz rá az ember, akkor semmi baja nem lesz. Értelemszerűen nem szabad letenni durva felületekre vagy ha mégis, akkor ne tologassuk, forgassuk, huzigáljuk rajta, mint ahogy általában az ember csinálná, ahogy lezseren érte nyúlna aztán valahogy megfogom alapon végighúzza a hátulját az asztalon.

[ Szerkesztve ]

(#516) ii77 válasza kgeek (#511) üzenetére


ii77
tag

Köszönöm, opeter87-nek is, örülök, h belevágtam a vásárlásba. :R

VESTAX QFO

(#517) b.bone


b.bone
senior tag

úgy terveztem hogy veszek egy docking station-t a pad-hoz, mert útálom a kábelelket dugdosni.
viszont szeretnék valami Ozaki védő tokot is hozzá.
Nem tudjátok esetleg, hogy ha van rajta mondjuk egy Ozaki Wardrobe akkor belemegye-e még a dokkállomásba a pad vagy sem?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#518) ii77 válasza Gergőke88 (#330) üzenetére


ii77
tag

Szia Gergő,
azóta ellátogattál már a M.Marktba? És melyikbe tettek erre ígéretet, mert én is mennék-vennék, ha feltöltötték a készletüket. Köszönöm. (Van jó kis vásárlási utalványom, azért venném náluk, különben nem nagyon görcsölnék velük.)
Egyenlőre az Ozaki-féle iCoat-Slim-Y és annak "+" -os variánsa tetszik(weblapjuk alapján). Ha mégsem, mindenképp' Smart Cover-es fedlapot szeretnék: nem koptatom a képernyőzár gombot, védem a kijelzőt, könnyen hordható állványt kapok a pénzemért. Szerintem. :C

VESTAX QFO

(#519) b.bone


b.bone
senior tag

Olvastam ezt a hirt a bedoglo wifi modulokrol:(
Igy hat elmentem gyorsan es vettem egy "4G"-s modellt :)

iMÁDOM :))

imperium galactica mar csurog lefele. yay :)

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#520) erdoke válasza b.bone (#519) üzenetére


erdoke
titán

Az enyém WiFi-s, és eddig nincs jele rádiós problémáknak. Valószínűleg egy kis százalékot érint. Vagy még kell az a hét a kipurcanáshoz, amivel az amerikaiak előbb megvették... ;]

A legjobb aláírás a héten

(#521) macikos válasza erdoke (#520) üzenetére


macikos
addikt

Nálad hogy bírja magát a gorilla glass?

(#522) Gergőke88 válasza ii77 (#518) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
En a Media Markt Megaparkban voltam.
Voltak mar az uj Ozaki tokok.
Volt olyan is ami kapcsolgatja a kijelzot, es ugy lehet hajtogatni mint a smart covert.
Volt olyan amihez jart toll is, illetve volt olyan is ami nem kapcsolgatja a kijelzot de ven hozza toll is.
En a vegen egy zold smart cover mellett dontottem, es vettem hozza egy szinten zold hatlapot is.
Remelem tudtam segiteni.
Mas:
Ma lett meg az uj Ipadem, 16gb,wifi black. Ipad 1-rol valtottam.
Hat a kijelzo leirhatatlan, a sebesseg szinten.
Wifi gondjaim nincsenek, maxon van a terero pedig kb 10mre vagyokma routertol, az elozo Ipadnek gyengebb volt a vetele.

(#523) erdoke válasza macikos (#521) üzenetére


erdoke
titán

Nálam még az egy évnél idősebb iPad 2 is jól bírja...

A legjobb aláírás a héten

(#524) kgeek válasza erdoke (#523) üzenetére


kgeek
csendes tag

oh,nálunk van első generációs is,és azzal is megvagyok elégedve. Csak annyit tudok mondani iPadet jól megcsinálták.

Blogom: www.kataigeek.com

(#525) Konflikt válasza macikos (#521) üzenetére


Konflikt
addikt

szinten ok. az ipad1-em teljesen karcmentes, pedig tobb mint 1 eves.
nagyon jol birjak. foliat nem raktam ra, de vegig tokban volt. az ujra sem raktam foliat, de tokot erdemes melle venni.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#526) manchester85


manchester85
addikt

A gyári böngészőben ugyebár van egy olvasó funkció, ami megfelelően betördeli az adott szöveget egy külön ablakban. Úgy emlékszem, hogy láttam már olyat is, hogy teljes ablakban jelent meg az olvasós felület, de én akárhányszor próbáltam, nekem mindig egy kisebb felugró ablakban jelenítette meg. Hogy lehet beállítani, hogy teljes felületen jelenjen meg?

Köszi.

i6 Silver

(#527) opeter87 válasza manchester85 (#526) üzenetére


opeter87
senior tag

Elvileg álló módban kitölti, fekvő módban viszont biztosan nem tölti ki a képernyőt (széleken látszik a weboldal).
(iPad2 / 5.1)

(#528) manchester85 válasza opeter87 (#527) üzenetére


manchester85
addikt

Köszi. Mind1, 3 hét múlva úgyis kiderül. :)

i6 Silver

(#529) erdoke válasza manchester85 (#528) üzenetére


erdoke
titán

Amíg ott az ingyenes Readability app, és a funkciót támogatja több, a Safarinál lényegesen nagyobb tudású böngésző, addig nem is igen érdemes morfondírozni rajta. :N

A legjobb aláírás a héten

(#530) manchester85 válasza erdoke (#529) üzenetére


manchester85
addikt

Én iPhone-on is safarit vagy operát használok (nyilván adatforgalom, sávszélesség függvényében), és bőven elegendő volt eddig is számomra a gyári böngésző mindenre, bár túl sok mindenre nem használom, csak megnézek ezt-azt, ami épp eszembe jut. Talán a teljes képernyős módot, illetve a tálcán megjelenítendő frissítés gombot hiányolom egyedül belőle. De azt sejtettem, hogy téged már a safari szó hallatán is a rosszullét fog kerülgetni. :P

i6 Silver

(#531) erdoke válasza manchester85 (#530) üzenetére


erdoke
titán

Azért iPaden más élmény a böngészés, mint iPhone-on. A teljes képernyős mód mellett a gesture vezérlés, a gyorslinkek, és a számtalan megosztási lehetőség is az alternatív megoldások mellett szól. A Safari mellett pedig csak az, hogy az Apple nem engedi a többit alapértelmezetté tenni. Nade mire jó a JB...

A legjobb aláírás a héten

(#532) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Hali.

Gondolkozom továbbra is egy iPad 3 beszerzésén, de minden nap jön valami elrettentő info, pl a bibis WiFi, a melegedés, stb...

Ezek mennyire valósak, illetve mennyire kiküszöbölhetőek?

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#533) erdoke válasza N-vidi-A (#532) üzenetére


erdoke
titán

Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Az erősebb melegedés létező, de nem zavaró jelenség. A WiFi probléma valószínűleg csak a készülékek kis %-át érinti, talán sorozathibás rádió chip került a gyártósorra. Nekem semmi nem tűnt fel a két iPad 2 után/mellett, csak hogy mennyivel szebb a kijelző. :K

A legjobb aláírás a héten

(#534) Konflikt válasza N-vidi-A (#532) üzenetére


Konflikt
addikt

az en 2 hetes tapasztalatom szerint jobban melegedik mint az ipad1 (~2 evig hasznaltam most valtottam az ujra), es az akksi ideje is rovidebb. az eros melegedes tulzas, melegszik, de nem veszes.
a wifi-s problemak (szakadozas, gyenge jel, alacsony sebesseg) nalam sem jelentkeztek.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#535) erdoke válasza Konflikt (#534) üzenetére


erdoke
titán

Akksiidőre azt mondanám, hogy erősebben függ a fényerőtől. Közepes fényerőn kb. annyit bír, mint az iPad 2, maximum közelében érezhetően kevesebbet. Viszont a fényérzékelő jobban működik, bár az én esetemben akár a fekete => fehér váltás is okozhatja. Jelenleg ha belövöm durván fel felére a csúszkát, alig kell rajta állítani, majdnem olyan jól működik, mint az iPhone 4S-é. Mivel 3G-m sincs, szinte nem is hiányzik az SBSettings. :N

A legjobb aláírás a héten

(#536) Badb0y


Badb0y
addikt

Lenne 2 kérdésem, van egy 64es iPad 3 wifi, és olyan kérdése van ismerősöknek létezik-e olyan office-os megoldás, amivel tudom pc-n is és ipaden is excelt és wordöt használni szerkesztésre?

Másik hogy lehetne totalcommanderben ezeket a dokumentumokat elérni ?

Tudom felhő így úgy amúgy, de neki ez kell és kérdezném van-e megoldàs?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#537) erdoke válasza Badb0y (#536) üzenetére


erdoke
titán

Documents To Go Premium + a desktop alkalmazása (letölthető a dataviz.com-ról). A desktop progiban megadott, szinkronizált könyvtárakba le tudja menteni az iPaden a dokumentumokat. Ezek a könyvtárak nyilván látszanak Total Commanderben is.
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az ismerősödnek túlzott elvárásai vannak az Excel és Word dokumentumok ipades szerkesztésével kapcsolatban...

A legjobb aláírás a héten

(#538) erdoke válasza erdoke (#537) üzenetére


erdoke
titán

Most nézem, hogy ha nem kell PowerPoint szerkesztés és cloud szinkronizálás, akkor a nem Premium verzió is megteszi, és az olcsóbb.

A legjobb aláírás a héten

(#539) Tom1939 válasza erdoke (#535) üzenetére


Tom1939
őstag

Ez az ami egyértelmű visszalépés az én szememben. Vastagabb, nehezebb és kevesebb ideig bírja az akksi. Én alapvetően max fényerővel használom a tableteket (sokszor napfényes helyen).

Megnézegettem tesóm ipad 3-ját és megerősödött bennem hogy jól döntöttem a tab 7.7-el. A kijelző tényleg nagyon szép. De lehet hogy maradi vagyok de az ipad 2 kijelzője is teljesen jó szerintem. Az én szememben túl hamar jött ez a kijelző, nem tudták megoldani hogy méret tekintetében is legyen fejlődés.

A tab 7.7-el még nem tudtam annyit használni egy nap hogy a lemerülésnek akár csak a közelébe kerüljön.

De hozzáteszem hogy egy kicsit a tab 7.7 is melegszik (proci környéke langyos játéknál). De ez az ára az erőnek.

(#540) Gergőke88 válasza Tom1939 (#539) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ez az ami egyértelmű visszalépés az én szememben. Vastagabb, nehezebb és kevesebb ideig bírja az akksi. Én alapvetően max fényerővel használom a tableteket (sokszor napfényes helyen).
:W

(#541) Tom1939 válasza Gergőke88 (#540) üzenetére


Tom1939
őstag

Ezzel a kimásolt mondatommal és ezzel a jellel mit akartál mondani? Nem értem.
Igen, nem, sőt, vagy valami más?

(#542) Alex91 válasza Tom1939 (#541) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy tudat alatt meg is egy iPad-re vagysz :F :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#543) Tom1939 válasza Alex91 (#542) üzenetére


Tom1939
őstag

Miért vágynék, van már egy pár ;]

[ Szerkesztve ]

(#544) Gergőke88 válasza Tom1939 (#541) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem csak magadat akarod meggyozni hogy jol dontottel.
Amiket leirsz az mind...
Minden más kijelzője ehez képest szar. Melegedés egyáltalán nem zavaró, tokon keresztül minimalis, az uzemidot pedig nem erheti kifogas. Szerintem egy teljes napot aktiv hasznalat mellett kibir biztosan, mire nem eleg 9óra?!

(#545) erdoke válasza Tom1939 (#539) üzenetére


erdoke
titán

Harmadik hete használom, és nemhogy visszalépés lenne, de szinte semmi kompromisszumot nem kell kötni a gyönyörű kijelző miatt! Az én felhasználásommal az üzemidő ugyanannyi, az 50 g-ot kiküszöböltem a tok elhagyásával (vagy találhatnék annyival könnyebb tokot, de már nem igénylem), a fél mm extra vastagság nem észrevehető.
Az összes androidos tablet legnagyobb baja, hogy nincs rájuk igényes alkalmazás. Nem választék nincs, hanem komplett kategóriák hiányoznak. Az átskálázott telefonos appok egyszerűen gagyik, ráadásul gyakran telefonos vonalon is gyengébb minőségűek az alkalmazások.
Aki kizárólag a hardverre izgul, és a benchmark eredményekre gyúr, ill. a programok hiánya mellett nem zavarja menük, a görgetés, a képnézegetés akadozása, az vegyen nyugodt szívvel androidos tabletet. Csak ne járjon ide állandóan önigazolást keresni... ;]

A legjobb aláírás a héten

(#546) Tom1939 válasza Gergőke88 (#544) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem is kérdőjeleztem meg a kijelzőt. Bár a 7.7-es kijelzője szerintem jobb mint az ipad 2-jé, de valóban az ipad 3 jobb ebben.

Ha figyeltél éppen azt írtam le hogy a melegedés szerintem nem téma.

9 óra az egy visszalépés. Egy napra elég lehet. Ennyi.

Nekem a tab 7.7 két napig elmegy, és fele tömegben.

Soha nem értettem miért vannak ilyen nagy érzelmi kitörések minden apple termékkel kapcsolatos fórumban. Ha valaki leírja a negatívumot akkor elindul a vicsorgás.

Magamat nem akarom meggyőzni mert nem kell. Van ipadom és van ipad 2-öm is. Ipad 3-at is használtam már. Én tudom hogy miben jó az ipad és miben nem saját szempontomból. És nem azért szólom le mert nem engedhettem meg magamnak. Ez az az érv amit legjobban utálok, és sok változatban előjön itthoni és külföldi fórumokon is. Túl "csóri" vagy, és csak azért kritizálod ezt a szuper ipadot. Közben meg szíved mélyén vágysz rá... Hát nem. Simán meg tudom venni, csak racionális okokból mást választottam. És még csak nem is bánom én barbár :)

Tehát újra: jó az ipad 3 de 2 tekintetben visszalépés (tömeg, üzemidő).

(#547) erdoke válasza Tom1939 (#546) üzenetére


erdoke
titán

"9 óra az egy visszalépés. Egy napra elég lehet. Ennyi.

Nekem a tab 7.7 két napig elmegy, és fele tömegben."

A te tabod képe egy kis téglalap az én iPadem közepén...
Ahogy írtam, az én felhasználásommal (amin semmit nem változtattam az iPad 2-höz képest) ugyanúgy 10-12 óra folyamatos nyúzást bír, mint az elődje. Ez 1-3 napot jelent, attól függően, mennyit nyúzom. Magyarul nincs visszalépés. Az 50 g pedig SOKKAL több kompromisszumot is megérne. Kivéve a tabletes Androidot, azt egyelőre szurkos bottal se piszkálnám... :P

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#548) Tom1939 válasza erdoke (#545) üzenetére


Tom1939
őstag

Veled több dologban egyetértek. Az appok jobbak az applenél. Tény.

Ha a tömeg nem számít akkor az adott visszalépés nálad nem tényező. Tehát saját szempontjaid alapján az ipad 3 tökéletes.

Az önigazolást már előbb kifejtettem :) Nincs rá szükség.

A tényeket el kell tudni viselni. Mindegyik tabletnek van hátránya. A tab 7.7-nek és az ipadnak is. Nekem X-iknek nem kellett egy újabb ipad.

Engem ez ipad tökéletes vagy teljesen rossz hozzáállás ami bosszant.

De ugyanez igaz az androidos tabletekre is. Azok sem tökéletesek...

(#549) Gergőke88 válasza Tom1939 (#546) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kerdem en miert irsz ide?
Miert kell megint itt trolkodnod.
Ott a samsung topik ott biztos nagyobb sikerrel jarnal.
En se megyek oda okoskodni.

(#550) Tom1939 válasza erdoke (#547) üzenetére


Tom1939
őstag

A 2 nap az fullos használat. Anélkül tovább elmegy.

Van azért ténykérdés.A tab 7.7 tovább bírja mint az ipad 2 mely tovább bírja mint az ipad 3. Ennyi. Van visszalépés. Ha neked ez nem számít, az érthető. De ettől még tény.

Azt hogy nem akarsz androiddal tabletet azt megértem. Az ios egyértelműen jobb, gördülékenyebb felhasználói élményt ad.

Nekem könnyebb tablet, és kevésbé zárt rendszerű tablet kellett. Ezért lett tab 7.7. És ezért a képe is kisebb, de ilyet akartam :) Bizonyos tekintetben ez is kompromiszumos megoldás, de nem bántam meg. Az ipad 3 is kompromiszum lett volna (nehéz és zártabb rendszer).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.