Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Arnold2


Arnold2
őstag

Nekem erről eszembe jutott a "The Corporation" című, Michael Moore dokú.
Pénz és profit mind felett :(

(#2) finest válasza Arnold2 (#1) üzenetére


finest
őstag

:R Erről van szó.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) hülyegyerek válasza finest (#2) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Gratula,jó hangvételű cikk lett.Míg az emberek egymás b@szogatásával vannak elfoglalva (mocskos urdu,mocskos lila....a többit kitalálhatjátok) ,a multik szépen az egész életüket felzabálják.Az egyik multi körmönfont reklámokkal rávesz,hogy költsd el a pénzed az xy termékre,a másik pedig rávesz,hogy vegyél fel hitelt,ha már a temékre költötted a fizetésed.Aztán a hitel miatt újabb hitelt kell felvenned,és már ott is vagy a lejtő alján....Szép új világ.
Mod:Ezt nem a te hsz-edre akartam írni.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4) #53246592


#53246592
törölt tag

valamiert olyan erzesem van az irasaiddal (forditasaiddal) kapcsolatban, hogy kiragadjak a valosag egy pici reszletet es kisse torz kepet alkotnak. na persze a kiszipolyozott vietnami munkast nem erdekli - joggal - a big picture.

mar csak az furdalja az oldalamat hogy te vasarolsz-e barmit amit Vietnamban, illetve mas kiszipolyozott helyeken gyartanak, ezzel is tamogatva a folyamatot ;]

(#5) finest válasza hülyegyerek (#3) üzenetére


finest
őstag

Jól látod a dolgot.

berci: Nem tudom függetleníteni magam a társadalomtól, amiben élek. Nyilván vásárolok olyan terméket, amit kiszipolyozott vietnámi, kínai, magyar munkások állítanak elő.
De hülyegyerek analógiáját folytatva, az embert nem csak a vásárlással és a hitelekkel fűzik fel rabláncra, hanem ugyan ez megy minden más szolgáltatással (pl. víz, villany, gáz, tv, internet) vagy az adók és járulékok terén (ti. hogy egy évben ca. 3 hónapot az államnak dolgozok), szal ebből egy csapásra kilépni nem is olyan egyszerű.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6) Hakudoshi válasza finest (#5) üzenetére


Hakudoshi
tag

"egy évben ca. 3 hónapot az államnak dolgozok"

Másik négyet meg a nemzetközi pénzoligarchiának. :(

mod: Na és ebből aztán végképp nem lehet kilépni, legalábbis én nem látom a módját, amíg ilyen hazaárulók ülnek ott a Parlamentben... :O

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#7) DArchAngel válasza finest (#5) üzenetére


DArchAngel
tag

Azért az állam pedig biztosít neked orvosi ellátást, gyermekednek iskolát, tanerővel, rendőrt a bűnözők, tűzoltót a tüzek ellen. Betömi a kátyúkat, hogy a kocsid ne menjen tropára. Stb., stb., stb...

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#8) Hakudoshi válasza DArchAngel (#7) üzenetére


Hakudoshi
tag

Hát igen, ezeket kellene, hogy csinálja. A gyakorlatban viszont... :U :(

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#9) finest válasza DArchAngel (#7) üzenetére


finest
őstag

Az adók fejében ezt kellene tennie, de az orvosi ellátást szerintem hagyjuk, azért fizetek, az iskolát is hagyjuk, mert ott meg dolgozom, abba aztán nem sokat invesztálnak, a szinvonal egyre alacsonyabb, persze nem véletlenül (és nem csak a tanárok miatt), a rendőrök eddig csak szabálysértésben tudtak megbüntetni (amikor nem kapcsoltam fel külterületen a fényt nappal, mert 100m-re áltak a település vége táblától, szal esélyem sem volt, bezzeg, amikor betörtek, nem jutottak semmire). Tűz eset még nem volt, de ezek után nem sok reményt fűzök az állami szektorhoz. Nehogy úgy járjak, mint Pelikán!
Az utakat már nem is emlegetem.
De elsősorban nem csak ezekre az adókra gondoltam, vannak ennél lehúzósabb esetek is pl. a most készülő ingatlanadó, örökösödési adó, kamatadó, súlyadó, iparűzési adó stb. adó.
Nem mondom, h nem látom arányosnak az állami szociális juttatásokat a befizetett adómhoz képest, de csak azért nem, mert nem akarom ilyen irányba terelni a témát.
:W

De a lényeg az előző hsz-ben nem az volt, h mennyi adót fizetünk látszat nélkül, hane maz, h a multik már akor felfűznek minket, amikor beköltözünk egy lakásba. Mert a víz, gáz, villany, TV, telefon, Internet szolgáltatás alól nehéz kibújni.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10) DArchAngel válasza finest (#9) üzenetére


DArchAngel
tag

Az egy dolog, hogy mennyi valósul meg és hogyan mindebből. De elméletileg te ezért dolgozol az államnak, nem a semmiért.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#11) finest válasza DArchAngel (#10) üzenetére


finest
őstag

Elméletileg. Az elmélet pl. a demokrácia terjesztése, a gyakorlat Irak. :(

Na tessék, az Indy-n is ez az egyik címlapos téma (mármint a multik fasizmusa, nem az adózás): [link]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) hülyegyerek válasza DArchAngel (#7) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ez lenne a lényege....csak az állam mindig is a leges-legszemetebb cégek módjára viselkedik : hasznot húz abból,hogy ki vagy szolgáltatva neki.Ha nem fizetsz be egy adót,mert igazságtalannak érzed
(pl.:örökösödési adó-ami az egyik leggusztustalanabb haszonszerzési mód),nincs fórum,ahol tiltakozhatnál ellene,azonnal börtönbe csuknak,meghurcolnak.Pénzt,vagy életet....

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#13) Kantorpe


Kantorpe
tag

A felso tizezer tovabb gazdagszik, a tobbinek meg ellehet menni.... ;)

vagy nem ez a tomoritett lenyeg ?

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14) Hakudoshi válasza Kantorpe (#13) üzenetére


Hakudoshi
tag

Nagyon-nagyon tömörítve, igen, ez.

mod: Csak kár, hogy nincs hova. :(((

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#15) philoxenia válasza finest (#9) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Napi kinzó kérdés ? Miért csak a multik ? A mi kis magyar tőkéseink, nagyon tisztelet a kevés kivételnek, még a multiknál is rosszabbak. Nem tudom az úgynevezett fejlett demokráciákban van-e még egy ország, ahol ennyi vállalkozás alapul csaláson mint MO-on ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) finest válasza philoxenia (#15) üzenetére


finest
őstag

Azért, mert ez a cikk Amerikában íródott. A többire én sem tudom a választ, csak gondolom, h nincs. (Az én hsz-emben meg azért írtam, h multik, mert a szolgáltató ipar java külföldi kézben van)

Kantorpe: Ma a Frei dossziéban egy argentinai gazdag vállalkozó mesélte, h a 2002-es gazadási összeomláskor a népek azt skandálták az utcákon, h minden politikus tünjön el. Aztán a helyzet normalizálódásával szépen visszajöttek ugyan azok a politikusok. Frei csak annyit mondott: "nem mondom, h nincs párhuzam". Miylen finoman fogalmazott, hiszen milyen gyakran hallhatjuk itt, h nem a magyar vállakozásoknak, hanem fletónak és sleppjének kellene távoznia!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#17) philoxenia válasza finest (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk nekünk még hivatalból tanították a Marx által a tőke természetéről írottakat, azért az nagyrészt igaz .A multik nagyjából a tőke, mint entitás viselkedését mintázzák, az evolúció itt is létezik, reménykedjünk benne, a végén jóra fordul minden. :U :K ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) finest válasza philoxenia (#17) üzenetére


finest
őstag

Én már ebből az iskolából kimaradtam. De nem látom, h a multik mögött álló tőkések bármiylen okból is belátóbbá válnának. Pont azért nem lesznek azok, mert nem függenek a hazai piacoktól és szimplán kivonulnak arról a piacról, ahol nekik nem megfelelő a gazdasági helyzet.

Valószínűleg az embereknek nem globális világban kellene élniük. Az antropológusok szerint 100-150 fős csoportokban érezné az ember igazán jól magát, amelyben még működnek a közvetlen emberi kapcsolatok, van egymástól való függés. A globális gazdaságban minden arcnélküli, a befektetőknek semmi érdeke a kisemberek helyzetén javítani, nincsen haza(szeretet). És igazad van a magyar tőkésekkel kapcsolatban. Itt van például az Ikarus, amit Széles állítólag Kínába telepít át. - De a Kóka is megmondta, h már rég nem Magyarországon fektet be. Szal, igen és mondjuk ott van ellenpéldaként Széchényi.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#19) philoxenia válasza finest (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyszer elfogynak a szűz piacok, a munkaerő ára is közelít majd előbb-utóbb egymáshoz, ha a föld megmarad élőhelyünknek, kénytelenek lesznek stratégiát váltani. :)
Ha megnézed, ugyanaz a cég más stratégiát követ különböző országokban, Németo.-konszolidált; Magyaro-már nem annyira; keleten még a gyerekmunka is belefér, de ha kiderül, egyből változtatnak.
Az egyes multik lehetnek országspecifikusan akár hazafiasak is, hiszen mára már magyar tulajdontöbbségű hazai cég tán nincs is. :( Ha a hazaszeretet kifizetődő, alkalmazzák stratégiaként, de a vásárlók se mindig hajlandóak megvenni a magyar terméket, ha az rosszabb minőségű.
A kisebb közösségek kialakulására pedig példa akár a logout is, mert nemcsak földrajzi közelség okán alakulhatnak ki közösségek. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) finest válasza philoxenia (#19) üzenetére


finest
őstag

Témához kapcsolódóan van egy jó cikk a HVG-én.
"Le kell számolnunk azzal az illúzióval, hogy a kapitalizmus természetes formája a liberális demokrácia. A világ legdinamikusabban fejlődő országairól (Kína, Oroszország) sok mindent el lehet mondani, de ezt nem. Szomorúan beszélek erről, hiszen az én politikai szimpátiám is a liberális többpártrendszer mellett van. De látni kell: a globálissá vált kapitalizmus nagyobb része nem ilyen, leginkább még valamifajta - egy- vagy kétpárti - "menedzselt demokrácia"."

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#21) Kantorpe


Kantorpe
tag

Ezt tomoren valahogy, ugy szoktam megfogalmazni, hogy haladas, csak ott van ahol valaki folall, es meri mondani a tobbinek, hogy pofad lapos azt csinalod amit en mondok. :)

Demokracia ezert nem megoldas.
Az ember nagy tomegben birkaszellemu, megy a tobbivel :K

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#22) Sipi16 válasza hülyegyerek (#3) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ez jó! Vegyél fel hitelt, hogy tudjál venni mindenkinek NAGY (értékes műszaki) karácsonyi ajándékot. Utána fizesd 3-5évig. Jövő karácsonykor megint felkapsz egy hitelt? Teljesen értelmetlen az egész. Pár éve piacoztam akkor még nem volt ekkora divatja a személyi kölcsönöknek. Vittek egy csomó akkoriban divatos ruhát. (Fubu, Eckő, Gangboy) Azóta semmi. Mindenki bemegy a plázába és HITELRE vesz mindent. A gyerek örül mert mindig valami drágával halmozzák el a szülők ők pedig lehet, hogy egy évig nyögik azt az ajándékot. Amikor meg fellélegezhetnének akkor megint krácsony és újabb hitel. Azóta a piacon márkaváltás történt (Ggecco, Lonsdale, Everlast) Így sincs kereslet. Halott a piac.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#23) finest válasza Sipi16 (#22) üzenetére


finest
őstag

Két dolgra is nagyon pontosan rávilágítottál. A zegyik, ha multik tönkretették a hazai kisvállalkozásokat, a másik, h az emberek nagy része folyamatosan fogyaszt és azért dolgozik, h megvehesse mindazt, amire jószerével nem is lenne szüksége. :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#24) Sipi16 válasza finest (#23) üzenetére


Sipi16
senior tag

Persze és az a gond, hogyha egyszer bekerülsz a körforgásba nem tudsz kiszállni.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#25) hülyegyerek válasza Sipi16 (#22) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ez így van,pont múltkor ajnározták a tévében a világ egyik leggazdagabb emberét,akinek csak M.o.-n 7 pláza van a tulajdonában (köztük a Westend is).Nem lepődnék meg,ha egy két bank,meg hitelintézet is az övé lenne....Itt minden összefüggésben van mindennel,minden le van zsírozva,és a világkereskedelem összes haszna egy pár száz ember bankszámláját hízlalja.Ez szerintem újabb gazdasági válsághoz fog vezetni,mint anno a 30-as években.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#26) hülyegyerek válasza finest (#23) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Itt van például a számtech.... :U

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#27) #53246592 válasza hülyegyerek (#25) üzenetére


#53246592
törölt tag

azert nem art figyelembe venni hogy az ilyen nagy vagyonnal rendelkezök többnyire nem a parnahuzatba varrva tartjak a penzuket, hanem nagyreszt befektetik, ami altal munkahelyek teremtödnek...

(#28) hülyegyerek válasza #53246592 (#27) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az által,hogy a pénz állegy bankszámlán?Nehogy azt hidd,hogy akinek már ennyipénze van,az mind vissza fogja forgatni.....A másik meg,hogy hiába teremt új munkahelyeket,ha a munkások az ő boltjaiban verik el a pénzüket.Olyan a multi brifkója, mint a világűr...egyre csak tágul.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#29) #53246592 válasza hülyegyerek (#28) üzenetére


#53246592
törölt tag

ha bankszamlan "all" a penz, akkor majd a bank visszaforgatja.

(#30) Hakudoshi válasza #53246592 (#29) üzenetére


Hakudoshi
tag

Ebből látszik, hogy neked fogalmad nincs a jelenlegi pénzrendszer működéséről... :(

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#31) hülyegyerek válasza #53246592 (#29) üzenetére


hülyegyerek
addikt

És?....Akkor meg a bank fog tovább gazdagodni,de nem te,az meg neked miért is jó?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#32) #53246592 válasza Hakudoshi (#30) üzenetére


#53246592
törölt tag

akkor elmagyarazod nekem? na jo, ne az egesz muködest, csak legalabb annyit hogy a bank miböl fizet kamatot a bankszamlan levö penzre ha nem fektetik be a penzt?

hülyegyerek:
peldaul azert mert a bank befektet, illetve kölcsönt ad egy olyan cegnek egy beruhzashoz, ahol majd dolgozni fogok. vagy rossz lesz nekem mert... (erre nem irok peldat, anelkul is tudjatok ;] )
nem gondolom, hogy a multik mai nyomulasa szintiszta jot hoz nekunk, de nem minden fekete vagy feher, ez esetben sem az.

[ Szerkesztve ]

(#33) hülyegyerek válasza #53246592 (#32) üzenetére


hülyegyerek
addikt

De,ez esetben minden fekete-fehér,csak jobban bele kell gondolni.Igazából az a szívás,hogy választási lehetőséged nincs a két szín között.Még mindig nem értem az összefüggést....a bank kölcsönt ad a cégnek,ahol dolgozol egy beruházásra,de ettől miért jobb neked?

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#34) #53246592 válasza hülyegyerek (#33) üzenetére


#53246592
törölt tag

a pelda talan felreerthetö volt: a ceg kap kölcsönt, amiböl fejleszteseket hajt vegre, aminek eredmenyekent (jo esetben) több munkaeröre van szuksege, ezert felvesznek x embert dolgozni. ennek az x embernek jobb igy vagy jobb lenne ha munkanelkuliek lennenek? de ha te feketen akarod latni a dolgokat, akkor nem tudlak, nem is akarlak megakadalyozni ebben :)

(#35) finest válasza #53246592 (#34) üzenetére


finest
őstag

Nem biztos, h ez iylen egyszerű. A bank jóval több pénzt ad kölcsön mint amennyit az emberek a számláikon elhelyeznek vagy a saját alaptőkéje. A betéteseik kamatait a kiadott kölcsönökből befolyó részletekből fedezik. Ebből következően a banknak az a jó, ha minél több kölcsönt minél hosszabb távra tud kiadni. Vagyis az eladósítás. És itt visszakanyarodhatunk a cikkhez és hülyegyerek gondolatához, h a legtöbb ember azért dolgozik, h törleszthesse az adósságait és újabb adósságokba verje bele magát, amikor megint olyasmit szeretne megvenni, amire valójában nem lenne szüksége, de elhitetik vele, h működjön a rendszer.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#36) #53246592 válasza finest (#35) üzenetére


#53246592
törölt tag

nem egyszeru, egy szoval sem mondtam.
az emberek eladositasa pedig szinten nem szep dolog.

mi legyen a jelenlegi rendszer helyett? szocializmus? kommunizmus? :)

(#37) finest válasza #53246592 (#36) üzenetére


finest
őstag

Hát a pénzrendszert mindenképp meg kellene reformálni. Van ilyen irányban számos törekvés. Kína és Afrika országai között (egyszer Frei Tomi jól le is húzta valamelyik dossziéban ezt a gazdasági együttműködést), ill. a Dél Bankja, ami egy dél-amerikai kezdeméynezés.
Szerintem a valódi probléma a fenntartható fejlődés témaköre, ami felette áll a társadalmi rendszereknek, annyi biztos, h a kapitalizmus jelenlegi formája tönkreteszi a Földet.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#38) philoxenia válasza finest (#37) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyarországon jelenleg a betéti kamatok alacsony szintje miatt, a takarékosság nem éri meg, amire a politikai légkör bizonytalansága is ráerősít. Ha kölcsönt veszel fel, persze nem áruhitelt, vagy személyi kölcsönt, kevesebb pénzt vesztesz esetleg, mintha betennéd a pénzed és várnál a kamatokra. Azonkívül az is kérdés meddig élsz, manapság a dolgozók korán halnak, tehát nem akarnak az emberek holnap jobban élni, inkább ma, aztán majdcsak lesz valahogy.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39) finest válasza philoxenia (#38) üzenetére


finest
őstag

Ez nem biztos, h így jól is van. A rendszer, amiben élünk rettentően pazarló, mi sem mutatja ezt meg annál jobban mint az, amit a hsz-ed végére írtál. És ezt nem kizárólag magyarországra értem, az egész nyugati világ a mának él.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#40) philoxenia válasza finest (#39) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából ma a keleti világ is, sőt gyk előremenekülünk leginkább, de a történelem folyamán eddig ez igazából mindig így volt, legfeljebb eszmei síkon képzeltünk mást, szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) finest válasza philoxenia (#40) üzenetére


finest
őstag

Ez érdekes gondolat, majd elalvás előtt elmélkedem rajta! Mára részemről ennyit, köszi a hozzászólásokat itt is, meg a másik topikban is! :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#42) Hakudoshi válasza #53246592 (#36) üzenetére


Hakudoshi
tag

Köztársaság. VALÓDI köztársaság, nem pedig annak becézett részvénytársaság. :U

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#43) Hakudoshi válasza finest (#37) üzenetére


Hakudoshi
tag

Ha a buzikérdésben nem is, de ebben feltétlen egyetértek veled! :R

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#44) finest válasza Hakudoshi (#43) üzenetére


finest
őstag

Hát, abba na kérdésben elég konzervatív nézeteket vallok. De örülök, h találtunk közös nevezőt! :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#45) Hakudoshi válasza finest (#44) üzenetére


Hakudoshi
tag

Végtére is EZ azért valamivel fontosabb kérdés (kellene, hogy legyen), nem?? :)

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.