Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joachim21


Joachim21
senior tag

Rumli platform, éljen (csak a szerverekben)! :(((

24 sávos PCI-E 3-as vezérlő mire lesz elég? 3-asból egy x8-as foglalat teljesít annyit mint 2-esből az x16?

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#2) Boxi88


Boxi88
őstag

Új tokozás? Milyen meglepő! :DDD

(#3) Joachim21 válasza Boxi88 (#2) üzenetére


Joachim21
senior tag

Igen, de most már a felső kategóriát is tovább bontották. Ivy bridgnél/esetleg a Haswellnél jöhet az, hogy a kétmagosok és a négymagosok, illetve a négymagos HT-s processzorok is külön foglalatot igényelnek majd. Nem generációnként, hanem generációnkét és osztályonként is új foglalat lesz bevezetve. :(((

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#4) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Ilyen üzletpolitikával sokan elfognak pártolni tőlük... :((( remélem a Bulldozer majd odapirít nekik ;]

(#6) adamssss
Zseton, még több zseton... :(((

[ Szerkesztve ]

(#5) kenwood3 válasza Boxi88 (#2) üzenetére


kenwood3
őstag

már nem az , az lesz meglepő ha ezentúl nem kapunk minimum 5 új tokozást évente :(

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#6) adamssss


adamssss
veterán

Még a mostani i7-es prociknak sincs partnerük, minek egy újabb generáció?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) #19617792 válasza Hatvan9 (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Sajnos, én nem hiszem, hogy a Bulldozer elég lesz ezek ellen, ahhoz valami rettenetes nagyot kellene alkotnia az AMD-nek, szerintem a Nehalem/Westmere vagy legfeljebb a Sandy Bridge ellen lehet majd elég. De azért bízom abban, hogy a Bulldozer nagyon jó lesz. :)

Hogy itt mekkora flame war lesz, te jó ég... Talán még vér is fog folyni. ;]

(#8) #21795072


#21795072
törölt tag

1155 és 2011 foglalat magyarázható, előbbi az egybe integrált grafikus vezérlővel, az utóbbi a 4 csatornával. 1356 viszont lehúzás.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dragon3000 válasza Hatvan9 (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

Legtöbb embernek elég egy középkategóriás intel/amd gép, akinek nem az meg marad intelnél mivel amd-nek egyelőre nincs válasza a felső kategóriára.

(#10) cimabue


cimabue
tag

Most akkor marad a kicsi (bakis) szandi, jön a nagytesó szandi de csak 3 csatornás memvezérlővel, és pluszban a 2011, ami az extrém (főleg árban) kategória? Mindez idén? Ezt most már tényleg alig bírom lekövetni... :((

(#11) Hebry válasza #19617792 (#7) üzenetére


Hebry
senior tag

Már miért lenne???? :DDD ;]

Azért nem kicsit rossz szájíze lesz az embernek, attól amit le akarnak dugni a torkunkon.

Nade reméljük a legjobbakat.

(#12) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Kissé sok lesz már a különböző foglalatokból. Lassan eljutunk megint az alaplapra forrasztott procikhoz és nem lesz egyszerű egy upgrade... :(((

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#13) mghltm válasza _Oscar (#12) üzenetére


mghltm
addikt

lassan-lassan kulon okj-s tanfolyamot szerveznek intel cpu tokozasok es chipkeszletek cimmel ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Hú wazzz! Olyan számok röpködnek, hogy ihaj! :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#15) Joachim21 válasza _Oscar (#12) üzenetére


Joachim21
senior tag

Brazos már olyan, atom már olyan. Szépen lépdelünk a "ha csere van mindent cserélned kell" korszak felé. :(((

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#16) T_Stark


T_Stark
őstag

Hát ha mostanában akarnék gépet venni, biztos hogy megvárnám a Bulldozert és azt venném. Pedig mindig Intel gépem volt, de ez a görénység csúcsa már amit művelnek. :W

(#17) Brown ügynök válasza #19617792 (#7) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Azt elhiszem, hogy így is meg lehet oldani de talán egységesebb tokozással is meg lehetne.

Kb ekkora: :D

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#18) yakuza.tora válasza cimabue (#10) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Szerintem ők sem! :W

Alléz Olympique de Marseille!

(#19) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Most őszintén!

Tényleg ekkora probléma, hogy a 100e fölötti processzoroknak 2 új foglalatot hoznak?

Már most látom a sok csalódott arcot, mikor kiderül, hogy a 100k-s procijához vett 70k-s alaplapba nem megy bele a 300k-s proci...

Akik adott platformon belül szoktak váltogatni, azoknak bőven elég az LGA1155. Aki meg munkagépet épít, úgyis mélyen nyúl a zsebébe...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) bulbaa


bulbaa
tag

Eljött a hosszú távra tervezés időszaka.
Nekem már több mint három éve megvan a C2D konfigom és teljesen mindegy, hogy azóta öt vagy egy új tokozást vezettek be, mert ha beújítok, ígyis-úgyis szükséges (lenne) az alaplapcsere.

(#21) T_Stark válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


T_Stark
őstag

Nem is az a baj, hanem pl ha most veszel egy LGA 1155 lapot, és évek múlva fejleszteni akarsz kevés pénzből, vennél bele használtan olcsón egy ilyen 6 vagy 8 magos felső kategóriás procit, akkor koppansz, mert az már LGA 2011, meg LGA 1356... :W
Vehetsz új lapot is, hozzá 3 vagy 4 csatornás RAM-ot stb...
AMD-vel ilyen nincs.

(#22) Balu972


Balu972
aktív tag

Minek igérgetnek? Az sb-t is elcseszték. Már a cpu-kat is visszavonták. :Y azért azon meglepődtem.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#23) Joachim21 válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


Joachim21
senior tag

Nem, ez még nem akkora probléam, de ez majd szépen legyűrűzik alsóbb osztályokba is. Legalábbis ez ilyen szoktatás szagú most.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#24) BobChemistry


BobChemistry
őstag

4 csatornás memóriavezérlő? Szép dolog.

A foglalatváltás a szerverpiacon nem hiszem, hogy annyira nagy érvágás lenne a felhasználóknak.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#25) Abu85 válasza Balu972 (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A procikat nem vonták vissza, csak nincs alaplap hozzájuk, így felesleges őket árlistába tenni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Neil Watts válasza Hatvan9 (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

+1, remelem
Phenom II X4 955 POWA!

(#27) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Egészen biztosan szükség volt erre az újfajta tokozásra... Nyilván... No comment, remélem az elvetemült Intel-fanok itt is megjelennek bizonygatni az igazukat. :P

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#28) Balu972 válasza Abu85 (#25) üzenetére


Balu972
aktív tag

A helyzet az, hogy közel három hetes várakozás után ma megjött a nagykerbe a 2500k-s cpu, az MSI 67A-GD65-ös alaplap és hozzá ram. Ebből egyedül a ramot akarták kiadni, a cpu-t sem. Rajta volt egy listán, amit nem szabad kiadni. Sőt, kollega aki hozta volna mesélte, hogy az összes 2600-os procit sem adták ki. :K

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#29) szatocs


szatocs
őstag

Nem tudom, hogy mi ez a sírás a foglalatok miatt... Mivel nem kis fejlődésen megy keresztül 3 év alatt egy proci, ezért nincs min meglepődni, hogy új foglalatot hoznak. Az sírjon csak, aki évente akar konfigot cserélni, de az ha akar, nyilván meg is teheti, hogy mindent cserél. A kisebb pénzű vagy annyit költeni nem tudók meg 3 évente vesznek egy középkonfigot és teljesen jól el lehet vele lenni. Most is ha vesz valaki mondjuk 3 hónap múlva egy konfigot 150k-ból (i5 2500 = 50k, alaplap = 30k, 4giga memória = 15k, 560 Ti = 55k), vígan meglesz a következő 3 évben. De akár lehet ez 4 is. Akkor meg már megint lesz olyan fejlesztés, hogy ismét lehet mindent cserélni. De ez akkor is évi 40-50k, én netre költök pl csak 40k-t évente. És akkor nem említettem, hogy a régebbi gépből az alaplapot, memót, cpu-t, vga-t el lehet adni, amiből összejön 30-40k. Így mindjárt már csak 110-120k-t kell ráfordítani.

Én legalábbis így vagyok vele, hogy 3 hónap múlva meglátom, hogy összejön-e ennyi pénz, ezek a kiszemelt alkatrészek, ha nem, akkor várok még, ha igen, akkor meg SB lesz.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#30) BobChemistry válasza szatocs (#29) üzenetére


BobChemistry
őstag

Így van.
Ha megjelenik egy új foglalat, nem muszáj átváltani rá.
Kell a legújabb technológia? - Meg kell adni az árát.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#31) Roxbury válasza szatocs (#29) üzenetére


Roxbury
őstag

+1

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro |

(#32) benedekco


benedekco
addikt

Komolyan megy a szekér. Asszem nem lovak hajtják hanem jópár erős sport kamion motor.
Mellesleg. Hova kellhet négy csatornás memória vezérlő? Mármint milyen alkalmazások tudják ezt kihasználni, milyen területeken lehet segítség? Illetve mire nem volt elég a mostani három csatorna? (félreértés ne essék, tőlem ez kíváncsiság, nem hurrogás)
Azért nem lehet piskóta egy négy csatornás alaplap tervrajza ;) se a súlya/vastagsága.

Re: foglalat váltás, azért talán megérthető, hogy ilyen magas teljesítményű prociknál amit valószínűleg egy elég vékony réteg fog csak használni, váltanak egy foglalatot. Ráadásul a plusz memória csatorna esetén teljesen megérthető. Illetve ha jól értem az eddigi csúcs kategóriába is lesz mostantól integrált gpu. Azért azt se lehetett volna váltás nélkül megoldani. Vagyis ha meg is lehetett volna valószínűleg elég sok kompromisszummal és lehet, hogy értelmetlenül drágán. Persze Én is jobban örülnék, ha lenne 1-2 tokozás és jó napot. A felhasználóknak természetesen jóval könnyebb lenne, mind a későbbi fejlesztés mind az eligazodás a sok foglalat és proci fajta között.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33) yakuza.tora válasza szatocs (#29) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Mivel nem kis fejlődésen megy keresztül 3 év alatt egy proci, ezért nincs min meglepődni, hogy új foglalatot hoznak."

Hát...ezek a procik már a megjelenésükkor akkora fejlődésen mentek át, hogy mindjárt két külön tokozású deszka kell hozzájuk! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#34) Meza válasza cimabue (#10) üzenetére


Meza
tag

Már én is alig tudom követni ezt a sok tokozást. Kicsit "Romley" van már a fejemben tőlük... :D

"Olvashatatlan aláírás"

(#35) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Szerintem meg akkoris gusztustalan, és totális lehúzás az egész.Én azokat az embereket nem tudom megérteni, akik valamilyen gyártó fanjai, és vidáman bólogató arccal adnak ki feleslegesen sokezreket ,még ha tudják is , hogy átb@szás az egész.
Szerintem igenis meg lehetne csinálni, hogy u.azzal a foglalattal több cpu-generáció is elketyegjen (lásd lga775-pentium,c2d,c2q,stb...), max. más lenne a chipset a lapokon.
Szóval ennyit erről, ha bővíteni fogok, max veszek majd amd-t....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36) Meza válasza hülyegyerek (#35) üzenetére


Meza
tag

Akik azokért kiadják a pénzt, azok nem csak szimplán fanok. Mint tudjuk, ez valamilyen szinten "betegség" is. "Mindig a legújabb/legjobb, akkor is ha nincs rá szükségem. mindegy mennyibe kerül." - valami ilyesmi van mögötte.
Én maradok az 1366-os tokozásnál, az bevált, és otthoni gépbe semmi szükség pár évig erősebbre.

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#37) Ringman


Ringman
nagyúr

nemide

[ Szerkesztve ]

(#38) Meza válasza Ringman (#37) üzenetére


Meza
tag

Ezt a kérdést szerintem ne itt tedd fel.

"Olvashatatlan aláírás"

(#39) Neil Watts válasza Ringman (#37) üzenetére


Neil Watts
veterán

irtam neked privatot

[ Szerkesztve ]

(#40) Ringman válasza Meza (#38) üzenetére


Ringman
nagyúr

basszus, több tab :W

(#41) yakuza.tora válasza hülyegyerek (#35) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Azért ne essünk túlzásokba! Minden architektúrának megvan a maga korlátja. Ebbe az AMD is beleütközött a Phenom II-nél. Még szépítgetik, finomítgatják, de ennyi. Nem véletlen, hogy a Bull is teljesen új alapokra fog épülni. :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#42) benedekco válasza hülyegyerek (#35) üzenetére


benedekco
addikt

Veszel AMD-t mert az Intelnek ráállt az agya a foglalat váltásra? Furcsa észjárás, vegyél azért mert jobb választás, vagy mert jobb az ár/érték aránya. Azt hiszed, hogy most jól kitolsz majd az Intellel, hogy nem tőlük veszel lapot? Sajna ez ide kevés.
Az lga775 se volt egyszerű, de ezt is állandóan leírják itt a szakik. Volt nem egy olyan régi lga775 proci ami nem ment új lapban, illetve ami inkább probléma volt, hogy a régi lapokban nem mentek az új procik. Hiába a foglalat ha üzemképtelen a csere után a szajré. Mellesleg Mit veszel? Most AM3-at? Minek? A Bulldozer úgyse fog benne menni, mert annak majd AM3+ kell. Igaz, hogy az új lapokban elmegy majd a régi AM3-as proci... de azért ott is van/lesz egy csepp kavarás. Igaz, hogy teljesen másképp csinálják, jóval rugalmasabbak. De most őszintén... vennél ilyen több százezer forintos cpu-t szintén ilyen árú alaplappal? Akkor meg mit érdekel ez téged? Mellesleg azért vettem annak idején AM3-at hogy majd milyen klassz lesz hogy elmegy benne a Bulldozer. Sajna ma úgy néz ki, nem fog... egyáltalán. Igaz az is, hogy senki se mondta, hogy fog menni. Még az AMD sem.
Megnézném foglalat váltás nélkül ki oldaná meg és hogyan az integrált gpu-t meg a plusz egy csatornányival több memória vezérlőt.
Ennek ellenére nem vagyok Intel fan, nem is tartom jónak, hogy ennyire kukázzák a régi foglalatokat illetve ennyire erőltetik a frissítést.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43) Móci


Móci
addikt

Beszarás...
A 2011-ről tudtam, de látom, hogy még bontják a témát. Remélem a következő generációváltásnál legalább 4 foglalat lesz...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#44) MontyCrew válasza Móci (#43) üzenetére


MontyCrew
senior tag

lassan már követhetetlen lesz :D

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#45) hohoo


hohoo
senior tag

szerintem a zintelnek lapra kéne forrasztani a procikat :DDD úgy is minden procinál új foglalatot adnak ki, tehát nincs esély a cserére :)

amd 10 év alatt el van 4 foglalattal (754 vagymi ről már az elején tudni lehetett hogy nem lessz hosszúéletű, simán elkerülhető volt). Intel mindössze 47 db foglalattal megelégszik :DD

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#46) #21795072


#21795072
törölt tag

Bevezethetnék a chipset foglalatot is (most pl. jól jönne a 6-os sorozatnál.), illetve integrált vga foglalatot. Lenne 20 féle variáció alaplapra, egy gyártónak futna 1000 féle deszkája. Hoppá, a memóriát is kavarjuk már meg egy picit. Nem is értem, az atomot miért nem hozzák ki többféle foglalattal, jövedelmezőbb lenne az iparnak.

Bocsi, nincs gyógyszerem, mert a gyártó visszahívta. :))

(#47) Móci válasza #21795072 (#46) üzenetére


Móci
addikt

:C Na, az lenne az igazi kánaán... az intelnek. :D
hohoo: te meg ne adj nekik ötleteket!

Amúgy szerintem lehetne ez mellé még minimum 6 féle hűtőfelfogatás, meg külön intel atx csatlakozó szabvány, meg...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#48) Martin2004 válasza benedekco (#32) üzenetére


Martin2004
tag

Adatbázis-kezelésnél (Oracle) az ún. disk-cache (amikor nem a vinyóról, hanem a memóriából olvassa az adatokat) sebessége a processzor órajeléjtől és a memóriaátviteltől függ.

Éppen most fut egy 6 órás feldolgozás, ami ugye akár két nagyságrenddel gyorsabb is lehetne. Ezt egy Core2 3 Ghz-es cucc tudja jelenleg. Igaz, ezt le lehet futtatni éjjel, hiszen a folyamat elindításához elég egy kb. fél perces paraméterezés a munkaidő végén, aztán a kapcsolat bontása a távoli képernyőn, és másnap reggel már lehet is nézegetni az eredményt. :)

A cégnek csak egy pár száz ezer forintos összerakott szerverre volt pénze, (ill. mondjuk úgy, hogy ennyit adott a tulajdonos), pedig milliárdos árbevételű a cég. Nekem is erősebb gépem van magánemberként, de ő ugye üzletember, és nem tuningbetyár. :-)

Lényeg, hogy bizonyos feladatokat tekintve, még sehol sincs a technika. Na, hát ide kell a cucc.

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#49) D1Rect


D1Rect
félisten

Mindig jókedvem lesz az LGA2011-től. :D
De már nem sokáig, jövőre jön az LGA2012. :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#50) Angel1981


Angel1981
veterán

Jól értem, hogy a 2011-es foglalat, csak egyetlen proci miatt lesz bevezetve?!?!?
(Mármint generáción belül, persze.)

Egyébként ez az első alkalom, hogy egyáltalán nem hoz lázba a csúcsszegmens - még "álmodozás" szintjén sem. Teljesítményben elég az 1155-ös platform.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.