Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Big-Lacos válasza erdoke (#800) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Koszi. Csak meg egy kerdes, ha letoltok egy app-ot, ami fizetos volt de most ingyenes, mi tortenik, amikor ujra fizetosse valik? Jon egy frissites, es nem tudom tovabb hasznalni, vagy jol jartam? Lehet hulye kerdes, de uj vagyok iOS-ben.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#802) erdoke válasza Big-Lacos (#801) üzenetére


erdoke
titán

HA egyszer már megvettél egy appot, és rajta van az iPaden, akkor fel fog tűnni az AppStore Frissítések szekciójában, és onnan ingyen frissítheted.
Ha nincs rajta az iPaden, akkor az AppStore-ban Install/Telepít lesz mellette, nem az ára, hiszen az már a tiéd.

A legjobb aláírás a héten

(#803) Big-Lacos válasza erdoke (#802) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Nem jol fogalmaztam, az en hibam. Ugy ertettem, Ha akkor toltom le amikor ingyenes, akkor az a verzio megmarad veglegesen?

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#804) fazr válasza Big-Lacos (#803) üzenetére


fazr
senior tag

Igen.

Egyébként erdoke is ezt írta, csak részletesebben.

(#805) erdoke válasza Big-Lacos (#803) üzenetére


erdoke
titán

Az teljesen mindegy, mennyiért lesz a tiéd. Ugyanaz történik, ha ingyen töltöttél le egy appot, mint ha 20 eurót fizettél érte.

A legjobb aláírás a héten

(#806) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Okes, koszi :) egyebkent ez a kijelzo.... A boltban gondolkodtam, hogy regi vagy uj. Megnyitottam ugyanazt weblapot mind a ketton, megneztem a kulonbseget, aztan mar nem volt kerdes.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#807) erdoke válasza Big-Lacos (#806) üzenetére


erdoke
titán

Pedig pont a böngésző az, ahol 100 % szoftveres hókuszpókusznak tűnik az egész. Eddig minden oldal azt mondta, hogy 1024x768-as eszközről nézem, úgyhogy nyilván azt kér és kap, majd felturbózza. Nyilván a betűk a legfontosabbak olvasáskor, és ott nagy a különbség.
Viszont a képek fantasztikusan néznek ki rajta. Nekem van itthon 2 iPad 2 is, azokat használtam 1 évig, úgyhogy megvan az összehasonlítási alap.

A legjobb aláírás a héten

(#808) Big-Lacos válasza erdoke (#807) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Hokuszpokusz vagy nem, a betuk nem "szorosek", a kepek gyonyoruek, az alkalmazasok gyorsan indulnak, elfer a taskamban, nem merul le 3 ora utan :D ugyhogy osszessegeben elegedett vagyok :D (de gondolom itt sokan aterzik a helyzetet)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#809) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni: A Win7-en szépen sorrendben átnevezett fotóimat át szerettem volna szinkronizálni ipadra. Az ipad át is szinkronizálta, csak éppen a sorrend van megkeverve. Az iOS 5.1.1 lehet a hiba? Mert előtte tökéletesen megjelentek. A másik, hogy az Apple oldala közli, a fotók abban a sorrendben jelennek meg, amiben az iPhotoban hagytuk. De PC esetén mi a helyzet? (ACDSee-t használok Win alatt.)
Köszi a segítséget!

Sorry, ha rossz fórumba írtam, ha van külön ios fórum, én nem találtam...

(#810) Balázzs válasza erdoke (#800) üzenetére


Balázzs
senior tag

JB-ről kérdeznék, de csak priviben, ha van tapasztalatod.

köszi

(#811) erdoke válasza Balázzs (#810) üzenetére


erdoke
titán

Új iPadet még nem JB-eltem, illetve 5.1-et úgy általában nem. Ettől függetlenül persze írhatsz privátot…

A legjobb aláírás a héten

(#812) Snakekiller


Snakekiller
csendes tag

Sziasztok!

Elég határozott vagyok iPad vétel tekintetében, ugyanakkor számottevő különbséget látok a "Hivatalos" forgalmazók (XMS, Starking, ISTYLE) plusz nagyáruházak és pl. az iPon árai között utóbbi javára. Tudom, hogy jó eséllyel láma kérdés, de jobban értesültek tudnának némi támpontot adni jár-e valamilyen ismert kockázattal (jótállás, stb. szempontjából) az említett üzlettől, kedvezőbb áron rendelni Apple terméket? Köszi!

(#813) Balázzs válasza Snakekiller (#812) üzenetére


Balázzs
senior tag

Legjobban úgy jársz, ha usa-ból behozatod és ugyanúgy van rá gari, viszont a fali csatlakozó 220v helyett 110v-os lesz a más szabvány miatt, de akár itt a fórumon is ha rendeled kapsz egy átalakítót ajándékba /kb 1usd/ :D

Én a gravírozás miatt rendeltem, mert ajándéknak vettem, de jobban kijössz ha valahol vásárlás után gravíroztatsz mert elég picire sikeredett a szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#814) Liberatore


Liberatore
tag

Hello, egy ilyen kerdesem lenne h nektek sleep allapotban kikapcsolt wifi 3g mellett mennyit merul az akku?? Mer nekem ugy tunik h az enyem kicsit megkergult... ( jaj es persze semmi app se fut :) )

(#815) Misser válasza Liberatore (#814) üzenetére


Misser
tag

3g nincs, wifi megy, egy este alatt 2-3% ot merül körülbelül.

vásárláshoz: én is iponból vettem, mert ők kb napra pontosan a forint euró árfolyam változása szerint áraznak. (szerintem nagyon korrektek) tizenegykét ezret meg lehet spórolni. a töltőcsatlakozóra sincs baja az embernek : )

[ Szerkesztve ]

(#816) Misser válasza Misser (#815) üzenetére


Misser
tag

öö, kivéve a tegnap esti áremelésüket. pedig heteken át figyeltem az áraikat, ez az emelés meglepett. remélem aki akart az vett 136-138 ért.

(#817) ubbconfig válasza Misser (#816) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Én is náluk vettem 2 hete, de érdekes módon csak a fekete árát emelték, a fehér maradt 136 :)

(#818) Balázzs válasza ubbconfig (#817) üzenetére


Balázzs
senior tag

Olyan lehet ez kb. mint a MOL árképzése sajnos.

(#819) Snakekiller válasza ubbconfig (#817) üzenetére


Snakekiller
csendes tag

A 32/64 gigás modellek ára is maradt a régi... így lehet, hogy igyekezni fogok. :)

(#820) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!

Pénteken meglett az iPad-em, de mivel csak most jutottam nethez a nyaralás alatt, ezért csak most írok.
Egy-két észrevétel, ill. kérdés:

1, A hangerő gombot, ha hosszan nyomom, akkor egyszerre lenémítja a készüléket. Ezzel szemben a hangerő fel gombot hosszan nyomva fokozatosan növekszik a hangerő.
Ez másnál is így működik? (Számomra ez picit zavaró)

2, Merre találom azt a beállítást, ahol az oldalsó elhúzható pöcök funkcionalitását tudom állítani?

3, Az iTunes-ban új iPad-ként állítottam be a készüléket, tehát az alkalmazások nem tartalmazzák a mentéseket. Gondolom nem is lenne ajánlott az iPhone Backupját felrakni iPad-re. Vagy nem okoz ez problémát/belassulást?
Csak azért kérdezem, mert azt el tudnám viselni, ha például egy MC3-at, vagy GTA-t tudnám folytatni onnan, ahol pl. iPhone-on abba hagytam.

4, Kijelzővédő fóliát használ valaki? Mert én idő hiányában nem tudtam rá venni, de ahogy elnézem nem nagyon fog ez karcolódni. Esetleg akik, régebb óta használnak iPad-et, leírhatnák a tapasztalatukat ezzel kapcsolatban.

Köszönöm előre is az esetleges válaszokat :R

► més que un club ◄

(#821) ubbconfig válasza Enjoy (#820) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Szia,

1. Igen, így működik. Én spec nem is örülnék neki, ha hosszú gombnyomásra hirtelen max. hangerővel kezdene üvölteni a hangszóró. Vagy ez nálad igény? :P
2. Beállítások/általános/ "Az oldalkapcsoló használata a következőhöz" (2 opcióból választhatsz)
3. Passz, nincs iPhone-om, de gyanítom lehet több iOs eszköz között ilyen szinkronizálás, ha ugyanaz az AppID...
4. Nem vettem fóliát, de nem is érzem szükségét. Karcolódni nem fog, max reped (de ahhoz durva beavatkozás kell). Tokot, smartcovert stb. viszont ajánlott venni hozzá ;)

Használd egészséggel, én is imádom a cuccot :C

(#822) Misser


Misser
tag

nagy akciózás van a storeban, mondjuk egy-kettő nem érhető el, lehet túl sokan töltik : ) érdemes betárazni pár komoly játékot.

(#823) Enjoy válasza ubbconfig (#821) üzenetére


Enjoy
addikt

Köszi az infókat! :R

Lehet, hogy az 1. pontnál félreérthető voltam.
Tehát pont az a bajom, hogy egyszerre némul el a hangerő, amikor hosszan nyomom a hangerő lefele gombot. Úgy lenne a jó, ha szépen fokozatosan némulna el.

"Hangerő fel" gombot hosszan nyomva normálisan/rendesen működik. Tehát szép fokozatosan növekszik a hangerő, ahogy' annak működnie kell.

Remélem így már érthetően fejeztem ki magam :)

Egyébként én is Smart Covert használok egy hozzá illeszkedő matt Griffin Outfit tokkal.

► més que un club ◄

(#824) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

2év gart ad az Apple az új ipad 3-ra?

Német importot most aktiváltam, és ezt írja:

Repairs and Service Coverage: Active (limits apply)
Your product is covered for eligible hardware repairs and service under AppleCare+.
Estimated Expiration Date: May 24, 2014

Ez wtf?

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#825) adnoctum18 válasza N-vidi-A (#824) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Szerintem kulon vasaroltak ra Apple Caret.
Enyem majus 12-i aktivalas, de csak egy evig garis.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#826) N-vidi-A válasza adnoctum18 (#825) üzenetére


N-vidi-A
őstag

LOL, akkor királyság! :)
üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#827) Enjoy


Enjoy
addikt

Videólejátszónak mit ajánlotok?

iPhone-on AVPlayer-t használok teljes megelégedéssel, de lehet iPad-re van jobb is. :B

► més que un club ◄

(#828) zsolidodd válasza Enjoy (#827) üzenetére


zsolidodd
senior tag

AVPlayer HD. Nekem bevált.

(#829) Octi válasza Enjoy (#827) üzenetére


Octi
aktív tag

GoodPlayer ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#830) SentryGun válasza Enjoy (#827) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Én OPlayer HD-t használok, eddig mindent vitt.

(#831) N-vidi-A válasza SentryGun (#830) üzenetére


N-vidi-A
őstag

+1

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#832) Enjoy


Enjoy
addikt

Köszönöm mindenkinek :R
Az említett 3 lejátszónak utánanézek YouTube-on, ill. megnézem az értékeléseket.

► més que un club ◄

(#833) ii77 válasza SentryGun (#830) üzenetére


ii77
tag

Nekem az OPlayerHD Lite verziója van fent, de sajnos a 720p-s mkv filmeknél csúnyán elcsúszik a hang és kép szinkronja. Vajon a full verziós applikációnál is? E csodálatos kijelzőhöz dukál a HD-film, jó volna egy frankó lejátszóprogram hozzá.

VESTAX QFO

(#834) Snakekiller válasza ii77 (#833) üzenetére


Snakekiller
csendes tag

Ez sajnos nem a lejátszóprogramon múlik, tudtommal. Az Apple egyszerűen nem enged az appoknak hozzáférni a hardveres gyorsításhoz a nem gyárilag támogatott formátumoknál (még akkor is ha az mkv csak egy container igazából), a szoftveres dekódolás meg ennyit tud. Ha mindenképp HD filmeket akarsz nézni, át kell muxolnod pl. mp4-be, vagy jailbreakelned kell a kütyüt.

(#835) fazr válasza ii77 (#833) üzenetére


fazr
senior tag

OPlayer fizetős verzió csak annyiban különbözik a Lite-tól, hogy nincs benne reklám.
AVPlayer tudtommal 720p videókkal elboldogul, 1080p-nél már kevés az fps.

[ Szerkesztve ]

(#836) SentryGun válasza ii77 (#833) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Általában sorozatokat nézek, de most pl fent van a Judge Dredd 720p-ben, igaz avi formátumú. Ezt tökéletesen viszi. Én anno a Cinexplayer-ről tértem át az OPlayerre, mert azon jó néhány hd filmre a kép sem jött be.
Amúgy gondolom kódolás függő a dolog nagyon...

(#837) bajusz15


bajusz15
senior tag

Üdv mindenkinek!
Engem is elért az Apple sötét ereje, és megvettem életem első Apple termékét :D
Láttam, hogy akksi elég nyűgös a töltési időre, és szeretném megkérdezni, hogy nem lesz-e baj, ha este töltőre teszem, majd csak reggel húzom le. Valahol azt olvastam, hogy nem tesz jót neki az 5-6 óránál tovább tartó töltés :(
Másik kérdésem, hogy ha egyszer JB-elem a telót, akkor ezt követően vissza lehet-e állítani, hogy ne vegyék észre a JB-et?
Lehet láma kérdések, de mint említettem ez az első apple termékem :B

(#838) Octi válasza bajusz15 (#837) üzenetére


Octi
aktív tag

1., Nem
2., Igen

;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#839) asysoft


asysoft
aktív tag

Bocs, hogy félig-meddig offtopic kérdéssel írok ide, de mostanában gondolkoztam el tablet beszerzésén, és az iPad-nél kötöttem ki, mint kiszemelt eszköz. Ugye jól tudom, hogy az "új iPad" csak a felbontásban és a memória mennyiségében (512 MB->1 GB) tér el 2-estől? Ahogy nézem, 2-t már 100 egynéhány ezer forintért is be lehet szerezni (kérdés, hogy Users, iPon féle garancia mennyire megfelelő, bár ahogy látom előbbi iStyleos, van valakinek ezzel kapcsolatban információja?), míg iPad3-ból 150e körüli a legolcsóbb fekete (sajnos fehér nagyon nem jön be), így ha csak ennyi, lehet, hogy elődjénél kötök ki...

(#840) SentryGun válasza asysoft (#839) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Attól függ mire veszed:
Én pl. sokat olvasok rajta, és az új kijelzővel végre tűélesek a betűk. (Ha erre nem lenne szükségem, akkor kettest vettem volna.)
Ha viszont inkább játszani, sorozatot nézni veszed, arra szerintem bőven elég a kettes is...

Gyorsaságban már a kettő is gyors, fórumokban még mindig látni embereket, akik a memórián rugóznak. Nekem átlagfelhasználóként például baromira mindegy, hogy mennyi van benne. Gyors aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#841) alba-regia válasza asysoft (#839) üzenetére


alba-regia
aktív tag

A garanciával kapcsolatban szerencsére még nincs tapasztalatom. Pl. Aquaban most 107.900 Ft az iPAD2, ami jóval az új ára alatt van.

iPAD2-t vettem Transformer Prime és egyéb táblagépek után, több hónap használat után is teljesen meg vagyok vele elégedve. A memóriával eddig nekem sem volt gondom, ill. úgy általában semmivel nem volt problémám.

(#842) madgie válasza SentryGun (#840) üzenetére


madgie
titán

A kettő még jó, az egyes 256 mega ramja sajnos kevés már, időnként eldobja magát a Safari meg más program is.

(#843) SentryGun válasza madgie (#842) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Lehet. Húgomnak egyes van, ő fél éve vígan használja, nem panaszkodott rá eddig. Innen is látszik, hogy nagyon felhasználásfüggő. Ha valaki pl. sokat játszik - főleg az új játékokkal, akkor gondolom kell a kraft, és kellhet a hármas...

[ Szerkesztve ]

(#844) madgie válasza SentryGun (#843) üzenetére


madgie
titán

Soha nem játszom, de eladtam pár hónapja az egyest. Safari alatt is kilépkedett, egy izmosabb progi meg még jobban megfogja.

Ja, több mint egy évig használtam, amíg nem jött az iOS 5 , addig nem volt ilyen instabil.

(#845) bajusz15 válasza Octi (#838) üzenetére


bajusz15
senior tag

Most láttam csak, hogy telót írtam iPad helyett.. a megszokás :D
Köszönöm a választ! :R
Abban még tudnál(nátok) segíteni nekem, hogy hogyan kell JB után restore-t csinálni?

(#846) erdoke válasza bajusz15 (#845) üzenetére


erdoke
titán

USB-n iTunes-zal. A kütyün indítva csak elakad, muszáj az iTunes-hoz folyamodni.

A legjobb aláírás a héten

(#847) asysoft


asysoft
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Időközben -többek között ezen hozzászólások hatására- beszereztem egy fekete új iPadet, mivel döntően -A/4-es dokumentumok- olvasására terveztem, tervezem használni. Ezúton is köszönöm N-vidi-A fórumtársnak a beszerzésben nyújtott segítséget! :R
Memóriát csak azért említettem, hogy jelezzem, tudomásom van róla. Egyébként a négyszer nagyobb felbontás miatt nagyobb a framebuffer is, emiatt több memóriára is van szükség az iPad2-höz képest.

(#848) N-vidi-A válasza asysoft (#847) üzenetére


N-vidi-A
őstag

:K :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#849) bajusz15 válasza erdoke (#846) üzenetére


bajusz15
senior tag

iTunesban megtaláltam a mentést és a visszaállítást, azonban ez itt azt írja, hogy a firmware-t nem állítja vissza. Lehet hülyét kérdezek, de JB után nem pont a firmware-t kell visszaállítani ha pl. elromlik, akkor ne ugorjon a gari?

(#850) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!

Végre én is egy új iPad tulaja lettem és az lenne a kérdésem, hogy Macre nem tudtok valami ehhez hasonló programot, amivel az USB nagyobb áramerősséget ad le és így töltődik az iPad USB-ről?

Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.