Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) jerry311 válasza t72killer (#50) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kell ahhoz nagy cégnek lenni. Dolgoztam én kis cégnél, ahol a főnök a jelenlét alapú munkában hitt. Tehát aki nincs ott, az nem dolgozik, az nem érdemel pénzt, akkor sem ha több melóval végzett otthonról, mint amikor az irodában volt.

(#52) Busterftw válasza Meridian (#48) üzenetére


Busterftw
veterán

Persze mas fenntartasi koltseg is van, de az Apple Park HQ pl teljesen megujulobol fedezi az aram stb szugsegleteket.

(#53) Gyok2 válasza t72killer (#50) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Ezek szerint :D

Tiszta Windows rendes ház

(#54) Yeffy válasza nemlehet (#2) üzenetére


Yeffy
veterán

:K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#55) #54625216 válasza t72killer (#42) üzenetére


#54625216
törölt tag

A téma az Apple és a home office, pont Te vitted el a témát klímakatasztrófa irányba, mintha a globális felmelegedés a home office-on múlna.

"Viszont az államnak is van tennivalója, uis szabályok nélkül 50 órás munkaheteink lennének évi 5 nap fizetett "szabival"."

Ki állította az ellenkezőjét?
Hogy az állam milyen szinten avatkozzon be a munkaadók és a munkavállalók közötti megállapodásokba, az egy legitim vita, kötelezően ráerőltetni a cégekre a home office-t mindenféle bullshit klímavédelmi szempontokra hivatkozva meg szimplán baromság.

(#56) dchard válasza UnA (#26) üzenetére


dchard
veterán

Ennél már csak a történelmi analógiája a viccesebb. Hirtelen nem is tudom eldöntnei, hogy burkolt nácizást, vagy burkolt kommunistázást láttunk-e? :DDD

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57) nuke7


nuke7
veterán

Hát amúgy nem gondoltam volna, hogy pont az Apple ennyire primitív … :(
a legtöbb Tech-Ben dolgozónak teljesen felesleges bemenni az irodába

https://youtube.com/user/nuke7

(#58) nemlehet válasza #54625216 (#55) üzenetére


nemlehet
őstag

Hogy az állam cég milyen szinten avatkozzon be a munkaadók és a munkavállalók közötti korábbi megállapodásokba, az egy legitim vita, kötelezően ráerőltetni a cégekre a home office-t a munkavállalókra az irodába bejárást mindenféle bullshit klímavédelmi szempontokra hivatkozva meg szimplán baromság.

Azt azért vedd figyelembe, hogy sok cégnél azért küldték haza az embereket, mert drága lett volna megkövetelni hogy bejárjanak. Több amerikai államban a non essential workereket csak naponta a cég költségén elvégzett tesztelés mellett lehetett behívni. Ez nyilván k*rva drága és nagy logisztikai feladat, plusz a sajtója is rossz ergo megérte őket hazaküldeni ami többnyire hirtelen szerződésmódosítással is járt.

Most pedig ezt szeretné a cég visszacsinálni úgy hogy nincs kényszerítő tényező mint amikor mindenkit hazazavartak. Átalakult az irodai munka piaca, megváltoztak az igények és szokások a 2 év alatt, munkavállalói oldalon sokaknak kinyílt a szeme. Ez ellen most lehet kapálózni, de amíg egy cég nem tudja hitelesen igazolni hogy neki kára számazik abból, hogy az alkalmazottak jelentős része HO-ban van addig bizony ez management túlkapás és az irányítási kényszer manifesztációja, semmi más.

Itt se hangozz el soha egy értelmes érv sem a HO ellen max annyi hogy valakinek személy szerint nem jön be mert képtelen beosztani az idejét. Ez inkább személyes hiányosság mint a HO problémája. Nem tudom mitől lenne valakinek több ideje ha még 2x1 óra utazást is belerakna a napba, de biztos nekik máshogy hajlik a tér.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#59) k-adi válasza nuke7 (#57) üzenetére


k-adi
nagyúr

nyilván primitívség, mert a megoldás a hibrid lett volna

csakhát ott a nagy Apple Park, kínos lenne ha üresen állna, főleg hogy nemrég épült fel ugye

az igazi megoldás az lenne, ha eladnák az Apple Parkot, helyére erdő, a pénzt meg szétosztanák a HO-soknak, aki meg be akar menni menjen egy kisebbe / előző HQ-ba

(#60) Noukoum válasza nemlehet (#58) üzenetére


Noukoum
veterán

Már hogy ne hangozna el értelmes érv a HO ellen, hatékonyság. Nem poénból követelik meg, hanem a profit miatt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#61) Silεncε válasza jerry311 (#51) üzenetére


Silεncε
őstag

Az ilyet kell otthagyni a faxba, aztán majd ha elüldözte az összes dolgozó kollégát, vakarhatja a fejét, hogy az összes ottmaradt tróger bent ül az irodában, a munka meg mégse halad.

Noukoum: na, nálunk például sokkal jobban halad a munka, mióta HO van. Egész egyszerűen azért, mert mindenki dolgozik, nem jár ki cigike kávéka tökvakaráska, hanem munka van. Nem mellesleg sokkal jobban hajlamosak vagyunk az "na ezt még befejezem" című túlórára.

[ Szerkesztve ]

(#62) jerry311 válasza Silεncε (#61) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem is dolgozom már ott. Mondjuk, legalább csak az irodában kellett lenni. Mindegy volt, hogy fórumba gépelek, vagy munkával kapcsolatos emailt írok. A cuki kis üvegablakos irodából csak az látszott, hogy jár a kezem. :DDD

(#63) t72killer válasza Noukoum (#60) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez totális bullshit. Több kisebb céggel vagyok kapcsolatban, akik tökéletesen munkára tudták bírni a részleges vagy kb teljes HO-t. Egy svájci nagybanknál dolgozó ismerős pedig mondta, hogy többezres tételt terveznek véglegesen HO-ba kiszervezni. Nyilván a sajt és csokizabálók tök hülyék és nem értenek a profitszámításhoz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64) Busterftw válasza t72killer (#63) üzenetére


Busterftw
veterán

Ugyanabból az indokból kísérleteznek sokan a 4 napos munkahéttel is.
Mert a hétből 1 nap nem azzal megy el, hogy az irodában ez még az épp mivel állít le beszélni, el hangzik a "meleg van mi?" 1000x meg 2 óránként kávé.
És eközben nem égnek ki az emberek, növekszik a motiváció, a produktivitás.
Persze ehhez a személyiség is kell, mert sokan tényleg az irodai környezetben érzik jól magukat.
Ezért a legjobb megoldás egy rugalmas cég.

Ha HO only, akkor azokat "törik" meg akiknek kell a munkába járás/irodai szeparacio/buzz, az HO nélküliség meg azokat akik inkább introvertebbek és nem igénylik azt.
Plusz ők még időt és pénzt spórolnak meg.

(#65) t72killer válasza Busterftw (#64) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, életemben nem lógtam annyit, mint amikor ilyen irodás-bentlévős munkám volt. Volt egy s/setétagy főnök, aki az amúgy totál flexibilis, 80%-ban egyéni feladat melónál elvárta, hogy 8.30kor az asztalnál üljek. Ültem...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66) Thusor válasza Busterftw (#64) üzenetére


Thusor
őstag

Ehhez kell egy fajta személyiség és lehetőség is a HO kialakítására. Én jobban szeretem szétválasztani a munkát és a magánéletet. Így mikor bemegyek a munkahelyre akkor ott munka van, utána mikor haza megyek akkor leteszem a munkát. Ezt nap mint nap otthon végezve nem tudnám csinálni, összefolyna a munka és az otthon. Lehet bele lehet ebbe is jönni, de én nem tudnám ezt elképzelni hosszútávon.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#67) nuke7 válasza k-adi (#59) üzenetére


nuke7
veterán

Hát igen, ráadásul amikor ott voltam, nem is volt elég parkoló hely :DDD

#66 Thusor : hát nálunk, amikor office day van alkalom adtán, senki nem várja el, hogy olyan produktívak legyünk, mint home office-ban... az irodába nem dolgozni járnak az emberek általában, mivel ott nagy a nyüzsi a modern open office megoldások óta... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#68) UnA válasza k-adi (#59) üzenetére


UnA
Korrektor

"csakhát ott a nagy Apple Park, kínos lenne ha üresen állna, főleg hogy nemrég épült fel ugye"

Ez a lényeg. Mert ugye szegény Jobs, mielőtt meghalt volna, akart még valami maradandót alkotni - már csak az a kérdés, hogy ehhez miért a Pentagonnal vagy a piramosokkal akart versenybe szállni :N

(#69) bambano válasza #54625216 (#21) üzenetére


bambano
titán

"más (pl. az állam) miért ne mondhatná meg, hogy Te mekkora területen lakj": tájékozatlanok kedvéért: ilyen valóban volt, legutóbb pár éve, amikor a támogatott lakáshiteleknél is megmondta az állam, hogy mennyi négyzetméter jár.

a cikkhez: az almának az fáj, hogy mocskos sok pénzért építettek egy rongyrázós, semmire nem jó cégpalotát a cég imidzsének hangsúlyozására, és most ez az imidzs sérül, mert üres a palota, a főnök meg őrjöng, hogy nincsenek bent a lakájok meg a szolgák. a főnök imidzse is sérül.

jó, hát idióták mindig vannak/lesznek, akik szerint azért, mert a csavarozó ember a gyártósoron bent kell legyen, akkor az irodista is, hiszen egy kalap alatt kezelik mindet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mókás a nagy környezettudatosság meg hipszterség jegyében elvárni, hogy sok ezer ember napi szinten bumlizzon át a városon oda-vissza elvégezni egy olyan munkát amit egyébként home office-ból is lehetne. Előtte két évig legalábbis lehetett és működött.

Apple és a többi hasonszőrű cég ne csodálkozzanak, ha a munkavállalók előbb utóbb a lábukkal szavaznak.

[ Szerkesztve ]

(#71) Busterftw válasza joysefke (#70) üzenetére


Busterftw
veterán

"Előtte két évig legalábbis lehetett és működött."
Ez meg a masik. Egyszeruen barmilyen indokot mondanak a visszateresre, teljesen hulyenek akarjak nezni az embert.

Ket ev alatt rengetegen alltak at es doltek a beveteli rekordok, aztan amikor a covid lecsengett, volt pofajuk olyanokat mondani nalunk a cegnel, hogy de hat a "knowledge sharing" az nagyon fontos.

Aha, aztan amikor bemegyek az irodaba heti 2x, akkor senki nem all fel a geptol, mindenki bepotyogi Teamsen es vagy felhiv/emailt kuld.
Ezert felesleges bemenni.

(#72) nemlehet válasza Noukoum (#60) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha nekem mutatsz hiteles kimutatást arról, hogy csökken a hatékonyság HO-ban nagyon szivesen elfogadom. Ez nyilván csak anekdotikus bizonyíték, de nálunk a belső számok alapján kb 15%-al nőtt a covid alatt a hatékonyság és jelentősen kevesebb SLA breach volt az internal requestekben. Máshol is ezt olvastam, ami lejön a médiából az alapján máshol is ez a helyzet, vagy nőtt vagy nem változott a HO-t választó cégek termelékenysége.

Én úgy gondolom, hogy a mostanában divatos open floor design nagy mértékben rontja a hátékonyságot én személy szerint utálom és nagyon nagyon zavar az állandó nyüzsgés. Otthon nyugi van, magamra csukom az ajtót és fókuszáltan tudok dolgozni. Plusz én messze lakok napi 2 óra utazás heti szinten az 10 óra, több mint egy munkanapnyi szabadidőm van pluszban mióta nem járok be.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#73) janeszgol válasza moma (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Magyar cég jelentheti, munkása akkor sem lesz, mivel külföldre dolgoznak honitársaink. :)
Megjegyzem jól is teszik. Végre visszanyal a fagyi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74) t72killer válasza joysefke (#70) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hálistennek akadnak már cégek, akik megérkeztek a xxi.szd-ba. Nem egy ismerősöm váltotta le a 2x1,5óra vonatozgatást, sózotthering metrózást v 50perc dugónyúzást az otthoni íróasztalára.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75) #54625216 válasza nemlehet (#58) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Hogy az állam cég milyen szinten avatkozzon be a munkaadók és a munkavállalók közötti korábbi megállapodásokba, az egy legitim vita, kötelezően ráerőltetni a cégekre a home office-t a munkavállalókra az irodába bejárást mindenféle bullshit klímavédelmi szempontokra hivatkozva meg szimplán baromság."

Hogy egy cég milyen szempontokra hivatkozva engedélyezi vagy sem a home office-t, az első sorban rá és a munkavállalóira tartozik. Nem rád, nem rám és az államra is csak korlátozozzan.
Tehát halál tök mindegy, hogy egy cég egy adott döntése mögött szerinted bullshit indokok húzódnak-e vagy sem, ha nem vagy a cégnek sem alkalmazottja, sem döntéshozója.

Az államnak eleve csak akkor szabadna a cég és a munkavállalók ügyeibe beleavatkoznia, ha ahhoz általános társadalmi érdek fűződik és akkor sem konkrét esetekben, hanem általános, mindenkire vonatkozó szabályok formájában.
A klímavédelmi bullshitelés ott jön a képbe, hogy ha fundamentalista módon kezeljük a klímavédelmet (vallást, nemzetiséget, stb.), akkor gyakorlatilag az élet minden területére kiterjeszthetnénk az állam fennhatóságát, elvégre a klímavédelem (vallás, nemzetiség, stb.) általános társadalmi érdek ugye. Mármint a fundamentalista felfogás szerint. Ez egyfajta zöld (vallásos, nemzeti, stb.) csomagolásba bújtatott kommunizmus (fasizmus).

Ami a home office-t illeti: az irodai munkának és a home office-nak is vannak előnyei és hátrányai.
Pl. az irodai munka előnye, hogy átsétálok a kollégám asztalához és ha ráér, akkor pár perc alatt megbeszélem vele, amit akarok. Ugyanez home office-ban akár 0.5-1 napot is igénybe vehet, amíg felvesszük a kapcsolatot, összeszervezzük az online meetinget, stb.
Tehát hogy egy adott cég adott munkamenetében az irodai vagy a home office munka a hatékonyabb-e, azt had döntse már el a cég és a munkavállalói, semmi értelme a partvonalról bekiabálni.

(#76) joysefke válasza Busterftw (#71) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Aha, aztan amikor bemegyek az irodaba heti 2x, akkor senki nem all fel a geptol, mindenki bepotyogi Teamsen es vagy felhiv/emailt kuld.
Ezert felesleges bemenni.

Én pár havonta egyszer amikor valami különleges alkalom van, akkor bemegyek.
Ilyenkor az idő a konyhában a kávéautomatánál tellik, amikor pedig megpróbálok az irodában valami kis rövid lélegzetű feladatot letudni, akkor látom, hogy teljesen lehetetlen.

Pár kolléga hangosan pofázik a szoba közepén, nem lehet tőlük koncentrálni. Otthon a dolgozószobámban elszoktam ezektől a zavaró tényezőktől. Rájuk szólni nem fogok, mert nincs értelme.

Ezen felül azt látom, hogy akik állítólag rendszeresen bejárnak, azok is leginkább a kantinba ebédelni mennek be (ebédidőre) ott kicsit trécselnek aztán hazagyalogolnak dolgozni (sétatáv vagy 1-2 villamosmegálló).

Ha ez nekik bejön az nagyon szép és jó, de nekem egy oda vissza-út 2x50p, lényegesen nagyobb befektetés.

(#77) #54625216 válasza bambano (#69) üzenetére


#54625216
törölt tag

"ilyen valóban volt, legutóbb pár éve, amikor a támogatott lakáshiteleknél is megmondta az állam, hogy mennyi négyzetméter jár"

Ez nem a legjobb példa, mivel alapvető különbség van aközött, hogy az állam fejenként hány négyzetméter támogat, vagy hogy hány négyzetmétert engedélyez.

(#78) Thusor válasza nuke7 (#67) üzenetére


Thusor
őstag

Úgy mondjuk nem lehet egyszerű, ha az emberek ilyen open office megoldásban vannak. Nekem saját irodám van, ahol egyedül nyugodtan el tudok vonulni dolgozni. Mondjuk így is néha átjáróház, mert jönnek a munkatársak és a főnök, hogy ezt és ezt kell csinálni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#79) Gargouille válasza Thusor (#66) üzenetére


Gargouille
őstag

Nagyon személy és munkakör függő, hogy ezt mennyire lehet megtenni. Vannak olyan munkák, ahol 17:00-kor kiesik a kezedből a kalapács és másnapig rá sem kell gondolni, de van ahol meg folyamatosan kattog az agyad a problémán és jellemzően nem akkor ugrik be a megoldás, amikor munkaidő van.

Én például gyakran tartok fél-egy órás szüneteket is random meló közben is, mert "szellemi mókuskerékbe" kerülök, ugyanazokat köröket futom be gondolatban és nem jutok előrébb. Ilyenkor felállok, kiviszem sétálni a kutyát vagy kiteregetek, esetleg megnézek egy hosszabb videót stb. és attól, hogy kizökkentem magam, egyszerűen beugrik utána a jó megoldás. De van amikor meg már rég abbahagytam a melót és este 8-kor még kint vagyok a játszótéren a kölkökkel és közben jön a szikra, ilyenkor ha hazaértem gépet bekapcsolom és megcsinálom a munkát... szóval ez nagyon változatos, hogy kinek mi a produktív környezet és szét akarja-e választani a munkaidőt a magánélettől. Ha neked így jó, ahogy most vagy, akkor ez egy szerencsés állapot és kívánom, hogy maradjon is meg. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#80) jerry311 válasza Thusor (#78) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kb. az 1%-hoz tartozol, akinek van saját irodája. Már az is fasza, ha csak 4-6 ember van egy irodában. Az nyitott iroda meg nettó faszság, a mai formájában.
Valóban hatékony, és jó volt, ahogy és amikor megtervezték (50 éve?), de azóta sokat változott minden.

[ Szerkesztve ]

(#81) Gargouille válasza bambano (#69) üzenetére


Gargouille
őstag

Mennyit támogatok opcionálisan != mit teszek mindenki számára kötelező normává.

Amúgy a többivel, amit írtál maradéktalanul egyetértek.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#82) Z_A_P válasza #54625216 (#75) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ugyanez home office-ban akár 0.5-1 napot is igénybe vehet, amíg felvesszük a kapcsolatot, összeszervezzük az online meetinget, stb.

Hogy mi?? :Y :Y
Rairsz, most gyors hivas?, visszair OK / pill, 10 perc.
Ennek igy (kellene) mennie.

Ahol 1 nap egy par perces megbeszeles "megszervezese", ott valoban nem mudokik a HO.
De ez NEM a HO hibaja...

[ Szerkesztve ]

OK

(#83) Thusor válasza Gargouille (#79) üzenetére


Thusor
őstag

Régebben (még a 20-as éveim közepén) amikor a PhD hallgatóként dolgoztam az egyik magyar egyetemen, akkor én se tudtam letenni a munkát. Tulajdonképpen már reggel 7-kor bent voltam és dolgoztam és csak késő este olyan 23 óra körül értem csak haza. Ugyanez ment hétvégén is, sőt ünnepnapokon is. Volt hogy December 24-én is dolgoztam. Ez ment hosszú éveken keresztül. Folyton a munkán kattogott az agyam. A magánéletem teljesen egybefolyt a munkával. Mire 30 éves lettem teljesen kiégtem, belefáradtam a munkámba. Jelenleg is egy magyar egyetem egyik kutatóintézetében dolgozom, de már megtanultam letenni a munkát és nem ezen agyalni éjjel nappal, mert személy szerint nálam nem vezeti jóra ha a két dolog nem volt szétválasztva. Mondom, ez lehet másnak megy, de az esetemben biztos hogy katasztrófa lenne hosszútávon, hogy HO-ban dolgozzak otthon. Eleve csak 1.5 szobás a lakásom. Nappaliban van kialakítva egy kis irodai sarok, de inkább csak XBOX pörög ott, minthogy munka lenne. Illetve van egy pici (kb 7 nm) hálószoba. Elválaszthatatlan lenne a munka és az otthon. Ehhez legalább kéne még egy szoba, amit kineveznék irodának és a munka végeztével bezárnám azt a szobát.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#84) Narxis válasza t72killer (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Részben itt kezdődne a valódi környezetvédelem.

Thanos was right.

(#85) Thusor válasza jerry311 (#80) üzenetére


Thusor
őstag

Igen, ebből a szempontból szerencsés vagyok. Az irodám 33 nm-es, egy légterű. Én vagyok benne egyedül általában, néha a párom (akivel szintén egy munkahelyen dolgozunk). Hűtő, mikro és étkező, tárgyalóasztal, konferencia sarok, mind része az irodának. Így tulajdonképpen ha nincs laboratóriumban munka akkor ki se kell jönni az irodából.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#86) jerry311 válasza Thusor (#85) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez nem is 1%, hanem 0.01%. Mások 33 m^2-en laknak ketten, nemcsak bejárnak oda dolgozni. :P

(#87) Busterftw válasza Z_A_P (#82) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt en sem ertem, kikuldod a meeting invite-ot aztan ha kell akkor kersz masik idopontot, ket kattintas atrakni. Aztan a "megjelensz".

(#88) #54625216 válasza Z_A_P (#82) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez attól függ, hogy milyen az illető munka- és időbeosztása. Ha az egész napja be van táblázva megbeszélésekkel, mert mondjuk középvezető, akkor szinte lehetetlen aznap már újabb megbeszélést beiktatni a munkarendjébe, viszont kávészünetben el lehet csípni pár percre. Pusztán attól, hogy odanézek az asztalához és látom, hogy nincs füles a fején, meg tudom állapítani, hogy érdemes-e egyáltalán rákérdezni. Míg ugyanez online: ráírok, hogy ráér-e pár percre és fél óra, mire reagál, hogy bocsi, meetingem volt, nem tudtam válaszolni, sajna nem értek rá, mert mindjárt kezdődik a következő.
Félreértés ne essék: persze, valahogy mindent meg lehet oldani home office-ban is, de egyáltalán nem biztos, hogy az lesz a lehető leghatékonyabb opció. Amíg a covid miatt nem volt alternatívája, addig nyilván be kellett nyelni a hatékonyság csökkenést és a covid azt is bebizonyította, hogy a home office-nak számtalan előnye lehet, de ettől még nem lesz mindenre és mindenkire automatikusan alkalmazható ultimate megoldás.
Ezért kell a kérdést azokra bízni, akikre tartozik és nem kívülről, ideológiai alapon beleugatni.

#87 Busterftw:

"Ezt en sem ertem, kikuldod a meeting invite-ot aztan ha kell akkor kersz masik idopontot, ket kattintas atrakni. Aztan a "megjelensz"."

És így lesz egy pár perces témából hetekig húzódó megoldatlan probléma, mert mindig lesz magasabb prioritású megbeszélés, ami miatt tologatják.

[ Szerkesztve ]

(#89) nuke7 válasza Thusor (#78) üzenetére


nuke7
veterán

A legtöbb új iroda nem ilyen :N

79Gargouille: igen, ez elég tipikus. Tapasztalom én is, gyerek nélkül is :D

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#90) Z_A_P válasza #54625216 (#88) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha az egész napja be van táblázva megbeszélésekkel, mert mondjuk középvezető, akkor szinte lehetetlen aznap már újabb megbeszélést beiktatni a munkarendjébe,

Ok, igy erthetobb, de ez azert eleg kis halmazt fed le az otthonrol doglozokbol.

@Busterftw Ilyenkor nem megy a kikuldom meghivot, ilyenkor chat/call kell kozvetlenul.

OK

(#91) jerry311 válasza #54625216 (#88) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha ilyet látok akkor leírom neki IM-ben, aztán majd válaszol amikor volt 5 perce.

(#92) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Amugy a masik, ha mindenki HO-ol, akkor nem mukodik a "munkahely az otthonod, a kollegak a csaladod" baromsag mentalitas.
Hisz ki ul a babzsakokon, ki fog csocsozni 19 orakkor (aztan lehet meg egy gyors esti etapot letolni) stb. Ki fogja az "onkentes" tulorazas soran az "ingyen" pizzakat megenni?
Osszetartas, kozos cel, mi egy nagy csalad vagyunk.
Szethullik ez a csodas agymosas!

OK

(#93) jerry311 válasza Z_A_P (#92) üzenetére


jerry311
nagyúr

A munkahely nem az otthonom, a kollégák nem a családom. Sosem volt, bármennyire is próbálták ezt a cég részéről. Nem volt ingyen túlóra sem, de volt ingyen pizza fizetett túlóra alatt.

És mindenképp csöcsözni fogok 19 órakor. :DDD
Az is lehet, hogy babzsákon ülve. :DDD

(#94) dchard válasza Z_A_P (#92) üzenetére


dchard
veterán

Leginkább ez fáj nekik, meg az hogy a sokmilliárdos ingatlan vagyon (ami része a cég portfóliójának a legtöbb esetben), elértéktelenedik a fenébe, főleg ha trendszerűen és tömögesen nem járnak be dolgozni az emberek. És ezekből az elb@szott openplan szarokból szinte lehetetlen később bármi mást csinálni, például lakó ingatlant, aminek valóban van értéke. A kollégák a családod baromságot meg el kéne már végre felejteni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#95) jbcs válasza dchard (#94) üzenetére


jbcs
tag

Régi, hangzatos állás hirdetési mondatok: Ha szeretnél egy fiatalos, dinamikus csapat tagja lenni, jelentkezz... :D

[ Szerkesztve ]

(#96) jerry311 válasza dchard (#94) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez igazából csak kivitelezéstől függ. Legtöbb helyen már most is gipszkarton (majdnem) minden belső fal.

(#97) UnA válasza bambano (#69) üzenetére


UnA
Korrektor

"mocskos sok pénzért építettek egy rongyrázós, semmire nem jó cégpalotát a cég imidzsének hangsúlyozására, és most ez az imidzs sérül, mert üres a palota, a főnök meg őrjöng, hogy nincsenek bent a lakájok meg a szolgák. a főnök imidzse is sérül."

Tökéletes összefoglalás volt. :K

(#98) #54625216 válasza Z_A_P (#90) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ok, igy erthetobb, de ez azert eleg kis halmazt fed le az otthonrol doglozokbol."

Teljesen mindegy mekkorát, a lényeg, hogy n+1 szituáció lehet, amikor a HO rosszabb hatékonyságú, mint az irodai munkavégzés akár a cég, akár a feladat, akár az alkalmazott szempontjából.
És persze sokszor van, amikor meg a HO a hatékonyabb.
Ezért nem értem miért kezelik vallási alapon, hogy csak az egyetlen igaz út létezik és minden más csak corporate bullshit, kizsákmányolás, stb. lehet.

A leggázosabb mind közül az az érvelés, hogy "mert üresen állna a szép nagy irodaépület". Ezzel azt feltételezik, hogy az Apple vagy nem ért a pénzcsináláshoz, vagy nem szereti a pénzt.

(#99) nevemfel válasza #54625216 (#98) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ezért nem értem miért kezelik vallási alapon

Pont ezt ne vallási alapon kezelnék, és pont azok, akik mindent vallási alapon kezelnek? Ezek szerint még nem ismered az itteni fórumtálibokat, akik mindenkinél mindent jobban tudnak.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#100) Noukoum válasza nemlehet (#72) üzenetére


Noukoum
veterán

Mutatok hogyne, a világ legsikeresebb cégei Tesla Apple kötelezik a személyes munkát. Szerinted azért teszik mert a HO hatékonyabb? Ezek a cégek szándékosan elesnek a profittól? Ne bohóckodjunk már.

Imádom ahogy mindenki a szaros kis cégéből kiindul már bocsánat, összehasonlítja ilyen nagyokkal... semmi közük egymáshoz.

Ezeket a cégeket marhára nem érdekli hogy te mennyit utazol, meg mit szeretnél. Majd ha tömegesen elmennek a HO hiánya miatt majd lépnek. Szerinted mennyi erre az esély? Úgy hogy a többség utálja a HO-t?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.