Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) SziberTomi


SziberTomi
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Media Marktban kapható verziónál lehet 4G-t használni?

Köszönöm a segítséget!

iPhone 5S

(#152) KEOkeokeo


KEOkeokeo
újonc

sziasztok

segítséget szeretnék kérni. Tervezek ilyen gépet venni magamnak otthonra. Tényleg csak minimális használatra, mert van céges gépem.
Ami fontos lenne, hogy net, néha word, minimális online játékok, youtube és fényképek nézegetése.
Na meg persze hogy érintőképernyő

Akinek van ilyen, mondana pár szót róla?
nagyon köszönöm

(#153) flegga92 válasza SziberTomi (#151) üzenetére


flegga92
senior tag

Tudtommal nincs olyan ami beépített 4G képes (sőt olyan sem amibe SIM-et tehetsz) de a MM-os biztos hogy nem ilyen. Stickkel/Mifivel persze lehet netezni.

(#152) KEOkeokeo: Az általad leírt dolgokra teljesen megfelelő. Ha az újabb 4gb ramosat veszed az pedig biztosan bírni fogja a flash játékokat is.

(#154) SziberTomi


SziberTomi
tag

Sziasztok. Valaki tudna hozzá olyan tokot ajánlani, ami állvánnyá alakítható?
Köszönöm!

iPhone 5S

(#155) flegga92 válasza SziberTomi (#154) üzenetére


flegga92
senior tag

(#156) KEOkeokeo válasza SziberTomi (#154) üzenetére


KEOkeokeo
újonc

szia,
nagyon köszönöm, meg tudtam venni a 4Gbyte példányt.
szerintem az országban jelenleg az utolsó darabot :)

Kellemes ünnepeket

(#157) monosgeri21


monosgeri21
tag

Van valakinek ötlete mit lehet tenni, ha nem hajlandó bekapcsolni a gép? Képet nem ad, egész éjjel a töltőn volt és dokkolóval és anélkül se akar bekapcsolni.

Van ezen valami Hard Reset gomb kombináció?

(#158) Syned7


Syned7
csendes tag

Helló

Az mitől lehet, hogy nem lehet a gépre feltenni a win10-et?
Hiába töltöm le, mindíg azt írja, hogy nincs elég hely a C meghajtón. Nincs letöltve semmi, gyári reset után is ezt írja. Ha letöltöm a frissítéseket 166/164-et megcsinál sikeresen a windows10update mindíg sikertelen.
Elég elszomorító..
Bármi ötletet szívesen várok.

T200TA - CP032H

Ui: az normális, hogy elindítok egy autós játékot (real racing 2 azthiszem) 'szépen' megyeget, majd ha fél óra múlva visszalépek a játékba szétlaggolja magát ?

[ Szerkesztve ]

(#159) flegga92 válasza Syned7 (#158) üzenetére


flegga92
senior tag

Mekkora a tárhelyed? Ezzel próbáltad már?

(#160) Syned7 válasza flegga92 (#159) üzenetére


Syned7
csendes tag

Igen, próbáltam és 16,8gb a teljes, de ebből olyan 10gb szabad azthiszem
(jelenleg 8,35)

[ Szerkesztve ]

(#161) flegga92 válasza Syned7 (#160) üzenetére


flegga92
senior tag

Hát az elég karcsú. Próbáld meg akkor a pendriveról való telepítést, de úgy, hogy legelőször windows alól indítod a telepítést.

(#162) Syned7


Syned7
csendes tag

Helló,
Olyan kérdésem lenne, hogy a bootolást át lehet-e állítani más meghajtóra, és billentyűzet nélkül microSD kártyáról tud-e bootolni? Mert a C meghajtón sehogy sincs elég hely a win10-hez..
Nektek a C-re felfért?

(#163) flegga92 válasza Syned7 (#162) üzenetére


flegga92
senior tag

Nem lehet memóriakártyáról bootolni.
De az a hely nagyon kevés, valami nincs rendben. A 32 GB verzió 32 GB tárhellyel rendelkezik (minusz windows) a 64 GB-os pedig 49GB-al (minusz windows) rendelkezik. Nekem pár napos telepítéssel 8,3 GB-ot foglal el a Win 10, telepítője pedig 2,8 GB volt.

(#164) SziberTomi válasza flegga92 (#163) üzenetére


SziberTomi
tag

Sziasztok. Megéri felfrissíteni?

iPhone 5S

(#165) flegga92 válasza SziberTomi (#164) üzenetére


flegga92
senior tag

Szerintem igen. Ha nagyon tele volt pakolva a gép akkor és kicsit lassúnak érződik megéri telepíteni rendesen pendriveról is. De először mindenképpen célszerű a windows által felajánlott változatot telepíteni majd utána újratelepíteni, mert így biztosan eredeti marad.
Aki sokat használja táblagép módban annak kicsit szerintem visszalépés, az a része nem sikerült annyira jól, sok funkciót kivettek. Asztali környezetben pedig sokkal jobb, gyorsabb is vele a gép.

(#166) temporaly3


temporaly3
újonc

Sziasztok! A páromnak egy hete vettem egy T200TA-t. Két független problémát is tapasztal vele:
1. amikor lecsukja a fedelet, utána egy nap alatt teljesen lemerül a feltöltött elem, olyannyira, hogy pár percig még töltőről sem kapcsol vissza, hanem egyből kikapcsol a bekapcsolás után. Az energiagazdálkodási beállítások szerint (ellenőriztem) alvó üzemmódba kéne mennie, de ezek szerint valamiért nem megy.
2. kikapcsolás után úgy egy percig nem lehet visszakapcsolni a gépet, vagy csak akkor, ha lecsukom és újra felnyitom a fedelet, majd jó hosszan nyomom a gombot. Olyat is csinált már a párom elmondása szerint, hogy nem volt lemerülve, mégis csak a töltőkábel bedugása után engedte magát bekapcsolni, addig meg se nyekkent.
Tapasztaltatok ilyet?

(#167) flegga92 válasza temporaly3 (#166) üzenetére


flegga92
senior tag

1. Ez nem egy androidos tablet ami kibírja. Kb nekem is ennyit bír. De pár mp alatt bekapcsol így én ilyenkor inkább kikapcsolom.
2. Kikapcsolás után még 30-60 mpig nem kapcsol ki. Ezért nem is tudod visszakapcsolni. Ez azért ilyen, hogy indításnál gyorsan bekapcsoljon. (ha van valami világító az usbbe dugva akkor meglátod) kikapcsolás után nem érdemes egyből lecsukni mert nekem produkált érdekes dolgokat pl mégsem kapcsolt ki.

(#168) gy.selmi válasza flegga92 (#163) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Sajnos úgy van, ahogy Syned7 írta, mert 12 GB-t foglal a rejtett helyreállítási partíció a névleg 32-ből.

Én a Windows frissítéseket sem merem ráengedni, nehogy elfogyassza azt a kevés helyet. Leszedtem az MS Office-t, vettem egy Ashampoo Office-t, az jóval kisebb. Van még rajta egy Total Commander, a Ccleaner-t majdnem napi szinten használom (portable változat SD kártyáról), így van 9 GB körül.

Nem tudom, hogy lehetne azt a fránya helyreállítási partíciót az 500 GB-s HDD-re vagy egy pendrájvra áthelyezni, de úgy, hogy adott esetben újra tudjam húzni a rendszert. Szép ez a nagy HDD, de egyelőre szinte csak ellensúly, mert amit tablet módban használni akarok, azt SD kártyán tárolom. Ha rajta van a billentyűzet, jóval gyorsabban is merül.

Egyébként nem egy szélvész sebességű darab, de másodgépként, ill. tabletként használom. Lehetne kicsit könnyebb is, de az árához képest elfogadható a gép. 4 GB-s. Problémám eddig nem volt vele.

(#169) flegga92 válasza gy.selmi (#168) üzenetére


flegga92
senior tag

Ez sajnálattal hallom, hogy ezen is spórolnak. Anno az első szériánál (ugyan így a T100-nál) külön 8 gb volt erre. A T100 topikban sokan csinálták, hogy ez alapján elmentették egy pendrivera és tiszta telepítéskor egyesítették az összes partíciót és lett hely. Az én 64 GB-osomnál csak 8-at foglal el.

(#170) gy.selmi válasza flegga92 (#169) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszodat.
Egy pillanatra nagyon lelkes lettem, de sajnos, nem fog ugyanúgy működni:
"A helyreállítási meghajtón csak a helyreállítási eszközök lesznek rajta, meg egy rendszerindításra alkalmas lemezkép, de a Windows felújításához vagy a számítógép alapállapotba állításához szükséges helyreállítási lemezkép nem."
Nem igazán tudom, mik azok a helyreállítási eszközök, de a helyreállítási lemezkép hiányában nem mernék belevágni. Nem akarok telepítgetni rá, de ha bármi gubanc adódik (Murphy), az alapállapotba állítási lehetőség jól jöhet.
Később meg azt írja, hogy "az USB flash meghajtó lesz .......a helyreállítási meghajtója, és akkor lesz rá szüksége, ha a számítógépet frissíteni kell vagy alaphelyzetbe állítani."
No ez így együtt nem áll össze a fejemben!

[ Szerkesztve ]

(#171) flegga92 válasza gy.selmi (#170) üzenetére


flegga92
senior tag

Érdemes erre befogni egy viszonylag új pendriveot és tényleg arról tudod visszaállítani.
Ha gubanc van bedugod a gépbe biosba belépsz és kiválasztod a pendrivot a bootra és már megy is. De ha ezt sem teszed meg akkor sincs semmi, bármikor újrarakhatod a géped egy "szűz" windowssal.
Aki meg kitalálta, hogy így legyen az egy komplett hülye volt... A teljes 32 GB sem elég csak pár alap program+frissítések.

(#172) partyanimal


partyanimal
csendes tag

Sziasztok!

Olyan probléma van egy ilyen géppel,hogy windows 10 lett rá telepítve és a broadcom wireless adaptert nem lehet feltelepíteni sehogy sem mindig azt írja ki,hogy a windows talált illesztőprogramot az eszközhöz de a telepítés során hiba lépett fel. Már próbáltam az asus honlapjáról a megfelelő driver letöltése után a telepítést,de az se fejezi be rendesen a telepítést egy hibával elszáll. A gép nem az enyém,csak próbálnám rendbehozzni ezért kérném a segítségeteket!

Köszönettel!

(#173) flegga92 válasza partyanimal (#172) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia!

Valamiért nekem sem működött az a driver ami az ASUS oldalán fent van. Ha jól emlékszem ezt tettem fel.

(#174) partyanimal válasza flegga92 (#173) üzenetére


partyanimal
csendes tag

Köszi szépen a gyors segítséget, de sajnos a telepítés végével a következő hibaüzenet fogad: Update.cpp 1203 hiba történt. A telepítés nem folytatható. Error 16
Erre esetleg van valami megoldás?

(#175) flegga92 válasza partyanimal (#174) üzenetére


flegga92
senior tag

Ez pontosan melyik típus? Dokkoló alján T200TA-xxxxxx

(#176) partyanimal válasza flegga92 (#175) üzenetére


partyanimal
csendes tag

t200ta-cp031h

(#177) flegga92 válasza partyanimal (#176) üzenetére


flegga92
senior tag

Ment a PÜ

(#178) flegga92 válasza partyanimal (#172) üzenetére


flegga92
senior tag

Sikerült megoldani a problémát. Beírom ide hátha más is jár így:
Valamiért az ASUS oldalán a T200 wifi drivere rosszul van fent, de ez a T100 wifijével megegyezik így onnan kell letölteni.
32 bit broadcom wifi driver
64 bit broadcom wifi driver

(#179) temporaly3 válasza flegga92 (#167) üzenetére


temporaly3
újonc

Itt valami más lehet a bibi. A win10 energiagazdálkodási beállításai szerint alvó állapotban ELVILEG alig fogyaszt valamit a gép. De tételezzük fel, hogy fogyaszt és induljunk ki az egyszerűség kedvéért ebből. Ebben az esetben sem stimmel valami, mert a kritikus energiaszintnél le kéne magát alvó üzemmódban is hibernálnia a win10 help szerint, de nem teszi. Ehhez képest olyan szinten túlmeríti az akkumulátort, hogy már a kamera ledje se villan fel bekapcsoláskor, SŐT a tápkábel bedugása után is 5 percnek kell eltelnie, mire hagyja magát bekapcsolni. Na ez az utóbbi az, ami különösen aggaszt! Ugyanis - szerintem legalábbis - ez nem egy telefon (mint pl. a nokiám, ami szintén ezt csinálja, azaz nem kapcsol be addig a tápkábel bedugása után, amíg az aksi nem kap egy kis töltést), hanem 2 az 1-ben LAPTOP (legalábbis ennek hirdetik), azaz szerintem minimálisan elvárható lenne, hogy a tápkábel bedugása esetén kapjon annyi energiát (az akku töltése mellett is) a gép, hogy legalább elinduljon! De mégsem indul el 5 percig! Azaz itt vagy valami bibi van, vagy egy kalap sz.. az egész konstrukció.
Ma éjjel a párom nyitott gép mellett aludt el, ami alvó üzemmódba váltott, mert elsötétült a képernyő. Éjjel valamikor le is csukta. Na ma reggel a fenti hibajelenségeket produkálta a gép...

(#180) flegga92 válasza temporaly3 (#179) üzenetére


flegga92
senior tag

Van fent vírusirtó a gépen? Milyen programok vannak telepítve?
Nekem is ezt csinálta egyébként, bár én nagyon ritkán hagyom így a gépet. Az esetek 80%-ban töltőn van, ha megyek valahova ahol használnom kell kb 2-3 óra múlva akkor nem kapcsolom ki más esetben igen, mert alig pár mp míg bekapcsol. Most tiszta win 10 telepítés után pár napja totál lemerült használat közben az akksi és szépen hibernálta magát, töltőre dugva be lehetett kapcsolni. De mondom, korábban velem is előfordult ez, sőt amikor megvettem, csak fél óra töltés után kapcsolt be.

Helytelen megnevezés ez a 2 az 1-ben laptop mert ez nem az. Ez egy tablet billentyűzettel (hibrid). Ez nem egy tökéletes gép olvashatod a topicban is. Rengeteg gyerekbetegsége van amivel vagy együtt élsz, vagy nem. Egyébként ha regisztráltad a készüléket a vásárlást követően 15 napon belül akkor garanciáztatás után az ASUS a vételárat megtéríti neked (és a készülék is a tied marad). Nem tudok ennél jobbat elképzelni.

Én ezért az árért ennél jobb gépet nem találtam, le is akartam cserélni az ilyen kis szarságai miatt, de nincs még egy ilyen gép. Én megjelenés napján vettem meg, akkor még 120000 Ft volt, passzív hűtés, kis méret, 7 órás akkuidő. Ezek voltak a fő szempontok, de ilyen sincs még most sem. Ehhez képest ezt lehet tabletnek is használni, érintőképernyő, bővíthető HDD-vel (nekem nincs benne). Szóval én együtt tudok ezekkel a dolgokkal élni, mert nincs más lehetőség.

(#181) temporaly3 válasza flegga92 (#180) üzenetére


temporaly3
újonc

AVG Free van rajta.
Most chateltem az Asus terméktámogatással. Okos javaslat: tegyem vissza a windows8-at (vagy vigyem szervizbe, de arra nem vállalnak garanciát, ha szoftveres a probléma, még akkor se, ha a szoftver az általuk ajánlott jogtiszta win10.) Na persze valószínűleg a win10 felülírta a rejtett particiót, ami ezt tartalmazza, tehát ezt éppen nem tudom megtenni... Nyilván nem készítettem helyreállító lemezt sem a windows8-ról, ugyanis már megszoktam, hogy adják hozzá a preload kit-et. DE ehhez nem adják és TÉRÍTÉS ELLENÉBEN lehet megvásárolni a szervizben a garancia idő alatt is! És bár az asus honlapon elérhető a link, ahol meg lehetne rendelni, de a termék természetesen "nem érhető el".
Na ezen most teljesen kiakadtam. Úgy érzem ez volt az utolsó, hogy ASUS-t vettem (nem is vettem volna, ha rajtam múlik, de a párom nyilván beleszerelmesedett).

(#182) flegga92 válasza temporaly3 (#181) üzenetére


flegga92
senior tag

Vírusirtó is megakadályozhatja az alvó módot. Én kukáztam őket.
Elég nagy feneket kerítessz a dolgoknak. Ingyen letölthető a microsoft honlapjáról a telepítő. Neked csak egy pendrive kell.
win10
win8.1

Én már 5 évvel ezelőtt sem kaptam preload kitet és az nem asus volt. Talán az első gépemhez úgy 8 évvel ezelőtt.

(#183) temporaly3 válasza flegga92 (#182) üzenetére


temporaly3
újonc

Hmmm... Neked oltárira igazad van!!! Köszi a tippet!!! Megpróbálom újrahúzni a megadott linkről a win10-et, ha nem segít akkor a 8.1-et. Remélem nem kér termékkódot ilyenkor!

Tudod mit nem értek? Hogy a "nagyokos" az Asus-nál (aki "próbált" chat-en segíteni) ezt miért nem mondta??? Ő csak azt hajtogatta, hogy "ha nem tudja újratelepíteni a rejtett partícióból a 8.1-et, akkor a szervizben tudja megvásárolni térítés ellenében a helyreállító lemezt"...

A vírusírtót viszont nem teljesen értem. Azért valami vírusvédelem csak kellene rá, nem? Ha kikapcsolom a vírusírtó automatikus frissítését, az megoldhatja a problémát? Vagy miért zavarhat be más okból?

Nekem akkor is furcsa ez a dolog. Ma délután használtuk a gépet úgy dél körül. 40 %-on volt a telep. Aztán szépen lecsuktam a tetejét úgy ahogy volt. (Ilyenkor be kéne kapcsolnia az alvó üzemmódnak az energiagazdálkodási beállítások szerint). 6 órakor felnyitottuk és megint csutkára le volt merülve, el se indult telepről. Ez a merülés szerintem még alvó üzemmódban sem normális, szerintem cseszik átmenni alvó üzemmódba és cseszik hibernálni is magát a 2% töltöttségi szint elérésekor, ami szintén be van állítva.

(#184) flegga92 válasza temporaly3 (#183) üzenetére


flegga92
senior tag

Sajnos ezek a magyar helpdeskesek nem nagyon tudnak segíteni. Legutóbb amikor nem jutottam semmire a magyar chattel az angol oldalon próbálkoztam minimális nyelvi tudással és érdekes módon egyből tudott segíteni.
Termékkódot nem fog kérni, ha netán megjelenik valahol akkor a későbbi aktiválásra kell menni és amint interneten lesz a gép aktiválja magát, mert a géphez van kötve a licence.
A vírusirtót úgy értem, hogy rábízom magam a beépített Microsoft Defenderre. Jelzett már be többször is mindenféle idegen pendrivenál szépen törölte is őket. Az internetet meg körültekintően használnom, ami gyanús nem töltöm le. 1,5 év alatt nem volt gondom.
Az akku problémát is tuti ez okozza. Anno egyik barátommal majdnem egyszerre vettük ezt a gépet. Én nem tettem rá vírusirtót Ő igen. Nekem az akkuidőm 7-8 óra volt, neki 4. Miután letörölte visszaállt neki is. Simán el tudom képzelni, hogy nem engedi "alvó módba" ami itt kicsit másabb mert connected standby-nak nevezik. 8.1 nél a Metro (csempés appok) szívattak meg, nem tudom ezeket használjátok e.

Esetleg egy akkuhasználatot átküldhetnél, hátha látszik belőle valami. Rendszergazdai parancssorba (win ikon jobb gomb) írd be ezt:
powercfg /batteryreport /output "C:\battery_report.html
Ez a C: meghajtóra egy fájlt fog létrehozni, ezt küld el.

(#185) temporaly3 válasza KEOkeokeo (#152) üzenetére


temporaly3
újonc

Hát a fene se tudja, mit használ a párom. Azokra a csempékre gondolsz, amik a start menüben jelennek meg? Mint az egészség, a sport, időjárás, meg ilyenek? Pár tuti maradt neki, nyilván azok használhatják a netet, ami meg zabálja az energiát.

Most annyit tettem, hogy alvó üzemmódban kikapcsoltam a wifi használatot (eddig nem is tudtam, hogy azt ébren hagyja a gép), mivel nyilván az is zabál. És beállítottam, hogy fedél lecsukásra, illetve 20 perc leállásra is hibernáljon. Kíváncsi leszek megteszi-e. És felemeltem a kritikus akku szintet 3 %-ra, hogy tuti legyen elég energiája hibernálni (ha esetleg ez lenne a gondja).

A defendert szidják mint a bokrot, nem mertem arra hagyatkozni eddig. Mondjuk az tény, hogy a vírusírtó megdolgoztatja a gépet, azaz nyilván többet is eszik. Nem hülyeség akkuidő spórolás esetén kikapcsolni, ha más nem ideiglenesen. Jó ötlet.

Lekértem az akku riportot. De csatolt file-t hol lehet hozzátenni? Csak képet enged...

Az akku állapotát egyébként hol lehet ellenőrizni? Félek hogy a sok kisütés nem tett jót neki...

(#186) flegga92 válasza temporaly3 (#185) üzenetére


flegga92
senior tag

Igen azok, de ezek nem vészesek. Inkább játék, valami program okozza.

Szerintem emelheted 5%-ra is az akkunak is jobb ha nem merül le teljesen.

A suspended azt jeleni amikor teljesen kikapcsol a gép, ez lehet kikapcsolás vagy hibernálás értelmezésem szerint.

Egyébként szerintem teljesen rendben van ez az akkuhasználat. Ha megnézed 4-én 23 órakor 50% állt a töltöttség és egészen 6-a 3:45-ig (kb.) ment. Ez majdnem 29 óra. Ebből levonjuk a suspended időt ami 7,5+11,5= 19 óra. Így volt 10 óra amit bekapcsolva töltött. Ez teljesen korrekt egy ilyen géptől.
Amit te is írtál az viszont már érdekesebb, ott nem tudom mi történhetett. Egyébként most tesztelem a gépet én is, lehúztam lefekvés előtt a töltőről, reggel meg nézem mi lesz, csak ezt az emailt írtam meg rajta. Kinyitás után 10 óra hátralevő időt írt ki ami még a connected standbyra vontakozik ez megegyezik a tieteknek az üzemidejével. Persze ti használjátok is közben de az gépem 1,5 éves már ennyit romlott az akkuja.

Hasznos tipp esetleg, hogy repülő üzemmódba tegyétek a gépet ugyanis ha csak simán lecsukod a wifi bt stb megy. És ilyenkor a windows is dolgozik. Holnap tesztelem így is a gépet és meglátjuk hogy alakul majd.

BatteryBar nevű alkalmazás kiírja de én fenntartásokkal kezelném. 1 naposan 10% elhasználódást ír, 1,5 év alatt pedig 25% lett. De ettől a pár lemerüléstől nem kell félned.

(#187) Camaendir


Camaendir
újonc

Üdv!

Ez a 4G dolog engem is érdekelne. Az ASUS honlapja a T200TA jellemzőinél egyértelműen leírja: "Szupergyors 4G-LTE mobil szélessáv", ehhez képest akárhol keresem a tesztekben és specifikációkban vagy nem említik, vagy azt írják, hogy nincs. Ez így elég érdekes. Ha boltokba kerülne egy 4G-s verzió nem gondolkodnék a megvételén, lehet erre remény?

(#188) flegga92 válasza Camaendir (#187) üzenetére


flegga92
senior tag

Én sehol nem találtam 4g-s változatot, még az USA-ban sem. Az első szériásnál ott pl volt már 4 GB ramos míg itthon csak 2-vel lehetett kapni. Szerintem nagy baki az Asus részéről hogy kihagyja. De ahogy látom nem csak ezt szúrta el az új szériánál. Én telefonról osztom meg a netet rá.

(#189) MetalTegla


MetalTegla
tag

Szia flegga92!

Elsősorban hozzád szólok mivel látom elég mélyre ástad magad ezzel a készülékkel kapcsolatosan. :)

Tudsz valamit arról hogy a Windows kulcs a bios-ba van égetve, és új telepítésnél 1 kattintással lehet aktiválni?

Ha nem:
A recovery partíció törlésén gondolkozok és az a hír járja hogy a recovery maga, tartalmazza a windows kulcsot.
Az Asus lapjáról letöltöttem egy "BackTracker" nevezetű programot, amivel egy pendrive-ra el lehetett menteni ennek a tartalmát és külön a drivereket.

Szóval újra szeretném tenni a partíciók törlésével, mert tudnám nélkülözni a pendrive-ot, viszont szeretném legálisra vissza aktiválni a windowst.

Tudsz erről valamit? Válaszodat előre is köszönöm! :R

Netes hirdetést adtam fel, nem újságost! Tehát telefonszámot, találkozóig nem fogok megadni!

(#190) Camaendir válasza flegga92 (#188) üzenetére


Camaendir
újonc

Az a vicc, hogy ez a gép nálam pont az okostelefont lenne hivatott kiváltani, egy buta telefonnal pedig nem tudnék wifi-t megosztani (tiszta 22-es csapdája). Mondjuk még úgyis van hűségnyilatkozatom a díjcsomagra, ha meg lejár beruházhatok egy mifi-re.

(#191) flegga92 válasza MetalTegla (#189) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia!

Windows 8.1 --> 10 frissítését legelőször frissítéssel kell megcsinálni. Ezek után netre kell vele menni, ekkor aktiválódik a win 10 is. Ezek után újratelepítheted pendriveról a 8.1 et és a 10-et is a gépet nem fog tőled kulcsot kérni (ha igen akkor át kell ugrani) első netre lépésnél biztosan aktiválja magát. A kulcs a BIOS-ba van égetve.

Én anno valamit kinyertem a kulcsot belőle, de kérdés hogy jó e. Próbálom a megkeresni.

Partíciót törölheted, win 10 telepítés után úgyse tudod visszaállítani a 8.1-et róla.

(#190) Camaendir

Szerintem így jobban jársz. Ha lenne 4G-s verzió szerintem horror árban lenne.

[ Szerkesztve ]

(#192) MetalTegla válasza flegga92 (#191) üzenetére


MetalTegla
tag

Köszönöm a szupergyors választ :)

(Plusz infó a 32Gb-s modellhez)
A recovery mentése közben láthatóvá tette a meghajtót. Bár 12Gb-ra van partícionálva, ebből csak 8-at foglal valójában.

Az Aida egyébként megmutatja a kulcsot(bár nem tudom mennyire megbízható)

Netes hirdetést adtam fel, nem újságost! Tehát telefonszámot, találkozóig nem fogok megadni!

(#193) SziberTomi


SziberTomi
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A gép C meghajtóján kb. 300 MB helyem van, pedig alig telepítettem rá programot és ezt elég aggasztónak érzem. A D-n viszont, amin a doksijaimat tárolom, az alig foglalt. Valahogy megoldható, hogy oda telepítse a programokat? Vagy tényleg ennyi szoftver (kb. 4-5) fér rá a 32 gb-s verzióra?

Ha tudnátok segíteni, hogyan tudnék felszabadítani a C-n tárhelyt, azt nagyon megköszönöm.

Képet csatolok.

iPhone 5S

(#194) SziberTomi


SziberTomi
tag

Senki? :( :(( :(((

iPhone 5S

(#195) flegga92 válasza SziberTomi (#193) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia!

Törölj le minden nagyobb alkalmazást és telepítsd a HDD-re vagy inkább egy SD kártyára, így tablet módban is eléred.

(#197) SziberTomi válasza flegga92 (#195) üzenetére


SziberTomi
tag

Szia. Köszi! Hogy tudom SD-re telepíteni?

iPhone 5S

(#198) flegga92 válasza SziberTomi (#197) üzenetére


flegga92
senior tag

Program telepítésénél az sd kártyát választod.

(#199) Carbon59


Carbon59
tag

Sziasztok, T200TA tulajdonos vagyok, lassan 2 éve. Imádom a gépet, hibátlanul funkciónál. Kérdésem a következő, ha jól tudom az RJ45-ös lan port a gépen nem gigabit ethernet képes port, igaz? Viszont, ha vennék egy usb 3.0-ról rj45-ös lan végre végződő adapter, azzal már sikerülne a upc 240mbites internet csomagját kihasználnom? Más gépen a családban, ami gigabit kártyával rendelkezik, lazán működik vezetéken a 20-22 !Megabájt! letöltési sebesség másodpercenként, viszont a kis t200-on lan csatlakozásnál csak10-12 Megabájtot sikerült eddig kihoznom. Köszönöm a segítséget! :)

Vernee Mars 4/32 Android 7.0, 2x Raspberry Pi 3B (OMV/Raspbian), LG LW25 Pro 1GB/60GB Debian 8/Win 7, 2x Sony Playstation 2 PHAT, 1x PS3 Super Slim 12Gb+500GB, 1x YLOD PS3 FAT 40GB

(#200) flegga92 válasza Carbon59 (#199) üzenetére


flegga92
senior tag

Sajna ennyi a max rajta. Egy ilyen adapterrel szerintem a 20 megabájtot ki tudod használni de többet nem nagyon.

(#201) big25


big25
csendes tag

üdv.

Mióta frissítettem a masinát win10 (32bit)re azóta nem működik a kamera.
Feltettem a win8.1es (32bites) drivert ezzel telepíti az eszközt de igy sem működik.
Találkozott vki hasonló problémával?

Carbon59:
Jól tudod a gépen lévő lan port 10/100 Mbps, pl az újabb laposabb gépeken már egyáltalán nincs lan csatlakozó helyette adnak egy usb3-lan adaptert pl asus zenbook
nemrég használok egy delock márkájú usb3-gigabite lan adaptert ezen a gépen.
Az adapter biztos működik mivel más gépen simán tudok két gép között router közbeiktatásával 90-100MB/s el másolni.
De a t200nál vmi nem stimmel mivel egyik irányba kb 70MB/s el másol, vissza viszont max 35MB/s el de iszonyú módon szaggat a másolás. Nem tudom mi lehet a hiba mivel a proci illetve a memória terhelés kb 50% on van.
Ha usb3as külső vinyóval másolok nagy fájlokat akkor nincs szaggatás és a seb 75MB/s
Egyelőre nem jöttem rá mi okozza a problémát.
Esetleg ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#202) flegga92 válasza big25 (#201) üzenetére


flegga92
senior tag

Én is szívtam vele, a 8.1-es ATK package-t szedd le tömörítsd ki és eszközkezelőből kell frissíteni de nem a kamerát hanem valami inteles cuccot! Fejből meg nem mondom mit, ha hazamegyek megnézem, ha nem megy.

Azért nem megy gyorsabban szerintem a LAN-USB adapter, mert valahol szűk a keresztmetszet, az egész dokkoló egy USB hubra van felrakva.

(#203) big25 válasza flegga92 (#202) üzenetére


big25
csendes tag

no sikerült a kamerát életre keltenem.
Sajna nem volt elég csak az atk 8.1et feltenni hanem még a chipset is kellett persze ebből is a 8.1.et.
Utána automatice működött a kamera nem kellett az eszközkezelőben manuálisan babrálni.
Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem működik gyári driverrel buherálás nélkül egy ilyen gép!
Köszönöm a segítséget.

(#204) flegga92 válasza big25 (#203) üzenetére


flegga92
senior tag

Nem tudom, ilyen téren a support egy...

(#205) albandy


albandy
tag

Üdv.
Tesóm most vett egy ilyen gépet , mennyire normális ennél ez a backlight bleeding?

(#206) flegga92 válasza albandy (#205) üzenetére


flegga92
senior tag

Sajnos ennél a gépnél normális. Nekem a bal felső sarokban 3-4 centire is belóg illetve a többi sarokba egy kicsit. Középen hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#207) Rambi válasza albandy (#205) üzenetére


Rambi
tag

Nekem is ilyen sajnos a bevilágítás... :(

Lenne egy bugyuta kérdésem, totál hülye vagyok ezekhez az sd kártyákhoz. Egy 64 gb-osat szeretnék bele vásárolni, de nem tudom, hogy SDXC-t elfogad? pl ILYET??

(#208) flegga92 válasza Rambi (#207) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem sandisk ultra sdhc 64 gb kártya van a gépemben de az olvasó nem tudja kihasználni az ilyen gyors kártyákat.

(#209) Lucko81


Lucko81
csendes tag

Sziasztok,
Elégedetten használom egy ideje már a kis T200-ast. ( nekem a 4GB-s verzió van a 32+500-as kiépítésben).
Jó a wifije, az üzemidőre sem lehet egy szavam sem. A teljesítménye érzésre, kb a feleségem kétmagos i3-3217U-jével egy szinten van.

Viszont hamar belefutottam a C meghajtó szűkösségébe, még úgy is, hogy a programok nagy részét a HDD-re telepítettem. (nem volt belőle probléma, mert ritkán volt TAB módban).

Arra gondoltam, hogy törlöm a Recovery partíciót, és kiterjesztem a System partíciót és ezzel meg is
oldódik a problémám. Hát nem oldódott meg. A Recovery törlése után a következő újraindításnál a bios post után egy Windows hibaüzenet fogad, ahonnan csak a bios-ba enged belépni. A törölt partíció miatt az F9-es visszaállítás/javítás-ra sincs többé esély. Így egyetlen megoldást találtam, az USB-ről való telepítést. Viszont bármelyik portba dugtam a pendrive-ot, nem látta a bios. A kapcsolat megvolt a dokkolóval, mert a billentyűzet működött. A megoldás egy OTG kábellel közvetlen a gép mikro usb portjába való bedugás volt. Innentől flottul ment a telepítés.

Gondoltam megosztom, hogy más ne szívjon vele. ;)

(#210) kisza25 válasza Lucko81 (#209) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Látom azért pár emberke vett ilyen vépet.
Én korábban már terveztem, de lebeszéltem magam, de most 88eFt-ért rendeltem egyet 2év garral. Hülyének is megér ennyit, nem hogy nekem:P
Mondjuk a 32GB változat, de nekem 2 program fog rá kelleni, majd veszek bele sdxc-t a hdd részen még gondolkozom, második gép lesz. Email és tartalom fogyasztásra.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#211) kisza25 válasza kisza25 (#210) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na meg is van, eddig nagyon bejövős a mérete és kinézete is, jobb, mint amire számítottam
Éppen a win10-et szeretném rágyötörni, csak sajnos nincs elég hely a 32GB-on, mert 10GB visszaállító partíció van, pedig már bekapcsolás után frissíteni akar win10-re a gép.
Leszedem pendrive telepítőre aztán kiderül így sikerül-e.
Dokkoló részbe beledobtam egy 240Gb SSD-t csont nélkül felismerte

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#212) kisza25 válasza kisza25 (#211) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

felraktam a win10-et, így összesen 6GB hely maradt, ezért inkább csináltam egy tiszta telepítést, a teljes háttértár letörlése után. Így driverezve maradt 18GB szabad helyem.
Eddig nagyon tetszik tablet módban sem találom túl nagynak. szerintem jó választás volt.
Tartalom fogyasztásra tökéletes☺

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#213) vaakuum


vaakuum
addikt

A recovery partíciót hogy lehet felszabadítani? Sógornőmnek a 32 gigás van. Sima win8-al, meg office telepítéssel napról napra zabálta el a helyet, a minap a 16 látszólagos gigából már nem volt neki csak 200 mega. Kapott egy alaphelyzetbe hozást, felment ismét az office, a 16 gigából maradt nála kb. 5 giga, de a maradék 5 gigából megint eszement módon elkezdte elzabálni a helyet. Hogy lehet a maradék 16-hoz hozzáférni? Már pendrájvra is lemásolta elvileg a helyreállító állományt. Szervíz nem tudott neki értelmeset mondani, világ végére kellene vinni Pesten, pedig tuti, hogy ennyire nem bonyolult.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#214) flegga92 válasza vaakuum (#213) üzenetére


flegga92
senior tag

Tegyél ezzel egy próbát.

(#215) vaakuum válasza flegga92 (#214) üzenetére


vaakuum
addikt

Sajnos nem működött :( ez sem.
Vett pendriveot, létrehozta a mentést, de letörölni az sem bírta. Mondjuk érdekesség, hogy a win a saját meghajtó-kezelőjével sem tudta letörölni, a jobb klikkel egyszerűen nem jöttek fel azok a menüpontok, amik a partíció osztásához vagy összevonásához kellenek, egyszerűen csak egy súgó opció jön fel A RECOVERY partíción a jobb klikkre.
Bevitte szervízbe, ahonnan win10-el adták neki vissz, meg 15 giga szabad hellyel. Semmit nem rakott rá, csak egy nyomtató drivert, de szép lassan megint eltűnt minden bekapcsolással a szabad hely. Most mondta, hogy tegnap frissített egyet megint a win, azóta már csak valami másfél giga van rajta.
Ennyire nem volna szabad megzabálni a helyet, tekintve, hogy gyakorlatilag csak a szűz oprendszer és alap office van rajta (Bár lehet most még office sincs, el is felejtettem rákérdezni :U, hogy kapta vissza a szervízből )

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#216) vaakuum válasza vaakuum (#215) üzenetére


vaakuum
addikt

Win 10 újrahúzva, most már műxik rendesen. A d meghajtón csinált egy recoveryt, amihez leválasztott magának egy 32 gigás darabot (pont, mint a c meghajtó). Viszont a gazdája a kieső egy hónapra vett egy laptopot, kicsit erősebbet is ennél, úgyhogy nincs más hátra, kell neki új gazda. :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.