Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59) Enton


Enton
addikt

Írás ötös! Grat! :R

Én kis költségvetésű gépet/HTPC szándékoztam annó építeni, lassan 1 éve!

Össze is jött, úgy gondoltam most következzen egy jó hangfal, kis pézből:
Genius sw-hf 5000 5.1-et vettem.
Okok ami miatt őt vettem:
-nem található olyan hangfalszett ami digitális bemenettel rendelkezne
-ezen kivűl nincs másik teljesen fa dobozos szett (csak elődei, utódai)

(Relatíve)Olcsón jutottam hozzá ugy gondoltam ennél többet nem adok ki hangfalszetre, ha mégis így történne akkor már komolyabb beruházás lesz. Ami rögtön erősítő, hangfalszett plusz mélynyomót jelent amit tuti nem usztam volna meg 150.000 erős magyar forint alatt és akkor még az olcsóbb verziókat vettem!:(

Arról meg már nem is beszélnék hogy hiába van jó 5.1, 7.1 stb erősítőm ha a gépből csak bizonyos minőségű hang nyerhető ki. Tehát a gépi hangképzés sehol nincs a régi jó tranzisztoros illetve csöver hangkeltőktől, szinte nincs olyan hangkártya emberi léptékben megfizethető ami olyan hangzást adna amire érdemes lenne ilyen erősítő hangfal párosítást kötni, és ez nagyon szomorú.:(

Az ati kártyák HD-sítésével lépett be ez az opció hogy van 5.1-es kimenet kártyáról de ugy gondoltam geforce erősebb így azt vettem(hangsúlyoznám lassan egy éve!).
Nem bántam meg semmit eddig nagyon jó gépet raktam össze ami nagyon kellemes szorakozási élményt tud nyújtani, munka mellet illetve hobbyra, de akár hosszab távon is!:)

Pár hónap tétlenség után beugrott a nagy kopp. Miaz már, hogy itt a zsír gép mellettem és egy 17'-os moncsin 'szórakozok', nekem nagyképernyő kellet, ami kivilágítja aretinámat is!:D
Pár hetes okoskodásból porektorról átáltam a nagy TV-kre(Pedig most lehetne 3m vetítet kép a falamon nagyfelbontásban!:( ), Végülis Cifu-ékhoz csatlakoztam a LCD TV topikhoz, ott hosszú olvasások és okoskodások után és természetesen élő próba után megvettem az LG - 32LG3000-es TV-met.
Sok szerenycsétlenkedés beállítás után még szép képet is tudtam rá varázsolni 8800GT-ről DVI-HDMI átalakitóval és HDMI-HDMI kábelel! Nekem a tudása pont optimális tudja a 1920*1080-at még ha nem is natívban ami mindjárt jobb mint a 1360*766 ami pixelhiányos képet ad nagyon sok TV-n de aki olvassa a LCD TV tapasztalatok topikot az tud erről a hibácskáról.

Viszont mivel nekem nincs olyan HDMI-s eszközöm ami támogatná az 5.1, 7.1-es vagy akármelyik sorrund hangzást így én megmaradtam a sima analóg csatis 5.1-es hangfalkésletemnél. Úgy vagyok vele hogy ennyi pénzért amit ráköltöttem azt kaptam amit szerettem volna, még többet is talán ez majd idővel eldől!

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.