Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) tomi5244


tomi5244
őstag

Bejött a jóslatom :U A 4. generációs igencsak drágább lett a 3.-nál. Remélem karácsony környékén még lesznek raktáron a 3.-ból mert ahogy most áll az ára a 4.-nek biztos nem fogom tudni meg venni.

(#1852) Mykl válasza tomi5244 (#1851) üzenetére


Mykl
tag

Aogy a 4 megjelent az Apple Store-ba azonnal kiszedték a 3-at! Csak 4-et és 2-t lehet kapni.

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#1853) Ragnar95 válasza Mykl (#1852) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gondolom nem a hivatalos árra gondol, hanem az olcsóbb gsm boltos árra, mivel a hivatalos ár nem változott...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1854) tomi5244 válasza Mykl (#1852) üzenetére


tomi5244
őstag

Ott nem, de itt és még sok más helyen lehet még kapni.

Szerk: Igen :) A gsm boltok árait még nem néztem át de kíváncsi leszek azokra is. Ott a 3. generációsak 115-120 környékén mentek. Másfél, két hete. Még a 4. megjelenése előtt.

[ Szerkesztve ]

(#1855) Mathematics válasza tomi5244 (#1851) üzenetére


Mathematics
csendes tag

Hogy érted, hogy drágább lett?

(#1856) tomi5244 válasza Mathematics (#1855) üzenetére


tomi5244
őstag

Úgy értettem, hogy a két generáció között van árkülönbség. Több helyen érdeklődtem ez ügyben még mikor jött a hír 4. ről és sokan azt mondták, hogy mivel nincs nagy lényegi különbség a 2 változat között így nem várható árnövekedés, főleg úgy, hogy a 3. generációt ki fogják vonni a gyártásból.

De lényegében nekem ez még úgyis tárgytalan mert december elejére tervezem a vásárlást. :) Addig még alakulhatnak kissé az árak.

(#1857) erdoke válasza tomi5244 (#1856) üzenetére


erdoke
titán

Nincs áremelés, csak a szürkeimport mindig pár hónappal későbbre épül fel...

A legjobb aláírás a héten

(#1858) tomi5244 válasza erdoke (#1857) üzenetére


tomi5244
őstag

pár hónap? :F :F Remélem azért, ahogy már említettem karácsonyig összekapják magukat. De ha mégsem akkor legalább legyen a 3.ból raktáron, nekem az is tökéletes :K

Szerk: Egy kis összehasonlító teszt videó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1859) Mykl válasza tomi5244 (#1858) üzenetére


Mykl
tag

Eladom én neked az enyémet. :) Én meg akarom venni a 4et a Lightning csatlakozó miatt.
Mondjuk az enyém 32GB-os!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#1860) tomi5244 válasza Mykl (#1859) üzenetére


tomi5244
őstag

ment pü! :)

(#1861) Jojo5


Jojo5
őstag

én attól félek, hogy jövő márciusban is kihoznak egy új iPadet, mert ugye akkor lenne az "igazi" frissítésnek az ideje...

erre a felvetésemre ki mit mond ? :F

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1862) HXY válasza Jojo5 (#1861) üzenetére


HXY
addikt

Szerintem igazad van.
Valami újabb nagy dobás kell, mert már a kínai tabletetk is tudnak retina felbontást.
Annak örülnék ha végre kijönnének egy dual modu eink kijelzővel, mint pl amit a pixel qi gyárt.

(#1863) powerup2 válasza tomi5244 (#1858) üzenetére


powerup2
addikt

Megnéztem a videót de lassan azt mondom gyorsabb a böngészés az ipaden mint egy notebookon :D nem sokkal gyorsabb a 4-es de támogatás a 4-esre jobban lesz de ha tényleg márciusba újabb tablet jön a 4-es helyére az még jobban megkavarná a piacot de ha lesz is frissítés akkor olyasmi külseje lesz mint a mininek vagy mint az iphone 5-nek talán megkapja majd a 4s kameráját ami jó lenne ideje lenne aztán kitudja mit tudnak még bele pakolni de proci az tuti változatlan marad .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#1864) erdoke válasza Jojo5 (#1861) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg megint a vékonyítás következik, az pedig csak új kijelző technológiával lehetséges. Ha nem is tavasszal, de júniusra elképzelhető, hogy jön egy frissítés.

A legjobb aláírás a héten

(#1865) powerup2 válasza erdoke (#1864) üzenetére


powerup2
addikt

Szerintem az ipad 3 is vékony hova jobban lassan olyan vékonyabb lesz mint egy ceruza inkább legyen ilyen vastag és nagyobb aksi jobban járunk vele

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#1866) ittakary válasza powerup2 (#1865) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ez a vekonysag szerintem is pont jo. Kicsit konnyebb lehetne mondjuk :)

(#1867) powerup2 válasza ittakary (#1866) üzenetére


powerup2
addikt

Szerintem a súlyával nincs gond de ha lesz új kijelző az biztos könnyebb lesz de ez még a jövő zenéje . :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#1868) Ragnar95 válasza Jojo5 (#1861) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem is jön márciusban az új, maradnak az eddigi bejelentéseknél és az iPad 4 csak egy hibajavítás + lightningosítás volt....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1869) tomi5244 válasza powerup2 (#1863) üzenetére


tomi5244
őstag

A videó alapján én nem látok hatalmas különbséget a böngészés dinamizmusa terén kb fél másodperccel jön be előbb az oldal a 4-esen :)

A mai cikk alapján egyértelműen kiderül, hogy az A6X a grafikai teljesítményben lett sokkal jobb. Nem tudom, ehhez annyira nem értek de lehet, ezáltal a retina felbontás megjelenítése zökkenőmentesebb lesz a 4-es modelnél, kitudja. Majd az okosok megírják! :)

(#1870) erdoke válasza tomi5244 (#1869) üzenetére


erdoke
titán

Anandtechen vannak már benchmarkok. A CPU és a GPU is kb. kétszeres sebességet tud az A5X-hez képest. Ezen kívül combosabb töltőt kapott, rövidebb idő alatt felnyomja a 12 W-os (2,4 A). Amit még érezni, az a gyorsabb WiFi rádió, persze ehhez megfelelő router és net is kell.
A Lightning csatlakozó nem kifejezetten előny, de lassan minden átáll arra. A 720p-s előlapi kamera viszont jól jöhet.

A legjobb aláírás a héten

(#1871) Zanik válasza erdoke (#1870) üzenetére


Zanik
addikt

Ezek mind szép és jó dolgok, csak olyan forradalmi újítást nem hoznak, ami miatt minden 3rd gen tulaj rohanna a boltba lecserélni a fél éves tabletjét. Az iPad 2 és 3 között sokkal nagyobb ugrás volt szerintem, nem csoda, hogy a hibái (melegedés, EU-s LTE hiánya) ellenére sokan beszerezték.
A melegedés szerintem annyira nem vészes, sebességgel elégedett vagyok. Facetime-olni nincs nagyon kivel, így az előlapi kamera felbontása se zavar. Egyedül az új csati, a gyorsabb WiFi és az LTE miatt vagyok egy kicsikét bosszús (leginkább magamra), hogy nem vártam meg a Keynote-ot. Cserébe viszont sikerült jóval áron alul, csupán 190ezerért beszereznem egy vadiúj, 64GB-os cellular verziót! :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1872) erdoke válasza Zanik (#1871) üzenetére


erdoke
titán

Én egy pillanatra se akartam azt sugallni, hogy megéri a hármasról váltani. Én is csak azért vettem 4-et, mert a korábbiak mindig vándorolnak tovább a családban, a végső cél az, hogy mindenkinek legyen egy. Persze a legrégebbi már kezd leharcolt állapotba kerülni, úgyhogy nem biztos, hogy gyorsan elérkezik az az idő...
A dupla sebességet előbb-utóbb egyre több program fogja tudni használni, appok indításakor, frissítéskor, böngészéskor már most is jól érezhető.

A legjobb aláírás a héten

(#1873) Blaise


Blaise
veterán

Az iFixit szétszedte az új iPad 4-et, és javíthatóságra a 10-es skálánt 2-t adtak rá. Kezd felvirágozni az AppleCare vásárlás iPad esetén is...

(#1874) erdoke válasza Blaise (#1873) üzenetére


erdoke
titán

Hehe, én vettem is! :K

A legjobb aláírás a héten

(#1875) madgie válasza Blaise (#1873) üzenetére


madgie
titán

Hm, LG kijelző a Samu helyett, akkor csak van valami minimális különbség (gondolom).

(#1876) Blaise válasza madgie (#1875) üzenetére


Blaise
veterán

Próbálnak fokozatosan a Samsungtól függetlenedni, amennyire csak lehet

(#1877) erdoke válasza madgie (#1875) üzenetére


erdoke
titán

Éppen most írtam le OFF-ban a Nexus 10 témájában.

A legjobb aláírás a héten

(#1878) madgie válasza erdoke (#1877) üzenetére


madgie
titán

Nem mondod, hogy jobban lilul oldalról, mint a PLS? Ha igen, sanszos, hogy mégis hármast kéne venni, az asztali monitoromon is nagyon utálom az IPS glow-t :(

szerk: mondjuk az iPad 2-nél sem tudom fejből milyen panel van, de ott abszolút nem látok zavaró glow-t, sötétben sem.

[ Szerkesztve ]

(#1879) erdoke válasza madgie (#1878) üzenetére


erdoke
titán

Full fényerő + fekete kép + erősen oldalnézetről beszélek. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#1880) Zanik válasza erdoke (#1872) üzenetére


Zanik
addikt

Nyilván előbb-utóbb előjönnek majd a gyorsabb proci előnyei, de úgy tűnik ez a frissítés nem hozta "instant get" lázba az iPad3 tulajokat. :N
Én szerintem most a következő őszi Keynote-ig elleszek a 3rd gen.-nel. És valószínűleg az enyém is családon belül fog továbbvándorolni. ;)

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1881) madgie válasza erdoke (#1879) üzenetére


madgie
titán

Na, az a veszély nem fenyeget, harmad fényerőnél magasabban soha nem ment az iPad 2 sem. Mondjuk annál nagyon tetszik, hogy 5800K a fehérpontja, pont annyi, mint amire kalibrálom a monitoromat is, tehát az Air Display-jel elég jó párost alkotnak :)

Zanik: itt is kettesével éri meg ugrálni, mint általában a telefonnál. Mondjuk engem az érdekel, hogy az 1 GHz vs 1.3 GHz (iPad 3 és 4 CPU) különbség jelentkezik-e valaha markánsan mondjuk egy iMovie rendernél.

[ Szerkesztve ]

(#1882) ittakary válasza madgie (#1881) üzenetére


ittakary
nagyúr

én stabil 40%-on használom a telefont és az iPadet is. Éjszaka természetesen lejjebb veszem néha. Próbálkoztam az autómata fényerővel is, de az utcán ha elővettem egyből felnyomta maxra, amig azért eléggé meríti az akksit, ez nem volt annyira szimpatikus.

(#1883) Blaise válasza Zanik (#1880) üzenetére


Blaise
veterán

iPad 3-ról felesleges is váltani.

(#1884) tomi5244 válasza erdoke (#1870) üzenetére


tomi5244
őstag

A megfelelő routert úgy értetted, hogy dual csatornás 2,4 illetve 5 Ghz es adottságokkal van ellátva? Mert a 4-es ipad ha jól tudom ennyi pluszt kapott a 3-as hoz képest. Nekem egy viszonylag combos TL-WR1043ND routerem van. Gondolom nálam nem lenne nagy különbség a 3-as és 4-es modell között. Hiszen az említett eszköz sima N szabványú 2,4 Ghz.

(#1885) ittakary válasza tomi5244 (#1884) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem is csak a router miatt nem lenne különbség, hanem eleve az netezés sebessége miatt. Alig gyorsabb az új :)

(#1886) Jojo5 válasza Zanik (#1871) üzenetére


Jojo5
őstag

én a márciusi keynote-ra leszek kíváncsi, mert ha akkor jön új iPad akkor az őszi elvileg megint csak ránc felvarrott lesz a márciusihoz képest, ez mondjuk csak akkor igaz, hogy ha ősszel is jön iPad...

igazából minit vennék én retinával+erősebb hardware-al csak ugye az nincs... de, hogy ha a rendes iPad-ről beszélünk akkor ~4-5 hónapot már kibírok simán feltételezve, hogy márciusban lesz új iPad... :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1887) Zanik válasza Jojo5 (#1886) üzenetére


Zanik
addikt

Hát épp emiatt neheztelnek sokan egy kicsit az Apple-re, hogy kiszámíthatatlanná tette most a termékmegjelenést. Az első 3 generáció évente követte egymást, aztán most a 4. kicsit meglepetésként fél év múlva jött, frissített csatival, új procival és javított LTE-vel. Ezek után szerintem 2x is meggondolják az iPad tulajok mielőtt új verzióra váltanának. Egy biztos, én megvárom az 5. generációsat, attól függetlenül, hogy tavasszal vagy ősszel jön. Aztán majd meglátom miben lesz előrelépés, és ha tényleg úgy érzem, hogy oké, ezt most nem nagyon fogják fél éven belül bármivel is túlszárnyalni, akkor váltok majd!

Lehet, hogy csak a 6. generációsom lesz jövő ősszel, amiben már javították az 5. generációs hibáit, hiányosságait! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1888) ittakary válasza Jojo5 (#1886) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szerintem maximum a mini lesz frissítve. A nagy iPad-en nem tudom mit frissíthetnének :)

Bááár most hogy így elgondolkozok a dolgon: lehetne vékonyabb, könnyebb, VAGY nagyobb kapacitású akksi és ugyanez a méret, lehetne kisebb a keret (kijelzőt nehogy nekem csökkentsék v növeljék, ez a legjobb méret...

(#1889) erdoke válasza madgie (#1881) üzenetére


erdoke
titán

Ha jól tudom, az A6X CPU órajelét 1.4 GHz-ben maximálták, az A6-ét 1.3-ban. Viszont nem csak ebből ered a különbség, az A6 is kétszer gyorsabb, mint az A5.

(#1885) ittakary
Egyrészt ott a kétszer gyorsabb SoC, másrészt a gyorsabb WiFi. Az 5 GHz előnye nem csak az elérhető nagyobb sávszélesség, hanem a lényegesen kevésbé zsúfolt frekvencia tartomány, ami sok helyen alacsonyabb zavart, tisztább átvitelt jelent.
Megfelelő körülmények között jól érezhetően gyorsabb az A6/A6X + az új rádiók kombója.
Továbbra is azt mondom, hogy nem igazán érdemes cserélni, de amíg a kettő együtt elérhető, és csak 10-15 %-kal olcsóbb a 3, mindenkit rábeszélnék, hogy a 4-et vegye.

A nagy iPaden legközelebb a kinelzőjére frissítik majd. Inkább az a kérdés, hogy "csak" egy alacsonyabb fogyasztású IGZO kerül bele, ami vagy vékonyabb és könnyebb készüléket tesz lehetővé (vagy azonos paraméterekkel hosszabb üzemidőt), esetleg valami nagyobb dobás ra készülnek, pl. a sokat rebesgetett nyomásérzékeny kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1890) Alex91 válasza Zanik (#1887) üzenetére


Alex91
félisten

Az Apple tulajok tudjak, hogy sorba kell allni, es nem a hype miatt, hanem gazdasagi megfontolasbol.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1891) Daniel Alves válasza tomi5244 (#1858) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Videó alapján IS marad a 3 :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#1892) justaview válasza ittakary (#1888) üzenetére


justaview
őstag

A nagy iPad-en nem tudom mit frissíthetnének

16:9 :)

(#1893) Blaise válasza justaview (#1892) üzenetére


Blaise
veterán

Azzal borulna a felbontás, és ezáltal az app-ok többsége.

(#1894) justaview válasza Blaise (#1893) üzenetére


justaview
őstag

iPhone5-nél is meglépték...ott is vannak app-ok.
A szélessége majd itt is marad, a magassága pedig nő. (ha függőben fogod :) )

[ Szerkesztve ]

(#1895) Blaise válasza justaview (#1894) üzenetére


Blaise
veterán

De az iPhone 5 se 16:9. Mi értelme lenne a filmezésen kívül ennek a képaránynak?

(#1896) ittakary válasza justaview (#1892) üzenetére


ittakary
nagyúr

K.vára remélem hogy hozzá nem nyúlnak a képarányhoz, mert akkor ez az iPad volt az utolsó Apple termékem :D Ezt komolyan mondom... Ezt a hányinger 16.9 erőltetését aki kitalálta, úgy megcsapkodnám :) TV-nél még elmegy, de monitornál és telefonnál... :W

[ Szerkesztve ]

(#1897) madgie válasza ittakary (#1896) üzenetére


madgie
titán

Dettó.

(#1898) vlevi válasza ittakary (#1896) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ezt a hányinger 16.9 erőltetését aki kitalálta, "
Állított formában, könyvet olvasni, fórumot olvasni jobb a 16:9
De amúgy igazat adok neked, semmi másra nem jó. Igaz, hogy az asztali monitorom is ilyen (mást szinte nem is lehet kapni), de túl széles, viszont nem elég magas.

(#1899) ittakary válasza vlevi (#1898) üzenetére


ittakary
nagyúr

Pontosan! Amikor kerestem monitort, egyszerűen nem hittem a szememnek, hogy a 16:10es monitorok gyakorlatilag eltűntek!

(#1900) vlevi válasza ittakary (#1899) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vannak, de olyan áron, hogy megszédülsz.

Például :
Dell U2312HM (23", 16:9, 1920x1080) = 50400Ft,
Dell U2412M (24", 16:10, 1920x1200) = 68000Ft.

Egyáltalán nem indokolja az a 120 pixelnyi sor a 17000Ft-os árkülönbözetet.

Mellesleg, a 16:10 is szélesvásznú, azonkívül, kisebb méretben tényleg nincs. Mondjuk, mint néhány éve, 22"-os, 1680x1050 felbontásban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.