Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) KAMELOT válasza dezz (#94) üzenetére


KAMELOT
titán

Felesleges azoknak alaplapot és procit váltani.
Azokkal a konfigokkal 4-5 évig is meglesznek. Nem kell minden egyes új platform megjelenésekor váltani. Minek az???
Nekem még mindig LGA775 van E5200 procival amit 2 éve vettem. Közben már 2006-ban Quadok voltak. Én várok ilyen platformokkal. Gépem még mindig gari alatt van ami 3 évet jelent. Monitor + alaplap + proci + ramok. Ezeket a későbbiekben el tudom adni jó áron.
Majd ha már kevés lesz akkor váltok a legújabbra. SB vagy Romley-ra. Igaz az utóbbi drágább is lesz de nem sokkal mint egy LGA1366-os alaplap + proci.
Kíváncsi leszek a 4 csatornás DDR3-as ramokra :K :K :K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#102) dezz válasza KAMELOT (#101) üzenetére


dezz
nagyúr

Senkinek sem lehet oka váltani? Csak mert te még LGA 775-ön vagy? Adott esetben 20% procierő növekedés is elégséges ok lehet. Vagy azonos teljesítmény mellett kisebb fogyasztás.

Nem beszélve az 1366/1356 váltásról, mivel az elsőn 6 Westmere mag ( max. 12 MB L3) a csúcs, a másikon pedig 8 SandyB (max. 20 MB L3).

(#103) KAMELOT válasza dezz (#102) üzenetére


KAMELOT
titán

Értelek téged teljes mértékben!!!
pl. egy i3-as proci szintén 2 mag de 4 threads...sokkalta jobban tuningolható alapfeszen és kevesebbet eszik. 32nm technológia + prociban van grafikus kártya is.
Igen gondolkoztam én is.
De leírom. Mivel nekem nem szükséges hogy gyorsabb legyen mivel én csak gynge progikat használok elég a E5200-as proci.
Persze ha konvertálnák vágnák filmeket és dolgoznák rajta egész nap én is váltanék sokkalta erősebbre.
Mindeki válthat arra amire akar. Ha van pénzed megengedheted magadnak.
Legtöbb felhasználó jáccik + internet. erre használja a gépet. ez kb. olyan 60-70%-a a PC usereknek. Lehet hogy több is.
Mondjuk ha váltanék 1156-osra és egy i3 540-es lenne benne a gépem a mostani 80W /óra helyett 60-65W / órát fogyasztana IDLE üzemben. Ugyebár gyorsabb proci és alacsonabb fogyasztás. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#104) #06658560 válasza dezz (#76) üzenetére


#06658560
törölt tag

FEA szerintem imádja. Valószínű CAD-re sem árt, mert azért a memóriahasználat is elég korlátozó lehet. ami kérdéses, hogy a Desktop 2011-es proci vajh mekkora sebességen fog járni, mert nekem pont az a kritikus keresztmetszet. A program a hat magból egyidőben egyet tud kihasználni, max. néha átköltözik másikra. Illetve láttam olyat, hogy egyidejűleg zakatolt három mag, de az össz. terhelés egyetlen mag teljes leterhelésével volt egyenértékű. Szóval egy FEA+CAD WS-be jobb megoldás, mint a Xeon vonal.

(#105) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Pfóbáljuk felhasználási terület irányából közelíteni.

- 96GB RAM szervervilágban elég korrekt;
- 4 csatornás memóriakezelés elég korrekt;
- 4xQPI négyutas szerverekhez elég korrekt;
- 5x8 PCI-e sáv bőven elég, ez nem Crysisra tervezett platform. A raid vezérlőt meg a hálókártyát pedig elviszi.

Where do you want to go today?

(#106) (ÉN)közPONT válasza H.O.D. (#105) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Crysisra kicsit luxus is..., de tuti lesz olyan Amcsi user aki egy ilyesmi konfiggal fog farcry 3 tolni :D

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.