Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99) M@trixfan válasza Robb202 (#84) üzenetére


M@trixfan
addikt

"Az általad említett Mac pro horribilis áron érhető el és alapból még nem is egy professzionális videokártyával kapható mint pl az Nvidia quadro széria amivel igazán jól lehet dolgozni. Illetve lehet bele venni minden földi jót de 3-4 millióért?
Szóval ez is olyan hogy PC vonalon ugyanezt összeteszed max 500e-ből. Lényegtelen ez most."

PLS ne keverjük a házilag összerakot gépeket a brand munkaállomásokkal amikben redundáns táp, ECC memória, garantált SW-HW környezet van! :O Az, hogy ki mit mennyiből rak össze teljesen lényegtelen és egy munkaállomás szintját nem a VGA kártya minősíti. Ráadásul nem lehett a gép teljes költségét a kezdeti vételárral azonosítani. P.H. teljesen jól látja a dolgot.

Témához:

Én sem látom ezt akkora drámának, hogy ennyi foglalat van. Nekem sem tetszik, de lényegében teljesen mindegy. Felsőbb kategóriában semmi értelme CPU-t cserélgetni marginális növekményekért, ugye eleve normális CPU-t vesz az ember. 3-4 évente egészségesebb inkább platformot váltani. Esetleg mondjuk 8 magos CPU upgrade indokolt nagyságrendbeli ugrással. Egy 1156/1366 platform cseréjének még nem látom értelmét. Low-end közelében meg annyira olcsó minden, hogy ott meg már azért mindegy. Azt elismerem, hogy nézőpont kérdése is, én nem szívesen vennék 5-6 éves chipset-be legújabb drága CPU-t.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.