Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Nagyon jó teszt lett, gratula. Szépen látszik a kártyák és a procik közti különbség. Tudom, nem erről szól a cikk, de szívesen megnéztem volna több játékkal ugyanezt, pl ahol a HT támogatott.

(#2) Tálydi


Tálydi
senior tag

Köszönöm szépen a cikket, a legjobban várt szimulatorom évek óta az AC, nagyon tetszik és vga- t szeretnék hozzá vásárolni, pont a gtx 580akat nézem. Nagyon szépen skalazodtak a mereseid, így bátran veszem majd meg a kártyát, nem is kivanhattam volna mostaban számomra hasznosabb cikket. Gratula!

Eeeeh, what’s up, doc?

(#3) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Jó kis teszt :)

Az i3-on nagyon meglepődtem...

(#4) RECSKA válasza cinkoxid (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Koszonom szepen!

Csinaltam tesztet htval es ht nelkul a huzott 2600k-val. Nincs kimutathato kulonbseg. :(

Ami viszont furcsa, hogy az i3 ht nelkul nagyon belassul.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Gamepaddal van értelme nekikezdeni?
Logitech F710

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) RECSKA válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


RECSKA
veterán

Megprobalhatod, de nem adja vissza. Tobb cimbimmel nyomjuk, hulyeskedni lehet, de elvezetet csak driving force gt-tol ad. ( min 540 fok, de inkabb 720 kell )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7) edari válasza RECSKA (#4) üzenetére


edari
őstag

Köszi a tesztet, végre egy olyan amin nem aludtam el a sok rizsától. Csak a lényeg.

Gondolom az i3 ht nélkül azért lassult be mert nem volt elég a 2 szál. Csak ér valamit az a ht. :)

(#8) enginev3.0 válasza RECSKA (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem csak a GT5 viszonyítási alapom van ps3-ról, azzal jól elvoltam
Nem igazán a vezetési élménye számítana, inkább a játék hangulata (ha van), de billentyűzettel meg se próbálom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) RECSKA válasza edari (#7) üzenetére


RECSKA
veterán

Igen, i3-nal er.

De 4.6ghzes i7-2600k semmit nem profitalt belole. Sot. Nehol egy hajszalnyit lassult is. Pedig latszik, hogy azonos orajelen mennyivel erosebb a 4590k. Amit meg ki fogok probalni, az egy 6 magos 2011 konfig lesz, de ez majd csak kesobb, most 3 monitorra bovulunk.
Kiegeszitem majd a tesztet, ha sikerul.

enginev3.0 : sajna nem lesz jo, inkabb a project carst ajanlanam, annak a singlije elvezetesebb. Assettoban 900 fok, 3 pedal, es gooo...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#10) edari válasza RECSKA (#9) üzenetére


edari
őstag

Gondolom a 4 szál az optimális. Afölött nem igazán skálázódik.

(#11) RECSKA válasza edari (#10) üzenetére


RECSKA
veterán

Ebben lehet igazsag. Csakhogy amdnel szepen latszodott, hogy minden mag 50-90% kozott van. Es bekapcsolt htnal is ez latszott. Biztosat csak akkor merek mondani, ha leteszteltem 6 magoson.
Fontos kiemelni : 1.0.4 verzioval keszult a teszt. A fejlesztok igerete szerint 1.1-el sokat javul a cpu kihasznalasa.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#12) ghodyl


ghodyl
tag

Tetszett teszt ! Kedvet kaptam hozzá, hogy kipróbáljam :)

A procik közötti teljesítmény szerintem teljesen érthető, nagyjából ennyi különbség van a 2 proci ára között is.

(#13) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Iszonyatosan hiánypótló, sallangmentes teszt! Köszönjük! :R
Tervben van a játék beszerzése, a Project Cars-al együtt. Apropó: Utóbbiról is esélyes hogy készül egy hasonló teszt? Egy R9 270, és i5 4670k-val hajtanám a 2 játékot.

Úgy látom, így 2 év után újra előkerül a Momo kormányom, csak az sajnálom, hogy az nem forgatható, csak 240 fokban. Gyakorolni persze jó lesz.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#14) edari válasza RECSKA (#11) üzenetére


edari
őstag

Akkor majd meglátjuk a végeredményt, lehet majd kapunk erre valami válasz félét.

Sajnos az amd-re nem tudom mit mondjak. Azt se tudom most hogy nézzem azt a procit, leginkább a mutáns szót tudnám ráaggatni. Nincs meg benne a 8 mag, de a 4-nél több van. nem is mag az, hanem modul. Szóval nem tudom. :DDD

(#15) schawo


schawo
titán

Érdekes teszt, köszi. Nekem úgy tűnik, a játék nem szereti az SMT-t. Ezért teljesít gyengébben a HT-s 2600k, mint az Haswell i5 azonos órajelen, és ezért hal meg az AMD a tesztben, mert versengenek a szálak az FPU-ért.

Nincs kedved megnézni a 2600-at letiltott HT-vel? Oké, látom: Csinaltam tesztet htval es ht nelkul a huzott 2600k-val. Nincs kimutathato kulonbseg.

Akkor ez nem jött be.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

8x4.6 Ghz= min.46 fps, szomorú vagyok,ezt nem is gondoltam volna :( Elpicsázz@ az i3-as :Y
Egyébként nagyon jó a teszt,GRAT! :)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#17) DcF1sh válasza RECSKA (#4) üzenetére


DcF1sh
csendes tag

Üdv!

Köszönőm a tesztet.
Ami nem derült ki számomra a tesztrendszerekben hdd vagy ssd volt pontosan?
Örülnék ha a későbbiekben (v1.1) lenne frissítve cikk.

(#18) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Jó a cikk, de rögtön meg is cáfolnék valamit! Meghozza, hogy nem lehet stabil 60fps-el futtatni a játékot. FHD, minden maxon + Mirillis Action! ami levesz ugy -5fps-et stabil 60fps-el fut nálam így a játék. Tessek a bizonyíték. [link] Az viszont tény, hogy kell alá vas. ;] A konfig megtekinthető a videó leírásában vagy az én profilomon. :R

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#19) RECSKA válasza Butcher-HUN (#18) üzenetére


RECSKA
veterán

Szia!

Elsonek is koszonom!
Masodjara viszont megcafolom a cafolatod.
Ennel a gepnel a 4600-ra huzott i5 a tuningolt gtx780-al ha nem is erosebb, de legalabb egyenerteku. ( bar szerintem erosebb xD ).
Egyedul mesz a palyan. Olyankor a 780 is tud mindent maxra huzva 60-90fpst, sot, van ahol 150-et. Kerlek rakj be 23 ellenfelet. Es rajtnal olyan diavetitest latsz, hogy besirsz... ami megdurvabb : sehol sem fogja meg csak elerni sem a 60fpst, nem hogy tartani... probald csak ki...
A forumon van egy srac, aki 2db gtx980-al es szenne huzott 6 magvas 2011-el probalta, es rajtnal 30fps...

Tenyleg nem tamado jelleg, de az adatlapodon levo konfig teljesen csumaba 24 fovel pl mugellon v. Monzan sem tudja tartani a 60fpst, sot, igazan elerni sem... probald ki! :)

Tobbiek : koszonom szepen nektek is a szep szavakat!
Mindenhol az jott ki, hogy amd-n jobban fut, emiatt csinalt a tesztet, eletszeru korulmenyek kozott. Mert ugye mindegy, hogy 30fps, vagy 42, egy ilyen jateknal mind a ketto jatszhatatlan ( nekem 100fps alatt fura erzesem van, olyan remegos. Stabil 120-140fpsnel olyan vajsima az egesz, hogy orom otokazni. ) ami meg szembetunik, hogy 100fps korul megszunik ( legalabbis nagyon lecsokken ) a kormany kesese. Jobban le lehet reagalni a tortenteket.
Az amd szereplese csufos. 4.6ghzen csak ennyit tolni... kivancsi vagyok, fejlesztenek-e ezen valamit. Mert ez igy bicskanyitogato ( meg egy 2 magos 3258-on is jobban jatszhato a game.. )

Project carssal nem tervezek merest, persze aztan kitudja.
A 4690k es gtx780 majdnem minden maxon kb 100fpst, a 2600k a gtx680-al pedig durvan 60-70-et tud. Persze palya es idojarasfuggo. Az eso megeszi meg a 780-at is, ellenben be is csurrant tole az ember... xD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20) RECSKA válasza DcF1sh (#17) üzenetére


RECSKA
veterán

Lejart a szerkesztesi idom .

Probaltam 7200-as hddn es ssdn is. Ssdn csak a betoltes volt gyorsabb, a rajt sok ai-val ugyanugy megolte az egeszet. Kimutathato kulonbseg ott sem volt. ( en maximum 3.8gbot tudtam vele megetetni a rendszerrambol, hiaba vettem feljebb, raktam be 30 ellenfelet, nem lepte tul ezt. Ellenben 3gb vramot megeszik, ha odacsavar az ember a tukrodosnek :) )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21) schawo


schawo
titán

No, akkor had egészítsem ki a tesztet. Egy 6-magos Xeon X5650-nel teszteltem 4.2GHz-en egy 1,43/6,2 GHz-re húzott GTX 750 Ti VGA társaságában pontosan ugyanezen megadott beállítások szerint (grafika a képek alapján + nürburgring gt + a bmw + 23 bmw ai ellenfél). Lefuttattam a tesztet bekapcsolt HT és kikapcsolt HT mellett is. Ez egy gyenge VGA a tesztben szereplőkhöz képest, nem is a konkrét fps-ek a lényeg. A grafikonok a rajt előtti 1 és a rajtot követő 45 másodpercet mutatják. Máskor úgyse történik semmi, minden megy rendben tovább. Az adatok a fraps frametime méréséből lettek átszámítva pillanatnyi fps-re.

Bekapcsolt HT mellett (min: 34,2 - átl: 83,4)

Kikapcsolt HT mellett (min: 46,6 - átl: 82,2)

Ami érdekességként rögtön látszik a grafikonokon, hogy kikapcsolt HT mellett egyenletesebb az FPS, nem rángat a megjelenítés, és a rajt pillanatában a minimum fps is jobban beszakad. Hozzá kell tenni, hogy ezek simított frametime és fps értékek, mert a játék grafikai motorja elég béna, a kikapcsolt v-synch ellenére sem tud teljesen elszakadni a függőleges szinkronizációtól. De az is látszik, hogy ez a nem túl alacsony minimum fps a rajt pillanatában csak egy-két tizedmásodpercig tart, utána még 2 másodpercig kicsit alacsony 50+ (passzolom, hogy mivel van ez összefüggésben, talán a füsttel), utána játék közben még ezzel a gyengus VGÁ-val sem esik be egy pillanatra sem a v-synch alá.

De mi van a HT-s rángatás mögött? Megnéztem a processzorhasználatot játék közben. Kiderült, hogy a játéknak saját ütemezője van, nem bízza a dolgot a Windowsra (öreg hiba)...
Kikapcsolt HT mellett a 6-ból 5 magot használ a játék, ebből 4-et egyenletesen 70% körül, az 5. magot pedig 30-60% között változóan. Egy magot pedig gondolom fenntart a windows rendszerfolyamatok számára (mintha szükség volna rá, folyamatosan 0%-on ment ez a tartalék mag).
Bekapcsolt HT mellett viszont 6 szálat terhelt. Gondolom kiszámolja, hogy 12 szál, az 6 mag, a HT tartalékok pedig elég a rendszernek. Csakhogy a golyós, ahelyett, hogy a windowsra bízná a magok leosztását, egyszerűen megterheli az első 6 szálat. Aminek az az eredménye, hogy a 6-ból az első 3 mag 100%-on fut, egymással konkuráló szálpárokkal, és a maradék 3 mag üresen várja a sorát, ami sosem jön el. És mivel a szálpárok egymással konkurálnak, egymás között dobálják az erőforrásokat, ezért ugrál össze vissza az fps. Annyira ugrál, hogy ha teljesen kiveszem a számításból a simítást, akkor 45 és 120 között ugrál az fps képkockáról képkockára, mint az idióta. Magyarul láthatóan, érzékelhetően rángat. Ugyanez a probléma lehet az AMD sánta magjaival is, ami miatt ilyen gyenge eredményt produkál a 8 magos (valójában 4 magos SMT-s). Nem tudom, hogy AMD-nél ki lehet-e kapcsolni az SMT-t (a sánta magokat), mert ha igen, akkor ajánlott lehet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Jól sikerült. :C Érdeklődve olvastam, köszönöm szépen! :R

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#23) big-J


big-J
őstag

Ez azért durván nv párti game. 670 többet kap 7970 ghznél, a 580 pedig a 7870nél pedig mindkettő megeszi őket. :( :F

(#24) RECSKA válasza big-J (#23) üzenetére


RECSKA
veterán

Mi alatt eszi meg?

Gtx580 kb 660ti szint. Az pedig egyenerteku a 7870-el. A 680 pedig nagyon-nagyon sok helyen gyorsabb a 7970-nel...

Inkabb azt mondhatjuk ki, hogy ezekkel a beallitasokkal bizony inkabb gpu ero kell a jateknak, nem memoriasavszelesseg. Ebben bizony jobb az nvidia...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#25) schawo válasza RECSKA (#24) üzenetére


schawo
titán

Sőt, erősebb, mint a 7870.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) schawo válasza RECSKA (#24) üzenetére


schawo
titán

Ez ennél sokkal bonyolultabb kérdés. A mindkettőnél jóval gyengébb, ráadásul 128 bites memóriával szerelt, viszont újabb, Maxwell architektúrás 750 Ti nálam hozza az 580 szintet, tehát a mem sávszélesség mégsem kulcskérdés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Leírom a véleményemet, amit eddig itt nem láttam.

A játék DirectX 11-es verziót használ. Akár milyen kutatásokat végeztek, ez az API összesen 4 MAGOT tud kezelni. Ha ebbe jobban belegondoltok, nagyon erősen indokolja, hogy miért nem ér semmit a HT 8mag esetén(ha kikapcsolod akkor is 4 magot tud csak használni, ha be akkor is). Egyből bebizonyolódni látszik, hogy az i3 esetén nagyon jó a HT (kikapcsolod-2mag, bekapcsolod 4 szál). Itt tudja használni a többletet.
És ebből adódik megint csak az, hogy az Fx-8320 at elveri az i3. Mert ugye mint mondtátok az AMD processzoroknak gyengébb magjai vannak("1 Intel mag = 2 AMD mag"). Ha megnézitek jobban, akkor a DirectX 11 miatt csak 4 AMD magot tud használni az FX ből- ami ugye gyors fejszámolás után kiderül, hogy 2 INTEL magnak felel meg. Ezért ilyen lassú az FX. Ezen egy kicsit árnyal a dolog, hogy annyi előny van a több magban, hogy a windows-t már át tudja pakolni magának a többi magra, így kicsit több marad a játékra ha több mag van. írtad a tesztben, hogy minden magot 90-60% ra használt ki. Ez azért következik be, mert a játék kihasznál 4 magot(vegyük összesen a 8 mag összteljesítményét 800%-nak, így egyszerűbb számolni.)-ami 400%, emellett van némi rendszer terhelés és háttér. Így minimum felmegy 500%-ra, de lehet többre, tehát 5 mag teljes kihasználására.
És itt jön a varázslat: a processzoroknak van fizikailag egy olyan dolga, hogy elosztja a terhelést, tehát te nem azt fogod látni, hogy 4 mag 100% on fut, hanem hogy eloszlik a terhelés. Így kiszámolva: 500%/8mag=62,5%/mag
Tehát ezért látod, hogy minden magot 60-70-80% on számolja az FX.

Ezt a jelenséget ugyanúgy megfigyelheted az i5 vs i7 esetén is. Több szál van, de a DirectX csak 4 magot tud kezelni, így pontosan ugyanolyan eredmények jönnek ki, hiába jóval erősebb az i7.

Itt fog bejönni a DirectX 12 szerepe, mert ő elvileg több mint 4 magot tud majd használni, így nagyon fog segíteni az FX és az i7 teljesítményén(Az FX feljön az i5 mellé, az i7 pedig elmegy magas fölénybe minden fölé.)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#28) RECSKA válasza schawo (#26) üzenetére


RECSKA
veterán

Igen, a 750ti picit csaloka. Nalad szenne van huzva. Es ott azert mar dob olyat, hogy csak na. Imadom azt a kartyat.

Most gtx960-at szerzek, 970-et, meg 3 monitort, aztan szepen megnezzuk, mit tud. Elvarasaim alapjan a gtx970 kb a 780-am szintjet hozza majd.

CsikiRoli : koszonom ezt a magyarazatot. De ha a dx11 csak 4 magot tud, akkor hogy lehet, hogy bf4 alatt partiban van a 2600k-val? Nekem itt valami buzlik, kellene egy Abu v. Rudi, aki kifejtene velemenyet. XD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#29) CsikiRoli válasza RECSKA (#28) üzenetére


CsikiRoli
tag

Vélemény erről is:
Nekem Fx 8320 asom van, 4,1 GHz-en, szóval tudok tapasztalatra alapozni, és van i5 2320-am is gy ezt tudom csak mondani.

A battelfield 4 nekem szintén ugyanilyen processzor teljesítményeket hoz ki mint ebben a játékban. 60-70%-ot.
Ha visszanézed a battlefield 4 et, akkor az AMD gaming evolved project tagja, és minden ami az AMD nek dolga azt ott prezentálták, pl.: Mantle API.
Mantle API már használ több magot, így az fx ott nagy teljesítményt tud elérni.
De directX mellett azért van, mert volt rá panasz az elején, hogy nagyon nem használja a BF4 jól aHT-t, márpedig ha be van kapcsolva a HT akkor azt is használja, mert nincs okos szelektációja, hogy csak magot használjon, ht-t ne. És így nem az Fx ért el jó eredményeket, hanem az i7 rosszakat.
Elég jól skálázódó program, jól van optimalizálva, így nagyon kevés helyen látszik CPU limit. I3 felett gyakorlatilag már sehol sincs CPU limit, és minden CPU ugyanazt a teljesítményt tudja hozni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#30) schawo válasza CsikiRoli (#27) üzenetére


schawo
titán

Akár milyen kutatásokat végeztek, ez az API összesen 4 MAGOT tud kezelni.
Ezt határozottan cáfolom, mert a 6-magoson letiltott HT mellett is pontosan 5 magot használ.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) CsikiRoli válasza schawo (#30) üzenetére


CsikiRoli
tag

4 mag+ háttérfolyamatok? Ez nem lehetséges, hogy így jön ki neked az 5 mag?

Üdv: Roland

(#32) schawo válasza CsikiRoli (#31) üzenetére


schawo
titán

Nem, a háttérfolyamatok terhelése bőven 5% alatti. Az 5 magot 60-80% között terheli.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) CsikiRoli válasza schawo (#32) üzenetére


CsikiRoli
tag

Pedíg az kijön 4 mag 100% ra, és az utolsó magod meghagyja a rendszernek, 5 magon pedíg elosztja a 4 mag terhelését, hogy egyik mag se a határán fusson, de lényegtelen, majd a DirectX 12 igazolja valamelyikőnket, vagy valaki okosabb felülről az egekből (Abu :D )

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#34) schawo válasza CsikiRoli (#33) üzenetére


schawo
titán

Nem windows ütemezés, nem dobálja magról magra, hanem az első 5 mag 60-80% között beterhelve, a 6. 0%-on, azon csak háttérfolyamatok mennek, és mindig fixen az utolsó mag a terheletlen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) CsikiRoli válasza schawo (#34) üzenetére


CsikiRoli
tag

Minden esetre, ha nem lenne igazam, akkor nagyon komoly bonyolult folyamatok vannak a háttérben, ami nehéz lenne megérteni. De akkor mivel magyarázod, hogy az i5 mindenhol i7 szinten van?

Üdv: Roland

(#36) schawo válasza CsikiRoli (#35) üzenetére


schawo
titán

Ha bekapcsolom a HT-t, nálam is szörnyűségek történnek. Minimum durván visszaesik az fps és szaggat a megjelenítés. Pont erről szólt az írásom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) CsikiRoli válasza schawo (#36) üzenetére


CsikiRoli
tag

Jó, akkor menjünk tovább. Mivel magyarázod, hogy i5 szinten van játékokban az Extreme i7 kikacsolt ht val, 6 magon? Mert akkor ugye ht nélkül ki tudna használni 6 magot, és kevesebb lenne a CPU limit, és több FPS-t kellene kapni extreme i7 el mint a 4 magos i5-et.
8 magos 16 szálas i7-5960X el meg még inkább igaz.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#38) schawo válasza CsikiRoli (#37) üzenetére


schawo
titán

De délután megnézem, hogy mi történik, ha letiltok egy magot, és 5 maggal futok neki.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) RECSKA válasza CsikiRoli (#37) üzenetére


RECSKA
veterán

Vga limit... a 750 annyit tud.

Cpu limit kideritesehez 1280x720 felbontas. Medium beallitas. Ugy kell tesztelni. Ott meg 750-el sem lesz gpu limit.

Schawo : megtenned, ha raersz, hogy csinalsz egy levett felbontasos tesztet is? 4 maggal ht nelkul, es 6 maggal ht nelkul. Azonos orajelen. Ebbol sok kiderulne.

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#40) CsikiRoli válasza schawo (#38) üzenetére


CsikiRoli
tag

Ezt tedd meg érdekes teszt lesz, ami a vita kimenetelét eldöntheti. Kíváncsian várom.

(#39) RECSKA
Igen ezt így kell tesztelni, kis beállítások mellett.
Én mondjuk 5 mag vs 6 mag tesztet néznék meg, mert úgy megmarad egy teljesen üres mag a Windowsnak és a háttérfolyamatoknak, akármilyen csekély legyen is az.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#41) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Azért a 8 magos AMD "tudásán" kicsit most ledöbbentem.
Többet vártam volna..

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#42) oraihunter válasza HartgeH3-2.8 (#41) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Ez csak egy játék. Máshol másban, máshogy teljesít. De ezt a cikk készítője is leírta!

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#43) schawo válasza RECSKA (#39) üzenetére


schawo
titán

Nos, megcsináltam a tesztet: 1024x768, medium felbontás, minden más a cikk szerint

6 mag HT off (min: 74,5 átl: 116,0 max: 155,8)

4 mag HT off (min: 53,7 átl: 121,5 max: 158,2)

Szerintem egyértelmű.

Annyi, hogy a teszt ideje alatt elfelejtettem húzni a VGÁ-t így az végig 1,16/5,4 GHz-en ment, de a teszt szempontjából nincs sok jelentősége.

[ Módosította: rudi ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) Jacek


Jacek
veterán

Ez a játék tesztje hogy milyen hardveren mit tud, maga az componensek össze vetésére alkalmatlan mivel egy házi barkács engine fut alatta kb Kunos egy személyben tákolta össze, csak az nvidiatól kaptak hardver ingyen:DDD Innentől kezdve minden érthető.

(#46) schawo válasza Jacek (#45) üzenetére


schawo
titán

Ez valóban a játék tesztje, nem hardverteszt. Ha Assettóra veszel gépet, milyet vegyél.

Ja, még annyi kimaradt az előbb, hogy a tegnap 4,2 helyett most 4,4-en ment a CPU mindkét esetben.

(#47) cinkoxid
Valóban elírtam :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) cinkoxid válasza schawo (#43) üzenetére


cinkoxid
senior tag

a második kép az 4 mag, ht off. Véletlenül elírtad, de jól látszik a különbség.

(#48) RECSKA válasza schawo (#43) üzenetére


RECSKA
veterán

Koszonom!

Minfpsben azert durva kulonbseg van a 4-6 mag kozott.

Jacek : ez nem a grafikarol szol. Ez a jatek nem verpistikeeknek valo, hogy villogjanak a graffal, meg 250-el kanyarodjanak... ez szimulatilor. Olyan fizika, ami ebben van, jelenleg sehol nincs...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#49) CsikiRoli válasza schawo (#43) üzenetére


CsikiRoli
tag

Köszönöm a tesztet, nagyon érdekes! Ezt vártam mondjuk a teszttől.

Üdv: Roland

(#50) schawo válasza RECSKA (#48) üzenetére


schawo
titán

Azért az iracing fizikája sem utolsó. Ezzel az Assetto Corsaval pont az a baj, hogy a központi onlineban vagy vérpistikék vannak, akik ész nélkül vágják a kanyarokat, ha nem sikerül, akkor meg kilöknek, vagy csak simán kilöknek, mert elszámolták a féktávot, ívet, agyukat, akármit, vagy pedig olyan lassúak, hogy beállítások nélkül másodperceket lehet mindenkire verni. Egyik se normális verseny.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.