Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) samfishR válasza Móci (#47) üzenetére


samfishR
senior tag

+ külön tápcsatik is lehetnének, amikkel csak intel tápok lennének kompatibilisek. ;]

(#52) Móci válasza D1Rect (#49) üzenetére


Móci
addikt

Lesz 2012 (4 chipset), meg 1345 (3 chipset), meg 1154 (6 chipset), és egy alsó kategóriás 1132 (4 chipset). Sőt! Az extrémebb procikat a középkategóriában egy 1160-as foglalatba lehet illeszteni, így a tuning is lehetséges. Persze csak akkor, ha a háromféle chipset közül a legdrágábbat veszed. Ha a másik kettő mellett döntesz, akkor nem kapsz semmit. :D

Lassan megyek asszem állásinterjúra az intelhez...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#53) hfrankee


hfrankee
senior tag

20MB-os L3 cache??!! :Y

(#54) #21795072 válasza Móci (#52) üzenetére


#21795072
törölt tag

Az Intel egy professzionális cég, érti a dolgát. Jól tudja, hogy mi élteti a PC-t. Na, szerintetetek mi? Hát az, hogy moduláris, fejleszthető. Megadja nekünk a választás szabadságát. Bizonyos határok között kedvünkre variálhatunk. Igazság szerint a Zintel felvirágoztatja az iparágat, ezért tessék rá büszkének lenni. :K

(#55) yakuza.tora válasza Móci (#52) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Szerintem néhány SB tulaj most egy hibátlan chipsettel is elégedett lenne! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#56) Srodney


Srodney
senior tag

az intelnél mi az ami nem extrém drága....?!?!... :U :U

(#57) shteer válasza Hatvan9 (#4) üzenetére


shteer
titán

akinek teljesítmény kell az nem pártol sehova :)

..szerintem jónak tűnik

(#58) Móci válasza Srodney (#56) üzenetére


Móci
addikt

Az, hogy megnézed a weblapjukat például. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#59) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Csűrik csavarják...
Nem csodálkoznék ha az AMD egyre népszerűbb lenne... :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#60) darál0w


darál0w
Jómunkásember

kell ez nekünk, mint vakembernek az IMAX. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#61) Chiller


Chiller
őstag

Bezzeg a régi szép idők...
Amikor vettem a DS3-amat 30k volt, és spórolásból csak egy E2160-at vettem bele 20k-ért. Azt rá másfél évre becseréltem E5200-ra 15k-ért, aztán tavaly nyáron meg vettem egy QX9650-et 50k-ért. Ami mellesleg tuningolva, játékok alatt lazán hozza bármelyik (alapórajeles) i7-es szintjét.

Most már ilyen végképp nem lesz... :O

[ Szerkesztve ]

(#62) TESCO-Zsömle válasza T_Stark (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

3 év alatt nem esik annyit a csúcs-proci ára, hogy megérje fejleszteni.

Példának okáért nézd meg mennyibe kerül ma egy QX9770-es...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#63) DemonDani válasza Móci (#58) üzenetére


DemonDani
addikt

várd ki leeht egyszer mennél fel aztán bejelentkező felület fogad XD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#64) #06658560


#06658560
törölt tag

Hmm. Akkor ha jól értem, megint sír a csóró suttyók szája, mert nem tudják megfizetni a csőrös Scaniat. Munkaeszköznél rohadtul nem legóznak, mint geekek csinálják odahaza, komplett rendszereket használnak, egyben vásárolva, amíg bírja addig.

(#65) Воланд válasza sz.zoli25 (#59) üzenetére


Воланд
titán

Lehetne népszerűbb az árazás és a foglalat időtállósága miatt, viszont teljesítményben kicsit el van maradva az Inteltől.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#66) T_Stark válasza TESCO-Zsömle (#62) üzenetére


T_Stark
őstag

Nem pont a legerősebb procira gondoltam, azok mindig aránytalanul drágák. De alatta 1-2 típussal jóval olcsóbbak, és még azoknak is nagyon jó a teljesítménye.

(#67) TOM-202


TOM-202
senior tag

Ez szerintem már teljelen felesleges lépés az Intel-től. Ki fogja ezeket egyáltalán megvenni?

(#68) Telefunen válasza #06658560 (#64) üzenetére


Telefunen
őstag

és ki törődik ezzel? Vagy te már az egekig magasztalt nyugatról írsz nekünk, csóró kelet-európaiaknak?

[ Szerkesztve ]

(#69) #06658560 válasza Telefunen (#68) üzenetére


#06658560
törölt tag

Max azok magasztalják egekig, akik sosem éltek ott. Azzal kéne törődni, hogy azon szinten kezelni, ahova való. Nem véletlen azt a példát hoztam, amit. :U

(#70) dezz


dezz
nagyúr

Ezekben nem lesz IGP. [link]

(#71) kpal


kpal
veterán

intel nem tud megülni kicsit a kis hátsóján vagy ha ennyire a pénz dominal félévente jöhet új foglalat :W

(#72) sasa134


sasa134
addikt

Ez tisztán lehúzás. market-push, "kellneked" politika. Persze az anti-AMD fanok megmagyarázzák majd, hogy a "technika fejlődése megkívánja" bla bla bla...Nekem nagyon nem szimpatikus amit az Intel művel - nyilván a magam részéről annyit tudok tenni, hogy nem ülök bele ebbe a hintába. Nem vagyok AMD fan, de most azt használok. Megtehetném, hogy i5/i7/SB alapú gépem legyen - de nem tollas a hátam. Remélem, a piac dönt és a PC-s közösség nagy része olyan platformot választ magának, amilyenre szüksége van. Legyen az Intel vagy AMD, tök mindegy. Csak nem kell bedőlni a hype-nak meg a marketing politikának.

Avanti Roma

(#73) hohoo válasza sasa134 (#72) üzenetére


hohoo
senior tag

Eleve ha a technika fejlődése megkívánja, ezt évekkel előre tudják, tehát túl lehetne tervezni a foglalatot (amd ezt csinálja), így jó pár évig nem kell cserélni, belemennek az újak. De az intel tényleg direkt arra megy hogy vegyél mindig lapot is mert mindig alultervezik a foglalatot, sőt ahogy látom ha nem kéne jobb akkor is egy kicsit azért áttervezik hogy véletlenül se legyen kompatibilis.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#74) KlezOne


KlezOne
tag

Én kitolok velük, az LGA 2011-es procit belerakom az alaplapomba, és nem fog érdekelni az Intel. :DDD :DDD :DDD

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#75) Robb202


Robb202
tag

Szerintem ez az LGA 2011 nagyon komoly platform lesz. Ha valaki a startnál vesz ilyet az 3 évig el lesz vele.

Anno mikor core i7 startol (1366) akkor 2008 decembere volt. Aki akkor váltott annak lassan eltelik 3 év. Szóval ha valaki majd most akar upgradelni nem olyan nagy érvágás lesz.
Itt szigorúan munkaeszközről van szó ami bármire jó :)

Ugye előző konfig eladásával picit hozzáteszel és már meg is van az új konfig. Ezzel 3-4 évig újra el lesz az ember. Lévén, hogy munkaeszközről van szó ennyi idő alatt meg kell hogy térüljön és persze az új vasra is kell lennie lovinak.

Szóval aki egy izmos kompromisszum mentes munkaállomást akar annak ez a platform nem kérdés.

Az otthoni felhasználóknak pedig ott az 1366 (relative elég megfizethető kategória lett, nem muszáj ebből is a legdrágábbat venni) 1155, és majd az 1356-os socket. Szóval mindenki eldöntheti mire ruház be.

Szerény véleményem szerint, manapság már nem azért van a moduláris felépítés, hogy X év múlva cserélek egy komponenst, hanem hogy összeválogathassam az alkatrészeket, és azzal elmenjen a masina 2-4 évig. Feleslegesnek tartom a proci cserélgetést hiszen az a többlet néha nem is érzékelhető, főleg ha egy több éves rendszerről beszélünk. (közben a programok is fejlődnek, több kakaó kell nekik)
Esetleg a memória bővítésnek látom az értelmét. Azt meg ugye bármikor megteheti az ember.

[ Szerkesztve ]

(#76) dezz válasza sasa134 (#72) üzenetére


dezz
nagyúr

Az LGA 2011 alapvetően szerver-platform (és ott lehet is létjogosultsága), csak lehozzák desktopra is. Itt már nem tudom, van-e értelme, van-e olyan desktop alkalmazás, ami jobban teljesít 4 memóriacsatornával, mint 3.

Én leginkább arra lennék kíváncsi, mi indokolja az LGA 1366 lecserélését LGA 1356-ra? Ugyanannyi memóriacsatorna (3), néggyel kevesebb PCIe sáv az LGA 1356 esetén, ugyanúgy egy QPI busz.

Ugyanígy, az LGA 1155-öt is nehéz megmagyarázni az LGA 1156 ellenében: 2-2 memóriacsatorna, 16-16 PCIe sáv, ugyanolyan DMI és FDI a chipset felé...

(#75) Robb202: Ha egy platformhoz nem jön már új proci, annak igen gyorsan esik az értéke, azaz sokat buksz rajta eladáskor.

(#77) Chaser válasza kpal (#71) üzenetére


Chaser
titán

Ilyenre még gondolni sem szabad, mert aztán tényleg az lesz:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) P.H. válasza Robb202 (#75) üzenetére


P.H.
senior tag

Valami itt nagyon keveredik, az meg a munkagép és az otthoni felhasználás fogalma.

Munkára vesz a vásárló olyan gépet, ami 3-4-x évig elég. Aztán, legjobb esetben megy a gyűjtők kezébe (pl. 3-4 év, ahogy írtad, 2007 vs ma összehasonlítás is érdekes).

" Feleslegesnek tartom a proci cserélgetést hiszen az a többlet néha nem is érzékelhető, főleg ha egy több éves rendszerről beszélünk. (közben a programok is fejlődnek, több kakaó kell nekik)"
Azért ne beszéljünk úgy a 1366-platformrül, mint ami nem alkamas továbbfejlesztésre. Ott a 980X, majd késöbb jó ára lesz. :)

Persze más platformokon máskor jön el a jobb árú (de ugyanúgy korlátozottan bővíthető) konfiguráció ideje. Ez a platform, ez a jövő, ezt tessék szeretni. :)

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#79) pip válasza szatocs (#29) üzenetére


pip
aktív tag

Nem tudom, hogy mi ez a sírás a foglalatok miatt... Mivel nem kis fejlődésen megy keresztül 3 év alatt egy proci, ezért nincs min meglepődni, hogy új foglalatot hoznak.

ezt te sem gondolhatod komolyan... De megprobalom egy peldaval erzekeltetni: szuleimnek vettem 2006-ban (5 evvel ezelott) egy rohelyesen olcso am2 alaplapot, egy szinten olcso 1.8 GHz-es egymagos athlon procival. Kesobb kapott egy kis ramot gyorsitaskent, majd egy masik konfigbol megmaradt athlon x2-t. Meglepetesemre a tavaly ev vegen kijott egy update a bioshoz, ezert a lap most kepes fogadni a legujabb phenom II procikat, Egyszerusitve: egy 6 evvel ezelotti alaplapba tehetem az amd jelenlegi legkorszerubb procijat, es elhiheted nekem, volt fejlodes az athlon64-ektol a phenomII-ig. Kezd vilagosodni, hogy miert ez a rinyalas a foglalatok miatt?

(#80) pip válasza Robb202 (#75) üzenetére


pip
aktív tag

Feleslegesnek tartom a proci cserélgetést hiszen az a többlet néha nem is érzékelhető, főleg ha egy több éves rendszerről beszélünk.

lasd elobbi hozzaszolasom, 5 eves rendszer, 1.8 GHz-es egymagos procirol valtas 2 generacioval kesobbi negymagos 3.2 Ghz-es procira, alaplap marad, aki a kulonbeseget nem erzekeli, annak valoban folosleges procit cserelni. Ennek fenyeben en felulvizsgalnam a fenti kijelentesedet.

(#81) Robb202 válasza dezz (#76) üzenetére


Robb202
tag

Nem nagyon hiszem hogy az LGA 2011-hez csak egy darab processzor lesz. Biztosan lesz több is, egy darab processzorért nem hiszem hogy csinálnak egy új foglalatot, meg hát az Intelnek is biznisz ha több proci van, ki hogy smint válogathat.

Az 1366-os foglalat megjelenésekor is csak 3 proci volt hozzá, sokan mondták, hogy nahh ebbe sem lesz több... és jött, és jött. Most sincs fene nagy választék azért 1366-hoz mégsem esik az ára annyira.

P.H.

Azért a 980-as extrém proci nem feltétlen hiszem, hogy nagyon esni fog árban, maximum tényleg több év múltán. Anno a C2D-nél a csúcs procinak az ára nem esett úgy mint mindenki gondolta.
Most már lehet jobb áron hozzáférhető, de nyilván ma egy I7 950 is kicsit erősebb nála, nem beszélve a Sandy bridge EX-ről.

A munkagép egyben lehet otthon is, vagy lehet azt szórakozásra is használni. De ugye legtöbbünk azért tart gépet, hogy chateljen, facebookozzon, letöltsön aztán filmezzen, e-mailezzen, játszon etc... Nem feltétlen az összes felsorolt dologért. Valaki csak e-mailezésre tart gépet.
Valaki erre vesz egy táblát, amivel jó pár dolog elérhető, valaki vesz egy netbookot, valaki laptopot, valaki nagybevásárló központos asztalit, valaki alkatrészekből teszi össze a gépét, valaki meg full márkás gépet vesz.

A lényeg hogy a teljesítmény orientált réteg, mert van ilyen is, megveszi az LGA 2011-et és Ő minden felsorolt gépen is végezhető teendőt prémium minőségben fog tudni élvezni, akár 3 darab 30"-os monitoron. Nyilván nekik van ez kitalálva. Ez az életük.

Akinek nem kell teljesítmény annak a már felsorolt foglalatok ott vannak sokkal mérsékeltebb áron és nyilván Ők sem fognak csorbát szenvedni azzal hogy nem a csúcsok csúcsát vették meg.

(#82) elmelet45


elmelet45
tag

Crysis 2-re kíváncsi leszek, hogy mi lesz az ajánlott gépigénye. Ha C2D-t meg Athlon X2-t, 3 giga ramot kér minimumhoz, akkor várható hogy 4 magot, meg 4 giga ramot meg fog enni Win7 x64 alatt, az is kérdés, hogy elég lesz-e a memória.

(#83) P.H. válasza Robb202 (#81) üzenetére


P.H.
senior tag

A mindenkori prémium minőség és a munka teljesen elválik egymástól. Aki munkára vesz gépet, az akár az akkori legjobbat veszi (ez sem biztos), de évekig nem cseréli (esetleg bővíti) benne az alkatrészeket; akár még az OS-t sem. Erről szól a Mac Pro is, erről szólnak a laptopok, erről szól a platformosodás.

Lehet a munkagép otthon is, igaz. A saját ilyen példámon tudom, hogy egy jól összerakott (lekopogom), munkára használt rendszerben minimális változtatás is ezer+1 fejtöréssel jár, mert jól működő rendszert nem bolygatunk meg, kalandvágyból legalábbis nem. Ezért van nálam még 64 bites XP, amikor itt van tőlem 2 méterre egy-egy bolti Vista és Windows 7 telepítő is; és van olyan napi használatú programom, ami a Windows 7-et lefagyasztja. Akinek kell a teljesítmény, annak is a legfontosabb, hogy minden ugyanúgy (ugyanolyan módon, ugyanolyan előzményekkel, ugyanolyan egyszerűen) működjön minden, mint tegnap; ma is, holnap is.

A 980X lehet, hogy úgy fog járni, mint a P4EE-k (néhány fanatikus játékszere lesz pár év múlva), ez nem változtat azon, hogy ma reális bővítési lehetőség egy meglevő platformhoz.

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#84) Robb202 válasza P.H. (#83) üzenetére


Robb202
tag

Igazad van, kicsit én vagyok rosszul tájolva. Szóval valóban nem egy és ugyanaz a prémium minőség és a munkagép.

Én speciel abból indultam ki, hogy tegyük fel van a Maya 201X-es kiadása, aztán ott a Zbrush, autoCAD, Realflow, VUE, különböző render szoftverek melyekből kijön minden évben vagy akár fél évben egy újítás, amiben mondjuk tényleg van annyi új, hogyha nem váltasz rá akkor könnyen hátrányba kerülhetsz, nem is beszélve arról, hogy pl a Realflow nagyon komoly és erős gépet igényel. Igaz hogy itt is lehet butítani a 3D témát hogy azért gyengébb gépen is elmuzsikáljon, de miért ha lehet ezt majdnem preview módban is.

Ezeket a szoftvereket csak ideig óráig lehet belakni, utána ha van lehetőség frissíteni kell. Nyilván így soha sem lesz egy nagyon jól belakott környezet.

Az általad említett Mac pro horribilis áron érhető el és alapból még nem is egy professzionális videokártyával kapható mint pl az Nvidia quadro széria amivel igazán jól lehet dolgozni. Illetve lehet bele venni minden földi jót de 3-4 millióért?
Szóval ez is olyan hogy PC vonalon ugyanezt összeteszed max 500e-ből. Lényegtelen ez most.

Én a fent említett programok egy részével "játszogatok, tanulgatom" részben, tehát nem kifejezetten dolgozok. Éppen ezért értettem félre amit írtál. Igazad van.

De én amint kijön egy frissítés telepítem azt, ezért feltételeztem hogy ez egy munkaállomás esetében is így van. Igaz fagyásom nem szokott lenni ebből.

(#85) dezz válasza Robb202 (#81) üzenetére


dezz
nagyúr

Bocs, félreérthetően fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy az újabb generációs procik nem jönnek már ki hozzá. Az LGA 1366 egyelőre state-of-the-art, de ahogy megjelenik az LGA 1356 és főleg 2011...

(#79) pip: Erre még mondhatná, hogy ennyi maghoz már kevés a két memóriacsatorna... No de mit mondana arra, amit a #76-osban írtam, hogy sem az 1155, sem az 1356 nem hoz semmi újat!?

[ Szerkesztve ]

(#86) szatocs válasza pip (#79) üzenetére


szatocs
őstag

Csak kb felekrafton megy a phenom2.

(#85) dezz - Arra meg azt mondanám, hogy nincs 1156-om, így ha vennék új konfigot, kapásból az 1155-öt venném, mert van 2ezer forint differencia. 1156 és 1155 között. Akinek 1156-ja van, nyilván nem éri meg váltani. Itt jön elő az a kijelentésem, hogy aki megteheti, az váltogasson kedvére.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#87) KAMELOT válasza #19617792 (#7) üzenetére


KAMELOT
titán

Bulldozer jó lesz! Ár / minőség alacsony lesz.
Sokan majd megveszik a bulldozereket mert olcsóak lesznek szerintem.
Egy 8magos extreme edition INTEL procival nem fogja egyik AMD sem felvenni a versenyt.
Magában a SB is nagyon erős. Alacsony fesz magas GHz.
Minden esetre érdekes ez a LGA2011-es foglalat.
A fanatikusok majd megveszik ezeket ,hogy minnél nagyobb 3DMARK eredményt érjenek el.
4magos procik is már egy mezei felhasználónak erősek!!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88) waporka


waporka
tag

holtartunk mi még a 48gb memóriától? windows 7 64bit-el 4gb-rammal elvagyunk magunknak...

a privire illik válaszolni....

(#89) kraftxld válasza waporka (#88) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mar nem egy gepben lattam ennyi ramot, sot tobbet is..
Amugy a topikba irkalok nagyresze nem veszik eszre, hogy nem a desktop vonalrol van szo? A szervereknel mar eddig is megvolt a varialas S603, S604, S771 es tsa szemelyeben. Csak ugy felvilagositaskent mondom, hogy itt max annyi szokott tortenni upgrade cimszo alatt, hogy a 2 cpu-s szervert nehol 1 procival szallitjak, majd ha kell es van ra penz megveszik melle a proci parjat es tolnak bele meg ramot.
Ha meg nagyobb cucc kell, kivagjak az egeszet es vesznek ujat. Az ilyen projecteknel altalaban a szerve ara szokott lenni a legkisebb egyseg a vegosszegben, sokkal tobbet dob rajta a storage, licenszek, meg a munkadij.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#90) KAMELOT válasza waporka (#88) üzenetére


KAMELOT
titán

Vannak egypáran akik programokra is használják a gépet.
haverom 12GB ramból 10GB USE
másik haverom 8GB ramból 6,5GB USE.

TUdom ezek csak pár %-a a felhasználóknak ,de van rá igény. És ha már van rá technológia akkor mért ne csinálják meg. :K
Ahogyan írtad elvagyunk 4GB rammal. Ez a felhasználók 90%-a!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#91) szatocs válasza kraftxld (#89) üzenetére


szatocs
őstag

Ez olyan, mint asztaliban az amd-nél volt a 754-939 vonal, azzal is lexopatták az embert. Jó pont tőlük, hogy az AM2, AM2+ és az AM3 vonalon meghagyták valamilyen szinten a kompatibilisságot processzor szinten. De én jobban szeretem, ha mindent olyan gépbe pakol az ember, amibe való.

Meg kell várni a Bulldozert, hogy mit nyújt, aztán lehet mindenkinek választani, kénye-kedve szerint.

=== Szatocs ===

(#92) pip válasza szatocs (#86) üzenetére


pip
aktív tag

Csak kb felekrafton megy a phenom2

1) nem annyira jelentos a ddr2 vs ddr3 a phenomoknal hogy ennyire lerontsa
2) de legalabb bele megy, es eldonthetem hogy bele akarom-e tenni. A gepfrissites nekem igy kimerul egy bios flashelesben es egy procicsereben, potom penzert. Gondolom nem kell magyarazni ehhez kepest mit jelent egy alaplapcsre. No ezert lenne jo ha nem valtoznanak minduntalan a foglalatok. Persze lehet ezzel nem egyeterteni is.

(#93) KAMELOT válasza szatocs (#91) üzenetére


KAMELOT
titán

legjobb ebben az egészben
LGA 775 sokáig volt sok proci ment belé. ja és még van is.
LGA 1156, 1366, 1155, 1356, 2011
Most válassz foglalatot!!!! :DDD :DDD :DDD :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#94) dezz válasza szatocs (#86) üzenetére


dezz
nagyúr

Nagyszerű. Igazán örülök! ;) És azok a milliók, akik 1156-ot vagy 1366-ot vettek és valamilyen oknál fogva mégis szeretnének SandyB-re váltani?

(#95) szatocs válasza dezz (#94) üzenetére


szatocs
őstag

Hajrá! :D Várni áprilisig, akkorra lesz 1155 alá lap, majd akkor előző konfig eladása és új vétele. :D

=== Szatocs ===

(#96) dezz válasza szatocs (#95) üzenetére


dezz
nagyúr

Pénzügyileg jobban jár, ha most adja el, és addig malmozik... :)

(#97) GAlli válasza #06658560 (#64) üzenetére


GAlli
tag

Azt hittem mar nem gyartanak csoros Scaniat , amugy is Volvo NH ftw

(#98) szatocs válasza dezz (#96) üzenetére


szatocs
őstag

Az is igaz.

=== Szatocs ===

(#99) M@trixfan válasza Robb202 (#84) üzenetére


M@trixfan
addikt

"Az általad említett Mac pro horribilis áron érhető el és alapból még nem is egy professzionális videokártyával kapható mint pl az Nvidia quadro széria amivel igazán jól lehet dolgozni. Illetve lehet bele venni minden földi jót de 3-4 millióért?
Szóval ez is olyan hogy PC vonalon ugyanezt összeteszed max 500e-ből. Lényegtelen ez most."

PLS ne keverjük a házilag összerakot gépeket a brand munkaállomásokkal amikben redundáns táp, ECC memória, garantált SW-HW környezet van! :O Az, hogy ki mit mennyiből rak össze teljesen lényegtelen és egy munkaállomás szintját nem a VGA kártya minősíti. Ráadásul nem lehett a gép teljes költségét a kezdeti vételárral azonosítani. P.H. teljesen jól látja a dolgot.

Témához:

Én sem látom ezt akkora drámának, hogy ennyi foglalat van. Nekem sem tetszik, de lényegében teljesen mindegy. Felsőbb kategóriában semmi értelme CPU-t cserélgetni marginális növekményekért, ugye eleve normális CPU-t vesz az ember. 3-4 évente egészségesebb inkább platformot váltani. Esetleg mondjuk 8 magos CPU upgrade indokolt nagyságrendbeli ugrással. Egy 1156/1366 platform cseréjének még nem látom értelmét. Low-end közelében meg annyira olcsó minden, hogy ott meg már azért mindegy. Azt elismerem, hogy nézőpont kérdése is, én nem szívesen vennék 5-6 éves chipset-be legújabb drága CPU-t.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#100) JustCouse válasza Joachim21 (#1) üzenetére


JustCouse
csendes tag

Számomra meglepő hír, de mégis korrekt!

http://hu.pokerstrategy.com/uCLWDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.