Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

"Ez a négycsatornás csomag 44 GB/s-os adatátviteli teljesítményt képes biztosítani, ami nagyjából 30%-kal jobb az LPDDR4X-es csúcsmodellnél, miközben a fogyasztás 30%-kal csökkent."
Ez azert eleg jol hangzik. Kesleltetesrol van valami info?
Illetve, 1,5GB/lapka az elsore nem is rossz, sot...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Chaser


Chaser
titán

ebből lesz kettő az új konzolokban?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) opr válasza Chaser (#2) üzenetére


opr
veterán

Az eleg nagy visszalepes lenne, mert ebbol ketto az csak 3GB memoria, lenne siras. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) Chaser válasza opr (#3) üzenetére


Chaser
titán

"A vállalat egy 12 GB-os LPDDR5 memóriachipet kínál a kezdetekben, amely nyolc darab 12 gigabites lapkát tokoz össze."
mért is?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) opr válasza Chaser (#4) üzenetére


opr
veterán

Ahhh, mert ez nem lattam, csak a 12 gigabitet. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) Petykemano


Petykemano
veterán

AZ intel az icelake-nél ha jól emlékszem LPDDR4X-et használ, nem?

Milyen tradeoffokkal járna a hagyományos DDR4 cseréje LPDDR5-re?
Összességében nagyobb, vagy kisebb lenne a lapkán a DDR vezérlő phy ugyanakkora sávszélességhez?
Összességében nagyobb, vagy kisebb sávszélességet lehetne elérni ugyanakkora fogyasztásból?
Több helyet foglalnának e ram modulok?

Ehhez nem értek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7) Cifu válasza opr (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kesleltetesrol van valami info?

Mély kuss, ahogy anno a DDR4 megjelenésénél is csak a sávszélességet hangoztatták. Várhatóan itt is az lesz, hogy az első időszakban a megelőző technológia (akkor DDR3, most a DDR4) ár/értékben hülyére veri az új technológiát, miközben az új technológia gyakorlati szinten tapasztalható előnyt nem nyújt (max. fogyasztásban).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) opr válasza Cifu (#7) üzenetére


opr
veterán

Igen, ez mindig igy van, amikor bejon az ujabb generacios memoria. Minimum 2 evig egyszeruen nem szabad beleugrani, mert csak a fost kapja az ember dragan. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) Palinko


Palinko
tag

Pont ezért veszek én is most bátran DDR4-es lapot amit Cifu írt. Anno a DDR3-ba korán beszálltam mert pont akkor kellett új gép, ott talán megérte is de már 3-ról 4-re váltásnál mindenki halogatta mert sokáig nem érte meg. Most az 5 biztos arany áron lesz és elhanyagolható előny, meg csak jövőre jön ki, ha kijön egyelőre felejtős, 2-3 év múlva térhetünk vissza a témára mi átlag fogyasztók akik próbálnak ár érték alapján vásárolni.

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Mikor jön egyáltalán az első ddr5 támogatású lap/cpu?
Vagy ez most okostelefonokba lesz?
12GB ram modul, az meg már milyen, nem fontos, hogy 2 egész számú hatványa legyen?
:F

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) KRobi88


KRobi88
kezdő

Ezzel a memóriával meg az új Exynos lapkával a Galaxy Note 10 egész jó vétel lehet majd, pár hónap múlva..! Mivel biztosan túlárazott lesz szokás szerint... :W

-

(#12) .mf válasza tibaimp (#10) üzenetére


.mf
veterán

Telefonokba és tabletekbe lesz (ld: "ultramobil eszközökbe" a cikk végén). Nem DIMM modul, hanem egyetlen összetokozott IC.

Közben pedig az olcsó laptopokat és desktopokat továbbra is 4 GB RAM-mal szerelik :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) tibaimp válasza .mf (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz. Előbb írtam , csak aztán olvastam végig a cikket. Pedig már megfogadtam, hogy nem teszek ilyet.

Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy az olcsó 4GB-vel szerelt laposak nem is kerülnek annyiba, mint egy okostelefon, de attól még igazad van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.