Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bambano válasza #54625216 (#75) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az államnak eleve csak akkor szabadna a cég és a munkavállalók ügyeibe beleavatkoznia, ha ahhoz általános társadalmi érdek fűződik": vagyis minden esetben.

"az irodai munka előnye, hogy átsétálok a kollégám asztalához és ha ráér, akkor pár perc alatt megbeszélem vele, amit akarok. Ugyanez home office-ban akár 0.5-1 napot is igénybe vehet, amíg felvesszük a kapcsolatot, összeszervezzük az online meetinget,": rotfl. tehát például neked az, hogy felemeld a mobilod és felhívd, egy egész napos munka? ilyet alvállalkozók szoktak csinálni az elszámolásban...

ha pedig én dolgoznék, és 5 percenként odajön valaki, akkor ő lehet, hogy halad, én meg nem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#102) dchard válasza nevemfel (#99) üzenetére


dchard
veterán

Nyilván aki csak annyit tud mondani a HO ellen, hogy ez a munkavállaló és a munkáltató magánügye, meg a kivételt próbálja főszabályként beállítani, az nem vallási alapon kezeli a kérdést...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#103) t72killer válasza #54625216 (#88) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ez attól függ, hogy milyen az illető munka- és időbeosztása. Ha az egész napja be van táblázva megbeszélésekkel..."

Ez miben különbözik bent vs kint? Full jelenléti üzemmódban én pont ugyanúgy nem tudtam a másik csoportnál dolgozó kollégával 2 napnál hamarabb érdemben beszélni.

Ha nálatok a munkavállaló HO-ban lopja a napot, akkor meg kell rendszabályozni/ki kell rúgni, ennyi. HO-s ismerőseim munkaidőben szépen ott ülnek a gép előtt, bekapcsolt telefonnal, mert eléggé meetingelősek a munkahelyeik. Sőt, mondok viccesebbet: még a covid előtt egy nagyobb osztálymeetingünk előttbazinagy felhőszakadás volt: én és egy csomó munkatárs nem mentünk át a másik épületbe, hanem online csatlakoztunk, mint az 1000+km-re lévő kollégák.

A klímatagadó hisztidet meg jobb ha kikezelteted. Semmiféle "céges magánügy" nincs ebben: ahogy a KRESZ szabályai sem szűnnek meg a Kiskunmajsa tábla után, a társadalomszervezés, társadalomszintű humánerőforrás + közlekedés és környezetmenedzsment bőven kompetens a gyárkapun belül is. Lásd még a témában: Verespatak, Kolontár.

#101, 104: ++1!

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#104) bambano válasza #54625216 (#88) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Pusztán attól, hogy odanézek az asztalához és látom, hogy nincs füles a fején, meg tudom állapítani, hogy érdemes-e egyáltalán rákérdezni": ha meg rendesen használja az informatikai eszközöket, akkor egy csomó kapcsolattartó szoftverben be lehet állítani a ne zavarjanak-ot, meg hasonlókat. nekem pl. van voip telefonom, azon is van dnd gomb.

azért 2022-ben ne tartsunk már ott, hogy gond az, hogy mikor keress valakit.

ha pedig valakinek az egész napja be van táblázva megbeszélésekkel, akkor ott a cég rosszul működik. azt át kell szervezni és nem a ho-val van baj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#105) nevemfel válasza dchard (#102) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nyilván.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#106) jerry311 válasza Noukoum (#100) üzenetére


jerry311
nagyúr

Visszatekintve néhány főnökre a múltból: sokkal jobban érdekli, hogy jelen legyen a dolgozó, és úgy nézzen ki, mint aki dolgozik. Akkor is ha a nap felében megcsinálja a munkáját, a másik 4 órában meg csak úgy csinál mint aki dolgozik, mert úgy néz ki mintha 8 órát dolgozna.
Ez a felfogás jelen volt kis helyi cégnél is, és globális multinál is. :(
Úgyhogy, ja 100%-ban képes vagyok elhinni, hogy az ilyen menedzserek a saját kutatásuk és PowerPoint prezentációjukkal megmutatják, hogy otthon nem dolgoznak az emberek, bezzeg az irodában!

Továbbra sem mondom, hogy mindig a HO a megoldás, és azt sem hogy mindig az iroda.

(#107) Noukoum válasza jerry311 (#106) üzenetére


Noukoum
veterán

Applenél vagy a Teslánál dolgoztál? Nyilván USA-ban.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#108) dchard válasza Noukoum (#107) üzenetére


dchard
veterán

Dolgoztam hasonló méretű nyugati multinál, pont olyan volt mint amit jerry31 felvázolt... Érdekes volt látni, hogy a Covid előtt tiltott és lenézett HO-val kapcsolatban milyen rohadt gyorsan megváltozott a hozzáállásuk, amikor a kényszer közbeszólt. Most meg már van kötelező HO nap, nem is egy... És amikor rájöttek, hogy ezzel mennyi pénzt spórolhatnak meg, hirtelen a produktivitási kamuk már nem voltak oylan fontosak... A főnökség abból indult ki, hogy a dolgozók ugyanazt csinálják ha nem látják őket, amit ők napi szinten nyílt színen megtettek: kávézgatnak meg pofáznak, meg a vízóra leolvasót várják munka helyett. Ezt a véleményüket nem is rejtették véka alá... A munka teljesítményének a megítélése is meglehetősen szubjektív volt, a nonszensz éves célokról nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#109) Z_A_P válasza bambano (#101) üzenetére


Z_A_P
addikt

ilyet alvállalkozók szoktak csinálni az elszámolásban...

:D :D :D :D

OK

(#110) szupermacs válasza t72killer (#18) üzenetére


szupermacs
veterán

Mi van azokkal akik bejárni akarnak? Én mondjuk nem dolgoznék otthonról, mert oda pihenni járok. Aludni, kikapcsolódni, a családdal együtt. Szociális életet sem otthon élek, hanem házon kívül.

(#111) t72killer válasza szupermacs (#110) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

van ilyen, legyen nekik mondjuk 20%-nyi irodakapacitás fenntartva.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#112) jerry311 válasza Noukoum (#107) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja csak ők léteznek? :U :W
Szerencsére egyiknél sem. :DDD

(#113) nemlehet válasza Noukoum (#100) üzenetére


nemlehet
őstag

Tehát nincs bizonyítékod, csak mögégondolsz valamit annak amit egy multi csinál. Én most rákerestem az ezzel kapcsolatos hírekre, Musknak van egy nyilatkozata amiben azt mondja, hogy a "senior employees must be visible" és hogy "they can pretend to work elsewhere". Ergo ő sem meri kijelenteni, hogy hatékonyságcsökkenés volt. Applenek még csak távolról sincs ilyen állítása és én nem találtam nagy multicégtől ilyen adatot.

Amúgy a szaros kis cégem konkrétan a Vodafone, nem a magyar entitás, hanem az angol anyacég. Azért az már csak valami nem? Alig 25k alkalmazottra vonatkozik a statisztika amit csináltunk a HO-ról, tudom tudom, kis szaros department, nem releváns, nem értünk hozzá.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#114) Gargouille válasza Noukoum (#107) üzenetére


Gargouille
őstag

Náluk is pontosan ugyanolyan emberek dolgoznak, mint bármelyik más vállalatnál. Az alapvető emberi mentalitás és attitűd, a mozgatórugók ugyanazok mindenhol a világon. Mindegy mi a logo, meg mi a "vállalati kultúra" nevű marketing. Az is csak egy cég, ahol emberek dolgoznak, semmi több.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#115) Noukoum válasza nemlehet (#113) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem, ez úgy működik hogy te bizonyítod hogy nem azért teszik kötelezővé a személyest mert hatékonyság hanem mert pl.
A vodafone kb az apple lábujjkörmének felel meg, a tesla lábujjának.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#116) Busterftw válasza Noukoum (#100) üzenetére


Busterftw
veterán

"Ezek a cégek szándékosan elesnek a profittól? Ne bohóckodjunk már"
Tenyleg ne bohockodjunk, a Covid es HO kezdete ota rengeteget noveketedd az Apple revenue, most kb stagnalt.

Tehat azt mondod, hogy ha irodaban dolgoztak volna, akkor megtobb beveteluk lenne?
Kotve hiszem. Ilyen formaban semmi koze a HO-nak a profithoz.

A 2-3 ev utan konkretan semmi nem indokolja a HO eltorleset.
A legtobb tanulmany sem ezt mutatja, legyen szo akar koltsegek csokkenteserol, work-life balance stb. En az opciot es a rugalmassagot tamogatom, mert minden ember mashogy tud es szeret dolgozni, ami szamara tobb produktivitast eredmenyez.

[ Szerkesztve ]

(#117) jerry311 válasza Noukoum (#115) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez kezd úgy kinézni, mint egy Apple + Tesla fanatikus érvelése. :DDD

(#118) ncc1701 válasza jerry311 (#51) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk ugyanez van. Adnak a seggem alá autót, fizetik, de be kell járnom napi 70km-t kocsikázva, mert "aki nem jár be, az nem is dolgozik". Nem is értem. Ja, és IT. Nyilván az sokkal jobb, ha itt megy a youtube podcast, mint ha otthon csinálom üres időmben a kertet.

(#119) #54625216 válasza dchard (#102) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nyilván aki csak annyit tud mondani a HO ellen, hogy ez a munkavállaló és a munkáltató magánügye, meg a kivételt próbálja főszabályként beállítani, az nem vallási alapon kezeli a kérdést..."

Felosztod a világot "HO ellen és mellett" oldalakra, mintha csak egy igaz megoldás létezne, és ebből vezeted le, hogy én állok hozzá vallási alapon. Gratulálok. :W
(A példa pedig nem főszabály, hanem példa.)
De az egészben az a legviccesebb, hogy úgy csináltok, mintha ezekben a kérdésekben itt bárkinek is osztottak volna lapot.

(#120) E.Kaufmann válasza t72killer (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én meg örülök, hogy egy nagy iparági szereplő visszahozza a munkahelyet a munkába. Lehet, hogy neked van szép dolgozószobád szép nagy házban, nekem pl nem menne otthon az asszony és a gyerek mellett 40 nm-ben az érdemi munka.

Kínszenvedés volt az a másfél hónap is. Másik, hogy a nagy rezsicsökkentésben most az a szerencsés, ha nem vagyunk nappal otthon ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#121) #54625216 válasza Busterftw (#116) üzenetére


#54625216
törölt tag

"A 2-3 ev utan konkretan semmi nem indokolja a HO eltorleset."

Majd ha állásajánlatot kapsz az Apple-től, akkor jól megmondhatod nekik, hogy a HO policy miatt nem vállalod.

(#122) Gargouille válasza E.Kaufmann (#120) üzenetére


Gargouille
őstag

Asszonya és gyereke (no meg munkája) válogatja, nem a méricskélés miatt mondom, de mi egy 36nm-es egyszobásban lakunk és HO-ból tolom és kisiskolás korú mellett. Bár lehet, hogy neked olyan a munkád jellege, ami miatt ez nem kivitelezhető.

Amúgy egy dolgozószobának én is roppantul tudnék örülni időnként. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#123) Busterftw válasza E.Kaufmann (#120) üzenetére


Busterftw
veterán

De nem is arrol van szo, hogy aki akar irodaba menni (barmilyen/hasonlo okok miatt) az nem mehet, itt arrrol van szo hogy aki produktivabb es jobban tud HO dolgozni, annak is vissza kell menni, kotelezoen. (mikozben tobbet is kolt, + ido)

(#124) dchard válasza #54625216 (#119) üzenetére


dchard
veterán

Nem én osztom fel, hanem azok a faszfej CEO-k akik mindenféle bizonyíték nélkül állítják, hogy az irodában hatékonyabb a munka, miközben minden tanulmány ennek vagy az ellenkezőjét bizonytja, vagy semleges eredményt ad a tipikus munkakörök nagyobbik részére, az IT-re meg főleg. És nem én veszem egy kalap alá egy nagy multi összes dolgozóját, hanem a cégvezetés.

"De az egészben az a legviccesebb, hogy úgy csináltok, mintha ezekben a kérdésekben itt bárkinek is osztottak volna lapot."

Neked lehet hogy nem osztottak lapot, én a lábammal szavaztam. Ha elegen megteszik, majd megváltozik a dolog.

E.Kaufmann:

Nem akarok vájkálni a zsebedben, de lehet inkább olyan melóra lenne szükséged, amit fizet annyit, hogy nem 40nm-en kell nyomorognod a családoddal. Nem pedig olyanra, aki nem fizet meg normálisan, ezért jobb megoldásnak tűnik az irodában lenni az otthoni nyomorgás helyett. De ha szebben teszem fel a kérdést: ha lenne normális küön dolgozó szobád, tehát az otthoni munka felttelei adottak lennének, akkor is igaz lenne, hogy jobb bejárni? Bár helyesebb lenne úgy feltenni a kérdést, hogy ebben az esetben elvégezhető lenne-e a munkaköröd otthonról, így kizárhatjuk a szubjektivitást :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#125) UnA válasza #54625216 (#119) üzenetére


UnA
Korrektor

"De az egészben az a legviccesebb, hogy úgy csináltok, mintha ezekben a kérdésekben itt bárkinek is osztottak volna lapot."

És akkor te miért próbálod sokadszorra meggyőzni őket, hogy nincs igazuk? :D

(#126) Sempronius89 válasza #54625216 (#121) üzenetére


Sempronius89
tag

Nagyon egyszerűen nem jönnek a számok az indokolja a HO eltörlését és az hogy valamiért egyre nehezebben tanulnak be az új kollégák.

Persze a fórumon lévő kezeik közül minden esetben kiválló munkát kiadó kollégák jobban tudják, mint a kötsög vezetők és nincs is így.

[ Szerkesztve ]

(#127) E.Kaufmann válasza dchard (#124) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Minden tiszteletem az ADSL munkásságodnak, de ezt a hupos demagóg szöveget tartogasd meg magadnak.

Amúgy minden munkahelynek biztosítania kellen a megfelelő munkakörülményeket, a HO megmaradása meg nagyon megúszósnak tűnik. Én inkább kérnék céges autót.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#128) jerry311 válasza #54625216 (#119) üzenetére


jerry311
nagyúr

Naná, hogy osztottak lapot. Ha kötelezővé teszik az irodába járást, akkor sem fogok bemenni. Ha még baszogatnak is érte, akkor megyek olyan céghez, ahova nem kell bejárni.
Ez egy elég erős lap, amikor szakember hiány van.

(#129) dchard válasza E.Kaufmann (#127) üzenetére


dchard
veterán

"hupos" ???

A kérdést persze kikerülöd...

"Amúgy minden munkahelynek biztosítania kellen a megfelelő munkakörülményeket"

És ez a zsúfolt, zajos openplan iroda lenne? Mert a legtöbb helyen ez van, meg a HO. KI a tökömet kérdeztek meg arról, hogy ez lenne a megfelelő munkakörnyezet? Meg a clean desk és társai... És én vagyok a demagóg...

"Én inkább kérnék céges autót."

Én meg olyan bért kérnék, amiből nem gond a saját autó fenntartása.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#130) nuke7 válasza Sempronius89 (#126) üzenetére


nuke7
veterán

*kiválló... :U

#124 dchard : +1 :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#131) ncc1701 válasza E.Kaufmann (#120) üzenetére


ncc1701
veterán

Nézzük:

Noti+villany ehet 50w-ot szumma, nem számít anyagilag.
A kecónk 1 nap alatt hűlhet max 1 fokot (még annyit sem), h azaz a fűtés is irreleváns.
Cserébe inkább megnyerném azt a napi 2x1 óra kocsikázást, mert nekem a saját időm a legfontosabb a világon, mert abból nem vehető több.

[ Szerkesztve ]

(#132) ncc1701 válasza #54625216 (#119) üzenetére


ncc1701
veterán

Asszonyéknál (építőipar, árajánlat adás, irodai munka) szinte mindenki tartja a heti 2 nap HO-t. A főnök többszöri direkt tiltása ellenére. Tenni nem tud semmit, mert látja azt, h ha elmegy valaki, akkor a helyére csak drágábban, és csak hülyébbet tud felvenni.

(#133) Sempronius89 válasza nuke7 (#130) üzenetére


Sempronius89
tag

Igen pont annyira kiválót, mint a kiváló két l-el. :U

[ Szerkesztve ]

(#134) joysefke válasza ncc1701 (#131) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Noti+villany ehet 50w-ot szumma, nem számít anyagilag.
A kecónk 1 nap alatt hűlhet max 1 fokot (még annyit sem), h azaz a fűtés is irreleváns.
Cserébe inkább megnyerném azt a napi 2x1 óra kocsikázást, mert nekem a saját időm a legfontosabb a világon, mert abból nem vehető több.

de, de.. de,

de az ingyen WC papír! És kávé! ;]

[ Szerkesztve ]

(#135) Busterftw válasza ncc1701 (#131) üzenetére


Busterftw
veterán

Azt mar meg sem emliltem, hogy normalis helyeken akar allami szinten vagy ceges szinten, kapsz erre penzt. Nalunk peldaul 75 euro a covid kezdete ota, villanyra stb vagy stabil internet kapcsolatra, de nyilvan nem kell bizonyitani, hogy arra koltod, a fizetes resze.

(#136) t72killer válasza ncc1701 (#132) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

le a kalappal, így kell csinálni, ha a munkaerőpiac engedi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#137) jerry311 válasza joysefke (#134) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mármint, az az "ingyen" kávé, amit még a 2008-as válság során elvettek, és azóta sem adtak vissza? :DDD

(#138) Busterftw válasza ncc1701 (#132) üzenetére


Busterftw
veterán

Nalunk azert kellett covid utan valami megoldast bevezetni, mert konkretan a ceg vette eszre, hogy az allasokra jelentkezok tobbsege mar rugalmas/home office ker.
Siman mennek mashova, ha az adott cegnel ez nincs meg.

Ezert lett kialakitva a HO IT-seknek, a "nomad" (heti max ket nap iroda) es az iroda (heti 4 nap iroda). Aztan mindenki azt valaszt amit akar.
Negyedevente lehet modositani, ha pl kovetkezo negyedevben irodaba akarok menni, akkor megtehetem es oda vissza.

(#139) #54625216 válasza dchard (#124) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nem én osztom fel, hanem azok a faszfej CEO-k akik mindenféle bizonyíték nélkül állítják, hogy az irodában hatékonyabb a munka"

Ez a mondat tőled hangzott el és nem egy CEO-tól:

"Nyilván aki csak annyit tud mondani a HO ellen..."

Miközben én amellett érveltem, hogy ez legyen a cég és a munkavállalói döntése, mivel nekik kell mérlegelniük a HO előnyeit és hátrányait. Tehát aki nem támogatja feltétel nélkül a véleményedet, az ellene érvel. Ez klasszikus, "aki nincs velünk az ellenünk van" vallásos hozzáállás.

"Neked lehet hogy nem osztottak lapot, én a lábammal szavaztam. Ha elegen megteszik, majd megváltozik a dolog."

Először is konkrétan az Apple HO témában nem osztottak nekünk lapot, ez a topik témája. (Persze ha eddig Apple dolgozó voltál és a HO miatt mondtál fel, akkor oké.)
Másodszor pontosan ezért tartozik ez a kérdés csakis az adott cégre és a dolgozóira: a cég eldönti, hogy melyik munkavégzést preferálja és vagy meg tud állapodni róla a munkavállalóival, vagy nem.
Kívülállóként max. annyi közünk lehet az egészhez, hogy a cég a vitában ne éljen vissza az erőfölényével a dolgozóival szemben, de ebből a szempontból nem kell aggódni az Apple dolgozóiért, mert a Szilícium Völgyben elég erős a munkavállalói érdekvédelem, nem nagyon szorulnak a PH fórumozók támogatására.

#125 UnA

"És akkor te miért próbálod sokadszorra meggyőzni őket, hogy nincs igazuk? :D"

Én arról próbálom meggyőzni őket, hogy az Apple-n és a dolgozóin kívül másnak nincs köze az egészhez. Tehát ha nekem sincs közöm hozzá, az pont az álláspontomat erősíti.
Hogy egyáltalán miért szólok hozzá bármihez, abba felesleges belemenni, mert ennyi erővel visszakérdezhetnék, hogy Te miért szólsz hozzá, hogy én miért szólok hozzá és így tovább.:DDD

(#140) Hi!King válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Hi!King
őstag

Azért nem mindegy ám, hogy mindenki mindennap bejár, vagy csak a fele. Vannak módszerek a szükséges irodaméret csökkentésére is, de egyébként ha ez nem történik meg, akkor is kisebb az ökológia lábnyoma az egésznek, mert akik nem járnak be, azok nem terhelik felesleges közlekedéssel a környezetet.
Egyébként vannak olyan cégek is, amelyeknek adott az irodaméretük, de azt tervezik télre, hogy mivel úgyis sokan dolgoznak otthonról, ezért csak egy részét fűtik, és ott valamiféle floating desk megoldást alkalmaznak.

(#141) joysefke válasza jerry311 (#137) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nálunk két autómata és egy minőségi kapszulás gép van, free-for-all etc, de a flancos irodaház szó szerint kong az ürességtől. Úgy tűnik ez nem szólítja meg a népet, ahogyan a csocsó és ping-pong sem

[ Szerkesztve ]

(#142) Hi!King válasza Thusor (#11) üzenetére


Hi!King
őstag

Az mióta érv, hogy régen is volt valami? Régen gyerekmunka is volt, akkor az is legyen?

A másik, hogy attól, hogy bejár autóval a dolgozó az irodába Csobánkáról, még ugyanúgy használni fogja a kazánját, cserébe az autót is, és még az irodát is fűtik bent.

(#143) Busterftw válasza joysefke (#141) üzenetére


Busterftw
veterán

Szinten, bio cookiek, gyumolcs, 6000 euros kavegepek, kola, nestle, fanta, 3 fele "tej", narancs facsarogep.
Nyilvan jo ha van, de ha megkerdezed a tobbseg azt mondja, inkabb adjak ezt oda fizetesbe.

[ Szerkesztve ]

(#144) Hi!King válasza Thusor (#16) üzenetére


Hi!King
őstag

Már hogyne számítana, hogy bejárnak autóval, és nem otthonról dolgoznak, mikor az adott munkakörben nem lenne probléma? Az is fogyasztás, mikor megtankolják emiatt a kocsit, sőt sok családban épp a bejárás miatt van több autó. Lehet tömegközlekedéssel is, de ha amúgy felesleges lenne bejárnia, akkor miért terheljük ezzel a tömegközlekedést?

(#145) ncc1701 válasza jerry311 (#137) üzenetére


ncc1701
veterán

Innen még a víz is eltűnt. Tudod, az a nagy ballonos. Pedig én úgy gondolom, h a kávéba-vízbe nem szakad bele egy cég sem. De amelyik ettől lesz deficitben, azt amúgy is be kéne szántani.

[ Szerkesztve ]

(#146) t72killer válasza Busterftw (#143) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nálunk anno egy 12kEUR-s TV csapta ki a biztosítékot egy huszadrangú 10fős meetingroomban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#147) Thusor válasza Hi!King (#142) üzenetére


Thusor
őstag

A kazánját gondolom nem ugyanúgy fogják használni otthon ha bejárnak remélhetőleg, mert akkor minek tartaná a 21-23 fokot, ha nincs otthon. Elég a 18 vagy 20 fok. Az irodát, ha most modernebbről beszélünk, tuti nem fával vagy szénnel fűtik. Az autó az tényleg gond mint fentebb is írtam. Én személy szerint, de tényleg ez csak az én véleményem, úgy gondolom, hogy a közösségi közlekedés oldhatná meg. Nem kell mindenkinek saját autó. Munkába MOL limo autóval is el lehet jutni. Tudom, falun, vidéken nincs erre lehetőség, de ebbe az irányba kellene elmozdulni. Egy részük meg tömegközlekedés akinek eddig az is megfelelt az ugyanúgy azt használhatja.

De ezt a Föld véges energia tartaléka úgyis meg fogja oldani. Mondjuk annyira vészesnek nem látom a helyzetet mint Dr. Gelencsér András professzor, de osztom azt a véleményét, hogy a kimerülő energiaforrások miatt sajnos le kell mondanunk a jelenlegi életformánkról, szokásainkról. Tuti nem lesz ilyen hogy évente új telefon, tablet, laptop, három autó a családba mert kell napi 1 órára egyébként meg a garázsban vagy az utcán áll.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#148) ncc1701 válasza Thusor (#147) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezt ugattam feljebb. Reggel befűtök 21 fokig, utána hiába van a termosztát 18 fokon, mikor hazaérek 18-19 órakor még mindig van 20-20.5 fok. Nem fűtök többet, ha otthon vagyok nap közben, vagy csak minimálisan.

(#149) joysefke válasza Busterftw (#143) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nyilvan jo ha van, de ha megkerdezed a tobbseg azt mondja, inkabb adjak ezt oda fizetesbe.

Nyilván. A dolgozó a produktívan tölthető idejét adja el a legjobb éveiből (20-60) fizetésért. Gyakorlatilag a fél életét...

Ugyan legyen már ez elég, és ne akarjanak 8 óra mellett még 2 óra bumlizásra is kényszeríteni, és úgy tenni mintha egy kv-gép meg pár játék miatt az embereknek szinte saját érdekük lenne napi szinten bemászni. (szerencsére nálunk nincsen a bejárással gond. deklarálva van, hogy csak különleges helyzetben hívnak be)

A munkavállaló és a város életminőségén is rengeteget segítene, ha nem lennének az utak tele fölöslegesen közlekedő emberekkel.

[ Szerkesztve ]

(#150) Thusor válasza ncc1701 (#148) üzenetére


Thusor
őstag

Ugyanez nálam is. 21 fokon megy amikor otthon vagyok, 18 fokra veszem le mikor nem vagyok otthon. Nyáron a klíma 27 fokon tartja a lakást mikor nem vagyok otthon, mielőtt haza érnék távolról leveszem 26 fokra, hogy kellemesebb legyen a levegő. Igyekszem tudatosan élni, hogy ha nem kell akkor minek fogyasszak többet.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.