Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) laccy88


laccy88
senior tag

hogyan tudok váltani(vagy külön elérni) hagyományos és érintős ie között? mióta fájlkezelővel megnyitottam a simát, azóta a csempével is azt indítja :F

(#3952) laccy88 válasza laccy88 (#3951) üzenetére


laccy88
senior tag

bocsi, közben meglett. Az IE-t kell alapértelmezett böngészőként beállítani, és úgy azt nyitja meg vele.
más: sokakat idegesít, hogy fogy a hely, kevés a hely. engem is. ma megnéztem, a rendszervisszaállítás 18 GB-ot foglalt a rendszermeghajtón, kb egy hónapja. Biztosan tud életet menteni ez a funkció, de néha nem árt ránézni szerintem :)

(#3953) Fightnight


Fightnight
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a géppel kapcsolatban! Nemrég vásároltunk egy Transformer book t100-ast 32/500gb-s verziót. Nem igazán gondoltam át a dolgokat és a recovery partíciót a windows8 ban található varázslóval áthelyeztem a billentyűzetben található HDD-re. Ezek után a HDD nem jelenik meg sem a particionálási menüben, sem pedig a sajátgépben :( :/ . Ha valaki tudna valami tippet adni, hogy hogy kaphatnám vissza a HDD-met illetve a recovery particiomat azt megköszönném, kicsit aggódom, nem szeretném visszavinni a gépet:S!

(#3954) Fightnight válasza Fightnight (#3953) üzenetére


Fightnight
csendes tag

Megoldottam újraparticionálással , bocsi :B

(#3955) kerezsi


kerezsi
csendes tag

Sziasztok
Újból a segitségeteket szeretném kérni.
Irtam kb egy hónapja a fórumra, hogy a tabletomnak olyan baja van, hogy ha lecsukom akkor bekapcsol magátol a képernyője.Rá 2-3 napra már egyáltalán nem kapcsolt be.Visszaküldtem mert még garanciás volt és ott sikerült is megcsinálják.Tegnap kézhez is kaptam de most az a problémája, hogy nagyon gyenge a wifi jele.A routertol 2m már nincs egyáltalan jele.Máskor meg 5-6 m jol fogta a jelet.
Feltettem minden frissitést de nem változott semmi.
Lehet még valamit házilag bütykölni vagy újra vissza kell küldjem.

[ Szerkesztve ]

(#3956) envagyok


envagyok
veterán

Azt meg lehet oldani valahogyan, hogy duál bootos legyen a transformer bookom?
Microsd-n tennék be egy Linux alapú mediacentert, és jó lenne ha tudnék váltani a két oprendszer között.
Nekem úgy is jó lenne, hogy ha benn az sd kártya,akkor a Linux distro induljon, ha nincs akkor a win...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3957) Necc válasza envagyok (#3956) üzenetére


Necc
addikt

Secureboot ki, boot sorrendet atallitani, es UEFI boot-osra kell megcsinalni az SD kartyat.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3958) envagyok válasza Necc (#3957) üzenetére


envagyok
veterán

És mivel lehet az ISO filet uefi módban rátenni a kártyára?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3959) Necc válasza envagyok (#3958) üzenetére


Necc
addikt

wat? ISO fajlrol bootolni? :F
Nem tudom pontosan mit szeretnel, de szerintem keress valami lepesrol lepesre leirast, gondoltam mar rutinos vagy bootolhato media kesziteseben igy csak az altalanos buktatot irtam le amin sokan fennakadnak. :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3960) vatomi válasza M. Zoltán (#3243) üzenetére


vatomi
aktív tag

Ezt a billentyűzet nélkül is normálisan be lehet zárni? Nem szívesen hurcolnám azt is, viszon örülnék, ha nem kellene kiszedni a tabletet a tokból, ha esetleg kell a klaviatúra... Köszi a választ :)

(#3961) vatomi válasza vatomi (#3960) üzenetére


vatomi
aktív tag

Ezt a tokot néztem még, de itt is azt gyanítom, hogy billentyűzet nélkül ez nem passzentos!

(#3962) vatomi válasza envagyok (#3958) üzenetére


vatomi
aktív tag

Én a Rufus nevű programmal tudtam uefi boot pendrive-ot varázsolni...

(#3963) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Valami olcsó ingyenpostás kijelzőfóliát ismer hozzá valaki? Úgy értem olyat, amit használ(t) is.

Linkkel, ha lehet. Köszi:

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3964) sanyci válasza Den Hadnagy (#3963) üzenetére


sanyci
senior tag

Ha az enyémek megjönnek, küldök belőle, ha nem rontom el a felrakást... ;)

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#3965) Den Hadnagy válasza sanyci (#3964) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Köszi, azért majd priviben egyeztessünk :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3966) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Üdv! Egy hónapja vásároltam egy ASUS Transformer Book T100-ast. Ma reggel, amikor kinyitottam, repedten találtam az érintőképernyő üvegét. Semmi nem történt vele az éjjel, csak lecsuktam este és kinyitottam seggel. Időközben pedig hímes tojásként bántam vele, lévén ez az első hordozható masinám...

Szerintetek van esély rá, hogy ezt garanciában megszereljék? Hiszen aligha az én hibám, ha teljesen átlagos használat mellett egyszer csak fogja magát és elreped az érintőképernyő üvege...

Most sem az érintés, sem a klaviatúra nem működik.

(#3967) #58000384 válasza Crystalheart (#3966) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha elviszed szervizbe, akkor a szerviznek kell bizonyítania, hogy a nem rendeltetésszerű használatból keletkezett a hiba. Az megint kérdéses, hogy egy ilyen repedésnél ez hogy fog zajlani, de egy próbát megér.

(#3968) Crystalheart válasza #58000384 (#3967) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De ezt hogy bizonyíthatná - teszemaszt ráülök, annak semmi nyoma nem volna, csak hogy elrepedt. Meghajlítom, annak sincs nyoma. És én hogy bizonyíthatnám, a legkisebb peremi karcolásra is ráfoghatnák, hogy az nyoma valaminek.

Na mindegy, úgyis el kell zarándokolnom a szervizbe, de előbb megvárom az ASUS support válaszát.

(#3969) #58000384 válasza Crystalheart (#3968) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha ráülsz, akkor elhajlik/benyomódik minden a gépben, még ha kicsit is. Ha kirakod -20 fokba, majd hajszárítóval melegíted, és elreped tőle az üveg, annak is nyoma van. Magától csak úgy nem tud eltörni, a kérdés, hogy az oka a gépben keresendő-e. Nem neked kell bizonyítani, a szerviznek kell hitelesen igazolnia, hogy külső hatás érte, különben garis javítás van.

(#3970) Crystalheart válasza #58000384 (#3969) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt sem értem, hogyan függ össze a klaviatúra az érintőképernyővel, miért nem működik a billentyűzet, ha elreped a képernyő üvege... Tud erre valaki magyarázatot?

[ Szerkesztve ]

(#3971) #58000384 válasza Crystalheart (#3970) üzenetére


#58000384
törölt tag

A kettő nincs összefüggésben, hacsak nem egyszerre sérültek. USB (esetleg HDD) működik rajta? Touchpad? Valami akkor is volt, magától ezek nem történnek meg, főleg a repedés nem. Lehet, hogy ráültél picit, vagy leesett, túl durván raktad le, bármi.

(#3972) Crystalheart válasza #58000384 (#3971) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Semmi bevitel nem működik. És csak letettem tegnap este, kutya baja, ma meg ez fogad, amikor kinyitom. Fura. Tartok tőle, hogy ezt meg sem tudnám oldani egy egyszerű érintőképernyő-cserével. Azt még rendelhetek 7 ezerért, még kicserélem, ha kell, de egyebekre nem vállalkoznék.

Én meg még azt hittem, milyen jó vásár 75-ért...

[ Szerkesztve ]

(#3973) #58000384 válasza Crystalheart (#3972) üzenetére


#58000384
törölt tag

Annyiért tényleg jó vásár volt. Nem lehet, hogy valaki használta? A szerviz nagyon könnyen megmondja majd, hogy külső hatás érte, és bumm. De akkor ezek szerint a csati és/vagy a dokkoló is sérült -> leesett, ráültek, stb.

(#3974) Crystalheart válasza #58000384 (#3973) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Most arra lettem figyelmes, hogy bizonyos állásokban működik a billentyűzet is. Valami érintkezési hiba lesz itt. Még arra gyanakszom, hogy a törött érintőképernyő valami kósza árammal zavarja az inputot. A dokkoló még a legelején, egy hónapja megsérült a sarkán egy érdes felülethez súrlódott, de azt esztétikai problémának tartom, és nem is volt a géphez csatlakoztatva akkor. Nem merem szétbontani, mert még azért fogják rám a törést vagy bármi egyebet...

Biztosan senki nem használta az éjjel, hacsak valami szellem nem akar velem kibabrálni. Minden éjjel gondosan elteszem, még le is takarom, nehogy bármi baja történjen.

Annak idején olyan is volt velem, hogy egy kölcsön HP Paviliont lecsuktam este, regel kiniytottam, és tiszta artifact volt egy foltban, valahogy megrepedt az LCD. Azt sem javította a HP szerviz... De az érintőképernyő olcsóbb dolog, még reménykedem.

Az a csapda a dologban, hogy ha beadom és megvizsgálják, mondanak egy árat, de én elállok, akkor súlyos pénzeket kell kifizetnem csak a szakvéleményért. Nekem meg egy fillérem sincs. Azaz hogy talán még meg tudnám rendelni az érintőképernyőt.

(#3975) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Tudtuk adni par tanacsot, hogy egy 32gb gepen mit erdemes ki kapcsolni,hogy ne visitson tarhelyert? Nincs ra semmi extra toltve csak az lap szukseges appok, meg kepek zenek se!

(#3976) Crystalheart válasza Crystalheart (#3974) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Most, hogy tudom használni a billentyűzetet, tudok képet is feltölteni a törésről. (Nem egyszerű autofókusszal tükröződő felületet fotózni...)

(#3977) Patens


Patens
csendes tag

Ha már garis beszélgetés van...
Visszavinni nem oda kell, ahol a gépet vásároltam (jelen esetben MediaMarkt)? Vagy postán küldjem fel az ASUS szervizbe?

(#3978) Crystalheart válasza Patens (#3977) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem mindkettő működik, csak értelemszerűen ha direkt elviszed a szakszervizbe, elvileg rövidebb az átfutási idő.

(#3979) laccy88 válasza Crystalheart (#3976) üzenetére


laccy88
senior tag

hát ez nagyon fura... :\ Esetleg nem maradt a dokkoló meg ez között valami, ami a következő kinyitáskor kieshetett? Amúgy ez az érintőpanel ragasztva van? Ha igen, akkor nem lehetséges, hogy összeszereléskor feszültség keletkezett benne, ami eddig bírta? Fura, hogy pont a "zsanérnál" indult...

(#3980) Crystalheart válasza laccy88 (#3979) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Arra gyanakszom én is, hogy valami feszültség lehetett benne, ami most pattant el, valahogy a zsanér enyhe feszítésére. Normális esetben egy kinyitástól nem pattanhatna meg... Az apró repedések olyan alakot vesznek föl, és a közepe is olyan, mintha belülről kifelé hatott volna erő. De ez csak tipp, nem nagyon értek hozzá. Csak az biztos, hogy normál nyitás közben, normál használat után, mindössze egy hónaposan elrepedt.

Egyébként volt egy egyéb baja is a kis gépnek, ami miatt amúgy is be akartam vinni a szervizbe, hirtelen energiavesztéseket produkál néhány napja, talán egy hete. Egyik percről a másikra csökken a töltöttsége 10-20 százalékot, és hiába a töltöm, átlagos használat mellett csökken az energiaszint (néha ilyen nagy ugrásokkal), ami szerintem nem normális, és nem emlékszem, hogy az elején ezt művelte volna. Néha pedig hiába van töltőn, megáll a töltés, még a Win értesítés is azt mondja, hogy nem tölt, újra kell csatlakoztatnom. Ez kellemetlen, amikor felteszem éjjelre, hogy feltöltsön reggelre, aztán reggel azt látom, hogy még kevesebb is.

Ilyen peches vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#3981) #58000384 válasza Crystalheart (#3980) üzenetére


#58000384
törölt tag

Használtan vetted? Amúgy a szervizben mindenképpen próbáld meg, az aksit még javíthatják is, de a kijelző az kérdéses. Ha garis javításra adod be, akkor nem kérnek pénzt azért, hogy megmondják, külső hatás érte. Olyan, mintha egy vékony, éles felület nyomta volna meg (a széles repedés alapján). Elvileg maga a tartó nem okozhatja, mert az bepattan a keretbe, az üvegen nincs nyomás (esetleg ott, ahol nyomva nyitod ki).

(#3982) Crystalheart válasza #58000384 (#3981) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az emag-ról vettem, Black Friday. Szóval tök új volt.

A repedések a közös pontból futnak ki. Első pillanatban nem voltak ilyen hosszúak, csak amikor megpróbáltam érintéssel vezérelni, akkor végigfutott a képernyő tetejéig, meg a rövidebbek is kicsit hosszabbak lettek. Sejtésem sincs, hogyan, mitől. De ha mondanak egy húszezret a végén, vagy még többet, azt nem tudom állni...Talán még tízet. Ah, beleőrülök. Lehet, hogy már csak így fogom használni, érintés nélkül, meg kontakthibás dokkolóval... Így már nem olyan jó vásár 75-ért.

(#3983) laccy88 válasza Crystalheart (#3982) üzenetére


laccy88
senior tag

75e Ft volt? Melyik konfig? 32/64? Hdd? jó ár volt.

(#3984) #58000384 válasza Crystalheart (#3982) üzenetére


#58000384
törölt tag

Lehet anyaghiba, az viszont garis. Határozottan megmondod, hogy ez bizony hibás darab, és javítsák ki :) Azért is lehetséges, mert a tartóknál repedt meg, és ha nincs leejtésnek nyoma, akkor lehet gyári hiba.

(#3985) Crystalheart válasza laccy88 (#3983) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez persze a lehető legbutább konfig, de amire nekem kell, arra ez is jó. 32-es (rendszer után olyan 5-6 GB marad, programok után 4), az 1 GB RAM alig elég valamire, mert indulás után is 600-at használ. De Word-özni, Celtx-re, meg netezni jó.

karak_22: Remélem... Mindenesetre kösz mindenkinek a segítő szándékot.

Egyébként elképesztő, milyen könnyű hozzászokni az érintőképernyőhöz, most teljesen butának érzem azt, ami azelőtt természetes volt. Reflexből nyúlok a nem működő képernyő felé... :)

(#3986) #58000384 válasza Crystalheart (#3985) üzenetére


#58000384
törölt tag

Azzal csak óvatosan, mert ha véletlenül megnyomod a képernyőt, akkor onnantól ugrik az esély a garis javításra :)

(#3987) Crystalheart válasza #58000384 (#3986) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze... Azóta nem is mertem hozzányúlni, amióta közvetlenül az esemény után hozzáértem, és felfutott z akkor a képernyő feléig tartó repedés a képernyő tetejéig. Persze az már nem osztott-szorzott a használhatóságon...

(#3988) laccy88 válasza Crystalheart (#3985) üzenetére


laccy88
senior tag

nem is tudtam, hogy van 1gb rammal.
nem tudom mióta használod, mennyit telepítettél rá, de egy tipp, hogy nézd meg mennyit foglalnak a rendszer viszaállítás fájlai. nekem 18gb volt kb 1 hónap után :)

(#3989) Crystalheart válasza laccy88 (#3988) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A C: meghajtóra 20,8 GB összterületet ír ki, ebből nekem most 5,4 GB szabad.

Különben én csodálkoztam a legjobban, hogy képes még ilyen kevés rammal is gyorsabban futni, mint az asztali gépen az XP. Összerakták ezt a Win8-at rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#3990) graffin


graffin
csendes tag

sziasztok!

van egy elég bosszantó problémám a géppel.
emlékeim szerint a kezdetekkor nem jött még elő:

netezés közben chrome-on / IE-en néha elugrik a fókusz az képernyő jobb szélének közepére és ott is ragad, igy a görgetés végülis zoom-ot eredményez. ilyenkor egy kis átlátszó kör jelenik meg a jobb oldalon középen, és amig azt meg nem érintem, meg nem mozgatom, addig nem lehet görgetni.

mondanom se kell, megörjit, hogy görgetek és néha elkezd zoomolni.

kipróbáltam és pl. a térkép alkalmazásnál is előjön, de tippem sincs, hogyan sikerül...
talán ha a képernyő jobb oldalán próbálok a képernyőn zoomolni ?

van másnak ilyen kinja? mert jó kis gép, de ilyenkor szivem szerint kivágnám az ablakon...

köszi, üdv
g

(#3991) graffin válasza graffin (#3990) üzenetére


graffin
csendes tag

másnak is előjött, egy külföldi fórumból, mobilos felvétel:

https://www.youtube.com/watch?v=ozaKoHcSytc

[ Szerkesztve ]

(#3992) vASalo válasza graffin (#3991) üzenetére


vASalo
tag

Nekem is volt ilyen egyszer.
A gép újraindítása vagy a képernyő alapos megtakarítása megoldotta. Hogy a kettő közül melyik, azt nem tudom, mert egyszerre történt.

[ Szerkesztve ]

(#3993) laccy88


laccy88
senior tag

annak a jelenségnek mi lehet az oka, hogy
egy bizonyos usb eszköz (nyomtató) csatlakoztatásakor, amikor az usb aljzat(dokkolón) és a kábel külső fém részei összeérnek, egy pillanatra elsötétül a gépre hdmi-n kötött tv? :Y

(#3994) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! Vettem egy (elvileg) 3.0-ás usb hubot innen. Viszont nagyon nem jól működik. Van hogy már a hub csatlakoztatásakor hibát jelez(képen), de ha hiba nélkül fel is ismeri, amikor elkezdem rádugni az eszközöket(külső ssd, telefon, egér+bill stb), nem is mindig ismeri fel, vagy van, hogy bedugáskor az összes bedugott eszközt (beleértve a dokkolóban lévő hdd-t is) újra észleli.
Szóval röviden, használhatatlan. Egy másik, kisebb 2.0ás hub-bal nincs ilyen problémám. Illetve a problémás hub egy xp laptop-on hibátlanul működik. Valami ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#3995) laccy88 válasza laccy88 (#3994) üzenetére


laccy88
senior tag

bocsi a sok egymást követő hozzászólásomért
ilyen kavarodás van :F

(#3996) vatomi


vatomi
aktív tag

Aktív a hub? Van külső tápegysége? Szerintem kevés a kraft a gépben...

(#3997) vendingo válasza laccy88 (#3995) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem is az lesz a gond, hogy kevés neki az áram és megkavarodott.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3998) laccy88 válasza vatomi (#3996) üzenetére


laccy88
senior tag

igen, aktív lenne. de ha a másuk hub-omra (2.0 passzív), rádugom ugyanazokat, nincs ilyen probléma..

(#3999) MaCS_70 válasza laccy88 (#3998) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdemes megnézni a tápegységet. Én éppen azzal szívok, hogy az aktív hubom fekete kockája sunyi módon orvul meghümmedt, és dobálja le a HDD-ket.

Egyébként érdekes jelenségre bukkantam tápegységvonalon.
Többször is volt ugye szó arról, hogy egyes készülékek lassan töltenek, illetve töltés és egyidejű használat mellett is képesek lemerülni. Többen írtuk, hogy ez lehet kábelhiba.
Nos, kérdés, hogy mit jelent a "hiba" szó -- van itthon ugyanis két jó vastag USB-kábelem, ami a T100-ast 6-700 mA-rel tölti -- más készülékeknek azonban 1800 mA-t szállít! :Y

Érti a fene...

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4000) sanyci válasza MaCS_70 (#3999) üzenetére


sanyci
senior tag

Nekem is megvan még az a gondom, hogy a gyári, PSAC15R-050-es töltőm, nem tölt semmi mást, csak a T100-ast...
A RedMi Note-om pl. azt jelzi, hogy töltőn van, de mégis csökken a töltöttség, ahelyett, hogy nőne, viszont a T100-ast szinte bármivel tudom tölteni...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.