Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#492) #54625216 válasza bambano (#475) üzenetére


#54625216
törölt tag

"bitangul el vagy tévedve, ha az epic bevételét összekevered a profitjával"

Nem beszéltem profitról. 500 milliárd dollár bevételről beszéltem a 30% jutalékon felül.

"ja, és attól, hogy félmilliárd dollár befolyt, még nem tudjuk, mit bír el a piac, mert nincs ellenpélda."

Igazad van, lehet, hogy elbírna a piac többet is, mint 30%. A 30%-ot viszont garantáltan elbírja, mert azt már a jelenlegi gyakorlat bebizonyította.

"de egy inapp vásárlás esetén, amikor semmi programkódot nem veszek, csak azt veszem meg, hogy egy adatbázisban egy létező mezőben megnöveljenek egy létező számot, az miféle biztonsági problémát okozhat, amitől ki kell zárni mindenki mást?"

Az inapp vásárlásra azért kerül rá a jutalék, mert különben az egész fizetési rendszer pofonegyszerűen megkerülhető lenne: minden app ingyenessé válna és inapp szedné a sápot. Mivel viszont az inapp vásárlásra ugyanaz a jutalék megy rá, így nincs értelme ezzel trükközni, csak azok az appok alkalmaznak inapp vásárlást, amiknél a szoftver jellege ezt indokolja.
Ezért kell egyébként minden platformon fizetni az inapp jutalékot, nem csak iOS-en.

"attól, hogy ezerszer leírtad, még nem lesz igaz"

Ezt légyszi írd Dr. Akula-nak, én csak az ő mondatát korrigáltam.

"attól, hogy ez a helyzet, még nem lesz törvényes. pusztán a tény, hogy nincs másik lehetőség appstore-ra, még nem legitimálja azt"

És nem is erről volt szó.
Az Appstore nem egy önálló termék, hanem egy rendszer összetevő, azaz egy termék alkotóeleme. Önálló piacuk csak a termékeknek lehet, ergo ha nincs termék, akkor nincs piac és így monopólium se lehet.
Itt nem arról van szó, hogy az Apple egy adott terméket kötelezően egy másikhoz csatolt, hanem hogy kiadott egy renszert, aminek már a legelső verziója óta az appstore az elválaszthatatlan részét képezte.
Annak eldöntése pedig, hogy egy rendszer nyit-e 3rd party fejlesztők felé, hogy adott rendszerösszetevőkre alternatívát kínájanak, az 100%-ig a platform fejlesztőjének a hatásköre, erről egy 3rd party fejlesztő nem dönthet önhatalmúlag csak azért, mert nem tetszenek neki - az egyébként általa korábban elfogadott - szerződéses feltételek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.