Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) kondás válasza erdoke (#1022) üzenetére


kondás
tag

Nekem rendesen bántotta a szememet az ipad2 kijelzője mikor az új mellé tettem. Áldom az eget , hogy nem azt vettem pedig lett volna új 90-ért.

(#1052) ittakary


ittakary
nagyúr

Vettem szombaton egy iPad3-mat (a 2 szervizben van), de valahogyan nem teljes a szerelem. Még nem tudom melyiket akarom eladni :(

Annyira zavar, hogy sokkal nehezebb a 3... Kiröhögtök, de fél év iPad2 használat után nagyon megérzi az ember az ilyesmit. A kijelző tényleg bokalefosós, de valahogy nem nedvesedik rá a bugyim annyira, mint kellene... :B

Lehet bolond vagyok, de egyelőre úgy érzem, hogy a kettő fog maradni :-/

(#1053) moraraliz


moraraliz
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban. Az ipad-en ráindítottam a felajánlott frissítéseket az app-okra, de sajnos nem volt időm végigvárni, így egyesével szüneteltettem a még hátralévőket. Mikor újra akartam indítani a frissítéseket, már nem indul el, azt írja, az app-on nem tölthetőek le. Ezeket az alkalmazásokat el se tudom indítani újra. Új vagyok még az Apple világában, remélem tudtok nekem segíteni. Köszönöm!

(#1054) ittakary válasza moraraliz (#1053) üzenetére


ittakary
nagyúr

Kapcsold ki és be a készüléket és szerintem jó lesz :) Nekem is volt már ilyen féle hisztije a rendszernek.

(#1055) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Megvan az ipadem, de tokot nem tudtam rá választani.

Smart case rendszerűt szeretnék, tehát elől hátul véd és mágneses.

Ami ebayen található, arról valakinek valami tapasztalat?
Vagy vegyem meg az eredetit és jó napot?

Esetleg más gyártótól alternatíva?

Előre is köszönöm segítségeteket:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1056) kondás válasza ittakary (#1052) üzenetére


kondás
tag

Most erre milyen választ vársz :) Szerintem marhaság ,de ha téged zavar az az 5 deka tartsd meg a kettest.

(#1057) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Az iPad 3-ból van 3G, és 4G-s is?
A 4G-s is megy 3G-s hálózaton?

Mert pár helyen láttam 4G-st, 160e.-ért.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#1058) Ragnar95 válasza BroCreSt (#1057) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, csak sima wifis és 4G-s van,de a 4G-s csak Amerikában tud 4G hálózatra csatlakozni, mindenhol máshol csak HSPA+-ra képes.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1059) BroCreSt válasza Ragnar95 (#1058) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Köszi!

Akkor hazai hálózaton is használható, csak úgymond 3G-vel.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#1060) Ragnar95 válasza BroCreSt (#1059) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van.
ittakary: csak hogy minden világos legyen :DD

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1061) ittakary válasza Ragnar95 (#1060) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ezen a hszen jót nevettem :D

De komolyan, minek írtad? :D Félre ne érts nem kötekedni akarok :D

(#1062) Ragnar95 válasza Ragnar95 (#1050) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iFile-t letöltöttem + az USB Toggle-t, így egy 2 gigás pendrive-ot felismer és ha áramot kap a külső HDD konnektorból, akkor azt is :)
Csak azért írtam le, hogy így ez működik, hogyha valaki másnak is kéne, ne kelljen a terminalos parancsokkal szórakoznia, amit sok helyen tanácsolnak....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1063) justaview válasza Ragnar95 (#1062) üzenetére


justaview
őstag

Mindezt JB nélkül? És a felismerésen túl mit tudsz másolni? Oda vissza másolás működik?

...bocs kicsit sokat kèrdeztem... :)

(#1064) Ragnar95 válasza justaview (#1063) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, természetesen JB-el, hiszen mindkét program Cydiás :)
Bármit tudok másolni a pendrive-ról az iPadre, azon belül pedig oda, ahova akarom, hiszen az iFile egy valódi fájlkezelő, majd kipróbálom a másik irányú másolást is :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1065) moraraliz válasza ittakary (#1054) üzenetére


moraraliz
csendes tag

Próbáltam, kétszer.. sajnos nem segített.. :(

(#1066) Tomics


Tomics
addikt

Valszeg a héten belépek az ipad-esek táborába :K

Még nem volt tabletem, sem apple termékem, kíváncsian várom :K
Ti miben hordjátok, azaz milyen tokot használtok ami relatíve olcsó és valamennyire védi?
Mennyire strapabíró?

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#1067) Tomics válasza Tomics (#1066) üzenetére


Tomics
addikt

Még 1 kérdés. :B

Kijelzőfóliát érdemes használni? Mennyire védi ez a karcolásoktól? A felhasználói élményt mennyire rontja?

Főleg netezésre, olvasásra, játékra használnám, notebookot váltja ki, mivel már nem vagyok annyira rászorulva a hordozható számítógépre mint eszközre. Szóval inkább szórakozás mint munka. Az androidos tabletek annyira nem fogtak meg mint ez, és az árrés megér nekem ennyit :K (igaz még androidos eszközöm sem volt, a telefonom BADA-s (samsung wave) de terveim szerint ezt is lecserélem majd egy iphone-ra, csak megvárom az újat aztán döntök melyik lesz).
Egyenlőre ennyi jutott eszembe, a többi kérdés majd akkor ha a kezemben lesz :K

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#1068) justaview válasza Tomics (#1066) üzenetére


justaview
őstag

Én EZT használom.

(#1069) Ragnar95 válasza Tomics (#1066) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én egy smart caset használok hozzá,de amikor viszem valahova, berakom a netbook táskába, hogy ne kézben kelljen cipelnem :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1070) Misser válasza justaview (#1068) üzenetére


Misser
tag

Ez nagyon jó. Igazi hordozgatós tok, vonaton, buszon ideális lehet. Otthonra mondjuk kicsit sok : )

(#1071) erdoke válasza Tomics (#1066) üzenetére


erdoke
titán

Smart Cover + iPad tarisznya hordozáshoz. Se fólia, se hátlap védelem.

A legjobb aláírás a héten

(#1072) justaview válasza Misser (#1070) üzenetére


justaview
őstag

Ausztriában vettem a Médiamarktban-ban. Én sokszor otthon is ezt használom, mert számomra pont a megfelelő szögben dönti meg az iPad-et, ha az asztalra teszem magam elé. Kényelmes nagyon.

(#1073) zsolidodd válasza kleinguru (#1055) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Én Griffin Intellicase-t használok, és bevált.

(#1074) justaview válasza Ragnar95 (#1064) üzenetére


justaview
őstag

Kétirányú fájl másolással USB-n hogy állsz? :)

(#1075) kleinguru válasza zsolidodd (#1073) üzenetére


kleinguru
addikt

Eléggé megtetszett és az ára is baráti, köszönöm:R!

Már meg is rendeltem:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1076) ittakary válasza Tomics (#1067) üzenetére


ittakary
nagyúr

iPhonera érdemes fóliát rakni, de iPadre szerintem nem. Szerintem nagyon rontaná a retina kijelzőt :)
Meg szvsz nem is nagyon karcolódik..

(#1077) Misser


Misser
tag

Mondjuk gyárthatnának olyan tokokat is, amiket álló helyzetben lehet kitámasztani. Van 1-2 de messze nem akkora a választék. Nálam az álló helyzet a nyerő az esetek nagy részében.

(#1078) Ragnar95 válasza justaview (#1074) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kipróbáltam, működik tökéletesen oda-vissza és direktbe a pendriveról is meg tudtam nyitni pl avit :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1079) justaview válasza Ragnar95 (#1078) üzenetére


justaview
őstag

Na most kezd érdekelni :)

(#1080) justaview válasza Ragnar95 (#1036) üzenetére


justaview
őstag

"Mert az tényleg nem ajánlott, JB-nél restore + backup visszarakása a megfelelő frissítési procedúra.
Amúgy ami most beugrott hátrányként az ugye az OTA hiánya, mivel JB-es telót nem lehet OTA-n frissíteni."

Egy picit kifejtenéd, hogy ez mit jelent?

1. - Tehát van egy jelenlegi ios 5.1.1 rendszer az iPad 3-on különböző általam telepített programokkal és az azokra rátöltött fájlokkal.

2. - Ráeresztem a JB-t + néhány Cydia programot

3. - Gondolom az eredeti apple programok frissítései az eredeti módon működnek, mintha nem lenne JB.

4. - Majd jön egy iOS frissítés. Ebben az esetben mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#1081) erdoke válasza justaview (#1080) üzenetére


erdoke
titán

Normál esetben WiFi-n le tudod frissíteni 6.0-ra, de ha JB-es, akkor nem fog menni. Sőt, ha sok tweak van rajta, szerintem a JB 5.1.1 restore-ja se lesz szerencsés a szűz 6.0-ra.

A legjobb aláírás a héten

(#1082) Ragnar95 válasza justaview (#1080) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt, hogy úgy kell, frissítened, hogy gépre kötöd és nem ajánlott az update sem, hanem restore-olnod kell, tehát visszakerül a gyári rendszer és újrakell JB-elned,de ha backupot visszaraksz, akkor minden adatod megmarad :)
Az AppStore-ból letöltött porgramokat ugyanúgy tudod továbbra is frissíteni, mint eddig :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1083) justaview válasza Ragnar95 (#1082) üzenetére


justaview
őstag

(#1081) erdoke
(#1082) Ragnar95

Köszönöm az infókat. Ha jól értem, akkor

Restore = alap szűz rendszer (gyári állapot) visszaállítása, ami mindent töröl (mint a windows újrainstall)

Backup = menti a telepített programokat + adatokat (PC-re vagy iCloud-ra), de a rendszert magát nem.

...és a folyamat akkor így néz ki:

1 - magveszem az iPad 3 -at. ( csak hogy az elejéről kezdjük :) )
2 - telepítek rá programokat apple store-ból + töltök rá fájlokat is
3 - ráeresztem a Jailbreaket
4 - telepítek Cydiás programokat

Egyszer csak megjelenik az iOS 6, és én szeretnék rá frissíteni

5 - készítek egy Backup-ot (pl. PC-re). Ez ugye menti az összes telepített programot + adatot (a Cydiá-val és az onnan telepített programokkal együtt)
6 - Restore-t csinálok, ami alapszintre küldi a rendszert - ismét bolti szűz lesz :)
7 - Frissítem iOS 6-ra
8 - Jailbreak-et ráküldöm ismét
9 - Backup-ból visszatöltöm a programjaimat és az adataimat (Cydiásokkal együtt hozza vissza)

Visszajeleznétek, hogy a fenti gondolatmenet megfelelő-e?

[ Szerkesztve ]

(#1084) erdoke válasza justaview (#1083) üzenetére


erdoke
titán

Két problémát látok a gondolatmenettel:
1. A 8-as pontban levő iOS 6 JB-re biztosan várni kell, akár hónapokat.
2. Előfordulhat, hogy több app (akár AppStore-os, akár cydiás) nem lesz kompatibilis iOS 6-tal, szintén akár hónapokig. Sőt, esetleg csak egy újraírt verzió lesz az. Éppen ezért az 5.1.1 + JB backup visszaállítása iOS 6-ra problémás lehet.

A legjobb aláírás a héten

(#1085) justaview válasza erdoke (#1084) üzenetére


justaview
őstag

Igen, ez jogos.

Az lehet esetleg megoldás, hogy nem frissítek egy darabig 6-osra?
Ezt lehet, ugye?
Mármint, hogy az iPad nem olyan erőszakos, hogy ne mondhassam azt, hogy most még nem kell. Amúgy sem hiszem, hogy olyan sokat adna a 6-os az 5.1.1-hez képest, hogy sietnem kelljen vele.

Vagyis akkor nincsen nagy gond, csak nem kell kapkodni a frissítéssel, várni kell pár hónapot. De ez Jailbreak nélkül is igaz, azaz érdemes ezt a szabályt követni.

[ Szerkesztve ]

(#1086) erdoke válasza justaview (#1085) üzenetére


erdoke
titán

Persze, akkor engedélyezed a frissítést, amikor kedved tartja.

A legjobb aláírás a héten

(#1087) Ragnar95 válasza justaview (#1083) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A backup minden renndszerbeállítást is elment, tehát full ugyan olyan lesz a rendszered, mint előtte volt, ugyanazok a programok lesznek még a multitasking barban is, olyan, mintha csak kikapcsoltad volna a telót :)
A cydiás programokat viszont nem menti le, arra külön program van vagy kézzel rakhatod őket vissza, viszont a beállításaikat lementi.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1088) justaview


justaview
őstag

Köszönöm az infókat. Ezek alapján majd ki találom mit miután teszek. :)
A teljes backup-ot iTunes-al tudom megoldani PC-re ugye?

(#1089) Ragnar95 válasza justaview (#1088) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen vagy iOS5-től iCloudba is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1090) ittakary válasza justaview (#1088) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jaja.

(#1091) justaview


justaview
őstag

Szuper. :R

Az teljesen mindegy, melyik Jailbreak szoftverrel oldom meg a kérdést?
Absinthe 2.0-t láttam a neten, de vannak mások is ahogy látom.

(#1092) Ragnar95 válasza justaview (#1091) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Absinthe és Redsn0w a két alternatíva,de igazából teljesen mindegy, hogy melyikkel oldod meg a dolgot :)
De előtte egy biztonsági mentést csinálj biztos, ami biztos alapon ;)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1093) justaview válasza Ragnar95 (#1092) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm a tanácsokat. Az USB file átvitel hiányzik annyira hogy ki fogom próbálni. :)

(#1094) justaview


justaview
őstag

Most biztos triviális dolgot kérdezek, de a már említett restore-t, ami gyári alaphelyzetet hoz létre, azt hol találom az ipad-en? Nekem a beállítások menüben a visszaállítás fülön van 6 különböző törlési lehetőség, de melyik állítja vissza az eredeti gyári üres rendszert?

Vagy az valahol máshol van?

(#1095) ittakary válasza justaview (#1094) üzenetére


ittakary
nagyúr

Egyszerűbb az ha rádugod gépre és rányomsz a "visszatöltés / Restore" gombra.

Ott nem tudsz mit elrontani, és gyorsabb is.

(#1096) justaview válasza ittakary (#1095) üzenetére


justaview
őstag

köszönöm :)

(#1097) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném. Van egy xTAB-80-as készülékem, de eléggé megbántam, tehát eladnám. Tennék még hozzá egy kicsit és akkor tudnék venni egy 1. generációs iPad-et. Tudom, hogy nem új már a kicsike, de most nem futja többre. Az érdekelne, hogy játékok és programok kompatibilitásában mennyire áll jól (tehát van-e rá sok mai program is, vagy csak régiek)? Azért váltanék, mert elegem lett a sok hülyeségből és akadozásból. 1. gen-re melyik a legfrissebb szoftver? Elnézést, ha nem ide kellett volna, csak az 1. genes topik eléggé kihalt. :U És szerintetek megérné a váltás?

Irányítsatok át, ha nem ide kellett volna! :R

[ Szerkesztve ]

(#1098) madgie válasza elpatkorado (#1097) üzenetére


madgie
titán

Ha megteheted, ne add iPad 2 alá.

(#1099) elpatkorado válasza madgie (#1098) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Akkor inkább gyűjtök még egy kicsit. :R És a 2 meddig lesz szoftveresen támogatott? iOS6-nál újabbat fog kapni?

(#1100) madgie válasza elpatkorado (#1099) üzenetére


madgie
titán

Azt nem lehet tudni almáéknál :( Annyi, hogy most a kettes még OK, az iPad 1 viszont elég gyakran kilépett nálam a Safariból, meg másból is a kevés ram miatt (?). A kettesben sincs olyan sok ram, de épp' duplája az elődnek.

A Hardveraprót (vagy más aprót) érdemes nézni, időnként ki lehet fogni nagyon jó vételt (én is innen vettem, még két hónapos sem volt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.