Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Kantorpe


Kantorpe
tag

Ezt tomoren valahogy, ugy szoktam megfogalmazni, hogy haladas, csak ott van ahol valaki folall, es meri mondani a tobbinek, hogy pofad lapos azt csinalod amit en mondok. :)

Demokracia ezert nem megoldas.
Az ember nagy tomegben birkaszellemu, megy a tobbivel :K

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#22) Sipi16 válasza hülyegyerek (#3) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ez jó! Vegyél fel hitelt, hogy tudjál venni mindenkinek NAGY (értékes műszaki) karácsonyi ajándékot. Utána fizesd 3-5évig. Jövő karácsonykor megint felkapsz egy hitelt? Teljesen értelmetlen az egész. Pár éve piacoztam akkor még nem volt ekkora divatja a személyi kölcsönöknek. Vittek egy csomó akkoriban divatos ruhát. (Fubu, Eckő, Gangboy) Azóta semmi. Mindenki bemegy a plázába és HITELRE vesz mindent. A gyerek örül mert mindig valami drágával halmozzák el a szülők ők pedig lehet, hogy egy évig nyögik azt az ajándékot. Amikor meg fellélegezhetnének akkor megint krácsony és újabb hitel. Azóta a piacon márkaváltás történt (Ggecco, Lonsdale, Everlast) Így sincs kereslet. Halott a piac.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#23) finest válasza Sipi16 (#22) üzenetére


finest
őstag

Két dolgra is nagyon pontosan rávilágítottál. A zegyik, ha multik tönkretették a hazai kisvállalkozásokat, a másik, h az emberek nagy része folyamatosan fogyaszt és azért dolgozik, h megvehesse mindazt, amire jószerével nem is lenne szüksége. :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#24) Sipi16 válasza finest (#23) üzenetére


Sipi16
senior tag

Persze és az a gond, hogyha egyszer bekerülsz a körforgásba nem tudsz kiszállni.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#25) hülyegyerek válasza Sipi16 (#22) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ez így van,pont múltkor ajnározták a tévében a világ egyik leggazdagabb emberét,akinek csak M.o.-n 7 pláza van a tulajdonában (köztük a Westend is).Nem lepődnék meg,ha egy két bank,meg hitelintézet is az övé lenne....Itt minden összefüggésben van mindennel,minden le van zsírozva,és a világkereskedelem összes haszna egy pár száz ember bankszámláját hízlalja.Ez szerintem újabb gazdasági válsághoz fog vezetni,mint anno a 30-as években.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#26) hülyegyerek válasza finest (#23) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Itt van például a számtech.... :U

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#27) #53246592 válasza hülyegyerek (#25) üzenetére


#53246592
törölt tag

azert nem art figyelembe venni hogy az ilyen nagy vagyonnal rendelkezök többnyire nem a parnahuzatba varrva tartjak a penzuket, hanem nagyreszt befektetik, ami altal munkahelyek teremtödnek...

(#28) hülyegyerek válasza #53246592 (#27) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az által,hogy a pénz állegy bankszámlán?Nehogy azt hidd,hogy akinek már ennyipénze van,az mind vissza fogja forgatni.....A másik meg,hogy hiába teremt új munkahelyeket,ha a munkások az ő boltjaiban verik el a pénzüket.Olyan a multi brifkója, mint a világűr...egyre csak tágul.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#29) #53246592 válasza hülyegyerek (#28) üzenetére


#53246592
törölt tag

ha bankszamlan "all" a penz, akkor majd a bank visszaforgatja.

(#30) Hakudoshi válasza #53246592 (#29) üzenetére


Hakudoshi
tag

Ebből látszik, hogy neked fogalmad nincs a jelenlegi pénzrendszer működéséről... :(

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#31) hülyegyerek válasza #53246592 (#29) üzenetére


hülyegyerek
addikt

És?....Akkor meg a bank fog tovább gazdagodni,de nem te,az meg neked miért is jó?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#32) #53246592 válasza Hakudoshi (#30) üzenetére


#53246592
törölt tag

akkor elmagyarazod nekem? na jo, ne az egesz muködest, csak legalabb annyit hogy a bank miböl fizet kamatot a bankszamlan levö penzre ha nem fektetik be a penzt?

hülyegyerek:
peldaul azert mert a bank befektet, illetve kölcsönt ad egy olyan cegnek egy beruhzashoz, ahol majd dolgozni fogok. vagy rossz lesz nekem mert... (erre nem irok peldat, anelkul is tudjatok ;] )
nem gondolom, hogy a multik mai nyomulasa szintiszta jot hoz nekunk, de nem minden fekete vagy feher, ez esetben sem az.

[ Szerkesztve ]

(#33) hülyegyerek válasza #53246592 (#32) üzenetére


hülyegyerek
addikt

De,ez esetben minden fekete-fehér,csak jobban bele kell gondolni.Igazából az a szívás,hogy választási lehetőséged nincs a két szín között.Még mindig nem értem az összefüggést....a bank kölcsönt ad a cégnek,ahol dolgozol egy beruházásra,de ettől miért jobb neked?

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#34) #53246592 válasza hülyegyerek (#33) üzenetére


#53246592
törölt tag

a pelda talan felreerthetö volt: a ceg kap kölcsönt, amiböl fejleszteseket hajt vegre, aminek eredmenyekent (jo esetben) több munkaeröre van szuksege, ezert felvesznek x embert dolgozni. ennek az x embernek jobb igy vagy jobb lenne ha munkanelkuliek lennenek? de ha te feketen akarod latni a dolgokat, akkor nem tudlak, nem is akarlak megakadalyozni ebben :)

(#35) finest válasza #53246592 (#34) üzenetére


finest
őstag

Nem biztos, h ez iylen egyszerű. A bank jóval több pénzt ad kölcsön mint amennyit az emberek a számláikon elhelyeznek vagy a saját alaptőkéje. A betéteseik kamatait a kiadott kölcsönökből befolyó részletekből fedezik. Ebből következően a banknak az a jó, ha minél több kölcsönt minél hosszabb távra tud kiadni. Vagyis az eladósítás. És itt visszakanyarodhatunk a cikkhez és hülyegyerek gondolatához, h a legtöbb ember azért dolgozik, h törleszthesse az adósságait és újabb adósságokba verje bele magát, amikor megint olyasmit szeretne megvenni, amire valójában nem lenne szüksége, de elhitetik vele, h működjön a rendszer.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#36) #53246592 válasza finest (#35) üzenetére


#53246592
törölt tag

nem egyszeru, egy szoval sem mondtam.
az emberek eladositasa pedig szinten nem szep dolog.

mi legyen a jelenlegi rendszer helyett? szocializmus? kommunizmus? :)

(#37) finest válasza #53246592 (#36) üzenetére


finest
őstag

Hát a pénzrendszert mindenképp meg kellene reformálni. Van ilyen irányban számos törekvés. Kína és Afrika országai között (egyszer Frei Tomi jól le is húzta valamelyik dossziéban ezt a gazdasági együttműködést), ill. a Dél Bankja, ami egy dél-amerikai kezdeméynezés.
Szerintem a valódi probléma a fenntartható fejlődés témaköre, ami felette áll a társadalmi rendszereknek, annyi biztos, h a kapitalizmus jelenlegi formája tönkreteszi a Földet.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#38) philoxenia válasza finest (#37) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyarországon jelenleg a betéti kamatok alacsony szintje miatt, a takarékosság nem éri meg, amire a politikai légkör bizonytalansága is ráerősít. Ha kölcsönt veszel fel, persze nem áruhitelt, vagy személyi kölcsönt, kevesebb pénzt vesztesz esetleg, mintha betennéd a pénzed és várnál a kamatokra. Azonkívül az is kérdés meddig élsz, manapság a dolgozók korán halnak, tehát nem akarnak az emberek holnap jobban élni, inkább ma, aztán majdcsak lesz valahogy.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39) finest válasza philoxenia (#38) üzenetére


finest
őstag

Ez nem biztos, h így jól is van. A rendszer, amiben élünk rettentően pazarló, mi sem mutatja ezt meg annál jobban mint az, amit a hsz-ed végére írtál. És ezt nem kizárólag magyarországra értem, az egész nyugati világ a mának él.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#40) philoxenia válasza finest (#39) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából ma a keleti világ is, sőt gyk előremenekülünk leginkább, de a történelem folyamán eddig ez igazából mindig így volt, legfeljebb eszmei síkon képzeltünk mást, szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.